The USA Times - Úplně vše a ještě něco navíc n.4

 Slovo na úvod

Vítejte u dalšího článku týkajícího se USA. V článku se dočtete, jak si týmy vedly minulou sezonu v Lize, Národním poháru i Oceánských pohárech. Můžete se těšit i na dost zajímavý rozhovor z manažerem Winter Blackem. Dále sem opět zpracoval historickou tabulku, k tomu ještě statistiku nejgolovějších týmů. Ke konci něco i o USA Cupu. Je se na co těšit.


 Liga

V mnoha zemích se mistři střídají jak na běžícím pásu, zde je to však jiné. Je to úplná monarchie, když je tu jeden vládce a ostatní se mu musí klanit po dobu posledních 13 sezón. Ano, titul totiž opět vyhrál O.C. Relax. Konečně to ale nebylo tak jednoznačné, jak v předchozích sezonách a tým vedený Mercucciem již nebyl tým, co nejde porazit a sezona č.21 patřila k těm nejdramatičtějším. I tak je ale jeho 27 výher opravdu úžasných, k tomu jen jedna remíza a pouhé dvě prohry. První menší ztrátu utrpěl v 5 kole, kdy remizoval s nejstarším stále hrajícím americkým klubem 1-1. I když měl zápas jednoznačně v rukách Relax, Sokol z náhodné akce skoroval a připravil jej o první body. To Mercucciuv tým odsunulo na druhou pozici až do 11 kola, kdy se ale vrátil na 1 místo. Své soupeře porážel bezproblémově až do 25 kola, kdy narazil na Piráty z Medlova. Ti mu v posledních sezonách na konci vždy dělají velké problémy a stejně tomu bylo i ve 21 sezoně, kdy jej porazili 1:2. Hráče Relaxu to dost sebralo a asi i kvůli sníženému sebevědomí nezvládli hned následující zápas, kdy prohráli s největším pronásledovatelem o titul, se Springfieldem 2-0. To snížilo jeho náskok, i přesto ale titul ukopal a to hlavně díky mladíkům, které se trenér nebál nasazovat po celou sezonu. V příští sezoně mu tipuji 2 místo! Bude to znít možná divně, ale někdy už prostě padnout musí a ve 22 sezoně to bude mít hodně těžké se Springfieldem.

Na druhém místě skončil SK Springfield. Ten rozjel parádní a suverénní jízdou úvod sezony, kdy až do 11 kola porážel vše, co se mu postavilo do cesty a nacházel se na 1 místě v tabulce. Pak ale přišla série těžkých zápasů. Nejdříve zápas s Relaxem, který mu nadělil čtyři branky a odsunul jej z vedoucí pozice a hned v dalším kole hrál Springfield doma s New Yorkem, který mu dal taktéž čtyřbrankový příděl. Tohle byly ty okamžiky, kdy tým přišel o šanci na zisk titulu. Šanci na titul ještě dostal, když ve 26 kole porazil Relax skvělým výkonem, ale hned v zápětí opět schytal od New Yorku, tentokrát 6:2 a tentokrát i úplně ztratil své šance na 1 místo. Dalo by se řici, že jej o titul připravil hlavně jeho bývalý kolega z reprezentace, New York. Tým je ale sezonu od sezony lepší a ve 22 sezoně to podle mého názoru vyjde a ukope konečně titul. Byla by to pro všechny američany naděje, že i Relax není “nesmrtelný“.

New York Knights opět skončil na 3 místě, které se mu snad stalo zakletým. Hlavním plusem týmu v sezoně je určitě porážení Springfieldu a to hned dvakrát, nejdříve 1:4, ve druhém zápase zase 6:2, tím pádem i zabránění Springfieldu k zisku titulu. Hlavním mínusem jsou zase zápasy s Relaxem, které naopak stály titul New York. Je nepříjemné dostat O.C. hned v prvním kole, kdy je jeho tým nejsilnější. To se ukázalo, když jej Relax v 1 a 15 kole naprosto smetl, v tom prvním 4-0 a v tom dalším neuvěřitelných 1-8! Nedokážu pochopit, jak mohl New York dostat takový výprask, když není kvalitativně tak pozadu. Jde to vysvětlit jen tím, že jel tým na vypustit a měl dost malou sehranost, snad se manažer vyjádří, jak to bylo. :D Tým také dost srazila zbytečná remíza s nováčkem 1 ligy, s Arizonou. Tým opět patřil k těm nejlépe skorujícím v lize, tam bych slabinu neviděl, ta spíš bude v defenzivě týmu. Pokud chce manažer vyhrát titul, tak rozhodně zkvalitnit obranu. I přes velké debakly ale ztráta pěti bodů na titul není špatná. V další sezoně mu opět tipuji 3 místo. Opět bude mít skvělý start, ale pak přijdou zbytečné ztráty.

Na čtvrté příčce skončil Chili Flash, který tak zopakoval umístění z předchozí sezony. Z týmu postupně, ať už na volný trh nebo na burzu, odešla většina hráčů. Tým se také topil ve finanční krizi a v neposlední řadě i velká neaktivita manažera. I přesto ale ukopal 4 místo, což je docela překvapení. Nevím, co od manažera čekat v příští sezoně, otázkou je, jestli ji tým vůbec dohraje a nebo se zruší. Každopádně skončí někde hodně nízko, pokud úplně nesestoupí.

Nejlepší umístění v historii klubu se povedlo týmu American Pirates from Medlov, kteří po sérii 6 míst konečně ukořistili místo zajišťující předkolo OP. Týmu se povedlo sebrat body hned několika favoritům, remíza s New Yorkem, výhra s Chili Flash a hlavně výhra nad Relaxem, to je prostě paráda. Manažerovi se fakt dost daří i na tak krátkou dobu, jakou v USA působí. Jedinou kaňkou v sezoně jsou některé zbytečné ztráty bodů, ale toho se občas nevyvarují i silnější kluby. Dostal jen 17 branek, což je hned po Relaxu nejméně ze všech. To značí skvělou obranu. V následující sezoně očekávám, že skončí na ještě lepší pozici, tentokrát čtvrtý, protože Chili Flash to rozhodně nebude. FC Sokol dokázal uhrát 6 místo, což je pro tým jedno z nejlepších umístění v historii.

Tým, který brzo oslaví 5 let na brejku opět odehrál klidnou sezonu, ve které nezklamal. Jak je každou sezonu zvykem, vždy dokáže se štěstím obrat o body nějakého favorita. To mu vyšlo i tentokrát, protože uhrál remízu s Relaxem a Chili Flashem. A vše se štěstím. I v další sezoně to bude umístění podobné tomuhle. Přesněji si již ale tipovat nehodlám.

Na 7 místě se umístilo San Francisco Predators vedené dexterem. Před sezonou asi manažer i všichni ostatní očekávali, že bude tým opět bojovat o příčky zajišťující předkolo OP, nakonec může být rád za 7 místo. A to proto, jaký měl tým neskutečně nepovedený start ligy, když se po 5 kolech nacházel na spodních příčkách tabulky. Pak se ale tým začal zvedat a posouvat se tabulkou směrem vzhůru a nebýt 18-22 kol, mohl být snad ještě víc. Pokud se manažer ubrání zbytečných zaváhání a také zlepší start sezony, bude na tom v příští sezoně rozhodně lépe.

Svůj standart ve 21 sezoně uhrál Sokol Jezevec. Je vidět, že se manažer nikam nežene a střed tabulky je pro něj dostačující. Začátek ligy týmu vůbec nevyšel, prvních 15 kol se tým potácel na spodku tabulky, přišlo hodně porážek. Jak má ale tým ve zvyku, opět zabral ke konci, kdy se právě posunul na pěkné 8 místo. Pěkná je hlavně remíza ze San Franciscem a také výhra nad Piráty. Jako mínus sezony rozhodně určím zbytečnou kontumační prohru s nováčkem z Hlučína. I v příští sezoně to bude opět klidný střed tabulky.

Na 9 místě skončila manažerka Venda a její Arizona Cardinals. Arizona byla v 1 lize nováčkem a vedla si opravdu skvěle. Týmu se povedl hlavně 1 týden, kdy si tým vedl opravdu skvěle. Hlavně remíza se San Franciscem byla dobrá a hráčům i manažerce ukázala, že na 1 ligu tým má. Po prvním týdnu sice přišlo slabší období, kdy se týmu již tolik nedařilo, ale pořád se dokázal tým držet dál od sestupových vod. Největší krize týmu přišla v závěru sezony kdy, jak sama manažerka řekla, odešly její schopnosti a týmu dost narůstal počet obdržených branek. Samozřejmě za to ale může rozlosování, kdy na ni hned po sobě ve 24, 25 a 26 čekal Relax, Springfield a New York. Takže to nebylo schopnostmi manažerky. Na 10 místo měl tým navíc skvělý náskok, takže se sestupovým vodám vyhnul skvěle. Říká se, že druhá sezona bývá pro tým nejtěžší, takže se bojím tipnout si umístění, ale zkusím 10 místo.

Na 10 místě skončilo HP.ghetto, které už ukončilo brejkovou existenci. Já sám mu přisoudil před minulou sezonou sestup, ale manažer mě vyvedl z omylu hlavně díky bodové vyrovnanosti druhé poloviny tabulky, kdy mezi ghettem a 15 místem byl jen 6 bodový rozdíl.

Druhému nováčkovi už se tak dobře jako Arizoně nevedlo, i přesto Hlučín mezi elitou zůstal. Tým se udržel i přes to, že je hráčský kádr dost úzký a ani silný zrovna není. To ukazuje na dobré manažerské schopnosti. Tým zachránily hlavně výhry s týmy, které jsou na tom s kvalitou stejně. Nejcennější bude pro manažera asi remíza se Springfieldem. I když hodně se štěstím, ale byla a to se cení. V další sezoně to ale bude mít těžší a bude se mít co otáčet, aby zůstal v 1 lize.

Na 12 místě skončilo Megasoccer Colorado. Tomu se sezona vůbec nepovedla a nebýt velké bodové vyrovnanosti na konci tabulky, asi by se teď chystal na 2 ligu. Mít ale manažer více času, asi by byl výše. To ale neomlouvá nikoho. Tým dost ztrácel v zápasech se slabšími soupeři. Za povedený zápas bych u něj označil remízu 0-0 se Sokolem. Manažer by měl hlavně začít zkoušet jiné rozestavení, protože hlavně to ho sráží dost dolů. V příští sezoně se mu snad povede lépe. Tipnu si 11 místo.

13 skončila AC Huskyes Aljaška. Jednalo se o její nejpovedenější sezonu v ohledu na umístění, protože si o pozici polepšila. Těžko najít dobrého zápasu, protože se týmu vůbec nedařilo a prohrával zápasy s týmy, na které měl, minimálně na domácím hřišti. Tým dokázal vstřelit z týmu ve spodních místech tabulky nejvíce branek, to je pro manažera jistě plus. Velké mínus ale určitě je sloupec obdržené branky, kde se nachází číslo 103, což ukazuje na nejhorší obranu v lize. Obranu by tedy manažer měl zlepšit, aby měl na lepší umístění. Pokud se mu to povede, vidím ho v příští sezoně na 12 místě, pokud ne, hrozí sestup a myslím, že tentokrát by se mu už nevyhnul.

Chicago Czech skončilo 14, ale nebýt TBM, skončil by v sestupových pozicích. Takže obrovské štěstí pro manažera. Týmu se povedlo prvních pět kol, kdy to manažer rozjel na klíčáky, navíc měl dobré rozlosování na začátek. To ho posunulo na špici tabulky, ze které šel ale brzo dolů. Hráčům docházela velmi brzy energie, navíc přišla krize, při které odešlo dost hráčů. Hodně nepovedená sezona s dobrým koncem. Tým by měl rozhodně máknout, aby měl v další sezoně šanci.

Jediným sestupujícím se stal FC Oggy et les cafards, kterému nevyšlo vůbec nic. Kladných věcí v sezoně nenajdeme moc, jen úvod, kdy dokázal senzačně remizovat s Piráty. To ale bylo vše, po pěti kolech šel tým podobně jako Chicago dost dolů. Ve druhé lize bude týmu každopádně lépe, zlepší si trošku koeficient a za pár sezon by mohl být o dost kvalitnější. 

Zazářil: Rozhodně tým Arizona Cardinals. Jako nováček uhrál skvělé 9 místo, což je paráda.

Zklamal: Rozhodně Albuquerque Warriors D.G. Ani ne kvůli tomu, že se smazal, ale že sebou vzal i své hráče, které nepustil na volný trh.

 

Národní Pohár

I v národním poháru se opět nic nezměnilo, vítěz je stejný jako v předchozích sezonách, čili O.C. Relax. Pojďme ale postupně, tedy od semifinále. V tom Relax narazil na American warriors Piráti Medlov. Zápas jednoznačně ovládl favorit, když Piráty nepustil ani k jedné střele, naopak tým manažera Mercuccia dokázal vstřelit dvě branky, o které se postarali reprezentanti Spertos a Stewart a poslali tak svůj tým do finále, které bylo pro O.C. již deváté. V druhém semifinále se utkalo San Francisco Predators vedené dexterem. Soupeřem mu bylo Albuquerque Warriors D.G., které chvíli po odehraném semifinále ukončilo svoji existenci na brejku. I z toho vyplývá, kdo zápas vyhrál. Zápas byl sice hodně vyrovnaný, oba týmy si vytvořily stejný počet šancí, ale San Francisco vyškolilo svého soupeře v produktivitě a vyhrálo 3-0. Ve finále tak na sebe narazil O.C. Relax se San Franciscem. To ale zápas o velkou trofej vůbec nezvládlo, hráči O.C si ze svého soupeře udělali tréninkové kužely a sázeli jednu branku za druhou. Na výsledné tabuli tak po 90 minutách svítil výsledek 5-0 pro Relax. Manažer Mercuccio již po sedmé zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze. I tady je jeho série úctyhodná, 9x ve finále, 7x vítězem. Gratuluji…. 


 OS a OP

Do skupinové fáze OS se probojovali jen dva naši účastníci. Springfield vypadl už v předkole, když nestačil na argentinskou Petrůvku. New York si vedl o poznání lépe a korejským Dobšicím nedal šanci. Relax, který měl účast ve skupině jistou dostal do skupiny uruguayské Cerro, ekvádorský Lolitos a kostarickou La Cruz. Skupina to byla lehká, a podle předpokladů jí bez problémů vyhrál s patnácti body. Jedinou ztrátu utrpěl ve čtvrtém kole s Cerrem. New York dostal do skupiny uruguayskou Rochu, Maličký Tým z Chile a Arsenal Vysoká. Do skupin nevstoupili Wintrovi svěřenci dobře, oba úvodní zápasy prohráli a situace nebyla dobrá. Klíčový moment přišel ve čtvrtém zápase, kdy podlehli Arsenalu a situace už byla kritická. Na postup byly potřeba 4 body, to se New Yorku nepovedlo a tak obsadil až 3. místo ve skupině. Dále postoupil tedy jen Relax. Hned v semifinále ho čekalo těžké Jamamoto. Tomu však nedali Mercucciovi borci šanci a postoupily po konečném výsledku 7:1. Dále čekala ghanská Accara a tam se zrodila senzační výhra Relaxu 8:0. Odvetu už amíci vypustili a prohráli 1:0, to však nic nemění na konečném postupu po skóre 8:1. V semifinále čekal korejský soupeř Legea Chvalčov. S Relaxem sehrál dva vyrovnaný zápasy, ale oba prohrál. Po konečném skóre 5:0 tak šel do finále Relax. Tam čekal australský Grondhill. Ve finále se proti Relaxu postavilo štěstí. V zápase byli amíci lepší, ale nebylo to k ničemu, když góly dávali australani. Po konečném výsledku tak Mercucciovým borcům zbyly jen oči pro pláč. Nutno podotknout, že to bylo už druhé prohrané finále v řadě.


Z předkol se do Základních skupin dostali tři amíci. SK Springfield, Albuquerque Warriors D.G a také San Francisco Predators. Prvně jmenovaný, do kterého se ze všech amíků v OP vkládaly největší šance, dostal do skupiny D důchodcový tým Fernando de la Mora, jednoho z řady Sparty Vysoká AC a jako posledního také FC Sokol Radějov. Manažer petaskinhos si vedl v zápasech sebejistě, což mu nakonec vyneslo první místo. Pět zápasů vyhrál, jediné body ztratil ve 3 kole za remízu se Spartou Vysoká, jinak suverén a postup do osmifinále jej neminul. Dalším dvou zástupcům se již tak dobře nevedlo, i když třeba takové Albuquerque si ve skupině E, kde se nacházel korejský FC LUKAS, dále pak AC Orli Znojmo a jako poslední FC Sporting Mladá Boleslav, nevedlo a dokázalo dlouho držet krok v bodování. Ztráty přišly až v závěru a to pro Albuquergue znamenalo třetí místo a nepostup. Posledním zástupcem bylo San Francisco Predators. Těm se nedařilo už vůbec a z těžké skupiny vypadli z tatéž třetí pozice. To znamenalo, že z amíků postoupil jen jeden a to Springfield. Ten v osmifinále schytal jednoho z nejtěžších možných, kolumbijský REAL ESCÉNICAS BOGOTÁ. Našemu týmu se podařilo v prvním zápase na půde hostů senzačně zvítězit v poměru 1-2. Obě dvě branky dal kanonýr Libreo. V odvetě se ale před domácím publikem dobře nepředvedl a prohrál 3-1. To znamenalo konec pro jediného zástupce již v osmifinále. Musíme však podotknout, že Springfield vypadl s pozdějším výhercem, takže se nemá za co stydět. .

 

Vyjádření manažerů

O.C. Relax ( Mercuccio ) Zdarec Tak pokial sa jedna o dianie v USA tak s double som maximalne spokojny. 90 percent zapasov v lige som odohral s mladikmi prevazne do 23 rokov, ktory sa presadili viac nez dobre a su velkym prinosom pre buducnost klubu. Milym prekvapenim je urcite Sparrow a jeho pirati sa sezonu od sezony zlepsuju a podla mna uz budu stabilne hravat za USA oceanske pohare. Sklamal ma moj bracho, ktory uz na brejk viac menej kasle, takze sa jeho pozicii v tabulke ani nedivim a bude to esce horsie... Co sa tyka dalsieho posobenia klubu v dalsich turnajoch a sutaziach tak vladne mierne sklamanie, pretoze sme sa sice prebojovali 7 krat za sebou do finale OS , ale druhy krat po sebe sme tahali za kratsi koniec. V tomto zapase som aj sklamal s rozostavenim a taktikou, nevychadzalo prakticky nic na co som vsadil...finalova bilancia sa nam teda zhorsila na 5 vyhier a 3 prehry. Predsezonny turnaj sa tiez nepodarilo vyhrat, v CQS uz klasika a taktiez sa nam nepodarilo finale Nottingham futsal cupu kde sme prehrali. Turnajovou utechou bola obhajoba vo VA futsal Lici. Obhajoba v naj futsal lige na brejku urcite potesi.

SK Springfield ( petaskinhos ) S minulou sezónou jsem nadmíru spokojenej. Když to vezmu od začátku, tak už v prvním týdnu se nám podařilo obhájit zlato s USA na MS. Teprve podruhý v historii klubu jsem se probojoval do základní skupiny OP, kde jsem suveréně postoupil do osmifinále. Tam mě vyřadil pozdější vítěz REAL BOGOTA. V lize jsem obhájil druhý místo a vytvořil klubovej rekord v počtu bodů za jednu sezonu. Další velký úspěch jsem zaznamenal v 2. lize prestižního turnaje VA Futsal líč. Celou ligu jsem vyhrál a připsal si pohár do centrály. Zklamání pro mě byl národní pohár, kde jsem vypadl už v čtvrtfinále. A stejně v Silver Cupu jsem vypadl už v čtvrtfinále, ale výbornýmu soupeři, tak to neberu jako neúspěch. Pyšnej jsem na zápas s Mercucciem v 26. kole, kdy jsem ho vůbec poprví porazil. :D A ještě na dvojzápas v OP proti REALU BOGOTA, kdy jsem ho měl už na lopatě, on vstal v odvetě z mrtvých a celou soutěž potom vyhrál. Naopak obrovským zklamáním pro mě byly oba dva ligový zápasy proti Wintrovi, kde mě dvakrát roznesl 4:1 a 6:2, to je prostě ostuda. :D Neřekl bych, že někdo vyloženě překvapil nebo naopak zklamal. Jen Hlučín mě překvapil, když mi sebral bod :D. A podle tabulky by se někomu mohlo zdát, že zklamali Predátoři, ale podle mě se jen šetřili na finále NP, tak to jako zklamání neberu. 

New York Knights ( Winter Black ) Minulou sezonu hodnotim pozitivně, ale mělo a hlavně mohlo to být lepší. Spokojenost panuje hlavně s šestou kvalifikací do předkola OS v řadě, a neménně s titulem z 5.ligy VA Futsal líč. Dále jsem rád že jsem bojoval o postup do osmifinále OS až do posledního kola, bohužel potřebné výhry jsem se nedočkal a remíza byla málo, takže jsem opět skončil třetí ve skupině - ze čtyř účastí v základní skupině OS už potřetí zasebou... Stejně tak jsme potřetí zasebou skončili v lize třetí, určitě bychom se rádi navrátili na 2.příčku :) Jestli skončíme v nadcházející sezoně v lize a OS opět třetí, tak se budeme moct směle označit za "věčně třetí" :) Zklamáním je učitě NP kde nás vyřadili už ve čtvrtfinále Piráti. Co se týče zápasů na který sem hrdý, tak nejvíc spokojený jsem rozhodně s tím že jsem dokázal dvakrát porazit Petaskinha, navíc dvakrát přesvědčivě, ale stejně mi to na toho zmetka nestačilo a koukám mu v lize na záda :D Co se týče ostatních týmů, trochu mě zklamal Chili Flash, čekal jsem že se s nim spolu s Petaskinhosem budeme prát o OS ale Kanec brzo odpadl, bohužel asi z toho nejhoršího důvodu.. vypadá to že na brejk už nemá tolik času což je rozhodně škoda.. Doufám že nehodlá zatím končit. Dalším zklamáním je Xander, který se po 30.kole zrušil aniž by dal na trh svoje hráče..

American Pirates from Medlov ( Jack Sparrow ) S minulou sezonou mohu být naprosto spokojený. Poprvé se nám totiž podařilo dostat do pohárů, což beru za velký úspěch. V NP se nám taky velice dařilo a dosažení semifinále to jen dokazuje. V turnajích sme taky žádnou ostudu neudělali, takže v týmu vládne naprostá spokojenost. Do další sezony, chci hlavně tým momladit, vytrénovat si své hráče a hrát s nimi... Cíl do dalších sezon. Hrdý na zápas su určitě s týmem OC Relax, kterého se nám podařilo porazit na jeho hřišti a to ještě když můj soupeř hrál na klíčak a my na dulezitej. Určitě smolným zápasy se staly zápasy se slabšími týmy, jako např. s týmem FC Sokol nebo Colorado... do dalších sezon by se chtělo těchto smolných zápasů vyvarovat. Zklamal mě Dexter, kterého sem osobně před sezonou tipoval na 5 místo... Místo něj tam su ted já a su za to vdecnej... Překvapení pro mě je, že sme se kvalifikovali do predkola OP :-D

San Francisco Predators ( dexter83 ) S minulou sezonou spokojenej bejt nemůžu,jelikož sem skoro vůbec neměl na brejk čas.Timpádem sme se dostali i do hluboké finanční krize,kterou sme naštěstí trošku stáhli.Příští sezona bude zlomová.V první řadě musim vyházet všechny starší hráče,kteří nám zatěžujou dost rozpočet a to samé se týká i zaměstnanců.Jinak konečné sedmé místo,je pro nás velké zklamání.Měli jsme cíl 5 místo.Což se bohužel díky vytíženosti našeho vedení nestalo.Naopak velmi spokojen můžu být s učinkovánim v Národnim poháru.Po několika nezdarech v semifinále se nám tenhle ročník konečně povedlo postoupit do vytouženého finále.Kde sme potkali nejtěžšího možnýho soupeře O.C. Relax.Tento zapas sme neměli co ztratit(samozřejmě sme ho chtěli vyhrát,ale sme realisti a víme,že síla O.C. je obrovská).Konečné druhé místo je docela zázrak,na to jakou sme měli sezonu.Ale hlavní je,že jsme se díky tomu dostali opět do OP:-) Další tak trošku větší zklamání je,že sme padli i ve finále Celtic cupu s Řeckym týmem Olympiakos Thassos.Což nás hodně mrzí.Překvapení?defacto žádné nebylo.A tým kterej zklamal?sme byli my... Cíle pro příští sezonu mame takove,že v první řadě musíme stabilizovat náš kádr.Dostat se finančně do zelených čísel a tim pádem příští sezonu jsme si vytičili cíl bejt do osmého místa.Na víc asi nebudeme mít.

Sokol Jezevec ( McDave ) Ahoj, s minulou sezonou jsem spokojen. Tým neměl žádné problémy a naprosto v klidu hrál střed tabulky. Zklamalo mě utkání s Hlučínem, které jsem díky svému pochybení kontumoval. Spokojený jsem se závěrem sezony, kde tým sehrál pár dobrých utkání. V lize jsem sledoval s napjetím, zda se konečně někomu podaří sesadit O.C.Relax. Měl k tomu nejblíže SK Springfield, ale jak se říká závěr patřil mistrům a Relax potvrdil, že je nej.tým nejen v USA, ale i na celém Brejku. Také dobře zahrál nováček ligy FC Hlučín a nemohu zapomenout na repre. Taky je jednoznačně USA top na Brejku. Jediné co mne zklamalo, že se s námi rozloučil Albuquerque Warriors D.G. Cíle do další sezony: klidný střed tabulky, kdyby tým hrál od začátku tak jako ke konci minulé sezony tak být o něco výš, ale v jedné z nej lig na Brejku je to těžké. Ale jsem rád, že v takové vybrané společnosti můžu být. A poslední, tobě díky za článek.

Arizona Cardinals ( Venda ) S minulou sezónou sem maximálně spokojená. Jako nováček 1. ligy sem očekávala tuhý boj o záchranu,který byl s nejistým koncem. Konečné 9. místo s krásným 15 bodovým náskokem je pro mě velmi dobrý výsledek na který jsem náležitě hrdá.. Velmi mě potěšil hned 1.ligový týden kdy jsem získala 7 bodů. Především můj historicky první zápas v nejvyšší soutěži na který sem čekala velmi netrpělivě mě úplně nadchnul. Po závěrečném hvizdu rozhodčího jsem byla nesmírně šťastna a hrdá na svůj tým. Arizona Cardinals Megasoccer Colorado 2 : 1

Zápas který ve mně zanechal rozporuplné dojmy se odehrál v 8. kole.Dodnes nevím zda to byla úspěšná či neúspěšná remíza. Před začátkem sem si moc bodových nadějí nedávala vzhledem ke kvalitě soupeře. Rozdíly v kvalitě kádru se projevily hned po úvodním hvizdu,kdy se můj tým dostal pod drtivý tlak který v podstatě přetrval celých 90 minut. Paradoxně to byl můj tým z Arizony který skóroval jako první. Soupeř si dovolil luxus v podobě neproměnění 2 pokutových kopů a to se mu zle vymstilo. Po vstřelení 3 branek ze 3 střel vytěžili domácí s minima maximum a sahaly po zisku plného počtu bodů. O tento senzační výsledek však přišli v 90 minutě kdy se skóre ustálilo na konečných Arizona Cardinals Albuquerque Warriors D.G. 3 : 3

Za obrovské zklamání a ostudu považuji zápasy mezi 23.-27.kolem. V tomto období jakoby mé veškeré manažerské schopnosti a um odešli do věčných lovišť. V sérii těchto 5 utkání se bodový zisk vyšplhal na závratný 1 bod a skóre se ustálilo na 0:19. Víc bych se k tomu nechtěla vyjadřovat, neboť i s časovým odstupem se mi z těch hrozných výsledků a předváděné hry dělá mdlo a pociťuji silnou nevolnost.

Velmi mě v celkovém hodnocení zklamal tým Albuquerque Warriors D.G. především tím že se zrušil. Vždy když naše řady opustí kvalitní manažer s již tradičním týmem tak mě to mrzí. Mezi milé překvapení považuji FC Hlučín. Tento manšaft postoupil v minulé sezóně se mnou do nejvyšší soutěže a i přes nepovedený závěr ligy si uhájil prvoligové příslušenství i na další sezonu. Ale za největší překvapení považuji zisk titulu týmem O.C. Relax. Myslím že toto čekal málokdo a na takovém výsledku si sázkovky zcela jistě namastily kapsu :-))) Co říct závěrem pro mě osobně sem nastavila laťku dost vysoko. Ovšem mám ráda výzvy a tak vrhnu veškeré své úsilí k překonání letošního 9.místa. Že to nebude práce jednoduchá a bez komplikací to je jasné už teď. Ovšem já komplikace má celkem ráda, koho by to bez nich bavilo. Že?

FC Hlučín ( Kocian Radek ) Zdravím USA . S minulou sezonou jsem spokojený udržel jsem se v první lize a to byl cíl ... i ty sám si mně tipoval na sestup a nestalo se .... takže spokojenost ted jinak na nadchazejicí sezonu asi nic opět cíl je udržet se mezi nejlepšíma v USA opět to bdue těžký cíl ale s tím počítám ! Hrdý jsem na každý zápas i když tým dostal naklep hráči nechavali na hříšti co se dalo a zato jim patří dík !

Megasoccer Colorado ( Matew Bery ) 1, spokojenost s minulou sezonou- Vzhledem k vývoji sezony a vyrovnanosti týmů ve spodní části tabulky si myslím, že sezona z pohledu hráče byla neúspěšná. Já osobně mám dosti smíšené pocity, protože Colorado zdaleka nepředvedlo co umí a tým se neumístil na příčkách, které by odpovídali kvalitě hráčů v kádru. Na druhou stranu je nutno říci, že jsem tuhle sezonu zanedbal trestuhodným způsobem a nebýt určité ,,nadprůměrné" kvality hráčů, tak by sestup byl po zásluze ,,odměnou" v letošní sezóně. Takže z tohoto pohledu je získaný počet bodů za minulou sezónu téměř neskutečný. -co bych udělal jinak- Chyb v celé sezóně byla opravdu spousta, možná byla jedna velká chyba celá sezóna. Bohužel bych ale nezměnil vůbec nic. Dělal jsem co jsem mohl. Nikdy bych nevěřil, že si nenajdu 10 minut denně času na brejk, zvláště když jsem na pc každý den. Ovšem ten čas opravdu nebyl, a tak vím, že bych jinak nemohl udělat vůbec nic. 2, na který zápas jsi hrdý- Bohužel nevzpomínám si, že bych cítil po nějákém zápase hrdost. Bylo tam pár překvapivých výsledků, ale nic důležitého to nebylo. -kde si zklamal taktikou-Taktika byla špatně nastavená minimálně v 12 ligových utkáních, za celou sezonu jsem měl 0x sestavu, tak jak bych si ji představoval (především díky sehranosti a zraněním). Takže už jen z tohoto výčtu je jasné, že jsem pochybil v každém ligovém utkání. 3, překvapení- Jistým překvapením je pro mě tým FC Hlučín, který dosud neměl zkušenosti s 1. ligou, ale výsledky má pro mne nad očekávání dobré. -zklamání- Když se dívám na tabulku tak jsem zklamaný z 2 klubů: Colorado a TBM

AC Huskyes Aljaška ( srammis ) Se sezonou moc spokojený nejsem, vlastně se opakovalo to, co minulou sezonu, snažit se udržet v 1. lize... To se naštěstí povedlo ale jen tak tak. Rozhodně chci do příští sezony zlepšit obranu, dostávám až příliš gólu takže na to se asi zaměřím nejvíce. Hodně jsem zklamán ze zápasů s týmy, proti kterým sem měl asi největší šanci, tedy týmy ze spodní části tabulky. Prohrávat nebo i jen remizovat s těmito týmy na vlastním hřišti mi hodně ztížilo záchranu v lize. Překvapil mě tým SK Springfield, jelikož se dotahoval na Relax a bojoval o titul. Pokud jde o tým co mě zklamal... myslím že to byl můj vlastní tým :D

Chicago Czech ( Masopust ) Vzhledem k tomu že jsem se zachránil pouze náhodou,díky odchodu Albuguergue Warriors,minulou sezonu považuji za katastrofální,v polovině sezony jsem se dostal do finanční krize( byl jsem v mínusu asi 5 000 000),neměl jsem na prodloužení smluv a odešel skoro celý kádr "A" týmu.To je vlastně také odpověď na otázku co bych udělal jinak.Finanční obezřetnost a stavění mužstva na vlastních odchovancích bude při stávajících poměrech co se týče návštěvnosti asi prioritou,nákupy hráčů velmi obezřetně vážit.Co se týče týmů které překvapily či zklamaly, Springfield je už naprosto rovnoceným soupeřem Relaxu což je určitě plus pro ligu a největším zklamáním pro mne byl můj vlastní tým a jeho účinkování v 21.ročníku. Rozhovor s "věčně třetím"

Ahoj, co nám o sobě prozradíš? Ahoj, jmenuju se Víťa, je mi 19, jsem z Benešova a momentálně studuji na Policejní Akademii v Praze.

Co Tvůj nick, název týmu? Winter, protože jsem to kdysi někde viděl a líbilo se mi to. Když pařim nějaký gamesy, jako nick si dám vždycky winter. Blacka jsem přidal, abych měl i příjmení, chtěl jsem, abych byl jako manažer kompletní. Co se New Yorku týče - je to město který obdivuju, takže proto NY, a s Knights to zní dobře, takže tak.

Jak ses dostal k Brejku a proč padla volba na USA? Viděl jsem to někoho hrát ve škole a zaujalo mě to. Tak jsem ho zkusil, přežil 30ti denní lhůtu a jsem tu dodnes. USA proto, protože Česko, kde bych si jinak založil Slavii nebo Benešov, bylo plný, tak padla volba právě sem, i díky tomu že jsem hned věděl, v jakém městě to tady bude.

Za posledních 6 sezon jsi se vždy umístil na druhém nebo třetím místě, to svědčí o kvalitě, ale na jeden tým to pořád nestačí. Jak to vidíš Ty? Vidím to tak, že dokud Mercuccio s Brejkem nesekne, je to bez šance :)

Tvůj B tým je registrován v Portugalsku, nějaký vztah k této zemi nebo známý manažer/ři? Nene, právě že vůbec ne. Ale smysl B týmů měl být ten, aby se zaplnili i horší ligy, což pomohlo možná Oceánii, ale většina manažerů v Evropě šla do těch Top lig. Já se nakonec rozhodl splnit ten původní záměr, takže jsem si vybral Portugalsko a budu se snažit pomoct zvednout ho o kapičku výš :)

Ještě k USA, máš oblíbeného soupeře v lize? Takhle se to říct nedá, ale poslední dobou si často píšu s Petaskinhosem, takže zápasy s ním mají náboj, navíc oba dva hrajeme na špičce tabulky, takže to je se vším všudy, s hecováním, se zápasy o 6 bodů. Díky jeho kvalitě, se ale nedá říct, že bych s ním chtěl hrát každý týden :)

Sleduješ reprezentaci USA na Brejku, nebo to jde mimo Tebe? Určitě sleduju, a jsem moc rád za výsledky, které s ní Petaskinhos dokázal, patří mu za práci u repre velký dík. 8. Vím, že jsi velký fanoušek SK Slavia Praha. Jak jsi vnímal letošní "kolotoč" okolo tohoto týmu? Každý, kdo fandí Slavii delší dobu už s ní zažil spoustu trápení, posměšků, a ne moc příjemných věcí. Ale nic nebylo tak zlý, jako to co se dělo a vyplavalo na povrch poslední dobou, je to hnus, teď už naštěstí, ale začíná svítat na trošku lepší časy.

No já rozhodně nejsem fanoušek sešívaných, ale to co se dělo, už bylo opravdu moc. Předpokládám, že se těšíš na začátek nového ročníku a budeš jezdit fandit? To co se dělo se Slavii bych nepřál žádnému klubu, protože tady nešlo už jenom o fotbal, tady šlo o tunelování, neskutečně drzý chování majitelů vůči fanouškům, o samotnou existenci Slavie. Na novou sezonu se samozřejmě těším, fandit rozhodně budu, stejně jako tomu bylo doposud.

Fandíš i jiným týmům? Na 1. místě je SKS, na 2. je od letošní sezóny SK Benešov, hraje divizi, ale my jsme v Benešově letos založili kotel a chodíme aktivně fandit, jezdíme na výjezdy a troufám si tvrdit, že to děláme líp než některé prvoligové kluby. Ze zahraničních mám rád Barcelonu a Manchester United, nedá se však říct, že bych jim fandil, nesleduju pravidelně jejich zápasy.

Kolik aktivních je v kotli Benešova? (pokud to není tajná informace) Je to různý, v užším kruhu, kteří jsme s tím začali je nás cca 15, na domácí zápasy nás chodí tak od 10ti do 40ti. Rekord v kotli je 50 lidí. Na výjezdy jezdíme tak v 6-8 lidech, rekord na výjezd je 20. Přece jen je to divize :) Každého koho by zajímalo více, jak se fandí na divizi, může navštívit naše stránky http://www.benefans.xf.cz/

Slušný počty na divizi. Co Tvoje neřesti? Prozradíš něco? Já doufám, že jich moc není, alkoholik nejsem, nekouřím, k hooligans nepatřím, teplej nejsem, takže snad nic vážného :)

Zájmy, aktivity? Tak určitě fotbal, jak aktivně, pasivně i virtuálně - brejk, fifa i football manager by mohli počtem odehraných hodin vyprávět :D Další zájmy jsou moje přítelkyně, ostatní sporty, hlavně tenis a poslední dobou mě začíná bavit vařit :)

Další plány do budoucna? Udělat školu a získat práci jinde než u policie :)

Co bys změnil, pokud bys mohl, na Brejku? Tak určitě bych zrušil tu 30ti denní čekací lhůtu pro nováčky nebo jí alespoň snížil na rozumný počet. 3 dny by podle mne byly ok, ta lhůta odradí obrovský počet hráčů dřív, než brejk de facto začnou opravdu hrát. A pak bych ještě přesunul O.C. Relax třeba do Kostariky :D Jinak jsem s brejkem spokojený, je to super manažer :)

Vzkážeš něco čtenářům? Ať se jim daří, jak na brejku tak mimo něj.

sc:Děkuji za příjemný rozhovor, Benešovu postup, Slavii sestup a Tobě ať se daří jak na Brejku, tak v osobním životě (nebo jsem tam něco napsal špatně?).

wb: Děkuji za příjemný rozhovor, Benešovu postup, Slavii titul a Tobě ať se daří jak na Brejku, tak v osobním životě. - to by byla správná odpověď :) Nicméně postup Benešova a titul Slavie v příští sezoně moc reálný není, tudíž to je jedno. Věřím, že nehrozí ani ten sestup :)

sc: Dobře, ještě jednou Díky a měj se fajn :)

wb: Já ti také děkuji za můj první rozhovor na Brejku, ať se ti daří a na zápas Slavia - Hradec si vezmi nějaký čtení, on tě ten fotbal po půl hodině přestane bavit, až bude o výsledku rozhodnuto, samozřejmě pro SKS :) ( sc: Pozn.: Poslední utkání dne 12.9.2010 HK-SKS 0:0 a hooligans nepovažuju za neřest)


Historická tabulka po 21 sezoně

Název týmu  Počet Zápasů Skore Celkově bodů
O.C.Relax 480 1616:320 1175
Chili Flash 440 1218:395 945
New York Knights 420 998:444 779
1.FC Lhota 480 957:698 769
mdmTym 330 767:290 704
SC Santa Fe 450 722:681 602
SanFrancisco Predators 390 808:467 587
Fc Sokol 510 668:701 582
Albaquerque Warriors D.G.
300
529:321
510
Sokol Jezevec 330 683:911 504
CSP Kopanka 240 581:248 468
FK Turbo Slavíkov 270 449:339 446
SK Springfield
240 584:279 443
petulchester United 270 342:359 381
Abbir Wormriders 150 265:110 303
luke boys  150 212:155 245
Houstn Dynamo 180 264:245 238
The Hammers  120 159:136 189
CHICAGO FIRE 90 168:68 172
American warriors Piráti Medlov 90 157:84 156
Jiskra Vratislavice 90 125:82 155
Megasoccer Colorado 150 168:263 141
SK Vrátno 120 223:266 135
Springfield Simpsons 120 138:193 109
Caissa Úholičky 60 94:66 106
FC Oggy et les cafards 120 157:303 98
Chiquita Banana Paraiso F.C 60 126:80 92
FC Dynamo Ostrava 90 122:171 80
San Jose Earthquakes.SKS. 90 96:145 79
FC Yoncalla 60 75:75 77
FC BeverlyHills Galaxy 90 77:152 77
FC Dřetovice 90 98-186 71
FC Red Devils 60 75:86 70
Chicago Czech 90 83:228 64
Universitario de linhas 60 67:115 60
FC Hobits New York 90 57:241 59
Fk PLAŇANY HOLGANS 60 62:105 58
MU.United 60 79:147 57
MFK Zemplín Michalovce 60 59:111
49
HP.ghetto 60 42:141 48
1.FC PTAKOPYSK 30 63:28 47
FC Toronto Lynx 90 42:117 45
Donald Team 30 75:54 40
AC Huskyes Aljaška 60 54:196 37
Bengal tigers Miami 60 35:204 34
Arizona Cardinals
30 37:57 31
FC Mdli hosi 30 50:52 26
FK PORT 30 29:77
21
FC Hlučín
30
18:67
21

FC Nejsmutnejsi Tygrici(19 bodů) a FC Kokory United(16 bodů)

*Tučně označené týmy stále hrají.


Týmy s nejlepším průměrem branek za zápas


tým zápasy branky průměr
1. O.C. Relax
480 1616 3,36
2. Chili Flash
440 1218 2,77
3. SK Springfield 240 584 2,43
4. CSP Kopanka* 240 581 2,42
5. New York Knights 420
998
2,38
6. mdmTym* 330 767 2,32
7. San Francisco Predators 390 808 2,07

 


USA Cup

Máme za sebou 1 ročník předsezonního turnaje USA Cup, který byl určen pro 20 týmů z USA a 4 V.I.P hosty. VIP hosté utvořili pro přední mužstva Ameriky velkou konkurenci, ale trofej i přes velký boj ve finále zůstává v naší zemi, konkrétně u Springfieldu. Nebudu však předbíhat, pojďme postupně.

Do skupiny A bylo z VIP hostů nasazeno argentinské San Lorenzo, z amerických předních celků New York Knights, dále pak další prvoligový celek Huskyes Aljaška, druholigová FC Osada, třetiligový FC Spok a z posledního losovacího koše byl dosazen navrátilec D.C. United. Favoriti byli jasně dáni a své role jak San Lorenzo, tak i New York Knights od začátku plnili a hlídali si postupové pozice. Zbylé kluby nedokázaly vzdorovat a bojovaly tak jen o třetí již nepostupové místo. Skupinu nakonec ovládlo San Lorenzo, které nepoznalo přemožitele, dokázalo porazit 3-1 i New York a do čtvrtfinále tak postupoval z první pozice. Z pěti zápasů obdržel pouhou jednu branku, což ukazuje na skvělou a bezchybnou obranu i brankáře, ani v útoku se zahanbit nenechal a patřil mezi nejlépe skorující týmy po základních skupinách. Druhé místo obsadil New York jen kvůli jediné porážce od San Lorenza. I on ukázal, že má kvalitní obranu, která nezvládla a chybovala jen s argentinským týmem. Bronzové a již nepostupové místo obsadila Osada, která, ač se snažila co mohla, nedokázala porazit ani New York a ani San Lorenzo, proto třetí místo. Ani Spok se nemusí za 4 místo nijak stydět, dokázal potrápit lepší týmy a remíza s Aljaškou je dost dobrý výsledek. I to, že před ní skončil v tabulce, rozhodně hráčům klubu dodalo na začátku sezony více sebevědomí. 5 skončila Huskyes Aljaška, která turnaj dost vypustila, protože ví, že musí šetřit hráče na ligu. Kdyby hrála normálně, rozhodně by měla na to, aby se aspoň trošku poprala o lepší umístění. D.C. United nebudou na turnaj vzpomínat dobře, výsledné skore 0-41 není lichotivé, na druhou stranu je to začínající tým plný amatérů a manažer bral turnaj jen jako přivydělání, takže ho poslední místo jistě netrápí.

Nejzajímavější boje o postup probíhaly ve skupině B, která byla hodně vyrovnaná. Z V.I.P hostů byl nalosován turecký tým Tehlike Turkyie club Koudy FC, který v posledních sezonách dost omladil svůj hráčský kádr. Soupeře mělo Tehlike dost těžké, ze druhého koše bylo vybráno San Francisco Predators, dalšími celky byly American warriors Piráti Medlov, které se za krátkou dobu dostalo mezi špičku USA, i kvůli tomu byla skupina neskutečně vyrovnaná. Ze 4 koše se do skupiny dostalo další prvoligové mužstvo, Megasoccer Colorado, které je poslední dobou ve větší krizi, která se promítá i na výsledcích v lize. Skupina byla doplněna o Las Vegas Rocks 2011 a také o Bulldogs Brno, kterému se, vzhledem ke krátké působnosti na brejku, nedávaly žádné šance. Hned v prvním kole ale dokázal hodně překvapit, protože uhrál remízu s Tehlikem. Ten svého soupeře neskutečně podcenil a vyběhnul na vypustit, což se nakonec moc nevyplatilo, hlavně kvůli téhle bodové ztrátě nakonec jako jedinný V.I.P host skončil již ve skupině, přesněji na třetím místě. I v dalších zápasech dost ztrácel a stal se tak remízovým králem turnaje, z 5 zápasů hned tři remízy. A pak kdo je lama. Na postupových pozicích se tak umístily americké mužstva, na prvním místě bylo San Francisco. To proplulo třemi koly bez problémů, dokázalo slabší soupeře porážet vysokými výsledky, problémy přišly až v posledních dvou kolech. Nejdříve ve 4 kole, kdy remizoval s již zmíněným Koudákem a pak i v dalším kole, posledním skupinovém, opět remizoval, tentokrát s Piráty, o postup ale nepřišel a o skore skončil první před Piráty. Právě ti se také skvěle vypořádali s těžkou skupinou, když hlavně kvůli výpadkům tureckého týmu překvapivě postoupili do další fáze turnaje. Na čtvrtém místě skončilo Colorado, které se moc nepředvedlo, dokázalo jen jednou vyhrát a jednou remizovat a skončilo s nelichotivým skore 3:8. Na pátém místě skončilo Las Vegas, to si připsalo 3 body za jednu výhru, porazil poslední Buldogs. Ti můžou být spokojeni i přes poslední místo, protože dokázali remizovat i mistrem Turecka, to se nepoštěstí každý den.

Ve skupině C se sešli dva největší favorité na vítězství v turnaji, holandská TJ Nová Ves, kterou vede manažer Fritol. Tomu se ve 21 sezoně povedlo dojít v ES až do finále, kde ale prohrál. Obrovským soupeřem mu byl O.C. Relax, který zase došel až do finále OS, taktéž ale prohrál. To pro ostatní celky ve skupině znamenalo pramálo šancí na postup do čtvrtfinále a to se také potvrdilo. Relax si bezproblémově došel pro první místo, dokázal v 5 zápasech nastřílet 28 branek a řadí se tak mezi nejlépe skorující týmy v turnaji společně s Novou Vsí, která také nasázela 28 branek. O první místo proběhl souboj ve 4 kole, vítězně z něj vyšel Relax, protože si s holandskou Novou Vsí poradil v poměru 3-1. Další prohru už ale Nová Ves vedená Fritolem nepřipustila a pohlídala si v poklidu druhé místo. Žádné překvapení se tedy neudálo, to se ale dalo čekat. Chicago Czech si došlo pro třetí místo, s výkony svého mužstva může být spokojený, porazil ty, které měl, na první dva neměl upřímně šanci a ztráta 3 bodů na druhé místo není špatná a prohra s Relaxem 1-0, to je taky skvělý výsledek. Na čtvrtém místě skončil dnes již 2ligový BENE FANS. Ten si 4 místo zajistil díky výhře 1-0 nad Seattlem a taky se za své výkony nemusí nijak stydět. 5 sem byl já, takže zbytečné nějak rozepisovat, jen podotknu, že sem celý turnaj jel na vypustit s hráči, kteří nehrají ani ligové zápasy a sou dost mladí, i proto to nelichotivé skore 1-15. Poslední v tabulce skončil Tachov. Ten neměl absolutní šanci na získání nějakého bodu, na brejku je totiž pár dní. I přesto dokázal se Seattlem prohrát jen 1-0, pěkný výkon.

Kdo postoupí ze skupiny D, bylo asi všem účastníkům skupiny jasné, šlo jen o to, v jakém pořadí. První nakonec skončil ghanský Red Devils vedený lupalou. Ten neměl ani v jednom zápase žádný problém, takže si mohl dovolit i zkoušet dost zvláštní rozestavení, například proti Mississauge, proti které se mu to ale málem vymstilo. Dokázal také jako jedinný z celého turnaje porazit pozdějšího vítěze 1. ročníku, dost jednoznačně. Druhým postupujícím byl SK Springfield. I on si pohlídal postup a to přesto, že prohrál s Red Devils. Nikdo další, kdo by jej porazil se ale nenašel, takže o postupujících bylo rozhodnuto. Třetí místo bylo pro mě překvapením, rozhodně sem totiž nečekal tým z posledního koše tak vysoko. Mississauga ale své kvality má, což potvrdila v zápase s Red Devils, se kterým prohrála jen 3-2. Dále pak dokázala porazit i 1ligový Hlučín vysoko 3-0, takže rozhodně podařený turnaj pro trenéra týmu. I Lípa se svým mladým týmem neudělala ostudu. Dost potrápila Springfield, když prohrála jen 2-1. I Hlučín porazila. Takže platí totéž jako u Mississaugy, vydařený turnaj. Naopak 5 místo Hlučína je pro mě zklamáním. Vyhrál jen jedinný zápas a to s posledním. Když se ale člověk podívá na to, jak má Hlučín úzký a starší kádr, dalo se to i celkem čekat, že zápasy bude dost vypouštět, takže je manažer možná s výsledky spokojen. Beznadějně posledním byl Hamvat. I od něj sem čekal víc, po celou dobu působil dost odevzdaně, což naznačuje i skore a 0 bodů. Rozhodně mohl v některých zápasech zahrát lépe.


Čtvrtfinálový los proběhl v sobotu a určilo, že San Lorenzo narazilo na druhý tým skupiny B, čili warriors Piráti Medlov. Další zápas byl mezi San Franciscem a New Yorkem. Třetí čtvrtfinále svedlo dohromady dva velké soupeře z USA, O.C. Relax a SK Springfield. Posledním zápasem byl souboj dvou V.I.P. TJ Nové Vsi a Red Devils United. Všechny zápasy čtvrtfinále byly neskutečně vyrovnané, žádné brankové hody se nekonaly.

V souboji mezi San Lorenzem a Piráty z Medlova nebylo žádného favorita, šance byly 50:50. Zápas rozhodla jediná branka, kterou na začátku druhého poločasu vstřelil brazilský útočník San Lorenza Freitas a branka to byla nádherná, trefená přímo do šibenice ze 30 metrů. Brankář Pirátů neměl žádnou šanci. Hráče Medlova musí hlavně mrzet velký počet střel z jejich strany, které mířily mimo bránu. Postup do semifinále si tak zajistilo San Lorenzo.

I další zápas mezi San Franciscem Predators a New York Knights rozhodla jediná branka zápasu. Mírným favoritem byli New “Yorčani“, ale svou roli nezvládli. Nebo spíš random nebyl na jejich straně. Šancí si totiž vytvořil více NY, ale San Francisco z ojedinělé akce vstřelilo právě tu rozhodující branku, o kterou se v 63 minutě postaral ostrostřelec Fulton. Za to rozhodně nějakou platovou prémii dostal. Postupovalo tak San Francisco.

Rozhodně divácky nejatraktivnějším utkáním byl třetí čtvrtfinálový match mezi O.C. Relax a Springfieldem. Dva přední americké celky jsou sice hodně kvalitní, ale větší šance na postup vkládali diváci do Relaxu. To by ale nesměl mít Springfield takové štěstí. Za 48 minut si připravil dvě střely na bránu a obě skončily brankou, naopak Relax se snažil neustále útočit a nic na brankáře Springfieldu neplatilo. To změnil až dánský kanonýr Halle, který v 54 minutě vzal vše na sebe, prokličkoval přes 3 obránce a krásným lobem posadil brankáře Springfieldu na zadek. Pořád ale Relax prohrával 1-2. Výbuch radosti všech fandů O.C přišel v 63 minutě. To se podařilo srovnat Buscemimu na 2-2. Po 90 minutách byl tak výsledek nerozhodný a šlo se do prodloužení. Opět panoval stejný scénář, Relax útočil, útočil a znova útočil. Ani tentokrát mu to nebylo nic platné, protože záložník Springfieldu Hejduk si všimnul, že je brankář Heasley trošku mimo bránu a střelou z poloviny hřiště strhl vedení opět na stranu Springfieldu. Relax tak prohrál 2-3 a jako favorit vypadnul ve čtvrtfinále, Springfield ukázal, co znamená vysoká produktivita a postoupil do semifinále. Heasley za svůj výkon asi zrovna pochválen nebyl.

Poslední zápas proběhl mezi V.I.P. hosty. Potkali se TJ Nová Ves s Red Devils. I tady měl být zápas vyrovnaný, více ale lidé sázeli na holandský tým. Se začátkem zápasu ale nemohli být vůbec spokojeni, protože ghanští United šli již v 16 minutě do vedení, do prázdné brány dokopával Denis Beral. Do konce prvního poločasu další branka nepadla a první poločas skončil 1-0 pro Red Devils. Ihned po změně stran ale přišlo srovnání, Ozdemir rozehrával rohový kop a holandský střelec Ax srovnával hlavičkou do protipohybu brankáře. Hráči Nové Vsi měli více šancí, Red Devils vrhli veškeré síly do obranné činosti a vycházelo jim to, takže zápas skončil 1-1 a šlo se do prodloužení. V něm rozhodl zápas Spijkers střelou z hranice šestnáctky k pravé tyči, Nová Ves tak díky téhle brance postoupila do semifinále za výhru 2-1.


Do semifinále se probojovaly dva V.I.P. celky a dva amíci, takže pěkně vyrovnané šance na to, kam pohár poputuje. I když brejk v den, kdy se měly semifinále hrát, dost blbl, nakonec jsme se výsledky dozvěděli. Nejprve pojďme na zápas VIP. Utkalo se San Lorenzo s TJ Novou Vsí. Na jedné straně skromný manažer, který byl spokojený již s postupem z čtvrtfinále, na druhé straně manažer, který to chtěl prostě za každou cenu vyhrát. A Nové Vsi to také vyšlo, celý zápas dominovala a nepustila San Lorenzo k ničemu. Prohra 0-2 je pro argentinský celek určitě přijatelná, statistiky totiž ukazují, že mohlo být i hůř. Do finále se tak nakonec dostala TJ Nová Ves, do boje o bronz San Lorenzo. Druhé semifinále bylo ještě jednoznačnější než to první. SK Springfield se utkal se San Franciscem, které asi kvůli výpadkům brejku nebylo na zápas vůbec připravené, jinak si totiž nedokážu vysvětlit takový klepec, jaký se Springfieldu povedl. Svého soupeře přehrál totálním fotbalem, na bránu San Francisca létala jedna střela za druhou, v bráně nakonec skončily 4, takže výsledek 4-0 ve prospěch Springfieldu a jasný postup do finále. San Francisco čekal boj o bronz.

Výsledek, který svítil na světelné tabuli po zápase o 3 místo, překvapil asi všechny. I přes velkou vyrovnanost, jak v počtu střel, tak i v držení míče, totiž San Lorenzo nadělilo San Franciscu nepěkný dáreček v podobě 5 branek. Ze 6 střel dát 5 branek, to se nevidí moc často, ještě k tomu u týmů, které jsou kvalitativně dost vyrovnané. 22 letý brankář v bráně Predatoru musí být sám ze sebou hooodně nespokojený. Gratulace do Argentiny.

Ve finále sem očekával velkou bitvu, hlavně hodně vyrovnanou, ale statistika po zápase mě upřímně hodně překvapila. TJ Nová Ves ve finále bojovala se Springfieldem a oba manažeři si dělali zálusk na trofej, ale holandskému celku zápas vůbec nevyšel. Prohrál 0-1 a navíc se nedostal k vůbec žádné střele, naopak Springfield pálil jednu ránu za druhou. Nová Ves tak může smutnit, opět ve finále prohrála, jak se ji poslední dobou stává dost často. Springfield slaví, protože dokázal zvítězit v prvním ročníku USA CUPU.GRATULACE.

Vyjádření medailových manažerů:

1. místo SK Springfield: Od začátku jsem turnaj pojal volněji, ale po tom co jsem vyřadil v čtvrtfinále Mercuccia, tak uz jsem si řekl že vyhraju a přitvrdil jsem muziku, hlavne ve finale. :) Organizace turnaje byla v pohdě, všchno potřebný bylo včas. Chod turnaje narušil jenom výpadek na brejku, ale za to nemůže organizátor. :)

2. místo TJ Nová Ves: Spokojený s umístěním rozhodně nejsem. Chtěl jsem trofej, což se bohužel nepodařilo, přes velkolepý výkon soupeře. Blahopřeji mu. Nechápu jak mohl mít tak velkou převahu, ale to bych neřešil.. Příští ročník budu chtít vyhrát. Organizace byla výborná.. No, ještě abych kamaráda nechválil. TO je tak vše a příští sezóinu to už bude moje. :D

3. místo San Lorenzo: Když mi přišla nabídka zahrát si USA CUP, byl jsem nadšený, tahle nabídka se neodmítá. Sice nejsem žádná ARG kvalita, ale rád jsem chtěl poměřit síly s USA týmy. Obsazení luxusní a čekal jsem, koho „chytnu“ ve skupině. Rozlosování bylo pro mne milosrdné a největší překážkou byl asi winter black. Záhadným způsobem jsem postoupil z prvního místa a narazil v Semifinále na Novou Ves. Tento tým je trošku někde jinde, než moji hráči, což se potvrdilo a po porážce 2:0 mě čekal boj o 3. místo. Nevím, jestli soupeř už vypouštěl nebo shoda okolností, ale tento zápas jsme jasně vyhráli 5:0 a v USA Cupu se umístili na krásném 3. místě. S organizací Turnaje jsem byl maximálně spokojen, byl naplánován okamžitě a vše proběhlo bez komplikací. Určitě bych pochválil web Turnaje, který se mi moc líbí, je přehledný a vyhovuje mi. Vypadl jsem s týmem, který sahal po Pohárku a skončil o místo přede mnou. Pokud dostanu pozvánku do dalšího ročníku, určitě bych se rád zúčastnil, pokud Turnaji nebude vadit jedna ARG LAMA :D

 

Závěrem.....

To by bylo pro dnešek vše, na závěr chci poděkovat Petaskinhovi, který mi pomohl se psaním, konkrétně s OS a také Screamovi, který udělal parádní rozhovor s Winter Blackem. Bez nich by ten článek nebyl nikdy tak kvalitní. Ještě položím opět menší anketu.

Udělat druhý ročník USA Cupu?
Autor: Romixx