ME FRANCIE-finále

 

6.kolo ME ve FRANCII=finále a boj o bronz

ROZHOVOR se známou osobností:

K "mikrofonu" jsem si dnes pozval a vyzpovídal, především s diskuzí, velmi známého manažera Murphy Honora.

Ahoj kolego, rád bych Ti položil několik otázek, které budou součástí jednoho ze článků k ME ve Francii, předem děkuji za Tvůj čas!

1)První otázka je tradičně zaměřená faktograficky, jak se jmenuješ, kde bydlíš, co je náplní tvé práce, koníčky apod.

"Ahoj, jmenuju se Honza Hluzák, bydlím v Ostravě kde i pracuju jako rozpočtář v jedné stavební firmě. Jako hlavní koníček se loni vrátil hokejbal na závodní úrovni. Letos jsem už nakouknul i do druhé nejvyšší soutěže u nás v republice. Jednou týdně chodím hrát i fotbal, v létě venku přes zimu sálovku. Než jsem začal hrát hokejbal tak tu byly i deskové hry. ".


2)Nejen na národním fóru, ale na mnoha diskuzích jsi jedním z hlavních přispěvatelů, co tě k tomu vede?

"Mám zkušenost z chatů. Chodí tam lidi typu "ježiš tu je nuda" a sami mlčí a nic neudělají aby tu nudu zabili. Takže, aby nebyla nuda a mrtvo, je třeba začít od sebe. Tak přizpívám do debat. Někdy stačí reagovat na stávající občas nadhodit nové (nejčastěji na ND). Nejvíce mě u diskuzí mrzí jak se ničí větev "Dotazy". Plní svoji úlohu tak na 40%. Ten zbytek je tam jednoduše řečeno "spam".".


3)Již v minulosti jsi působil u reprezentace Francie, nyní působíš jako asistent, v čem je to odlišné od mateřského týmu a dává ti to nějaký "nový rozměr"?

"Odlišné je to v zodpovědnosti. V mateřském klubu hraju na své triko, když něco pokazím tak to zkazím jen sobě a jsem sám sobě rádcem, oporou ale i kritikem. V reprezentaci člověk cítí, že je to mnohem více. Máme to štěstí ve Francii, že repre sleduje více lidí a tak je člověk pod drobnohledem a více přemýšlí než něco udělá. Protože kdykoliv může od manažerů vzejít dotaz "proč jsi udělal právě toto" a nelze je odbít nekonstruktivní odpovědí.".


4)Jak si se dostal do Francie?

"K brejku jsem se dostal jednoho dne z přemýšlení co nového dělat. Vzpomněl jsem si, že brácha hrál (a stále hraje) fotbalový manažer Brejk.cz. Díky tomu jsem měl přehled co mě tu čeká a měl vstup usnadněn. Když jsem se logoval bylo na výběr mnoho zemí a z nich mě oslovila na první pohled Francie. Nechtěl jsem vybírat, abych nepřebral a tak jsem tu. Chtěl jsem zemi ze známější ligou v reálu, proto jsem o zemích na konci seznamu ani neuvažoval.".


5)"B" tým jsi zaregistroval daleko na východ do Koreje, byl to záměr, zvědavost, nebo něco jiného?

"Korea byl úmysl. Vím, že v té době země bojovala o manažery. Šel jsem do Koreje hlavně, abych produkoval dorostence. Tzn. že pro mě není hlavní vyhrávat ligy a tlačit se nahoru, ale jako aktivní tým tvořit dorost a pouštět ho na burzu. Navíc několik pořadatelství šampionátů po sobě udělalo to, že jsem pomohl přes své středisko přivést několik kvalitních dorostů do země.
".


6)Co se ti na této "virtuální" hře nejvíce líbí, proč se jí tak intenzivně věnuješ?

"Nejvíce asi to množství cílů, které si manažer může stanovit. Posílení kádru, vydělání peněz, postup v lize, vyhrát turnaj, úspěch u repre, pomoc nováčkovi, hledání dorostu, atd. atd. Jsem tu dva a půl roku a ještě mám mnoho cílů před sebou. Vím, že jiní manažeři rostou rychleji, dosahují cílů snadněji, ale nesrovnávám se s nimi v rychlosti. To je cesta do pekel. Snažím se dosáhnout svých cílů, které jsem si stanovil svou cestou. Když si člověk stanoví snadný cíl, tak ho hra omrzí v rychlosti jakou cíl dosáhnul. Když si stanoví nereální, omrzí ho hraní z těžkosti. Takže je třeba cíle volit rozumně a nebát se je upravovat.".


7)Poslední otázka vychází z vlastní zkušenosti, co tvůj protějšek, jak vnímá hodiny strávené zde na brejku?

"Protějšek to vnímá pozitivně. Jelikož se mi ještě nestalo, že bych svoji přítelkyni dal na druhou kolej za brejk. Nejdříve ona, pak brejk ;-)".


  Moc díky za rozhovor, přeji stálé nadšení a hodně důvodů k radosti :-)

PROSTOR PRO EXPERTY

1)První otázka se přímo nabízí, jak dopadne finálový souboj Německo-Rusko a zápas o třetí místo Polsko-Dánsko?

DaWe: Rusové budou lepší, ale stejně vyhraje Německo, o jeden gól. Zápas o třetí místo vyhrají Poláci rozdílem třídy, 3-1.

Bomber:  Finále rozhodnou až penalty,tam se od Rusáků odvrátí štěstí a vyhrajou Němci...o 3.místo držím palce Dánům,ale Poláci si bronz uhrajou :D

Murphy HonorFinále bude dle mě hodně útočný fotbal a padne dost golů. Ze zlata se nakonec budou radovat Rusové po jednogolovém vítězství. Zápas o třetí místo ovládnou Poláci, kteří najdou dost duševních sil, aby se zkoncentrovali po pro ně nesplněném zlatém cíli.

Luc Španique: Jelikož jsem na postup do finále tipoval Polsko a Dánsko, tak jakýkoliv můj tip bude zase pěkně zcestný :-D No Rusko v zápasech jede proti papírovým předpokladům, myslím si, že ve francouzských ulicích v noci poteče vodka proudem. Bronz bude brát Polsko.

mr.hell: Tak ted uz verim Rusku a v zapase o bronz Polsku, ale jak to pisu, tak to stejne dopadne opacne jako temer vsechny me tipy :-))))Oba zapasy skonci 2:1 :-)


2)Komu se podaří získat trofej pro nejlepšího střelce, jak Tamberk, tak i Zyryanov jsou stále ve hře?

DaWe: Myslím, že ani jeden z nich se v dalších zápasech neprosadí.

Bomber: Ruskej kanonýr Zyryanov vstřelí branku a ta rozhodne o nejlepším střelci.

Murphy Honor : Trovej získá Dán Tamberk, který na turnaji střílí hodně důležíté goly pro svůj tým.

Luc Španique: Myslím si, že to bude právě Zyryanov, který Rusku vystřílí zlato.

mr.hell: Hrac Ruska Nikita Zyryanov by mohl dosahnout na titul nejlepsiho strelce.


3)Podle mého názoru se v důležitých zápasech více uplatnila přísná defenzíva a pomohla týmům hrajících v rozestaveních 5-4-1 apod. porazit a hlavně výrazně přehrát protivníka, jak vy vnímáte tuto moji domněnku?

DaWe: Jak jsem psal zpočátku, já hraju radši útočněji, ale možná proto, že nehraju obranně, tak se pořád plácám ve druhé lize.

Bomber : Už jsme jak česká repre hlavně neinkasovat...:-)))

Murphy Honor : Většinou bude defenzivní postavení asi podpořeno i defenzivní taktikou což dává bonus při bránění. Taky hodně záleží na hráčích, kteří na hřišti jsou. Taky tým musí mít na toho osamoceného hrota pořádného šutéra, který umí i sám rozhodnout zápas.

Luc Španique: Je to tak, defenzivní styl, zhuštěná záloha či obrana slavily úspěch. Ale je to spíše momentální stav, dnes může klidně platit něco jiného. Záleží vždy na obou soupeřích, jak postaví sestavu a jak to následně brejk vypočítá :))

mr.hell: Nemyslim si ze to by byl klic k uspechu hrat na jednoho utocnika,diky obranne hre vetsiny tymu je to velke riziko pro mozne vylouceni,dulezite ale je ze obranna hra slavi uspech :-)


4)Šampionát pomalu ale jistě finišuje, jaké máte pocity z tohoto turnaje hraného po dlouhé době ve Francii, co se vám líbilo, kde vidíte rezervy...?

DaWe: Myslím, že se šampionát povedl dokonale, články jsou skvělé, rozhovory také.. Akorát do těch rozborů se mohlo zapojit více manažerů, ale shit happens..

Bomber: Byl perfektně připravenej,,,o rezervách nevím...

Murphy Honor : Vzhledem k tomu, že jsem asistentem u týmu Francie, tak u mě převládají záporné pocity z vyřazení ve čtvrtfinále. Co se však týče organizace šampionátu tak musím tě musím pochválit, Martine Králi, že jsi do toho šel i s omezeným redaktorským týmem a zvládli jste to společeně s nadhledem. Díky.

Luc Španique: Francii není co vytknout. Martin se do kandidatury pustil na poslední chvíli a organizaci zvládl a zvládá bravurně. Nevyskytl se žádný problém, pořadatelský tým pracuje nadoraz a bez nějakých závažných nedostatků. Určitě skvěle zvládnuté ME a to neříkám jen proto, že jsem z Francie. Myslím, že toto ME může být klidně odrazovým můstkem pro pořádání MS! Jedinou rezervu vidím v nepostupu Francie ze čtvrtfinále :-)


mr.hell: Sampionat jako takovy nabidl spoustu prekvapeni, ktere jsem vubec neodhadl svym tipovanim :-)Co se tyce organizace tak velmi povedeny, spousta informaci atd, obdivuji chut a vuli manazera se takto postarat o super clanky, kterymi nas po celou dobu zasoboval.


5)Který stát podle Vás bude uvažovat o kandidatuře na pořadatelství MS a co je hlavním důvodem, že je těchto nabídek méně a méně?


DaWe : Možná se znovu sejdeme ve Francii, svoji kandidaturu nejspíš předloží aktivní Korejci, možná někdo jiný, je to za dlouho, takže těžko říct. Hlavním důvodem je zřejmě lenost.

Bomber: To fakt nevim,,, asi to žere moc času

Murphy Honor : Myslím si, že Korea to možná zase zkusí. Kdo bude další se uvidí. MS však výjde na zimní období a tak se může stát že více lidí bude v tu dobu doma. Proč je málo žádostí? No je potřeba mít v týmu grafika, nebo aspon někoho kdo grafku připraví, pak je potřeba mít jednoho hlavního který obětuje týden a bude každý večer sedět několik hodin u kompu a dávat to do kupy. No a pak ten široký tým pisálků. Je toho dost co se musí zvládnout, ale jde to zvládnout.

Luc Španique: Rozhodujícím faktorem je čas. Záleží to také na tom, na jaké období zrovna šampionát připadá apod. Jak jsem odpověděl v předchozí otázce, Francie se klidně může pokusit o MS, tradičně to asi zkusí Korea, tipuji ještě třeba Dánsko.

 

mr.hell: Tak to si vubec nedovolim tipovat, samozrejme ze by bylo super kdyby zajemcu bylo alespon 5 :-), ale verim, ze to neni jednoduche bo je s tim spojena obrovska prace, chut do toho jit a hlavne cas.Treba se pletu, ale je tady malo manazeru, kteri by dokazali stranky krasne vytvorit a proto zajem o poradani je minimalni. V kazdem pripade vsechny tyto manazery obdivuji za jejich pristup.

 

Na závěr bych Vám všem, co jste pravidelně odpovídali na mé otázky ze srdce poděkoval, byli jste důležitými a hlavně nedílnými články tohoto mistrovství. Bez Vás bychom to určitě v této kvalitě nezvládli. Díky! Martin Král.

 

FINÁLE

2x Stefan Schulz

 2

:

1

Nikita Zyryanov
střely na bránu:  6  :  2    
střely mimo bránu: 7
 :  4    
fauly:  12  : 12
   
karty:    :      
držení míče: 54%
: 45%
   

 

Ohlasy trenérů:

  Vítejte u posledního reportu z francouzského showroomu. Je tu velké finále, Německo, jež prošlo do finále jako jeden z favoritů proti Rusům, kteří měli patrně nižší ambice a cíle, ale svojí odvahou  i štěstím bojují o finále a tuhle příležitost už nikdo Ruským brejkařům nikdo nevezme. Podaří se překvapit i ve finále? Na německé straně je výhoda rozchytaného brankáře Gotzmanna, který zazářil v předchozím duelu a vychytal Němcům finále. Tak uvidíme, pojďme do toho. U reportu Vás vítá Atilla.

Míč je ve středovém kruhu, kolikrát se tam ještě objeví a kolik padne gólů jsou zvědaví nejen fanoušci, především ale brejkaři i hráči na hřišti, kteří tento zápas v této chvíli jako jediní mohou ovlivnit. Zápas začíná a balon rozehrávají Němci, konkrétně Waldemar Osterle, po několika přihrávách přichází první nesmělé souboje o míč. Je tu 3. minuta a první faul, kerý má na svědomí Marat Sholkhov. Němci se po rozehrání dostávají poprvé před branku a Kevin Ehlers střílí dalekonosnou střelou mimo bránu. 5. minuta a znovu Marat Sholkhov fauluje, ale tentokrát je ruská obrana pozorná, přesto se Němci drží na ruské půli a obě mužstva se střídají o míč v mnoha soubojích. 10. minuta a je tu nebezpečná střela na bránu! Po vyhraném souboji Waldemar Osterle unikl ruským stoperům a sám střílí přesně na bránu, ale Ruslan Borodin chytá. špatná rozehrávaka Rusů a k míči se dostává znovu Waldemar Osterle a tentokrát střílí vedle. Borodin vykopává, a po nebezpečném souboji jsou Rusové u míče. A znovu Marat Sholkhov fauluje a poněkolikáte zbytečně dovoluje Němcům pokračovat v tlaku. Znovu Rusové nepěkně faulují, tentokrát Mikhail Nazarov a další střela na ruskou bránu, ale mimo. Rusové jsou pod tlakem, který si sami zavinili. Ve středu hřiště došlo k souboji o míč, po kterém se Rusové v 17. minutě poprvé dostávají na německou půli, nebezpečný centru Tagirbekova, k míči se po dalším souboji dostává Nikita Zyryanov a před velkým vápnem poprvé střílí na bránu německého golmana Kurta Gotzmanna. RUSKO DÁVÁ GÓL!!! Rusům se povedlo hned z první dát gól, vina je i na straně golmana, který střelu doprostřed brány nedokázal zachytit. Najednou je pryč aura božského Kurta z předchozího semifinále, kdy Gotzmann vychytal Dány. Němci jsou opaření, přesto se znovu dostávají před bránu s Per Fulner zkouší štěstí, střílí vedle. Hra se ihned přelévá na druhou stranu a střelec prozatím jediného golu Zyryanov je při chuti, ale střílí tentokrát vedle. 21. minuta, Rusové faulují, ale a se znovu stahuje před ruskou bránu a Simon Ottl střílí nebezpečně!! Golman vyráží na roh a hned po rozehrání Per Feulner hlavičkuje , ale brankář chytá. Jsme svědky pěkné hry Němců, Rusové se převážně brání i za cenu faulů a také pokračují nepřesné přihrávky Rusů. A znovu faul, Alexej Myachin protihráče klátí k zemi, Per Feulner znovu střílí, ale opět vedle. Rusové jsou bezradní na houževnaté Němce. 33. minuta a Rusové na pár chvil na návštěvě německé půdy, ale hra se vrací zpět k bráně Rusů, Dietmar Meisel naslepo střílí, mimo. Rusové nesměle vyrovnávají hru, ale v bezpečné vzdálenosti od Gotzmannovi svatyně. Poslední akce poločasu končí Ruskou ušmudlanou přihrávkou německému golmanovi, ještě dvojnásobné střídání Rusů a je tu konec prvního poločasu.
První půle přinesla jasnou převahu Němců, kteří si z Ruské půle udělali turistickou destinaci a Rusům prakticky nic nedovolili. Ale fotbal se hraje na góly a ten první dali Rusové z pěkného brejku od výkopu branky na dva doteky a výsledek je to, co si lidé zapamatují v historii tohoto ME.

Druhá půle, Rusové se snaží držet míč, centrují před vlastní bránu a opatrně rozehrávají. teď střídají Němci. A opět se Německo dostává ke slibné šanci a opět po faulu. Ale Per Scarale střílí pěkně kroucenou střelu, ale bohužel ven z brány, goman jen očima kontroluje. špatná rozehrávka Rusů a Daniel Peter-Pirckham u míče, tvrdá střela jde na bránu!! Borodin s problémy, ale chytá. A další nepovedená rozehrávka, Němci vyhrávají ihned po výkopu míč a po hlavičkovém souboji si Stefan Schulz míč servíruje na kopačku přesně, má nabito a nekompromisně střílí. 53. minuta, NĚMECKO DÁVÁ GÓL!! Němci srovnávají stav na 1:1. Tak přeci jen Němci nakonec převahu zůročili do výsledku. Toto museli Rusové čekat, stejně jako fanoušci, Ruští fandové beznadějně těkají očima, jakoby hledali spásu, ale nenajdou ji nikde jinde než na hřišti. Rusové musí více zabojovat. Otázkou je, jestli Němci vydrží nasazené vysoké tempo hry. Jsme svědky soubojů o míč převážně na středu hřiště, klid před bouří, taková atmosféra jde ze hřiště až na tribuny. A rusové v 60. minutě náhle zahrozili, ale Alexei Vasilenko nabijí a střílí mimo. střídání Němců i Rusů. Rusové u Němců ztrácejí míč, ale drží po faulu míč, ale už německý stoper centrem stejně jako záložník Meisel rychle přenáší hru k Rusům, 65. minuta, nebezpečná akce Němců! Ronny Dreher nahrává na levé křídlo Stefanu Schulzovi, který si předkopává míč, bojuje o něj s Vasilem Burenkovem, Němec Rusa přehrává a střílí pravačkou dělovku naslepo někam mezi tyče. NĚMECKO DÁVÁ GÓL!! Němci otáčí dnešní souboj a Němečtí fandové bouří. Tomuhle po překvapivém úderu věřili, houževnatosti a drzosti svých hráčů. Rusové jsou zařažení, po první půli se hra moc nezměnila a musí minimálně zdvojnásobit svoji přesnost a především mít tah na bránu. A také tak činí. Ne, nakonec se ruská hra zadrhla v soubojím daleko před brankou Gotzmanna. Z ruské hry jde chlad jak ze Sibiře. Přesto se hra dostává nebezpečně před německou bránu. Karl-Ludwig Rehmer fauluje!! Přímí kop těsně před vápnem, 75. minuta a krásně kroucená střela metr míjí pravou tyč Gotzmannovi brány. Znovu se dostávají Rusové k Němcům, kteří teď nezvykle často faulují. Wauuu, rychlý centru do malého vápna a míč po hlavičce Nikity Zyryanova golman stěží vyráží na roh. Pěkné momenty Rusů!! A znovu Rusové nebezpečně, po rohu Gennady Vasiliev střílí, ale mimo. 80. minuta, Rusové začínají v posledních minutách Němce tlačit. A  znovu, Němci faulují, Rusové rozehrávají na své půli, hraje se u středového kruhů. Němci se znaží protihráče "prolobovat" dlouhými pasy před bránu, ale tam jsou ruští stopeři momentálně pevní a nekompromisně dávají míče dopředu. Rusům se ale nedaří dostat před německou bránu. A je tu KONEC ZÁPASU!! Německo vyhrává 2:1!

Máme tu konec velkého finále ME, ve kterém zvítězili Němci a nutno podotknout, že zaslouženě, první půle jasně patřila jim, ale gól dali Rusové, smůla, kdy Němci trestaly fauly střelami na bránu vycházeli dlouho na prázdno, ale ve druhé půli začli být efektivní. Méně nebezpečných situací než v první půli, ale 2 góly, které rozhodli o obratu. Rusům nestačil smělý tlak v osmdesátých minutách, ke konci zápasu už docházeli síly i jim.

Gratulace k vítězství ME posíláme do Německa a Rusům odvahu do příštího mezinárodního klání, zopakují sympatickou cestu třeba až do finále MS? uvidíme, nechme se překvapit

S přáním příjemného konce tohoto fotbalem nabitého týdnu přeje pořadatel FRANCIE


  CAHIČ : Gratulace soupeři, utkání otočil a získal zaslouženou zlatou. Paradox je že jsme tu vyhráli zápasy kde jsme hráli daleko víc druhé housle, to je repre, náhoda a štěstí :-) Díky pořadatelům za dobrou prácičku. Pivínko Na zdraví !

Krekman :  Nezbývá než pogratulovat Německu k vítězství, které bylo zcela zasloužené. Bylo to ze začátku docela nadějné, rychlé vedení 1:0, ale škoda, že jsme ho neudrželi. Němcům parádně vyšlo střídání, kdy Schulz rozhodl zápas dvěmi brankami. Cílem bylo vybojovat placku, tak i za stříbrnou medaili jsme nesmírně rádi. Gratuluji i ostatním medailistům.


P_Elias a Kafu: Tak jsme se dočkali! Třetí společné finále nějakého mistrovství jsme konečně dotáhli k úspěšnému konci a jsme mistři Evropy. Čekali jsme, že Rusové budou mít oba útočníky na středu, tak jsem se rozhodli, že tři obránci snad budou stačit a místo toho jsme radši vyztužili zálohu, což se nakonec ukázalo jako klíčový fakt pro finále. Zvlášť Feulner s Ehlersem si na levé straně dělali takřka co chtěli. Sice jsme opět dostali první gól, ale potřetí na ME jsme dokázali vývoj obrátit a vyhrát. Děkujeme všem Němcům za podporu během ME, za vynikající připravenost (až na jednu výjimku) všem majitelům našich hráčů a pořadatelům za pořádání mistrovství (a zároveň smekáme před Martinem Králem za ty super články)
Zápas o třetí místo

2x Jakub Bensz
Tomasz Dolgowitz

 3

:

 1

Ronni Asmussen
střely na bránu:  5 :
7
   
střely mimo bránu:  4  : 6
   
fauly: 13
 : 14
   
karty:    :    
držení míče:  49% :  50%    

Vítejte u reportu ze zápasu o 3.místo na ME mezi týmy Polska a Dánska. Souboj dvou poražených ze semifinále – tedy souboj i co se týče zvládání motivace v hlavách hráčů.
Polsko do zápasu nastoupilo velice ofenzivně s rozestavěním 3-4-3 navíc v záloze s dvojicí ofenzivních záložníků. Naproti tomu Dáni pojali zápas o třetí místo defenzivně a nastoupili v rozestavění 5-4-1, kde pětice obránců vystavěla vzadu jednořad. Čí taktika bude úspěšnější se dozvíme po 90.minutách, případně po prodloužení a penaltách.
Zahajovací výkop obstaral tým Polska. Od začátku je Polská hra plná přihrávek na vlastní polovině, Dánové se nikam nehrnou a vyčkávají zalezlí na své polovině. Jen co se Poláci přiblíží k polovině, zahrávají Dánové svou past, na jejíž konci je žlutá karta pro Poláka Papusza. Po rozehrání se však dostávají Poláci rychle na míč a podnikají přímočarou akci po pravé straně, při které překonali i obranný řad Dánů. Akce zakončená střelou vyraženou brankářem Dánů tak pokračovala rohovým kopem. Po krásně kopnutém rohu je po faulu na Gazdu odpískána penalta. To probíhala teprve pátá minuta zápasu a Poláci dostali velice dobrou šanci na otevření skóre. Tu také využili. Gól si připsala Polská útočná hvězda Jakub Bensz. Rozehrávka ze středu hřiště je na nějaký čas jediná chvíle, kdy mají Dáni míč pod kontrolou. Ihned po první přihrávce dopředu se k míči dostávají opět Poláci. Na nic dlouho nečekají a přesouvají těžiště hry na dánskou polovinu. Tentokráte vedou útok po levé straně. Chvilková mezihra před šestnáctkou Dánů pokračuje přihrávkou do pokutového území. Tu dobíhá skoro u brankové čáry polský útočník Dolgowitz a střelou z hodně beznadějného úhlu nachytává gólmana Gravesena na švestkách. POL-DEN 2:0. A to běží teprve 10.minuta zápasu. Poláci chtějí poslední zápas rozhodnout zřejmě dříve než zápasy v ZS, kde vyhráli třikrát hubeně 1:0.
Dánové jsou úplně na dně. Totálně snad složili zbraně. Jak jinak si vysvětlit pokračující tlak Poláků, který je ve 14.minutě korunován krásnou přihrávkou na Bensze. Ten si po přelobování brankáře připisuje svůj druhý gól v zápase. Dánové jsou na ručník. POL-DEN 3:0. Poláci však nepolevují, v 18.minutě získávají přímý kop z hranice šestnáctky. Střílí však mimo tři tyče. První šanci na snížení mají Dánové ve 24.minutě. To se Tamberg dokázal uvolnit přes obránce, ale při obstřelu vyběhnuvšího brankáře Skrzypiece obstřelil i bránu. Další minuty ukazují kudy chtějí své útoky Poláci nejvíce hnát – přes střed kde hraje dvougólový Bensz. Ten si svou další šanci vypracoval v 27.minutě. Tentokrát ale jeho střelu lapil Gravesen. To však byl poslední pozitivní zápis Bensze do děje zápasu. Ve 33.minutě totiž podruhé fauloval obránce za hranici únosnosti, v obou případech dostal žlutou, což znamenalo automaticky červenou – a odchod ze hřiště. Dánům tak svitla malá naděje na zvrat.
Obraz hry se po vyloučení změnil natolik, že Poláci se už do konce poločasu k žádné střele nedostali. Dánové se naopak osmělili dvakrát – poprvé v 38. Minutě dalekonosnou střelou, se kterou si polský brankář poradil hravě. A podruhé o tři minuty později střelou mimo. Poločas tak skončil jasným vedením Polska 3:0.
Druhý poločas začal tak jak skončil první. Dánové se osmělují k útokům. Jeden z nich zakončili v 50.minutě nebezpečnou střelou, kterou Skrzypiec vyrazil na roh. Tlak Dánů pokračuje další střelou opět vyraženou na roh. Po rohu však už udeřilo. K míči se dostal obránce Asmussen, který byl v šestnátce při rohu a střelou pod břevno snížil na 1:3 z pohledu Dánů. V 60.minutě už mohlo být 2:3 avšak Tamberg ve vyložené šanci neproměnil přes brankáře, který mu zmenšil střelecký úhel. Ihned po rohu další šance, a další zákrok Skrzypiec. Tomu Poláci musejí děkovat za to, že stále vedou o dva góly. Poláci jsou hodně pod tlakem a jsou rádi za každou vteřinu , kterou míč nestráví na jejich polovině. Když už se Poláci dokáži dostat zpět do hry a několik minut držet míč, přichází pro ně další rána. V 79.minutě po zbytečném faulu dostává svou druhou žlutou také útočník Dolgowitz a míří za Benszem do sprch. Dánové tak mají posledních 10 minut přesilovu 11 na 9. Další šance na snížení Dánů. V 82.minutě se podařilo vystřídavšímu Haibaovi obhodit brankáře, jenž vyběhnul až mimo šestnáctu. Bohužel tak nešťastně, že se brankář stihnul vrátit a odvrátit na roh. 84.minuta – chyba při rozehrávce Poláků – Haiba však ve své druhé šanci míří vedle. To byla poslední šance Dánů v zápase. Polákům vyšel vstup do zápasu, získali náskok 3:0 a to rozhodlo zápas. Dánové měli dobré šance na srovnání, ale neproměnili. Poláci tak získávají bronzové medaile. Dánům zůstala nepopulární brambora.

Ohlasy trenérů:

 

FR mark EE

Rolf: Takže co k tomu zápasu říct... myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Hrát od 30 minutu o 10 a pak posledních 10 minut hrát o 9ti a udržet výhru se cení... gratulace německu a rusku k plackách

Vrchy :

Kennedy cz :
   IDEÁLNÍ "11" KOLA (HVĚZDA FINÁL. BOJŮ )

            
1.  Mariusz Skrzypiec
2.    Fritz deBeer
3.    Marat Zheldin
4.    Adrian Pollak
5.  Ronni Asmussen
6.   Kevin Ehlers 
7.    Konrad Podstawek
8.  Grzegorz Papusza
9.    Nikita Zyryanov
10.  Jakub Bensz
11.    Stefan Schulz


       "STATISTIKY"-Z vítězství se raduje možná trochu překvapivě tým Německa, stříbrné medaile putují na východ do Ruska, které zde mělo velmi silné družstvo, bronzová medaile připadla největšímu favoritu z Polska, "bramborová" pak největšímu překvapení - týmu Dánska, které při troše štěstí mohlo pomýšlet i výš...
-Na šampionátu bylo k vidění celkem 77 branek (2,40 / zápas)
-Rozhodčí v základní hrací době nařídili v třicetidvou zápasech 30 pokutových kopů, z nichž pouze 14 bylo proměněno a zbylých 16 neproměněno!!!
-Za celé trvání ME vytáhli rozhodčí 104 napomenutí žluté barvy a 14 barvy červené
-Brankáři držící nejdéle čisté konto Chris Gravesen z týmu Dánska, celkem 381 minutMariusz Skrzypiec z Polska, celkem 301 minut
-Celé ME se neslo v duchu velké vyrovnanosti týmů, ze všech 32 zápasů bylo v normální hrací době 6 remíz a 17x zvítězil jeden z týmů jen o gól, nejvyšší rozdíl 3:0 se zrodil v zápasech Nizozemsko-Skotsko 3:0 (I.kolo) a ČR-SR 3:0 (III.kolo)
-Nejvyšší rozdíl v držení míče byl k vidění hned v prvním kole mezi Polskem a Českou republikou 58% / 41%

    NEJLEPŠÍ STŘELCI G  
      Zyryanov
5
 
     Tamberk, Bensz  4  
   Seshukov, Alfonzo, Melissis, Schulz
 3  
   Kuentz, Roure, Nohýnek 2
 
      Söyler, Landolina, Aston 2
 
      Podstavek, Vasiliev
2
 


    NEJLÉPE STŘÍLEJÍCÍ TÝMY
% branek / střel
     Rusko  34,5 10 / 29
 
 Španělsko 33,3
3 / 9
 
 Itálie 31,8
7 / 22
 
 Česká republika
 28,7 4 / 14
     Německo 26,5
9 / 34
     Polsko 24,4   10 / 41


    NEJRYCHLEJŠÍ BRANKY ME
M x komu / kolo
  Wilmer Timmer, Marat Sheshukov
1.kolo x Skotsk, semif. x Polsku
  Marat Sheshukov
semif. x Polsku
  Waldemar Österle , Jakub Bensz
2.kolo x Slovensku, o 3.místo x Dánsku
  Athansios Melissis
2.kolo x Anglii
  Ugo Robinson, Tomasz Dolgowitz 10´
3.kolo x Irsk, o 3.místo x Dánsku
  Daniele Alfonzo 12´
2.kolo x Skotsku
    NEJLEPŠÍ  BRANKÁŘI
% střel / góly
  Frank Alexiou 100
5 / 0
  Elias Aloneftis 86
21 / 3
  Kurt Gotzmann 84
25 / 4
  Mariusz Skrzypiec 83,4
30 / 5
  Mahmut Bensol 83
18 / 3
 

  NEJMÉNĚ FAULUJÍCÍ TÝMY PPF PPF=průměrný počet faulů na utkání
  Německo
11,00

  Španělsko
11,00

  Francie
11,25

  Nizozemsko 11,33

  Česká republika
11,67

  Itálie
13,00

  NEJVÍCE FAULUJÍCÍ TÝMY PPF
PPF=průměrný počet faulů na utkání
   Portugalsko, Skotsko
 17,33  
 
 Polsko 16,60
 
     Anglie 15,75
 
 
 Irsko 15,33
 
      Slovensko 14,67
 
         
 
                                         


Autor: Martin Král