Dansk Kop: začal 4. ročník!

 


   Národní dánský turnaj Dansk Kop pomalu, ale jistě rozjel v pořadí již svůj 4. ročník, a tak vítejte u článku, který představuje všechny účastníky, kteří si to tentokrát rozdají o turnajovou trofej...

SKUPINA A

 Nuevo Cúcuta Deportivo                                

   Silná stránka týmu: První zahraniční účastník turnaje - kolumbijské Deportivo. Výhodou mužstva je jeho poměrně nízký věkový průměr. Nejstaršímu hráči je 27 let a takový je navíc v kádru jediný. Je tedy jasné, že Nuevu nebudou v závěru základních skupin docházet síly, jako některým jiným mužstvům.
   Slabina týmu: Velkým nedostatkem kádru Nuevy je prakticky absolutní absence Kondice a Rychlosti všech hráčů. Jediný hráč má rychlost přes 200, což je v dnešním brejku věc, se kterou se hraje hodně špatně.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

malanoche: Samozřejmě s těmi nejvyššími, ovšem musím být realista. Když vidím svou tabulku tak si myslím, že je reálné postoupit, ale dál to bude těžké. Rád bych se viděl v TOP 10.

 

 FC Brusiči Brandýsek                              

   Silná stránka týmu: Brusiči se do turnaje vrací po dvousezónní odmlce. Jejich výhoda je podobná jako u Cúcuty, tedy v "mládí" kádru. Rozdíl je ale v kvalitě, která je u Brusičů o pár levelů vyšší. Mates sice píše, že na víc to není, ale určitě je a mělo by být.
   Slabina týmu: Brusiči nehrají jen Dansk Kop, ligu, NP, ale také ES. Tolik soutěží by mohlo být problémem, hlavně ES, kde pokud nebudou chtít dostávat velké příděly, tak to nebudou moci moc vypouštět. Ve dny, kdy se budou konkurenti šetřit, tak Brusiči budou muset jet v ES a EC poletí dolů.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

BIG Mates: Jdu do něho hlavně s tím neudělat ostudu, na víc to prostě není :-)

 

 Cerro Athletic Juniors                             

   Silná stránka týmu: Když se podíváme na kádr Cerra, tak za silnou stránku bychom mohli označit obranu, která je oproti útoku a hlavně pak záloze o třídu jinde.
   Slabina týmu: Extrémně úzký kádr. 30 hráčů, z toho nějakých 10 dorostenců, které nejde moc použít. S takovou se turnaje těžko hrají, jelikož člověk se radši soustředí na ligovou soutěž. Pokud ovšem manažer týmu ligu nepustí a nebude se soustředit právě na turnaj, pak by to mohlo jít.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Luka Modric: ...

 

 AC Korea Čakovice                            

   Silná stránka týmu: Tou bude obranná linie, která sice není na svůj věk moc zkušená, ale základní skilly (bohužel až na rychlost) má dobré.
   Slabina týmu: Pokud zatím soupeři ve skupině měli mladý kádr, který bude stíhat po velkou část sezóny, tak hráči Čakovic budou naopak hotoví po 4 kolech. Spousta z nich má totiž 28 nebo 29 roků. Absence rychlosti bude jistě znát také.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Kingkong: Porovnat svůj tým s jinými, letos budu procházet generační výměnou hráčů, takže od turnaje neočekávám nějaký velký výsledek, když vyhraju malé play-off, tak to budu považovat za velký úspěch.

 

 GreenLam                            

   Silná stránka týmu: Silnou stránkou celku GreenLam je asi jeho útok, který se zdá, že převyšuje obrannou řadu mužstva. Škoda akorát, že útočníkům není tak o tři léta páně méně, pak by byli ještě silnější.
   Slabina týmu: To samé co u Čakovic. Věkový průměr atakující pomalu hranici 50 roků. Proti mladším soupeřům tak bude celek potřebovat velkou dávku štěstí, aby to jeho borci udýchali.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Mládě: Zatopit protihráčům ;)

 

 FC Brodži                          

   Silná stránka týmu: Brodži jde do turnaje s tí, že nemá co ztratit, jelikož kádr je zatím méně kvalitní. Může jít do zápasů absolutně bez nervů, s cílem posbírat nějaké zkušenosti a vydělat něco málo k obživě.
   Slabina týmu: Je to celkově kádr, který se zatím nemůže rovnat svým soupeřům ve skupině. Obráncům chybí technika a rychlost, útočníkům navíc k tomu i střela. Brodži to bude mít setsakramensky těžké...

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Brodži84: Abych se zůčastnil. Protože není důležité vyhrát.

 

#  tým V R P skóre body
1. Cerro Athletic Juniors
1 1 0 5:1 4
2. GreenLam
1 1 0 5:3 4
3. FC Brusiči Brandýsek
1 1 0 3:2 4
4. Nuevo Cúcuta Deportivo
1 0 1 2:3 3
5. AC Korea Čakovice
0 0 1 1:2 1
6. FC Brodži
0 0 2 0:5 0


SKUPINA B

 

Incheon Runners                         

   Silná stránka týmu: Silnou stránkou korejského týmu, druhého zahraničního hosta turnaje, by mohla být obranná řada. Ta čítá několik poměrně kvalitních hráčů, se kterými by mohli mít útočníci soupeřů problémy.
   Slabina týmu: Je to samotná korejská národnost. Běžci totiž hrají nejvyšší ligu své země, která je v posledních sezónách nesmírně kvalitní. No a jako její nováček bude mít mužstvo nejspíše hodně starostí, aby dokázalo v důležitých zápasech bodovat. Zbyde pak ale síla na turnaj?

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Kentucky Jack: Do turnaje jdu s cílem si zahrát zajímavé zápasy s evropskými celky. Když to půjde dobře, tak i snad nějaké to přední umístění :D

 

Nyborg Honkies CF                         

   Silná stránka týmu: Nyborg má velmi kvalitní kádr, snad jeden z nejlepších ze všech účastníků. Takže jeho síla je v tom, že do většiny zápasů půjde jako favorit. Obrana i útok je na vysoké úrovni, což z týmu dělá jednoho z favoritů na celkové vítězství.
  Slabina týmu: Nepřízeň randomu :D Nyborg má tu neuvěřitelnou vlastnost, že v důležitých zápasech play-off ho pravidelně drtí týmy, které zahrají tužku. Poslední dva ročníky byly v tomto aspektu jako přes kopírák.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Kennedy cz: Do turnaje jdu s cílem nejvyšším, chci ho vyhrát!! Už dvakrát mě posral random, tak doufám, že potřetí už budu mít víc štěstí a ten pohárek ukopu :) Zatim jsem se moc nedíval, kdo je přihlášenej, ale to nic nemění na mém cíli :)

 

 FK Atlético Viborg                       

   Silná stránka týmu: Útok a záloha. V útoku má Viborg pár kvalitních hráčů, kteří sice ne všichni mají rychlost, ale pár gólů jistě dají. Záloha je pak taky slušná, když vezmeme v potaz, že spousta týmů ji má v turnaji naprosto katastrofální.
   Slabina týmu: Trochu vyšší věkový průměr hráčů. V použitelném věku 23 - 26 let má Atlético nějakých 13 fotbalistů, což není zrovna mnoho. Uvidíme, jak si s tím manažer poradí.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

pavelblahy: Tak cíl je pro tuto sezonu jasnej. Postup ze skupiny a pak se uvidí na koho bychom případně narazili v PO. Tým mi prochází obměnou, takže se potřebuju momentálně spíše soustředit na ligu.

 

 Los Lolitos de Plejdos B                        

   Silná stránka týmu: Při pohledu na kádr je to asi obrana, která převyšuje ostatní řady celku. První zápas to sice moc nepotvrdil, ale pokud budou někde Plejdos silní, tak právě před vlastní brankou.
   Slabina týmu: Mezírku by mohli soupeři najít v bráně Plejdos. V týmu jsou totiž jen dva pologólmani, kteří mají pouze základní skill G, nic víc. Často se sice zdá, že gólman je tu tak nějak zbytečně, v dlouhodobém hledisku by to ale mohlo být poznat.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Mr.A18: ...

 

 Maixneros B                        

   Silná stránka týmu: Oproti Los Lolitos mají někteří důležití hráči Maixneros slušně natrénovanou rychlost, což by mohl být ten pomyslný jazýček na vahách, který rozhodne o postupu do play-off. Celkově mají Maixneros slušný, mladý tým.
   Slabina týmu: Malý počet opravdu hotových útočníků. Úpně super útočníka pak v týmu nenajdeme vůbec. Jeden má rychlost, ale chybí mu technika, druhý má dobré základní skilly, ale zas nemá rychlost. Další nemá střelu... pro Maixneros určitě škoda.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Seeley Booth: ...

 

 Roskilde Ravens FC                      

   Silná stránka týmu: Výhoda Havranů by mohla být v tom, že je jako papírově nejslabšího účastníka skupiny B soupeři prostě a jednoduše podcení. Hráče totiž nemá mužstvo zas tak úplně marné.
   Slabina týmu: Je to útok. Tam to bude skřípat. Opravdu pořádného útočníka se všemi důležitými skilly najdeme totiž v týmu jediného a tomu je navíc takřka 30 let.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Tommy Candel: Cílem je neudělat si ostudu a potrápit co nejvíc soupeřů. Vedlejší cíle jsou vydělat na turnaji co nejvíc peněz a porazit ve finále Matese :D a nebo Kennedyho ve skupině... no prostě zničit nějakýho sparťana :D

 

#  tým V R P skóre body
1. FK Atlético Viborg
1 1 0 6:1 4
2. Maixneros B
1 1 0 4:2 4
3. Incheon Runners
1 0 1 2:2 3
4. Nyborg Honkies CF
0 2 0 3:3 2
5. Roskilde Ravens FC
0 1 1 1:3 1
6. Los Lolitos de Plejdos B
0 1 1 1:6 1


SKUPINA C

 Evian Thonon Gaillard                       

   Silná stránka týmu: Francouzský Evian má na místní turnajové poměry velmi kvalitní a široký kádr. V obraně, záloze i útoku najdeme vždy několik hodně dobrých hráčů, kteří by neměli mít se základní skupinou problémy. A i v následném play-off bude tým hodně silným soupeřem a finálová skupina by ho asi neměla minout.
   Slabina týmu: Těžko říct, co je slabinou týmu. Ve zdejší konkurenci prakticky asi nic.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

mr.hell: Nechci být skromný a tvrdit že se chci jen zúčastnit - cílem je ho vyhrát, ale i když skončím do třetího místa pořád budu spokojen. Vypadnout v průběhu turnaje by bylo určitě zklamáním, ale i to je možné :-)

 

 Big Monster Danmark                         

   Silná stránka týmu: Od obhájce trofeje se očekává, že bude mít spoustu silných stránek. Big Monster mají bezesporu kvalitní kádr, díky kterému by mohli v turnaji dojít opět daleko. Dobrý je útok i obrana, kde může manažer týmu vybírat z několika variant. Nicméně kvalit třeba Evianu mužstvo nedosahuje.
   Slabina týmu: Jestliže obrana a útok jsou na dobré úrovni, tak záloha rozhodně ne. Teda ono vlastně o záloze ani nemůže být řeč, protože záložníka v kádru BMD opravdu nenajdeme. Je to sice zvláštní "strategie", ale minulý ročník zafungovala... Přesto je to obrovský handicap!

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Alfonso 35: ...

 

 Legoland FC                       

   Silná stránka týmu: Je to kvalita klíčových hráčů, kterým nechybí rychlost. Legoland sice nemá 50 použitelných hráčů, ale ti hlavní, i když jsou někdy už trošku starší, své přednosti mají a hrát se s nimi dá s každým.
   Slabina týmu: Největší slabinou je asi manažer sám sobě :D U Legolandu totiž člověk nikdy neví, jestli do zápasu nastoupí v 11 nebo v 7 lidech... Kontumace bychom mohli u týmu v posledních sezónách počítat snad ve stovkách.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Slamo: Do turnaja idem s cieľom dostať sa zo skupín a nedostať pokutu O:-)

 

 Kostelec Vikings                        

   Silná stránka týmu: Na to, že Vikingové hrají druhou ligu, tak mají nesmírně široký kádr ...80 hráčů, s tím už se dá docela slušně pracovat. Za zmínku stojí hned 11 brankářů. Manažer bude mít při tvoření sestavy velký výběr, což není rozhodně k zahození.
   Slabina týmu: Hráči Kostelce skoro vůbec nemají natrénovanou techniku, dá se říct skill, který je důležitý na všech postech. Kvantita hráčů tak jde možná trochu na úkor jejich kvality.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

PepeJoe: Konečně se prokousat do playoff, pokud to nevyjde, hrát minimálně finále malého playoff.

 

 FK Bakov nad Jizerou                      

   Silná stránka týmu: Důležití hráči týmu jsou v ideálním věku 24 - 26 roků, což znamená, že Bakov by neměl mít problémy s nedostatkem EC. Pokud ovšem bude hráče v sezóně trošku točit, zatím to tak nevypadá a to by byla jistě škoda.
   Slabina týmu: Je to podobné jako u Vikingů, technika je takřka neznámým jevem v týmu. Oproti Kostelci má ale Bakov ještě jednu nevýhodu - má pomalu o 40 hráčů méně.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

ollsenn: ...

 

 Havana                   

   Silná stránka týmu: Na to, že šla Havana z posledního losovacího koše má poměrně kvalitní kádr, co ostatně několikrát dokázala v předchozích ročnících. Obrana i útok je na dobré úrovni, takže bacha na ni.
   Slabina týmu: Tou je absence hráčů do zálohy a pak taky už tolikrát zmiňovaná rychlost, bez které se hraje těžko.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Coolfox: ...

 

#  tým V R P skóre body
1. Evian Thonon Gaillard
2 0 0 7:2 6
2. Big Monster Danmark
2 0 0 5:1 6
3. Legoland FC
1 1 0 5:0 4
4. Havana
0 1 1 1:4 1
5. FK Bakov nad Jizerou
0 0 2 2:5 0
6. Kostelec Vikings
0 0 2 0:8 0


SKUPINA D

 

 Incoercible círculo Negro Puente                  

   Silná stránka týmu: Papírově vůbec nejsilnější tým celého turnaje, to je německé Negro Puente. Tomu samozřejmě odpovídá i kvalita jeho kádru, která převyšuje mnohé dánské soupeře. Němce musíme bez většího váhání zařadit mezi nejužší favority na zisk trofeje.
   Slabina týmu: Těžko hledat nějakou slabinu týmu. Mohla by to být účast v evropských pohárech, která bude brát cennou EC, mohla by to být kvalita německé ligy, která je spojená s tím samým. To jsou ale drobnosti, které asi nebudou hrát velkou roli.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Kubrt: Jakožto nováček v turnaji, jenž je národním klenotem milovníků Carlsbergu z Jutského poloostrova, jsem plný očekávání, co mne zde čeká. Velké ambice na pohár z Lega nemám, spíš neudělat zde ostudu. Navíc jsem rád, že jsem byl pozván do tohoto turnaje a mohu zde reprezentovat zemi dubového listu. Všem účastníkům přeji mnoho úspěchů a pořadateli vřelejšího uznání než u pořádání jiných klání.

 

 Odense BK                  

   Silná stránka týmu: Při pohledu na kádr je nám jasné, že je to obrana, která čítá poměrně širokou škálu kvalitních borců, kteří jsou schopni odehrát celou sezónu. Na tu bude tým reprezentačního trenéra spoléhat a případné dobré výsledky budou vycházet právě z ní.
   Slabina týmu: U Odense je to jasné. Útok, útok a zase útok. Zatímco obranné řady zaslouží pochvalu, tak ve předu je to bída. Pár jednonohých, kulhajících útočníků to těžko bude všechno zvládat. Tým navíc hraje ES, kde nechá drahocennou EC.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Tomas Vybiral: Do turnajů chodím tradičně bez předem stanovených cílů a nejinak je tomu i tentokrát. Byl bych samozřejmě rád, kdybych se potřetí za sebou dostal až do finálové skupiny. Nicméně nebude to vůbec nic lehkého, protože konkurence je myslím kvalitnější než minulý ročník.

 

 FC PRDA                 

   Silná stránka týmu: PRDA minulý ročník prošla docela překvapivě až do finálové skupiny, což bude chtít jistě zopakovat. Silnou stránkou mužstva je to, že spousta hráčů má vytrénovanou střelu na maximální hodnotu. Takový menší unikát, který se např. při případných pokutivých kopech bude jistě hodit.
   Slabina týmu: Tou je absence tréninku kondice a rychlosti, což třeba v zápasech proti Negru půjde zcela určitě citelně poznat.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Mičuda Kopačkin: Můj cíl do dalšího ročníku je zopakovat finalovou skupinu a rád bych se dostal mezi nejlepší 3 týmy.

 

 ggg ostrovani                 

   Silná stránka týmu: Vítězství ve 3. lize vystřelilo ggg do 4. losovacího koše, nicméně kvalita kádru tomu zatím neodpovídá. Tým by potřeboval posílit na všech postech, takže nějakou silnou stránku v jeho kádru nenajdeme. Tou by mohl jen už zmiňovaný moment překvapení, podcenění od soupeřů.
   Slabina týmu: Jednoznačně kádr mužstva, který je sice hodně mladý, ale kvalita mu chybí. Velké mezery má celek v obraně, záloze i útoku.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

van ggg: ...

 

Kjobenhavns BK 1876              

   Silná stránka týmu: Tradiční účastník Dansk Kopu v podobě Kodaně bude asi spoléhat zejména na svůj útok, kde celkem kvalitní hráče. Sice starší, ale při dobré práci s EC mohou být pro své soupeře hrozbou.
   Slabina týmu: Je to velikost hráčské základny, která čítá pouhých 37 fotbalistů. Z toho má navíc 18 z nich 20 a méně roků, takže nám zbývá nějakých 19 použitelných. Na jednu soutěž by to stačilo, ale hrát s tím turnaj, ligu a NP... těžko říct.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Luke Peréz: Tak můj cíl je jako každý ročník. Dostat se přes skupinu ;)

 

 Midtjylland FC            

   Silná stránka týmu: Midtjylland je posledním vítězem malého play-off, jeho kádr je tak nějak podobný s tím, co mají Kjobenhavns. Největší kvalita je asi v obraně. Není pochyb o tom, že Midtjylland, ggg a Kjobenhavns si to rozdají o 4. postupové místo do play-off.
   Slabina týmu: Platí to samé, co u předchozícho týmu - málo hráčů. Největší slabinu má pak asi celek v útoku, kde najdeme jediného pořádného útočníka.

   S jakými cíli jdeš do turnaje? 

Mišák lišák: Tak já budu chtít samozřejmě projít v turnaji co nejdál. Posledně ale byla milá odměna za výhru v malém play-off, tak alespoň to zopakovat, lepší to ale být může. Ať se všem daří v nové sezóně.


#  tým V R P skóre body
1. Odense BK
2 0 0 3:1 6
2. Incoercible círculo Negro Puente
1 1 0 7:3 4
3. FC PRDA
1 0 1 2:2 3
4. Midtjylland FC
1 0 1 1:4 3
5. Kjobenhavns BK 1876
0 1 1 3:4 1
6. ggg ostrovani
0 0 2 0:2 0


   Z dnešního vydání vše, všem účastníkům přeju v dalších zápasech hodně štěstí a ať se turnaj celkově líbí...

                                                        dansk-kop.webnode.cz


 


Autor: Tomas Vybiral