COPA CONQUISTA 21´, osmifinále a čtvrtfinále!

Osmifinále a Čtvrtfinále - 21. ročník, článek č. 7

Vítejte u sedmého článku jednadvacátého ročníku. Máme za sebou třetí fázi turnaje, kterou je Osmifinále a my vám zrekapitulujeme všechny výsledky. Závěrem si představíme čtvrtinálové dvojice.

Příjemné čtení přeje celý redaktorský tým.

Osmifinále

AFC Ajax
3:2
FC Brusiči Liboc
2:0 1:3

1. utkání
Celý článek začneme zápasem dvou velice silných celků, kterým se v předchozích bojích tohoto turnaje rozhodně dařilo, ale do dalších bojů mohl postoupit samozřejmě jen jeden z nich. Jako první hráli na domácí půdě borci z Holandska, jejž nastoupili v klasickém rozestavení 4-4-2 a i tento styl zvolil jeho soupeř z Ghany. Utkání sotva začalo a hostující gólman Addae Tanko lovil míč ze své svatyně poprvé. V 1. minutě se totiž po samostatném průniku dokázal prosadit domácí ostrostřelec Stephan Houwing. Mimo jiné onen duel byl i převelice tvrdý. Dohromady 32 faulů a spousta karet bych řekl, že mluví za vše. Více gólů v prvním dějství už bezmála 67 000 fanoušků nevidělo a tak se týmy rozešly do šaten za stavu 1:0. Do druhé poloviny hry nastoupily za domácí tým hned tři nové tváře a šlo se opět hrát. O trošku lepším v druhé půli byly právě domácí a to vedlo, jak už to bývá, ke spoustě faulů ze strany soupeře. V 63. minutě po druhé žluté šel předčasně z hrací plochy Brusič Fosu Osabutey. Netrvalo to ani 5. minut a následoval ho taktéž po druhé žluté Eruemolor Bazuce. Hold to kluci bez sebe nemohli vydržet. Hosté tedy dohrávali pouze v 9 a dá se říci, že to je zázrak, že do konce mače inkasovali pouze jednu jedinou branku, kterou v 87. minutě dal reprezentační hráč Guildo Vormer. Tato bitva, jenž chvílemi připomínala masakr tedy skončila v uvozovkách, jen 2:0.

Odveta
Bitva plná předzápasového napětí a očekávání. Tak to byl odvetný zápas, který se odehrál v 40 stupních. Tedy v Ghaně. I když domácí svůj první zápas prohráli, tak i přesto byli považováni za favorita. Tento pravdivý fakt se projevil hned v 8. minutě, kdy dokázal propálit hostujícího gólmana turnajový střelec z povolání Nana Anane. V první půli měla mírně navrch Liboc a obránci soupeře zastavovali protiútoky velmi často neopatrnými fauly. Jako první si vykoledoval žlutou kartu v 29. minutě Clint Verberne. V 41. minutě se domácí borci mohli ujmout dvou gólového náskoku, ovšem autor doposavad jediného gólu v utkání nedokázal proměnit penaltu. Do konce prvního dějství stihl Holanďan Verbene skopnout soupeře ještě jednou a vyfasoval si druhou žlutou kartu a tím vyloučení. Lepší start v druhé pětačtyřicetiminutovce měli domácí, jejž mohli opět lehce skórovat, ale bohužel hrdina a zároveň smolař zápasu Nana Anane neproměnil další penaltu. Ovšem za necelých 10. minut byla nařízena neuvěřitelná třetí penalta a opět se k ní drze postavil, Nana Anane. Ten už svou šanci tentokrát využil a stav 2:0 znamenal do budoucna prodloužení. To se, ale nestalo, protože na hrací ploše stále pobíhal Mark Jellema, který dokázal rozzářit příznivce Ajaxu. V utkání už žádná další branka nepadla. Z postupu se tedy poměrně haluzácky raduje Ajax a jeho trenér jistě v průběhu této série musel přežit ne jeden infarkt.

Hodnocení manažerů
Veninho (AFC Ajax): V tomto atraktivním a nabitém turnaji jsem dostal další těžký oříšek v podobě Matese.. Cíl byl opět postup ikdyž šance byli naprosto vyrovnané.. První zápas se povedl na výbornou a výsledek 2:0 byl naprosto zasloužený, v odvetě to byl vyrovnanější zápas ale chybovali nebo spíš zbytečně faulovali ve vápně.. Výsledkem byli 3 penalty, ze kterých Anane vytěžil pouze jeden gol, skvěle Yahaya! Jellema nakonec vystřelil postup a můžeme se těšit na čtvrtfinále..:))
PS: Mates už aspoň ví, kdo je AFC Ajax..;)

Kobylí Kobylnice
6:1
TJ Legea Chvalčov
4:0 2:1

1. utkání
V dalším osmifinálovém duelu se utkal tým z Irska a jeho soupeřem byl tým z Oceánie, konkrétně z Koreje. Jako první se na domácí půdě představila Kobylnice. Zápas začal velmi zostra a už v 5. minutě byli na koni domácí borci. Střelec z povolání Brian Goldbey totiž dokázal překonat hostujícího gólmana svou pohotovou dorážkou a bylo vymalováno. Netrvalo to ani pár minut a český talent v pozici brankáře lovil míč ze své svatyně po druhé. Tentokrát ho svou střelou vyvedl z míry Gary Harkin. První polovina hry byla převelice vyrovnaná, ale i přesto z ní jako vítěz do šaten odcházel Irský tým, který dokázal nasázet dva góly. Do druhé pětačtyřicetiminutovky nakráčely z obou stran na hrací plochu nové tváře a mohlo se začít hrát. V druhé půli se hrál tvrdý, ale i přesto líbivý fotbal. Oba týmy se hnaly do ofenzivy a to se samozřejmě 47 000 divákům líbilo. Totální euforie na stadionu vypukla v 74. minutě, kdy hlavou pod břevno zavěsila domácí primadona, jménem David Funnucane. Ovšem to nebylo vše. V 82. minutě svůj druhý gól dal Brian Goldbey, který tentokrát nasadil jesličky poslednímu hráči a doslova a do písmene famózně překonal Kolouška, který inkasoval za zápas 4 branky z 5 střel. Zápas nakonec skončil 4:0 což je stoprocentně více než nespravedlivé pro Legii, která měla pomalu více šancí než její soupeř, ale bohužel nedokázal nic zužitkovat.

Odveta
Odvetný duel, tak to už měla být pouze taková třešnička na dortu ze strany Irů, protože by to bylo obrovské překvapení, kdyby Kobylnice, po prvním zápase nepostoupila. Obě dvě mužstva nastoupila v klasickém rozestavení 4-4-2 a hlavní sudí odstartoval mač. Jako první dokázali udeřit svěřenci trenéra Tonnyho. V 14. minutě dokázal skórovat Brian Goldbey, který zkrátka a jednoduše patřil na hrací ploše k tomu nejlepšímu, co tam pobíhalo v téhle sérii. Tento duel byl oproti tomu minulému mnohem tvrdší a to se také podepsalo v udílení karet. V 43. minutě vyfasoval za brutální zákrok žlutý kartonek Gary Harkin. A to byl asi poslední zápis do statistik první pětačtyřicetiminutovky. Aktivněji do druhého poločasu lépe vstoupila Legie, ale opět ji trápila jedna zapeklitá činnost. Koncovka. A jak z ní, jedno známe přísloví, nedáš? Dostaneš!. Tak to platilo i zde. V 59. minutě podtrhl postup svého týmu Ciaran Clancy, který překonal gólmana z bezprostřední blízkosti. Ovšem v 69. minutě neudržel své nervy na uzdě Gary Harkin a hlavní sudí neváhal ani sekundu s tím, že mu dá červenou kartu. Kobylnice tedy hrála v 10, ale i tak, to nebylo v tom pravém okamžiku nic, co by mohlo ohrozit postup. Gól cti, tak takto se dá nazvat trefa Sau CHuli-da. Konečný stav 1:2 jen stvrdil postup Irského celku. O tom, že Legea odehrála jednu z největších smolných sérií se nedá ani pochybovat.

Tonny (Kobylí Kobylnice): Můj soupeř Lukáš Jakubec, kterého si nevím proč stále pletu s Tomášem Vybíralem, napsal před zápasem toto: "Tak ať postoupí ten lepší a nezasahuje nám do toho moc random... :-)"
Tak odpovídám,že více než random, nám do zápasu zasáhli výkony golmanů :) V tom prvním sobotním zápase pustil soupeřův z pěti střel na bránu čtyři góly! Můj ze šesti ani jeden :) V neděli stejní golmani a podobné výkony...
Z postupu mám velkou radost.

Lukáš Jakubec (TJ Legea Chvalčov): Tonny potvrdil své kvality a byl velmi silným soupeřem. Celý duel rozhodl již první zápas, ve kterém prokázali borci z Irska své kvality a produktivitu a určili, kdo se bude radovat z postupu. Druhé utkání již bylo formalitkou. Soupeři gratuluji k postupu a přeji mnoho úspěchů nejen na brejku.

Fc GrondHill
3:5
Marshall Islands CICM
3:4 0:1

1. utkání
V tomto dvojutkání se očekávala vyrovnaná bitva a bitva to opravdu byla. Hráči Domácích GrondHill byli na zápas notně natěšení a světe div se, neuplynula ani první minuta a už se dostali do vedení. Ihned po rozehrávce to z velké dálky zkusil Zagal a hostující gólman Kowalski se doteď musí červenat, takhle se nechat nachytat na švestkách, no spíš na třešních, na švestky je ještě času dost. Po vstřelené brance rozehrávali ze středového kruhu hosté a o něco podobného se pokusil Gorkiewicz a kdo to neviděl, neuvěří 1:1 vyrovnáno. Opravdu strhující podívaná už od začátku utkání, fanoušci jsou u vytržení co se bude dít dál. A netrvalo to dlouho a domácí GrondHill jde opět do vedení v 7. minutě zásluhou individuální akce Hoytea. Hosté od druhé inkasované branky zpřesnili hru a přestali domácím půjčovat míč. Výsledek so dostavil ještě do poločasu otočením skóre. Z přímého kopu vyrovnal Wyczalkowski ve 13. minutě a ve 23. poslal hosty poprvé do vedení střelec prvního gólu Gorgiewicz. Opravdu krásný úvod utkání, pět gólů za 23 minut, to se vidí opravdu jen ojediněle. Po gólové smršti tempo logicky opadlo a do poločasu se už nic důležitého nestalo. Snad jen zmíníme žlutou kartu hostujícího Lawy. Po poločase domácí provedli hned trojí povolené střídání a díky čerstvým silám se jim podařilo v 58. minutě vyrovnat Bramblem, po obdržené brance neudržel nervy držitel žluté karty z prvního poločasu Lawa a šel předčasně od sprchy. Domácí se pod vidinou přesily vrhly do útoku, ovšem z protiútoku se prosadil ostrostřelec Gorgievicz, který tak zkompletoval hatrick. Hosté pak spolehlivě drželi míč na kopačkách a domácí GrondHill už do žádné gólové šance nepustili. Marshallovci tak venku vyhráli o gól a nastříleli venku čtyři branky, do odvety výborný výsledek.

Odveta
V odvetě domácím Marshall Islands stačila i prohra o gól, nic však neponechali náhodě a už ve 4. minutě se prosadil Gorgievicz, tento hráč si troufnu říct, byl tím rozdílovým hráčem tohoto klání. Když hostující GrondHill v 30. minutě neproměnil penaltu, bylo o postupujícím rozhodnuto. Marshall si v pohodě hlídal náskok a hostující GrondHill Marshallovce naháněl až k lajnám, výborná taktika slavila úspěch. Ta hra po lajnách hostům vůbec nesvědčila, hostující trenér po úvodním zápase dostatečně nezareagoval na rozestavení Marshallu a v odvetě neměl šanci a dál jdou zaslouženě Poláci. Jsem zvědavý, jestli i ve čtvrtfinále zvolí podobnou taktiku jezdce po lajnách.

FR mark EE (Marshall Islands CICM): Cítili jsme ,že jsme favority ,ale i tak jsme to nepodcenili a dali raději dva klíčové zápasy :)
První zápas celkem smolík ,ale i tak to byla výhra , chtělo to jen tento výkon zopakovat což se povedlo a zaslouženě jsme postoupili dál :).

O.C. Relax
3:3
Banking Nižbor
2:2 1:1

1. utkání
Zápas dvou velikánů na Brejku, podle mě předčasný finále. Relax už tolik není dominantním týmem jako dříve, ale stále si udržuje velmi vysokou kvalitu. Ve svých ligách jsou oba týmy v popředí tabulek. Nižbor dokonce Polskou ligu vede o dva body, to Relax teď ve středečním zápase ztratil dva důležité body a na druhém místě už ztrácí na čelo čtyři body. V tomto turnaji však záleží více na aktuální formě obou týmů. Relax měl od začátku utkání více ze hry a neustále se tlačil do zakončení, ovšem do vedení šli z brejku hosté, když se trefil Leopold Bizacki. Domácí Relax stále neúnavně bušil do obrany Nižboru, ale stále se nemohl prosadit. V 49. minutě konečně velký tlak zužitkoval Sirap a vyrovnal tím stav utkání na 1:1. To však netrvalo dlouho, v 55. minutě rozhodčí odpískal pro Nižbor penaltu a Chaikovski se nemýlil. Relax se snažil dál bojovat s osudem, ale hlavně s nepříznivým stavem. Odměnou mu byl vyrovnávací gól na 2:2, trefil se opět Sirap po velkém závaru v pokutovém území Nižboru. Konečná remíza byla pro Nižbor hodně milosrdná. Po celý zápas se jen bránil, ale důležitý je že se ubránil. Domácím chyběla trpělivost v zakončení a na to soupeř spoléhal. Celkový počet střel 18:4, držení míče 58:42 vypovídá o drtivé převaze Relaxu. Ovšem Nižbor když zaútočil tak to "smrdělo" golem a nakonec mu ke vstřelení dvou gólu stačily pouhé čtyři střely. Do odvety určitě příjemná remíza.

Odveta
V odvetě už se hrálo daleko vyrovnanější utkání, bohužel Relax hrál opět jen na jednoho útočníka a ten to má pak vepředu moc těžký, ty střely od záložníků pak nemají takovou kvalitu. Ona není střela jako střela, útočník s trénovanou střelou má určitě větší šanci na vstřelení branky než záložník. No uvidíme jak si osamocený hroťák poradí. Střelecký účet opět otevřel Bizacki z Nižboru, když si nádherně pohrál s hostujícím obráncem už v 11. minutě. V 21. minutě mohlo být hotovo, penaltu nakonec nedal Bizacki. Na konci poločasu vykřesal naději Garey. Ted to bylo kdo z koho, Nižboru by tento stav na postup stačil a tak by se měl do útoku tlačit Relax. Ovšem nakonec se projevila malá síla v zakončení Relaxu a to nejen v tomto zápase. Na place bylo prostě málo hráčů s dobrou střelou nebo hlavičkou na standartní situace. Převahu sice Relax měl, ale jalovou a proto jde zaslouženě dál Nižbor. Tento dvojzápas byl učebnicovým příkladem, že víc střel a převaha neznamená automatickou výhru a postup. Hlavně ten první zápas si prostudujte. Co jsem počítal tak jen sedm střel šlo od záložníků a obránců, takže kvalita střelby mizivá.

Marcovan (Banking Nižbor): Relax zdolán, což je hezký pocit, ale tentokrát to bylo z obrovským štěstím, to musím uznat. V sobotu byl Mercuccio jasně lepší a jen dobrý výkon brankáře a nepřesnost jeho střelců mne udržela ve hře. V neděli už jsem dal vyšší důležitost, takže hra se srovnala a kdybych ještě nezapomněl o poločase vystřídat, mohlo to být ještě lepší... :-D Každopádně podruhé za sebou jsem vyřadil z turnaje dlouhodobě nejlepší mužstvo brejku, takže klukům šoupnu nějaké to Bk na odměny... :-D

FC Hirohito
5:5
Tehlike Turkyie c. Koudy FC
4:2 1:3

V pátém osmifinále se utkalo japonské Hirohito s Koudyho Turky. Mírným favoritem byli svěřenci Uweho Kopfa, kteří letos prošli naprosto suverénně skupinou OS a patřili zcela jistě mezi jedny z adepty i na celkové vítězství, jenže los jim v této soutěži přiřadil už do čtvrtfinále O.C.Relax a Japonci s ním v tomto týdnu smolně vypadli po prodloužení. Naopak Kouďáci se letos v ES zrovna dvakrát nepředveli a skončili se čtyřmi body hned v základní skupině, ale zase se díky tomu už mohli soustředit jenom na ligu a Conquistu, protože Hirohito v době osmifinále pořád ještě válčilo na dvou frontách a soustřeďovalo se nejspíš hlavně právě na souboj s Relaxem.

1. utkání
Necelých 70 tisíc diváků se přišlo podívat na úvodní zápas na Stadionu Ala Bundy v Japonsku. Hned na začátku zápasu byli svědky toho, jak se může v životě projevit staré známé pořekadlo - jednou jsi dole, jednou na hoře - i když v tomto případě to bylo spíše obráceně. V páté minutě totiž domácí obránci faulovali Ali Kuse takovým způsobem, že rozhodčí prostě musel proti Hirohitu zapískat penaltu. Faul to byl tak evidentní, že celý stadion jen ztichl, jenže za chvíli začali domácí fanoušci slavit, protože Elias Aloneftis chytil Kusovu penaltu. Jenže radost to byla předčasná, protože Aloneftis pak nepochopitelně rozehrál přímo na nohu Inance Ercetina a ten si ho následně vychutnal - v 6. minutě tak Turci vedli. Možná to ale pro ně nebylo úplně dobře, protože pak začali svůj náskok bránit a každý ví, že hrát 90 minut v defenzivě není vůbec nic lehkého a často je to zahrávání si s ohněm. Zvlášť když vám taková taktika přináší úspěch jen 16 minut jako Turkům. Pak dvakrát faulovali v pokutovém území a jednou se trestuhodně nedomluvili na tom, kdo má koho obsadit. Všechny tyto tři chybu zužitkoval Kaii Kinošita, který tak ještě do poločasu stihl vsítit čistý hattrick. To bylo pro Kouďáka znamením, že by se něco mělo změnit, a tak nejspíš své svěřence v kabině pěkně vypeskoval. Výsledkem byla lepší hra v druhém poločase, ačkoli i tak se pořád Turci hlavně bránili. Nicméně v 59. minutě se konečně odhodlali přejít i do protiútoku a světe div se, hned z toho byl gól - svoji chybu z úvodu napravil Ali Kus a snížil na 3:2. Takový výsledek už by byl do odvety jistě přijatelný, ale Turkům to nestačilo a začali pomalu upouštět od totální obrany, čehož nakonec využil soupeř - v 80. minutě dal gól Šiki Kira a Hirohito tak první zápas vyhrálo 4:2.

Odveta
Odveta na turecké půdě přivábila na stadion dokonce přes 80 tisíc diváků, kteří vycítili jistou šanci na nečekané vyřazení soupeře, a tak měli prosti... hostesky v Koudyho nevěstinci jistě plné ruce (a kdyby jen ruce) práce, zvlášť když hned v 8. minutě dostal celý stadion do varu Inanc Ercetin, když parádními nůžkami překonal Šionoju, který dostal přednost před v sobotu ne dvakrát jistým Aloneftisem. Turky však trochu zchladil gól Bruce Campbella, kterým Hirohito srovnalo na 1:1. Jenže publikum i tak zůstávalo dobře naladěno, a to ne díky hosteskám, ale díky dění na hřišti, protože i v neděli ovládali dění na něm především domácí. Ovšem do konce poločasu ze svého tlaku nevytěžili nic, a tak se šlo do šaten za stavu, který více vyhovoval Japoncům. Ti si přesto byli vědomi svého špatného výkonu, a tak Uwe Krupf provedl hned zkraje poločasu tři změny, jenže tato taktická rošáda se minula účinkem. V 55. minutě proběhl Ercetin kolem Akaikeho a podruhé překonal Šionoju. Ačkoli hrál během celého utkání jako nejkrajněší ze tří útočníku, byl to právě Ercetin, přes kterého šla většina útoků a který vyprudokoval většinu střel Kouďáků, jenže zdálo se, že více než dva góly v neděli nedá. Když už některá z jeho dalších střel šla na bránu, tak s ní brankář neměl výraznější problémy, a s postupujícím časem začal celý stadion opouštět optimismus a naopak přicházela nervozita, protože výsledek 2:1 domácím nestačil. Už se pomalu blížil konec zápasu, když se opět dostal ke střele Ercetin - z rohu pokutového území se pokusil o technickou ránu, celý stadion jen zticha sledoval, jestli bude mít míč dostatečnou faleš na to, aby se stočil do brány. Nakonec měl, otřel se o tyč a zapadl do sítě. Tři minuty před koncem tak Inanc Ercetin svým třetím gólem v utkání poslal Kouďáky do osmifinále, Hirohito se s Conquistou pro letošek loučí.

Uwe Kopf (FC Hirohito): Jsem samozřejmě zklamaný, nečekal jsem, že vypadnu tak brzy. Bohužel jsem dostal hodně gólů doma a to také nakonec rozhodlo. Soupeři gratuluji.

KOUDAK10 (Tehlike Turkyie club Koudy FC): V osmifinále nás čekal velice silný japonský celek FC Hirohito. Postup by byl velkým překvapení. Navíc po prvním zápase, kdy nás soupeř přejel a my se štěstím uhráli výsledek 4:2. Jenže doma se nám daří a v odvetě jsme byli lepší my. Tři minuty před koncem utkání se k nám přiklonilo štěstí a Inanc Ercetin nám vystřelil čtvrtfinále. Z postupu mám obrovskou radost, protože dostat se mezi nejlepších osm v CQS je velkým úspěchem.

FC Internazionale Killarney
4:4
FC Rubin
3:0 1:4

Šestou osmifinálovou dvojici tvořilo irské Killarney a ruský Rubin, a právě manažer Rusů warof pro jistotu ještě před vypuknutím souboje přenechal pozici favorita svému irskému soupeři s tím, že ze čtvrtfinále proti ESCÉNICu postoupil právě z role outsidera, a tak věřil, že podobně se mu zadaří i tentokrát. Na druhou stranu musíme uznat, že to zas až takový alibismus nebyl, protože Killarney je oproti soupeři z Tatarstánu (pro méně zdatné v zeměpisu - to opravdu není urážka) přecijen o něco dál - letos se probojoval už do semifinále ES a to jeho ambice míří určitě ještě výš. Naopak Rubin se letos do pohárů vůbec nekvalifikoval, ale na druhou stranu tak mohl na Conquistu soustředit mnohem více sil. Jak to tedy dopadlo?

1. utkání
První zápas se hrál v Irsku na Killar Stadium a ačkoli jsou místní fanoušci namlsaní z irské ligy i z ES, stejně jich přišlo skoro 79 tisíc i na osmifinále Conquisty, což určitě po finanční stránce potěšilo oba manažery. Tomu ruskému však trochu ztuhl úsměv na rtech poté, co se už v 9. minutě trefil Richie Funston. Když se pak stejný hráč trefil o necelou čtvtrhodinku později znova, už se na tváři ruského manažera objevil nepříjemný úšklebek, což s povděkem kvitovali domácí tribuny. Warofův výraz tváře se pak až do konce poločasu nezměnil, protože domácí si svého soupeře ohlídali. Bylo jasné, že Rusové budou muset něco změnit, a tak ještě během přestávky provedli dvojí střídání. Na to pak těsně po přestávce reagovali Irové střídáním hned trojím, takže v 50. minutě už po hřišti běhali pomalu úplně jiné jedenáctky, než v tom prvním. Rusové se už ve druhé půli dostávali do nebezpečnějších útoků a dokázali alespoň srovnat zápasové statistiky, bohužel konečný výsledek jejich snahy byl opačný, než očekávali - v 65. minutě se z protiútoku možná až nespravedlivě prosadil Lawless a domácí už zbytek zápasu v klidu ubránili. Vyhráli tak doma 3:0 a zvláště čisté konto gólmana Bensola pro ně bylo dobrým příslibem do odvety.

Odveta
I na druhý zápas na Centrálním stadionu v Kazani přišla velmi slušná návštěva 65 tisíc diváků, ačkoli opravdu jen málokterý domácí fanoušek byl tak optimistický, aby opravdu věřil v nějakou šanci na zvrat dvojutkání. A těch pár, kteří měli takové myšlenky, uvrhl do hluboké skepse hned ve 4. minutě Richie Funston, který opět otevřel skóre utkání a dostal tak Rusy do téměř neřešitelné situace, protože už na postup museli vstřelit pět gólů. Jenže hráči Rubinu se nevzdali a předvedli opravdu famózní dvacetiminutovku, během které jim vyšlo opravdu vše, na co šáhli (nebo spíš do čeho kopli). Hned v 7. minutě srovnal Stanislav Bober a Rusové se začali dostávat do tempa. Ve 20. minutě skončila gólem krásná rána Izvekova z 25 metrů a brankář Killarney Duffy pak pomalu ani nestihl vylovit ze sítě míč, a hned v ní měl další dva. To se trefili Marchijev a Peken a v 29. minutě tak bylo skóre 4:1, Rubinu chyběl najednou k postupu už jen gól. Tentokrát to byli Irové, kdo nezachytil tempo prvního poločasu, a mohli být jen a jen rádi, že v další čtvrthodince nedostali ještě další gól. Oba manažeři pak během přestávky využili všechna svá střídání a jak se nakonec ukázalo, lépe zvolil Adriano. I ve druhém poločase sice Rubin soupeře tlačil a pravdou je, že několikrát míč minul Duffyho bránu opravdu jen těsně, nicméně už to nebyl takový drtivý tlak jako v první půli a především to nebyl takový tlak, ze kterého by padl gól. Irové tak nakonec šťastně udrželi výsledek 4:1, který jim k postupu stačil, ovšem jejich výkon v odvetě pro ně bude zcela jistě zvednutým ukazováčkem pro další boje.

warof (FC Rubin): Myslím,že jsme odehráli důstojné dvojutkání s kvalitní soupeřem.Mrzí mně,že jsme v prvním zápase nedokázali vstřelit gól,pak už to bylo v odvetě hodně těžké.I tak se ale nemáme za co stydět.Soupeři přeji hodně štěstí do dalších bojů.

Rio de Janeiro
3:6
Nikolcice Punkers
2:1 1:5

1. utkání
První zápas se hrál v zemi fotbalu zaslíbené, tedy v Brazílii. Ačkoliv tam momentálně mají zimu, jako roční období, tak počasí je podobné, jako u nás během posledních pár dní. Krásně, sem tam bouřka, nic moc strašného. Na zápas přišlo nějakých 50 tisíc diváků, což zdaleka není plný stadión, ale atmosféra byla super. Hráči Ria se od začátku tlačili dopředu. Již v 7. minutě byl jejich tlak zúročen trefou Wittinga. Gól domácí uklidnil. Do poločasu se pak hrály taktické šachy a pro diváky nic moc, ale ti byli z větší části nabuzeni vedením, a tak se fandilo stále. Krátce po půli vystřídal trenér Nikolčic dva hráče a druhý střídající se mu za důvěru odvděčil v 52. minutě, minutu po střídání, gólem. Byl do Barcelos. To se domácím nelíbilo, a tak přišlo střídání, ale to bylo hlavně kvůli oživení hry. Nicméně se Riu podařilo urvat vítězství na svou stranu, když se prosadil Reis. Kdo si nevybral dobrý zápas, byl brankář domácích. Jedna střela a jeden gól. Nic moc. Ale do odvety je stále vše otevřené.

Odveta
V Irsku hlásali, že hodlají postoupit a ukazovali to již od začátku. Tlačili, ale nepovedlo se jim dát rychlý gól, jako soupeři v první zápase. A tak se na gól čekalo až do 42. minuty, kdy se prosadil domácí Chi-ma a v tuto chvíli Nikolčice postupovali. Nicméně jeden gól by mohl vše změnit, a tedy Nikolčice ani po půlce nepolevovali. Ve 49. minutě domácí Dicker nezvládl exekuci pokutového kopu. Nicméně tři minuty poté stejně gól dal a zvýšil tak na rozdíl dvou gólů. Pokud chtělo Rio jít dál, tak muselo dát gól. To se jim povedlo až v 55. minutě zásluhou Reise. Teď by se prodlužovalo. Ale to se nelíbilo Dickerovi, který dvěma góly rozhodl a společně s ním na 5:1 upravil konečné skóre Barcelos. Takže Nikolčice jdou dále. Dvojzápas zajímavý, neustále bylo o co hrát.

dex (Nikolcice Punkers): Pro mě celkem překvapivej postup. Když jsem uhrál nadějnej výsledek v prvním zápase, tak jsem zkusil v odvetě trošku přidat a ono to vyšlo na jedničku.

MGK Vincitore da Trutnov
2:5
FC Blaugranas
2:3 0:2

1. utkání
Ve slunné Itálii není zrovna fotbalové počasíčko, ale to nezabránilo, aby se sehrálo utkání domácích MGK proti Blaugranasu, hostům ze Španělska. Jediné štěstí bylo, že správce stadionu zapomněl vypnout zavlažování, takže se hrálo v jemném deštíku. Teda kapky mizely dříve než kamkoliv dopadly, ale i tak snižovaly nesnesitelnost počasí. Zápas byl poznamenán brzkým gólem Nowotného, jenž hraje za Blaugranas. Proč poznamenal? No ani jeden trenér asi nechtěl zrovna tento začátek, neb gól byl po chybě obrany, žádný tlak, nic takového. Ale odpověď přišla podobně brzy. Již v 9. minutě se prosadil Abubakari. A do poločasu ještě otočil Masolini. Do šaten šli tedy domácí za vedení 2:1. Ale po půlce začali hrát hosté a domácí tak nějak moc nestíhali. Vyrovnání přišlo v 64. minutě po trefě de Prada. No a definitivní zvrat přišel v 80. minutě, kdy výhru Blaugranasu vystřelil Nowotny. Do odvety není nic ztraceno ani pro jeden tým, ale na druhou stranu Blaugranas si veze výhru z venku a to znamená hodně.

Odveta
A jestliže v prvním zápase byl rychlý gól, tak v odvetě byl ještě rychlejší. Již ve 2. minutě se prosadil de Prado a to znamenalo, že MGK Vincitore da Trutnov by muselo vyhrát o dva góly, aby postoupili. Úkol skoro nemožný, ale Italové jsou rozhodně nažhavení a schopni všeho. Zatlačili soupeře, ale mohli se se zlou potázat, neb brejk hráčů Blaugranasu v 28. minutě byl zastaven až za cenu penalty, kterou kanonýr Nowotny nedal což je velmi zajímavé selhání. Ale Italové si koledovali dále a navíc jejich šance nepřicházely. Prostě nic moc. O půli byl vystřídán Fanna a šel za něj Masolini. A ještě k tomu přišel asi příkaz přitvrdit. Italové nabrousili kopačky a už se žlutilo. A i červenilo. Již zmíněný Masolini dostal dvě žluté, během dvou minut. Docela slušný výkon. Ale skoro definitivně to zhatilo šanci Italů na zvrat. Poslední hřebíček do rakve přidal Nowotny, když v 85. minutě napravil penaltové zaváhání a završil tak skóre na 2:0 pro domácí Blaugranas a jejich postup dále.

Čtvrtfinále

AFC Ajax
-:-
-:- -:-

Veninho (AFC Ajax): Na výběr bylo mezi Koudakem a Uwem, po prvním zápase to vypadalo na druhého jmenovaného ale Koudak nakonec dokázal postoupit.. Duel to bude opět těžký jako téměř každé vyřazovací kolo v CQS..;) Šance jsou opět 50%-50%..

KOUDAK10 (Tehlike Turkyie club Koudy FC): Ve čtvrtfinále máme Veninha, to je ta lamička, co vyřadila Matese :D .. ve čtvrtfinále nemáme co ztratit, zabojujeme a zkusíme Veninha potrápit a trošku mu ten postup zkomplikovat.

-:-
-:- -:-

Tonny (Kobylí Kobylnice): Tak Adriana jsem fakt nechtěl! Hodně bude záležet z jakou důležitostí bude k zápasům přistupovat. Přeci jenom ho ještě čeká čtvrtfinále ES. Favorit teda rozhodně nejsem :)

-:-
-:- -:-

FR mark EE (Marshall Islands CICM): heh , z 8mi týmu v čvrtfinále je 5 z Irska a Polska :). Ještě ,že tonny a adriano narazili na sebe jinak by v semifinále nebyl ani jeden :P
Nutno říct ,že los play off (při vší úctě k naším minulým soupeřům) nám celkem přeje :). Vidím to na hladký postup :PP

dex (Nikolcice Punkers): K takové polské lamě se snad ani nedá vyjadřovat.... :-D

-:-
-:- -:-

Marcovan (Banking Nižbor): FC Blaugranas má na první pohled už EC docela nízko, na tom jsem přece jen lépe, takže určitě šance na postup tam je. V této části sezóny už hraje u mne hodně U23 a co se tak dívám do sestavy, budu mít asi šest těchto hráčů v neděli v reprezentaci, tak uvidíme, kdo bude hrát. Každopádně kromě NP ještě všude hraji o pohárek, je třeba už taky trošku přemýšlet, kde šetřit síly...