PFP #2

2.Vydání PFP aneb cesta peruánských týmů v pohárech

Vítáme Vás, u dalšího dílu PFP. V druhém vydání se podíváme na peruánské kluby na mezinárodní scéně, dále jak se peruánské týmy připravovali na ligu, s tím zhodnotíme nejlépe připravený tým a taky se podíváme, jak jednotlivé týmy posílily popřípadě oslabili během mezisezónní pauzy.

Této kvalifikace se zůčastnily Talara Eagles CF a Lima Sol, kteří skončili v minulé sezóně na druhém respektivě na třetím místě.

Talara Eagles CF - Sydney City

Vyjádření Jakubose k soupeři: Myslím, že v současné situaci, a tak jak sem si proletěl los předkola OS, asi není nyní soupeř se kterým bych se mohl rovnat. Možná, ale tato situace by mohla nahrát k podcenění i když to asi v této soutěži nehrozí a Sydney si postup proti mě pohlídá, budu se snažit nedostat příliš na (_,_) ;)

1.zápas Sydney City 3 : 2 Talara Eagles CF

Favoritem prvního utkání byl jednoznačně domácí tým. A taky do zápasu naskočili famózně. Hnedka v první minutě si vybojovali pokutový kop po faulu Oscara Chagase. Jenže německý záložník australského týmu penaltu neproměnil, když ho náramně vychytal Arrietta. Což povzbudilo hostující tým, k ještě větší aktivitě a hlavně k urputnému bránění a naopak trošku zchladilo hráče z australského týmu. Ale už po 10 minutách se domácí oklepali a pokračovali v náporu. Měli jednu šanci za druhou a jen díky brankáři to nebylo po prvních 20 minutách 3:0. Tlak australského týmu dále sílil a fanoušci oblečeni v dresech domácího týmu jen čekali, kdy padne první gól. Jenže pak pro fanoušky přišel šok, kdy hostující Albert Suchánek krásně zatočil balón do šibenice asi z 25 metrů. Za dalších šest minut John Camacho zvýšil vedení už na 2:0 a na stadioně St. Thomas Park zavládlo ticho, jen asi skupinka padesáti fanoušků hostujícího týmu začala tančit a zpívat klubovou hymnu.

Do začátku druhého poločasu domácí znovu vstoupili ve velkém stylu. Jenže tentokrát z toho už byl gól. Krásně zakončil Enrique Morales. To ještě více nabudilo domácí a dostávali se jednoho zakončení za druhým a měli převážně míč na svých kopačkách. Jenže ne a ne se prosadit. Nakonec celý zápas zachránil pro Sydney City hráč Sol Renshaw, který vstřelil gól v 63 a v 66 minutě. Skóre bylo najednou 3:2 pro domácí a na stadioně začal úplný karneval, celý stadion duněl a otřásal se v základech po euforii, která vypukla. Domácí si potom už zápas pohlídali a zaslouženě vyhráli 3:2.

Vyjádření k zápasu Jakubos:
Jedním slovem neuvěřitelný. Domácí nás jasně přehráli, dělali si s námi co chtěli a naším jediným záchraným bodem byl dlouhé minuty náš gólman. Hráčům jsem před utkáním zdůrazňoval, že je třeba nezaspat začátek, že Sydney na nás určitě vletí a to se potvrdilo, penalta hned v úvodní minutě je toho důkaz. Naštěstí pro nás nebyla proměněa. Stadion hnal domácí od první minuty a ten tlak byl neuvěřitelný. Pak, ale přišel nás první světlý moment. Když ve 37.minutě Albert Suchánek otevřel skóre tak to bylo něco neuvěřitelného. Když najednou ztichne 84000 diváků a je slyšet vaše radost... no krása :) a o 6 minut později ? Tak to snad ztichlo i náměstí v Melbourne :D Dvě střely na branku a vést po poločase 2:0 to sme si nepředstavovali. Tlak domácích byl ale obrovský, škoda že se nám nepodařilo udržet alespoň remízu i tak byla ale prohra 3:2 dobrým výsledkem ve který sme před výkopem nevěřili.

2.zápas Talara Eagles CF 2 : 1 Sydney City

Druhý den se oba týmy stěhovali z Austrálie do Peru. Rozhodně se cestovalo lépe austalskému týmu, který si vezl nadějnou výhru 3:2 z prvního utkání a stačilo by kdyby v tom to utkání jenom remizovali. S touto nadějí a nubezení z otočeného vývoje prvního utkání vlétli znovu do utkání. Začali velmi z ostra a hnedka v prvních sekundách dostal hrdina z prvního utkání Sol Renshaw žlutou kartu. Hosté pěkně kombinovali až se dostal Enrique Morales k zakončení, kterého využil a otevřel skóre na 1:0 pro hosty. Sydney City najednou vedli v celkovém součtu 4:2 a domácí potřebovali dát dva góly aby mohli postoupit. Domácí se potřebovali dostat k zakončení, takže začali více hrát než jen bránit a to vedlo k úspěchu. Ve 27 minutě vyrovnal Ivan Rokhlin na 1:1 a už jen chyběl jedne gól k postupu. Hosté trošku znervóznili, což vedlo k druhému gólu. Během 5 minut to najednou bylo 2:1 pro domácí, kteří díky více vstřelených brankách na hostujícím hřišti postupovali. Tento fakt ještě více podpořil domácí fanoušky, kteří poháněli své borce.

Druhý poločas byl z počátku velmi opatrný, domácí si hlídali postupové skóre a hosté nechtěli dostat góla aby se jim postup ještě více nevzdálil. Jenže s postupujícím časem, to hostující tým psychicky moc nezvládal takže se přihrávky přestali dařit a začali být více agresivní, což vedlo k celkově k 17 faulům za utkání. Od 80 minuty, pak už domácí fanoušci vstávali ze sedadel a tleskali ve stoje a při tom děkovali svým fotbalistům za postup.

Přivezli sme si zajímavý výsledek, ale i přes něj sme v postup příliš nevěřili. Celé město bylo na nohou, škoda že nemáme stadion pro 105 000 diváků, to by se tam totiž to naše přístavní městečko mohlo sejít celé ;) Byl to svátek, poprvé v historii se u nás hrálo předkolo OS. Čekali sme opět obrovský tlak ze strany soupeře, ale jakoby přijel pohlídat postup což se mu vymstilo. Nebyl to takový zápas jako v Sydney, ale i tak byly hosté lepším týmem. Snad štěstí (čti random) nám dvakrát pomohlo ? Teď už je to jedno, slavíme obrovský úspěch, nikdo to od nás nečekal. Škoda, že náš úspěch je ve stínu úspěchu Lima Solu, který porazil ještě většího soupeře, ale ToMassimu to přeju a sem rád že oběma se nám postup podařil ;)

Lima Sol - New York Knights

Vyjádření ToMassina k soupeři:
No stačí se podívat na soupisky obou týmů a je vidět kdo je v našem duelu jasným favoritem - a ještě Vám napovím : já to nejsem :-DD

1.zápas New York Knights 2 : 2 Lima Sol

V utkání mezi New York Knights a Lima Sol byli k vidění zajímavé taktiky. Domácí zvolili hru na dva obránce, šest záložníků a dva útočníky a hosté na tři obránce pět záložníků a dva útočníky. To mělo svědčit o převážně boji ve středu hřiště a zajímavé brejky. Začátek utkání spíše patřil domácí týmu. I když spíše to byl bojovný výkon zálohy, která bojovala o každý metr na hřišti. Když už se vystřelilo, tak to bylo převážně mimo branku. Jednu zprvních střel na branku vystřelil Kernebeek a hnedka byla gólová. Stav utkání tedy po dvaceti minutách byl 1:0 pro domácí. Ve 34 minutě dostal žlutou kartu Celil Özdemir, která měla na vývoj hry velmi důležitou roli. Druhý gól pro domácí přišel v 39 minutě, kterou vstřelil Hélio Piedade. O dvě minuty později dostal druhou žlutou kartu Celil Özdemir a dostal teda červenou kartu. A jelikož to byl obránce tak oba týmy najednou hráli na dva obránce a hlavně pre peruánský tým to nevypadalo moc nadějně, když se vezme v potaz vývoj utkání.

V druhém poločase zažil stadion Kevin Dixon, neuvěřitelný výkon hostujícího týmu. I v 10 hráčích hráli velmi obětavě a hlavně si svojí aktivitou vynucovali na sebe tlak. Snažili se perfektně bránit a z každé střely na branku chtěli dát gól. Což se jim povedlo na 50%, jelikož ze 4 střel na branku dali 2 branky a dokázali i v oslabení vyrovnat proti tak silnému týmu, jako je New York Knights. Takže první utkání kvalifikace OS skončil výsledkem 2:2 a lepší výchozí pozici nakonec má peruánský tým Lima Sol, kterému ve druhém utkání stačí i remizovat 1:1.

Vyjádření ToMassina:
nevyjádřil se...

2.zápas Lima Sol 2 : 1 New York Knights

I ve druhém utkání to bylo zajímavé na taktiky. Domácí Lima Sol hrála znovu na tři obránce, pět záložníků a dva útočníky převážně ve středu hřiště a naopak hostující tým z USA roztáhnul sestavu až na kraj hřiště. Z úvodu utkání byl lepší domácí tým a svoji aktivitu výrazně využili během 18 minut už to bylo 2:0, když první branku vstřelil Varela Hierro a druhou z penalty Jurobei Inouye. Tedko bylo celkové skóre 4:2 a hosté k přímému postupu potřebovali 3 góly a nebo alespon aby šlo utkání do prodloužení 2 góly. Naplňovat cíle v postupu do základní skupiny OS začali ve 25 minutě, kdy snížil Wesley van Kernebeek. Jenže to byl nakonec i poslední gól utkání, jelikož domácí začali ještě více bránit a celkově moc střel na branku nebylo vidět. Za celé utkání jich bylo pouze 5.

Ink United F.C. - Burritos FC 0:3 1:0

V tomto předkole OP se utkal peruánský tým Ink United F.C. a mexický Burritos FC. V prvním utkání byli aktivnějším týmem tým z Mexika. Soupeře přestříleli 15:3 a to peruánský tým nevystřelil ani jednou na branku. V prvním poločase byl výsledek 1:0 pro Burritos. To byl ještě nadějný výsledek pro hosty, jenže ve druhém poločase vstřelil dvě branky Konieczky a první utkání skončilo 3:0.
    Druhé utkání moc vruchu nepřineslo. Hostující Burritos si postup v klidu hlídali, i když za pomoci větší agresivity (16 faulů). Jediný rozruch v utkání přinesla 36 minuty kdy dostal Porras domácí do vedení 1:0 a trošku zdramatizoval toto dvojutkání. Jenže Ink United se už na další tlak moc nezmohl a tedy druhé utkání skončilo 1:0 pro domácí a celkový výsledek dvojutkání je 3:1 pro Burritos. Mexický tým postoupil zcela zaslouženě.

Sedm gladiátorů - Čočani united 0:3 0:2

Uruguayský tým Čočani už jsou celkem pravidelným účastníkem mezinárodních pohárů a proti němu stál úplný nováček peruánský tým Sedm gladiátorů. A v tomto duchu probíhalo celé dvoujutkání. Na uruguayské půdě sestřelil hosty Evaristo Crodo hnedka hattrickem a taky to byl jediný střelec utkání. A ve druhém utkání byl zase jiný jediný střelec a to Iselin Arrietta, který vstřelil dvě branky a utkání skončilo 0:2 z pohledu domácích. Celkově skončilo toto předkolo 5:0 pro tým Čočani united a s přehledem postoupili do základní skupiny. V tomto předkole se jednoznačně projevili zkušenosti obou mužstev a taky kvalita.

FC Sokol Radějov - FC WARRIORS 1:1 1:2pp

Do prvního utkání nastoupil domácí peruánský tým v rozestavění 3-3-4, což značilo hodně ofenzivní fotbal, když nasadil čtyři útočníky za to kolumbijský šel do zápasu v konzervativnějším rozestavění 4-4-2. Hnedka v první minutě padl gól, který vstřelil Federico Canaria, takže domácí vedli 1:0 a vypadalo to na brankostroj. Jenže ten se nějak zasekl a otěže zápasu pomalinku převzal hostující tým, který dokázal vyrovnat ve 37 minutě. Během dalšího průběhu utkání, se šance střídali celkem rovnoměrně, ale o trošku větší převahu měl kolumbijský tým FC WARRIORS a tak první utkání skončilo 1:1.
    Druhé utkání bylo ve stejném duchu. Rozestavění stejné, první gól taky vstřelil peruánský tým a tentokrát to bylo ve 13 minutě. Utkání bylo zase velmi vyrovnané a akce střídala akci a jednoznačně se nedá říct, kdo byl lepší. A jelikož domácí kolumbijský tým vyrovnal v 54 minutě a nikdo už pak nedal další gól, muselo se prodlužovat. Prodloužení bylo zase velmi vyrovnané. O vítězi rozhodla nakonec malá chybka a nekoncentrovanost v poslední minutě kdy jeden z hráčů týmu FC Sokol Radějov fauloval ve vápně a kopala se penalta. Tu ve 120 minutě proměnil Hernandez Mansilla a poslal svůj tým do základní skupiny OP. Pro peruánský tým to bylo velké zklamání, jelikož postup byl velmi blízko.