The USA Times - Vládce sesazen, přidána i druhá liga ! n.3
   
Úvodní slova
Vítejte u dalšího článku. O 1. Lize tentokrát trošku kratší formou, než na co jste zvyklí, přidána bude 2 liga, kterou sepsal manažer Edvard. Ke konci i něco o OS, OP. Příští vydání bude již ve stejné formě, jako to, co jsem vydával po prvním týdnu, plus přidám informace o USA Cupu.

Liga

1. místo SK Springfield

Dosavadním lídrem tabulky je po šesti kolech SK Springfield. Ve 4 kole sehrál duel se San Franciscem, které se potýká s krizí velkého rozměru. Ta se ještě prohloubila, když se dokázal hned v úvodních minutách utkání trefit Conway. San Francisco se na moc střel nezmohlo, nejvíc sil vrhlo hlavně do obrany, to mu ale moc nevyšlo. Springfield nakonec vyhrál 0:2. V 5. Kole se událo hned několik překvapení, tyhle problémy ale manažer petaskinhos s nováčkem z Hlučína nesdílel, naopak, pořádně si jeho útočníci zastříleli, všech pět, co se do zápasu dostalo, vstřelilo branku. Zápas nakonec skončil debaklem 6:0 a Springfield se po zaváhání dosavadního lídra dostal na první místo. V pátek tým odcestoval na hřiště FC Oggy et les cafards, který vyběhl v dost zajímavém rozestavení alá vše středem. Ten si ale Springfield pohlídal a vyhrál 1:5, opět se dokázali trefit všichni útočníci, kteří se dostali do zápasu, zajimavá produktivita útoku. Nutno ale podotknout, že tým neměl v šesti kolech nějak kvalitní soupeře, a když ano, nejsou zrovna v ideální formě. Jestli má tým na titul, se uvidí v období 9 až 15 kola, kdy jej čeká hned několik skvělých mužstev.

 
2. místo O.C. Relax

Překvapením týdne je ztráta a klesnutí O.C. Relax z prvního místa na to druhé. 4 kolo ještě hráči Relaxu zvládli, když si dokázali poradit s betonem zatím nejslabšího celku 1 ligy AC Huskyes Aljaška, a vyhráli 0:7, soupeři nedali absolutně žádnou šanci. Ztráta přišla ve středečním 5 kole v souboji s dalším dlouhohrajícím týmem, FC Sokolem. Ten si v zápase vybral hromady a hromady štěstí, když v 17 minutě vstřelil z náhodné akce branku. Dlouho to vypadalo, že Relax ztratí všechny tři body a urodí se tak obrovské překvapení, v závěru zápasu ale z penalty srovnal Aslanoglu a zajistil tak svému týmu bod, dobře se odvděčuje manažerovi za důvěru. V 6 kole už Mercuccio nedovolil proti nováčkovi z Hlučína žádné překvapení a jeho tým vyhrál dalším vysokým rozdílem 0:6. Tým tak obsadil druhé místo a na první ztrácí jen dva body, které nic neznamenají, protože na rozdíl od vedoucího Springfieldu má již více těžších duelů za sebou.

 
3. místo New York Knights

Bezchybným druhým týdnem se dokázal New York vyšvihnout ze šesté pozice na třetí. Po prvním týdnu jsem na něj neměl moc slov chvály, teď již ale ano. Ve 4 kole jej čekalo ghetto. Od toho jsem v zápase čekal víc, protože tým se ze začátku dost snaží, o čemž svědčí i EC. Teď už k zápasu. New York a zvláště útočník Wolff si skvěle zastříleli a domů si odvezli tři body za výhru 0:8. Ve středu si chtěl tým spravit chuť po úterní vysoké porážce v OS a tím, kdo mu čelil byl Chili Flash. New York využil špatné formy soupeře a také toho, že Chili Flash nastoupili v 10-ti a v poklidném zápase bral za výhru 2:1 tři body. Zápas šestého kola by se dal nazvat jako duel AC Huskyes Aljaška vs. Clarence Wolff. Ten totiž zápas čtyřmi goly rozhodnul. Tým se tak posunul na třetí místo, takže tam, kde patří, uvidíme, jak se mu povede v dalším týdnu, kde jej čekají relativně lehcí soupeři.

 

4. místo Albuquerque Warriors D.G.

Tým zažívá parádní vstup do sezony a manažer si jistě 4 místo užívá. A když navíc v pondělí kontumačně porazil Chili flash, radost fandů, a všech lidí točících se okolo klubu, se zvětšila.  Ve středu si na tým vyšlápl král brejku-RANDOM. San Francisco totiž z jediné střely mířící na bránu vykouzlil remízu 1:1. Škoda, Albuquerque si rozhodně zasloužilo vyhrát. V pátečním kole nastoupil proti ghettu, které neprožílo ideální týden a toho chtělo Albuquerque naplno využít. A tak se i stalo a tým vyhrál 0:2. Tým se tak pořád drží na parádním 4 místě a i v příštím týdnu jej čeká přijatelný los.

 
5. místo Chicago Czech

Tým se chce za každou cenu udržet v 1 lize a proto ze začátku sezony i za cenu EC nasadil vysoké tempo, které se mu zatím vyplácí. V pondělí sehrál hodně nudný duel s Hlučínem, který přijel pouze bránit. To mu ale nevyšlo, protože útok Chicaga jeho beton prolomil již v 15 minutě. To byl taky jediný gol zápasu. I středeční utkání, které sehrál na půdě Arizony, bylo na akce i na branky hodně chudé a celý zápas proběhl ve vyrovnaném tempu. I tentokrát rozhodl zápas jediný gol, a Chicago tak získalo další důležité body. V pátek už to ale týmu nevyšlo, protože byl Piráty poražen výsledkem 1:3. Los příštího týdne mu však závidí opravdu jen málokdo, protože jej čekají vedoucí celky 1. Ligy. Tým tak může pouze překvapit.


6. místo American warriors Piráti Medlov

Týmu se moc nedařilo a ztratil pár zbytečných bodů. Nejprve ve 4 kole remizoval s FC Sokolem, když Medlov nedokázal využít ani 20 minutové přesily 11ti proti 10ti lidem, za utkání diváci neviděli vůbec nic a zklamaní odcházeli domů za konečného stavu 0:0. I druhé utkání skončilo remízou, když tým nedokázal porazit i slabého Oggyho a dokázal uhrát jen remízu 1:1. Až třetí utkání proti Chicagu skončilo pro fandy týmu dobře, protože řádil šílený rus Aliev, který Medlovu vystřílel hattrickem tři body za výhru 1:3 a pojistil si tak šesté místo.

 
 
7. místo Chili Flash

V krizi topící se tým, kterému pomalu ale jistě odchází hráči, manažer nemá čas … Prostě to vypadá na ukončení existence tohoto celku. Opět v týdnu kontumačně prohrál, tentokrát s Albuquerque. Ve středu zase tým vyběhl v 10-ti a to mu proti New Yorku moc šancí nedávalo, nakonec prohrál 2:1. Až v pátečním kole projevil manažer nějakou aktivitu, když nasadil všech 11 hráčů a hned to proti Coloradu přineslo výhru 4:0. Bude zajímavé sledovat dění okolo klubu v dalších týdnech.

 
8. místo Arizona Cardinals

Nováček, který v prvním týdnu překvapil, ve druhém dost zklamal. Nejprve ve 4 kole zbytečně prohrál s FC Oggym. Utkání bylo vyrované na všech frontách, tým nakonec prohrál rozdílem jedné branky, hned v první minutě se trefil Moore. I v dalším zápase prohrála Arizona kvůli jedné brance, tentokrát se za Chicago trefil Moose. Až v 6 kole konečně tým prolomil smůlu, i když to nakonec 3 body nebyly. Arizona prohrávala a nevypadalo to s ní dobře, ale v samotném závěru zvládl na 2:2 srovnat Buddle.

 

9. místo FC Oggy et les cafards

Pro tým to byl určitě dobrý týden. Nejprve dokázal porazit nováčka z Arizony, jedním z nejrychlejších branek v historii celé americké ligy se blýskl útočník Oggy, Moore. I v dalším kole dokázal obrat favorita, tentokrát remizoval 1:1 s Piráty z Medlova. V pátečním kole ale dostal na pr*el od Springfieldu. Tým se tak nachází výš než by kdokoliv čekal.


10. místo Fc Sokol

Celá Amerika nehovořila o ničem jiném, než o tom, co se povedlo tomuhle týmu. Ten si udělal remízový týden, když všec hny své tři ligové zápasy remizoval. To by nebylo nic nečekaného, ale jedna remíza se mu povedla i s O.C. Relaxem, kterému jako první sebral v téhle sezoně body. Na jeho stranu se v tomhle zápase velkou měrou přiklonil random, díky kterému Sokol vedl až do 85 minuty, ve které ale O.C. srovnal. I tak je to pro tým skvělý výsledek. V dalších kolech uhrál remízu s Piráty a s Arizonou. Určitě je mu také dost vděčný celý tým Springfieldu, který se díky němu poprvé podíval, jaké to je být na prvním místě.

 
11. místo HP.ghetto

Tým nezačal týden vůbec ideálně, protože na domácí půdě utrpěl jeden z největších výprasků v letošní sezoně v 1 lize. New York mu totiž nasázel osm branek a vyhrál 0:8. V dalším zápase se mu ale podařilo vyhrát, když porazil Colorado 0:3 a využil jeho špatného rozestavení. V pátečním kole se mu ale opět nedařilo a Albuquerque zvítězilo 0:2. Tým ale svým 11 místem zatím vyvrací můj předsezonní hloupý tip, když sem ho tipoval na sestup. To už si ale vůbec nemyslím.

 

12. místo San Francisco Predators

Tým se po krizovém prvním týdnu, kdy se nacházel v sestupovém pásmu trošku zvedl a dokázal uhrát pár bodů, které jej posunuly na 12 místo, které je ale i tak dost špatné pro takový tým, který bojuje i v OP. I tenhle týden se ale nezačal vyvíjet dobře, protože hned ve 4 kole prohrál s rozjetým Springfieldem 0:2. V dalších kolech se ale hráči, pod výhružkou snížení platu, konečně vzchopili. Nejprve uhráli remízový výsledek 1:1 s Albuquerque, poté dokázali porazit Jezevce 3:0. Tým se ale nesešel na začátku sezony s dobrou formou, výprasky v OP, prohry v lize, zajímavý bude ten další týden.


13. místo FC Hlučín

I tenhle tým to zatím vůbec nezvládá, hlavně to ale bude těžkým losem. Nejprve prohrál s Chicagem, které vrhlo do začátku sezony všechny síly. Pak na něj čekal Springfield a nakonec i O.C. Relax. Oba si na něm přijeli zlepšít skore a to se jim i povedlo.

 
 
14. místo Sokol Jezevec

I tenhle tým se nepotkal s ideální formou. Když už jej dokáže přehrát i Aljaška, která je pasována jako nejslabší tým z celé ligy, není v týmu něco v pořádku. Nejprve remizoval s Megasoccer 2:2, pak přišla již zmiňovaná remíza s Aljaškou a nakonec prohra 3:0 se zvedajícím se San Franciscem.

 

15. místo Megasoccer Colorado

Zklamáním určitě Megasoccer je. Tým má určitě na víc než aby se potácel v sestupovém pásmu, kde se dostal po remíze 2:2 se Sokolem Jezevec, který měl velkou převahu. V 5 utkání zase ztratil body s ghettem, které vyhrálo 0:3. V 6 kole byl vysoko poražen 4:0. Pokud chce tým setrvat v 1 lize, bude muset alespoň trochu změnit rozestavení, které není vůbec ideální a může být rád, že s ním nedostává ještě více branek.

 

16. místo AC Huskyes Aljaška

Už není týmu, který by neměl ani bod, po šesti kolech. I poslední Huskyes totiž v 5 kole uhráli remízu se Sokolem Jezevec. Zápas pro ně začal perfektně, Nunez totiž poslal tým do dvoubrankového vedení, jenže Jezevec ve druhém poločase perfektně srovnal a obral tak Aljašku o 2 body. I tak je to pro tým premiérový zisk nějakého bodu v první lize. Zbylé dva zápasy od něj ale nikdo body nečekal, protože na programu měl jak O.C. Relax, tak i New York Knights, kteří jej dokázali porazit. Tým se tak pořád nachází na posledním místě a nevypadá to s nimi vůbec dobře.


  2. liga

FC Dřetovice
„Výborně výborně“ tak tato slova vychází z kabiny tohoto týmu který zatím rozstřílel každého soupeře a dal jasně najevo že míří zpět do 1.ligy .

AC KOLÍN
Tak Kolín je trošku překvapení , když v prvním kole porazil jezdce apokalypsy…Zatím druhé místo v tabulce sdílí s Bozi Bojovnici. Příští týden ho čekají těžké zápasy. Podle mého názoru se u vrcholu tabulky dlouho neudrží.

Bozi Bojovnici
Tak tým nezačal vůbec špatně a dává jasně najevo ,že i letos se bude prát o postup do nejvyšší ligy.Zatím má na kontě samé výhry a dvě remízky S Kolínem a BFC Kecal. Tým je kvalitní a dokážu i říci ,že by mohl hrát ligu i tu nejvyšší.

MU.United
Do minulého týdne absolutně bezchybně prošel s plným počtem možných bodů. Avšak tento týden dvakrát „chyboval,, a to tak, že jednou prohrál a jednou remizoval. Podle mě už si na vrchol nevystoupne, avšak nechme se překvapit, třeba zabojuje a nenechá výhru soupeřům zadarmo.

Fc.rangers
Tak zatím se mu nikdy nepovedlo postoupit do první ligy. Avšak podle mě je to jen pořádná dávka smůli. Letos se tam podle mích předpokladů také nedostane . Ale zatím bojuje statečně na pátém místě. Tým má kvalitní a možná ho ještě uvidíme u čela tabulky.

FC MIAMI TIGERS

V týmu určitě musí panovat spokojenost. Po jedné remize se Spot Team a jedné prohry se Dřetovicemi se asi ani nic jiného pociťovat nedá. Vítěz 3.ligy v minulé sezóně se zdatně drží čela a určitě se bude snažit posouvat se v tabulce nahoru.

Spot Team
Tým má poněkud starší hráče, ale to neznamená že nedokáží ohrozit soupeřovu branku, ba naopak Spot team se drží v půli tabulky a bude bojovat o to , aby se tam i nadále udržel.

DanLuka
Další vítěz 3.ligy v loňské sezóně si také nevede špatně. Ovšem skóre 18:15 mluví za vše… Obraně se letos nedaří utlumit střeli nepřátelských útočníků… Snad se postupem času obrana nějak dohodne a bude schopná zastavit i ty nejlepší mašiny na góly.

Jezdci apokalypsy
Myslím , že manažer týmu není asi úpně spokojený tým každou sezónu tvrdě bojuje o postup do nejvyšší ligy a letos se nachází až v druhé polovině tabulky. Doufejme že tým zabere a bude hrát o ty nejvyšší příčky jako vždy ať to máme zajímavější .

FC Otín
Tým ,který se v minulé sezóně jen těsně zachránil to bude mít těžké i tentokrát. V této sezóně nepředvádí žádné extra výkony a určitě semnou souhlasí i skóre které vypadá takto : 7:18

BFC Kecal
Tým je zatím na 11.příčce, podle mích výpočtů by měl ,ale v dohledné době zase trošku podskočit od dna do středu tabulky kam podle mě patří. V týdnu ho budou čekat dva lehčí zápasy a jeden těžký, takže ho určitě budeme po příštím týdnu hledat ve středu tabulky

Chelsea Poruba
Bída. Tým dal zatím jen 2 góly a dostal jich12! Bude muset v týdnu hodně zabojovat , aby nepadl do sestupových příček. V týdnu bude mít opravdu těžký los , bude to mít velice težké ,aby dokázal alespoň 1 výhrát.

CDF PACHUKA SOCCERS
Týmu se zatím podařilo ukořistit jen 3 body a to výhrou nad TBM. Výsledky týmu nejsou nijak dobré. Tým v pauze nepřivedl žádné posily a to se teď zřejmě dostavuje… V týdnu to bude mít těžké a podle předpokladů si své umístění nejspíše nechá

Pulp Fiction
Tým , který se jednoznačně potýká s s finanční krizí se už nemá čím bránit. Sestup ho nejspíše nemine , pokud se nenajde nějaký bohatý sponzor.

Gitano Oakland
Tým od ,kterého se předpokládali kapánek lepší výsledky značně zklamal. Zmohl se jen na jedinou remízu a tak má tak trochu z ostudy kabát…


by EDVARDOS

O.C. Relax narazil ve druhém kole na kostarický FC La Cruz a neměl s ním žádné problémy. La Cruz vyběhl s naprosto stupidním rozestavením, které předurčilo, že dostane výprask. Ten i přišel. Třemi brankami se blýskl turek Musa Aslanoglu, chlapec holt v první sezoně vyrůstal v kvalitním klubu :P. Jednu branku přidal Diego a to může být manažer hostujícího celku rád jen za 4 branky, rozhodně si jich zasloužil víc. Relax je v tabulce, s šesti body, pěti vstřelenými brankami a žádnou obdrženou, druhý a o první místo si to rozdá již za dva dny.

Bug to nebyl. Druhý tým reprezentující amíky, New York Knights, na tom není v OS zrovna dobře. Po prvním kole, kdy prohrál s Rochou 3:1, jsem psal, že je prohra jen bug serveru a příště to už bude určitě lepší. Bohužel, stal se pravý opak. Bylo to ještě horší. Jeho soupeřem byl matador a dlouhý vládce Chile, Malicky team F.C., který si přichystal skvělou střeleckou produktivitu a z osmi střel na brankáře jich v síti skončilo pět. Naopak našemu týmu se i přes pár nebezpečných akcí nedařilo a jediný gol padl z penalty, trefil se Dixon. Prohra 5:1 je tak více než krutá, zápas to byl vyrovnaný. New York bohužel zůstal bez bodu na posledním místě, a pokud chce ještě pomýšlet na postupové místa, bude muset ve zbývajících kolech máknout a neprohrát.

OP

SK Springfield zatím v OP válí. Jak už v lize, nebo v OP, tým ukazuje, že má na začátku sezony skvělou formu a zatím ho ještě nikdo nezastavil. Ani celek z Peru FC Sokol Radějov. Na toho Springfield narazil ve druhém kole a neměl s ním žádné větší potíže. Zápas nakonec skončil 3:0 ve prospěch Springfieldu, kterému tak patří první pozice ve skupině. Snad si to nepokazí.

To další celky z USA už nemají tak skvělou pozici v tabulce. Jak Albuquerque Warriors D.G., tak i San Francisco Predators, totiž nezvládli ani druhé kolo. Prvně jmenovaný si ale tak vysokou prohru, jakou utrpěl s korejským FC LUKAS, nezasloužil. Zápas byl na akce vyrovnaný, ale golově to skončilo 4:1 ve prospěch korejského celku a Albuquerque je tak na posledním místě, pořád ale neztrácí na druhé místo tolik bodů a šance na postup žijí. Ani další duel korejského týmu z tím naším neskončil vůbec dobře. Drustevnik kralova si na našem San Franciscu brankově a střelecky pochutnala a vyhrála 3:0.
 
 


Autor: Romixx