The USA Times - Troška té historie - n.2

Úvodní slova

Zdravím všechny čtenáře u druhého vydání The USA Times. Opět se zde dočtete něco o tom, jak si vedly týmy v prvním týdnu ligy a také ideální jedenáctku. Nebude chybět OS, OP a na závěr se můžete mrknout, jak sem již předesílal v nadpisu, na historickou tabulku. Pohrával jsem si s myšlenkou, jak tyhle články v budoucnu okořenit, proto v dalším vydání přidám druhou ligu a plánuji i nějaký ten rozhovor s předními manažery Améériky. To však až příště, teď už ale pojďme na první tři kola !!!

Liga

1. místo O.C. Relax

Relax letos rozjel honbu za již 13 titulem, a rozjel ji parádně. V prvním týdnu na něj čekali těžcí soupeři, i přesto to zvládl perfektně. V prvním kole na něj před domácím publikem čekal jeden z velkých soupeřů o titul, New York Knights. Manažer Relaxu vyslal na hřiště hned několik hráčů, kteří před pár dny vybojovali zlato na Mistrovství světa. New York se za celý zápas k nějaké větší šanci nedostal, jeho útočníci, mezi kterými hraje i taková hvězda, jako je Troy Smith, nedokázali ani trefit branku. Na druhé straně se do parádní formy dostal mladý útočník Relaxu, Doug Stewart. Ten se trefil hned čtyřikrát, nejprve z penalty ve 23 minutě, později v 74,83 a také 90 minutě. Relax tak úvodní zápas zvládl na výbornou a vyhrál 4:0. Ve druhém zápase vycestovali hráči O.C. na zápas proti Chili Flash. Tým, který vede bratr Mercuccia se však na svůj vlastní stadion nedostavil, kolují zvěsti, že se manažer Kanec zalekl formy svého soupeře a zápas nechal radši kontumovat ve prospěch Relaxu. Ve třetím kole přijel na stadion Santa Ana se špatnou formou hrající San Francisco Predators. I tenhle zápas opanoval Relax, již v 17 minutě krásnou ranou pod břevno zavěsil Eli Baker. Další branky přišly v závěru. Nejprve v 83 minutě na 2:0 zvýšil Musa Aslanoglu a o tři minuty později z penalty Doug Stewart na 3:0. Hosté se zmohli jen na zkorigování výsledku, v 88 minutě se z náhodné střely trefil Conway. O.C. Relax má tak po prvním týdnu plný počet bodů, což mu přineslo první místo, skore 10:1 a opět tak skvěle vykročil za titulem. Zastavte ho už konečně někdo … :D

2. místo SK Springfield

Na druhém místě se po prvním týdnu vyhřívá Springfield. Na úvod ho čekal Sokol Jezevec, který přijel s taktikou “všechno středem“. Tu ale dokázal SK Springfield zhatit, když svého soupeře dost přestřílel, ovšem branky ne a ne přijít. Až v 66 minutě jedinou branku zápasu vsítil střídající Daniel Cameron. Dobrý střídací tah manažera Petaskinhose tak přinesl první bodíky. I ve druhém kole neměl soupeř Springfieldu sebemenší šanci. Tentokrát byl drcen HP.ghetto. Hlavně začátek utkání vyšel hráčům skvěle, když se Tony Busch trefil dvakrát, v 11 a také ve 20 minutě. Ve 23 minutě na 0:3 zvyšoval australan Homer McCord. I nadále útočil Springfield, ale opět se potýkal s velkou impotencí útočníků, kteří dokázali zahazovat i nemožné. I tak ale Springfield vyhrál 1:3. V předchozích zápasech impotentní, v tom třetím úžasní. To byli útočníci, kteří ve třetím kole naprosto přejeli dalšího Sokola, tentokrát FC Sokol a vyhráli 5:0. Ze 6 střel 5 branek ? Parádní bilance. Po prvním týdnu má tak stejný počet bodů, jako vedoucí tým a druhý je tak jen o jednu branku. Dokáže i nadále držet krok s Relaxem? V příštím týdnu má poměrně lehký los, protože jej čekají týmy ze spodu tabulky, takže zaváhání nečekám.

3. místo Arizona Cardinals

Bez jakéhokoliv obkecávání a diskuzí největší překvapení bomba a překvapení prvního týdne. Ani ti největší fandové klubu nečekali, že bude Arizona na třetím místě a bude i před takovými týmy jako je New York, Chili Flash a dalšími. I když musím přiznat, že mu to občas soupeř dost usnadnil. V prvním kole jej čekalo Megasoccer Colorado, které nastoupilo s dost zvláštním rozestavením, kterého Arizona využila a hned v prvním zápase v 1. Lize si připsala tři body za výhru 2:1. Ve druhém zápase vycestovala Arizona do San Francisca, které do zápasu vyběhlo pouze v 10-ti lidech. I kvůli téhle chybě manažera soupeře si za remízu 1:1 připsali Cardinals důležitý bod. Ve třetím kole na jeho stadion přicestoval další nováček FC Hlučín, s kterým se Arizona potkávala ve druhé lize. I když Hlučín utkání betonoval a nastoupil s šesti obránci, taktika mu nevyšla. Arizona nasázela čtyři branky a soupeře rozdrtila. Po třech kolech má tak 7 bodů z 9 a okupuje třetí místo. Tipuji v dalších týdnech menší ústup ze slávy, tým nemá na to, aby celou sezonu odolával takhle vepředu.

4. místo American warriors Piráti Medlov

S šesti body jsou na “bramborovém“ místě Medlováci. Týden se pro ně vyvíjel slibně, když nejprve v 1 kole porazili San Francisco 2:0. První poločas byl vyložená nuda, ale v tom druhém dokázal nejprve po rohovém kopu v 69 minutě vstřelit branku Evgeny Aliev, druhou a poslední branku přidal tři minuty po naskočení do zápasu v 82 minutě Nick Davis. Ve druhém kole jej čekal jeden z adeptů na sestup, AC Huskyes Aljaška. I když se soupeř postavil prešovský beton, nebylo to moc platné, protože Piráti mají v týmu Alieva. Jen on sám vsítil 4 branky, další tři vstřelil Dunivant, poslední branku přidal záložník Lukeš. Medlov tak vysoko vyhrál 0:8. Velká zkouška čekala tým v pátek. Do města přicestoval Chili Flash, který do zápasu vběhl v 10ti lidech. I to ale stačilo, aby vyhrál 0:1 a připravil pro American warriors Piráti Medlov první letošní porážku. Tým má tak v tabulce 6 bodů a stejně jako Relax vstřelil 10 branek, což ho řadí mezi nejlépe střílející týmy.

5. místo Chicago Czech

Další překvapení v nejvyšší lize. V prvním zápase čekal Chicago HP.ghetto. Austin Spector, nejlepší útočník Chicaga, rozhodnul utkání dvěma brankami a zařídil výhru svého klubu. Ve druhém kole přišlo zaváhání, když na hřišti FC Sokola předvedl tým absolutní nic a prohrál 1:0. Mohl ale dopadnout i hůře, děkovat musí brankářovi. Ve třetím kole ukázalo Chicago neskutečnou produktivitu a efektivitu v útočné řadě. Ze tří střel dokázal vsítit tři branky a zvítězil 3:0. Tým je tak na 5 místě. Chlape, uber s těmi klíčáky, EC máš po týdnu dost nízko …

6. místo New York Knights

Po dvou překvapeních přichází i menší zklamání. Tím je New York. Tým patří mezi ty nejlepší, co v USA jsou, ale prohrát v 1 kole s Relaxem 4:0 je trochu moc. A k tomu si připsat jen dvě střely na branku. I když nutno podotknout, že na něj Relax vyslal to nejlepší, protože hráli borci, co si kopli na Mistrovství světa. První zápas tak neskončil dobře a ukazuje, jaké jsou výkonnostní rozdíly mezi prvním a těmi dalšími. Ve druhém zápase na něj čekal Sokol Jezevec. New York si chtěl spravit chuť po nepovedeném úvodu, což se mu i povedlo a navíc Jezevec vyběhl jen v 10 hráčích, takže to měl NY dost usnadněné a zvítězil 0:4. Ve 3 kole na jeho stadion přicestoval Megasoccer Colorado se svým zvláštním rozestavením. New York nasadil ofenzivní sestavu v rozestavení 3-4-3, ta se mu vyplatila, protože vyhrál 2:0 a za první týden si připsal 6 bodů.

7. místo Chili Flash

Manažer se potýká s velkým nedostatkem času, což se projevuje i na tom, kolik hráčů vybíhá na hřiště. V prvním kole 10, ve druhém kontumace, ve třetím opět 10. Manažer je i ve finanční krizi a mnohé bulvární plátky mluví o konci existence týmu. Pojďme ale k výsledkům. Jak sem již předesílal, do prvního zápasu proti Oggymu vyběhl tým v 10 lidech a zápas se nezačal vyvíjet zrovna dobře, protože útočník O Neil po dvou žlutých již ve 25 minutě odcházel do sprch a tým hrál v 9! Toho využil domácí tým a ze své první střely vstřelil branku. Naštěstí pro Chili Flash dokázal ve druhém poločase Quentin Perez dvěma brankami otočit výsledek a Chili i v 9 hráčích vyhrál. Druhý zápas proti O.C. Relax projistotu nenastoupil nikdo a první kontumace tak byla na světě. Ve třetím kole, opět v 10, i přesto Chili Flash porazil Piráty, opět tým zachránil Perez jedinou brankou. Uvidíme, jestli se tým dostane z krize.

8. místo Albuquerque Warriors D.G.

Poklidný střed tabulky drží po prvním týdnu tým s dost složitým názvem, Albuquerque a na kontě má 5 bodů za jednu výhru a dvě remízy. V prvním kole měl proti FC Sokolu dost velkou smůlu, protože i přes aktivitu útočníků nevstřelil branku. Zápas skončil 0:0. I jeho další zápas skončil remízou a opět si tým vybral dost smůly. I tentokrát soupeře přestřílel, jenže Colorado z jedné větší akce dostalo míč do sítě. 1:1. Ve třetím zápase se mu podařilo konečně vyhrát. Porazil adepta na sestup, Huskyes Aljaška, 5:2.

9. místo Fc Sokol

Jeden z nejstarších stále existujících celků v americe si v prvním týdnu vedl tak nějak všelijak. V 1 kole může děkovat výkonu brankáře, který Sokolu vychytal remízu 0:0. Útočníci se nedostali k vůbec ničemu. Ve druhém kole to vypadalo úplně jinak. Tým se proti Chicagu probral a útočníci soupeři pořádně zatápěli. Branku ale vstřelili jen jednou, přesněji se trefil Camp. Třetí kolo ale dopadlo dost špatně. I když se prohra proti Springfieldu čekala, ne v takové podobě. Hráči si ze soupeřova stadionu odvezli pětibrankový debakl a po prvním týdnu tak mají 4 body a i skore 1:5 není moc lichotivé.

Na úvod měl tým těžký los, čekal jej Chili Flash. I když soupeř nastoupil v desíti a ještě byl hráč vyloučen, Oggy et les cafards to i tak nezvládli a prohráli 1:2. V dalším kole ale dali za vyučenou nováčkovi z Hlučína a porazili ho 4:0. Třetí kolo proti Chicagu nezvládl brankář, který pustil vše, co letělo mezi tři tyče.

11. místo HP.ghetto

Tým, kterému sem v minulém článku přiřknul sestup, se po prvním týdnu nachází na 11 místě. V prvním kole proti Chicagu to mělo ghetto dost těžké, protože manažer soupeře to snad drtí na klíčáky. Nepředvedl nic a s Chicagem se tak rozloučil prohrou 2:0. Ve druhém kole jej čekal Springfield, i tenhle zápas tým nezvládnul, může být rád, že si brankář Chris Allen přivezl parádní formu, nebýt jej tak si snad odveze i desítku. 1:3 je tak pro ghetto více než přijatelný výsledek. Premiérové body tým získal v pátečním zápase se Sokol Jezevcem. Využil jeho špatné formy a jedinou brankou rozhodnul utkání v závěru Petersen

12. místo FC Hlučín

Hlučín svedl v minulém týdnu důležitý boj za udržením. V prvním kole totiž dokázal porazit AC Huskyes Aljaška. Hlavně díky neuvěřitelné přesnosti, když ani jedna střela neletěla mimo bránu, dokázal tým vstřelit dvě branky a vyhrát. V dalších kolech už to tak žhavé nebylo. Ve 2 kole nasadil proti Oggymu 6 obránců, což značilo, že tým chce udržet remízu a nulu na kontě. To mu absolutně nevyšlo, dostal 4 branky a odjel poražen. Ve třetím kole opět se šesti obránci a opět debakl. Tentokrát s Arizonou. Po prvním týdnu má tak 3 body a moje rada je taková, ať proti stejně kvalitním celkům nezkouší takový beton a je odvážnější a riskuje.

13. místo Megasoccer Colorado

Na 13 místě se usídlil Megasoccer Colorado. Od něj sem přece jen čekal trošku více, hlavně v 1 kole, kdy ho nováček z Arizony porazil 2:1. Ve druhém kole uhrál pěknou remízu s Albuquerque, i když ani v tomhle zápase zrovna aktivní nebyl. Za remízu 1:1 může být tak rád. Ve třetím kole jej čekalo velké sousto v podobě New Yorku a ani v tomhle zápase moc nepřesvědčil. V jeho síti nakonec skončily dvě střely, i když statistiky ukazují na spousty promarněných střel NY. Chtělo by to občas udělat změnu v rozestavení, to co tým praktikuje, není zrovna nejlepší.

14. místo San Francisco Predators

Určitě největším překvapením ve špatném slova smyslu je 14 místo San Francisca. Tým, který bojuje i v Oceánských pohárech, okupuje místo okolo sestupových vod a to nečekal snad nikdo. První zápas s piráty ukázal, jak je tým z formy, nedostal se do žádné větší akce, spíše naopak a prohrál 2:0. Mnoho fandů myslelo, že je to jen vyjímka a že se tým vrátí do starých zajetých kolejí, jenže hned ve 2 kole proti nováčkovi, tedy Arizoně Cardinals bylo vidět, že to není jen náhoda. Zápas skončil remízou 1:1 a San Francisco nebylo rozhodně lepším týmem. Třetí kolo už jen prohloubilo krizi týmu, protože s Relaxem neměl žádnou šanci a prohrál 3:1. Uvidíme jak se z toho tým dostane, šanci bude mít ve 4 kole proti Springfieldu, i když ne moc velkou.

15. místo Sokol Jezevec

Sokol Jezevec je sice na předposledním místě, ale až takové zklamání to není. Stačí se totiž podívat, co jej minulý týden čekalo. V prvním kole jej čekal Springfield a hlavně zásluhou brankáře, Jezevec prohrál jen 1:0, i když to mohlo být daleko horší. Ve druhém to byl zase New York, který si potřeboval spravit chuť. Navíc po chybě manažera vyběhl tým jen v deseti. I kvůli téhle chybě tým prohrál vysoko 0:4. Až třetí kolo je pro fandy klubu zklamáním, protože tým nedokázal porazit HP.ghetto a prohrál 0:1. I přes to, že má na kontě nulu jej čeká v příštím týdnu lehčí los a posun ze sestupových míst je snad jasný.

16. místo AC Huskyes Aljaška

Bezkonkurenčně nejhorším celkem po třech kolech je Aljaška. Jeden ze dvou týmů, kteří ještě nezískali ani bod a i když je možná ještě brzo, nevidím to s týmem moc dobře. Hned první kolo bylo pro tým jedno z nejdůležitějších, protože jej čekal Hlučín, další adept na sestup a takové týmy by měla Aljaška porážet, pokud se chce udržet. To se jí ale nepovedlo. Oba týmy vyběhly do zápasu s dost zvláštním rozestavením s pěti obránci. To již značilo, že zápas nebude žádná střela vedle střely. Aljaška zápas nezvládla a prohrála 2:0. Ve druhém kole přišel výprask od Pirátů z Medlova. Absolutní selhání celé obrany znamenalo, že na domácím hřišti dostalo Huskyes 8 branek a prohráli 0:8. Ve třetím kole proti Albuquerque Warriors D.G. přišlo mírné zlepšení, tým už se dokázal dostat i ke střelám, dokázal vstřelit dvě branky, jenže soupeř jich nasázel hned pět. Takže i třetí zápas nedopadl nejlépe. Tým příští týden čeká dorost těžký los, 4 kolo O.C. Relax, 6 kolo New York, takže nějaký velký bodový zisk nepřijde.

Na závěr jen pár slov. Zkuste občas někteří alespoň trošku změnit rozestavení...

All Stars-formace 3-4-3

Brankář

Chris Allen  - Podle mého názoru byl nejlepší brankářem uplynulého týdne 28 letý Allen, který chytá za HP.ghetto. Hlavně proti Springfieldu předváděl skvělé zákroky. Za 3 zápasy na něj mířilo 21 střel, za jeho zády skončilo pouhých 5 branek.

Obránci

Louis Hanks – Pravý obránce Sokolu Jezevec. I když se jeho týmu vůbec nedaří, on žádnou větší chybu neudělal a v týmu vyčnívá.

Carlos King – Střední obránce O.C. Relax sice odehrál jen jeden zápas, ale to proti New Yorku. Předváděl skvělé obrané zákroky a díky němu se do větších akcí nedostávala taková persona jako je Troy Smith. Proto nemůže v All Stars chybět.

Chandler Trembly – obránce, který může hrát na jakémkoliv místě v obraně. Hraje za San Francisco a i přes svůj nízký věk, když je mu 23, dostává dost šancí. A daří se mu, proto sem jej vybral na levý post obrany.

Záložníci

Kevin Roddick – Defenzivní záložník Springfieldu ukázal, že proti slabším týmům mu to jde. Dokázal zastavit dost začínajících útoků, takže obrana neměla tolik práce.

Peter McCulloch – Založník týmu, který je zatím překvapením. Na mysli mám Arizonu. Tenhle skot podává spolehlivé výkony a jako ofenzivní záložník vytváří perfektní přihrávky na goly.

Ricky Mahoney – Pravý záložník New Yorku. Může nastoupit jako ofenzivní ale zastoupí i defenzivní práci zálohy.

Eli Baker – Na levé straně zálohy Eli Baker, který hraje za O.C. Relax. Nemá to v týmu moc lehké, nedostává totiž tolik příležitostí. Když ji ale dostane, dokáže rozhodnout přesně tak, jak to provedl proti San Franciscu.

Útočníci

Doug Stewart – útočník O.C. Relax, kterému je 25 let tvoří pevnou součást útoku tohoto velkoklubu, za 2 zápasy vstřelil 5 branek a vede i statistiku střelců v 1 lize v USA.

Evgeny Aliev – ruský střelec, hráč American warriors Piráti Medlov, za 3 zápasy vstřelil 5 branek a hlavně jeho branky táhnou tým tak daleko. Popravil i Aljašku.

Tony Busch – střelec  Springfieldu, za 3 zápasy vstřelil 4 branky.

OS

V superpoháru má USA dvojí zastoupení. Tím prvním je O.C. Relax. Ten byl nalosován do skupiny G, ve které jsou jeho soupeři urugvajský Cerro Athletic, kostarický FC La Cruz a také ekvádorský Los Lolitos de Plejdos. Právě s posledním jmenovaným ekvádorským týmem odehrál manažer Mercuccio první zápas. Zápas jedinou brankou rozhodl turecký zabiják Musa Aslanoglu, který se trefil hned ze začátku utkání, přesněji v 10 minutě. Soupeř si moc šancí nevytvořil, naopak může být rád, že zůstalo jen u jedné branky v jeho síti, protože Doug Stewart v poslední minutě neproměnil pokutový kop. I tak si ale Relax odvezl tři body a v tabulce je druhý jen o skore za vedoucím Cerro Athleticem. V příštím kole na něj doma čeká FC La Cruz a náš tým je jasný favorit, i sázkové kanceláře mají jasno.