NEUVĚŘITELNÉ VÝROČÍ - 5.LET KLUBU NA ONLINE MANAŽERECH

   5.LET KLUBU       
 

Vážení příznivci Brejku,

Dovolte mi představit možná i trošku neuvěřitelné výročí. Je to právě celých „PĚT“ roků, kdy se máte možnost setkávat v online manažerech s klubem s názvem Nová Čtvrť. Před pěti roky vznikl první sportovní klub tohoto jména na internetu. Premiéra nastala na online hře Hokejka.cz, kdy jsem svojí účastí vešel do her, které ovlivnily převážně moje večery, touhu vítězit, kdy jsem při nastavování sestav, plánování zápasů a zázemí zkonzumoval nejednu láhev vínka a nespočet lahváčů, snědl kilogramy slaného potěšení, poslechl spoustu hudby. Vlastnit fiktivní klub se mi stalo něčem zvláštním, dostal jsem se do světa fantazie a vlastně jakési zvláštní závislosti. Myslím, že tento pocit sami znáte.

Jak již bylo řečeno, první klub vznikl na webu Hokejka.cz, který se zaobíral hokejem. Zde pod hlavičkou HC Inter Nová Čtvrť jsem brázdil nejprve přípravku, pak nižší soutěž, dokonce se mi podařilo postoupit. Bohužel tento web prošel krizí, stagnací a zanikl. Moje úspěchy a vybudované zázemí přišly vniveč. Přesto rád na tuto etapu vzpomínám, protože mi dalo základ – touhu hrát! Tehdejší červenozlaté barvy, celkem propracovaný stadion a hlavně vytrénovaní hokejisté byli postrachem soupeřů. Ve hře bývala i farma, kde jsem však býval průměrným manažerem. Hra pro problémy adminů, několika restartů a věčných hádek manažerů skončila. Dnes opět existuje, ale je vedena na slovenské doméně.

  < Pět let klubu, to je pádný důvod k oslavě!

 

Po zániku hry vyvstal problém, kam Novou Čtvrť přihlásit. Po několika úvahách přišla registrace do Powerplay Manageru. Zde pod starým jménem HC Inter Nová Čtvrť přišlo znovuobrození  klubu. Vstoupil jsem do 3.sezony do ligy V.255. Byl otevřen i prostor pro fotbal, kde působí klub FCP Nová Čtvrť. Na manažeru stále působím, ale spíš z nostalgie.

Malou epizodou bylo učinkování v tenise. Na nějakém webu (dnes už si ani nevzpomínám na název), jsem vlastnil svůj oddíl. Po asi dvou měsících hry klub zanikl – byla to prostě nuda.

  < Podoba fotbalových dresů FCP

 

Druhé památné datum je 18.10.2009. To klub z Nové Čtvrti vstoupil do Brejku. Tento manažer se stal prioritním. Přestože například zaostává některými funkcemi od konkurence, má mnoho výhod! Právě ty rozhodly, že tento manažer preferuji a jednoznačně vítězí. Začátek byl sice těžký, protože čekací lhůta moc prostoru k realizaci aktivit nedávala, ale výdrž se vyplatila. Jednou z priorit je, že klub se může zdarma prezentovat grafickou podobou – tím je logo klubu. Bonusem je pak podoba dresů. Okénko manažera je trošku zvláštní, ale budiž. Když si uvědomíte, že asi všude jde o zpoplatněnou funkci, je jasné že propagovat vlastní klub zdarma je lákadlo (manažeři kteří logo nepoužívají jsou ochuzeni – obrázek se v paměti ukládá líp než název!). Dalším obrovským plusem je cena balíčku – ať mi admini prominou, ale je velmi nízká a já jsem za to rád. Nemám rád, když mě někdo okrádá – rád dám na balíček za rozumnou cenu. Hra má být hlavně pro mládež a ta není finančně nezávislá! Zvláštní je možná to, že mi nejde ani tak o nějaké výhody, ale beru to jako sponzorský dar za něco, co mě baví.

  < Dresy FC Inter Nová Čtvrť - domácí, hosté

 

Další věcí na Brejku která se mi zalíbila je možnost komunikace s manažery. Systém vydávání článků o ligách je pozoruhodný. Za ještě větší věc však považuji turnaje. Je celkem jednoduché založit svůj vlastní, pořádat ho a být částí Brejku. Samozřejmě i na jiných webech tato možnost existuje, ale zde je naprosto geniální, kdy můžou hrát i kluby bez balíčku. Sám pořádám jeden z nich – turnaj INTER CUP. Letos bude již jeho pátý ročník, věřím že manažeři nezklamou a průběh bude opět bez větších potíží. Přesto menší komplikace předpokládám, protože opět dávám prostor nováčkům. V dosavadní historii jsou zatím vítězové dva - 1x Hertha Berlín a 3x Fc Bolgatanga B.

  < Logo turnaje INTER CUP

 

Jak vidíte, výročí pět let působení klubu je bohaté. Na Brejku působím ve 2.lize v  Polsku. Bohužel letos tým pravděpodobně sestoupí. Takový je však sportovní život – jednou se daří, podruhé ne. Vždy jsem se snažil a snažím hrát s mladšími hráči, snažím si je trénovat k obrazu svému.  Nejdu cestou předražených nákupů starců, tak abych se skilly 250 vyhrával a po dvou sezonách hrozil krachem klubu, najednou si ničil zázemí a odcházeli mi nenávratně hráči. Přes dosavadní zkušenosti mi výsledky zatím chybí - Polsko je prostě hodně kvalitní země, kde se jakákoli chyba ihned vymstí.

Na Brejku vlastníme i druhý klub, který nenese označení B)tým, ale název SK Stará Čtvrť. Zde je domovským státem Peru. Přes krátkou historii se honosí titulem mistr 3.ligy ve 22.sezoně. Momentálně týmu patří střed tabulky 2.ligy. Úroveň oproti Polsku je mnohem nižší, což je zapříčiněno malým množstvím manažerů. Je zatím ke škodě hry, že nejde nějak mezi vlastními týmy spolupracovat.

  < Prezentace SK Stará Čtvrť

 

Na závěr bych rád vysvětlil název týmu – Nová Čtvrť je fiktvivním pojmem, který není nikde v celé ČR uveden jako oficiální název nějaké obce. Stejně tak je to u názvu Stará Čtvrť, která je vlastně opakem Nové.

     < Podoba klubového znaku na Brejku

 
Dosavadní výsledky FC Inter Nová Čtvrť 
Sezóna Liga Umístění Z V R P S B
15. sezóna. 4.liga. 10 30 6 8 16 19:60 26
16. sezóna. 4.liga. 9 30 12 3 15 39:67 39
17. sezóna. 4.liga. 7 30 17 2 11 82:25 53
18. sezóna. 3.liga. 9 30 13 3 14 59:53 42
19. sezóna. 3.liga. 9 30 10 4 16 40:51 34
20. sezóna. 3.liga. 7 30 15 6 9 60:24 51
21. sezóna. 3.liga. 4 30 20 6 4 90:16 66
22. sezóna. 2.liga. 12 30 6 4 20 46:41 22
23. sezóna. 2.liga. 14 24 4 7 13 24:43 19
Dovolte mi všem, kteří jste si tuto tiskovou zprávu přečetli až do konce poděkovat, popřát vám co nejlepší výsledky a hodně štěstí! Ať i váš klub dosáhne podobného výročí tady na netu.
Pěkný den!Autor: PVsport