Jungle´s Express - Ghana po půlce

LET´S GO GHANA!!!

První liga

První liga má za sebou již dvě třetiny ze své 23. sezony. Po 20. kole je suverénním lídrem tým Brusičů Liboc, který zatím neztratil ani bod a jede na rekordní zápis do kroniky ghanské ligy. Liga se nám rozdělila na 4 části. Samostatnou část si jedou právě hoši z Liboce, 2. část je rozdělena na týmy od 2. do 4. fleku. Jedná se o týmy Accry, Kessbenu a Black Horses. 3. část je pravděpodobně nejzajímavější, jelikož se v ní pere 5 týmů o 6. místo a v té poslední části je to boj o 11. – 14. místo. Bohužel o sestup letos nikdo nehraje. Opustili nás 2 týmy a to celky Hakkari (velmi překvapivě, když obhajoval 6. místo) a na začátku sezony Rasta la Montania.
g
Hodnocení rozdělím na 3 části. V první části budu hodnotit prvních 10 kol a vyberu 2 zajímavé zápasy. Ve druhé části to bude druhých 10 kol a také 2 zápasy no a 3. část se bude týkat toho, jak si týmy pro zatím vedou oproti předsezónním očekáváním. Tak hurá na první část!
f
g
Po prvních 10ti kolech vypadala první pětka následovně. Bez ztráty kytičky vedli Brusiči, za nimi s jednou prohrou byli hráči Kessbenu a třetí příčku si překvapivě drželi Black Horses s 25 body. Accra, tým, který měl nejvíce prohánět Brusiče, ztrácel již 7 bodů na svého soka. Na 5. místě se překvapivě drželo Atlético, které mělo na svém kontě 21 bodů. Trošku v pozadí se drželi pro zatím hráči ZR Elite a také Beasts red mambo či Kumasi Sharks nebo Nungua Honkies. Bohužel v této části to vzdal tým Hakkari, a tak bylo jasné, že letos nikdo nesestoupí. Což je opět škoda, poslední dobou se nedaří dohrát sezonu v kompletním složení.
g
Zajímavé zápasy:
g
Hned v 1. kole na sebe narazili největší kandidáti na titul. Výhodu domácího prostředí měli na stadionu Letná hráči Brusičů, který byl do posledního místečka vyprodán. Oba týmy nastoupili v totožném rozestavení 4-4-2. Zápas byl docela vyrovnaný, ale o všem rozhodli góly. Škoda, že útočící hráči Kessbenu nevyprodukovali více střel na bránu. Přeci jenom 9 střel mimo je vysoké číslo. Zápas byl prakticky rozhodnut na začátku druhé půle. Po prvním poločase vedli domácí 2:0 brankami Ananeho a Kofiho. V 50. a 54. minutě se opět trefili tito borci a bylo rozhodnuto o tom, že 3 body zůstanou doma. Hosté určitě odjeli smutní, jelikož byli vyrovnaným soupeřem, ale nepodařilo se jim vstřelit nakonec žádnou branku vstřelit.
g
Další souboj ghanských titánů nabídlo 3. kolo. Accra po úvodním neúspěchu s týmem Brusiči, chtěli určitě své zaváhání napravit na půdě dalšího těžkého soupeře a legendě Ghany, Kessbenu. Očekával se opět boj o každý balon a zároveň to měla být vyrovnaná partie. Ve 22. minutě utišil domácí fandy pěknou střelou záložník Helegbe. Tímto skórem 0:1 skončila i první půle. Na začátku druhé půli hosté vystřídali a právě hráč Amoah, který byl na hřišti pouze 4 minuty, zvyšoval na 0:2 pro hosty. To už domácí fanoušci začali na svůj tým bučet. Domáci se snažili, stříleli, bojovali, ale hostující gólman Rolong držel stále čisté konto. A tak v 81. minutě rozhodla bývalá reprezentační hvězda Kamara Osei Berko. Nakonec se domácí alespoň toho čestného gólu dočkali, když 5 minut před koncem se prosadil Šavol. Hvězdou zápasu určitě Rolong, který pochytal 6 střel.
g
g
Od 11. do 20. kola se pořadí na předních příčkách prakticky nezměnilo. Brusiči Liboc si jedou samostatnou jízdu za titulem. Na 2. Accru mají náskok 13 bodů a na 3. Black Horses 15 bodů. Na 4. místě je tým Kessbenu, který má na lídra tabulky hrozivou ztrátu 20 bodů. Zajímavé bude sledovat, jak si povedou týmy od 5. do 9. místa. Mezi těmito týmy je rozdíl pouhých 7 bodů. Pátou příčku zatím drží ZR Elite, za ním se stále drží Atlético, které má za zády hned trojici pronásledovatelů. Jedná se o Nunguu, Kumasi a Bolgatangu B. Trošku ztráci Beast red mambo, které je zatím asi největším zklamáním soutěže. Za to rozhodně největší překvapením jsou hráči Black Horses a také se to dá říct i o Atléticu nebo Bolgatanze B, kteří bojují o 6. příčku.
g
Zajímavé zápasy
g
Překvapení se zrodilo právě v tomto kole. Domácí tým si vyšlápl na Accru, která utrpěla nečekanou překážku v honbě za Brusičema. Na Accru se přišel podívat plný dům a fanoušci byli v očekávání, jak si domácí povedou. Ti nastoupili v defenzivním postavení 5-4-1, hosté zase v útočnějším rozestavení 3-5-2. Accra opět doplatila na střeleckou přesnost svých hvězd. Domácí hrozili z brejků a jeden se jim povedli ve 32. minutě, kdy se prosadilo jediné útočné tykadlo Boswell. Do půle však mohlo být vyrovnáno. Jenže výhodu pokutového kopu Dossey doslova pohrdl. Do druhé půle šli hosté nabuzeni a chtěli odčinit nepříznivý stav. Jenže opět střelecká nemohoucnost trefit bránu zapříčinila prozatímnímu vyrovnání. V 56. minutě domácí stadion explodoval. Postaral se o to opět Boswell, který se nemýlil a v klidu zavěsil. Hosté se dočkali snížení v 73. minutě díky záložníkovi Dickohovi. Stav se do konce zápasu nezměnil a tak domácí mohli slavit 3 velmi cenné body.
g
Zápas sousedů v tabulce sliboval kvalitní zápas a díky skvělé formě domácích hráčů i zápas vyrovnaný. Zápas si nenechalo ujít plné hlediště. V první půli se činili především gólmani a střelci, kteří zahazovali své šance. Jednu však využil gólem do šatny domácí veterán a ostřílený borec Juračka. Pro hosty určitě rána. Do druhého poločasu lépe vstoupili domácí a prakticky rozhodli o třech bodech. V 56. minutě udeřil opět Juračka a o 4 minuty později zpečetil svůj hattrick. Domácí brankář Asante držel celou dobu hostující borce na uzdě a za svá záda nepustil jedinou střelu. Po závěrečném hvizdu měl obrovskou radost a domácí hráči slavili výhru společně se svými fanoušky.
g
g
V závěrečných deseti kolech se tedy vyplatí sledovat, jestli suverén ligy z Liboce udrží stoprocentní úspěšnost a získá 90 bodů. Dále pak bude zajímavý boj o 2. místo kde se perou mezi sebou Accra, ZR Elite a Kessben a především pak bitva o pohárové 6. místo.
g
Skokanem po 20. kolem oproti předsezónním prognózám ghanských odborníků je tým Atlética Cape Coast, který se drží na 6. fleku oproti předsezónnímu 11. místu. Propadákem jsou zatím hráči Milicomu Sunyani. Odborníci ho tipovali na 10. místo a nyní se trčí na 14. místě. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby během sezony neskončili Hakkari a Rasta la Montania. Ghanská liga tedy zažila odchod dalších prvoligových týmů. Nikdo zatím neví, co se přihodilo v Hakkari. Každopádně je to škoda.
g
Tak to bylo stručné hodnocení po 20. kole naší první ligy. Karty jsou rozdány jasně a všichni v zemi jsou zvědaví, jak to vše dopadne.
g
                                                -zpět-
g

Ohlasy manažerů

Otázky pro manažery 1. ghanské ligy:g
1. Jak jsi spokojen s dosavadním průběhem sezony?
2. Koho tipuješ na pohárové pozice? (prvních "6" míst).
3. Na které příčce máš v plánu skončit po 30. kole?
4. Jak se ti jeví konkurence v lize po odchodu 2 předních klubů?
5. Jsi letos něčím kolem dění v Ghaně překvapen?

n
g
1. Zatím nečekaně velmi spokojen
g
2. - 1. FC Brusiči Liboc, 2. Accra football club 3. Black horses, 4. Kessben FC, 5. ZR Elite Team, 6. TJ Atlético Cape Coast
g
3. Určitě udržet pohárové pozice. Kdyby se povedlo skončit na 3.místě bylo by to super.
g
4. Myslím, že je liga vyrovnanější a je zajímavější boj o pohárové pozice. Jenom Brusiči to kazej na ně z Ghany zatím nikdo nemá.
g
5. V lize né až na umístění Black Horses, ale reprezentace příjemně překvapuje. Jen tak dále.
g
g
1. Spokojený docela jsem, sice mě trochu trápí produktivita útočníků v některých zápasech, na druhou stranu zatím mě to ještě nestálo ani jediný bod, takže těžko si stěžovat, pokud se vyhrává, tak fakt že na vstřelení gólu potřebuju v průměru nějakejch 5-6 střel je vedlejší.
g
2. Osobně si myslím, že asi ty, kteří tam jsou teď... takže sebe, Accru, Black horses, Kessben, ZR Elite a o ten 6. flek se dle mého názoru už jenom hraje, Atletico tam má náskok 7 bodů, což neni úplně málo, samozřejmě nevím los kdo s kým kde hraje, ale asi by to měl už udržet.
g
3. Tak tady nechci nějak machrovat, je asi jasný, že jiný místo než 1. to už asi být nemůže.
g
4. No tak konkurence je samozřejmě slabší, odešli týmy, které byly schopny porazit kohokoliv a tým měli na naše poměry opravdu kvalitní a pokud by to nevypouštěli, jako ke konci Jiřík, určitě by patřily mezi adepty na titul. Jinak si ale myslim, že se tím liga stala trochu zajímavější, sice o titulu je asi jasno... ale o ty další místa a vstupenky jak do OS a do OP bude docela boj a těch týmů, co do těhle bojů může promluvit, je víc, nicméně je jasné, že po odchodu takovýchto dvou týmů bude nějaký čas trvat, než je někdo nahradí, pokud vůbec je nahradí...
g
5. Ani nejsem, mrzí mě zase ty dva TBM v lize, reprezentace je docela rozjetá, dostávají se tam mladí hráči, což v našem případě je dobře, žádný z favoritů letos nějak vyloženě nevyhořel, mohli bychom být trošku aktivnější v nějakém to psaní, nicméně to je prostě o času a taky o tom mít co psát a je jasný, že to asi těžko vyjde, nehledě na to, že stejně pak pod tím článkem píše 5 stejných lidí a nikdo ostatní nic, jediné, co mě mrzí, byl absolutní nedostatek dobrých našich dorostenců na burze, nevím, jestli je to tím, že se u nás rozmáhá víc trénování, což bych byl rád, ale tomu já moc nevěřim a za celou dobu u nás byli na burze asi 4 kvalitní dorosti na nákup a to je žalostně málo... pokud si to někdo přečte, zkuste příští sezonu se s někým dobrým u nás třeba domluvit a dát tam ten dorost, ceny jako 15-25M nejsou problém, ale musí mít ti hráči kvalitu, sice chápu, že hráčů v Ghaně je málo a radši si to trénujete i třeba s TP8-9 ale pro repre a Ghanu to je pak na prd... Za sebe já si koupím pár kvalitních cizinců, něco doplnim staršíma hráčema, 2-3 Ghaňany seženu a stačí mi to, ale pro Ghanu je to v řiti, protože místo abych podporoval finančně Ghanu a ještě něco trénoval pro repre, tak to cpu do ciziny a do jejich hráčů a budoucích výsledků...
g
h
1. Tak moc zápasů dle očekávání zatím nedopadá =D občas mě mile překvapěj zápasy, kde čekám jasnou prohru, občas ztrácím body tam, kde si myslím, že bych je měl 100% získat... tak nějak klasická sezona u Beasts se vším všudy =D 10.místo sice nevyhlíží nijak pozitivně, ale v posledních pár zápasech sem získal důležitý body, tak doufám, že v tom budu pokračovat a ještě to o nějakou tu pozici vytáhnu ;) jen je trošku škoda, že už sem asi nadobro zkejsnul v té prostřední "skupině" tabulky... mezi 6. a 7. místem je díra 7 bodů... pak jsme 4 týmy rozmístěný na dvou bodech a za mnou na 11 místě Nezamyslice ztrácej 8 bodů... a jelikož je už po 18.kole, tak tipuju, že už se ta naše "čtyřka" nijak nezmění, jen se asi budou střídat pozice ;)
g
2. Když tak vidím tabulku a v předchozí otázce sem o tom psal, tak je podle mě víc než jasný, že ti kdo jsou teď na prvních šesti pozicích, tak už tam i zůstanou ;)
g
3. Jelikož sem vloni celkem luckem skončil na sedmém místě, tak bych to rád i zopakoval, ale soupeři budou asi proti =D
g
4. Sice je to škoda, Hakkari byli vloni hodně vysoko, ale dle mýho názoru se takhle postupně třídí v Ghaně to úplně best of ;) můj názor je ten, že kdo jen váhá o zrušení týmu, tak nějak moc velkej přínos pro Ghanu nemá - tudíž ani já =P
g
5. Nějak nevim co mi mě ani mělo překvapit =D ale když to vztáhnu na tabulku, tak jedinej kdo podle mě nějak výrazně vybočil je Black Horses =) ten se do toho nějak položil ;)
g
g
1. Tak spokojenej docela jsem, pořád si udržuju šanci na pohárové umístění, takže to ujde...Samozřejmě těch bodů mohlo být o trochu víc, ale co se dá dělat, snad ty poháry nakonec uhraju :)
g
2. Liboc, Accra, Black horses, Kessben....a na ty další dvě místa je podle mě hodně adeptů, tam to nejde tipnout, může to dopadnout jakkoliv...akorát doufám, že na 6. místě nakonec budu já :D
g
3. Jak už jsem napsal výše, rád bych skončil 6. a zahrál si tak předkolo OP. Ale počítám, že stejnou touhu bude mít dalších minimálně 5 týmů...Když mi to nevyjde, tak se svět nezboří...:)
g
4. Mě osobně ten odchod dvou předních klubů prospěl, protože s nimi sem prostě neměl šanci hrát...Ted tu jsou dejme tomu 3, 4 vyčnívající týmy, ale zbytek je celkem vyrovnanej. Akorát Brusiči určitě nejsou nadšení, protože přišli o zápasy s dvěma kvalitními týmy.
g
5. Tak s děním v Ghaně letos překvapenej nejsem s ničím :) Je tu pár aktivních jedinců, ale furt je to dost málo...Když už se vydá článek o Ghaně, tak bych byl rád, aby se v něm vyjádřilo daleko víc manažerů, než minule. Možná že jediná překvapivá věc je, že se zrušili Hakkari, ale jinak nic :) Repre zatím splňuje očekávání, snad to vydrží i po dnešním zápase s URU.
g
g
1. nad míru spokojen škoda že strácím na 5. místo moc bodu..
g
2. Typuju na ty tými co tam momentálně jsou.
g
3. 6-9. místo a budu spokojen no uvidíme.
g
4. tak konkurence je už lepší podle mě ale stejně tam jsou velke rozdíli
g
5. ani ne... :)
g
f
1. Tak s dosavadním průběhem sezony jsem až nad míru spokojenej. Před začátkem sezony kdyby mi někdo řekl, že budu na 6. fleku, tak bych mu asi neuvěřil. Prohrál jsem zatím pouze s první pěticí, kde jsem to vesměs vypouštěl.
g
2. Tak určitě tam budou Brusiči, Accra, Kessben, Black horses, ZR Elite a boj o 6. místo bude ještě dost zajímavej. Jsem tam namočenej já, Kumasi a Nungua. Možná se do toho přimotaj ještě Beasts a Bolgatanga. Každopádně to bude zajímavej bod o 6. flek
g
3. 6.flek by určitě k zahození nebyl :)...Byl by to pro mě v 1.lize historický úspěch
g
4. Tak konkurence odpadla, o tom není pochyb. To bych nahoře určitě nebyl. Je to škoda pro naši zemi.
g
5. Překvapen jsem určitě z toho, že jsem vyhrál volby do kterých se mi nechtělo. Ale teď mě práce u repre baví a jsem rád, že se zatím daří v kvaldě a velmi dobře se ukazuje naše supr generace U23. Možná trošku překvapení je, že Mates neztratil pro zatím ani bodík :)))
g
f
1. V rámci možností.
f
2. Stejné týmy co jsou teď na těchto pozicích.
  g
1. Zatím jsem s výsledky spíše zklamán. Velká spousta těsných proher a zbytečně ztracených bodů. Při troše štěstí jsem teď moch bejt u Kessbenu.
  g
2. Tak první trojku bych nechal tak jak teď je...4. místo by snad moch Kessben uhrát a ZR a hlavně atletico to nebudou mít lehký, musim se tam někam dostat :-D.
  g
3. Chtěl bych skončit na tom 6. fleku, hlavně líp, než byla předsezónní diagnóza, tam se se mnou 2x nepočítalo ;-).
  g
4. Znovu omílat jaká je to ztráta je asi zbytečný, aspoň je to výzva pro týmy, co hráli o pár příček níže :-).
  g
5. Určitě pozice Black Horses je pro mě nečekaná :-) Už loni (konečně) ukázali, že fotbal hrát uměj, ale letos se pěkně vytáhli a výsledkově jsem od nich dostal největší příděl ;-).
 g
f
1. No jelikoz predsezonou sem byl jasny autsaider a hned nazacatku me postihlo par neprijemnosti nemuzu si ted stezovat do klubu sem privedl nektere velke hrace at uz golmana ktery vychytava i ty nejlepší strelce souperu tak danskeho reprezentanta do utoku ktery dela velke problemy souperove obrane a dava dulezite goly
  g
2. 1. bezkonkurencní FC Brusiči Liboc na 2. miste Accra football club na 3. nejspise Black horses o 4 se poperou Kessben FC a ZR Elite Team a 6. místo prekvapeni TJ Atlético Cape Coast
  g
3. pohybuju se na 12. miste ale 11 by se mi libilo vice
  g
4. je to velka skoda pro ghanu ze odesli , konkurence je to liga ktera zna víteze a o dalsi pricky se tvrde bojuje hlavne od 3. mista dal to sou zajimave souboje
  g
5. Překvapeni sem pro sebe ja sam odehral sem skvele zapasy nektere ale na druhou sranu sem o body prisel i kvuli chybam a neohlidani sestavy a jak sem rekl TJ Atlético Cape Coast me velice prekvapil.
g
                                                 -zpět-
g

Národní pohár

g
Národní pohár dostane od příští sezóny, tedy od 24. v pořadí, nový kabát v podobě nového systému losování týmů, tedy letošní NP je vlastně taková menší rozlučka se systémem, jenž tu v nezměněné podobně běžel skoro 5 roků. Je pravda, že nový systém losování přinese více zajímavosti pro týmy zespoda první a z vrchu druhé ligy, což vidím jako pozitivní fakt, ačkoliv v Oceánii a konkrétně u nás v Ghaně se asi moc velkých překvapení nedočkáme a finále bude asi za účasti některého týmu z top týmů Ghany, nicméně takové semifinále je otevřené téměř pro kohokoliv a odměny za postup do semifinále už nejsou nikterak nezajímavé. Tedy pojďme se poohlédnout za posledním ročníkem NP, kdy o losu ještě rozhodoval koeficient.

První tři kola u nás v Ghaně nemá cenu moc popisovat, většinou zde narazí TBM proti týmům, co tu začínají, tedy pokud to někdo nevypustí či nezapomene, tak se nějaké překvapení moc nedějí. Ovšem ve čtvrtém kole už začíná jít do tuhého a začínají na sebe narážet soupeři ze stejných lig a několik překvapení se letos událo.

Určitě se nečekalo v této fázi turnaje vypadnutí prvoligových týmů FC Kumasi Sharks, CF Milicom Sunyani a Fc Bolgatangy B, přičemž Kumasi a Bolgatanga vypadly s druholigovými týmy. V pátem kole už na sebe z velké části narazily prvoligové týmy. Za největší překvapení lze brát porážku ZR Elite Teamu, který je účastníkem Oceánských pohárů, s týmem FC Real Steel, který byl před sezónou hodně podceňovaný a tipovaný na sestup. Jinak favoriti splnili úlohu svého postavení v tabulce a ve čtvrtfinále byla většina z favoritů na pohárek z NP. Po velkých bitvách postoupily do semifinále týmy Black horses a Kessben FC i když spíše než bitvách by bylo lepší zdůraznit po střeleckém trápení svých střelců, naproti tomu Accra football club a FC Brusiči Liboc daly svým soupeřům dohromady 15 gólů, což je pro mě osobně docela zklamání v této fázi turnaje.

Nicméně semifinále mělo tedy předpokládanou účast. Čtyři první týmy prvoligové tabulky na sebe narazily i v semifinále NP a zde se ukazuje určitá nezajímavost starého systému losování. Podle předpokladů zde mělo dojít k již mnohem vyrovnanějším zápasům, nicméně realita byla jiná a týmy FC Brusiči Liboc a Kessben FC si jasnými výsledky 5:2 resp. 6:1 zajistily postup do finále a poslední týden sezóny se utkají o velice cenný pohárek.

k
Do Oceánského poháru Ghana z loňského ligového ročníku poslal 3 své zástupce díky ligovému postavení, tedy týmy Hakkari, ZR Elite Team a Black horses. Díky vypadnutí z Oceánského superpoháru si předkolo o OP zahrála také Accra football club. A výsledek předkola se dá nazvat jako polojasno. Ze čtyř účastníků předkola postoupily dva, konkrétně Accra a ZR Elite, kdy si poradily s Chilským týmem Visitante resp. Peruánským Club Deportivo de Urep. Tým Hakkari nestačil na Japonské WARLIKE SQUAD URAWA, Black horses zase nestačil na Mexický Burritos FC. Tedy Ghana v této soutěži měla dva své zástupce.

ZR Elite mělo celkem smůlu na los, kdy dostalo do skupiny dva týmy, jenž by klidně mohly hrát Oceánskou superligu, tedy Nguru Redhot Pandas a Bulldogs Chomutov a pak outsidera skupiny, Brazilský 1Fc Odranec. Z této skupiny podle očekávání postoupily týmy Pandas a Chomutov, ZR Elite ovšem získalo cenné zkušenosti z bojů na mezinárodní scéně a za získaných 7 bodů dostaly určitě i příjemnou finanční odměnu.

Accra football club už má samozřejmě s mezinárodní scénou výrazně větší zkušenosti, vždyť už dokázala vyhrát jak OS, tak OP, tedy zde se očekával celkem jasný postup ze skupiny, do které Accra dostala Burritos FC (přemožitele našich Black horses z předkola), dále Nigerijské Fighters of Heaven a Uruguayské Sts Chvojkovice Brod. Nakonec ovšem postup nebyl vůbec snadnou záležitostí a nakonec se o něj musela Accra strachovat až do posledního 6. kola, kdy sice jasně a s přehledem vyhrála na půdě Fighters 5:0, nicméně pokud by to nedokázala, právě tento Nigerijský tým by na její úkor postoupil do vyřazovacích bojů. Nicméně Accra ač trochu s problémy, svojí roli favorita zvládal a z druhého místa postoupila a dostala do osmifinále Argentinský tým FC Boca Pupíci, tedy tým, který v OP došel již několikrát do semifinále a finále. První zápas na půdě Accry předeslal, že Accru nečeká nic lehkého, nakonec ovšem zkušení a ostřílení hráči ověnčení mnoha úspěchy a medailemi z repre akcí vedení Berkem a Iddim zápas zvládli a vyhráli celkem zaslouženě 2:0. Do odvety tedy vstupovali hráči Accry s celkem příjemným náskokem, ovšem tým Pupíci se nevzdal a díky gólu v 50. minutě šahal po prodloužení, nicméně druhý vyrovnaný zápas se jim už zvrátit nepodařilo a Accra slaví zasloužený postup do čtvrtfinále, kde vyzve Ekvádorský klub Los Lolitos de Plejdos.

Oceánský superpohár
 k
Do nejprestižnějšího turnaje v Oceánské části brejku, vstoupilo na základě výsledků z 21. sezóny trio našich zástupců, mistr FC Brusiči Liboc, jenž se díky tomu vyhnul ošemetným předkolům a dále Accra football club z druhého místa a Kessben FC ze třetího, kdy do předkola OS proklouzly jen těsně díky zrušení se Red devils před koncem sezóny. Accra dostala za soupeře Kolumbijský tým ACS Deportivo Cali.dpc, které bylo na síly našeho historicky nejúspěšnějšího týmu na mezinárodní scéně. Po výsledcích 4:4 a 0:4 se musela Accra stěhovat o patro níž, tedy do předkola OP. Kessben FC dostal díky losu výrazně lehčí tým 1Fc Odranec, se kterým si dokázaly poradit 3:3 a 3:0 a tím tak postoupily do skupinové fáze OS.

FC Brusiči dostaly do skupiny velice těžké soupeře, 2 ze 3 byly mistři svých zemí, tedy Uruguayského mistra Rochu FC, Mexického mistra gigi united a Peruánského zástupce v podobě tým Suchari. Nicméně i přes tento fakt Brusiči společně s Rochou patřily mezi favority na postup a tuto úlohu oba týmy splnily, kdy Brusiči získaliy 15 bodů a skupinu vyhrály, druhá Rocha získala o 3 body méně. Nicméně Brusiči měly velkou smůlu na los, kdy dostaly asi nejtěžšího možného soupeře z druhých míst, tedy Fc GrondHill, vítěze OS z 21. sezóny. O vyrovnaností obou týmů před zápasem mluvilo téměř vše a úvodní zápas tuto vyrovnanost také potvrdil, 10:10 na střely, držení míče 50:50, nicméně Brusiči vstřelily zásluhou Mohameda a Kofiho o jednu branku víc a tím si do odvety přinesly slibné vedení 2:1. Zápas na Liboci byl ještě větší bitvou, než první utkání a díky brance GrondHillu ze 4. minutě jim chyběl jediný gól k postupu. Nicméně domácí tato branka celkem nakopla a po zbytek zápasu bylo o ten pověstný kousek lepší, nicméně branka ne a ne přijít a až v 59. minutě vše uklidnil Anane, nicméně i tak stále byla šance pro Australský tým dojít k prodloužení, nicméně další branka už nepadla a tak se z postupu radují Ghanští Brusiči. Los k ním opět nebyl příliš milostivý, do čtvrtfinále jim poslal Peruánský tým FC Kingoši, který dlouhodobě patří ke špičce oceánské části brejku.

Kessben Fc dostaly do skupiny proslulý tým REAL ESCÉNICAS BOGOTÁ, dále Paraguayský Nacional Asuncion a Argentinský tým Sk Berani Senomaty. Společně s REALem si Kessben celkem v poklidu pohlídali postup, oba týmy získaly po 12ti bodech a o vítězství ve skupině Kessbenu pomohlo lepší skóre. Do osmifinále chytily těžkého soupeře, tedy Rochu FC, skupinového soupeře Brusičů a loňského mistra Uruguaye. O průběhu celého dvojzápasu rozhodla především nedisciplinovanost obrany Kessbenu, kdy na Roche po 22ti minutách zavinila dvě penalty, které samozřejmě Silva s přehledem proměnil a tím dal Roche pohodové dvoubrankové vedení. Kessben otevřel hru, nicméně v tomto zápase tahal za kratší konec hned od začátku a Silva s Prendou dalšími 3mi góly zařídili postup Rochy vlastně už po prvním utkání. Odveta se již odehrávala pouze z povinnosti, šance, že by Kessben mohl vstřelit 6 branek a žádnu nedostat tým, jakým Uruguayský mistr je, byla téměř nulová a sestava podle toho také tak vypadala. Bohužel Kessben poslední svůj domácí zápas v pohárech v letošní sezoně prohrál 1:2 a to nutno říci, že to byl ještě velice mírný výsledek pro tento tým a s letošním Oceánským superpohárem se tedy loučí.
g
                                                -zpět-

G
Reprezentace

g
Tak...

Pavel se reprezentace ujal s velkou vervou a chutí, což promítl i do svých výsledků a přípravy. Na začátek nás čekalo "slabší" Slovensko s naším velmi silným výběrem 23. Statistika zápasu dopadla pro Evropany naprosto katastrofálně, absolutně nestíhali a pouze díky velmi špatné mušce našich střelců dostali pouhé 3 branky. = úspěch

První kvalifikační zápas se měl začít lámat chleba... určovala se noha, kterou reprezentace vyšlápnou. A naše šla opět štěstí na proti. Ačkoliv jsme byli v celém zápase lepším týmem, obavy o výsledek nás neopustili dokud rozhodčí zápas neukončil. Naše převaha byla patrná a 2 vstřelené góly byly adekvátní odměnou, ale soupeř měl také šance a penalta 24 minut před koncem mohla být ideální signál pro srovnání zápasu. Jenže Kolumbijský útočník Scarpeta naštěstí pro nás zklamal. = úspěch

Druhé přátelské utkání s Nigérií pro nás bylo velkou výzvou, jakožto zápas s momentálními mistry světa a jejich budoucími hvězdami. Zápas to byl podobnější první přátelskému utkání více, než zápasu z kvalifikace, ale opět měli naši útočníci v hlavách "pouhý přátelský zápas" a jejich produktivita byla trestuhodná. Zahazování vyložených šancí a většina střel končících mezi diváky vedla k jasnému cíly. Remíza pro nás rozhodně nebyla tím, co bychom chtěli uhrát. = zklamání

Druhý kvalifikační zápas na nás čekala Korea, na kterou jsme si dávali obzvláště pozor, díky její výhře nad favorizovanou USA. Soupeř byl na náš styl hry velmi dobře. Naštěstí si byl Mumuni vědom svého postavení v týmu a po 30 minutách hry otevřel skóre a poslal Ghanu do vedení. Ale po dalších 18 minutách ukázal svou stinnou stránku a po druhé žluté kartě nás poslal pro změnu do deseti. Zápas se tím velmi vyrovnal a hra se přelévala ze strany na stranu. Oba týmy měli šance, ale ujala se až střela Asamoaha a tak radikálním způsobem zlomil odpor Korey a připsal Ghaně další veledůležité 3 body do kvalifikace. = úspěch

Třetí přátelské střetnutí jsme naplánovali s USA a výběry 24. Amerika ta zvolila podobnou strategii, jako v předchozím zápase Korea. A tak toto utkaní bylo ještě vyrovnanější. Naší mladící si s o rok staršími soupeři dokázali poradit a z 5 střel na branku dali 3 góly, což by se dalo brát do jisté míry jako kompenzace za své "neschopnosti" proti Nigérii. = úspěch

Sečteno a podtrženo. Doposud Ghana pod vedením Pavla neprohrála, což je velmi positivní, ale do budoucna nás čekají znatelně těžší zápasy, než doposud. Ale prozatím vládne spokojenost s výsledky a věříme, že dlouho vydrží...