Periódico Fútbol Peruano #3 - FC Kingoši - stále král

Dobrý den čtenáři,
Vítáme Vás u dalšího dílu PFP. Dneska se podíváme na prvních 6 kol peruánské nejvyšší soutěže a taky na první utkání peruánské reprezentace po volbách.

1.kolo

Zápas kola

FC Kingoši 5:0 FC Sokol Radějov
Hnedka v první kole došlo na souboj dvou TOP týmů Peru. Očekávala se tuhá a vyrovnaná bitva. Jenže opak byl pravdou. Velký tlak měli FC Kingoši hnedka od zacatku a jen díky nepresným střelám a hostujícímu brankaři Fernandu Doriovi byl stav do 27 minuty 0:0. Pak ale zaůřadoval domácí střelec Ernesto Marco, který dokázal vstřelit hattrick za 13 minut. Jeho zběsilé tempo přerušila přestávka a hostující tým s úlevou odcházel do kabin za stavu 3:0 pro domácí. Druhý poločas byl ve stejném stylu. Domácí útočili a hostující tým se srdnatě bránil, ale bylo jim to k ničemu. Čtvrtý gól si připsal zase Ernesto Marco a poslední pátý gól vstřelil Cueto Lobos, který už zvyšoval na 5:0.

Sporting Cristal 2:0 FBC Melgar
Druhé kolo přineslo zápas nováčků. Tento duel hostil stadion Cristal Stadium. Oba týmy vyrukovaly se sestavou 4-4-2 s tím že domácí se převážně tlačili středem a hosté po levé straně. Tento duel byl velmi vyrovnaný a o výsledku zápasu rozhodly 2 chyby. Už v 15 minute chybovala hostující obrana, když nechala vystřelit Joaquina Perca a ten krásně zaútočil balón do šibenice. Další vývoj zápasu byl vyrovnaný a akce střídala akci. Tento krásný zápas na chvilku pokazil Ricardo Icaza svoji druhou žlutou kartou. Tuto výhodu hosté nedokázali využít a proto v 70 minutě zvyšoval na 2:0 Pablo Olavi. V dalším průběhu utkání fanoušci už další gól neviděli.

Alianza Lima 1:2 FC Sokol Radějov
Úvod tohoto utkání byl jednoznačně v režiji hostující týmu, kdy dokázal Ernesto Maure vstřelit během 17 minut dva góly. Po dvou gólech se domácí trošku vzpamatovávali, ale postupem času se vyrovanávala a spíše by se dalo říci, že více ze hry měli domácí. Z větší aktivity si vykoledovali penaltu, jenže ji Ovidio Zabala nedokázal proměnit a tak stav byl stále 2:0 pro domácí. Až v 84 minutě dokázal snížit Dimitri Syidalza. Domácí ještě zkoušeli vyrovnat bohužel proti nim stál vynikající Addae Tanko, který jinak pochytal jakoukoliv střelu.

Sedm gladiátorů 1:3 FC Kingoši
4. kolo přineslo souboj neporažených na stadioně Na Samotě U Lesa. Znovu to byl jednoznačný zápas z pohledu FC Kingoši. Tento tým je jednoznačná špička v celé Oceánii a jen těžko nachází přemožitele. Jak už jsem psal v tlaku byli převážně hosté a zaměstnávali domácího brankáře jednou střelou za druhou. První střela, která prošla za záda Miguela Pabla Ganza, byla ve 36 minutě a autorem této branky byl Roberto Zorrio. A hned v zápětí přidal druhou branku z penalty. V 50 minutě zvyšoval Roger Alves Zarate už na 3:0 a zápas byl skoro rozhodnutý. Ještě v 79 minutě upravoval na 1:3 pro domácí Luigi Zabala, ale tento gól nic moc v zápase neznamenal, jen to byl čestný zásah.

Lima Sol 3:1 Sedm gladiátorů
Po nevydařeném utkání na domácím hřišti proti FC Kingoši se utkal tým Sedm gladiátorů proti dalšímu špičkovému týmu v Peru. Tentokrát byl jako hostující tým na stadioně od Lima Sol. Průběh utkání byl výrazně ovlivněn prvními pěti minutami, kdy dvakrát znemožnil hostující obranu Eugenio Abejorro. Aby toho nebylo málo pro hosty ve 28 minutě Abejorro vstřelil hattrick a dalo by se říci, že už bylo po zápase. I když se hosté trošičku zvedli k velkemu tlaku to nevedlo a jen dokazali zase na konci utkání pouze upravit skóre na 3:1 stejně jako proti FC Kingoši.

Sporting Cristal 1:3 Alianza Lima
Domácí jako nováček první ligy se ze začátku soutěže usadil na předních příčkách a taky úvod utkání zvládnul velmi dobře. V 15 minutě Juaquin Perca vstřelil prvni branku utkání a vypadalo to na další vítězné utkání. Jenže od 55 až do 67 minuty úřadoval na hřišti Dimitri Syidalza, který během tak krátké doby vstřelil hattrick a tím zničil domácí tým. Sporting Cristal se už na vyrovnávací tlak nezmohl a tedy utkání skončilo 3:1 z pohledu hostů.

Peru 0:0 Francie
V prvním utkání reprezentace po volbách se utkali výběry Peru a Francie do 22 let. Toto utkání patřilo do jednoho z mnoha turnaje YBF. Začátek utkání patřil Francii, kdy se dostala ke dvěma střelám, jenže obě míříli mimo branku. Po úvodním tlaku se dostávali do hry peruanští mladíci, kteří se snažili vyrovnat evropskému soupeři. V tom to menším tlaku si vybojovali tři velmi slibné šance bohužel ani jednu nevyužili. Další průběh utkání byl ve velmi podobnem duchu, jako prvních 20 minut utkání kdy se týmy tlačili do tlaku, ale příliš velkou šanci si nevybojovali. Jedinou výjimkou byl únik Franca Maria Cria, který se dostal po krásné přihrávce od spoluhráče do souboje jen proti brankaři, bohužel vystřelil mimo branku. Utkání skončilo 0:0.

Vyjádření Wilmar Valencia:
Toto utkání bylo moje první na pozici repre trenéra, kde mám hlavně za úkol vyhledávat mladé talenty a pak hrávat proti stejně starým soupeřům a připravovat tyto mlade hráče na přechod do A-týmu. Hráči mě velmi mile překvapili, i když tam byla znát jejich nezkušenost, kdy někdy zbrkle zakončovali nebo špatně přihráli, ale od toho jsou tyto zápasy. Samozřejmě jsme našli hodně chyb a někteří hráči nepředvedli takový výkon, jaký bychom očekávali, ale uvidíme jestli dostanou další šanci proti výběru Irska.

Vyjádření Chabir Kuratu:
Čao, myslím si, že síly na hřišti byly hodně vyrovnané a podle toho dopadl i bezbrankový výsledek. Útočníci vyhořeli na obou stranách a tak se diváci odměny nedočkaly. S předvedenou hrou našeho týmu moc spokojený nejsem a tak je do příště co zlepšovat. Premiéra našeho trenérského týmu se bohužel moc nevydařila.

Z důvodů pracovního vytížení jsme Vám dnes nabídli rychlý přehled prvních dvou týdnů v naší nejvyšší soutěži. Snad se nám v příštím čísle podaří přinést i nějaké zajímavosti ze světa statistik, NP, OS a doufáme, že se Vám dnešní číslo líbilo stejně jako ta čísla předešlá.