The USA Times - Za půlkou n.6

 Slovo na úvod

Po dlouhé době opět přichází článek, který se týká USA. V článku naleznete, jak si vedou týmy v první lize po !15! kolech, jak probíhá NP, OS i OP a na závěr rozhovor s jedním z prvoligových manažerů. Nebude se jednat o pravidelné články, ale minimálně ke dvěma článkům za sezonu se snad dokopu.


 Liga

Letošní sezona je zatím velice vyrovnaná o čemž svědčí i to, že na titul mohou pomýšlet 4 týmy. Respektive pomýšlet na něj a doufat v jeho zisk může více týmů, ale dle mého názoru je nereálné, aby vyhrál někdo jiný než tým z první čtveřice. Navíc díky situaci v národním poháru to vypadá, že do oceánského pohárů bude postupovat 6 týmů což dává všem větší šanci se zúčastnit na mezinárodní scéně. Tuto šanci mají stále všechny týmy, ovšem někteří k tomu potřebují více štěstí než jiní a u některých týmů by to byl hotový fotbalový zázrak, jestliže by se probojovali do prestižního mezinárodního turnaje. A nyní již k výsledkům ligy

1. místo New York Knights Newyorští rytíři si v první polovině sezony vybojovali dvoubodový náskok před svým nejbližším pronásledovatelem. Knights začali ligu na výbornou a až do 8. kola neztratili ani bod. Navíc soupeřům většinou uštědřovali takové debakly za které by se nejspíše styděli i hokejové týmy, čímž se postarali o vcelku zajímavé zpestření ligy. A to když ve 4. kole vedli nad Arizonu 4:0, gólman domácích Luis Green neudržel své nervy na uzdě a pustil se do svých spoluhráčů, seřval je slovy, že na podávání míčů z brány ho nepotřebují, že si tam můžou postavit podavače míčů a odešel, a tak bylo mužstvo Arizony donuceno střídat. Po utkání nejaktivnější střelec Rytířů, který si připsal hattrick, George Carter prohlásil: " Vůbec se mu nedivím, že utekl, vždyť zde šlo o život. Já bych ze střelnice také utekl." Toto žertovné prohlášení naprosto vystihuje v jakém rozpoložení se hráči z New Yorku nacházejí. Jediné ztráty bodů přišli v 8. kole při remíze s Relaxem, v 10. kole po prohře s Božími Bojovníky a v 14. kole kdy prohráli se Springfieldem. I v těchto zápasech však Knights nezaostávali za svými soupeři, hráli s nimi buď vyrovnaně, nebo je přehrávali, chybělo jim ovšem trochu štěstí. Obzvláště překvapivá však byla prohra s Božími Bojovníky, kde sice naprosto přestříleli své soupeře, ale naprosto selhali při zakončení a dostali tak lekci z efektivity. Po utkání někteří experti prohlašovali, že za Božími Bojovníky museli stát snad všichni svatí, protože jinak si nedovedou vysvětlit jak se jim mohlo rozjeté rytíře přemoci.

2. místo SK Springfield Na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí pozici je tým ze Springfieldu, fanoušci i manažer moc dobře vědí co to je být na druhé pozici, aby také ne, tento tým skončil za posledních pět sezon pokaždé druhý. Díky tomu začala po internetu a sociálních sítích kolovat petice požadující, aby byl sprinfieldský tým oficiálně vyhlášen prvním v druhých místech. Podařilo se nám získat vyjádření iniciátora této akce, který prohlásil: "Snad každý si pamatuje kdo byl první na Měsíci, ale kdo si vzpomene na druhého?" Tento muž vystupuje na internetu pod přezdívkou Mc Homer a někteří spekulanti ho stotožňují s Australskou legendou Springfieldu Homerem McCordem, ovšem nemají žádné relevantní důkazy. Co se herních výsledků týče, Springfieldští dokazují, že se nestali více mistry tolikrát za sebou jen náhodou a jejich hra je na vysoké úrovni. Sice ztratili s přímými soupeři o titul a to s Relaxem a Piráty, ale zase se jim podařilo porazit Knights na jejich hřišti což je velice cenný skalp i díky tomu panuje v týmu velká pohoda. I když podle vyjádření většiny hráčů o dobrou náladu by nepřišli ani kdyby se nedařilo herně, protože v týmu je skvělý komik Homer Simpson, který prý vždy, i když většinou nechtěně, rozesměje celou kabinu.

3. místo O.C. Relax Třetí místo s jednobodovou ztrátou na druhý Springfield si průběžně drží Relax. Tento americký velkoklub se dá bezesporu označit za nejúspěšnější tým v historii USA, vždyť jen místnost s jeho poháry je větší než celkové zázemí některých druholigových klubů. A v letošní sezóně téměř nepoznal jaké to je být poražen. Ze čtrnácti zápasů zvítězil desetkrát a pouze čtyřikrát remizoval a to ještě tři z těchto remíz by se dali označit za smolné, protože Relax soupeř kvalitativně převyšoval, přesto však nedokázal vyhrát. Po jednom z těchto zápasů, konkrétně v 5. ligovém kole, po domácí bezbrankové remíze s Predátory byl v jedné celostátní talkshow označen smolařem kola Matthew Meola, tento veliký talent, který reprezentoval USA poprvé již v dvaceti letech, vystřelil v součtu čtnáctkrát, plus měl možnost skórovat z penaltového kopu, avšak ani jednou nedopravil míč za brankářova záda. Někteří kritici dokonce prohlašovali, že tento hráč nemá ve fotbale na vysoké úrovni co pohledávat, a že by mu měl někdo jako útočníkovi vysvětlit co se s míčem má vlastně dělat. On ovšem ustál tento mediální tlak výborně a v polovině sezony má již ve svých statistikách zapsaných patnáct ligových zásahů. A tak výraznější zaváhání Relaxu přišlo až při prohře v patnáctém kole kdy se americká továrna na reprezentanty střetla s mladým, avšak kvalitním klubem z Arizony a podlehla mu 1:2.

4. místo American Pirates from Medlov Čtveřici adeptů na zisk titulu uzavírají Piráti, kteří mají shodný počet bodů s Relaxem. Pro manažera tohoto týmu musel být den, kdy se dozvěděl rozlosování ligy naprosto infarktový. Začínat ligu s Relaxem, New Yorkem a Springfieldem není vůbec med. Také, že nebyl. První dvě kola Medlovští prohráli shodně 1:2 a už to vypadalo, že se tento týden budou vyvěšovat černé pirátské vlajky jen na půl žerdi, ale v třetím kole Piráti prokázali svou kvalitu a bojovnost, když doslova vyplenili Spriengfield, který díky dobré taktické přípravě porazili a oloupili je tak o tři body. Po tomto utkání Alexei Ospeshinski, ruský rodák ve službách medlovského týmu, který přišel na hřiště šedesáté osmé minutě a poté vstřelil rozhodující gól a byl tak výborným tahem medlovského trenéra Jacka, sebevědomě prohlašoval, že od teď už se Piráti před nikým neskloní. A nebyl zas až tak daleko od pravdy, protože poté následovala série dvanácti utkání, kdy Piráti ztratili pouhé dva body. Ovšem v patnáctém ligovém kole Piráti nezvládli domací utkání s Jezevci, když se nedokázali ani jednou prosadit, naopak inkasovali a přišli tak o svou skvělou. Uvidíme jestli se z toho dokáží oklepat a budou pokračovat na své vítězné vlně i v druhé polovině sezony.

5. místo San Francisco Predators Na průběžném pátem místě se nachází Predátoři ze San Franciska. Predátoři preferují tuto sezonu velmi ofenzivní pojetí fotbalu, a proto v jejich zápase padá hodně branek o čemž vypovídá jejich skóre 52:21. Takovýto fotbal se divákům líbí, a díky tomu je v jejich aréně skoro pokaždé narváno. Ritchie Robinson nám řekl, že fanoušci jsou naprosto úžasní, a že jejich podpora je pro sanfranciský tým opravdu velmi důležitá. Také jsme se ho zeptali jestli není vysoká návštěvnost zaviněná tím, že v jsou fanoušci v Alcatraz aréně zavírání. Na to tento perštejnský rodák a vynikající střelec, který má vynikající průměr 1,23 gólu na zápas, se smíchem odvětil, že jejich stadion nemá s vězením nic společného. Výsledky Predátorů jsou opravdu velmi dobré a jejich prohra s Božími Bojovníky byla označena za nejzajímavější utkání v první polovině letošní sezóny. Tento zápas skončil hokejovým výsledkem 4:5 přesto po utkání celý, vyprodaný, sanfranciský stadion aplaudoval Predátorům ve stoje, kteří svou bojovností dokázali stáhnout soupeřův dvoubrankový náskok. Podobná situace se opakovala i v třináctém kole, když na hřišti Springfieldu dostali Predátoři pořádný výprask 2:5 i tak se však početný kotel hostů místo ničení stadionu věnoval až do poslední chvíle povzbuzování svého týmu.

6. místo Fc Sokol Na šesté pozici, která s největší pravděpodobností bude zaručovat postup na mezinárodní scénu se po polovině soutěže nachází Fc Sokol. Tento tým vedený manažerem Sokolikem, který ve své vší skromnosti po sobě pojmenoval i sokolský stadion, musí být se svými výsledky zajisté spokojen. Dle předpokladů poráží horší týmy a s velkokluby obvykle body ztrácí. Za úspěch by se dala označit bezbranková remíza se Springfieldem v desátém kole. S podivem ovšem zůstává mediální vystupování týmu, to že se manažer straní veřejného vystupování není u mužů v této pozici nic neobvyklého, přeci jen jsou ve své pozici kvůli zabezpečení chodu týmu a ne kvůli bavení ostatních. Navíc výsledky Sokol nemá vůbec špatné, už od začátku ligy patří k stálicím ligy a nikdy z ní nesestoupil. Podivuhodné je ovšem to, že takto zavedený a rozvinutý tým s tradicí nemá v současnosti žádné dresy ani logo. Veterán Joey Magee na otázku na toto téma odpověděl, že mají bohatého sponzora, který si toto přál a navíc mu prý spartakiádní trenýrky a tílko přijdou mnohem pohodlnější než ty umělý novotiny. Osobně jsem sám zvědavý kdo je tajný sponzor tohoto týmu a jaké záměry tímto rozhodnutím sleduje.

7. místo Boží Bojovníci Sedmou pozici si po polovině sezony pro sebe urvali Boží bojovníci. Tento tým názvem odkazující na české kořeny manažera HJK, který se k nim hrdě hlásí, však nedokázal funkcionářům vysvětlit co to vlastně diakritika je, a proto by se správně měl uvádět název Bozi Bojovnici. Fanouškům bojovníků to však vůbec nevadí, protože opravdu jen hrstka zná tento slovanský jazyk. Přestože jim slovanské jazyky nejsou ani zdaleka blízké a někteří z nich ani netušili, že Česká republika vůbec existuje, dokázali se k radosti manažera naučit klubovou hymnu, kterou je staročeský, husitský chorál Ktož jsú boží bojovníci. Pravdou zůstává, že je v jejich podání mírně komolen, ale značná snaha se jim upřít nedá. Výsledkově se Bojovníci, kteří nyní účinkují čtvrtou sezónu mezi americkou elitou, většinou trápili a bojovali o setrvávání v nejvyšší soutěži, letos však prozatímní sedmé místo značí, že se začíná blýskat na lepší časy. Což s povděkem kvituje i Jack Carrol, mladá třiadvacetiletá naděje bojovníků a jeden z jejich mnoha odchovanců, dle jeho slov je práce s mládeží v tomto klubu na opravdu vysoké úrovni a na prvním místě a a navíc se trenér prý nebojí dát příležitost mladým.

8. místo Fc Spok Osmé místo prozatím okupuje mužstvo Fc Spok. Tento mladý tým, který jako by se z ničeho nic zjevil ve dvacáté sezóně, a který vystřelil do výšin jako raketa, k čemuž mu zajisté pomohl v dvacáté třetí sezóně přestup Kurt Carrola, který přestoupil do polského velkoklubu U.S. Citta De Moraveč 1878, pro druholigové týmy za doslova astronomickou částku 31,2 milionů Kb, se v první lize vůbec neostýchá a ve druhé sezoně jeho působení v první lize již obírá o body mužstva jako jsou Springfield, Sokol, nebo San Francisko. K tomu se nám vyjádřil Jeremy Cummins, jasná brankářská jednička týmu, která dostala příležitost ve všech utkání, slovy: "Tak určitě. Nebojíme se jich. My hrajem fotbal, oni hrajou fotbal, my chcem vyhrát, oni chtěj vyhrát, ale když do toho dáme trochu srdíčka a pujdem štěstíčku naproti tak máme šanci urvat body noo."

9. místo Seattle Sounders FC Devátou příčku po patnáctém kole obsadil tým Seattle Sounders FC. Seattlský tým, který začal působit ve stejné sezóně jako Spok, zaznamenal vzestup dokonce ještě rychlejší. Co sezona to oslava postupu. A i v první lize si nepočítali vůbec špatně, avšak spokojenost v Seattlu nepanuje. Tento tým především trpí na stáří svých hráčů. Věkový průměr ligových hráčů je velice podobný osazenstvu v domově důchodců. Díky tomu je Seattle týmem při jejichž zápasech nemají záchranáři chvíli, jeden z nich dokonce prohlásil: "Pokaždý,když ňákej z nich sebou sekne, tak se bojím jestli nemá infarkt." Přesto se Sounders nevzdávají a bojují co jim síly a baterky v kardiostimulátorech stačí. Odhodlání a bojovný duch dokazuje i výrok nejvytěžovanějšího útočníka Seattlu Clarence Wolffa: "Dokud budu dýchat udělám vše proto abych svému týmu pomohl."

10. místo Sokol Jezevec Desátý v pořadí jsou Sokolští Jezevci. Jedná se o další stálý a zavedený klub, který tuto sezónu zatím nepřivedl ani jednu posilu, proto snad jen málo kdo čekal, že se hra sokolských hráčů nějak výrazně změní. A tak si Sokol Jezevec i v této sezóně opět poklidně drží pozici v středu tabulky a jen občas dokáže pozlobit některý z velkoklubů jako tomu například bylo v patnáctém kole, kdy Sokolští dokázali pokořit Medlov. Po tomto zápase se vyjádřil Aaron Jackson ve smyslu, že sice v tomto zápase byli značně štastnějším týmem, protože Medlov měl více ze hry a tlačil je, ale na to se historie neptá, důležité jsou body.

11. místo AC KOLÍN Poklidné jedenácté místo si drží nováček z druhé ligy AC KOLÍN, který postoupil do první ligy ze druhého postupového místa. Dle mého názoru musí v Kolíně panovat naprostá spokojenost, protože při první sezóně se jich netýkají sestupové starosti. V tom mi dal za pravdu i Marcus Baker, dvacetisedmiletý odchovanec Kolína, který prohlásil, že když už se po sedmnáctí sezónách konečně probojovali do první ligy tak by on osobně byl rád za jakékoliv nesestupové místo. Na páté ligové kolo, kdy se měli Kolínští utkat se Sokolem, jsme do Kolína vyslali našeho zpravodaje se slovy ať nám sepíše vše co se tam bude dít. Dopadlo to však naprosto katastrofálně, protože většina zápisků je nepublikovatelná, co se tam dělo si možná domyslí mnoho bystrých čtenářů pokud podotknu, že název kolínské arény je PERVERSE HALL, a tak z toho utkání jen zveřejníme, že zde bylo přítomno 84 000 lidí a výsledné skóre zápasu bylo 4:4.

12. místo Arizona Cardinals Na dvanácté příčce se po polovině sezony nachází Cardinálové z Arizony. Od tohoto týmu v letošní sezoně experti očekávali lepší výkony ovšem Cardinálům se zatím v letošní sezóně nedaří dle jejich představ. Tento tým, který si minulou sezonu vybojoval účast v oceánském poháru, prozatím působí svými výkony spíše zasněně až letargicky. V jakém rozpoložení se Arizonští nacházejí naprosto dokonale vystihuje vyjádření Kyle Madsena, záložníka Arizon, který letos odehrál 13 utkání, který na otázku zda mu nepřijde nevhodné, nebo zvláštní, že tým vede žena zasněně odvětil: "Ale vůbec ne. Jen si to představte mít doma takovou ženu, která vám večer řekne, miláčku přepni mi prosím Ordinaci už mi budou dávat ligu mistrů." Z toho naprosto jednoznačně vyplývá, že Cardinálové mají krom myšlenek na fotbal i jiné myšlenky, které je ovšem rozptylují až moc. Ovšem v patnáctém ligovém kole se Arizoně povedl opravdu dobrý kousek, když vybojovala vítězství nad relaxem 2:1, uvidíme jestli se jim v tomto trendu podaří pokračovat.

13. místo Mississauga Eagles FC Třináctou pozici zatím drží Mississauga Eagles FC. Tento kanadský tým, který dostal vyjímku od fotbalové federace a může se tak účastnit americké ligy vznikl za velkého boomu v dvacáté sezóně, kdy kvalitní týmy rostly jako houby po dešti. Orli mají úzký kádr a staví především na individualitách. Tento přístup nefunguje úplně na výbornou, přesto jim vynesl rychlý vzestup do první ligy a vcelku pohodlné setrvání v ní. V letošní sezóně za to vděčí především Josi Primovi. Tento uruguayský útočník přestoupil do týmu teprve letos a ihned se stal nejlepším střelcem týmu, ba co víc, dokonce je v průběžném vedení v tabulce střelců, ovšem to na jeho egu a zanechalo drobnou známku a odmítnul nám poskytnout kratičký rozhovor.

14. místo FC Oggy et les cafards Na čtrnácté příčce se zatím drží FC Oggy et les cafards. Tento navrátilec z druhé ligy, který postoupil mezi elitu opět po třech sezonách zatím nedokázal soupeře moc překvapit. "Musíme se zvednout a začít bojovat, kvalitu na to, aby jsme vyhrávali máme, jen se nesmíme vzdávat." řekl Colm O´Neill, nejlepší útočník týmu v rozhovoru pro místní televizi.

15. místo Megasoccer Colorado Na patnáctém místě se v současnosti nachází Megasoccer Colorado a nevypadá to, že by se Colorado mělo začít odlepovat od dna tabulky, protože většina týmu byla rozprodána a ti co zbyli vypadají doslova jako chodící mrtvoly. Gólman Aimo Inzaghi to snáší snad nejhůře, po jednom utkání byl tento italský gólman tak vyčerpaný, že nebyl schopen žádného slova, jediné co na všetečné otázky ohledně klubu odpověděl bylo par kratičkých vět v jeho mateřštině a ještě tipuji, že to byli jen nadávky. Jediný kdo v tomto klubu musí být spokojen je manažer, který se nyní koupe v hromadách peněz, uvidíme jestli je bude investovat do fotbalu, nebo pro své potěšení.

16. místo Minnesota Stars FC Beznadějně poslední, bez zisku jediného bodu a se skóre, které je opravdu hrůzostrašné 2:100, se nachází Minnesotské Hvězdy. Stars jsou v této sezoně v totálním rozpadu a suverénně směřují do druhé ligy. Tento tým, který kvalitativně odpovídá zhruba pralesní lize se zatím tváří, že opustí první ligu po dvou sezónách bez boje.

 

Vyjádření manažerů

O.C. Relax ( Mercuccio ) Potešil postup do semifinále NP. Katastrofa je liga. Mladíci to hold nezvládajú. V druhej polke sezóny sú ciele jasné. Vyhrať NP a dostať sa na čelo ligy, čo nebude také jednoduché... O titul si to rozdáme petas, winter a ja. Na zmeny sa nechystám zatiaľ nijak obzvlášť. Na konci sezóny predám starcov a na začiatku novej nakúpim mladých ako vždy. Repre si každú nedelu pozrem zápas jak dopadol a sem tam pozrem jak si vedeme v kvalde.

SK Springfield ( petaskinhos ) Zdarec, tak na nejaky hodnoceni sezony je jeste brzo, jeste se mi nic nepovedlo, ale nadruhou stranu jsem jeste nestihl nic zvorat, takze dobry. :) V lize jsem porad ve hre o titul, to samy v obou futsalovych ligach, v OS hraju o postup, v NP me ceka semifinale se slabsim souperem. Ve vikendovem turnaji se hraji zatim skupiny, takze tam neni vubec co hodnotit. Kdzy to tak vezmu, tak vse se muze posrat behem jedoho tydne, ale zatim to je dobrej zaklad pro uspesnou sezonu, takze uvidime. Nejvetsi pozitivni prekvapeni jsou pro me vykony Bozich Bojovniku a negativni jsou vykony Arizony. Jinak kazdej hraje to na co ma. Bodouciho mistra nechci tipovat, protoze jsem jeste ve hre, to necham na jinych. :) Kazdopadne bude zajimavy boj o titul sledovat, protoze tohle tu nebylo od dob mdm. :) Jako repre kouč repre trochu sleduju. :D Zatim mi dela obrovskou radost. Snad to tak pujde dal. Na zmeny se nepripravuju nijak. Ani nemusim, protoze muj tym je dost mlady a ty stari hraci mi hrajou zatim jen futsal(mozna zasahnou i do OS), tak pocitam s tim, ze v pristi sezone vyklidim predni mista futsalovy sceny, protoze za ne tezko najdu adekvatni nahradu.

New York Knights ( Winter Black ) Povedlo se "přezimovat" na první příčce s dvoubodovým náskokem, naopak nepovedlo se udržet ho vyšší. Naprosto zbytečná byla ztráta s Bojovníkama a hodně nás mrzí i domácí prohra se Springfieldem, a stejně tak i to ,že jsme nedotáhli do úspěšného konce zápas na Relaxu, kde jsme odehráli skvělý zápas. Největším pozitivním překvapení je pro mě vyrovnanost letošní sezony, ukázalo se že téměř každý může o body obrat každýho a díky tomu je souboj o titul tak vyrovnaný. Negativním překvapením je pro mě letošní působení Colorada. Minnesota je na tom sice výsledkově podobně, ale tam je aspoň vidět snaha vybudovat a vytrénovat si konkurence schopný tým i za cenu sestupu do II.ligy, Colorado nejspíš brzy skončí. Na změnu EC nejsem připravený uplně tak jak bych chtěl, ale věřím že i tak budeme v následujích sezonách hrát v nejvyšších patrech tabulky. Repre momentálně sleduji spíše zběžně, nestuduju sestavy naše ani soupeřů, ale o výsledcích přehled mám.

American Pirates from Medlov ( Jack Sparrow ) S 1. polovinou sezony sem až na nějaké výjimky velmi spokojený. Vezmeme to však popořadě. Poněvadž se našemu týmu týmu nepovedlo minulou sezonu postoupit do pohárů, naše cíle pro tuto sezonu byly jasné. Držet se TOP týmů v Americe a porvat se o finále v NP. Překvapením pro mě je, že špička tabulky bojuje mezi sebou o každý bod a začíná to být velmi zajímavé. Zklamaní bych nazval vypadnutí ve čtvrtfinále NP po bitvě s OC Relax, když cíle v NP byly vyšší. Překvapením je můj tým, který jak jsem říkal se drží těch nejlepších v Americe a kryje jim záda. Zklamáním pro mě jsou zatím výkony Romixe od kterého jsem čekal daleko vyrovnanější a lepší výkony již od začátku sezony. Je znám šetřením EC u svých hráčů, které bývá na konci sezony rozhodující a doufám ještě že se zvedne a podívá se do pohárů. Na titul má šance hned čtveřice manažerů mezi kterými figuruje i můj tým, za což sem nesmírně rád :-). Změny si zatím nijak moc nepřipouštím, ale až k nim dojde, tak na tom můj tým nebude určitě nejlépe, protože se skládá z většiny starších hráčů. Ale to až v nové sezoně, teď je naší prioritou liga, na kterou sem každý zápas plně připravujeme, aby jsme podali ten nejlepší výkon. Jako minulý trenér reprezentace zápasy naší repre sleduji nepřetržitě. Podává skvělé výkony a jen doufám že štěstí u repre vydrží co nejdéle. Máme skvělou generaci zase po několika sezónách a hlavně zálohu bych chtěl vyzdvihnout. Útok táhne nekompromisní Kamara, který se pořádně rozstřílel. Jen ať mu chuť a čich na góly vydrží co nejdéle. Všem manažerům přeji hodně štěstí v 2. polovině sezóny a ligu ať vyhraje ten nejlepší :-)

Fc Sokol ( Sokolik ) Jakožto obhájce, je určitě zklamáním brzké vyřazení z NP. Cílem, tak jak v předešlých sezónách, je vybojovat si účast v OP. Titul podle mě obhájí Relax, ale bude to těsné… Na změny se nijak zvlášť nepřipravuju, v současnosti nemám v A týmu hráče staršího 28 let. Repre nijak zvlášť nesleduju.

San Francisco Predators ( dexter83 ) Tak učitě co se nejvíc povedlo,je to,že jsme po polovině sezony měli na kontě nejvíc vstřelených golů.Už před sezonou jsme si řekli,že tuhle sezonu budeme hrát atraktivně pro diváky.Další úspěch byl ten,když jsme dokázali remizovat z O.C.Relax na jeho hřišti.Jinak naše postavení v tabulce je přesně takové,jaké jsme si představovali,takže u nás vládne zatím spokojenost.Nějvětším zklamáním bezesporu je domácí zápas proti Bozim Bojovnikum.Prohrát doma 4:5 bylo vážně k zamyšlení,jestli náhodou ten totální útok není až přehnanej.Další zklamání je vypadnutí z předkola OP,kde jsme nestačili na Sydney City.Cíle do druhé poloviny jsou takové,aby jsme zůstali tak kde jsme,což znamená udržet TOP 5.Nejvíc mě překvapil tým Arizona Cardinals,rozhodně jsme nečekali,že bude takhle špatně na tom.O titul si to rozdají SK Springfield a New York Knights.O.C. Relax už není tak suveréní a zbyde na něj 3 místo.A změny na brejku?vůbec neřešim.Pro všechny je to stejné a záleží na každym jak se s tim vyrovná.Americkou repre bohužel už nesleduju tak často,kvůli nedostatku času,ale to neznamená,že nevim jak na tom jsme :-)

Arizona Cardinals ( Venda ) Nejvíc se mě povedl zápas 15. kola proti Relaxu,který sem po fantastickém výkonu dokázala vyhrát. Naopak zklamalo mě spousta předešlých zápasů,díky kterým se krčím na ostudném 12. místě. Cíle do zbytku sezony jsou jednoznačné ato nasbírat co nejvíc bodíků a v tabulce popolést pěkně nahoru :-). Negativně mě překvapilo Colorado, že to tak zabalil a rozprodal kádr. Velmi pozitivně hodnotím celou naši špičku kdy se 4 týmy tlačej na titul a zřejmě dlouho nebude jasný kdo si ho urve. Což je super. No tak na změny se moc netěším ale nějak se s tím poperu. Co se týká repre tak se dívám jen na výsledky nějak víc ji neřeším. Samozřejmě mě potěší každá repre výhra.

Fc Spok ( pan Spok ) Jsme tým se skromnými cíly, proto u nás panuje spokojenost s tím že jsme se dostali do čtvrtfinále NP, kde jsme sehráli vyrovnané utkání a jen kvůli špatnému zakončení jsme neproklouzli dále. Nutno dodat že jsme měli štěstí na los. Uhráli jsme cenné remízy s aspiranty na poháry - s SK Springfield a se San Francisco Predators. V lize se držíme na solidním 8. fleku. Takže celkem spokojenost. Zklamáním je že jsem doposud nebyl schoný přivést kvalitního útočníka. Mým hlavním cíklem je zopakovat loňské umístění, ale bude to těžké. Který tým mě překvapil? Asi Minnesota Stars FC - nerozumím proč chce zpátky do 2. ligy. Titul získá O.C. Relax. Na změny se těším, ale nijak zvláště se a ně nechystám. Tým omlazujeme průběžně neustále. No vzhledem k tomu že žádného reprezentanta nemám, tak vnímám jen výslůedky, a ty jsou podle mě zatím výborné. !

Mississauga Eagles FC ( Luke Peréz ) Největším úspěchem v první polovině sezóny byl určitě prodej dorostenců :-D jinak co se týče zápasů tak úspěch určitě je výhra doma proti Arizoně 2:1 a určitě největší zklamání byl zápas se Spokem kde jsem vedl o poločase 3:0 a zápas prohrál 4:3 :-D Ve druhé polovině nemůžu čekat žádný zázraky a proto se spokojím s tím když uhraju stejný počet bodů jako v první polovině sezóny :) Já to nějak podrobně nesleduju kdo jak na tom je takže nemůžu soudit jestli je v lize nějaký překvapení :) Pokud bude zbytek sezóny jako je momentálně teď v polovině tak si netroufám říct kdo je favorit ale strašně bych to přál Peťasovi :) je v první lize strašně dlouho a vím že o titulu sní :) Já už víceméně na změny jsem připraven :) už při oznámení této změny jsem začal radikálně propouštět hráče nad 27let a vyloženě si nechal mladíky i když tam mám 2 starší :) Do teď jsem to řešil jako ostatní průměrné týmy a hrál se starýma hráčema :) příští sezónu to bude hodně zajímavá liga ale určitě i 2liga protože služby starých hráčů využívá spousta manažerů :) bude to maso :-D Reprezentaci sleduju víceméně každý zápas co odehrajou :) i přáteláky áčka i ty mladší :)

Seattle Sounders FC ( Romix ) Nepovedlo se vůbec nic, výsledky jsoui špatné, pozice je špatná. Pozitivní byla jen výhra nad Arizonou, jenže všichni víme, jak se k letošní sezoně postavila. Zklamáním je pro mě hlavně NP, dal sem si na tuhle sezonu vyšší cíle, jenže kvůli skvělému losu sem skončil hned ze začátku. Pozitivně a to bohužel i na můj účet překvapují Boží Bojovníci, kteří na svou stranu nahromadili spoustu štěstí a pohybují se dost vysoko, zklamáním jsem já, jinak asi nikdo. Titul získá O.C Relax. Nepřipravuji se nijak, starci zatím zůstávají, nějak to všechno dopadne. O reprezentaci se zajímám již třetí sezonu ve velké míře, v podstatě je to moje hlavní věc, kvůli které na brejk chodím.

Minnesota Stars FC ( Péša ) Zdravim všechny Američany a i další čtenáře. Když se podíváte na tabulku, tak je asi zřejmé, jak se klubu vede. Ale není to zas až tak černě, jak to první pohled vypadá. jedná se o „řízený sestup“. Před sezónou byl rozprodán celý základní kádr, a to za slušné peníze, což lze považovat úspěch. Peníze budou využity na výchovu mládeže, na které se pracuje už dnes. Nejpovedenější věcí této sezony je příchod Zacharyho Fultona, tohoto juniora by v kádru určitě rád uvítal každý klub ze špíčky tabulky. Co se týče opatření k ubírání EC, tato změna byla „poslední kapkou v moří“, která rozhodla o restrukturalizaci klubu. A jak vidím ligovou tabulku? Už minulou sezonu mě překvapil FC Spok, letošním překvapením jsou pak asi Bozi Bojovnici. A samozřejmě překvapením je vyrovnanost boje o titul. Všechny první čtyři týmy to mají po polovině sezony víceméně stále ve svých rukou. Já osobně bych to přál Wintrovi, ale bude to boj do posledního kola, v případě NY Knights a SK Springfield boj do 29.kola. Jeden z těchto týmů bude asi mistr. Relax jich má už dost a Medlov si myslím že z bojů odpadne. A co týče repre, tak té se moc nevěnuju, jen občas kouknu výsledek.


Tabulka po 15 kolech, v posledním sloupci můj odhad na konečné pořadí

  1. New York Knights 15  12  1  2  37  47:8 Tip: 2 místo
  2. SK Springfield 15  11  2  2  35  39:10 Tip: 3 místo
  3. O.C. Relax 15  10  4  1  34  47:9 Tip: 1 místo
  4. American Pirates from Medlov 15  11  1  3  34  41:8 Tip: 4 místo
  5. San Francisco Predators 15  9  3  3  30  52:21 Tip: 6 místo
  6. Fc Sokol 15  8  3  4  27  22:17 Tip: 5 místo
  7. Bozi Bojovnici 15  7  3  5  24  31:28 Tip: 10 místo
  8. Fc Spok 15  6  4  5  22  34:28 Tip: 7 místo
  9. Seattle Sounders FC 15  7  1  7  22  27:34  Tip: 9 místo
  10. Sokol Jezevec 15  6  3  6  21  17:15 Tip: 8místo 
  11. AC KOLÍN 15  5  2  8  17  30:33 Tip: 13 místo
  12. Arizona Cardinals 15  5  1  9  16  19:25 Tip: 11 místo
  13. Mississauga Eagles FC 15  5  0  10  15  29:36 Tip: 12 místo
  14. FC Oggy et les cafards 15  2  2  11  8  16:43 Tip: 14 místo
  15. Megasoccer Colorado 15 1
 0  14  3  2:44 Tip: 15 místo
  16. Minnesota Stars FC 15  0  0  15  0  2:96 Tip: 16 místo


Národní Pohár

Boj o postup ze semifinále je za námi, překvapení už se nekonalo, dva hlavní adepti na tuhle trofej jsou ve finále. O.C Relax narazil na Sokol Jezevec, pro kterého bylo semifinále jako sen, přeci jen ne každému se podaří dostat tak daleko. Každopádně O.C Relax byl nad jeho síly a tým prohrál 2-1, když se za hvězdný tým trefil dvakrát Blake Kostchau(WOW, on dokonce umí dávat branky!)a zajistil tak svým spoluhráčům další finále. I druhé semifinále probíhalo podle předpokladů, dokonce víc než to první. SK Springfield narazil na největší překvapení tohohle ročníku, druholigové Jezdce Apokalypsy. Ti již od počátku veděli, že proti svému soupeři moc nezmůžou a působili odevzdaně. Na konci zápasu svítil na tabuli výsledek 8-0.

A kde skončili další favoriti ? New York Knights skončil již v 5 kole, protože narazil právě na Springfield, ten svému soupeři ukázal, jak se střílí branky a v naprosto vyrovnaném utkání vyhrál 2-0, New York tedy prohrál a vypadnul.

American Pirates from Medlov nejdříve v 5 kole jednoho favorita vyřadil, San Francisco Predators nedokázali svou střeleckou fazonu přenést do NP, nepřipravili si šance, naopak v defenzivě vyhořeli a prohráli 1-2. No a ve čtvrtfinále naopak vypadli Piráti, los k nim nebyl zrovna příjemný, tým dostal za soupeře Relax. Zápas rozhodla turecká hvězda, když skorovala z penalty a zajistila tak vyřazení Medlova, 2-1.

Jak že si vedl obhájce trofeje FC Sokol ? Manažer musel být po losu 3 kola hodně rozhořčený, protože dostat na úvod hned takového soupeře, nepříjemné. Hráči Seattlu vyběhli do utkání hodně nahecovaní, svého o hodně staršího soupeře se nezalekli a vyřadili jej již ve 3 kole. Tak třeba příště.

Ve finále nás tedy čeká zápas mezi Springfieldem a O.C. Relaxem, kdo si odnese trofej ? Větší šance dávám Springfieldu, po dlouhé odmlce by si manažer nějakou trofej zasloužil, proto určitě všechny síly vrhne právě do Národního poháru.

 

OS a OP

Oceánský Superpohár dává zapomenout na neslavné účinkování USA v OP, protože všechny tři celky dokázaly projít přes předkolo i přes skupiny a dostali se tak do vyřazovací části turnaje. O.C Relax se do skupin dostal bez absolvování předkola a i ve skupině si vedl suveréně, 4 zápasy vyhrál a zajistil si hladký postup do osmifinále. Další dva celky se do skupin probojovaly přes předkolo, kde si Springfield dokázal sebejistě poradit s chilským Sandokanem. Winter a jeho New York to již tak lehké neměl, Sokol Radějov slušně odolával, ale i tak slavil postup americký tým. Springfield se dostal do hodně vyrovnané skupiny, kde si jako první tým, tedy O.C Relax, vedl na výbornou a zajistil si postup ze druhého místa. New York to neměl o moc těžší, ani nigerijský a ani kostarický tým nedosahují kvalit rytířů, kteří si tedy zvládli pohlídat druhé postupové místo. Tři americké týmy ve skupinách a tři postupy, to je skvělá zpráva.


Do předkola se probojovaly tři týmy, FC Sokol, Arizona Cardinals a San Francisco Predators. Prvně jmenovaný dostal za soupeře japonský WARLIKE SQUAD URAWA. Sokol oba zápasy nezvládl a prohrál vždy po jediné obdržené brance. Dále tedy postupoval japonský tým. Další, tentokrát jmenovaná byla Arizona Cardinals. Ta neskutečně dostala na hostujícím hřišti, když ji argentinští FC Boca Pupíci vypráskali 7-1. Odveta už tedy byla jen symbolickou záležitostí a i v té byl argentinský tým nad síly Arizony. Takže i druhý tým skončil již v předkole. Poslední tým, San Francisco Predators také skončil špatně. Oba zápasy se Sydney prohrál, takže dále z předkola nepostoupil nikdo a Oceánský pohár se tak stal neamerickou záležitostí. 

Méďa dává rozhovor


 
    Luke Peréz

Jako vždy pokládám první stardartní otázku . Mohl by jsi nám o sobě něco prozradit? :) No mohl :) Jmenuju se Lukáš,od neděle mi je čerstvích 26let a pocházim z Plzně :)

Jak je to již dlouho co jsi začal s brejkem a co tě na něm nejvíce drží a baví? No s brejkem jsem začal přibližně červen 2008 v dánsku a před rokem jsem se zrušil v dánsku a založil v USA... Na brejku mě baví to že je to nekonečná hra, stále se mění peníze,týmy,zápasy atd... Stalo se to pro mě každodenní činností a závislostí :D

A jak hodnotíš svojí rychlou jízdu až do 1. ligy USA? Myslím, že projít tak bleskově do nejvyšší soutěže nezvládne každý ;) Tak jako když jsem dřív působil 3 roky v Dánsku tak člověk nějaký zkušenosti nabere A hlavně jsem zvolil taktiku jako většina na začátku, starý kvalitní hráče co tým vytáhnou co nejdřív nahoru :) A jak se ti zatím hraje v 1. lize? Určitě to není jednoduché.. No to rozhodně není když je špička naší ligy jedna z nejlepších na brejku... Ještě po tom co jsem propustil staré hráče kvůli úbytku EC od příští sezony jsem rád že vůbec v první lize ještě jsem :)

Na jedno reprezentační období jsi se dokonce ohřál u reprezentace a společně s Petaskinhosem a hned jste sklízeli zlato...Jaké to bylo mít takový obrovský úspěch ?:) No byl to krásnej pocit I když na tom víceméně má zásluhu Peťas i když řiká že jsem měl taky zásluhu protože jsem mu posílal smsky každýho zápasu když nebyl doma :D Jen škoda že je to moje jediná trofej co jsem dosud získal :)

Zajímá mě, proč jsi si po působení v Dánsku vybral USA? :) Vybral jsem si USA protože tu je Peťas a dlouho mě přemlouval ať tam jdu protože Dánsko bylo a je zabitá země a když jsem se dostal do finanční tísně tak jsem to tam ukončil a založil se v USA :)

Jaké jsou tvé cíle v brejku? :) Tak samozřejmě ty nejvyšší ale v tuté zemi je to skoro nemožný a když tak to bude sakra dlouhý maraton :)

Myslím že každý tady na brejku tu má svoje "derby" s někým. :) Máš také někoho podobného tady v USA s kým se hecuješ a prožíváš zápasy víc než jiné? :) No já takový nemám v první lize... Ale když jsem byl v druhý tak to bylo většinou s Lípou takový to rejpání :-D proto se těším až příští sezónu bude hrát také první ligu :)

Vynasnažím se :D, ještě by mě zajímalo kolik ty strávíš času zhruba za den na brejku :) Ono jak kdy. Když mám volno tak většinou tak hodinku... A když jsem v práci tak zase záleží na tom co mám za práci :) když se hodně nudim tak v práci jsem na brejku skoro celou 12tku :-D

Ještě by mě zajímalo jaký ty, jakožto průměrný tým 1. ligy máš názor na nové pravidlo starších hráčů které začne platit již další sezonu.. Já s tím naprosto souhlasím :) určitě to prospěje brejku a navíc každý se bude muset stejně jednou naučit pracovat s mladýma hráčema :) určitě to bude hodně zajímavá sezóna pro všechny průměrné týmy co využívají služby starých hráčů :)

Máš ještě nějakou výhružku nebo vzkaz soupeřům v USA?! :-D No jelikož jsem průměrný tým tak maximálně to aby mě trošku šetřili :-D

To bude v dnešním rozhovoru všechno moc ti děkuju za spolupráci a hodně zdaru ve zbytku sezóny! :)I já děkuju :) přeju všem amíkům hodně úspěchů a hlavně zástupcům v pohárech :)


Závěrem.....

Na závěr bych chtěl poděkovat jak manažerům, kteří poslali odpověď na dotazník, tak hlavně pár lidem, kteří se výrazně podíleli na vzniku tohohle článku(jmenovitě níž). Další článek se objeví po sezoně.

 Romix  Libůrek Edvard  
hl. redaktor, NP, OS a OP
1. liga rozhovor

Autor: Romix