ChdFA - klasika + novinka v analýze reprezentačního zápasu

Další vydání Chilean de Fútbol Actual je tady. Jen pro zajímavost, je to již 14. číslo, které jsme vydali. Dnes nechybí v obsahu tradiční ohlédnutí za ligovým děním, překvápko jsme si schovali do reprezentační části.

Malicky
AC Camel

FC Barca

Mattyho parta  CdF Colo Colo Mariánské Hory

Ani ve třetím týdnu ligy neztratil Ajax svou neporazitelnost. Postupně porazil Mariánské Hory (11:0), Aerolito (4:0) a Club Deportes La Serena (2:0). Bez jediného zaváhání vede ligu o tři body před Santa Cruzem.

Š. Janki se svým týmem už sice má na kontě jednu porážku, ale v minulém týdnu byl stoprocentní. Zásadní vítězství přišlo v 8. kole. To přijel Santa Cruz na hřiště Sandokana, který do té chvíle kráčel od vítězství k vítězství. Cruz dokázal poměrně jasně vyhrát 3:0, přestože statistiky zápasu tak jednoznačnému výsledku neodpovídaly.

Fc Sandokan klesl na třetí pozici. Nejenže prohrál se Santa Cruzem, navíc v 9. kole pouze remizoval na půdě čtvrtého celku tabulky Puerto Montt.

Už dva body za Puerto Montt se dotáhl Malicky team. Díky horšímu skóre je šesté CdF Colo Colo Santiago. Colo Colo nezažilo zrovna úspěšný týden. Prohrálo se Sandokanem a Slávií, tři body získalo alespoň za výhru nad trápící se Villaricou.

16. FC Fénix Villarrica 9 1 0 8 3

Remízu, prohru a nakonec i vítězství zaznamenala sedmá Slávia. Moravanům i Mattyho partě se dařilo, oba jednou remizovali a dvakrát vyhráli. Mariánské Hory po debaklu od Ajaxu (0:11) porazily Barcu, ale týden zakončily porážkou od Mattyho Chilské party.

Pohárový účastník FC Colo Žatec prožívá velmi nepodařenou sezónu, je až desátý. Jediné vítězství v minulém týdnu bylo na druhou stranu o to cennější, že Žatec porazil čtvrtý Puerto Montt.

Bez jediné výhry skončila ve třetím týdnu čtyři mužstva. Aerolito získalo jediný bod za remízu 2:2 s FK Moravany. také AC Camel jednou remizoval, bylo to v 9. kole na hřišti FC BARCA. Club Deportes La Serena a Villarica pak nezískaly ani ten jeden bod. Serena měla poměrně těžký los, narazila na Malicky team a Ajax. Villarica z obtížných soupeřů narazila jen na Santa Cruz, přesto všechna střetnutí prohrála.

Kompletní statistiky naleznete zde.

Co se povedlo?
Santa Cruz ukončil neporazitelnost Sandokana. Nejenže se Jankiho svěřencům povedlo na hřišti soupeře, ale navíc zcela jasným poměrem 3:0.

Co se nepovedlo?
Club Deportes La Serena a FC Fénix Villarica nedokázaly v uplynulém týdnu ani jednou zvítězit. Do tabulky si nepřipsaly ani bod.

2. Liga

Mario team Fc Los Lagos Fc Barcelona

Ve třetím týdnu zopakujeme znovu i pondělní zápasy. Znovu došlo k odchodu manažera, Manchester of United skončil po prohrách 0:7 na Chilli Chile a 0:5 doma s Carracasem a tak stav koučovaných týmů je stále:100% první liga + 8týmů z druhé = 24manažerů.

FC Barcelona

* Se vyšplhala do čela tabulky. V pondělí překvapivě vyhrála na půdě exligového YBA Punta Arenas 1:0. I přes výraznou převahu domácích se prosadil už ve 32.minutě Modesto Pizzaro. YBA doplatili na absolutní neschopnost proměňovat šance, když z jedenácti pokusů jen jednou mířili mezi tyče. Domácí výhra 5:0 proti Versailles, při které se hattrickem vyznamenal Jairo Verda, byla z kategorie povinných. V poháru Barcelona končí po celkem jasné domácí prohře 0:3 s Puerto Montt. Jinak úspěšný týden zakončila výhrou 2:0 na Mario teamu. Bilance 3-0-1 8:3 9 bodů

Del Ejército Rojo

* Už ztrácí dva bodíky. Nejdřív v docela vyrovnaném utkání doma udolalo, gólem Pabla Solana, exligovou Hanou 1:0. V dosti vyhecovaném šlágru na hřišti Dobnerova uhrálo remízu 1:1, když nejdříve ve 22.minutě odmítl vyrovnání z penalty Pablo Solano, aby se pak v 69.minutě proměni v hrdinu, když potrestal vyloučení domácího Eleuteria Zeledóna. V poháru postupeje po hladké výhře 4:0 z Club de Futbol Real Michalovce a týden zakončilo pohodlnou domácí výhrou 3:0 s Widzewem. Bilance 3-1-0 9:1 10 bodů

Dobnerova

* Na třetím místě ztrácí další dva body.Povinně zvítězila 3:0 na vicaji, ve šlágru obránila domácí remízu 1:1 s Ejércitem a doma pohodlně přehrála slavii 6:0, Martín Ordonez dal 5gólů. I v poháru postupuje po výhře na půdě kirakova 3:0. Bilance 3-1-0 13:1 10 bodů

YBA Punta Arenas

* Ztratili další 3body, již zmiňovanou domácí prohrou 0:1 s lídrem z Barcelony. Christian Dorus zaznamenal v dalším kole hattrick při výhře 3:0 v Teplicích. Doma v poháru vyhráli 2:0 se Sedlištěm a v pátek tuto výhru potvrdili, tentokráte v poměru 3:0.Bilance 3-0-1 8:1 9 bodů

HK Haná Kroměříž

* Si opět o jednu příčku sice polepšila. Začala týden sice prohrou na Ejércitu 0:1, pak však doma 3:0 s Coriuts, v poháru 2:0 v Carracasu a 4:1 na vicaji nechává tým stále ve hře o první ligu. Bilance 3-0-1 9:2 9 bodů

FC Los Lagos

* Po pádu v minulém týdnu se šplhá zpět. Doma vyhrál 4:0 s Widzewem, hattrick dával Hector Gras, v přímém souboji s tabulkovým sousedem vyhrál 1:0 v Sedlišti, když na rozdíl od domácích svoji jedinou střelu mezi tyče Asenjo Sagasti proměnil. V poháru sice vypadlo, ale za srdnatý výkon a prohru 1:3 na hřišti AC Camel se rozhodně stydět nemusí. Týden zakončil doma výhrou 2:0 s Teplicemi. Bilance 3-0-1 8:3 9 bodů

Mario team

* Vyhrál doma 2:0 nad Cobreolou, stejně jako na Widzewu. V poháru končí po domácí prohře 0:2 se Slavií a opět 0:2 hrál, tentokrát doma v lize s Barcelonou. Bilance 2-0-2 4:4 6 bodů

TJ Sokol Sedliště

* Zaznamenala pád až na osmou pozici. Vyhrála sice na schalke 2:0, ale poté prohrála doma s Los Lagos 0:1, v poháru v Punta Arenas 0:2 a v lize opět v Punta Arenas 0:3. Sedliště tak zaznamenalo nejhorší týden v historii klubu. Bilance 1-0-3 2:6 3 body

R.E. Gato (Kroměříž) 8

Los Lagos se probudilo, minulý týden nepoznal hořkost porážky.

Poháry

V Oceánské superlize naši zemi zatím velmi zdařile reprezentuje Santa Cruz. Se ziskem devíti bodů vede Skupinu C. Naposledy si Cruz poradil s Rochou FC. V zápase se hattrickem blýsknul Ruperto Kagel.

23.7.2013 Rocha FC     0 3      Santa Cruz

C.C. Ajax je ve Skupině G třetí. V posledním kole na domácí půdě remizoval s Real Escénicas Bogotá 2:2.

23.7.2013 C.C. Ajax      2 2      REAL ESCÉNICAS BOGOTÁ

Třetí kolo OP přineslo celkům z Chile shodné výsledky, dva z nich však byly na straně poražených, pouze Malicky team zvítězil. FC Colo Žatec zůstává bez bodu poslední ve Skupině F. Malicky team i Puerto Montt jsou ve svých skupinách druzí.

23.7.2013 Football Club Bulldogs Prague      3 1     FC Puerto Montt
  23.7.2013 American Pirates from Medlov     1 3      Malicky team F.C.
  23.7.2013 FC Colo Žatec     1 3      Kessben FC

Reprezentace

Paraguay jasně vítězí

Chile do kvalifikace nevstoupilo úspěšně, Paraguay zvítězila jasně 3:0.

Na cestu za vysněným MS nevkročilo Chile pravou nohou. Paraguay byla lepší prakticky ve všech ohledech. Jak třeba v počtu střel, tak v držení míče. Už ve 35. minutě vedla Paraguay 3:0. Dvakrát se trefil Ailan, jednou Sviusco. Statistiky zápasu hovoří za vše.