ChdFA - dva týdny za cenu jednoho

Vážení čtenáři!

Před čtrnácti dny vyšel ChdFA rekordně pozdě, nyní vychází pro změnu nezvykle "brzy". Už v pondělí se nám totiž článek většinou vydat nepodařilo. A co tedy naleznete uvnitř předposledního čísla 31. sezóny? Stručně řečeno - osmý a devátý týden v ligových soutěžích, pohárech a reprezentaci.

Chile zdar!

1. Liga

Malicky
AC Camel

FC Barca

Mattyho parta  CdF Colo Colo Mariánské Hory

Na špici tabulky se za uplynulé dva týdny nic nezměnilo. Stále ji okupuje neporazitelný C.C. Ajax. Asi nejtěžší zápas pro Ajax přišel ve 27. kole, kdy do Colo Colo Areny přijel Fc Sandokan. Ukázalo se však, že ani aktuálně třetí celek tabulky není schopen Ajaxu konkurovat. Domácí si vytvořili celou řadu příležitostí, proměnit ovšem dokázali pouze dvě. C.C. Ajax vyhrál 2:1.

Santa Cruz ve 23. kole podlehl Sandokanovi 0:1, ale protože ve zbytku utkání neztratil ani bod, udržel druhou příčku. Zvláště s chutí si hráči Cruzu zastříleli ve 27. kole proti Puerto Monttu. Vítězství 8:0 bylo vůbec nejvyšší v sezóně.

Třetí Fc Sandokan zaznamenal již zmiňovanou cennou výhru nad Santa Cruzem. Více jak třetí místo už v letošní sezóně zřejmě nevybojuje.

Malicky team zůstává v těsném závěsu za Sandokanem. Nejúspěšnější klub Chilské historie budou v posledních dvou týdnech mrzet dva zápasy - ve 22. kole prohra 0:1 s Mattyho Chilskou partou a ve 27. kole opět 0:1 s AC Camel. nebýt těchto zaváhání, atakuje Malicky druhou příčku.

FC Puerto Montt prožil "hrůzostrašných" čtrnáct dní. Porazil jen AC Camel a CdF Colo Colo. Výprask si odnesl ze zápasů se Sandokanem (0:5) a Santa Cruzem (0:8). Nestačil ještě na Žatec a Slávii.

Fantastickou formu nabrali hráči Mariánských Hor. Ve 22. kole více méně podle očekávání podlehli Ajaxu, poté už načali pětizápasovou šňůru vítězství. Dokonce při ní Mariánské Hory nedostali ani gól. V tabulce vystoupal nováček 1. ligy na šesté místo a není bez šance dostat se do pohárů.

V opačné pozici se ocitl FC Colo Žatec, který si poháry v příští sezóně s velkou pravděpodobností nezahraje. Série čtyř porážek za sebou jej odsoudila na sedmé místo.

Mužstva od osmého do čtrnáctého místa jsou poměrně vyrovnaná. Jistotu udržení v 1. lize má tři kola před koncem Fénix Villarica i třináctá FC Barca. FC Slávia ještě teoreticky může klesnout na patnáctou příčku, to by však musela všechny zbývající zápasy prohrát a Club Deportes La Serena by naopak musel získat všech devět bodů.

Koho v nejvyšší soutěži v příštím ročníku určitě neuvidíme, to je AC Camel. Od historicky prvního sestupu Camela neuchránila ani zázračná výhra na hřišti Malickeho.

Nakonec se ještě podíváme na tabulku. První z nich zachycuje situaci po 24 odehraných kolech.

16. AC Camel 24 1 6 17 9

Druhá tabulka pak ukazuje stav tři kola před koncem sezóny.

16. AC Camel 27 2 6 19 12

Kompletní statistiky po 27. kole naleznete zde.

2. a 3. Liga

Mario team Fc Los Lagos Sedliste Fc Barcelona

Máme za sebou osmý týden a zdá se, že zůstává jediná otázka. Kdo doprovodí do první ligy suverenní Del Ejército Rojo? To by se ale mělo vyřešit až v posledním týdnu. Zde FC Barcelona bude hostit ve 28.kole Dobnerovu a ve 30.kole HK Hanou Kroměříž. YBA Punta Arenas, které mohutně finišuje, má úkol těžší. Ve 27.kole hostí Los Lagos, ve 29.kole zajíždí na Mario team a v posledním kole hostí lídra Del Ejército Rojo.

Del Ejército Rojo

* Přestože Ejército ztratilo dva body, v tabulce se odpoutalo od pronásledovatelů a s šestibodovým náskokem, zdá se míří do první ligy. Jediná ztráta v podobě bezbrankové remízy z Hané určitě mrzí, zvláště když Ejército bylo po celý zápas lepším týmem a nedovolilo Hané byť jen jedinou střelu na bránu. Dobrou formu pak potvrdilo doma s Dobnerovou, i na Widzewu, kde shodně vyhrálo 5:0. Doma zaznamenal Polák Jakub Kolodziej hattrick a když na Widzewu dal jen dva góly, musel hattrickem vypomoci jiný legionář, Francouz JeanArnaud Dervaux. Bilance 2-1-0 10:0 7bodů

FC Barcelona

* Na druhém místě už má jen bod k dobru na YBA Punta Arenas. Nejvíce mrzí domácí prohra s přímým konkurentem Puntou Arenas 0:1. Na šance velmi hubené utkání s mírnou převahou hostí rozhodl těsně před poločasem Christian Dorus. 3:0 ve Versailles se čekalo, méně už domácí prohra 1:2 s Mario teamem. Hosté vedli už od čtvrté minuty gólem Xaviera Guimaraese z penalty. Jairo Verda ve 24.minutě vyrovnal a mnozí čekali obrat. Když však se 41.,minutě nechal po druhé žluté vyloučit Massimo Gaitiozačali se o výsledek bát domácí. Trest přišel v 66.minutě opět z kopačky Xaviera Guimaraese. Bilance 1-0-2 4:3 3body

YBA Punta Arenas

* Zdálo se, po vítězství 1:0 na Barceloně a domácí výhře 5:0 s Teplicemi, 4góly dával Christian Dorus, že Punta Arenas útočí na postup. Jakým musel být rozčarováním zápas v Sedlišti. Přestože hosté byly po celý zápas lepším týmem a ujali se vedení zásluhou Christiana Doruse už v 11.minutě, Sedliště už o 3minuty později vyrovnalo, za dalších 5minut vedlo a v 84.minutě překvapivý zisk pečetilo. Orlando Collar a Joshua Jordan tak zužitkovali jediné tři šance svého týmu. Punta Arenas prohrála 1:3! Bilance 2-0-1 7:3 6bodů

HK Haná Kroměříž

* O pondělní bezbrankové remíze s Ejércitem jsme už psali. Ve středu přivezla Haná povinné body z Coriuts za výhru 2:0 a pátek v poklidném tempu doma přehrála vicaj 3:0. Bilance 2-1-0 5:0 7bodů

Dobnerova

* Se nedaří. Zbytečně kontumovala domácí duel s fc vicaj, přivezla si nášup 0:5 z Ejércita a tak jediným ziskem tohoto týdne je výhra 4:0 na slavii. Hattrickem se blýsknul Martín Ordonez. Bilance 1-0-2 4:8 3body

TJ Sokol Sedliště

* Mělo velmi úspěšný týden. Porazilo doma 2:0 tým schalke 04. Přivezlo bod z Los Lagos, za remízu 1:1. Prohrávalo sice od 27.minuty gólem Alejandra Centena, ale ten byl v 52.minutě vyloučen Sedliště v minutě sedmdesáte z penalty Orlando Collarem srovnalo na konečných 1:1. Ještě větší nadšení zavládlo, když plný stadion sledoval historickou výhru 3:1 nad Punta Arenas. Bilance 2-1-0 6:2 7bodů

FC Los Lagos

* Vyhráli na Widzewu 4:0, doma ztratili zmiňovanou remízou 1:1 se Sedlištěm a v pátek zvítězili 2:0 v Teplicích. Bilance 2-1-0 7:1 7bodů

Mario team

* Odepisovaný zase překvapil. Jako jediný z druhé ligy v tomto týdnu vyhrál všechna utkání. 4:0 na Cobreole, doma 3:0 s Widzewem a hlavně v pátek 2:1 na Barceloně. Hlavní postavou posledních dní je Xavier Guimareas, který nasázel hattrick Cobreole a dva góly Barceloně. Bilance 3-0-0 9:1 9bodů

Tabulce střelců vévodí Pablo Solano (Ejército) s 43brankami, pronásledován duem Christian Dorus (Punta Arenas) 34gólů a Peruánec Martín Ordonez (Dobnerova) s 33 brankami.

3. liga

Filetes de Pollo frito FC

* Opět vyhráli všechny své zápasy a okupuje už čtvrté místo tabulky. 3:1 v Trenčíně, ve středu přivítali doma nováčka Trasandino, 5:0 a 2:0 vyhráli v Hořovicích. Bilance 3-0-0 10:1 9bodů

Trasandino de Los Brnos

* Mělo těžký vstup do soutěže. Hned v prvním zápase zavítalo na hřiště jediného koučovaného týmu Filetes a přivezlo debakl 0:5. Ve druhém zápase, už však dokázalo získat bod, když doma remizovalo 1:1 s Domaslavicemi. A mohlo být ještě veseleji, domácí vedli od 65.minuty a od 71,první hráli proti deseti. Pak však byl v 76.minutě vyloučen domácí Cueto Cruz, hosté za 2minuty z penalty srovnali a když v 87.minutě byl vyloučen Hector Tejada, v kotli domácích fanoušků to jen vřelo. Trasandino zůstává v lize poslední. Bilance 0-1-1 1:6 1bod

Tabulky střelců si zabralo trio z Filetes do Pollo frito FC. Jerome Joquin 10 gólů, Oscar Cavilla 8 gólů a Cristobal Miron 7 gólů.

16. tbm 2

Předposlední týden ligových bojů potvrdil, že rozhodovat o důležitém se bude až v závěru soutěže. Za, se sedmibodovým náskokem vedoucí, Del Ejército Rojo se usadilo YBA Punta Arenas. Má sice dvoubodový náskok před třetí FC Barcelona, ale ….., ve 29.kole zajíždí na Mario team a v posledním kole hostí lídra Del Ejército Rojo. Pokud chce postup musí své zápasy vyhrát. Každopádně drží postup ve svých rukách. To se nedá říci o FC Barceloně. Bude hostit ve 28.kole Dobnerovu a ve 30.kole HK Hanou Kroměříž. Fanoušci Del Ejército Rojo, se mimo postupu mohou také těšit na finále národního poháru, které sehrají s prvoligovým Santa Cruz.

* Neponechalo nic náhodě a vyhrálo všechny duely uplynulého týdne. Deklasovalo doma FC Barcelona 6:0! Polák Jakub Kolodziej dával 4 góly, rozdílem třídy vyhrálo i v Sedlišti, 5:0, kde pro změnu řádil Pablo Solano, 4góly a 5:0 vyhrálo i doma s Versailles. Pablo Solano tentokrát zůstal jen u hattricku. Ano takto se bojuje o postup. Bilance 3-0-0 16:0 9 bodů

* Se díky stoprocentní bilanci posunula na druhou pozici. Rozdrtila doma Widzew 7:0, 5gólů dával Christian Dorus, vyhrála 3:0 ve Versailles a nejtěžší zápas svedla doma s FC Los Lagos. Vyhrála sice 2:0, vítězství pečetil až v 72.minutě Christian Dorus gólem z penalty. Bilance 3-0-0 12:0 9 bodů

* Pohřbila veškeré své šance na první ligu hned v pondělním zápases Del Ejército Rojo? Takovou jednoznačnou záležitost očekával málokdo. Výsledek 0:6 vypadá opravdu hrozivě a i předvedená hra tomu odpovídala. Domácí výhra 3:0 s Coriuts,ani 2:0 na Cobreole na náladě fanouškům Barcelony nepřidali. Bilance 2-0-1 5:6 6 bodů

* Drží čtvrtou příčku a zdá se, že tady soutěž i dohraje. Načala týden překvapivou, ale zaslouženou prohrou 0:3 na Mario teamu. Ve středu doma udolala Dobnerovu 1:0. V zápase měla jasnou převahu, ale ani dva pokutové kopy nedokázaly tuto převahu brankově zúročit. Výhra 6:0 na slavii a 4góly Aarona Russela, patří do kategorie povinných. Bilance 2-0-1 7:3 6 bodů

Dobnerova

* Vyhrála doma 5:0 s Cobreolou. 4góly dával Domingo Mauro Marquez. Ve středu podlehl na Hané 0:1 a v pátek porazila doma Sedliště 1:0. A to byli hosté lepší a zdálo se že dotáhnou brankové skóre domácích, otevřené přísnou penaltou, jenže přišlo vyloučení Hernandeze Perala a hosté na zvrat již nenašli síly. I tak by zápasu více slušela remíza. Bilance 2-0-1 6:1 6 bodů

* Vyhráli 3:0 doma s Versailles, 2:0 na schalke a jedinou ztrátu zaznamenali při prohře 0:2 v Punta Arenas. Bilance 2-0-1 5:2 6 bodů

Mario team

* Co se děje u Maria? Borci tohoto týmy by se spíše měli jmenovat Robin team. A máme na mysli Robina Hooda. Bez problémů doma porazili 3:0 Hanou i schalke, ale z Teplic vezou pouze bod za remízu 2:2. Bilance 2-1-0 8:2 7 bodů

* Spadlo sice na osmé místo, ale nedá se říci, že by zklamalo. Vyhrálo 2:0 na Coriuts, domácí prohru 0:5 s Ejércitem budou chtít fanoušci rychle zapomenout, ale na Dobnerova i přes prohru 0:1 hráli zase velmi dobře. Bilance 1-0-2 2:6 3 body

Tabulce střelců vévodí Pablo Solano (Ejército) s 51 brankami, pronásledován duem Christian Dorus (Punta Arenas) 43 gólů a Peruánec Martín Ordonez (Dobnerova) s 35 brankami.

3. liga

* Opět vyhráli všechny své zápasy a okupuje už třetí místo tabulky. 2:1 doma s Manchesterem of United nebylo příliš přesvědčivé, ale 3:0 v Hlízově a 4:0 doma s Nelahozevsí to už byla jiná muzika. Bilance 3-0-0 9:1 9bodů

* Po pondělním vítězství 4:1 z Trenčína a domácí remíze 1:1 s Manchesterem of United, se zdálo, že tento mladý tým nastoupil správnou cestu. Jaké však bylo zklamání fanoušků, když tým nenastoupil v domácím utkání s FC.LOL . Trasandino už je třinácté, ale jaký bude osud tohoto týmu? Bilance 1-1-1 5:5 4body

FC DOLNÍ KOZOJEDY
* Tento nováček má za sebou zatím dvě prohry. Domácí 0:4 s Duklou Praha a 1:2 z Guerreros de los Muertos. Tým zůstává na poslední příčce. Bilance 0-0-2 1:6 0bodů

Tabulky střelců si zabralo trio z Filetes do Pollo frito FC. Jerome Joquin 14gólů, Oscar Cavilla 12gólů a Cristobal Miron 7gólů.

Poháry

Do čtvrtfinále Oceánské superligy se probojovali dva zástupci Chile - C.C. Ajax a Santa Cruz.

Cruzu určil los za soupeře Rocha FC. Podle skvělého Kadlíkova článku čtvrtý nejúspěšnější celek na Brejku. První utkání na půdě Rocha FC dopadlo pro Santa Cruz poměrně dobře. Přes mírnou střeleckou převahu domácích dokázali Jankiho svěřenci dvěma zásahy ve druhém poločase vybojovat remízu 2:2. Také v odvetě vedla Rocha brzy 2:0, Enrique Haya a Jose Maria Bennett však svými brankami dovedli zápas až do prodloužení. V něm gól nepadl, došlo tedy na penaltový rozstřel. A protože za domácí proměnili tři exekutoři, zatímco z hostí rozvlnili síť pouze dva, mohl se z postupu do semifinále Oceánské superligy radovat Santa Cruz.

27.8.2013 Rocha FC      2 2      Santa Cruz
29.8.2013 Santa Cruz      3 2     Rocha FC

C.C. Ajax narazil na loňského finalistu OS, totiž New Yourk Knights. Ajax v prvním zápase na domácí půdě vsadil na rozestavení maximálně pokrývající hráče soupeře. Leč nestačilo to. Útočník New Yorku Juan Gutiérrez de Felipe překonal gólmana Eslavu hned dvakrát v prvních deseti minutách střetnutí. Odvetný zápas se nesl ve znamení značné převahy "Rytířů". Od 20. minuty sice hráli bez vyloučeného záložníka Gibbse, přesto se ve 35. minutě zásluhou Piedadeho dostali do vedení 2:1. Tři minuty na to srovnal Jairo Viguez a čtyři minuty před závěrečným hvizdem přisoudil Raul Alas vítězství hostům. Ajax z Ameriky odvezl výhru 3:2, do semifinále postoupil New York.

27.8.2013 C.C. Ajax     0 2      New York Knights
29.8.2013 New York Knights     2 3      C.C. Ajax

Soupeřem Santa Cruzu v semifinále OS se stal úřadující mistr Ghany FC Brusiči Liboc. První dějství semifinálového dramatu se odehrálo v Chile. V poločase vedli Brusiči 1:0. Prosadil se Abeeku Lamptey. Ve 48. minutě zvyšoval na 2:0 Eric Obodai. Jiskru naděje vykřesal pro Cruz v 58. minutě Jose Maria Bennett. Zanedlouho poté se ale trefil podruhé v zápase Obodai. Zápas skončil 3:1 pro Liboc. V odvetě padla pouze jedna branka. Připsal si ji Abeeku Lamptey. V 71. minutě měl velkou příležitost srovnat skóre Ruperto Kagel, jenže neproměnil penaltu. Do finále tak postoupil FC Brusiči Liboc.

3.9.2013 Santa Cruz     1 3      FC Brusiči Liboc
5.9.2013 FC Brusiči Liboc      1 0     Santa Cruz

Čtvrtfinále Oceánského poháru se odehrálo již bez Chilské účasti.

Finále Národního poháru je na programu 12. září. Utkají se v něm Santa Cruz a Del Ejército Rojo.

12.9.2013 Santa Cruz             Del Ejército Rojo

Reprezentace

Přátelské utkání Chile - Polsko 2:3

Protože výběr Chile do 21 let měl 1. září v turnaji YBF volno, domluvili se reprezentační trenéři Chile a Polska na přátelském zápase. Oba výběry se utkaly již v Young Boys Friendly, tehdy Chile zvítězilo 2:1.

Chile šlo do vedení velmi brzy. Ve 13. minutě přesně pálil útočník C.C. Ajax Roger Saborio. Polsko nečekalo s odpovědí dlouho. Robert Lewandowski za tři minuty srovnal a ve 24. minutě dostal svůj tým do jednobrankového vedení. Po přestávce přišel na hřiště oživit ofenzivu Chile Roger Viguez. Jenže zanedlouho poté vedlo Polsko už 3:1. Trefil se Franciszek Adach. Chile dokázalo jen korigovat na 2:3, a to zásluhou Rogera Vigueze v 77. minutě.

Chile - USA 2:1

Čtvrté kolo kvalifikace postavilo proti naší reprezentaci USA. Američané si do té chvíle v kvalifikaci poradili postupně s Mexikem (3:2), Paraguayí (2:0) a Austrálií (1:0).

První šance utkání patřila USA. Zachary Fulton prošel středem hřiště do pokutového území a donutil brankáře Azulina k zákroku. Brankář Chile musel zasahovat hned při následujícím rohovém kopu, hlavičku Thorringtona vyrazil opět na roh. V 8. minutě se poprvé k útočné aktivitě nadechlo i Chile a hned z toho byla branka. Nicholas Glazer fauloval kousek od hranice pokutového území Berganzu, sám postižený se ujal exekuce přímého kopu a proměnil. Hráči USA se pochopitelně nechtěli s nepříznivým stavem jen tak smířit. Zachary Fulton ani Taylor Meola však prostor mezi třemi tyčemi netrefili.
Na další šanci Chile čekali diváci až do 20. minuty. Luigi Berganza se ocitl sám před gólmanem Bradleym. Ten střelu mladého forvarda vytěsnil mimo. Výběr USA měl dál drobnou územní převahu. Navzdory tomu mohlo ve 33. minutě jít Chile do dvoubrankového vedení. Nicholas Glazer fauloval v šestnáctce pronikajícího Vigueze a rozhodčí neváhal ukázat na značku pokutového kopu. Brankář Bradley svůj tým podržel, Viguezovu penaltu lapil do rukavic. Skóre se do přestávky nezměnilo.

Začátek druhého poločasu vyšel Chile na výbornou. Už ve 49. minutě dostal míč do běhu Luigi Berganza a střelou na zadní tyč nedal Bradleymu šanci. 2:0. Reprezentanti USA začali ztrácet původní jistotu a převahu. Chile drželo míč víc na svých kopačkách. V 65. minutě opět fauloval smolař utkání Nicholas Glazer, a to přímo na hranici pokutového území. Mnoho nechybělo k odpískání druhé penalty v zápase. Rozhodčí ale domácím přisoudil "jen" přímý volný kop.
Snad první pořádný útok ve druhé půli se borcům z USA povedl v 77. minutě. jeho výsledkem byla kontaktní branka. Postaral se o ní Taylor Meola parádní střelou z dobrých 30 metrů.
Všem příznivcům Chile zatrnulo v 89. minutě, kdy už se zdálo o osudu utkání rozhodnuto. Paulo Gato nešikovně fauloval Zachary Fultona. Taylor Cassar naštěstí pro Chile penaltu neproměnil. Lépe řečeno, gólman Hernandez Azulino Američanovu střelu chytil.

Chile si tak dokráčelo pro nečekané tři body a v polovině kvalifikace je na nejlepší cestě prodrat se mezi světovou elitu na Mistrovství světa. Ale raději nepředbíhejme.

Doufáme, že se vám aktuální číslo ChdFA líbilo a těšíme se na příští týden!