Italská 1. liga

Serie A

Liga

Pozici lídra si po minulém týdnu udržel Cerm, který sice ve 24 kole jen remizoval, ale získal tím cenný bod do tabulky. Na druhé místo se posunul Warny, když v posledním kole porazil Mátia, který klesnul na 4. místo. Na třetím místě je Pítrs se svýma Válcovnama. Ten nedokázal doma porazit Cerma, a tak klesnul v tabulce. Mezi prvníma 4 je rozdíl pouhých 4 bodů. V dalším týdnu budou k vidění další zajímavé bitvy o titul.

O 5. až 6. místo  se perou Inter Replacement Milan s Accortem. Zbytek pole už notně zaostává. Na dně tabulky je TBM BRUK, který spadne níž a do druhé ligy ho doprovoděj Draci. Monster FC si tak mohl již oddychnout. Nad ním to bude ještě velký boj o konečné pořadí.

FC Draci Šternberk – Santa Marinella  1:1

Branky: 78. Alfredo Ianni  - 20. Emiliano Riberto (pen.)

Fotbalisté Draků byli doposud s jediným vítězstvím a třemi remízami, na předposledním místě, na další tříbodový zisk si budou muset i nadále počkat. Dnes totiž opět neuspěli a před domácím publikem jen remizovali 1:1 s Marinellou. Diváci na stadionu Na Plácku viděli branky  docela zajímavé, jedna z nich byla z penalty.Draci  ale do utkání nevstoupili vůbec dobře, už po dvaceti minutách museli  čelit pokutovému kopu. Virdis zahrál po Baresiho  přihrávce rukou a rozhodčí neváhal. K penaltě se postavil Riebrto  a Chielinni byl bez šance - 0:1. Domácí se ještě do poločasu nedočkali vyrovnání. Domácí udeřily v 78. minutě když udeřil z čista jasna Ianni pro krásnej kombinaci se spoluhráčema.Do konce zápasu  se už příliš atraktivní fotbal nehrál.

AC Cesena - Cagliari Calcio 1:1.Marinella  nakonec mohla vyhrát ale Driverova  sólo utnul až brankář Chielinni. Oba celky se tak rozešly smírně 1:1.

AC Replacement Sicilia di Siracusa – La Mafia Replacement Sicilia di Palermo 3:0

Branky: 18. Victor Oscar Lusignano, 35. Bartolomiej Bensz, 49. Bartolomiej Bensz

Siracusa  se dnes příliš nenadřela, porazila Palermo 3:0 a  zůstává tak na čele s náskokem tří bodů. O osudu utkání bylo rozhodnuto už po třicetipěti  minutách, kdy se domácí rychle dostali do dvoubrankového vedení a svého soupeře drtili. Po 49. minutách hry navíc přidali třetí branku a ve zbytku  poločasu tak již mohli jen šetřit síly.

Úvodních 40. minut byla ze strany Siracusi fenomenální. Červený balet na svého soupeře vlétl a už po pěti minutách to mohlo být 2:0, jenže Bensz  vystřelil mimo a Flachi na Di Nataleho  centr nedosáhl. V 18.  minutě už ale Real vedl 1:0, Di Nataleho dokonalá přihrávka za obranu přistála přesně na noze Lusignana, jenž pohotově přehodil Simonazziho a otevřel skóre. Kolotoč se nepřestával točit, Tricaricova střela cíl nenašla, Casano zase trefil jen bránícího protihráče Gaspariho. V třicáté páté minutě zvýšili domácí své vedení na 2:0, skvělý Di Natale přihrál na hranici pokutového území Polákovi  Benszovi, který se odhodlal ke střele levačkou a trefil se přesně k pravé tyči Simonazzimu svatyně.
Hned o minutu později měl na hlavě čistou gólovou šanci Lusignano, hlavičku zblízka ale neumístil dobře, a tak Simonazzi  stačit zasáhnout. První střela hostů na branku přišla v 38. minutě, ale Biaggiův pokus nemohl Turettu vystrašit. Poté pálili v krátkém sledu Di Natale, Bensz a Lusignano, všechny tři střely ale skončily vedle hostující brány. Ve 49. minutě vedla Siracusa už o tři branky, La Mazza totiž oplatil Benszovi nádherný dlouhý pas, našel ho za obranou Palerma a Polský  rychlík pohodlně dopravil míč do sítě. Jedinou pořádnou možnost Pruhovaných  měl jen Baggio, Turetta ale skvěle zasáhl. Domácí vstoupili do druhé půle v pohodovém tempu, nahrávali si kolem půlící čáry a v klidu kontrolovali průběh zápasu. A tak logicky nepřicházely ani šance. Za zmínku z druhé pětačtyřicetiminutovky stojí snad jen La Mazziho  průnik deset minut před koncem normální hrací doby, Simonazzi  ale nohou vyrazil.
Siracusa tak ušetřila spoustu sil, v pohodě přehrála Palermo3:0 a potvrdil vynikající formu z posledních zápasů. V součtu všech zápasů v lize zvítězila  už dvanáctkrát v řadě, navíc s impozantním skóre 64:6.

JUVE – FC Hradec Králové 1905 1:2

Branky: 0. Fernando Castillo - 16. Pino Stellini, 32. Enrico Visone

Fotbalisté Hradce venku dokázali vyhrát nad JUVEM 1:2 a vítěznou brankou se na tom podílel ex-hvěnotínský  utočník Enrico Visone. Výsledek je pro domácí  z JUVE  poněkud krutý. Jejich hra rozhodně nebyla špatná, ovšem svěřenci trenéra Monka tvrdě doplatili na neproměňování šancí.

První velké vzušení měli na svědomí domácí borci. Salvadoreho centr prosvištěl pokutovým územím a následně Lanzio nepříjemně vypálil, odražený míč se dostal k Castillovi, který z otočky vůbec trefil branku.1:0.  Za chvíli se řítil do obrovské šance Castillo, v tváří v tvář Bacisovi ale neuspěl. Trenér Monk se mohl nad tím, co Castillo spálil zbláznit. Tím ale šance JUVE  nekončily, zanedlouho se vyšplhal do vzduchu neveliký Salvadore  a Bacis si připsal další klíčový zákrok. Bez práce nakonec nezůstal ani Lightow, rohový kop Nerga musel pro jistotu vyrážet. V 18. minutě šel hostující tým Hradec za vyrovnáním, a to se jim povedlo. Tricarico  přihrávkou připarvil jasnou šanci pro Stelliniho, který z kroku překonal Lightowa - 1:1. Ve 32. Minutě opět krásnou přihrávkou našel Tricarico Visone a ten pohodlně skoroval 1:2. Ještě před koncem prvního poločasu prověřil jedovatou střelou Castilo Bacise, nicméně italský  brankář se nachytat nenechal. Bacis sehrál klíčovou roli i ve druhém poločase. JUVE  totiž začal nápor a Bacis dalším těžkým zákrokem uhájil vedení Hradce. Juve si za svojí hru vyrovnání určitě zasloužilo a osm minut před koncem se jim to málem povedlo.

AC Válcovny Mimoň – AC Replacement Sicilia di Siracusa 0:0

V dvacát kémčtvrtém kole italské Série A se zrodila bezbranková remíza mezi týmy AC Válcovny Mimon a AC Replacement Sicilia di Siracusa.Lepším celkem na hřišti byly domácí Válcovny, ale to nedokázaly proměnit žádnou ze svých velkých šancí, a tak borci ze Siracusi navýšili počet zápasů bez prohry.

Největší šance zápasu byla k vidění v 62. minutě, kdy Geovanni Marino, nepochopitelně přestřelila z těsné blízkosti bránu domácích. Ital se v druhém poločase dostal ještě do další výrazné šance, jeho střelu ovšem tentokrát brilantním zákrokem zlikvidoval Dawid Ozog. A když ani Richard Kuschevatzky neproměnil svoji příležitost, při kterém poslal míč mimo bránu, museli se domácí spokojit s jedním bodem.

Ale i Siracusa si dokázala vytvořit nějaké šance. Tou největší byla příležitost Geovanniho Marina, který obral o míč domácího Jespera Katholma a unikal sám na soupeřovu bránu, jenže brankář Franco Mascheroni se blýskl výtečným zákrokem.

Siracusa ve dvou předchozích zápasech vyhrála 3:0 a 2:5 a do útoku se vrhla i tentokrát. Hned v prvních deseti minutách neměl ke gólu daleko Blasi, jenže napoprvé ho vychytal Ozog a napodruhé, kdy střílel z pokutové značky, míč těsně minul pravou tyč.

Válcovny měly velký problém s pohybem Paula Blasiho,Tarantina a Bensze, kteří houževnatě podporovali Marina. Na poslední chvíli tak jednou musel hasit požár ve svém pokutovém území Paul Zattarin a o chvíli později musel být ve střehu Ozog, který včas zachytil doboru přihrávku Tarantina na nabíhajícího Bensze.

V prvním poločase byla hodně cítit absence elitního útočníka Bartolomieje Bensze, který zápas začínal pouze na lavičce, ale v druhé půli si již hosté v ofenzívě počínali mnohem lépe a Ozog musel hned dvakrát v rozmezí pěti minut vytáhnout důležité zákroky, aby nebylo otevřeno skóre ve prospěch hostujícího týmu.

Rino Blasi poté spálil onu největší šanci zápasu a skórovat se nepodařilo ani Benszovi, jehož střelu z hranice pokutového území Ozog dokázal vyrazit. V nastaveném čase se o gól pokoušel ještě vystřídavší Richard Kuschevatzky, ale mířil nad břevno Siracuské brány.

MGK Vincitore da Trutnov – Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš 2:0

Branky: 66. Felice Ponte, 72. Stephen Yelverton

Trutnov zásluhou výrazně zlepšeného výkonu ve druhé půli přehrál v lokálním derby Šariš a připisuje si na své konto další tři body. Makaroni se tak dotáhli do silného pole pronásledovatelů vedoucí Siracusi.

Oba celky vstoupily do utkání hodně agresivně. Domácí sice měli mírně navrch, ale TJ poctivě bránilo a většinou tak stačilo soupeřovy útoky eliminovat hned v zárodku. Makaroni se i z tohoto důvodu zaměřili především na pokusy z dálky. Jako první to zkusil Yelverton, jeho rána ale nemohla Sarlimu nadělat problémy. V šestnácté minutě napřáhl z druhé vlny Baggio, ani on však nedokázal vyzrát na strážce hostující svatyně.

Na opačné straně způsobil první vzrušení Antonioli, i když proti jeho střele nakonec Ekye zasahovat nemusel. Po půlhodině hry sice nedokázal Ranzani vyzrát na Galinda, k míči se ale přesto dostal Evren, z vápna ovšem pálil nepřesně. Zápas s přicházejícím časem upadal do ještě většího průměru, Vincitore postrádalo jakoukoliv invenci a ani hosté na tom směrem dopředu nebyli lépe, a tak se všichni zainteresovaní těšili na poločasový oddech.

Po změně stran nastoupili trutnovští jako vyměnění. Nejprve to z velké dálky zkoušel Yelverton, ale Sarli si protentokrát ještě poradil. To už ovšem neplatilo ve 66. minutě. Masolini bleskově rozehrál volný přímý kop, Ponte si poradil s Ficim a přesnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre - 1:0. Odpovědět mohl ze stejné herní situace Hilgado, ale trefil pouze zeď. Stejně tak se neujal ani dalekonosný pokus Pozziho.

Potom se dlouhou dobu nic zajímavého nedělo, až přišla sedmdesátá druhá minuta. To z 20 metrů napřáhl Ranzani ovšem Ekye nakonec zasahovat vůbec nemusel. O chvíli později potom bylo definitivně rozhodnuto. Marieles stáhl před hranicí šestnácky a sudí Rafati nařídil přímý kop. K němu se postavil sám postižený a prudkou střelou překonal Sarliho podruhé - 2:0. V úplném závěru měl hned dvě možnosti střídající Hilgado, ale prosadit se nedokázal.

83. Waldemar Nowotny,86. Waldemar Nowotny

Ratíškovice se v Itálii poměrně málo nadřeli, nicméně Trutnov porazily 0:2. Ratíškovice jsou tak poměrně blízko k postupu do další fáze ES. Aby Trutnov postoupil musej přehrát svého soupeřeho vstřelit minimálně tři branky a žádnou nedostat, což se jeví jako nemožné, ale na brejku je vše možné.

Hosté z Německa začali dle očekávání aktivněji, Dabrowski popotáhl míč až k šestnáctce Trutnova a tvrdě vypálil, brankář Angius míč schoval v náruči. Zaútočit dokázal i Trutnov, konkrétně se nejvýše vyšplhal do vzduchu po rohovém kopu Masolini! Hlavou ale přestřelil. Ratíškovice ale udávaly tempo, krásný centr Schipperse propadl k Nowotnymu, ale ten nedal! Totti sice byli lepším týmem, ale Trutnov se překvapivě držel a první poločas odehrála s čistým štítem.
Kdo čekal ve druhém dějství drtivou převahu Ratíškovic, musel být zklamán. Trutnov bránil velice dobře a Ratíškovicím, útoky selhávali. V 64. minutě trefil Yelverton tyčku Dvořáčkovi branky. Irský útočník jen nevěřícně kroutil hlavou že míč neskončil v brance.
Trutnov měl jedinečnou možnost vstřelit branku, ovšem Ratíškovice v čas zasáhly.Svěřenci trenéra Eliase si výsledek hlídali a 4. Minuty před koncem přidali pojišťovací branku - 0:2 pro Ratíškovice.

MGK Vincitore da Trutnov 0 : 2 AS Totti Ratíškovice

Čtvrtfinále ES – odvety

AS TOTTI Ratíškovice  1:1 MGK Vincitore da Trutnov

Branky: 51. Daniel Fritz - 27. Davide di Baggio

Ratíškovice si na své konto připsali remízový výsledek, který je posunul dál v ES. Svěřenci Eliase s Trutnovem dlouho prohrávali, alespoň bod domácím vystřelil střídající Daniel Fritz.
Podobně jako před týdnem na stadionu Gazolli stadium, tak i tentokrát mělo TOTTI raketový vstup do zápasu. Ale na rozdíl od minulého zápasu nedokázali domácí zúročit svou aktivitu brankově. To se povedlo až ve 27. minutě. Masolini parádně našel zkušeného Baggia, a ten s ledovým klidem překonal bezmocného Dvořáčka - 0:1.
Po půlhodině hry mohl zvýšit vedení Abubakari, z obtížné pozice ale napálil pouze boční síť. Totti byl v průběhu prvního dějství naprosto neškodný a Trutnov si tak mohl v poklidu hlídat nabitý náskok. Nicméně dalo se tušit, že zkušený manažer Elias  se s podobným průběhem nespokojí a o přestávce zamíchá sestavou.
To se také potvrdilo. Místo neviditelného Fringse se na trávníku objevil Fritz, a jak se později ukázalo, tak se od domácího lodivoda jednalo o prozřelý tah. Výrazně zlepšeným výkonem se rovněž prezentoval Schippers a byl to právě to právě zkušený veterán, kdo našel na zadní tyči Fringse a rázem se začínalo opět od nuly - 1:1.
Odpověď mohla přijít záhy. Míč z kopaček Fritze už putoval za brankovou čáru, když ho na poslední chvíli zastavil střídající Zambrotta. Definitivně obrátit výsledek potom mohl hned několikrát Fritz. Poprvé když neproměnil penaltu za faul ve vápně. O 4.minuty později měl znovu Fritz šanci obrátit výsledek na stranu domácích, když opět zahrával penaltu. Ale to by v bráně nesměl stát Ekeyi, který se opět vyznamenal. A tak domácí nakonec uhráli remízu a po minulé výhře 2:0 tak postupují dále .

AS TOTTI Ratíškovice
1 : 1 MGK Vincitore da Trutnov

Evropský Pohár

Reprezentace

3.kolo kvalifikace Itálie  0:3  Česká Republika

5., 53., 89. Miloš Žouželka

Česko pokračuje ve výborných kvalifikačních výkonech a ze zrádné Itálie si přivezlo důležitou výhru 0:3. O vedení se po pěti minutách hry postaral Žouželka a ve druhé půli zvýšil na 0:2 opět Žouželka a ke konci zápasu zvýšil na konečných 0:3 Žouželka.

Kouč České reprezentace, Tomík vsadil na zkušené borce.V záloze dostal šanci defenzivní záložník Rudé hvezdy Cheb, Evžen Miler. Česko bylo jasně aktivnějším týmem už od začátku utkání a díky dobré kombinaci ohrožovalo soupeřovu bránu.
Už po 5. minutách  hry se hosté zaslouženě ujali vedení, když Málek svojí typickou akcí vyškolil hned tři domácí obránce a po jeho centru neměl Žouželka se zakončením do odkryté brány problémy. Ve 39. minutě hry fauloval Frič, Itálie ale z volného kopu nic nevytěžila.
Ke střele se o pár minut později dostal Adamo Zaccagnini, mířil ale mimo bránu. Domácím se první poločas nevydařil, nakopávané míče do šestnáctky bez problémů posbírali Fryč a Ladýř, proto Česko v Itálii po poločase vedlo 0:1.
Po přestávce se do hry začali dostávat i domácí a blízko gólu byli po chybě obránce Ladýře, Dvořáček  však zasáhl. Itálie dál pokračovalo v útoku, do gólové šance se však propracovat nedokázalo. V 53. minutě přišel trest, Zattarin chyboval a Žouželka přesnou střelou zvýšil na 0:2.
Deset minut před koncem zápasu se do šance dostal Ladýř, jeho následná střela však mířila vysoko nad bránu. Česko hrálo v klidu a minutu před koncem přišla krásná kombinace a  střela Žouželky  skončila v síti zkoprnělého Mascheroniho. Česko vyhrálo v Itálii 0:3.

Rozhodčí: Bjorn Kuipers (NED) - Sander van Roenkel (NED), Berry Simons (NED) Diváci: 59.019