Fantomova jedenáctka slaví 6 let

Fantomova jedenáctka dnes slaví 6 let od svého založení.

 
Jak to všechno začalo: Tým byl založen 13. 10. 2006

Ve své první sezoně byl jedním z týmů, které hrály přebor, a také se pyšnil několika výbornými reprezentanty, kteří tvořili neodmyslitelnou součást korejské reprezentace. Po přeboru se Jedenáctka usadila ve druhé lize, kde hrála 6 sezon střed tabulky. Tým běžel jako hodinky a dokonce ani nebylo potřeba pořizování posil do týmu. Pak však přišla neodpustitelná chyba manažera (sám se pak vymlouval na zatemnění mozku) a to angažování několika trenérů s tehdy astronomickými platy. Klubová kasa se během chvilky otočila z kladných čísel do hlubokého dluhu v rozsahu milionů. Bohužel nebyly peníze na prodloužení smluv u nikoho z kádru a tak všichni hráči včetně hvězd odešly za lepším (což v tomto případě znamenalo za jakoukoliv smlouvou).

Do týmu přicházeli hráči, nebyli však kvalitní a i když se našli třeba jeden nebo dva hráči na úrovni, v týmu z finančních důvodů nezůstali. Takto oslabený tým i přes bojovnost logicky musel opustit druhou ligu a ve třetí lize se taky dlouho neohřál. Propad na úplné dno nastal ve třinácté sezoně, kdy se Fantomové umístili až na dvanáctém místě v poslední lize v Koreji
s týmy bez manažerů. Finanční situace klubu se začala postupem času zlepšovat a po čtyřech sezonách ve 4. lize se dokonce klubová kasa dostala do kladných hodnot. Zanedlouho přišla první velká posila v cestě zpět mezi lepší kluby Korey. Yooku Kingsley se stal miláčkem všech fanoušků a hlavním tahounem v cestě za postupem. Jeho góly znamenaly důležité body, dokázal nastřílet neuvěřitelných 108 gólů v 82 ligových zápasech.

 

Tady začíná povstání týmu z popela. Konto na klubové kase rostlo korunku po korunce a po čase už na něm bylo na vylepšení zázemí a na hlavně na udržení opor týmu. Dokonce se povedlo i postoupit v osmnácté sezoně do 2. ligy, nebylo to však ještě ve správný čas a tak nakonec tým opět spadl do 3. ligy. To už jsme v minulosti nedávné, kdy další legenda týmu, odchovanec Song Shou vykopal postup do 2. ligy. Ve druhé lize se tým postupně zlepšoval, největší zlom však přišel v době, kdy se představenstvo klubu rozhodlo, že bude spoléhat převážně na svoje odchovance, případně na hráče, které pořídí za malé peníze již v útlém věku. Z dorostenecké akademie došla výborná generace, největšími talenty byli pravý obránce Sol Woongy, střelec Lu Hun-Lang, brankař Li Harakiri a další, bylo jim však teprve 18 let. Klubu hodně pomohl v té době 23letý Song Shou, který už toho měl i přes svůj nízký věk hodně za sebou a byl právem kapitán týmu. Vždyť jen do té doby vstřelil 173 ligových gólů. Tento, ještě dnes hrající střelec, který byl později uveden do síně slávy si vzal pod svá křídla tehdy 18letého Lu Hun-Langa a snažil se ho naučit všechno, co uměl. Lu Hun-Lang již ve své první sezoně nastoupil ke dvěma utkáním a vstřelil jeden gól. Když mu bylo devatenáct, tak nastoupil jen k jednomu zápasu, vstřelil v něm však 6 branek a fanoušci v něm už tehdy začali vidět jeho učitele. Nadějní hráči dorůstali ve výborné fotbalisty a společně s nimi se zlepšoval i celý klub. Stadion byl postupně rozšířen až na 80 000 míst, tréninkové prostory byly na nejvyšší úrovni a na začátku 26. sezony si tedy představenstvo klubu dalo za cíl konečně postoupit do nejvyšší ligy. Hráči do toho dali všechno a válcovali všechny své soupeře.
O postupu bylo rozhodnuto ještě před koncem ligy, Fantomova jedenáctka neprohrála ani jedno ze třiceti utkání a zaslouženě postoupila z prvního místa do první ligy. Nejlepším střelcem se stal zaslouženě LU HUN-Lang, který nastoupil do 27 utkání a vstřelil neskutečných 63 branek.

 

Poslední sezonu považuje klub za podařenou, k prvnímu týmu se připojilo několik nadějných dorostenců a hlavně, klub se umístil na skvělém 8. místě v tabulce. O takto dobré umístění se postaral opět Lu Hun-Lang, který ve své premiérové sezoně v první lize vstřelil 44 gólů. Největší úspěch přišel i v Národním poháru, klub se dokázal probojovat až do semifinále, tam však na soupeře nestačil. Finanční situace klubu je ve výborné kondici a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit. Zajímavostí je a zároveň to potvrzuje klubovou filozofii, že za 25 sezon klub utratil za posily jen 14 891 539 Bk, což je jen necelých 600 000 na sezonu.

 

Nejlepší střelci klubu:

Song Shou (30 let) -                                       209 gólů

Lu Hun-Lang (25 let) –                                  164 gólů

Malvin Adney (46 let) -                               128 gólů

Yooku Kingsley (35 let) -                             108 gólůAutor: Mira Novotný