COPA CONQUISTA 21´, první hrací víkend

1. a 2.kolo - 21. ročník, článek č. 2

Vítejte u druhého článku jednadvacátého ročníku. Máme za sebou úvodní zápasy v základní skupině a my vám zrekapitulujeme všechny výsledky. Bohužel jsme museli zaměnit tým ve skupině F, přesněji Glasgow Rangers se překvapivě zrušil a turnaj si přišla vyzkoušet anglická Viktorka City FC.

Příjemné čtení přeje celý redaktorský tým.

Základní skupiny

Skupina A

Sobota
Všechny týmy ve skupině A zjevně chtěly vstoupit do letošního ročníku Conquisty co nejlépe a k potěšení všech fanoušků se tohoto cíle snažily dosáhnout ofenzivní hrou. Žádný tým totiž po sobotě nezůstal s nulou v kolonce vstřelených gólů a všichni vítězové se dokonce trefili hned třikrát. Podle papírových předpokladů měl být nejjednoznačnějším soubojem ten mezi Guayos de Chotěboř a Rochlovem. Aby to ovšem Turci trochu zdramatizovali, nastoupili jen s devíti hráči v poli, stejně se ale prosadili hned ve 4. minutě. Jednogólový stav pak vydržel až do půlky druhého poločasu. V 62. minutě mohli chotěbořští srovnat z penalty, ale nedali a Rochlov je za to ztrestal hned dvakrát. Na konci zápasu se pak Španělé přecijen prosadili, ale už jim to bylo k ničemu - 1:3. Stejným výsledkem, tentokrát však pro domácí, skončil i šlágr kola mezi Ajaxem a Kingoši. Peruánci se sice díky proměněné penaltě dostali brzy do vedení, ovšem Ajax dokázal stav zápasu otočit ani ne za deset minut. Na začátku druhého poločasu pak přidali Nizozemci třetí branku a rozhodli o svém vítězství. Do statistik zápasu pak přibyly už jen dvě červené karty, po jedné na obou stranách. Nejtěsnějším výsledkem tak v sobotu skončil zápas mezi Aténami a Santa Cruzem. Domácí Řekové sice byli v poli lepší, ale Chilané dokázali proměňovat své šance - nakonec zápas skončil 3:2 pro Atény.

Neděle
Co se týká ofenzivního pojetí hry, to týmům vydrželo i do neděle. Všechny se totiž opět dokázali alespoň jednou prosadit, přesto to některým z nich opět k bodům nestačilo. Guayos v neděli bojovali v Peru s Kingoši, ale mnohem přesnější by bylo tvrdit, že bojovali hlavně sami se sebou. Druhý boj nakonec vyhráli, protože dokázali vstřelit gól, ten první a důležitější s Kingoši ovšem už ne. Badilla proměnil dvě penalty, Frederiksen přidal třetí gól a o zápase bylo rozhodnuto za 36 minut. Badilla si pak mohl dokonce dovolit nezkompletovat hattrick, když pak neproměnil třetí nařízenou penaltu. Naopak mnohem vyrovnanější měl být - a nakonec taky byl - souboj dvou sobotních vítězů Ajaxu a Atén. V něm už hráči trochu více splňovali pokyny trenérů a zápas se tak proměnil v takovou menší taktickou bitvu. Po gólu Jellemy ze 40. minuty se už zdálo, že ji vyhraje Ajax, nicméně tři minuty před koncem jeden z jeho obránců hloupě fauloval a Siskos srovnal z penalty na konečných 1:1. Jediným týmem, který tak po prvním víkendu ve skupině A získal 6 bodů, se stal Rochlov. Santa Cruz sice srdnatě bojovali a měli i jistou převahu, k zisku byť jen jediného bodu to však Chilanům nestačilo, protože se prosadili až v 82. minutě, kdy už měli rochlovští dvoubrankový náskok a ten udržet dokázali.

hodnocení manažerů

Legendary Rochlov Club
- bivoj -

První víkend se docela povedl, první zápas v pohodě, ve druhém jsme měli dost štěstí, ale roli favorita jsme zvládli. Uvidíme jestli se bude dařit i nadále a mým soupeřům přeji mnoho štěstí do dalších zápasů.

AFC Ajax
- Veninho -

Do úvodu turnaje jsem vstoupil správnou nohou..;) Zápasy jsem nijak nehrotil a výsledkem jsou 4 body, takže spokojenost.. Druhý týden bude snad výsledkově podobný..:)

FC Kingoši
- fiki -

Zatim o nic moc nejde, vysledkove v sobotu spatny, v nedeli dobry:) Ale vice mene podle predpokladu:)

Santa Cruz
- Š. Jankto -

Po prvním odehraném výkendu 0 bodů, takže určitě nespokojenost,nic ale není rozhodnuto a já se pokusím ještě ve skupině udělat nějaké body a zkusit postoupit ze 4 místa.Záleží jakou důležitost tomu budou jednotliví manažeři dávat.Já mám tuto sezonu jiné cíle, takže postup pro mě není na prvním místě.

Guayos de Chotěboř
- Bělos -

Moje výsledky jsou podle očekávání, ve skupině jsou lepší týmy než je ten můj, takže každej bod bude úspěch:)

Sobota
Ve skupině B se hned v první hrací den urodily dva celkem překvapivé výsledky. První přišel z Ruska, kde Rubin ve vyrovnaném utkání nakonec dokázal vybojovat výhru nad Hirohitem. Hrdinou dne se stal Stanislav Bober, který v zápase ukázal, co to znamená být chvíli dole a chvíli nahoře. V 21. minutě totiž nedokázal proměnit penaltu a vysloužil si za to vypískání od svých vlastních fanoušků, ovšem v druhém poločase své zaváhání napravil a dal vítězný gól v 56. minutě. Hirohito pak otevřelo hru, k vyrovnání to ovšem nevedlo - chvíli před koncem definitivně rozhodl Peken a utkání skončilo 2:0. Ještě překvapivější výsledek se zrodil v Mexiku, kde dokázali Maixneros porazit Vincitore da Trutnov, nicméně po výsledcích Italů z minulého ročníku to zas až taková senzace není. Prohru v poměru 3:0 ovšem asi nikdo nečekal. Jediným favoritem, který dokázal naplnit papírové předpoklady, se tak stalo BoHoBo. Poláci hráli až v daleké Argentině, ovšem místní pampy na ně zjevně měly blahodárný vliv, hlavně tedy na Wyczalkowského, který dal hattrick a sám se tak postaral o všechny branky v utkání.

Neděle
V neděli pak Poláci pokračovali ve svém výletu do dalekých končin, protože zavítali do Japonska. Proti Hirohitu se už však nedařilo ani Wyczalkowskému, ani žádnému jinému Polákovi. Hirohito dokázalo před svými fanoušky napravit své zaváhání ze soboty a díky gólům Campbella vyhrálo 2:0. Prohru ze soboty potřebovali odčinit i trutnovští, těm se to ovšem až tolik nepodařilo. Na rozdíl od zápasu s Maixneros sice dokázali udržet čisté konto proti Rubinu, ale gól také nedali a v Itálii se tak zrodila bezbranková remíza, se kterou nakonec asi nebyl spokojen nikdo - Rubin byl lepší a Trutnov zase potřeboval vyhrát. Body pak chtěla získat i Boca Pupíci, ovšem té se to proti Maixneros nakonec nepodařilo. Dlouho sice držela stav 0:0, v poslední desetiminutovce ale do její branky padly hned dva góly, a tak se Mexičané po prvním týdnu docela překvapivě usadili na čele skupiny a jistě bude zajímavé sledovat, jestli se dokáží udržet na vítězné vlně i dál.

FC Rubin
- warof -

Myslím,že s prvním víkendem můžu být spokojený.v lize se mi nedaří a proto 4 body ze dvou zápasů s kvalitními týmy je více než jsem očekával,tak že zatím spokojenost.

Sobota
V úvodním duelu skupiny C Herci doslova ubetonovali favorita z GrondHillu a těší se z remízy 0:0, tento bod bude pro Slovenský klub hodně cenný. Diváci čekali nudný fotbal a přišlo jen něco málo přes 38 tisíc diváků. Ovšem ti co přišli, nelitovali a mohli zhlédnout kung-fu představení hostů. Zaslouženě je rozhodčí trestal žlutými a nakonec padla i jedna červená. V dalším zápase Deportivo přivítalo Suchari a vůbec se jich nezaleklo a vyrukovalo s ofenzivním stylem hry. Bučo je ovšem všemi mastmi mazaný a obranu zabetonoval a podnikal rychlé kontry po pravé straně a Villafuerte rozhodl hattrickem o jeho výhře 3:0. Hodně cenná výhra z horkého prostředí Deportiva. Diváci tam jsou prostě úžasní a návštěva víkendu přes 64 tisíc dodala zápasu správnou atmosféru. V posledním sobotním zápase to bylo kočka-myš. Byzhradec bojoval, rozestavením se i celkem trefil, ale Ghanský perly překvapení nepřipustili a spustili hotový kolotoč a ne a ne se zastavit. Brusiči tak vkročili do turnaje naprosto jednoznačnou výhrou 6:0.

Neděle
V neděli opět začínají Herci doma, tentokrát přivítali Deportivo. Hrál se hodně útočný fotbal z obou stran, ale daleko lepší mušku a i víc ze hry měli domácí Herci a slaví hodně důležitou výhru 3:1. V dalším zápase domácí Ghanské perly ztratily lesk a bučo byl určitě rád za remízu 1:1. Jeho beton opět slavil úspěch. V poslední zápase tohoto víkendu domácí GrondHill jasně přejel Byzhradec a jasně už je daný, že maikl o postup usilovat nebude.

Suchari
- bučo -

Víkend bol super. 4 bodíky s dvoma ťažkými súpermi a k tomu strieborná medaila hokejistov, čo viac si človek môže priať :)

Herci
- Lucky -

V úvodných zápasoch som stavil na defenzívnejšiu taktiku a mala úspechu. Najprv cenná remíza s veľmi silným GrondHillom a potom bezproblémové víťazstvo s Cali. Podarilo sa mi využiť aj výhodu domáceho prostredia a spravil som prvý krok smerom k postupu. Už len udržať takto nastavený kurz.

Sobota
V úvodním zápase této skupiny přivítal Burritos Rio de Janeiro a byl to urputný boj od začátku do konce, když rozdílový gól na konečných 2:3 padl v osmdesáté minutě utkání. Rio tak získalo z venku velmi důležité tři body. V ostře sledovaném utkání dinosaurů nastoupili domácí AC Replacement proti Tehlike Koudy, celé znění jmen klubů jsem zkrátil, jinak by se do článku nevešly. Přišla návštěva víkendu této skupiny 69368 diváků, což jistě naplnilo pokladnu Italského klubu, který je pod vlivem sicilské mafie a nejednou tento vliv promluvil do dění v závěrečných kolech Italské ligy. No zpět k zápasu, oba týmy mají útočení v krvi, diváci jistě byli spokojení s předvedenou hrou obou týmů a nakonec i nezaslouženou výhrou domácích 2:1. JJ Sicílie......V posledním sobotním klání přijelo Killarney do FC Quito a daleká cesta se na hře favorita projevila a nebyl schopný vůbec ničeho, může být rád za remízu 1:1, protože celý druhý poločas dohrával o jednoho hráče v poli méně.

Neděle
Burritos opět doma bojovalo, ale zkušenosti Sicilského týmu se projevily i na horké Mexické půdě. Cerm výhrou 2:0 završil úspěšný víkend a šest bodů mu dává klid do dalších bojů ve skupině. A další souboj zkušených harcovníků z Evropy. Do Killarney přijelo Tehlike Koudy a Koudák chtěl určitě napravit předchozí zaváhání ze Sicílie. Naopak Irové se mi zdají až moc v pohodě a k zápasům zatím přistupují dost chladně, asi je ještě sluníčko nerozehřálo, prostě Irsko. Nakonec Koudy zvítězil v Irsku 2:1 a Adriana teď čeká spousta práce, pouhý jeden bod z prvního víkendu... nic moc. Rio pokračovalo ve výborných výkonech i ve druhém zápase a Quito přejelo herně a nakonec i výsledek 2:0 značí pohoda na domácích kopačkách. Tato skupina se zdá bude hodně vyrovnaná, první víkend přinesl velmi těsné výsledky, uvidíme další víkend, jestli neporažení budou pokračovat ve vítězném tažení skupinou.

AFC Quito
- Tommy Candel -

První dvě kola a alespoň jeden bod, takže cíl, který jsem si stanovil (nebýt po konci základní části na nule) už je splněn a teď můžeme jen překvapit :). Určitě se dalo vytěžit i víc, zejména proti Killarney, ale můj tým není v pozici, kdy by si měl diktovat tempo, takže jsme spokojeni i s tím jedním bodíkem.

Sobota
V prvním kole skupiny E nezaváhal ani jeden z favoritů, ačkoli jak Mercuccio, tak Marshall hráli venku. O.C. Relax porazil objev loňského ročníku Les Éléphants celkem bez potíží 3:1, přičemž za tento výsledek ještě mohli být Francouzi rádi, neboť převaha Relaxu byla opravdu velká. Marshall Islands pak v souboji se Sandokanem měli převahu ještě větší, ale brankář Chilanů Hasimoto předvedl opravdu skvělý výkon a hlavně díky němu se dlouho zdálo, že by domácí mohli urvat aspoň bod. Ze své jediné střely na bránu dali gól a chvíli dokonce vedli, misky vah však nakonec převážil na stranu Poláků Bronislaw Lawa, který trefami z 30. a 73. minuty rozhodl o vítězství favorita 1:2. O výsledku posledního sobotního zápasu mezi Kobylnicí a Kessbenem pak rozhodovaly pokutové kopy - zatímco kessbenský Klufio ho proměnil, kobylnický Finan ho zahodil, a tak vyrovnané utkání na irské půdě skončilo cenným vítězstvím 0:1 pro Ghaňany.

Neděle
Ani v neděli pak hlavní favorité skupiny nedopustili překvapení a tentokrát už celkem bez problémů vyhráli. Marshall Islands porazili Les Éléphants, kteří měli na začátek turnaje opravdu těžký los, 2:0. Lawa sice v první minutě nedal penaltu, ale o dvě minuty později už se radoval po svém třetím gólu v turnaji, druhý gól potom přidal Ulatowski v 27. minutě. I na stadionu O.C. Relax padl rychlý gól, Kevin Kamara se trefil hned v 1, minutě, potom ho ještě dvakrát napodobil Matthew Meola a Relax tak vyhrál nad Kessbenem 3:0. V posledním zápase pak nedokázal na svůj sobotní výkon navázat gólman Hasimoto, který nakonec v utkání mezi Sandokanem a Kobylnicí lovil míč ze své sítě čtyřikrát. Chilané se navíc neprosadili ani jednou, a tak utrpěli na domácí půdě debakl 0:4.

Kobylí Kobylnice
- Tonny -

Sobotní první kolo proti Kessbenu naši hráči nezvládli. Hráli jsme doma a při zcela vyrovnaných statistikách rozhodlo proměnování pokutových kopů. Zatímco hosté dali mi jsme trestuhodně neproměnili. Alspoň, že v neděli jsme si zchladili žáhu a vysoko vyhráli :)

Sobota
Ve skupině F došlo k nepříjemné věci, protože se z Glasgow Rangers stal tým bez manažera. V soutěži ho nahradila anglická Viktorka City, ovšem ta do bojů o prvním víkendu ještě nezasáhla. ZR Elite team tak v sobotu porazil TBM 9:0, do tabulky se mu však započítala jen kontumační výhra 3:0. Kontumaci by pak možná raději brali v Bogotě, protože Escénicu se na půdě Nikolcic vůbec nedařilo a Irové uštědřili Kolumbijcům výprask v poměru 6:1. V posledním sobotním utkání pak MEDION nevyužil výhodu domácího prostředí a prohrál s Kralupami. O vítězství Dánů rozhodl dvěma trefami Mathias de Fries.

Neděle
V neděli si potom Dánové bez boje připsali kontumační výhru s Glasgow Rangers a usadili se tak na špičku tabulky. Nikolcice totiž ve svém druhém domácím zápase vybojovali s MEDIONem jenom bod, a to byli ještě rádi, protože na trefu Maureho ze 70. minuty dokázali odpovědět až tři minuty před koncem. V Bogotě pak Escénicas napravil sobotní zaváhání a poradil si s ZR Elite teamem, ačkoli se musel o výsledek strachovat až do poslední chvíle, neboť i přes poměrně značnou převahu nedokázal ke gólu Torrese přidat žádný další. V 77. minutě mohli Ghaňané dokonce srovnat, ale Sakyi se z penalty neprosadil, a tak se nakonec do Afriky vraceli bez bodů.

Sobota
A začněme hezky zhurta. Když jsem viděl výsledek zápasu mezi Sportingem a Nižborem, tak jsem si myslel, že je to špatný vtip, nebo koukám na futsal. Ale ono ne. Kde začít. No. V zápase byly rozdány dvě červené karty. Pro každý tým jedna. No a mimochodem padlo 11 gólů a všechny dal Nižbor. Sztylka jich má pět, Almeida tři a Valdivia také tři. Asi jednoznačný zápas. Dále v sobotu hrál Awrick s Legeou. Osobně jsem čekal vyrovnaný duel, asi jako v prvním případě. A podobné to opravdu bylo, ačkoliv Awrick byl ještě milostivý, když po dvou gólech dal Airoldo a McEwan. Zajímavé je, že Legea hrála na 4 útočníky, ale na bránu poslala jen dvě střely. Evidentně Skoti hráli v sukních a dost často je zvedali. No a ani poslední zápas nebyl moc vyrovnaný. Midleton přivítal Gladiátory. No a v Irsku bylo Řekům horko. Půl hodinky se drželi, ale pak přišel Vaughan a poslal Midleton do vedení. A to jim hrálo do karet. Řekové trošilinku otevřeli hru a byli dvakrát potrestáni. Midleton vyhrál po převaze 3:0.

Neděle
Tam, kde se skončilo, tam začneme. Gladiátor hrál se Sportingem. Tedy utkání dvou poražených. A minimálně Sporting měl co napravovat, a tak hrál na hranici možností, avšak nedá se říci, že by byl lepším týmem, naopak. Gladiátoři měli převahu, ale jejich brankář rozhodně neměl den. Šla na něj jedna jediná střela a také jednu jedinou střelu pustil. Skoro bych řekl, že se učil v Koreji. Nicméně tato trefa znamenala vítězství pro Sporting. Nižbor pokračoval v nastoleném tempu a nezastavilo ho ani to, že od 15. minuty prohrával s Legeou po trefě Chuli-daho. Pěti trefami zápas otočil a opět po převaze zaslouženě vyhrál. 4 góly dal Valdivia a jeden Szctylka. Posledním víkendovým zápasem bylo utkání Midletonu s Awrickem. První ze dvou ostrovních derby. A vyhrál ten lepší. Tedy Awrick, který měl převahu, avšak i v obraně měl okénka, která však Midleton nevyužil a tím pádem rozhodl gól Airolda v 52. minutě.

Banking Nižbor
- Marcovan -

První víkend dopadl nejlépe, jak dopadnout mohl a to jsem se hlavně v neděli bál, že korejci nasadí jinačí kvapík... nenasadili, asi po loňském vítězství si soupeři řekli, že to nemá cenu proti mě hrotit, což jim chválím . opravdu nemá... :-DDD

Awrick City
- Bucero -

Mým cílem před začátkem turnaje bylo navázat na dobré výsledky z minulého ročníku. Po prvních 2 zápasech mohu prohlásit: Splněno. Ale až tak jednoznačný výsledek sobotního zápasu jsem nečekal. Chvalčov ale prohrával příliš soubojů na středu hřiště a to rozhodlo. Nedělní zápas byl o poznání vyrovnanější. Z 5 soupeřových střel naštěstí do sítě nepropadla žádná, takže všechny body urval můj tým a spokojenost po víkendu ani nemůže být větší.

Midleton FC
- Haashaa -

Zápas s gladiátory podle průběhu utkání nemohl skončit jinak...jasně jsme v zápase dominovali a i přes špatné proměňování šancí se povedlo Vaughanovi dva góly vsítit. Když se ještě jedním gólem přidal Studecký, brali jsme zaslouženě všechny body.
To v zápase s Awrick city jsme narazili na silného soupeře. Držel míč více času na kopačkách. A i když jsme dokázali vyprodukovat více střel na bránu, byl to soupeř, který dokázal vytěžit z mála důležitý jeden gól, aby bral všechny body. Tohle utkání mě naší hrou zklamalo, především kvůli opětovnému neproměňování šancí, které tentokrát mělo za důsledek prohru.

TJ Legea Chvalčov
- Lukáš Jakubec -

Úvodní víkend se nám příliš nevydařil. nasazení do turnaje není samozřejmě vysoké, ale dvě vysoké prohry jsme i přesto nečekali. doufám, že se další týden vydaří o mnoho lépe a chceme urvat první body!

Sobota
Sobota byla velmi zajímavá, co se výsledků týče. Blaugranas asi na dálku soupeřil s Nižborem kdo dá více gólů, ale Blaugranas narazil na zeď cti a nedal BLAVĚ desítku. Zastavil se na skóre 9:0, když se pětkrát trefil Prado, třikrát Nowotny a jednou Carrido. Moskyti přivítali na svém hřišti Válcovny. Kdo očekával oboustranně opatrný fotbal, tak se asi spletl. Již v 8. minutě se prosadil Bensz a poslal Moskyty do vedení a to jasně naznačilo, že bude na co se dívat. Chvíli poté zvýšil na Minibaev. S Válcovnami to vypadalo již bledě, avšak z ojedinělé šance se prosadil Crespo a zase to bylo jen o gól. Nicméně otočily se strany a Bensz jakoby viděl rudě. Přidal další tři góly a završil tak skóre na 5:1 pro domácí. Třetí zápas v sobotu se odehrál v Řecku, kde Nazran přivítal Baníkovce. A start byl pěkně ostrý. Třetí minuta a skóre 1:1 po trefách Bolose a Kesgina. Poté se hra trochu zklidnila, ale zase krátce po půli poslal domácí do vedení Kois a NAZRAN tak vyhrál.

Neděle
NAZRAN letěl na druhý zápas do Ruska. A i zde to začalo pěkně zostra. Avšak pouze jednostranně. Moskyt Bensz se opět prosadil a krátce po něm zvýšil Tikhonovetski. Doufám, že už víc gólů nedá, to jméno je za trest. Nicméně, ještě do poločasu zvýšil na 3:0 opět Bensz. O poločase byla v kabině Řeků pěkná bouře, neb druhý poločas vládli právě Řekové a dokázali srovnat trefami Koise, Bolose a Papadupoulose. Jenže pak zase přišel Bensz a daroval vítězství Moskytům. BLAVA po debaklu od Blaugranasu měla, co napravovat. Jenže to Válcovny taky. A byly v tom lepší. Do poločasu vedli 4:0 po trefách Nerra (hattrick) a jedné trefy Foglia. Zápas byl rozhodnut a na v 66. minutě jen kosmeticky upravil výsledek Picchi, tedy na konečných 4:1 pro Válcovny. Poslední zápas sehrál Blaugranas s Baníkem. Kdo čekal další gólové hody, tak čekal marně. Blaugranas sice byl lepší, ale ne a ne se prosadit. V 11. minutě mu nebyl uznán gól, nicméně o chvíli později se stejný hráč prosadil znovu a tentokrát regulérně. Nowotny dal gól. Poté Prado z Blaugranasu dostal červenou, ale to nic nezměnilo. Druhý gól poté přidal Nowotny a Blaugranas si došel pro další vítězství.

1.  FC Blaugranas 2 0 0 11:0 6
2.  FC Mosquitoes of Leningrad 2 0 0 9:4 6
3.  FC NAZRAN 1 0 1 5:5 3
4.  AC Válcovny Mimoň 1 0 1 5:6 3
5.  FC Baník Ostrava 0 0 2 1:4 0
6.  FC BLAVA 0 0 2 1:13 0