Fantomova jedenáctka - 5 let fungování klubuDNES SLAVÍ KOREJSKÝ KLUB FANTOMOVA JEDENÁCTKA 5 LET OD SVÉHO ZALOŽENÍ !!

 


 

Jak to všechno začalo??

Tým byl založen 13.10.2006.

Ve své první sezoně byl jedním z týmů, které hrály přebor a také se pyšnil několika výbornými reprezentanty, kteří tvořili neodmyslytelnou součást korejské reprezentace. Po přeboru se jedenáctka usadila ve druhé lize, kde hrála 6 sezon pěkný střed tabulky. Tým běžěl jako hodinky a dokonce ani nebylo potřeba nakupování posil do týmu. Pak však přišla  neodpustitelná chyba manažera (sám se pak vymlouval na zatemnění mozku) a to angažování několika trenérů s tehdy astronomickými platy. Klubová kasa se běhěm chvilky otočila z kladných čísel do hlubokého dluhu v rozsahu milionů. Bohužel nebyly peníze na prodloužení smluv u nikoho z kádru a tak všichni hráči včetně hvězd odešly za lepším (což v tomto případě znamenalo za jakoukoliv smlouvou).

Do týmu přicházeli hráči, nebyli však kvalitní a i když se našli třeba jeden nebo dva hráči na úrovni, v týmu z finančních důvodů nezůstali. Takto oslabený tým i přes bojovnost logicky musel opustit druhou ligu a ve třetí lize se taky dlouho neohřál. Propad na úplné dno nastal ve třinácté sezoně, kdy se Fantomové umístili až na dvanáctém místě v poslední lize v korey s týmy bez manažerů. Finanční situace klubu se začala postupem času zlepšovat a po čtyřech sezonách ve 4. lize se dokonce klubová kasa dostala do kladných hodnot. Zanedlouho přišla první velká posila v cestě zpět mezi lepší kluby Korey. Yooku Kingsley se stal miláčkem všech fanoušků a hlavním tahounem v cestě za postupem. Jeho góly znamenaly důležité body, dokázal nastřílet neuvěřitelných 108 gólů v 82 ligových zápasech.

Tady začíná povstání týmu z popela. Konto na klubové kase rostlo korunku po korunce a po čase už na něm bylo na vylepšení zázemí a na hlavně na udežení opor týmu. Dokonce se povedlo i postoupit v osmnácté sezoně do 2. ligy, nebylo to však ještě ve správný čas a tak nakonec tým opět spadl do 3. ligy. To už jsme v minulosti nedávné, kdy další legenda týmu, odchovanec Song Shou vykopal postup do 2. ligy.

Dnes hraje Fantomova jedenáctka ve 2. lize, kde patří mezi průměrné týmy v tabulce a je schopna vychovávat si své vlastní hráče, kteří se postupně zapracovávají do sestavy, mezi starší, většinou koupené borce. Vedení klubu oznámilo jasný plán a to hrát 2. ligu hlavně s odchovanci, doplněnými o pár hráčů z jiných klubů, rozšířit stadion a také trénink na top úroveň. Je to běh na dlouhou trať, na to jsou ale fanoušci jedenáctky zvyklí a snad nebude trvat dlouho a uvidíme tento tým s dlouhou tradicí v první lize, mezi elitou. Mezi zajímavosti patří fakt, že za celou historii klubu utratilo jeho vedení pouze 5 739 894 za posily a jinak spoléhal vždy na své odchovance.
 

 

 
Autor: Mira Novotný