COPA CONQUISTA 21´, čtvrtfinále a semifinále

Čtvrtfinále a Semifinále - 21. ročník, článek č. 8

Vítejte u osmého článku jednadvacátého ročníku. Máme za sebou čtvrtfou fázi turnaje, kterou je Čtvrtfinále a my vám zrekapitulujeme všechny výsledky. Závěrem si představíme semifinálové dvojice.

Příjemné čtení přeje celý redaktorský tým.

Čtvrtfinále

AFC Ajax
5:1
Tehlike Turkyie c. Koudy FC
3:0 2:1

První čtvrtfinálovou dvojici utvořili Veninhův Ajax a Kouďákův Tehlike Türkyblabla... prostě Kouďákovi Turci. Určit předem favorita bylo těžké, protože oba týmy v osmifinále dokázali vyřadit ambiciózní celky Brusičů Liboc v případě Ajaxu a Hirohita v případě Kouďáků. To také vedlo Veninha k tomu, že před zápasem odhadoval šance na postup fifty-fifty, zatímco Kouďák prohlásil, že Veninho je lama, aby se pak v další větě naopak pasoval do pozice téměř jasného outsidera. Kdo však byl nakonec pravdě blíž?

První zápas přilákal do AM Areny krásných 77 tisíc diváků, kteří v reakci na Kouďákovo prohlášení, že je Veninho lama, ukázali ještě před začátkem utkání Kouďákovi, že pro ně je krocan. Kamery sice už nezachytili, jak se na to sám Kouďák tvářil, nicméně jeho hráči to moc dobře nesnesli - hned ve čtvrté minutě totiž pravému obránci Nametenému utekl Mark Jellema a křižnou střelou k tyči překonal Fernándeze. Svůj gól pak oslavil sundáním dresu, ovšem rozhodčí za tento prohřešek nepochopitelně ukázal žlutou kartu obránci Schlösserovi, který stál celou dobu na druhé straně hřiště. Hráče Ajaxu to ale přiliš nerozhodilo a po vstřelené brance si zápas s přehledem kontrolovali. Držení míče sice bylo vyrovnané, jenže pětičlenná obrana Nizozemců bez problémů odrážela většinu tureckých útoků a naopak Nizozemci měli nevídaně rychlý přechod do útoku, díky kterému se dostávali ke střelám častěji, než soupeř, avšak stav 1:0 vydržel až do přestávky a na světelné tabuli zůstaval i dlouho po ní. Turkové byli v sobotu v útoku bezradní, ale už se zdálo, že dokáží udržet docela nadějný výsledek do domácí odvety, jenže pak přišla poslední desetiminutovka a v ní nastala chvíle pro Stephana Houwinga. V 80. minutě zakončil rychlý brejk, v 88. minutě pak vyslal krásnou ránu z 25 metrů a zápas tak skončil 3:0. Kouďáci si tak v závěru utkání výrazně snížili šance na postup, protože po takovém debaklu a navíc bez vstřeleného gólu na ně doma čekal hodně těžký úkol.

I přes sobotní debakl přišlo do Koudyho Nevěstince zhruba 65 tisíc diváků. Před zápasem se na obrazovce promítali záběry z osmifinále, ve kterém Kouďáci dokázali doma po prohře v Japonsku zvrátit dvojutkání ve svůj prospěch, jenže tehdy dokázali proti Hirohitu uhrát venku relativně slušný výsledek, zatímco sobotní debakl už jim příliš šancí na zvrat nedával. Kouďák se proto rozhodl riskovat, a tak proti pěti Veninhovým obráncům nasadil hned pět útočníků a dvě hodně ofenzivní křídla, zatímco celou obranu nechal jen na dvou obráncích. A práve jeden z nich, Sener Akyüz, dokázal dát domácím fanouškům naději, když v 10. minutě dokázal po rohovém kopu přeskočit všechny soupeřovy hráče a vstřelil gól na 1:0. Jenže to byla nakonec jen taková labutí píseň Kouďákových svěřenců, protože díky obrovským dírám v tureckém rozestavení si dokázali hráči Ajaxu kontrolovat míč. Ve 32. minutě pak snížil turecké naděje na minimum střelec prvního gólu Akyüz, který fauloval a nařízenou penaltu pak proměnil Kolmschot. Ve 49. minutě sice podobně fauloval i jeden z obránců Ajaxu, nicméně Ali Kus z penalty minul bránu a tím definitivně zničil veškeré naděje Turků na postup do semifinále. Poslední slovo v zápase, který si hosté bez větších problémů dokázali udržet pod kontrolou, si pak vzal Mark Jellema. Zatímco v prvním zápase se trefil čtyři minuty po začátku, teď se trefil čtyři minuty před koncem a dal tak výsledku konečnou podobu - 1:2. Ajax tak postoupil do semifinále a mohl se těšit na lepšího z dvojice Marshall Islands - Nikolcice Punkers.

Hodnocení manažerů
Veninho (AFC Ajax): Další těžký dvojzápas, tentokrát s Koudakem.. Podařilo se mi domácí utkání, kdy jsem dokázal vyhrát 3:0 a do odvety jsem šel se stejnou taktikou, která opět přinesla ovoce..:))

KOUDAK10 (Tehlike Turkyie club Koudy FC): Jak jsem předpokládal, Veninho mi moc šancí nedal. Rozhodl hned první zápas, který jsem v Holandsku prohráli vysoko 3:0. Doma jsme se pokusili o nemožné a nasazením pěti útočníků jsme chtěli zkusit zvrátit sérii na naši stranu, což se podle očekávání nepovedlo :) .. soupeři gratuluju k zaslouženýmu postupu!

Kobylí Kobylnice
3:2
FC Internazionale Killarney
2:1 1:1

Souboj rivalů z ligy, oba týmy stále bojují o titul v Irské lize, boj to bude nejspíš až do posledního kola. První čtveřice si neustále mění pořadí, ale zdá se že, že nejvíce sil mají dnešní soupeři. Napovídá tomu i série vítězných zápasů v posledních utkáních. Aktuální forma je u obou mužstev výborná, Killarney navíc stále bojuje i v poháru ES tak musí myslet na rozložení sil. To bude možná rozhodující faktor tohoto duelu.

Od začátku utkání se hrál velice vyrovnaný zápas, obě mužstva šly do utkání na plno, o tom svědčí i vyrovnaný počet faulů, v utkání 17 faulů na každý straně. Nikdo nikomu nedaroval nic zadarmo. Kobylnice jak velí domácí prostředí, hned po hvizdu vtrhly na útočnou polovinu a odměnou jim byl vedoucí gól již ve 3. minutě zápasu. Pak se hra vyrovnala, hra byla taková rozháraná, protože Soupeři se moc dobře znají ze vzájemných dlouholetých bitev z ligy. Nakonec zčista jasna zahrával ve 25. minutě Goldbey penaltu a proměnil, tím poslal domácí už do dvougólového vedení. Po poločase se snažili hosté vykřesat lepší pozici do odvety a vstřelit gól. Za aktivitu byli nakonec odměněni a v 77. minutě snížil na konečných 2:1 pro domácí Lawless.

V odvetě se rozestavení obou mužstev změnilo minimálně, obě mužstva vyznávají podobný styl 4-4-2. Dokonce i v držení míče a faulech se obě mužstva dělila téměř nastejno. Nikdo nechtěl udělat chybu a obě mužstva hráli zodpovědně z obrany, ovšem v 6. minutě utekl hostující obraně Tynan a v tuto chvíli posílal svůj tým do semifinále turnaje CQS. Kobylnice ukázali ovšem svou sílu a v 26. minutě srovnal hlavičkou Clancy, teď zase musel hrát do útoku Adrianův Killarney. To se mu dařilo, hosté zastavovali útoky domácích jen za cenu zákeřných faulů a Goldbey musel po dvou žlutých kartách pod sprchy. To jakoby hostující Kobylnice semklo, domácí se proti oslabené obraně ne a ne prosadit. Ke konci zápasu už stoupala u domácích hráčů nervozita a v 82. minutě se ohnal po soupeři střelec Tynan, když hosté zdržovali u autové čáry. Rozhodčí neváhal a počet hráčů na hřišti srovnal. Bitvu Irských titánů nakonec vyhrály Kobylnice, po velice vyrovnaných zápasech, možná i sehrála svou roli únava Killarney z náročného programu.

Tonny (Kobylí Kobylnice): Adriano oba zápasy na normál, já v sobotu na důležitý a v neděli klíčák. Potvrdilo se, že Killarney, kteří ještě hrají poháry do toho nepůjdou na 100% a budou šetřit Ec. Výhra a postup mezi čtyři nejlepší + minimálně 10mega rozhodně potěší.

Marshall Islands CICM
7:2
Nikolcice Punkers
3:1 4:1

Pavouk turnaje proti sobě do třetí čtvrtfinálové dvojice postavil Nikolcice a Marshall Islands, takže se bylo na co těšit, protože všechna polsko-irská utkání bývají pořádně vypjatá. Však také oba manažeři nestihli ani pořádně oslavit postup z osmifinále a začali se na dálku navzájem špičkovat a vyhlašovat jasný postup. Irové byli nabuzeni především díky tomu, že v 16finále už jeden polský tým vyřadili a v osmifinále dokázali rozdrtit Rio de Janeiro, nicméně favoritem zůstávali Poláci, kteří obětovali letošní ligovou sezónu za úspěchy v pohárech - v ES budou ve finále obhajovat loňský triumf, v Conquistě zase dokázali vyřadit loňské finalisty z GrondHillu.

První zápas se odehrál na půdě Marshall Islands a něco málo přes 60 tisíc diváků od svého týmu očekávalo rozhodnutí dvojzápasu už v prvním utkání. Zdálo se, že vůbec nikdo z domácích si nepřipouštěl, že by zápas skončil nějakým jiným výsledkem než výhrou jejich týmu. A jejich optimismus tentokrát nebyl vůbec přehnaný, protože domácí se do Nikolcic pustili opravdu zostra a bylo vidět, že irské obraně dělá velký problém bránit útoky Poláků vedené po stranách. To se potvrdilo už ve 12. minutě, kdy jeden z obránců stáhl Dolgowitze, který se natahoval po centru, a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil sám faulovaný, ale Dufour vystihl směr a penaltu vyrazil, což byl jeho první z mnoha zákroků, které ještě ten večer předvedl. Dolgowitze to však příliš nerozhodilo, protože o dvě minuty později už se trefil a o dalších pět minut později se k němu přidal i Gorkiewicz, takže domácí vedli 2:0. Tlak Marshall Islands nepolevoval a ačkoli Irové chtěli původně hrát na dva vysunuté hroty, nakonec se oba jejich útočníci sotva dostávali přes půlku vlastní půlky hřiště a míč se k nim skoro nedostal, ostatně skoro jako ke všem jejich spoluhráčům. Jedinou výjimkou byl brankář Dufour, ten byl s míčem v kontaktu mnohem častěji, než by si asi přál, nicméně svými často neuvěřitelnými zákroky dokázal držet svůj tým ve hře. V 56. minutě sice ještě jednou kapituloval, když ho zblízka prostřelil Ulatowski, ale za celý zápas předvedl neuvěřitelných 15 zákroků tělem a dalších 13 očima. To na jeho kolegu na opačné straně hřiště šly za celý zápas střely jen dvě, ovšem jedna mu prošla za záda - v 74. minutě totiž hráči Nikolcic konečně pochopili, že dál než pár metrů za půlku to nepůjde, a tak ačkoli se Conor Dicker obvykle trefuje z šestnáctky, tentokrát to zkusil už ze středového kruhu a k překvapení všech mu to vyšlo, ke štěstí brankáře Kowalského to však bylo naposled, co se Irové takhle daleko vůbec dostali... První zápas tak skončil 3:1, což mohli brát hosté vzhledem k jeho průběhu skoro jako výhru, protože do nedělní odvety mohli jít ještě s relativně slušnou šancí na úspěch.

Nikolcicím by k postupu mohly stačit i dva góly, ovšem ani to po sobotním výkonu jejich fanoušky příliš nepřesvědčilo k tomu, aby se přišli podívat na stadion, protože polovina sedadel zůstala prázdná, tu druhou pak z velké většiny obsadili polští gastarbeiteři. Těm několika málo věrným fanouškům Nikolcic, kteří přecijen přišli, se však domácí zrovna dvakrát neodvděčili. Už v sedmé minutě skóroval Ulatowski a postupové sny domácích se začaly rozplývat. V 15. minutě jakous takous naději pro Iry sice vybojoval Polák v jejich dresu Mieczyslaw Jacek, ale pak se obraz hry hodně podobal tomu sobotnímu. Poláci tlačili a tlačili, Dufour chytal a chytal. V poločase byl stav 1:1 a Irové se v šatně opravdu hodně hecovali, jenže obraz hry se ve druhé půli vůbec nezměnil. V 64. minutě se trefil Gazda a tím definitivně rozhodl. Hráči Nikolcic už zjevně neměli pražádnou chuť bojovat dál a do konce zápasu inkasovali ještě dvakrát - do statistik se tentokrát zapsali Wozniczka a Janukiewicz. Marshall Islands se tak možná až nečekaně hladce probojovali do semifinále, ve kterém se utkají s Ajaxem; Nikolcice se s Conquistou loučí po dvou krutých, ale zasloužených debaklech.

FR mark EE (Marshall Islands CICM): Co napsat k čtvrtfinále :)) Z takového snadného postupu nemám ani radost :)) jediná radost je ,že to bylo nad irem :)) 49 : 6 na střely :) co dodat :)

dex (Nikolcice Punkers): 49 střel a jen 7 branek. To se ta Rumunska lama moc nepredvedla ;-) Ale i tak gratuluji k postupu.

FC Blaugranas
2:7
Banking Nižbor
1:6 1:1

Poslední čtvrtfinálovou dvojici tvořili Blaugranas a Banking Nižbor, diváci se tak mohli těšit na přímou konfrontaci vedoucích týmů španělské a polské ligy. Mírným favoritem byli nižborští, kteří obhajují loňské vítězství, nicméně Blaugranas mohlo hrát do karet několik věci - měli lehčí los, vypadli brzo z ES a měli také motivaci konečně prolomit své prokletí z posledních dvou sezón CQS, ve kterých vždy prohráli v úplně posledním zápase - jednou ve finále, jednou v boji o bronz. Hráči Nižboru se navíc v tu dobu ještě připravovali na (nakonec neúspěšné) semifinále ES, takže nebylo zcela jasné, jak nakonec Marcovan k zápasům přistoupí.

První zápas na Nou Campu přilákal něco málo přes 50 tisíc diváků. Ti se mohli už ve 20. minutě radovat poté, co Ito de Prado krásnou ranou z dvaceti metrů nedal Mrozovi šanci. Ještě do poločasu se však nálada na stadionu změnila, protože dvěma slepenými góly se v 36. a 39. minutě prosadil dvakrát Leopold Bizacki. Poprvé se trefil hlavou, podruhé se nádherně trefil z voleje, a to se teprve rozehříval. Ve druhém poločase byl totiž naprosto k nezastavení a ač se domácí obrana snažila, seč mohla, neměla proti rozjeté polské mašině v útoku šanci. Mezi 51. a 78. minutou se totiž Bizacki trefil hned čtyřikrát a v podstatě sám rozhodl o výsledku. Domácí sice nebyli o moc horším týmem, jenže všechen jejich střelný prach jim ukradl právě útočník Nižboru a po famózním výkonu korunovaném dvojitým hattrickem zajistil Polákům vítězství 1:6. Domácí se nevzmohli na nic jiného, než na kroucení hlavou, protože takovýto výsledek byl opravdu hodně krutý a jejich výkon rozhodně nebyl takový, že by si zasloužili prohrát o pět gólů, ale stalo se. Postupové naděje Katalánců tak vzali za své, protože to, co předvedl Bizacki, se opravdu jen tak nevidí.

Do druhého zápasu Marcovan poslal úplně jinou sestavu, než jaká hrála v sobotu, čímž trochu namíchl 66 tisíc fanoušků na Balzalech, kteří chtěli poděkovat svému týmu a především Leopoldu Bizackému za výkon z prvního zápasu, nicméně nakonec to fanoušci manažerovi Nižboru odpustili. Zápas se hrál v celkem poklidném duchu, protože hráči Blaugranas si byli vědomi, že vyhrát v Polsku o pět gólů je hodně utopickou představou. Opravdu malinký plamínek naděje vykřesal v 11. minutě Javier Ito de Prado, ale domácí se dokázali ubránit chvilkému náporu Katalánců a ty s postupujícím časem už přestalo dobývání soupeřovy branky bavit. V 60. minutě zpečetil postup Nižboru Vladimir Čajkovskij, a tak i druhý polský tým postoupil ze čtvrtfinále po souhrném výsledku 7:2. Na Nižbor už čeká Adrianovo Internazionale Killarney, takže i v semifinále letošní Conquisty nás bude čekat polsko-irský souboj dvou gigantů.

Marcovan (Banking Nižbor): Vše se rozhodlo v sobotu, po výsledku 1:6 už se v neděli hrálo jen s povinnosti. Docela mne ten sobotní výsledek překvapil, díval jsem se i na záznam první poloviny a bylo to docela vyrovnané utkání, myslím, že konečný stav je ke španělákům hodně krutý, ale Bizacki občas má svůj den a vzpomene si, že má docela natrénováno a pak je to jeho one-man šou, což byl tento případ.

Semifinále

-:-
AFC Ajax
-:- -:-

FR mark EE (Marshall Islands CICM): Jasně nejvíc jsem si přál Tonnyho, jasně nejméně jsem si přál Marcovana ... a dostal jsem zlatý střed :) Vidím to na polské finále :)))

Veninho (AFC Ajax): No, Marshal bude bez debat nejtěžším dosavadním soupeřem především kvůli Ec.. Vypustil ligu a soustředí se jen na ES a CQS.. Takže poslat ho z turnaje domů by byl obrovskej úspěch!:))

-:-
-:- -:-

Tonny (Kobylí Kobylnice): Banking Nižbor je momentálně jeden z nejlepších klubů na celém brejku. Cokoli jiného než dvě Markovanovi výhry by byly obrovským překvapením. Ale samozřejmě nic předem nevzdávám, zvláště pokud se jedná o polský tým :)

Marcovan (Banking Nižbor): Semifinále bylo letos v tomto turnaji můj cíl, proč to nepřiznat, ty peníze za první čtyři místa jsou docela slušné a i kdybych už teď dvakrát prohrál, budu co se týká financí spokojený... Druhá věc je že hraji s Tonnym a tak se ze semifinále stává pro nás maximální priorita, protože kdybych s ním prohrál, poslouchal bych to určitě pořád... :-D Tudíž udělám vše proto, aby ten zelený mužíček odešel v neděli úplně zdrcený... :-D