FC.INTER-OZNAMOVATEL číslo 02/2011

číslo 02/2011
 

Vážení příznivci klubu FC Inter Nová Čtvrť, čtenáři Brejku.

Dovolte mi v krátkosti zhodnotit uplynulou sezonu. Pilířem našeho klubu je mužstvo, loni hrající 3.ligu B) v Polsku. Soutěž byla velmi zvláštní – skupina se v průběhu sezony doslova rozpadla! Ve svém závěru čítala pouhých šest aktivních klubů. Oproti skupině A) tak bylo výhodné, že jsme sehráli hodně zápasů s týmy bez manažera. Musíme však upozornit, že některé týmy odpadly až v samotném závěru soutěže, takže jsme sehráli některé z těchto zápasů s tehdy aktivními celky! To jen pro upřesnění na některé názory v jiných článcích, kde se náš postup do 2.ligy zdál dost nespravedlivý. Smutným manažerům můžeme pouze povědět – hra je takto udělaná a měli jsme prostě hlavně štěstí. Největší „dík“ však patří kdysi prvoligovému Starobrnu, které nám umožnilo postup ze čtvrté příčky. Po novém naplnění spodních lig zkušenými manažery, tak náš klub využil podobné kliky zřejmě naposled. Za postup do 2.ligy jsme rádi a věříme, že soutěž udržíme! Jiný cíl si do nové sezony dát ani nemůžeme. Nebudeme lhát, že jsme o postupu snili, ale reálně jsme šanci viděli až tuto sezonu. Vrchy tabulek vypadaly následovně:

* 1. FK Legend Petříkov 30 25 3 2 133:17 78
* 2. eSinge Bohumín 30 21 3 6 81:24 66
  3. 1.FC VANOZA 30 19 6 5 99:22 63
  4. Raciborz 30 20 3 7 93:29 63
  5. Martani 30 19 4 7 81:20 61

* 1. FC SZPECIALISTI 30 24 3 3 136:14 75
* 2. Booyaka 30 24 3 3 118:10 75
* 3. SK Olbramovice 30 22 4 4 111:17 70
* 4. FC Inter Nová Čtvrť 30 20 6 4 90:16 66
  5. lech poznan 30 20 2 8 86:29 62

Postoupily týmy: FK Legend Petříkov, eSinge Bohumín, FC SZPECIALISTI, Booyaka, SK Olbramovice a FC Inter Nová Čtvrť.


Náš klub též hraje sálovou kopanou. Futsalové zápasy jsme celou sezonu hráli s mladíky. V sezoně jsme se zůčastnili turnaje Paraguay Futsal League, který se hrál s hráči do 23 let. Naše pozice byla převážně v horším středu tabulky. Přesto tvrdíme, že turnaj byl pro naše hráče tím pravým! Např. v konkurenčním Futsal Líči by jsme s takovými hráči byli bezpochyby dole. Jako turnaj mladíků byl PFL vyjímečný. Bohužel zůstalo jen u tohoto ročníku. Náš klub zvažoval, že by uspořádal druhý ročník, ale bohužel na tento experiment v tuto letní dobu není čas. Nezbyde než hrát pouze přáteláky.


Náš FC Inter Nová čtvrť v 21.sezoně uspořádal druhý ročník INTERCUPU. Obsazen byl opět kluby ze 3.a 4.ligy. Průběh turnaje dopadl celkem dobře, ikdyž se opět projevily menší zádrhele od některých týmů (samovolné zrušení zápasů a vznik TBM). Týmy však nakonec byly spokojeny, možná i díky okamžitým nekompromisním kontumacím, ale hlavně aktuálností webu a organizací turnaje. Vítězem se nakonec stal možná překvapivě tým FC Bolgatanga B z Ghany. Případné podrobné zprávy stále lze nalézt na turnajovém webu. Již nyní se chystá výkop třetího ročníku, který byl poprve zpoplatněn. Došel menších změn jak v průběhu skupin, tak přibyly i finanční  odměny.

< Logo turnaje, vítěz a pohár


Na konci 21.sezony došlo k revolučnímu zvratu v samotné hře. Tým Brejku umožnil vznik klubových B) týmů. Po menším zvážení jsme se rozhodli, že i my vyslyšíme proseb a pomůžeme zaplnit soutěže. Několikrát jsme se situací zabývali a napsali spousty námětů a názorů zde na Brejku. Přesto se domíváme, že vše mělo proběhnout naprosto jinak, tak aby nastal příliv nových tváří. Aby však hra měla nějakou úroveň a nehrálo se dole neustále s TBM (viz. naše zkušenost ve 3.lize B), vznikl náš druhý klub. Rozhodli jsme se prezentovat v Peru, které je poměrně na spodním patře popularity. Název našeho druhého týmu byl okamžitě jednomyslně schválen – opak nového je starý – vznikl tak klub SK Stará Čtvrť, se stadionem U hradeb. Naše vize je hrát střed třetí ligy s poměrně úzkým kádrem na menším stadionu. Prioritní je tak nadále náš FC Inter Nová Čtvrť, hájící polskou vlajku!

< Logo a dresy SK Stará Čtvrť


Všem čtenářům děkuji za pozornost. Doufám, že článek nabyl solidní grafické podoby (nemůžu ho nijak zkontrolovat a následně upravit!). Pokud se dílko podařilo jsem rád - za případné názory na článek děkuji a přeji hezký den!  *PVsport
Autor: PVsport