Serie A

Evropská Superliga

Pohárová Evropa je skoro u konce se základníma skupinama. Ve skupině B jsme měli reprezentanta v podobě Pítrse se svýma Válcovnama. Pítrs ve skupině zatím nasbíral 10. bodů. A v posledním zápase na hřišti Torpeda mu půjde o postup. Ale zpět k 5. kolu. pítrs doma hostil Guimaraes. Již v 5. minutě poslal Válcovny do vedení Lazzari. Ve 20. minutě skoroval domácí Nicinski. A na konečných 3:0 upravil opět Nicinski. Domácí byli po celý zápas v převaze. Střeli na bránu 8:5, střeli mimo 9:1, rohy 2:1, fauly 8:7.

Ve skupině E jsme měli druhého záastupceho a to Mátia. Mátio už byl bez šance na postup. Proti Squadře se postavil turecký velkoklub  Tehlike Turkyie Club Koudy FC. Hosté hrají o postup. K dnešnímu zápasu byl nominován z Anglie Martin ATKINSON.

Domácí začali dobře. Hráli kombinační rychlý fotbal s vysunutým presinkem. Ale Tehlike byli dobře připraveni. Již v 10. minutě měli domácí šanci jít do vedení ale nedali penaltu. Domácí Polat minul. Což hosty nakoplo a přidaly na intenzitě. Jedinou branku zápasu střelil Gleaves a poslal hosty do vedení. Domácí se sice snažily alespoň vyrovnat, ale Tehlický golman jim to nedovolil. A tak hosté vyhráli zaslouženě.
Squdra Millionares 0 : 1 Tehlike Turkyie Club Koudy FC

Evropský Pohár

Ve skupině A jsme měli svého záastupceho v podobě Warnyho s svým týmem MGK Vincitore da Trutnov. Warny hrál celou skupině dobře a tak si zajistil včas postup. V 5. kole přivítal tým z Anglie Ginnos Gunnerz. Dnešní zápas byl z podání domácích důležitý. Přece jen postup z 1. místa je pro mě lepší. Hosté přijeli sice připraveni na těžký zápas, ale nepočítali stím že si ani neškrtnou. Domácí celý zápas byli dominantní. Jedinou branku střeli Erzen. Warny musel být po zápase velice spokojen s průběhem zápasu, i když domácí zahodily spousty šancí. Ale postup mají v kapse.
MGK Vincitore da Trutnov 1 : 0 Ginnos Gunnerz

Cosa Nostra bojuje ve skupině H o postup. V 6. kole bude hrát proti poslednímu ve skupině a to Irskému týmu Nikolčice Punkers. Cosa už si mohla zajistit postup v 5. kole, ale nestačily na vedoucí tým skupiny AFK Gladiátor. Domácí byli po celý zápas vyrovnaným soupeřem. Za Cosu Nostru se prosadil ve 30. minutě Turetta. A výsledek 4:1 je velice nespravedlný.
AFK Gladiátoři 4 : 1 Cosa Nostra

Reprezentace

K zápasu s tím soupeřem jsme přistoupili jako ke každému jinému. Nic jsme nechtěli podcenit a tak nastoupila prakticky plná sestava. Nabádali jsme hráče aby nic nepodceňovali a hlavně od utkání "vlítli" ihned od začátku. Což se nakonec podařilo. Již od začátku jsme diktovali tempo. Soupeře jsme prakticky v prvním poločase k ničemu váznějšímu nepoustili. V prvním poločase  skoroval Pasino. Soupeř nedokázal prakticky trefit naší svatyni, jedinou střelu domácích z kopaček Karla-Ludwiga Jennera zlikvidoval náš brankář Ancelotti. I přesto, že Německo prohrávalo, se uchilovali k častým faulům, což mě trošičku zaráží a zároveň uporňuje nad velkou agresivitou některých hráčů. Bambara se provinil 4x. Druhý poločas jsme již hru kontrolovali. V 55. minutě přidal pojistku Lorenzini 0:2. Domácí byli bez šance. Naše nová trenérská dvojka si vede zatím velice dobře. Ve těžké skupině máme už 4. body.

Liga

Pozici vedoucího týmu si nadále drží Pítrs se svýma Válcovnama Mimoň před Mátiem a jeho týmem Squadra Millionaires a to o pouhý 1.bod. Na třetím místě se drží legenda Taliánska Cerm se svým týmem AC Replacement Sicilia di Siracusa. Překvapení loňské sezony v podobě Bruce Wayne s jo Gotham Knights se drží těšně nad sestupem, což určitě není pro něj dobrá zpráva. Jeho tým vládne v lize v počtu remíz, kterých už uhrál 7. Na sestupových místech jsou FC Slavoj a inter Club 08. Druhému nováčkovi se vede o něco lépe. Chelsea FC 1905 se drží na 11. místě.

15. kolo

V tomto kole na sebe narazili týmy z čela tabulky MGK Vincitore da Trutnov a AC Válcovny Mimoň. Před vyprodaným hledištěm jsme viděli velice pohledný fotbal s mnoho goly. Už v 6.minutě padnula brvní branka zápasu, když se trefil nádherně Lazzari. Domácí srovnali o tři minuty později, když prošel obranou Cassano a nedal golmanovi šanci 1:1. V 18. minutě pláchnul po křídle Di Livio a krásnou přízemní střelou poslal domácí do vedení 2:1. Do konce poločasu jsme viděli marnou snahu hostí o vyrování. To co se jim nepovedlo v první půli, tak si vynahradily ve druhé. Už po třech minutách druhého poločasu, po krásné akci hostí zakončoval Nicinski a srovnal tak na 2:2. Neuběhlo ani 7. minut a hosté už vedli. Po krásné souhře středové řady se trefil opět Lazzari. A bylo to v 55. minutě už 2:3. Hosté krásně otočily nepříznivý vývoj utkání. V 69. minutě hostující hráč Veronese dostal v zápase už druhou žlutou kartu, za faul ze zadu a tak šel předčasně do sprch. Domácí se snažily, ale žádný projektil už nedoletěl do branky. A tak hosté si odvážejí velmi cené tři body, a zůstávají nadále v čele ligové tabulky.

Národní Pohár

V prvním zápase na sebe narazily týmy ze třetí a druhé ligy. Jako domácí se představily Siciliano Vittoria proti AC Holany. Již od prvního hvizdu pana Howarda Meltona Webba milovníka Manchesteru United, se hrál krásný kombinační fotbal na obou stranách. Na první branku jsme si museli počkat do 29. minuty. Hostující Sarli křižnou střelou nedal domácímu golmanovi žádnou šanci 0:1. Nadále se hrál fotbal nahoru dolu. Ve 28. minutě po standartní situaci skoroval opět Sarli 0:2. Domácí ale nesložily zbraně a nadále utočily. Leč hostující obrana byla pozorná. Domácí se nakonec dočkali v 60. minutě, kdy z penalty snížil Sandro Müller.  Hosté i tak nadále byli pozorní a vyráželi do brejků. A zápas skončil krásným výsledkem 1:2 pro Holany.

Ve druhém zápase nastopily FC Baník Palermo a Squadra Millionares. Hosté jsou v tomto zápase favorité. K dnešnímu zápasu byl jmenován jako hlavní arbitr Markus STRÖMBERGSSON. Domácí přistoupily k zápasu velmi pečlivě a ze začátku to bylo znát. Ale pak hosté už začali úřadovat. Leč bohužel jejich střely bud končily na vynikajícím domácím golmanovi, nebo končily těsně nad. Zápas nám skončil po 90. minutách nerozhodně 0:0. A tak následovalo prodloužení. V 92. minutě padla jediná branka zápasu, když se trefil Millionareský Selleri 0:1. Ve 123. minutě prodloužení nedal hostující Landolina penaltu. A rozhodčí nám ukončil zápas. Postupuje Squadra Millionares.

Ve třetím zápase proti sobě nastoupily týmy Inter Replacement Milan a Cosa Nostra. V tomto zápase nebyl jasný favorit. K dnešnímu zápasu byl jmenován jako hlavní sudí Olegário Manuel BARTOLO FAUSTINO BENQUERENÇA.
Dnešní zápas byl velice vyrovnaný. Už od 1. minuty dávali hosté jasně najevo že chtěj postoupit. Ale domácí se srdnatě byli. Již ve 14. minutě ale udeřil hostující rodrigo Oyola. Domácí byli tímto golem zmraženi. Vůbec nevěděli co nadále hrát. A tak ve 25. minutě přidal druhý hřebíček do rakve Oyla. hosté měli po většinu zápasu převahu, ale další branku již nepřidali. A to jsme ještě v 71. minutě viděli červenou kartu. Po zásluze dneska postupuje tým Cosa Nostra.

Ve čtvrtém a zároveň posledním zápase čtvrtfinále, nastoupily proti sobě favorit MGK Vincitore da Trutnov a Novojičínská mafie. Jako hlavní sudí byl vylosován UEFOU pan Viktor KASSAI z Maďarska.

Na dnešní zápas byl stadion vyprodán, tudíž přišlo 84000 diváků. Očekávalo se že domácí prodaj svoje zkušenosti, ale opak byl pravdou. Mafie neměla co ztratit. I když hosté jsou v lize před Trutnovem, tak sázkové kanceláře favorizovali Trunov při kurzu 2,05. Na remízu 3.65 a na výhru Mafie byl kurz 3,01.
Tak pan Kassai nám začl utkání. Domácí se pokoušeli o rychlé kombinační protiútoky, ale mafie byla v dobrém bloku. Hralo se nahoru dolu, ale žádnou vážnější akci jsme neviděli. Domácí se snažily a střelbu, ale bohužel bez efektivity. No hosté to samé. Po celý zápas se hrálo prakticky ve středu hřiště. Zápas po 90. minutách skončil 0:0. Následovalo prodloužení. To už hosté se víc snažily, ale vyprodukovali pouhé dvě střely na bránu. Ale taky často stříleli vedle. Ve 104. minutě fauloval domácí Tarantino a rozhodčí mu ukázal červenou. Ve druhém prodloužení, už se taky zapojili Trutnováci. Vyprodukovali krásné dvě střely, ale hostující golman byl bez chyby. Tak na řadu přišli penalty. Jako první na řadu přišel domácí Cassano, zvolil střelu do prostřed 1:0. Za hosty se chystal Pipolo. Kouknul na golmana a vystřelil do protipohybu 1:1. Ve druhé sérií kopali Di Livio a Thomsen a oba se nemýlily. Do třetí série nastoupily Visone a Billio. Visoneho vychytal hostující golman. Billio pro jistotu překopnul. Ve 4. serii šel kopat domácí Caseli, a krásnou střelou do šibenice zvýšel stav na 3:2. Hosté odpověděli Federicim 3:3. Do poslední páté serie šli Klickmann a Ianni. Klickmann se rozeběhl a střílel do prostřed, ale hostující golman kopačkou vyrazil mimo tři tyče. A na řadu přišel Ianni. Nic nevymýšlel a poslal bodlem Mafii do semifinále. Zápas nám skončil 0:1 po penaltách.
MGK Vincitore da Trutnov 0:1 Novojičínská mafie

Autor: DJ Lucca