Korea Cup: mašina KC se valí dál!

8. ročník, vydání č. 4

Vítejte u dalšího článku z prostředí Korea Cupu. Turnaj se dostal do fáze play-off, a tak se můžete těšit na toto shrnutí každý týden. Tentokrát se samozřejmě věnujeme čtvrtfinálovým zápasům, které byly na programu během víkendu. Nechybí ani malé semifinálové preview.

Velké play-off: čtvrtfinále

V prvním čtvrtfinále se představily korejské FC FOKY a Piráti ze Spojených států. Favoritem dvojzápasu byl americký celek, korejské mužstvo ovšem v korejské nejvyšší soutěži ukazuje, že má svou velkou kvalitu, a tak se muselo počítat rozhodně i s ním. První zápas se sehrál v Koreji a Američané ukázali, že nálepka favorita jim patřila po právu. V zápase si vytvořili hodně šancí a hned čtyři z nich proměnili. Navíc je podržel i gólman, který nejen že zlikvidoval všechny střely domácích, ale zneškodnil i dvě penalty. Hlavně díky jemu si tak Piráti vezli domů do odvety luxusní náskok čtyř branek. Druhé utkání už pak bylo vyrovnanější, góly ale opět padaly do té samé sítě. Nejprve se Pirátům povedlo to, co Fokům doma dvakrát ne, když proměnili penaltu na 1:0, ke konci pak přidali druhý gól ze hry. Z hlediska postupu tak nebylo co řešit. Výrazný rozdíl byl patrný ve výkonech obou gólmanů, zatímco Piráti se o toho svého mohli opřít v obou duelech, FOKY si o toho svého tak maximálně mohly opřít kolo a ještě aby se bály, že skončí v brance.

1.FC FOKY (Forchtner): bez komentáře

American Pirates from Medlov (Pep Guardiola): bez komentáře

Druhý duel byl jako jediný ve velkém play-off čistě korejský, když na sebe narazili Samurajové a drustevnik kralova. Druhý jmenovaný je jedním z velkých favoritů na celkový triumf, a tak bylo jasné, na koho byl vypsán nižší kurz. Však také drustevnik v prvním utkání na hřišti kraloval. Bohužel se ale hodně trápil v koncovce, když nedal dokonce penaltu, a tak přišel z ojedinělé šance domácích gól. Choroky překonal Clana a poslal Samuraje do vedení. Drustevnik i ve druhé půli do svého soupeře bušil a nakonec ho zlomil. Tři góly v rozmezí 61. až 70. minuty byly pro domácí smrtící a znamenaly výsledek 1:3. V odvetě byl průběh podobný, tedy velký tlak favorita, ze kterého opět vyplynul gól soupeře. Samurajové se tentokrát trefili z pokutového kopu, a to už v době, kdy hráli o deseti lidech. Drustevnik ale i podruhé dokázal výsledek korigovat, tentokrát už ovšem jen konečných 1:1. I tak si ale Drustevnik kralova zahraje semifinále.

Korejští Samurajové (Lukáš Růžička): bez komentáře

drustevnik kralova (miropele): V štvrťfinále som narazil na súpera, ktorého veľmi dobre poznám zo vzájomných zápasov v prvej lige. Samuraji sú jeden z mála perspektívnych tímov v Korey a aj preto som sa musel mať v štvrťfinále na pozore. K zápasom som pristúpil zodpovedne a už v prvom zápase vonku som nič nenechal na náhodu a tak som mohol v druhom zápase nastúpiť vo voľnejšom tempe. Postup ma mimoriadne potešil keďže v víkendových pohároch som ešte nikdy nebol v semifinále.

Souboj Morkovic a Chvalčova je v Koreji považován za jeden z nejlepších vůbec, ve čtvrtfinále KC byl ovšem zvláštní v tom, že Chvalčov zastupovalo jeho polské béčko. Obě mužstva se potkala už v základní skupině, kde dominovaly Morkovice, a podle papírových předpokladů tomu mělo být i tentokrát. Realita byla ovšem trochu jiná. První zápas byl naprosto vyrovnaný a rozhodl ho jediný gól vstřelený ihned v 8. minutě. O ten se zasloužil Chag, útočník Morkovic. Ty si tak do odvety přivezly hubenou výhru 1:0, k níž si ale přibalily pocit, že Chvalčov bude v odvetě hodně kousat. Morkovice šly sice i podruhé rychle do vedení, Poláci ale na to tentokrát našli odpověď. Nejprve vyrovnal Kucza, do vedení pak Legeu poslal ze druhé střely na bránu Wojdat. Morkovice sice v odvetě měly viditelnou převahu, k dalšímu gólu to ale dlouho nevedlo. Za takovéhoto stavu postupoval dál Chvalčov. Tyto sny polského klubu se ale nakonec šest minut před koncem přece jenom rozplynuly, když domácí vyrovnali na 2:2. Morkovice si tak v odvetě zadělaly na velké drama, nakonec ale jdou dál.

TJ Legea Chvalčov B (Lukáš Jakubec): bez komentáře

FC Morkovice (Tomas Vybiral): No všechna čest Lukemu, bylo to těsný. Přiznám se, že jsem měl v plánu rozhodnout už v prvním utkání a v odvetě pak pošetřit síly. No ale nakonec jsem tam v neděli musel poslat ještě silnější sestavu a stejně to nakonec málem nestačilo... Jsem rád, že jsem to ale zvládl a zahraju si semifinále. Chvalčovu díky za pěkný dvojzápas.

Poslední dvojici pak tvořila kroměřížská Artmedia a suverén základních skupin San Lorenzo. Díky tomuto ryze zahraničnímu čtvrtfinále bylo dopředu jasné, že semifinále nebude ani tentokrát bez zástupce nekorejských týmů. Lépe první utkání začal kroměřížský celek, který šel hned ve 2. minutě po proměněném pokutovém kopu do vedení. Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, protože pak hosté pustili ze řetězu útočníka Marquitose a ten začal na hřišti řádit. V 15. minutě už díky jeho dvěma brankám Lorenzo vedlo, do půle pak ještě dokázal zkompletovat hattrick. No a čtvrtý gól tohoto šutéra před koncem utkání znamenal solidní pozici Argentinců před odvetným zápasem. Ani v tom ale San Lorenzo nenechalo nic náhodě a Artmedii drtilo, co to šlo. No a šlo to, né že ne... Marquitos tam lupnul další hattrick a nebylo co řešit. Lorenzo tedy sice dostalo vůbec první gól v turnaji, ale i přesto působí dál hodně sebejistým dojmem.

San Lorenzo (SCREAM): bez komentáře

Artmedia Kroměříž (Broňa Z.): bez komentáře

Malé play-off: čtvrtfinále

První dvojutkání malého čtvrtfinále obstarali Apofis Elite Guard a skotský Olmick Blue Uniforms. Skotové byli vůbec jediným zahraničním zástupcem v této fázi play-off, a tak je proti korejské přesile čekal nelehký úkol. První utkání se sehrálo na korejské půdě a od úvodního hvizdu se lépe vyvíjelo pro domácí mužstvo. Apofis šel nejdříve do jednogólového vedení zásluhou Heada, pár minut nato šel pro změnu Olmick do deseti, no a a ve druhé půli přidali domácí druhý gól. S Olmickem to tedy nevypadalo vůbec dobře, nicméně v 87. minutě přišla penalta a přece jenom snížení na 2:1. S takovým výsledkem už se dalo v odvetě pracovat. Nedělní utkání mělo pak úplně jiný průběh. Skotové na hřišti dominovali a nakonec vstřelili dva potřebné góly a vyhráli 2:0. V součtu tak postoupili o jedinou branku. Apofis těsně končí.

Olmick Blue Uniforms FC (Yanes): Souboje s Apofisem byly velmi vyrovnané a na naší stranu se možná přiklonilo i štěstíčko. Hlavně v prvním utkání, kdy to naši hráči doslova odchodili. Bylo štěstí že jsme neprohráli vyšším rozdílem. Takže odveta 2:0 nám na postup stačila.

Apofis Elite Guard (Apofis): Skotsky tym nam dle ocekavani vystavil stopku... z dvojzapasu vladnou rozpacite pocity, ano, AEG bylo rovnocennym souperem, ano, dokazali jsme vyhrat uvodni zapas, ano, meli jsme sanci postoupit, takova jsou pozitiva a negativa? fotbal se hraje na goly a bohuzel ve druhem zapase pres srovnatelne drzeni balonu sme nejenom skoro nevystrelili, ale ani se netrefili mezi tyce narozdil od soupere, ktery strilel "ostosest" a o prvnim zapase skoda mluvit, 60minutova presilovka a jeden usmudlany gol a v zaveru si nechat dat gol z penalty... vyhrat prvni zapas aspon o 2 goly odveta by asi vypadala jinak ;) je ale nutno uznat, ze souber byl lepsi a zcela zaslouzene postupuje :)

Duel mezi Fantomovou jedenáctkou a Bury byl soubojem týmů ze špičky druhé korejské ligy. Fantomové lize vládnou, Bury jsou o dvě místa níž. Z tohoto pohledu byli mírnými favority první jmenovaní. První utkání bylo víceméně vyrovnané a šancemi na obou stranách, výsledek 3:0 tomu ale moc neodpovídal. Z výhry se radovali právě Fantomové, kteří měli bleskový start, když už v 10. minutě vedli o dvě branky. Pro Bury vyloženě zápas blbec, který je v odvetě postavil do nelehké pozice. Toto zdravé naštvání ale mužstvu vyloženě prospělo, protože to, co jeho hráči spustili v odvetě, se jen tak nevidí. Fantomové nevěděli, kde jim hlava stojí a od začátku bylo jasné, že si domů odvezou pořádný náklep. Otázkou bylo jen kolik. Bury svého soupeře drtily, co to šlo a v 65. minutě dvojzápas srovnaly na 3:3. Pár minut před koncem mohli přidat postupový 4. gól, ale z penalty selhaly. Šlo se tedy do prodloužení, ve kterém měli domácí enalty další dvě a tentokrát se už Khum nemýlil ani jednou. Výhra 5:0 tak posunuje dál Bury. Fantomové v odvetě naprosto odpadli, Bury je přestřílely 46:3, takže to, že se hrálo prodloužení, ještě mohou považovat za takový menší zázrak, Bury mohly v základní hrací době totiž klidně vyhrát 10:0.

Fantomova Jedenáctka (Mira Novotný): bez komentáře

Bury C.F. (Daniel Bureš): bez komentáře

Další souboj druholigových korejských týmů byl k vidění mezi Mušketýry a Dravci z Bolky. I tady ylo první utkání hrané na hřišti Mušketýrů hodně vyrovnané. Rozdíl byl ovšem ve střelbě, zatímco domácí měli úspěšnost trefení brány 33 %, hosté procent 50. No a to nakonec rozhodlo, neboť Mušketýři dali branku jednu, Dravci pak hned tři. Nějak extra se nevyznamenal ani domácí gólman, který ze čtyř střel tři pustil za svá záda. Tři góly z venku byly pro Dravce slušný základ do odvety. Ta se nesla v podobném duchu jako první utkání. Aktivnější byli sice tenokrát viditelně Mušketýři, ale ta střelba spolu s gólmanem to zase zabily. Opět většina střel mimo bránu a ve vlastní síti další tři kousky. Co o to, že Mušketýři na střely vyhráli 10:6, když na góly padli 0:3. Dál jde jdou tedy jasně Dravci, i když Mušketýři měli hodně smůly.

Dravci z Bolky (PJ Zahis): Po těsném nepostupu ze skupiny, jsem ještě zmobilizoval síly a postup do "malého" semifinále je úspěch. kdyby se povedla placka bylo by to super. šance na postup jsou, kádr je celkem svěží, tak uvidíme jak to dopadne.

Mušketýři v Koreji (Murphy Honor): Dvojzápas rozhodla soupeřova krásná produktivita - z devíti střel na bránu dal 6 golů, útočníci si podělili v zápasech hatricky. S tím se těžko něco dělá. Že to prostě mým hráčům nestřílelo jen o víkendu dokázal následující pondělní ligový zápas, ve kterém jsem dal 6 golů. Holt Dravci byli nad síly mého týmu a tak mi nezbývá než pogratulovat k výhře. I přes vypadnutí jsem si turnaj užil o dva týdny déle než při "starším" systému, takže jsou to další zkušenosti pro mě navíc.

Poslední čtvrtfinálový duel byl soubojem COLY DOKSY B a asi největšího překvapení tohoto ročníku Cacciatore da Soulu. Soul, jakožto tým 3. ligy, dokázal projít přes osmifinále a měl tak možnost si zahrát s osmičkou vyvolených. Proti Cole ho ale nečekalo nic lehkého a bylo jasné, že určitě není favoritem na postup. V prvním utkání ovšem jeho hráči nepodali žádný bojácný výkon a proti silnějšímu soupeři si vytvořili několik šancí na vstřelení gólu, brankáře ale nepřekonali. Oproti tomu soulský gólman pustil dvě střely ze tří, čož znamenalo prohru 0:2. No s trochou štěstí mohli soulští uhrát další dobrý výsledek. To se jim nakonec podařilo až v odvetném utkání. Remíza 0:0 sice na postupu Coly už nic nezměnila, ale byla takovou symbolickou tečkou za povedeným vystoupením Soulu v Korea Cupu. Cola měla odvetu pod kontrolou, nicméně se jí nedařilo v útočné fázi, když neproměnila ani jednu z mnoha vytvořených šancí.

FC COLA DOKSY B (VASAJjA): bez komentáře

Cacciatore da Soul (Styfmajster): bez komentáře

Preview semifinále

Semifinálové dvojice jsou následující. American Pirates se utkají s Morkovicemi, San Lorenzo pak s drustevnikem kralova. K vidění tedy budou dva korejsko-zahraniční souboje. V prvním utkání je favoritem úřadující korejský mistr, který ovšem ve čtvrfinále nepodal zrovna přesvědčivý výkon, což by ho při zopakování mohlo mrzet. Korejský celek je pak papírovým favoritem i proti Lorenzu. To zatím předvádí hodně suverénní výkony, nicméně až teď před ním bude stát soupeř z nejtěžších možných.

FC Morkovice (Tomas Vybiral): V semifinále jsem moc nechtěl drustevnik, což se mi nakonec vyplnilo. Nicméně ani Piráti nejsou žádní nazdárci a bude to těžké dvojutkání. Před soupeřem mám respekt, ale rozhodně se chci podívat do finále :)

drustevnik kralova (miropele): V semifinále narazím na tím z Argentíny, s ktorým nemám skúsenosti zo vzájomných zápasov. Súper má kvalitných rýchlych hráčov na všetkých postoch. Najmä v útoku by mohol byť nebezpečný. Určite sa však moji borci na zápas zodpovedne pripravia a nastúpia na ihrisko s jediným cieľom a to je postup aj keď šance v dvojzápase vidím na 50:50.

V malém play-off to pak o víkendu bude vypadat takto. COLA DOKSY B vyzve skotský Olmick, Dravci z Bolky se postaví Burům. V prvním zápase bych větší šance dal skotskému celku, který ve čtvrtfinále působil o trochu lepším dojmem. Jednoduché to ale určitě mít nebude. Ve druhém utkání pak těžko říct. Dravci si v předchozím kole poradili se silným soupeřem, Bury pak zejména v odvetě podaly famózní výkon. Pokud na toto utkání dokáží navázat i v semifinále, pak budou mít vysoké šance projít dál.

Olmick Blue Uniforms FC (Yanes): Další víkend bude ještě náročnější. Kluby z Doksů mají svoji kvalitu a musíme se na tento dvojzápas připravit.

Dravci z Bolky (PJ Zahis): Šance na postup jsou, kádr je celkem svěží, tak uvidíme jak to dopadne.