Italská Elitní Fotbalová Liga

Serie A

Vítejte u dalšího pokračování o IEFL. V tomto článku se věnujeme 30. kolu nejvyšší soutěže v Itálii, rozborům zápasů, statistikám, rozhovoru s Mátiem a pohárům s reprezentací.

Minulá sezona byla velmi těžká. Sice od počátku vládl Mátio se svým týme Squadra Millionaires, ale v patách mu byl věčně druhý Pítrs se svýma Válcovnama Mimoň. Ale i tak sezona byla těžká, v ní může porazit kdokoliv kohokoliv, ať už slabší tým silný tým, nebo udělat dobrý výsledek. Dokonce se v sezoně rodily zajímavé výsledky. Dokonce i nováčci si vedli nad očekávání dobře.

Shrnutí 30.kola IEFL. V tomto závěrečném kole se urodily velice zajímavé výsledky, ale průběhy západů tomu vůbec nenapovídali. Všechny zápasy byli vyrovnané. Třeba Novojičínská mafie prohrála se Squadrou Millionaires jen 0:1. Nebo že věčně druhý Pítrs doma prohrál s Warnym 1:3. Gotham zase venku šokoval výsledkem 0:1 nad Interem Replacement Milán. Nebo další z příkladů Draci Šternberk porazily Cosu Nostru doma 2:1. Nebo poslední zápas sezony kdy doma Chelsea remizovala s těžkým kalibrem ze Siracusi 0:0. Co víc si mohli Italští Tiffosi přát. Snad jen více branek. Ale i tak to bylo zajímavé kolo. Staronovým vládcem IELF se stal opět Mátio.

30. kolo

Mistr ligy v posledním kole zajížděl k Novojičínské mafii. Jestli-že domácí pomýšleli na nějaké dobrý výsledek, tak museli v zápase nechat duši a být zdatným soupeřem. Jako hlavní arbitr byl k zápasu nominován Nicola Rizzoli. Na dnešní zamračené podnebí se špatně kouká. Ale nebrání nic tomu aby bylo utkání zahájeno. Utkání nám nabírá na obrátkách, obě mužstva vsadila na ofenzívu. Vidíme krásné utkání o podání obou soupeřů. Ve 23. minutě šli hosté poprvé do vedení díky Gianlucovi Pasinovi. Jeho nádherná střela nedala domácímu brankáři žádnou šanci. Ale očividně to s domácíma nijak nepohnulo, ba naopak přidali na obrátkách. Domácí se tlačili do šancí, ale hostující brankář držel 100% šance Millionairesu. V 66. minutě opět fauloval ghanský obránce Tetteh a musel předčasně do sprch. I když domácí se snažily, tak hosté se nakonec ubránily a oslavily mistrovský titul.

Statistiky: S+ 1:5 S-6:5 ŽK: 0:2 ČK:0:1

Pohárový tým z Trutnova zajížděl do večně druhých Válcoven, kde chtěli se dobře rozloučit se sezonou.

Dneska se počasí vydařilo a hosté toho chtěli využít. Ale o domácích je známo, že svoji kůži lacino neprodají. Jako hlavní rozhodčí byl nominován Alesadro Nico di Cecca. Tento mladý rozhodčí má své kvality. V Itálii je považován za perspektivního. Dnešní zápas měl dát jistotu hostům v tabulce před pronásledovateli. Již v 5. minutě unikl Trutnovu domácí hráči a po krásné kombinaci zakončoval Trevor Brain, 1:0. Za dalších 5. minut ale už bylo srovnáno, když se trefil Visone. Hosté přidali na obrátkách, byli v laufu, zato domácíma ta vyrovnávací branka zhřejmě otřásla. Ve 33. minutě se trefil Tarantino a otočil zápas s Válcovnama na 1:2. Hosté měli více ze hry. V 74. minutě dal pojistku Erzen. A tak hosté si odvážejí 3. body, které jim zaručují 4.místo.

Statistiky: S+ 4:6 S- 4:6 ŽK: 0:3 držení míče 47% : 52%.

Výsledky : FC Slavoj – FC Baník Palermo 1:2 ( Cosato – Barreto 2x)

Inter Replacement Milán – Gotham Knights 0:1 ( Mazzocco)

Parní stroj – JUVE 1:0 (Rodriguez)

FC Draci Šternberk – Cosa Nostra 2:1 ( Zamboni, La Mazza – Oyola)

Inter Club 08 – Slavia Nekopa 2:0 ( Ramirez, Parke)

Národní Pohár

Ve finále se střel favorit Squadra Millionaires proti prvoligovému klubu z Novojičínské mafie. Už jen účast mafinánů ve finále, vyvolalo mezi sázkaři pozdvižení. I když byl na Squadru kurz 1.7 a na Mafii jen 4.5 a na remízu 3.05, tak všichni předpokládali že Mátio to vyhraje jednoznačně. Bohužel zápas tomu tak neodpovídal. Zápas musely rozhdovat penalty.

Ale vratmě se na začátek. Na finále byl nomivovám anglický sudí Howard Webb. Na neutrálním stadionu bylo už před výkopem vyprodáno beznadějně. Zápas začal z obou stran velmi opatrně. Ale hnedka ve 13. minutě udeřil na straně hostí Ianni a poslal hosty do vedení 0:1. A to se Squadrou docela zamávalo. Dlouho byli bezradní. Ale po půl hodině hry, převzali otěže hry a začal se valit jeden utok za druhým. Ve 42. minutě srovnal domácí Selleri. Ve druhém poločase jsme byli svědky skvělých akci na obou stranách, ale nic ztoho ani jeden tým nedokázal vytěžit. Prodloužení nabídlo jen nudnou pasáž. A tak na řadu přišly penalty. Jako první šli kopat mafiáni. Pipolo proměnil s přehledem, za domácí se postavil Farina a nedal brankáři šanci 1:1. Na druhou sérii byl připraven český hráč Mazanec. Ale penaltu lajdácky zahodil. Zato Aston se nemýlil 2:1. Do třetí série nastupovali za hosty Piero a za domácí Peluso. Peluso si postavil míč na značku, podíval se na brankáře a poslal míč podél jeho lévé paže 3:1. Piero se pokusil o něco podobného, ale domácí brankář mu jeho pokus vyrazil. Ve 4. sérii nastoupily Landolina a Altafani. Landolina se rozběhnul, ale přestřelil 3:1. Za hosty musel proměnit Altafani, aby dal týmu naději. A taky se tak stalo. Nic nevymýšlel a poslal to doprostřed brány. A na poslední sérii se postavily ghaňan Tetteh a ital Ruffiny za hosty. Tetteh si postavil míč krásně na prostředek, kouknul na brankáře, ten nazančil pohyb, a Tetteh přesně na druhou stranu to krásně proměnil. 4:2. Za hosty mohl snížit Ruffiny, ale bohužel uklouznul a domácí brankář nemusel zasahovat. A tak Squadra slaví double. Mafiáni se nemají zaco stydět, ba naopak předvedli krásný výkon, na kterém mohou stavět do budoucna.

Evropská Superliga

První náš zástupce byl ve skupině B. Jednalo se o tým vedený Pítrsem a jeho Válcovnama.

Pítrs měl tuto skupinu dobře rozehranou, v ní se bojovalo o postup do posledního kola a do posledních minut. V posledním kole zajížděl do Ruska k místnímu týmu Torpeda. Tento zápas měl být vygradováním celé skupiny. Bohužel Pítrs to podcenil a domácí tým hladce vyhrál 4:1. A jelikož tento výsledek znamenal pro Pítrse naději, bohužel nakonec nepostoupil dál. Ve skupině nakonec obsadil 3. místo s 10 body a skorem 11:9.

Vyjádření manažera se nám nepodařilo sehnat, jelikož po zápase někam zmizel.

Druhý náš zástupce byl ve skupině E Mátio se svým týmem Squadra Millionaires. Bohužel Mátio tentokrát to vypustil a soustředil se na ligu. A proto ve skupině skončil poslední s jediným bodem a skore měl 5:14.

Evropský Pohár

V Evropském poháru jsme měli dva své zástupce a to ve skupině A MGK Vincitore da Trutnov a ve skupině H Cosu Nostru. Oba bojovali o postup do další fáze poháru.

Ve skupině A si Truntov poradil se svýma soupeřema a postopil z 1. místa. Získal celkem 10 bodů a skore měl 13:10. V každém zápase chtěl Warny potvrdit, že jeho tým nelze podceňovat.

Ve skupině H si Cosa Nostra zajistila postup do další fáze 2. místem. Tým Cosa Nostra vystrkoval své růžky vždy v pravý čas. A nebylo divu že postoupil. Ve své skupině skončil druhý s 11 body a krásným skorem 11:6.

V další fázy poháru se Warny se svým Trutnovem střetl s týmem Nazran z Řecka.

Zde se mělo zato že Warny nepostoupí přes Nazran, ale opak byl překvapivý. V prvním zápase uhrál dobrou remízu 2:2 a v odvědě dokonce svého soka rozdrtil 4:0, a po právu postoupil do čtvrtfinále. Zvlášť ve druhém zápase svého soka vyškolil krásnou hrou.

V Osmifinále se do cesty Cosy Nostry postavil Sloveský tým Dvorany. V prvním zápase

měla Cosa Nostra smůlu, že neproměnila své šance a tak prohrála smolně 1:2. Do druhého zápasu nastupovala s nadějí že to otočej a postoupí. Bohužel druhý zápas nezvládla Cosa a prohrála 0:4.

Ve Čtvrtfinále se Trutnovu postavil do cesty francouzský tým La Vechia Signora. V prvním zápase bylo utkání docela vyrovnané, ale šance se množily na obou stranách. A tak konečný výsledek 2:2 byl spravedlivý. Do odvěty nastupovali Trutnováci s vědomím, že když nezkazej zápas tak maj šanci na postup. Bohužel v odvětě byla lepší Signora a zákonitě postoupila po výsledku 3:1.

I když po zápase vypadal Warny smutně z nepostupu svého týmu, tak nemusel být zklamaný. Jelikož došel jako jediný italský zástupce nejdále. Po zápase ho Tyfossi oslavovali.