Italská 1. liga

Serie A

Liga

Pozici lídra si po minulém kole neudržel Mátio, který klesl na 3 místo. Z vedoucí pozice ho sesunuyl AC Válcovny Mimoň, který je jeden z hlavních adeptů na titul. Na opačném konci tabulky se mnoho nemění, kde jsou poslední Draci Šternberk, které zatím ještě nepoznali chuť z výhry. Dále sním na sestupu je tým Monster FC, který zaostává pouze o tři body za 14 týmem z Hradce Králové. Vypadá  to tak že v boji o titul ale i o záchranu to bude do konce sezóny ještě velmi zajímavé.

14. kolo

Povinné body v tomto kole získali Juve,  AC Válcovny Mimoň, MGK Vincitore da Trutnov, Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš, Accorto Ragazzi a Siracusa, který si lehko poradili s outsideri soutěže. Dále jsme byli svědky zajímavých utkáních kde nepadla ani branka. Nejvíce golů do sítě hostí připravily domácí Trutnováci a borci ze Šariše.

Paolo Pintori

Jasnou jedničkou kola je tento lapač z Marinelli. Absolutně zhypnotizoval hostující ofenzivní hráče. Pochytal všech 8 střel a dalších 8 vytěsnil očima. Hlavně díky jemu dokázal George Carp remizovat se silným Interem hrající o poháry.

Fenomenální výkon proti obstojně hrajícímu týmu Juve. FOxovi se letos nějak extra nedaří, tak se dá říci, že se střetli 2 vyrovnané týmy. O to více vyniká Fiorani nad ostatními beky. Většinu útoků zastavoval mávnutím kouzelného proutku, propustku dostal někdo pouze sporadicky. Navíc vůbec nefauloval. Jasně nejlepší bek kola!

Další překvapení a tentokrát z Accorta. Středový bek si po celý zápas plnil své povinnosti na jedničku a pouze jeden jediný souboj prohrál a to ještě kvůli tomu, že si zavazoval tkaničku a už nestihl doběhnout soupeře. Plusem je, že vůbec nefauloval.

Aby toho nebylo málo tak je tu ještě je  Deinite  hráč od Diavol. Zdatně sekundoval parťákovi Fioranimu. Bohužel Fox postavil beky pouze dva a to v žádném případě na Juve nemohlo stačit. Oba zahráli parádně ale byly tam mezery.

Carlo Fici

Dlouhodobě patří ke špici italské ligy, tak není až takové překvapení. Po celý zápas deptal člena širšího kádru Chilské reprezentace Orregu, který se absolutně k ničemu nedostal.

Zástupce Trutnova se do nominace vešel hlavně díky tomu, že dokázal vsítit gól. Souboje 8/0 jsou zavádějícím měřítkem, protože soupeřem byl prozatím sestupující tým.

Založník z Šariše byl hodně aktivní. Milan Denk asi nebral zápas moc vážně a na hřišti to bylo znát. Téměř všechny akce MGK měli jepičí život. Hodně tomu pomáhal právě Preti, který se souboji 20/1 a 2 střelami za zápas musel být nominován.

Domingo Mauro Espla

Nějvětší překvapení zálohy. Milánský tým svedl nervozní bitvu na hřišti dříve obávaného Krbce. Vyrovnané týmy, vyrovnané šance na vítězství. Domingo ale zachoval chladnou hlavu po celý zápas a držel šance hostí nad vodou. I díky němu nakonec odváží Milano z La Mafie cenný bod.

Tak tady nebylo co řešit. Pítrs si smlsnul na Luccovi. Zázrakem to bylo jen 5 gólů. Mimoň nic nepodcenil a na hřišti to bylo znát. V záloze byli všichni dobří, ale vynikal Alberto. Lucca byl v tomto utkání bezmocný. Jeho chvíle teprve přijdou.

Nákup se začíná vyplácet. 4 goly zničil MGK. V soubojích exceloval a v celém zápase si udržel parádní bilanci. 3 střely na bránu = – - 3 góly + jedna penalta.

Fernando Castillo

Výborný kauf Juve. Před sezónou přivedli tohoto zabijáka a dřívějšího reprezentanta Ekvádoru. Vedení asi ani nedoufalo, že proti Foxovi vsítí 4 góly. Celkově už to byl dvacátý první gól v první lize. Parádní bilance

Národní Pohár

Páté kolo NP nám přineslo zajímavé výsledky, kde stačeně bojovali týmy z nižších lig. Hnedka v prvním zápase tým Highland držel po celý zápas zajímavej výsledek 1:3 proti prvoligovému týmu z Válcoven. Jejich první šance skončila v síti, pak už úřadovali Válcovny. V dalších zápasech 5. kola si hosté se svými soky poradily hladce, když Trutnov nasázel 8 branek do sítě Santa Marinela, dále pak Siracusa daly 5 branek do sítě Rudoltic. Ve zbývajících 5  zápasech už nebylo tolik vidět branek, ale hostující celky nakonec vyhráli.

Vítejte na Brejk  Stadium. V dnešním podvečerním utkání se střetnou dva týmy z první ligy. Jako domácí zde nastupuje tým FC Internazionale Milano, vedený koučem Goldmanem. A na trávník nám nastupuje soupeř Inter Replacement Milan, který vede zkušený manažer Kadic. Utkání nám za malou chvilinku začne. Jako hlavní arbitr je zde dneska Čech Pavel Královec . A utání již začalo. První skvělá akce se odehrála v 9. minutě kde si na centr naběhl Manuel Maidana a skvěle k tyči zametl balon 0:1. V průběhu utkání se střidali ve středu hřiště nepřesnosti. Další pohledná akce přišla ve 36. minutě. Za obranu si naběhl opět Manuel Maidana a hlavičkou zvýšil skore na 0:2. Po zbytek poločasu už byli k vidění pouze individuální akce, ale žádná neskončila v síti. V prvním poločase byli viděni dvě pohledné šance. Do druhé půlky nastoupily obě mužstva beze změn. V 50. minutě utekl  obráncům Luca Deinite a jeho krásný padáček skončil těsně vedle branky hostí . O necelých 6. minut se řítil do obrany hostující hráč F. Deinite, ale jeho pokus obránci v poslední chvíli stačily zblokovat. Po zbytek zápasu byli šance na obou stranách ale hostující golman moc práce neměl. Zato domácí Felice Zaccagnini měl ještě hodně práce, když nejvíc mu zatápěj Luciano Bruni. A tak přišel závěrečný hvizd a hráči z Replacementu Milána mohli začít slavit postup do čtverfinále. Kde se utkají s dalším týmem od Replacementárem, a to rounou se Siracusou. Na tento zápas přišlo 75706 diváků.
FC Internazionale Milano
0 : 2 Inter Replacement Milan

Evropská Superliga

Pohárová Evropa je skoro u konce základních skupin. Jak už bylo řečeno v ES jsou tři italské kluby. A to  MKG Vincitore da Trutnov, který vede skupinu B. V 5. kole doma přivítal tým Tehlike Turkyie club Koudy FC, kde soupeři nasázel  4 branky, když se prosadily Biaggio, Tetteh a dvakrát Olsen. V této skupině jde týmu  Tehlike o postup. V posledním kole doma přivítá tým Fc Estoril Praia da Raptoři, kde domácímu týmu stačí remíza k postupu. Hosté pokud chtěj postoupit musejí vyhrát o víc jak 3 branky. Trutnov se představí v Pouzdřanech, kde by měli potvrdil roli favorita. Dále ve skupině A máme dalšího zástupce a to Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš, který je zatím třetí a o jeho postupu či nepostupu rozhodne poslední zápas ve skupině, kde zajíždí do Ruska k týmu Torpedo, který je předním o tři body. Torpedu stačí taky remíza k postupu, kdežto Matio musí vyhrát za tři doby a ještě doufat že  Sparta doma neporazí Blaugranas. Mátio si situaci zkompikoval domácí prohrou se Spartou.  No a poslední klub  ES je tým ve skupině C AC Válcovny Mimoň, který je na třetí pozici. O postupujících je defakto rozhodnuto, protože tabulce vévodí tým z Řecka a to Gladiátor se 13 body a zatím je soupeř Bouráci, který se utká právě s Válcovnama. Bouráci maj 9 bodů, ale to skore 15:5 jim dává velkou naději na postup. To by totiž doma museli prohrát o víc jak 3 goly, což se jeví pro Válcovny jako neřešitelnej problém, když dali za 5 zápasů 9 golů.

Evropský Pohár

Zde nemáme žádného zástupceho

Reprezentace

Naše reprezentace po dlouhé době doma přivítala reprezentaci z Řecka, naše neoblíbeného soupeřeho. V prvním poločase se toho moc nestalo. Ve druhém poločase už padly dvě branky. Nejdříve se v 56. minutě prosadil Giovanni Marino, no a 66. minutě srovnal na 1:1 Petros Dorovinis. Po celý zápas jsme měli malinko na vrch. V 82. mintě náš utočník Adamo Zacca nedal penaltu a tak zápas skončil remízou 1:1.