The USA Times - Minulost, budoucnost - n.1 

Slovíčko na úvod
Zdravím. Vítám vás u prvního článku pojednávajícího o USA. Zaměřím se na uplynulou 20 sezonu, konkrétně na 1. Ligu, Národní pohár, OS a OP. Na závěr článku se také dozvíte něco i o nadcházející 21 sezoně a o tom, jak si naši manažeři vedli v předkolech OS a OP, jak tipuji jejich umístění v lize a také, jak se dařilo reprezentaci na Mistrovství světa s číslem 21, které proběhlo v malebné jihoamerické Bolívii.
 

 

Liga
Mistrovský titul již po dvanácté za sebou získal suverén O.C. Relax, který získal 78 bodů. Za sezonu, která skýtá 30 ligových zápasů, ztratil body jen ve čtyřech zápasech, které všechny prohrál, z čehož vyplívá, že za celou sezonu ani jednou neremizoval. V první polovině sezony vše suveréně vyhrál a dokázal porazit i ty největší soupeře o ligový titul, porážky přicházely až v té druhé. Hlavně svojí vlastní chybou neměl manažer týmu dlouho nic jistého. Tou vlastní chybou myslím zápas 23 kola, kdy kontumačně prohrál s největším soupeřem ve 20 sezoně o ligový primát, SK Springfieldem. I tahle prohra a tři další ale dvanácté obhajobě nezabránily. Manažer Mercuccio byl se 20 sezonou spokojený, o čemž se můžete přesvědčit v jeho vyjádření: Zdravim. Tak ligu som vyhral o dva body, takze to bolo dost vyrovnane. Z titulu je o to vacsia radost pretoze som zapracovaval mladsiu generaciu hracov ktory sa chytili a podavali dobre vykony.

Na druhém místě se umístil SK Springfield, který se poprvé v historii týmu umístil na lepší než páté pozici a poprvé také mohl hrát o účast v OS. Manažer může litovat hlavně nepodařeného startu sezony, kdy se jeho celku výrazně nedařilo a mrzet bude hlavně ztráta s FC Sokolem, který, ač nezaslouženě, zvítězil. I tak si ale tým počínal dost slušně a druhé místo je více než zasloužené. Navíc konečná bodová ztráta na prvního činila pouhé dva body. Liga se nám tak pomaličku začíná vyrovnávat. Vyjádření manažera Petaskinhose: “Minulou sezonu jsem podělal, už na začátku, když jsem nepostoupil přes předkolo OP. Tak mi zbylo několik výbornejch hráčů, kteří měli hrát jen OP. a tak jsem je šikovně rozdělil mezi ligu a turnaje. Nakonec z toho byl historickej úspěch v podobě 2. místa v lize, kterého jsme dosáhli poprvé. :) Dále bych zmínil výhru VA futsal líč a RCD Cupu. Když teda pominu to zkurvený předkolo OP, tak to byla veleúspěšná sezóna. :)“

Na posledním místě, které zaručuje předkolo OS, tedy na 3 místě se umístil New York Knights. Nezaznamenal tak žádný pokles, ale ani posun v tabulce. Jediný tým, který dokázal porazit O.C Relax větším golovým rozdílem, když ho na jeho hřišti porazil 1-4. I on začal ztrácet hlavně v druhé půli sezony, což není u jeho týmu nic nového. Za třetí místo může být manažer rád, protože čtvrtý Chili Flash byl nebezpečným soupeřem a nebýt jeho ztrát ke konci, asi by se i umístil před New Yorkem. Jen jeden gol mu scházel k tomu aby pokořil hranici sto branek za sezonu.

Čtvrtým týmem se stal Chili Flash. Zaznamenal vůbec nejhorší umístění po osmi sezonách. Naposledy byl totiž hůře jak třetí ve dvanácté sezoně. Za tento výpadek může jistě i to, že již manažer není tak brejkově aktivní, jak tomu bylo v předchozích sezonách. O čtvrtém místě rozhodly hlavně dvě prohry Chili Flashe v úplném závěru sezony. Jeden z party, kteřá dokázala obrat o body Relax, i když v jeho případě za to může hlavně neskutečné štěstí a random.

Posledním týmem, který se dostal do předkola pohárů a umístil se na 5 místě je San Francisco Predators vedený manažerem Dexterem83. Ten neměl v závěru sezony žádné větší starosti, protože tým za ním ztrácel již hodně bodů a 5 místo měl již jisté. Většinu bodových ztrát utržil v zápasech s týmy první čtyřky, za což se nemusí stydět. 5 místo zcela zasloužené.

První nepostupové místo zbylo na American warriors Piráti Medlov. Na to, jak tenhle tým existuje krátkou dobu, sbírá skvělé výsledky. Minulá sezona byla jeho druhá, kterou mančaft strávil v nejvyšší lize a ostudu opět neudělal, i když jeho ztráta na 5 místo byla velká. Myslím si, že 6 místo není maximum týmu a ve 21 sezoně bude velký adept na to 5. Vítězství nad O.C, Chili Flash a remíza s New Yorkem to jen dokazuje.

Na 7-10 místě se umístily týmy Sokol Jezevec, Fc Sokol, Megasoccer Colorado a Albuquerque Warriors D.G.. Mezi 7 a 10 místem bylo pouze 6 bodů rozdílu. Prvně jmenovaný tým se nahoru vyšvihnul hlavně díky skvělému konci, kdy porážel jednoho soupeře za druhým a urval tak nejlepší umístění v historii klubu. Osmý FC Sokol se sice zlepšil o jednu pozici, ale od týmu, který je na brejku tak dlouhou dobu bych přece jen čekal lepší výsledky a konečné umístění. Navíc jeho golová produktivita je dost mizerná. 9. Megasoccer Colorado je sezonu od sezony lepší a lepší, což ukazuje, jaká pohoda v klubu panuje. I u něj nastalo ve 20 sezoně, stejně jako u Jezevce, nejlepší umístění v historii klubu. Albuquerque se v jubilejní 20 sezoně absolutně nedařilo. 10 místo je nejhorší, na jakém se tenhle klub kdy vůbec umístil. Kde jsou ty časy, kdy klub skončil na druhém místě, říkají si příznivci klubu.

11-13 místo patřilo týmům, které nejsou nijak extra známé a nijak extra se neprojevují. Mezi 11. Chicago Czech a 13. FC Oggy et les cafards byl rozdíl pouhých 2 bodů. Oba zmiňované celky se moc na obranu spoléhat nemůžou, protože patřili k týmu s nejvíce obdrženými brankami. Pro Chicago bylo 11 místo nejlepším umístěním, naopak týmu Oggy se nepodařilo zopakovat skvělé 9 místo z 18 sezony. Nesmíme ale zapomenout na HP.ghetto, které se umístilo mezi Chicagem a Oggym. Pro ghetto to byla premiérová sezona v nejvyšší lize, a i když mu bylo předpovídáno sestoupení nazpět do nižší ligy, tým dokázal uhrát parádní 12 místo a hlavně výkony brankáře a obrany byly skvělé.

14 místo, tedy ještě poslední nesestupové místo, patřilo AC Huskyes Aljaška. Další nováček, kterému se ale na rozdíl od ghetta nedařilo tak dobře a může děkovat hlavně tomu, že se objevil jeden tým bez manažera, díky čemuž se Aljaška zuby nehty v nejvyšší lize udržela.

15 místo a sestup nazpět do 2 ligy. Tak dopadly FC Dřetovice. Tým se po třech sezonách rozloučil s první ligou hlavně díky slabému útoku. V 2 lize podlé mého názoru ale dlouho nepobude.

16 místo-TBM, bývalé SC Santa Fe, které se s náma rozloučilo úplně.

  1. O.C. Relax 30 26 0 4 119:19 78      
  2. SK Springfield 30 25 1 4 89:13 76      
  3. New York Knights 30 22 4 4 99:23 70      
  4. Chili Flash 30 22 1 7 88:23 67      
  5. San Francisco Predators 30 20 2 8 65:32 62      
  6. American warriors Piráti Medlov 30 15 6 9 66:38 51      
  7. Sokol Jezevec 30 13 5 12 53:44 44      
  8. Fc Sokol 30 12 4 14 26:36 40      
  9. Megasoccer Colorado 30 12 3 15 46:45 39      
  10. Albuquerque Warriors D.G. 30 11 5 14 49:51 38      
  11. Chicago Czech 30 8 3 19 40:82 27      
  12. HP.ghetto 30 8 2 20 21:58 26      
  13. FC Oggy et les cafards 30 8 1 21 37:83 25      
  14. AC Huskyes Aljaška 30 6 1 23 29:93 19      
  15. FC Dřetovice 30 2 9 19 26:66 15      
  16. ** Tým bez manažera ** 12 0 0 12 0:136 0      

NP bez překvapení
I v národním poháru proběhlo vše bez velkého překvapení až do semifinále. To první ale proběhlo podle očekávání, když dokázal dlouho nepřekonaný vládce USA, O.C. Relax, porazit svého soupeře a bývalého kolegu z reprezentace SK Springfield v poměru 1:2. Výsledek možná ukazuje pro diváky, co utkání, ať už na stadionu nebo u televizních obrazovek neviděli, na vyrovnaný zápas, ale tak to vůbec neprobíhalo. Pouze hráči Relaxu stříleli většinu vypracovaných akcí mimo bránu nebo skvěle zakročil brankář Springfieldu. I tak ale dokázal O.C. Relax již po osmé přejít přes semifinále a opět mohl hrát o vítězství v Národním poháru.

Druhé semifinále přineslo překvapení v postupujícím. Každý před zápasem do role favorita pasoval Rytíře z New Yorku (New York Knights) a jeho soupeř Albuquerque Warriors D.G byl tak outsiderem. S touto rolí se však popasoval více než obstojně, hlavně tedy útočník Cody Moore, který předvedl heroický výkon a posunul svůj tým překvapivě do finále hattrickem. Outsider tak porazil favorita 3:2. Nutno podotknout, že New York nenastoupil v plné síle, když nasadil hráče z B týmu, což dobrý krok nakonec nebyl.

Ve finále se ale ukázalo, že Albuquerque Warriors D.G nemá potřebné kvality na to, aby mohl zastavit takový tým jako je O.C. Relax, který válcuje již několik sezon skoro každého soupeře. I kdyby měli hráči z Albuquerque nějakou šanci, ta jim byla sebrána již po 15 minutách, když prohrávali 0-3. Skore se ještě do konce utkání více než zdvojnásobilo a Albuquerque Warriors D.G tak odjel s nemalým výpraskem 0:7. Bylo to jedno z nejgolovějších a nejjednoznačnějších finále NP, jaké kdy v USA proběhlo a manažer Mercuccio již pošesté zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze.

OS, aneb Mercuccio konečně pokořen
Díky titulu z 19 sezony byl rovnou do skupiny bez absolvování předkola poslán O.C. Relax. Další dva týmy čekalo předkolo Oceánského superpoháru. První celek Chili Flash dvojzápas zvládl na výbornou, když Bohemians Bítouchov vyprovodil v prvním zápase obrovským výpraskem 9:1. Do druhého zápasu už borci z Chili Flash nastupovali bez sebemenších nervů s hráči z B-týmu. I tak ale i druhý zápas s přehledem ovládli. Tentokráte 0:3. To další tým New York Knights svého soupeře z Kolumbie očividně podcenil. První zápas doma sice proti Surfers Is v pohodě zvládl a vyhrál 4:0, ale odveta dopadla hodně neslavně. Každý fanoušek New Yorku se již radoval a viděl druhé utkání jen jako přátelák, jenže to co bylo k vidění v odvetném utkání jim vyrazilo dech, když jejich oblíbenci dostali 9 branek a mohli se tak s vidinou OS rozloučit.

Do další fáze tak postoupila dvě mužstva ze země Fast foodů a Coca Coly. Relax byl nalosován do skupiny B, Chili Flash zase do skupiny F. Zatímco prvně jmenovaný prošel skupinou beze ztráty bodů, obdržel pouhé tři branky a neměl žádný problém s postupem, ten druhý, Chili Flash, již takové “štěstí“ neměl, z celkových 18 bodů získal bodů 6 a rozloučil se tak s poháry již ve skupině na třetím místě.

V osmifinále na Relax čekal v současné době nejlepší kolumbijský tým ACS Deportivo Cali.dpc. Manažer klub již několik dní před zápasem prohlásil, že svému týmu nedává moc šancí a že ho mrzí, že zrovna na O.C. Relax narazilo jeho mužstvo v tak brzké části Superpoháru. Nicméně, první utkání dalo jeho prohlášení na frak, když na domácí půdě uhrál remízu 0:0, což jeho týmu dávalo dost reálnou šanci pomýšlet si na postup do čtvrtfinále a na senzační vyřazení pětinásobného šampiona. Na domácí půdě to ale O.C. Relax zvládl a zvítězil 2:1. Trenér ACS Deportivo Cali.dpc. se však názorně přesvědčil, že i s favoritem může jeho celek uhrát vyrovnanou partii a příště ho i třeba porazit.

Velký tým ze země vycházejícího slunce-FC Jamamoto. To byl další soupeř “našeho“ celku. Hned v prvním utkání si Relax vybral velkou dávku štěstí. I když jej soupeř dokázal přestřílet, nebylo mu to moc platné, protože jedinou brankou rozhodl útočník Relaxu Heaps a dal tak svému zaměstnavateli velkou šanci do odvety. Odveta začala pro americký klub smolně, když ve 3 minutě skorovala hvězda FC Jamamota z odpískané penalty. Utkání v tomhle stavu i skončilo a šlo se tak do prodloužení. Ve 109 minutě krásnou ranou rozhodl Stewart a i v jiných případech ledově klidný manažer Mercuccio vybuchl radostí, protože jeho celek postoupil do Semifinále.

Do semifinále se dále probojovaly dva “urugvajské“ celky, konkrétně FKopyta, pro kterou je to vůbec poslední sezona, protože tým plánuje ukončit svoji působnost a také tým bakaláře, Rocha FC. Posledním účastníkem a mírným překvapením byl nigerijský Nguru Redhot Pandas, ve kterém hraje i náš největší útočník všech dob, Kelly Rodick. Soupeřem Relaxu se po losování stala “urugvajská“ Rocha FC. Americký “invincible“ opět prokázal, že mu to na hřištích soupeře jde, když na hřišti Rochy vyhrál po dobrém výkonu 0:1. Urugvajský manažer nemohl být s výkonem svého týmu spokojen, protože se jeho útočníci nedostali ani k jedné ráně na bránu. Do odvety, i přes prohru v prvním utkáním a nemohoucnosti vystřelit, naordinoval svému týmu beton a doufal, že tam něco spadne. Ono i padlo, jenže v čase kdy už bylo rozhodnuto, protože hráči Relaxu hned v prvním poločase nastříleli dvě branky a šance Rochy se tak minimalizovaly. V závěru už jen snížil brankový deficit Enrique Prenda, to ale “urugvajskému“ celku nestačilo a rozloučil se tak s vidinou finále.

Žádné Urugvajské finále, jak doufali oba manažeři svých celků, se tak nekonalo, protože jim to opět překazil dlouholetý držitel té největší trofeje, kterou Oceánský Superpohár bezesporu je.
Ve finále potkal O.C. Relax další urugvajec, FKopyta. V předzápasové tiskovce manažer Atyp prohlásil, že dá do vítězství vše a že chce trofej po 6 sezonní odmlce opět zvednout nad ramena a ukončit tím tak krásnou kariéru jeho mužstva. Navíc chtěl pomstít svého kolegu z Urugvaje. Utkání začalo senzačním vstupem dánského snipera ve službách amerického celku, když dokázal Halle projít přes tříčlennou obranu Kopyt a vstřelit branku. O pár minut později ale zahodil šanci na druhou branku, když nedokázal proměnit penaltu. Na druhé straně přišlo brankové srovnání, když dokázal penaltu proměnit Zabala a srovnal tak na 1:1. Utkání bylo ve všech směrech vyrovnané a vypadalo to, že dojde k prodloužení, jenže v posledních minutách rozhodnul utkání ve prospěch Kopyt Bronco a vystřelil tak svému týmu skvělou výhru v OS. Zároveň ukončil i sérii Relaxu, kterému se podařilo OS vyhrát 5x za sebou. Úctyhodná série. Všechno holt jednou skončí.

OP a žádný americký zázrak
Z předkola OP se do dalších fází pokoušely dostat hned 4 celky z USA. New York Knights, který vypadl z předkola OS, chtěl své zaváhání alespoň částečně napravit. To se mu i povedlo, když australský tým Sidney city dvakrát porazil v poměru 6:0 a 3:1. Další týmy ale zklamaly. SC Santa Fe nestačil na FC Parchowice a o pár týdnů později ukončil klub své působení. SK Springfield odehrál s Bohemians Bítouchov vyrovnanou partii, když první zápas skončil remízou. Jenže soupeř se chtěl pomstít USA za to, že ho v předkole OS vyřadil americký celek Chili Flash a do odvety dal úplně vše. To Bohemians i nakonec vyšlo a ve druhém zápase zvítězili jednou brankou, která jim zajistila postup. Springfield tak skončil dřív, než sám manažer čekal. I poslední americký tým ztroskotal v předkole. Řeč je o Predátorech ze San Francisca (San Francisco Predators). I u těch se ale prokázalo, že s urugvajskýmy celky nám to prostě nejde. První zápas na to ještě neukazoval, protože skončil za remízového stavu 1:1, jenže opět ta proklatá odveta, která skončila 0:3 ve prospěch Baníku Ostrava a i další celek z USA balil kufry.

Do skupin se tak dostal jediný celek a to New York Knights. Tomu se podařil i následný postup do osmifinále, kde mu byl nalosován těžký soupeř z Argentiny, FC Petrůvka. Ukázalo se, že je to na New York těžké sousto, když hned v prvním utkání dostal na domácí půdě opravdový výprask, se kterým měl zkušenosti již z předkola os. Tentokrát se nejednalo o devět branek, ale nakonec jich padlo 5! O postupujícím tak bylo jasno již před odvetou, i když malinká šance pořád žila. Hráči NY v odvetě bojovali a zvítězili 2:3, v konečném součtu to ale na postup nemohlo stačit. Petrůvka tak poslednímu celku z USA vystavila Stopku do dalších částí. OP nakonec vyhrál japonský celek Hirohito.
 

Liga

O.C. Relax – Tip na umístění = 1 místo
Sezonu po sezoně se jeho náskok na ostatní mužstva zmenšuje. Přesto ale bude i ve 21 sezoně největší favorit na ligový titul. Řeč je o hvězdném týmu oceánského fotbalu, O.C. Relax. Manažer těží hlavně z hodně širokého kádru, který mu tím zaručuje i ke konci sezony vysokou EC u většiny hráčů. Navíc má vypracovaný perfektní scouting, když většina mladých hráčů, které do týmu přivede, pak skončí i v reprezentacích. Stačí se jen podívat, kolik jeho hráčů hraje v reprezentaci USA a že se jí daří více než dobře. V minulé sezoně dával dost šancí mladším a i tenhle tah se mu vydařil, v téhle sezoně budou mladíci navíc ještě lepší a zkušenější. I on byl ale v minulé sezoně pokořen a to ve finále OS, protože prohrál s FKopyty. Určitě si bude chtít v OS spravit chuť. Dost sil jistě vrhne i do víkendového turnaje COPA CONQUISTA, který je pro něj zakletý a pohárek mu pořád neleží v Síni slávy.

Opora týmu: Doug Stewart – U Relaxu nebylo zrovna nejjednoduší vybrat jednoho hráče, protože má dost vyrovnaný a široký kádr. Nakonec byl vybrán střelec Stewart. Ten již jako 24 letý odehrál v minulé sezoně důležitou roli v týmu a v lize nastupoval častěji než starší zkušení borci. Další ukázka skvělé práce s mladými hráči, kterou se manažer Mercuccio prezentuje.New York Knights – Tip na umístění = 2 místo
Co bychom o tomto celku mohli říct? Asi to, že by mu v posledních sezonách docela seděla přezdívka manažerova oblíbeného klubu Slavie Praha, a to věčně druhý. Díky americké nadvládě O.C. Relax bojuje tento tým v posledních sezonách hlavně o to druhé místo a nejinak tomu bude v sezoně následující. A tak se pro sebe snaží "urvat" vítězství alespoň v národním poháru, což se mu už v 19. sezoně povedlo. Další úspěchy se manažer vydal získávat na reprezentační pole, kde spolu s petaskinhosem dovedli Američany ke zlatým medailím jak na posledním MO konaném v Korey tak i na posledním MS, které se konalo na půdě Bolívie. Uvidíme zda-li u reprezentace zůstane i v dalším volebním období. V této sezoně ho můžeme vídat i ve dvou prestižních turnajích. V COPA CONQUISTA a ani ve VA Futsal Líč určitě nebude chtít dát svoji kůži lacino.

Opory týmu:
č1. Clint Robinson – Do týmu přišel ke konci minulé sezony z O.C. a hned se stal důležitou součástí v defenzívě New Yorku. Díky své vysoké rychlosti nemá problémy ani s těmi nejlepšími útočníky. Jeho kvality ale opět sráží post, když může v plných kvalitách nastoupit jen na levé straně.
č2. Troy Smith – I tenhle nebezpečný útočník přišel do New Yorku z Relaxu před třemi sezonami. I pře svůj věk patří k těm nejlepším borcům, které USA má. Na všech frontách odvádí skvělou práci a i v reprezentaci je na těch největších akcích společně s Roddickem největším tahounem útoku.


SK Springfield – Tip na umístění = 3 místo
I když je tu tenhle tým poměrně krátkou dobu, daří se mu lépe než některým o rok a více starším klubům. To dokázal již v minulé sezoně, kdy zaostal za vítězným Relaxem o pouhé 2 body. Kostru týmu tvoří starší hráči, které skvěle doplńují mladší draví borci. A tato taktika týmu vychází. V této sezoně bude zajímavé sledovat, jestli dokáže zopakovat skvělé výkony z minulé sezony. Já tipuji třetí místo, když skončí těsně za New Yorkem a o jednu pozici si tak pohorší. Tým se nekvalifikoval do OS, v OP si to ale jistě vynahradí, protože se dostal do základních skupin. Nesmíme zapomenout na to, že manažer Springfieldu, petaskinhos, vede i americkou reprezentaci a spolu se svým kolegou Winter Blackem zatím vyhrávají vše, co můžou. Zajímavé bude i sledovat, jak si tým povede v NP.

Opora týmu: Kosaku Kawasaki – Tenhle japonský záložník přestupoval před pár sezonami do nejlepšího evropského a španělského klubu Nueva Generacion de Ganador a rozhodně se v něm neztratil. Jenže Nueva končila a hráč si tak pár dnů před koncem té minulé sezony balil kufry a přestoupil do Springfieldu. Po dni v týmu hned nastoupil k poslednímu ligovému kolu a ukázalo se, jak bude Kawasaki pro Springfield důležitý. Navíc je to univerzál, velké plus.

Chili Flash – Tip na umístění = 4 místo
Pro tenhle tým není vůbec lehké hrát v lize s Relaxem. I přes to, že patří mezi nejstarší kluby v USA, které ještě hrají a v 1 lize hraje již od 7 sezony, nemá žádný ligový titul. A to nenapraví ani v téhle sezoně, i když se hlavně ze začátku sezony do boje o nejvyšší místa jistě přimotá. Největší šanci mu dávám hlavně v Národním poháru, kde by mohl dojít daleko a klidně i vyhrát. Do základních skupin OP se mu bohužel postoupit nepodařilo. Tým se soustředí hlavně na hráče z vlastního “chovu“ a nákupy dorostenců s větším potencionálem z cizích klubů nedělá. Tahle taktika ale není z hlediska budoucnosti týmu zrovna ideální.

Opora týmu:
č1. Logan Storey – Když jsem projížděl mužstvo Chili Flash, právě Storey, obránce na levý post, mě v týmu zaujal hned na první pohled. Jeho věk je sice vyšší, ale pořád může odehrát velkou spoustu důležitých utkání. Jeho jedinou nevýhodou je tak post na kterém hraje.
č2. Wade Beckerman – Číslem dvě je pro mě u Chili Flashe záložník Beckerman.I když k těm lepším týmum moc kvalitní dorost nechodí, vyjímky se najdou. A tou je i odchovanec Wade, který už u manažera Kance hraje 10 sezon a pravidelně nastupuje.


American warriors Piráti Medlov – Tip na umístění = 5 místo
Na 5 místě se podle mého názoru umístí Medlov a ukořistí tak poslední místo zajišťující předkolo pohárů. A určitě na to má. Na začátku sezony přivedl manažer Jack do týmu hned tři posily z končícího Urugvajského týmu FKopyta. Hráči to budou jistě hodně důležití a i oni by měli pomoci v boji o poháry. Záležet taky bude na manažerovi, jestli vrhne síly radši do turnajů nebo do ligy.

Opora týmu: Evgeny Aliev – Již druhý cizinec, který je vybrán jako opora týmu. Hráč je pro tým neskutečně důležitý, což ukazuje i jeho plat. Hlavně jeho branky potřebují Piráti k tomu, aby mohli v klidu hrát ve středu tabulky. Zatím se jim to daří a Alievovi to jako hrotovému útočníkovi sype jednu branku za druhou.


San Francisco Predators – Tip na umístění = 6 místo
San Francisco bude hlavní adept, který bude bojovat s Medlovem o místo zajišťující předkolo OP. V minulé sezoně to dokázal, v téhle mu to podle mě nevyjde. Bude taky zajímavé sledovat, jak si tým tvořený zkušenými 30tníky povede v základních skupinách OP, do kterých se probojoval přes japonské DOBUCU. Pro tým to bude nová zkušenost, snad se mu povede dobře.

Opora týmu:
č1. Joshua Manson – Záložník, který může hrát jak defenzivního záložníka, tak i ofenzivního. Kvality na to rozhodně má. Jen mu opět, jak u hráče předchozího klubu chybí jak rychlost, tak i přihrávka, kterou by měl mít záložník v takovém týmu natrénovanou více. Navíc je mu už 31 a jeho kariéra se tak blíží pomalu ke konci.
č2. Joe Regan - Nejlepší střelec ve 20 sezoně. Ve 28 zápasech střelil 28 branek a napravil tak zpackanou 19 sezonu, kdy se mu moc nedařilo

Fc Sokol – Tip na umístění = 7 místo
Tým opět zopakuje to, co předvedl v minulé sezoně a umístí se v poklidném středu tabulky daleko od pohárů, daleko od sestupu. Tým je tvořen hlavně mladými hráči, kterým ale chybí rychlost, což je jeden z problému proč nemůže manažer pomýšlet na víc než na 7 místo.

Opora týmu:
č1. Santino Wolyniec - Tým je vyrovnaný a hráčů, kteří by mohli být oporou týmu je více. Nicméně byl vybrán právě tenhle útočník, kopající na levé straně. Jeho branky vždy přicházejí v nejdůležitějších momentech a je to právě on, kdo často zachraňuje body.
č2. Fumihiko Kajiyama – Zkušený japonský obránce. Je to hlavní tvář sokolské obrany a jeho výkony patří k těm nejlepším.


Albuquerque Warriors D.G – Tip na umístění = 8 místo
Tým, který patřil před pár sezonami ke špičce ligy v USA a například v 15 sezoně skončil na druhém místě, se po velké finanční krizi, kdy mu odešel skoro celý kádr, dává pomalu dohromady. Po loňském 10 místě to bude tuhle sezonu ještě lepší a tým si o dvě místa polepší a skončí 8. Tým se v loňské sezoně dostal do finále Národnícho poháru a díky tomu se kvalifikoval do bojů o Oceánský pohár. V tom se mu zadařilo předkolo a postoupil.

Opora týmu: Chad McClane – Nic jiného v jeho kádru ani vybrat nejde. Hráč dostává od klubu neskutečnou důvěru, když nastupuje ke všem důležitým i nedůležitým utkáním, v minulé sezoně z možných 30 zápasů vlize odehrál 29! Nicméně hráč je bez rychlosti a to je v současné době velký problém, navíc věk přibývá, takže jsou všichni fanoušci klubu zvědaví, jestli opět odehraje celou sezonu.


Megasoccer Colorado – Tip na umístění = 9 místo
V první lize je pár sezon, ale každou se víc a víc zlepšuje. V 16 sezoně, kdy si poprvé zakopal nejvyšší ligu skončil na 12 místě, v té loňské(20) skončil na úžasném 8 místě. Tuhle sezonu ale posun dopředu nečekám, tým má kvalitní a dost široký na to, aby okopával pozice kolem 9 místa.

Opora týmu: Angel Alexander Macea – Brankář Megasoccer, který již působil i v nejvyšší kolumbijské lize. Neodehrál tam ale tolik utkání, kolik by si představoval. Proto skončil v Megasoccer, kde si zatím užívá a do brány moc nepouští br. dvojku týmu. Disponuje hlavně skvělým reflexem, když na poslední chvíli míč již několikrát tak tak zastavil na brankové čáře a hlavně díky němu dokáže Megasoccer Colorado sebrat body i těm nejlepším.

Sokol Jezevec – Tip na umístění = 10 místo
Díky kvalitním posilám se stal po dvou sezonách z adepta na sestup adept na klidný střed tabulky. Kádr má kvality na to, aby dokázal potrápit i velké favority, bude záležet na manažerovi týmu, jak se s touhle situací vypořádá. Po loňském 7 místě však očekávám mírný sestup v tabulce.

Opora týmu:
č1. Geovanny Reasco – Ekvádorský defenzivní záložník, který nosí na své levé ruce kapitánskou pásku. Jeho hlavním plusem je přihrávka.
č2. Louis Hanks – Mladá hvězda tohohle týmu. Pravé místo obrany patří po právu jemu a nikoho na něj nepustí, což dokazuje i minulá sezona, když nastoupil ve všech zápasech ligy. Je dosti odolný zraněním, což je jeho obrovské plus.


Chicago Czech – Tip na umístění = 11 místo
Tým, ve kterém chytá bývalá skotská reprezentační opora, se bude po celou dobu sezony držet v okolí poloviny tabulky. Manažer do týmu přivedl v průběhu minulé sezony dva důležité hráče, kteří pomohou, aby se tým držel daleko od sestupových pozic a mohl si v klidu hrát svoji hru.

Opora týmu: Darren Adam – Tým má ve svém kádru jednu chloubu a tou je skotský brankář Adam. Bývalá opora skotské reprezentace, za kterou Adam odchytal nespočet šampionátů, se přesunula do Chicaga hlavně s vidinou větší vytíženosti. A té se mu taky dostává, protože většinu ligových zápasů chytá právě on a nebýt jeho zákroků, tým by se už asi ani nenacházel v nejvyšší lize.


FC Oggy et les cafards – Tip na umístění = 12 místo
Tým, který se nijak extra neprojevuje a působí dost neviditelným způsobem, ať už v lize nebo i přestupové burze. To jsou Oggyho švábi. Tým dost spoléhá na starší cizince, kteří nedosahují větších kvalit. Proto bude 12 místo maximem.

Opora týmu: Jonathan Noonan – Rozhodoval jsem se mezi Noonanem a Robinsonem. Oba jsou to útočníci podobných kvalit, ale Noonan má něco navíc a tím je rychlost, která je jednou z nejdůležitějších věcí, aby mohl útočník střílet branky i lepším týmům. A právě tu má Noonan.


Arizona Cardinals – Tip na umístění = 13 místo
Nováček, který z druhé ligy postoupil z prvního místa, bude mít těžkou práci, ale myslím, že si pohlídá 13 místo a sestupu se bez problémů vyhne. Největším plusem týmu je záložní řada.

Opora týmu: Omar Trujillo – opět cizinec, tentokrát z Kolumbie. Hráči je 27 a na začátku téhle sezony přišel za 9,5 milionu bk, což je velká částka. Hráč ale téhle částky kvalitami moc nedosahuje a proti lepším týmům nebude mít moc šancí. V týmu však lepšího hráče nenajdete.AC Huskyes Aljaška – Tip na umístění = 14 místo
Tým, který se v loňské sezoně udržel v 1 lize z posledních sil, bude mít těžkou práci i letos. Především on bude totiž soupeřit s ghettem o to, kdo se zachrání. Já více věřím Aljašce, ale bude záležet především na schopnostech manažera, jak se dokáže poprat s ostatními. Také bude záležet na formě první opory týmu.(níže)

Opora týmu:
č1. Maximiliano Eluchans – I tým, který hraje v USA krátkou dobu, může mít takového hráče, jakým je argentinský útočník Eluchans. Ten je hlavně znám svojí střelbou z dálky, ze které dává snad nejvíc branek. S míčem se prostě nepáře a rovnou střílí. Jeho branky pomohly Huskyes v minulé sezoně udržet první ligu.
č2. Zach King – Stoper a hlavní vůdce obrany.


HP.ghetto – Tip na umístění = 15 místo SESTUP
V minulé sezoně tým předvedl, že i když nemá moc kvalitní kádr, dokáže proti těm stejně kvalitním týmům uhrát důležité body. Tentokrát mu to ale podle mého nevyjde a s 1 ligou se rozloučí. Můžu se však mýlit a tým nás třeba opět překvapí.

Opora týmu:
č1. Drake Stewart – Tým nemá moc hráčů, kteří by jim měli ukopat 1. Ligu. Proto se taky těžko vybírala opora. Nakonec byl vybrán mladý Stewart. Hlavním důvodem je to, že je to odchovanec a univerzál. V téhle sezoně již dostane více šancí, ale stejně to jeho tým nějak nezachrání.
č2. David Mullan – Pokud chce mít ghetto reálnou šanci na udržení, musí spoléhat a doufat v dobrou formu tohohle brankáře.


FC Hlučín – Tip na umístění = 16 místo … SESTUP
Nováček v 1 lize, no pokud se neobjeví nějaký ten Tým bez manažera, tak v té nejvyšší lize dlouho nezůstane. Hlavně do ofenzivy nemá moc kvalitních hráčů, v defenzivě má pár hráčů, kteří můžou něco uhrát. Celkově je ale kádr dost slabý. Nechci nějak snižovat kvality mužstva a trenéra, ale to, že postoupil z druhé ligy ukazuje, jak je na tom druhá liga s kvalitou špatně.

Opora týmu: Jovan Donovan – Rozhodně největší hvězda Hlučína. Ofenzivní záložník, který zakládá útočné akce jeho týmu. Moc branek nestřílí, no hodně jich ale vymyslí.

A jak vidí naši ligu “expert“ ??? Koudák, manažer Turecka a správce turnajů
V nejvyšší americké soutěži se hraje pouze o druhé místo a dál. Suverén Relax zde nemá konkurenci a získá v nadcházející sezoně další mistrovský titul. O pozice zaručující boj o OS bude velký boj. Nejvíce na tyto dvě místa favorizuji Springfield a Chili Flash. Do pohárů dál půjde New York Knights a San Francisco. Nepříliš lichotivou pozici z minulé sezony určitě bude chtít odčinit Albuquerque Warriors D.G., který podle mě bude šestým americkým celkem, který se podívá do Oceánských pohárů. O sestupu se rozhodně mezi AC Huskyes Aljaška, FC Oggy et les cafards, HP.ghetto a Chicago Czech. Podle mě sestoupí HP.ghetto a AC Huskyes Aljaška, pokud ovšem nebude liga narušena týmem bez manažera.


OS
V předkole OS se v téhle sezoně nacházely dva naše týmy. Prvním byl New York Knights, kterého čekal souboj s korejským FC Dobšice. Na New Yorku bylo, aby napravil vypadnutí z loňského předkola superpoháru. To se mu vydařilo. Na domácí půdě v prvním zápase svého soupeře vyloženě rozdrtil, protože vyhrál 7-2 a měl tak do odvety slibnou situaci. I v odvetě hráčům New Yorku vycházelo vše, na co sáhli a zvítězili 1-5. Celkově tam Dobšicím nasázeli 12 branek a postoupili do základních skupin. Druhý americký celek, SK Springfield, již ale neměl takové štěstí. Los mu přisoudil argentinskou FC Petrůvku, která byla nad síly Springfieldu. Obě utkání vyhrál argentinský tým v poměru 3-1 a na amíky tak čeká předkolo OP, kde už se jim snad povede lépe.(a taky že vedlo)OP
Na SK Springfield, který nezvládl předkolo OS, čekala druhá šance. V souboji s korejskými Dobšicemi v prvním souboji na půdě hostů nezaváhal a zvítězil v poměru 1:3. I v odvetě si vedl výborně, když vyhrál 2:0 a postoupil do základních skupin. Druhý celek z USA, Chili Flash, narazil na urugvajského FC Parchowice. Chili Flash bohužel nepostoupil dále, i když obě utkání skončily remízou, jenže kvůli obdržené brance na domácím hřišti postupují dále Parchowice. V boji o poháry jsme měli ještě dva účastníky. Prvním byl San Francisco Predators. Pro toho se to nevyvíjelo zrovna ideálně, protože první zápas prohrál na půdě japonského DOBUCU 3:1. Na domácí zápas se ale hráči hecli a vyhráli 5:2. V konečném součtu to tak vyznívá pro postup San Francisca. Poslední tým, kvalifikující se do předkola přes národní pohár, byl Albuquerque Warriors D.G. I tomu se stejně jako SF nezadařil první zápas podle manažerových představ, když jeho mančaft prohrál 2:1. Ve druhém zápase to ale zvládl na výbornou, vyhrál 4:0 a i on postupuje. S poháry se tak loučí jen Chili Flash. Jinak amíci předvedli skvělé výkony. Gratuluji !!!


Reprezentace
USA je opět mistrem !!! Naše reprezentace pod vedením zkušeného petaskinhose a jeho asistenta Winter Blacka opět prošla celým šampionátem a získala další trofej do sbírky, která se v posledních sezonách víc a víc rozrustá. Kvalifikací na Mistrovství Světa prošel náš tým s absolutním přehledem, když již poslední dva zápasy mohli odehrát hlavně mladší hráči, kteří tak získali další potřebné zkušenosti.
Do základní skupiny nám byla přilosována Francie, Uruguay a Japonsko. Skupina byla ihned nazvána skupinou smrti. A po právu.

Report z utkání byl převzat ze článků o Mistrovství světa po souhlasu Vaňka i maikla. Díky jim.

V prvním utkání nás čekalo Japonsko. Utkání bylo neskutečně vyrovnané.
USA vs. Japonsko
Z amerického tábora bylo slyšet jediné a to jsou 3 povinné body. S ničím jiným ani petaskhinos nepočítal. Pro změnu manažer Yanes sebe i tým naprosto izoloval od médií a možná i to byl klíč k úspěchu. Japonci chtěli hrát defenzivní hru a dařilo se, ale po půl hodině hry přišla rána v podobě červené karty pro levého obránce Kikuchiho. To jakoby USA posadilo o krok zpět, protože nebyli schopní nic vymyslet. Nakonec se prosadili po hodině hry. DLouho se však z vedení neradovali, protože po pár minutách odvážně hrající japonci vyrovnali. Zápas nakonec skončil výsledkem 1-1. Japonci si za svůj výkon bod určitě zasloužili, nutno podotknout, že jim pomohli i útočníci USA, kteří až moc často mířili vedle.

USA vs. Francie
Velmi vyrovnané utkání bylo k vidění v prvním zápase skupiny B mezi Francií a USA. Američané však mají ve svém týmu pověstné zabijáky Smitha s Rodickem, kteří nakonec utkání rozhodli a vybojovali svému týmu 3 velmi cenné body za výhru 2-0.

USA vs. Uruguay
Zápas měl jednoho favorita, jímž byl tým USA. A to se hned začalo potvrzovat od prvních minut. V 7. minutě otevřel skóre ostrostřelec Kelly Roddick. Během následných 17 minut ale se na hřišti až moc žlutilo, Američan Ryan Godson dokonce během dvou minut dostal dvě žluté karty a tak se po pár minutách již poroučel ze hřiště. Američany to nesrazilo, ba naopak. Během následných 12 minut Američanům vyšlo vše, na co sáhli. Ve 30. minutě to vše načal Matthew Hejduk. O dvě minut později přidal další zářez Troy Smith a korunu tomu všemu nasadil Kelly Roddick, který zvýšil už na 4:0. Na začátku druhé půle se čestného úspěchu dočkali i Uruguayci. Miguel Angel Bronco tak alespoň zmírnil už tak smutné MS. Ke konci zápasu se dokázal vykartovat ještě jeden záložník USA a to Matthew Hejduk. Ani jeden vykartovaný záloženík tak nepomůže v následném čtvrtfinále. Uruguay na toto MS v příliš dobrém vzpomínat jistě nebude. Vyjádření trenéra naší repre Petaskinhose: Po včerejším utkání jsme věděli, že k postupu nám stačí remíza a podle toho jsme se taky zařídili. Nakonec jsem Uruguay nasázeli 4 góly, tak nebylo co řešit. Bohužel jsme v zápase dostali 2 červený karty, což bude proti Brazílii velký oslabení, snad to náš výkon moc nepoznamená a přikloní se k nám trochu štěstí :)USA tak postoupilo do čtvrtfinále, ve kterém je čekala Brazílie.
USA vs. Brazílie
Velice vyrovnané utkání se čekalo mezi USA a Brazílií. Ze vzájemných duelů odchází častěji šťastnější Američané, to se mimo jiné očekávalo i v tomto zápase. USA se v posledním zápase ale vykartovali 2 záložníci, takže zde byla šance pro Brazílii. Zápas byl od začátku velmi opatrný, čekalo se jen, kdo udělá první chybu. Tu vyrobili ve 28. minutě ve své obraně Brazilci a Bobby Conway poslal svůj tým do vedení. Hrálo se převážně ve středu hřiště, příliš šancí nebylo a když už, tak spíše na straně USA. Brazílie byla v útoku hodně bezradná, na branku poslala pouhé tři střely, z toho jen jediná šla mezi tři tyče. S tou si ale brankář bez větších problémů poradil. Brazílie tak nezopakuje postup do semifinále z posledního MS a loučí se s Bolívií již před branami semifinále. USA naopak míří směle pro další medaili. Vyjádření trenéra reprezentace Petaskinhose. Jestli se vám vyjádření zdá krkolomné, je to způsobeno tím, že manažer tak moc oslavoval vítězství, až přebral :D I přes jeho prosbu sem jej do článku zařadil: Zdarec, můžu říct, že jsem nám dneska bez dvou vykartovanejch klíčovejch záložníků byl z Brazílie docela vyklepanej. Nakonec rozhodla jedna branka z kopačky Bobbyho Conwaye. A ta byla nakonec postupová!!! :) USA váááálííííí!!

V semifinále náš tým narazil na Polsko a jeho slavnou Marshall taktiku
USA vs. Polsko
Druhé semifinále a souboj Polska s týmem USA. Zápas s jasným favoritem, i když Polsko na tomto MS už kolikrát dokázalo, že s nimi se musí vždy počítat. Poláci do zápasu vstoupili s dost zarážející sestavou, kdy naprosto nechali volný střed hřiště a snažili se hrát po křídlech. V obraně ale ani šest hráčů nestíhali rychlé Američany. Zůstal nad Poláky jejich anděl strážný či už si řekl dost a šel štěstí rozdávat jinam? Evidentně už odešel, nebo se na první poločas někde zapomněl. Na co Amerika sáhla, to ji vyšlo. Neuvěřitelný kolotoč rozjel kanonýr Kelly Roddick, který i přes svůj poměrně vysoký věk řádí jako za mlada. V 5. minutě otevřel skóre a o deset minut později přidal druhou branku. Nebyla ani půl hodiny za námi a Poláci smutnili znovu. Bobby Conway už zvýšil na alarmujících 3:0. Do konce prvního poločasu ovšem ani to nebylo vše. Tři minuty před koncem přidal 4. branku do sítě Polska Troy Smith a polský sen o finále byl v troskách. Hráči Ameriky ve druhé půli už svého soupeře dál zesměšňovat nechtěli a tak konečně skóre se zastavilo na 4:0 pro USA. Polsko si tedy zahraje s Japonskem alespoň o bronz, USA se postaví ve finále proti Irsku. Petaskinhos: Z dnešního semifinále proti Polsku jsem mel obavy, Soupeř, kterej vyřadí Ghanu se v semifinále nesmí brát na lehkou váhu. Dovolil bych si rict, ze nam to nakonec polaci usnadnili svym rozestavenim, kdyz nastoupili kompletne bez stredu zalohy. Rzhodnuto bylo uz po pul hodine hry, kdy jsme nasazeli 3 goly, do polocasu se trefil jeste Smith a tak jsme naprosto zaslouzene postoupili do FINALE MS!!! :)A další účast USA ve finále a odplata Irsku za finále v MS 17. Odplata vyšla náramně !!!!!!!
USA vs. Irsko
Očekávané finále je zde. V něm se proti sobě postavili momentálně dvě nejlepší země, které sbírají medaile z reprezentačních turnajů pravidelně, obvykle jsou to tyto dvě země, kdo si rozdělují zlaté medaile. Ano, je to Irsko a USA.
Úvod zápasu vyšel mnohem lépe výběru Irska. V 11. minutě se jako první v zápase prosadil Ken Gavin a poslal Irsko do vedení. Nyní bylo na řadě USA, aby také oni něco předvedli. Amerika má ale hvězdu, jménem Kelly Rodick, který i ve svém věku, předvádí neskutečné výkony a střílí góly jako na běžícím pásu. A byl to právě on, kdo stihl ještě před koncem prvního poločasu srovnat na 1:1. Během druhé půle jsme se branky nedočkali a ta muselo na řadu přijít prodloužení. Zde byli o chloupek šťastnější Američané a svoji převahu dokázali zužitkovat. Ve 115. minutě se vstřelil zlatý gól Troy Smith. USA tedy obhájila zlaté medaile z Turecka před dvěma roky a nadále kraluje. Irsko pro změnu opět na vrchol nedosáhlo a odchází "jen" se stříbrem.
Petaskinhos na závěr šampionátu: Finále proti Irsku jsme nezačali dobře, irové se brzo dostali do vedení, ale naštěstí mame Kelly Rodicka, a ten srovnal. Vyrovnany zapas sel zaslouzene do prodlouzeni a tam uderil nas hrdina TROY SMITH. A tak jsme obhajily zlato z Turecka a zaroven vratili Irum prohru z Danska :))))

To by bylo pro dnešek vše, doufám že se článek alespoň trochu líbil. Jestli někdo z Amíků nesouhlasí s komentářem k jeho týmu, tak upozorňuji, že je to jen můj názor, který může být ovlivněn i tím, že se zatím v Americké lize nějak extra neorientuji. I tak sem se ale snažil o co největší přesnost. Atd atd atd. Za týden se můžete těšit na shrnutí prvního týdne v lize a také jak se dařilo našim týmům v pohárech. Možná stihnu i historickou tabulku USA, tím si ale nejsem jistý.

Anketa na závěr: Má smysl udělat předsezonní USA Cup ?
Ano
Ne

 

 
 


Autor: Romixx