COPA CONQUISTA 21´, druhý hrací víkend

3. a 4. kolo - 21. ročník, článek č. 3

Vítejte u třetího článku jednadvacátého ročníku. Máme za sebou další dvě kola v základních skupinách a my vám zrekapitulujeme všechny výsledky.

Příjemné čtení přeje celý redaktorský tým.

Základní skupiny

Skupina A

Sobota
Zápasy třetího kola skupiny A se staly noční můrou pro všechny domácí týmy, které všechny nedokázaly před svými fanoušky získat ani jediný bod, Guayos de Chotěboř a Kingoši navíc nedokázali ani vstřelit gól. Relativně nejlépe dopadl bivoj a jeho Legendary Rochlov Club, protože se za něj dokázal prosadit Adem Gönül, nicméně v důležitém souboji doposud neporažených týmů s Ajaxem to bylo k vítězství příliš málo, Nizozemci se trefili třikrát a svého soupeře přeskočili v tabulce po své druhé výhře v turnaji o bod. Kingoši hostili FC Atény a dlouho dokázali odolávat řeckému náporu, nakonec ovšem obranná hráz Peruánců padla během sedmé desetiminutovky hned dvakrát a Řekové si připsali stejně jako Ajax druhou výhru v turnaji. Divoké utkání mezi Chotěboří a Santa Cruzem, ve kterém rozhodčí rozdával karty jako na běžícím pásu, pak nemohlo rozhodnout nic jiného, než penalta. Kopali ji nakonec hosté a Rodolfo Ever Barra ji proměnil, čímž rozhodl o první výhře Chilanů v turnaji, zatímco Chotěboř zůstala i po sobotě bez bodu.

Neděle
V neděli zase všechny zápasy skončily poměrem 3:0, přičemž opět byly úspěšnější hostující týmy, které vyhrály dvakrát. Rochlov si spravil náladu po sobotní prohře a vyškolil Kingoše, Ajax obdobně nezaváhal na hřišti Santa Cruzu, který proti skvěle hrajícím Nizozemcům neměl šanci na nějaký lepší výsledek. Jediným týmem, který v neděli (a ostatně během celého víkendu) dokázal vyhrát doma se tak staly Atény, které díky hattricku Siskose (přičemž dva góly dal z penalty, což o něčem svědčí...) odsoudily Chotěboř k tomu, že bez bodu zůstane minimálně až do příští soboty

hodnocení manažerů

AFC Ajax
- Veninho -

Druhý týden se povedl až nad míru..:)) Bivojovi jsem vrátil prohru v ES, ikdyž bych to nejradši prohodil..:D Prozatimní vývoj je ideální a snad se takto povede až do úplného konce turnaje..;))

Sobota
Oproti skupině A se sobotní zápasy Béčka vyznačovaly poměrně jasnou převahou domácích týmů, nicméně k výhrám to stačilo jen ve dvou případech. Rubin totiž dokázal prolomit opravdu sevřenou obranu BoHoBa jen jedinkrát, a to dokonce až ke konci zápasu. Poláci se opravdu především bránili, a pokud se zrovna nebránili, tak se stejně bránili. K soupeřově bráně se dostali všehovšudy snad pětkrát za zápas, ale stačilo jim to ke třem gólům, které všechny vstřelil po neuvěřitelném výkonu jejich jediný hrot Conrad Wyczalkowski. I v zápase Hirohita s Maixneros se hosté urputně bránili, ovšem domácí dokázali jejich obranu překonat dvakrát během první půlhodinky, a tak nakonec dokázali urvat tři body za výhru, ačkoli se po snížení Mexičanů na 2:1 o výsledek opravdu hodně báli. Domácí výhodu drtivě využilo i Vincitore da Trutnov, které také nedalo Boce Pupíci vůbec žádnou šanci a nakonec vyhrálo 2:0.

Neděle
Čtvrté kolo zahájil souboj Boky Pupíci s Rubinem. Rusové tentokrát dokázali proměňovat své šance a nakonec si v poklidu pohlídali vítězství 3:1. To v dalších dvou zápasech se děly hodně zajímavé věci. BoHoBo přívitalo na svém hřišti Maixneros a stejně jako v sobotu vsadilo na zanďoura. A celkem jim to vycházelo, protože Wyczalkowski se opět dokázal prosadit, i když tnetokrát už jen dvakrát. Na jeho góly však vždy dokázali Maixneros odpovědět do deseti minut díky Juanu Manuelovi Velovi, a tak zápas skončil spravedlivou remízou 2:2. Opravdu krásný zápas pak mohli vidět diváci v Trutnově, kde se proti domácímu Vincitore představilo Hirohito. Japonci se dostali do vedení po sedmi minutách, ale Daniele Alfonzo dokázal ještě do poločasu stav obrátit na 2:1, přičemž ještě dokázal zahodit jednu penaltu. To se nakonec ukázalo být klíčovým okamžikem, neboť ve druhém poločase dokázali Japonci během pěti minut skóre otočit zpátky na svou stranu a vyhráli 3:2.

Sobota
Slovenský tým začal turnaj výborně, po prvním víkendu čtyři body jsou slušný základ k postupu. To pro Brusiče byli čtyři body z minulého víkendu určitě málo a s Hercema si doma poradil velice snadno, ikdyž výsledek 2:1 tomu moc nenapovídá. V dalším zápase také favorit Grodhill doma lehce přejel Deportivo 3:1. V posledním utkání tradiční víte jistě co od Sucharů, v Byzhradci se jeho taktika opět osvědčila, i když si myslím, že na Byzhradec by platilo téměř vše.

Neděle
GrondHill doma hostil Brusiče a hrálo se hodně útočně, víc ze hry měli hosté a nakonec spustili hotový střelecký koncert. Prosadili se oba útočníci hostů, když oba zaznamenali hattrick. GrondHill jistě dlouho nedostal takovou nakládačku 1:6. Budou si muset v dalších zápasech domácí fans hodně moc udobřovat. Herci se u Sucharů snažili napravit dojem ze soboty, což se jim herně podařilo, ale nakonec Bučo svým tradičním stylem výhru 2:1 ubojoval gólem v 85. minutě. Byzhradec nevstřelil gól ani proti Deportivu, to doma splnilo povinost a výhrou 2:0 se dostalo na dostřel postupujících.

FC Brusiči Liboc
- BIG Mates -

V sobotu jsme hráli s naším celkem tradičním soupeřem v turnajích a šli jsme si jako domácí pro tři body. V zápase jsme byli lepším týmem, aktivnějším, důraznějším, nicméně umění trefit branku jsme tentokrát nechali v kabině. Naštěstí jsme dokázali dvě branky vsítit, soupeř ze dvou střel jen jednu, takže jsme naštěstí těsné vítězství urvali. V neděli to byla trošku jiná káva, v souboji s GrondHillem jsme favoriti nebyli a před zápasem bychom z venku vzali i bod. Nicméně domácí tým zápas hrubě podcenil k mému údivu a především v druhé půli se obrana prakticky rozpadla. Sice dle statistik to takový rozdíl nebyl, nicméně z dění na hřišti jsme jasně a zaslouženě vyhráli a 6 branek v síti soupeře byla jen příjemná tečka a bonus.

Suchari
- bučo -

S víkendom naprostá spokojnosť, dve víťazstvá a betón opäť zabral :) Aj keď tentokrát to bol vcelku útočný betón :)

ACS Deportivo Cali.dpc
- JanKo -

Tenhle víkend dopadl celkem podle očekávání. Proti GrondHillu jsme s body nepočítali a žádné jsme ani nezískali, ačkoli by se nám hodně hodily, proti Byzhradci jsme pak nic než výhru brát nemohli a taky jsme vyhráli. Na rozdíl od jiných skupin máme naštěstí pořád šanci na postup, i když máme jen právě tyhlety tři body za povinnou výhru, takže se máme dál o co rvát a taky se o to porveme.

Sobota
Burritos jel do Killarney zabojovat o body, nakonec těsně prohrál 2:1, ale boj to moc nebyl, spíš hra na jednu branku a hostující gólman byl pod stálou palbou Irských chasníků. V dalším zápase Cerm usnul na vavřínech a v Riu neměl šanci, rozhodl se bránit a bránit a totálně vypustil zálohu. Rio nakonec Italskou zeď prorazilo hned třikrát a vyhrálo 3:1. Quito potřebovalo porazit Koudy, aby se dotáhlo na postup. Podalo bojovný výkon, ale nakonec doma padlo těsně 2:1.

Neděle
Killarney prožilo úspěšný víkend a výhrou 4:0 nad Riem napravilo reputaci po zpackaném prvním víkendu. Rio nesehrálo ovšem vůbec špatný zápas, ovšem Adrianovým chasníkům tam spadlo do čeho kopli. Koudy se rozjel, zatím v každém zápase dominuje, jen s Cermem měl prostě pifku na Sicilany v černých sacích. Tentokrát vyhrál v pohodě nad Burritos 3:1 a vede skupinu D. Cerm vsadil tento víkend na Italskou zeď a na rozdíl od sobotního zápasu mu to tentokrát s Quitem vyšlo a ubránil výhru 1:0. V této skupině se schyluje k zajímavému boji, v čele jsou tři týmy s devíti body, následuje Adriano se sedmi a ten bude chtít jistě jít do play-off z lepší pozice.

Tehlike Turkyie club Koudy FC
- KOUDAK10 -

Druhý hrací víkend nebudu nijak extra dlouze rozepisovat. Máme šest bodů a dostali jsme na první místo ve skupině, takže maximální spokojenost. Navíc v neděli přišlo skoro 80 000 diváků, takže si nemám nač stěžovat :)

Rio de Janeiro
- Georgio Giro -

Jednou větou... adriano mi zkazil vítězný týden :D

AFC Quito
- Tommy Candel -

Dvě prohry nemůžou znamenat spokojenost. O to horší je to v tom, že jsme byli relativně vyrovnanými soupeři. Bohužel doplácíme na ohromně špatnou koncovku, což je náš kámen úrazu už hodně dlouho. Radši bych dostával ostudné náklepy, než sledoval ty prohry o jednu branku :-) postup už je tedy jen v teoretické rovině, bohužel...

Sobota
Ve skupině E došlo k prvnímu většímu překvapení, když Marshall Islands prohrály doma s Kobylí Kobylnicí. Poláci sice nastoupili do prestižního polsko-irského souboje s nejvyšším nasazením a celý zápas kontrolavali hru, ovšem gól jim do brány soupeře ne a ne padnout. O výsledku 0:1 tak rozhodla penalta z 28. minuty, na kterou Marshall Islands prostě v sobotu gólově odpovědět nedokázaly. Naopak O.C. Relax svou úlohu favorita splnil, ačkoli i Mercucciova jedenáctka prohrávala s chilským Sandokanem po 14 minutách 0:1. Zápas však dokázala otočit na svoji stranu a výsledek 4:1 jen ukazuje, kdo byl nakonec v celém zápase lepší. Výsledkově vyrovnaný pak byl zápas Les Éléphants s Kessbenem, ačkoli ghanšti hosté byli přecijen o něco málo lepší. Když v 84. minutě dávali gól na 2:3, už se viděli jako jasní vítězové, což vyprodukovalo chybu v obraně a dvě minuty před koncem kopali Les Éléphants penaltu. Postavil se k ní Berthod, který mohl završit hattrick, ale v klíčové chvíli selhal a nechal odjet Ghaňany zpátky domů se třemi body na kontě.

Neděle
Les Éléphants tak v neděli nutně potřebovali získat body v Irsku proti Kobylí Kobylnici, jinak by se jim šance na postup už mohly nenávratně ztratit. Domácí však byli po sobotní výhře rozjetí a nerozhodilo je ani to, že na vedoucí gól dokázali Sloni odpovědět do dvou minut. Prostě přidali další dva góly a vyhráli 2:1 a získali si tak dost možná rozhodující sedmibodový náskok před svým nedělním soupeřem v bitvě o postup. V podobné pozici byl i Sandokan, který potřeboval vyhrát na stadionu Kessbenu, ovšem v zápase neměl sebemenší šanci a domácí i díky hattricku Monekeho vyhráli 4:0. Chilané tak podobně jako Les Éléphants ztratili nejspíš šanci na postup už po čtyřech kolech. Nakonec došlo v neděli k souboji titánů, posledních vítězů kontinentálních Superlig Marshall Islands a O.C. Relaxu. Zajímavý byl především druhý poločas, do kterého vstoupili Poláci s výhodou jednoho gólu na kontě. V 52. minutě k němu přidali i druhý, ale Američané se nevzdali a díky Musovi Aslanogluovi během patnácti minut srovnali. V 78. minutě mohl o výhře domácích rozhodnout z penalty Gorkiewicz, ale trefil tyč a v zápase se tak po výsledku 2:2 dělily body.

Kobylí Kobylnice
- Tonny -

V Irsku panuje veliká spokojenost! V sobotu jsme vyplenili polský Bohumín :-D
Ač mě ve střelách celkem, FRmarkEE jasně přestřílel, statistika střel na bránu byla vyrovnaná. Tolik střel mimo jsem už dlouho neviděl. Pak stačilo proměnit penaltu a bylo vymalováno :-D P.S. hrál jsem na normál!
V neděli převaha a zasloužená výhra nad slony.
V tabulce se tak jasně oddělila postupující čtyřka a bojovat se tak bude jenom o to kdo skupinu vyhraje.

Sobota
Podobně jako v několika dalších skupinách se i v Efku v sobotu příliš nedařilo domácím týmům. ESCÉNICAS přivítali v souboji Caps Locků MEDION, ale písmena v názvech týmů byla jedinou velkou věcí, která byla v Kolumbii k vidění. Nemastný neslaný zápas skončil 0:0. Mnohem víc gólů přinesl zápas mezi ZR Elite teamem a Kralupami, ovšem domácí ghanské fanoušky to zrovna dvakrát nepotěšilo. Všech osm gólů skončilo v síti nešťastných černoušků a Dánové si kromě připsání tří bodů také pěkně vylepšili skóre. Debakl pak očekávali fanoušci Viktorka City, která nahradila smazané Glasgow Rangers, nakonec však Angličané v ostrovním souboji s Nikolcicemi vyvázli s celkem přijatelným výsledkem 0:3.

Neděle
To na hřišti soupeře se Viktorce hrálo o trochu lépe a v zápase s ESCÉNICem se už dokázali Angličané občas dostat i do hry, ale to už měli domácí Kolumbijci náskok jednoho gólu vstřeleného už ve 2. minutě. K němu přidali už jenom jeden další, ale k zisku tří bodů to bohatě stačilo. Také MEDION se na rozdíl od soboty gólově prosadil, v souboji s ZR Elite teamem nakonec čtyřikrtá. Ghaňané drželi krok do 70. minuty, kdy byl stav stále ještě 1:1, v závěru však odpadli a zápas skončil 4:1 pro Řeky. V posledním zápase pak došlo k souboji o první místo v tabulce mezi Nikolcicemi a Kralupami. Irové si zjevně vystříleli všechen střelný prach v sobotu v Africe, a tak se nedokázali gólově prosadit, ovšem dlouho dokázali odolávat dánskému náporu, a to hlavně díky nepřesné mušce domácích. Nakonec se však Kralupy dokázaly trefit devět minut před koncem a připsali si čtvrtou výhru v turnaji.

Viktorka City FC
- Patrik Vaněk -

No tak co říct k našem prvnímu vystoupení v CQS .. Kvalitou hráčů sme uplně někde jinde než naši soupeři, takže jsme prostě spoléhali na to, že golman něco pochytá a v útoku to tam třeba nějak padne .. :D No bohužel se tak nestalo a naši soupeři brali zaslouženě tři body, snad v konečném zúčtování nebudeme na nule.

Sobota
V Polsku není o velké zápasy nouze a zvláště, když tam přijeli Irové z Midletonu. Nicméně Banking zažívá parádní sezónu v CQS a pocítit to dostali i již zmínění Irové. Valdivia a Greszka dali každý po hattricku a navíc brankář Bankingu si poradil s jedinou střelou Midletonu. To znamená skóre 6:0 a další jasnou výhru pro Poláky. Dále se utkal Sporting s Legeou. Sporting nezačal špatně, ale z tlaku nic nevytěžil. Po půlhodině ještě k tomu dostal gól a tím se Legee otevřely vrata pro hraní na brejky, které spolehlivě zakončoval Hu-may. Dal hattrick. Po gólech pak přidal Lechengay a Numly. Ano, loni bylo géčko, tuším-li správně remízovou skupinou, letos to vypadá přesně naopak. Poslední sobotní utkání svedlo na jedno hřiště celky Gladiátoru a Awricku. Ačkoliv se hrálo v Řecku, tak hrál hlavně Awrick. Dokonale přehrál svého soupeře a postupně mu nasázel tři góly. Trefil se Žouželka a dvakrát Caldwell. Jestli to takto půjde dále, tak skupina bude v půlce rozhodnutá.

Neděle
Gladiátoři si v neděli rozhodně nepolepšili. Sice na svém hřišti, ale s Bankingem, který předváděl, že góly dávat umí. Co bylo však zajímavé je, že jediný útočník Bankingu dostal hned ve 2. minutě druhou žlutou a pakoval se ze hřiště. Takže Banking hrál v deseti a navíc bez útočníků. Ale i to stačilo, aby vyhrál. Sice na jeho poměry těsně, ale 2:0. Trefil se Bennett a Pater. Awrick přivítal na svém hřišti Sporting. A od začátku nabral zápas na zajímavosti. 15. minuta a Awrick vedl 2:0, ale Sportingu nebyl uznán gól. To Sporting nabudilo a ještě do poločasu srovnali. I ve druhé půli se hrál vyrovnaný zápas, ale gól již nepadl. A to nepomohlo ani vyloučení Akachara z Awricku. Nakonec jsem si nechal zápas Legey s Midletonem. No a zápas to byl po všech stránkách vyrovnaný. Jediný rozdíl byl Korejec Leche, který dvěma góly rozhodl utkání. Mimo něj se trefil ještě jeho kolega Coimbra a protivník Vaughan. Legea tak vyhrála 3:1 a vrátila se do bojů o postup.

Banking Nižbor
- Marcovan -

Tak v sobotu to bylo z momentálně vedoucím celkem irské ligy 6:0... no na tom je vidět, kam ta zelená liga až zašla... to už je skoro odpad... :-DDD ale asi soupeř hrál na vypustit, takže to bylo na jednu bránu. V neděli jak už jsem psal pod minulý článek jsem měl všech 5 momentálně hrajících útočníků v repre, tak jsem na hrot dal Bizackiho, který teď nehraje a pustil si večer záznam. Hned po rozehrání Bizacki - první faul, ve 2. minutě druhý a Bizacki šel ven... už jsem se fakt tam dlouho u něčeho nezasmál, manželka se na mne přišla podívat, jestli jsem se nezbláznil... :-D ale nakonec to dopadlo dobře, góly dali záložníci. Tudíž zatím z účinkováním maximální spokojenost

Awrick City
- Bucero -

Sobotní zápas mne utvrdil v tom, že pro tým Gladiátorů nebude letošní ročník turnaje patrně prioritou číslo 1. Jednostrannost zápasu byla způsobena nízkým nasazením soupeře. Očekával jsem zajímavý zápas proti prestižnímu soupeři, ale staly se z toho pohodlně získané 3 body. Nedělní zápas proti Sportingu mne naopak překvapil vyrovnaností a soupeř už po minulém ročníku patrně nehodlá být žádným ořezávátkem. Remízu tak považuji za menší ztrátu bodů, která snad nebude v závěrečném sčítání klíčová.

Midleton FC
- Haashaa -

Tak sobotní prohra s Bankingem Nižbor byla dost frustrující...poláci si z nás udělali doslova trhací kalendář. Nedělní zápas s Chvalčovem byl velmi vyrovnaný, bohužel kvůli opětovnému neproměňování ložených šancí jsme jeli domů bez bodu.

TJ Legea Chvalčov
- Lukáš Jakubec -

Tento víkend dopadl o poznání lépe než ten předchozí. Po pěkných zápasech, kdy se našemu celku dařilo jsme si připsali první body v boji o postup a dvě vítězství určitě potěší. Uvidíme, jak se zadaří v následujících zápasech a snad dokážeme vybojovat postup do play off.

Sobota
Duel dvou velikánů CQS a hlavně opakování loňského boje o třetí místo. Začalo se opatrněji, ale jakmile dal Španěl Prado gól v 31. minutě, začalo se hrát nahoru a dolů. Moskyti dokázali otočit, když se trefil Vasiliev a Bensz, jenže druhý jmenovaný se poté nechal vyloučit. A to umožnilo domácímu Blaugranas se nadechnout. Sice dostali z brejku ještě jeden gól. Podepsal se pod něj Vasiliev. Dokázali vyrovnat. Prado ke konci završil hattrick. A tak i zápas skončil. Remíza 3:3. Válcovny se utkali s NAZRANem. A opět rozhodl první poločas. V něm Válcovny daly dva góly. Trefil se Foglio a Torres. To je uklidnilo a poctivá italská dřina přinesla úspěch, ačkoliv Řekové dokázali alespoň snížit zásluhou Argyrakise. Ještě v sobotu se odehrál duel BLAVY a Baníku. Zápas moc krásy nepobral. Zásluhu na tom měl i rozhodčí, který v 13. minutě neuznal gól. A to bylo varování pro všechny. Hra byla zakopaná uprostřed a nic moc se nedělo. Rozhodnutí přinesl Curran, který dal jediný gól BLAVY, která tak vyhrála 1:0.

Neděle
Podobný zápas jako v sobotu sehrála BLAVA i v neděli. Hrála na hřišti NAZRANu a celý zápas byl přehlídkou nepřesnosti a vůbec takové divné křeče. Vysvobození poskytl Yelverton a vystřelil tak druhé těsné vítezství BLAVY. Další zápas svedl dohromady Válcovny a Blaugranas. Španělé dobře věděli o síle Italů v první půli, a tak zapnuli hned od začátku. V prvním poločase se opravdu nic nestalo a Italové začali být nervózní a chybovat. Dvě chyby využil Blaugranas, jmenovitě Nowotny a Reyes. Blaugranas tedy vyhrál 2:0 a dále drží neporazitelnost. I Moskyti jsou stále neporažení, avšak trochu je trápí remízy. Další se zrodila v zápase s Baníkem. Baník šel do vedení již v 7. minutě po trefě Serbia. Za Moskyty odpověděl Vasiliev, ale pak se opět trefil Serbio. Poté přišla šňůra tří gólů Moskytů. Bensz a dvakrát Vasiliev. Avšak druhému jmenovanému hattrick nebyl přán a jeden gól nebyl uznán. Proto završení hattricku na druhé straně Serbiem stačilo Baníku na remízu 3:3.

AC Válcovny Mimoň
- Pítrs -

Opět jsem o víkendu ukořistil jednu výhru s mýma mladíkama, tentokrát to odnesl Nazran :) Proti Blaugranasu už se tolik nezadařilo, ale to bych chtěl už asi moc....

1.  FC Blaugranas 3 1 0 16:3 10
2.  FC Mosquitoes of Leningrad 2 2 0 15:10 8
3.  AC Válcovny Mimoň 2 0 2 7:9 6
4.  FC BLAVA 2 0 2 3:13 6
5.  FC NAZRAN 1 0 3 6:8 3
6.  FC Baník Ostrava 0 1 3 4:8 1