COPA CONQUISTA 20´, osmifinále a čtvrtfinále!

Osmifinále | Čtvrtfinále - 20. ročník, článek č. 8

Vítejte u dalšího článku tohoto sezónního turnaje. Třetí fáze nesoucí název osmifinále je odehraná a my se podíváme jak to vlastně dopadlo, kdo postoupil do čtvrtfinále a co na to všechno říkají účastníci.

Příjemné čtení přeje celý redaktorský tým.

Osmifinále

FC Internazionale Killarney
4:3
Marshall Islands CICM
3:2 1:1

1. utkání
Náš osmifinálový report začínáme hned jedním z nejvypjatějších soubojů - sice jen málo lidí už dnes ví, jak vůbec polsko-irská rivalita na brejku začala, nicméně tu prostě je, a když se potkají týmy z těchto zemí (navíc v tomto případě TOP týmy), tak je jasné, že ani jeden druhému nic nedaruje. První zápas byl odehrán v Polsku a Marshallovci chtěli maximálně využít výhodu domácího prostředí, a to se jim celkem dařilo. Killarney se sice v 7. minutě dostalo gólem McCarthyho do vedení 0:1, ale už v 18. minutě srovnal Ulatowski. Ve 29. minutě pak domácí kopali penaltu, ovšem Melon se příliš soustředil na razanci a přestřelil jak bránu, tak tribunu. V tu chvíli to však nikomu nevadilo, protože Marshall Islands kontrolovali hru a zdálo se, že další vstřelená branka je jen otázkou času. Ten však domácím nakonec uběhl rychleji, než by se jim hodilo, a tak i přes jejich velkou převahu bylo skóre na konci zápasu stejné jako po 20. minutě - 1:1.

Odveta
Do druhého zápasu tak mohli nastupovat o něco klidněji borci z Killarney, kteří i přes nevýrazný sobotní výkon dovezli na Zelený ostrov nadějný výsledek a k postupu jim stačilo neinkasovat. Když pak v 21. minutě vstřelil gól Funston a o 13 minut později proměnil Lawless penaltu, vypadal už postup domácích skoro jako samozřejmost. Marshallovi hoši se ale nevzdali, ještě do poločasu to bylo už jen 2:1 a v 57. minutě se misky vah převážily na stranu Poláků, protože se trefil Gorkiewicz. V tu chvíli začali domácí zmatkovat a borci Marshall Islands si celkem bez problémů hlídali postupový stav. V poslední minutě zápasu však přišel pro hosty trest za to, že se do obrany zatáhli až příliš - Tadhg Gough se prodral mezi dvojicí obránců a vstřelil postupový gól pro Killarney, na který už Poláci neměli šanci odpovědět. Těm tak zbyly jen oči pro pláč, protože postup si prohráli v domácím zápase, který měli rozhodně vyhrát.

Hodnocení manažerů
Adriano (FC Internazionale Killarney): První zápas byl hodně vyrovnaný, se štěstím sem vyhrál golem z poslední minuty. Do odvety celkem slušná výchozí pozice. Druhý zápas byl hodně ovlivněn množstvím absencí v obou týmech, mě chyběla naprostá většina stabilních hráčů. Na výkonu se to docela projevilo, se štěstím sem uhrál remízu a těším se na čtvtfinále.

FR mark EE (Marshall Islands CICM): gratulace adrianovi .... ale byl jsem lepsi ire :) !!! Gól v 90.minutě , penalty na obou stranách a tvůj gólman rozhodly duel :X

Banking Nižbor
7:2
FC Brusiči Liboc
0:0 7:2

1. utkání
Druhou osmifinálovou dvojici tvořili Banking Nižbor a Brusiči Liboc. Favoritem byli Poláci, ovšem počítalo se s tím, že Ghaňané nedají svou kůži lacino a pěkně hráče Nižboru potrápí. To se v prvním zápase taky splnilo, ačkoli tím, kdo Poláky trápil, nebyl přímo Ghaňan, ale jejich australský gólman Hamshaw, kvůli kterému si všichni útočníci Nižboru snad museli vytrhat vlasy. Hamshaw byl totiž celý zápas pod palbou ze všech stran, ale gól za svá záda nepropustil, a ačkoli jeho spoluhráči se ke střelám tolik nedostávali, dokázal svému týmu udržet naději na postup, protože zápas skončil 0:0.

Odveta
Do odvety však místo Hamshawa nastoupil do brány Brusičů Kankani. Ten však do zápasu nastoupil naprosto hrozivě, když za svá záda propustil hned první dvě střely a v 8. minutě vedl Nižbor už 2:0. Brusiči tak už museli vstřelit góly hned tři, což se po jejich sobotním výkonu zdálo jako naprostá utopie, ovšem Felix Asasmoah dokázal v 11. minutě naděje Ghaňanů maličko oživit. Optimismus však domácím vydržel jen 13 minut, pak jim soupeř odskočil opět o dva góly. V 52. minutě pak už bylo vymalováno - 1:4 a Ghaňané opravdu neměli na to, aby vstřelili další 4 góly. Góly však padaly dál, ačkoli domácí potěšil už jen jeden, a to druhý gól Asamoaha na 2:4. Konečné skóre bylo 2:7, o góly Nižboru se skoro spravedlivě rozdělili Greszka a Sztylka. Poláci tak zaslouženě postoupili i přes překvapivou domácí remízu.

Marcovan (Banking Nižbor): Na Matese jsem v sobotu doma postavil stejnou taktiku jako v minulém kole na Uwe Kopfa, ale tentokrát to k výhře nevedlo. Sice šancí bylo dost, ale ta má přiblblá předražená italská hvězda v útoku zase nedala asi 5 šancí z malého vápna... musím říct, že to bylo nejvíce promrhaných 100 miliónů, které jsem kdy investoval... Naštěstí hned v sobotu odjel za repre sraz, k tomu mnoho dalších hráčů, ale Mates na tom byl evidentně stejně nebo ještě hůře, takže zbylí dva útočníci, co mi v celém týmu zůstali si na jeho hřišti z chutí zastříleli. Za neděli zasloužený postup.

Kessben FC
3:2
Les Éléphants
1:2 2:0

1. utkání
Třetí dvojice byla zajímavá z toho pohledu, že béčko Slonů hraje ve stejné lize, jako Kessben, a tak Luc Španique nehrál proti neznámému soupeři. Protože se navíc Slonům v průběhu Conquisty zatím až nečekaně dařilo, mohli být považování za mírné favority. V prvním zápase to ovšem - alespoň herně - neprokázali. Ve 33. minutě se trefil Chris Storey a Kessben vedl 1:0. Hra byla plně v jeho režii a Sloni se na nic moc nevzmohli. V 76. minutě však trumpety slavících afrických fanoušků na chvíli ztichly, protože Lucas Quintin snad z první nebezpečné akce hostů dokázal srovnat. To však domácí nerozhodilo a pokračovali ve svém náporu, pak se však najednou po chybě v jejich útočné rozehrávce dostal najednou do úniku jeden z hráčů Les Éléphants a obránci už jej dokázali zastavit jen za cenu penalty. Tu pak suverénně proměnil Nicaise a hosté odjížděli domů se šťastnou výhrou 2:1.

Odveta
V odvetě na francouzské půdě už bylo utkání o poznání vyrovnanější. Ve 22. minutě otevřel skóre opět Storey, avšak domácí mohli zůstat ještě v klidu, protože i tato prohra by jim k postupu stačila. Na rozdíl od soboty si navíc dokázali vytvářet i nějaké příležitosti, a tak odcházeli do šaten o něco spokojenější domácí. V 64. minutě jim ovšem vážně narušil plány Sammy Atiku, jehož gól na 0:2 by už Slony vyřadil. Ti se tak najednou museli pokusit opravdu vážně o vstřelení branky, ovšem nedokázali Ghaňany výrazně přehrávat v žádné části hřiště, s postupujícím časem se navíc do jejich hry čím dál víc vkrádala nervozita, a tak i přes velkou podporu fanoušků se domácí gólů na 1:2, který by zápas poslal do prodloužení, nedočkali. Sloní cesta tak skončila v Africe, tak jak se ostatně na slony sluší a patří, nicméně moc je to asi nepotěšilo. Kessben však byl celkově lepší a postup si zasloužil.

Nikolcice Punkers
2:6
FC Mosquitoes of Leningrad
1:4 1:2

1. utkání
Vítejte v typickém Irském počasí. Leje jako z konve, toto počasí by mělo sedět spíše domácím Nikolcicím, ovšem ani Ruští bohatýři z Leningradu nejsou žádný ořezávátka. Minulý týden nabírali kondičku odhazováním tun sněhu. A hrát se v obráceném pořadí zápasů tak se asi zápas neodehrál, protože přívaly sněhu se v sobotu nedali zvládnout. Uvidíme, jestli se odveta vůbec odehraje, nebo se bude hrát na jiném stadionu. Do utkání vletěli oba týmy pěkně zhurta, jiskřilo se hned od začátku. Rozhodčímu se však tento přístup moc nelíbil a už od třetí minuty začal udělovat žlutý karty. Hra se tím uklidnila a začal se hrát fotbal. Leningrad přijel hodně útočně naladěn a stále se tlačil do útoku, obrana domácích nestíhala tempu hostů, kterým očividně odklízení sněhu nabralo kondičku. Po sérii výpadů se hosté nakonec vedoucí branky dočkali, po zmatcích ve vápně se prosadil Konstantin Minibaev. Domácím se však podařilo, ještě do poločasu vyrovnat brankou Jaceka z dobrých 25 metrů. Hned v úvodu druhé půle se prosadil Czeslaw Baran přizemní střelou. Hosté dál makali a domácí stříleli jen z dálky, s tím však neměl hostující gólman problémy. V 68. minutě přišla sporná penalta. K penaltě se postavil střelec prvního gólu Minibaev a zřejmě vědom si sporného odpískání, balon odevzdal jen do náruče domácího gólmana. To dalo najevo, jak jsou hosté psychicky na vyšší a do soupeře se dál zakusovali. V 75. minutě poslal hosty do dvougólového vedení opět Baran. Domácím už začali pochodovat nervy a Barry Duffy se musel jít schladit pod sprchy po jasném penaltovém zákroku. Na penaltu si stoupl opět Minibaev a nekompromisně rozhodl o stavu tohoto utkání. Výhra 4:1 je pro hosty hodně nadějná.

Odveta
V Leningradu panovalo v nedělní podvečer mrazivé slunečné počasí, příroda se v sobotu aprílově vyřádila a pak ukázala svou vlídnější tvář. Hřiště se po usilovné práci podařilo celkem slušně připravit. Od začátku zápasu bylo jasné, že domácí budou hru hostů spíše bourat, o čemž svědčí celkem 21 faulů a červená Minibajeva z 81. minuty. Domácí měli vývoj pod kontrolou, klid jim dodal již ve 24. minutě Baran. Pak se dlouhé minuty na hřišti nic moc nedělo, až z ničeho nic vyrovnal z penalty Frawley. Ovšem domácí strhli vítězství na svou stranu i v odvetě a to ostrostřelcem Baranem. Leningrad tak dál pokračuje ve spanilé jízdě, uvidíme, kde ta jízda nakonec skončí.

dex (Nikolcice Punkers): Gratuluji soupeři. Byl lepší v obou zápasech a postup si zasloužil.

Glasgow Rangers
0:7
Fc GrondHill
0:2 0:5

1. utkání
Velmi silné týmy, to slibuje velký boj. Asi větším favoritem je GrondHill a tak se můžeme těšit jak si poradí s rolí favorita. Domácí se ovšem nezalekli a zvolili útočnou sestavu se třemi obránci a pěti záložníky, hlavně střed zálohy by měl hodně podporovat útok. GrondHill zvolil trochu jinou taktiku, spíše defenzivní. Zahustil velký vápno a střed hřiště, a nakonec se ukázalo, že taktika to byla správná. Domácí se přes tento val jen velmi těžko prosazovali a to i díky několika ostrým zákrokům GrondHillu za což si dva hráči vykoledovali žlutou kartu. Díky agresivní hře se v útoku prosazoval Carlo Hoyte a nakonec se dočkal branky ve 34. minutě. Domácí se snažili, ale hosté byli velmi organizovaní a jednobrankový náskok si hlídali. Domácím svitla naděje v 53. minutě, když se vyfauloval střelec první branky Hoyte. Domácí se vrhly za vyrovnáním, ale v 65. minutě zapomněli na půlící čáře na Jamese Sweeneyho, který po dlouhém sólu rozhodl o výhře 2:0 GrondHillu.

Odveta
Do odvety tak šel tým GrondHillu naprosto v pohodě, taktiku měnit nemusel a bylo na Glasgow, aby zkusil něco vymyslet. Obranu posílil o jednoho borce, ovšem domácí byli v takové pohodě, že se zápas již do poločasu už jen dohrával. Po dvou gólech vstřelili shodně Sweeney a Hoyte již do poločasu a o postupu GrondHillu bylo rozhodnuto. Druhý poločas už se jen dohrával a hráči se snažili pobavit diváky, což se jim celkem dařilo a nakonec se dočkali i hattricku v podání Carla Hoyta. GrondHill prošel do čtvrtfinále celkem snadno a to s velmi silným protivníkem, vypadá to na velkého favorita na přední umístění.

Agron (Fc GrondHill): Glasgow Rangers myslel jsem, že bude klást větší odpor, ještě po prvním zápase jsem se pořád bál o postup, ale nakonec zbytečně. Myslím že to byl hladký postup.

Tehlike Turkyie club KFC
1:2
 O.C. Relax
1:2 0:0

1. utkání
Osmifinále svedlo na jedno hřiště dva velmi známe celky a oba určitě měly pomyšlení na bednu. Jenže projít dále mohl jen jeden, a tak šupky dupky, mrkněme se na vzájemné zápasy.

První zápas se odehrál na horké Turecké půdě. Tedy tam, kde je doma Koudy se svým Tehlike. Podle nastavených taktik to vypadá, že úspěšnější v přečtení soupeře byl o trochu lepší Mercuccio. A to dalo zápasu ráz. Neb domácí těžko drželi míč a tím se dostávali pod tlak, a jakmile necháte Relax hrát, tak je jasné, že to dlouho nemůžete vydržet. Jenže, Tehlike jakoby na to bylo připravené a nějak se nestresovalo, naopak jeho brejky byly více než nebezpečné a jeden z nich se povedlo proměnit Kusovi v jednatřicáté minutě. Víte, jaké to je dráždit hada bosou nohou? Tak něco podobného právě Tehlike udělalo. Relax najednou byl ještě silnější a bylo jen otázkou času, kdy se míč z vápna posune do brány. A trvalo to pět minut. Prosadil se hostující Sirap a remízový stav nastolen. Ale to by nebyl fotbal, kdyby s tím byly oba týmy spokojeny. No a hrálo se dál. Ale gól padl až v samém závěru, kdy se prosadil Diego, ano byl z Relaxu, a tím zařídil výhru hostujícího celku po velké převaze. Pokud bude chtít Tehlike pomýšlet na postup, bude muset změnit přístup.

Odveta
Pokud byl první zápas veden v útočném duchu, tak odveta byla slušný americký beton a ofenzivnější sestava od Turků. Ten val před americkým gólmanem byl pěkný a no řekněme zbytek hřiště vcelku volný pro kombinaci Tehlike, avšak relaxovci dokázali včas přistupovat a odebírat míče a bourat tak v dostatečné míře tlak Tehlike. To muselo dát minimálně dva góly a samozřejmě vyhrát. Nic snadného. Naději Turkům dal Stratilatis, který se nechal vyloučit. Byl to defenzivní záložník a jeho vyloučením se najednou před obranou otevřel prostor. Avšak ani to Tehlike nedokázalo využít. A tím se zrodila bezgólová remíza a postup O.C. Relax.

FC Akbar Maestro de CNP
1:5
FC Blaugranas
1:1 0:4

1. utkání
Osobně jsem před duelem více favorizoval Blaugranas na postup, ale vše se odehrává na hřišti a tam se může stát cokoliv a zvláště když to jsou dva zápasy. Vše nakonec může být o jednom gólu.

První zápas se hrál na hřišti Akbaru, což může být výhoda, neb získat si doma pohodový náskok je snem všech, bohužel remíza či prohra bolí dvojnásob. Akbar na soupeře vletěl od samého začátku a bylo vidět, že si chce nahrát pár gólů. První poločas byl Akbar opravdu znatelně lepší a zúročil to jedním gólem. Prosadil se Quiqunez. To byla třiatřicátá minuta. Do poločasu i po poločase měl Akbar ještě několik šanci, ale už se mu nepovedlo gólově se prosadit. Když se mrhá s šancemi, tak zákonitě přijde trest. A on přišel. V padesáte minutě se trefil Ito de Prado a uzavřel tak skóre zápasu na 1:1. Mírně lepší byl Akbar, což mu dává naději do odvety, ale ta se hraje ve Španělsku a pochybuji, že Blaugranas tam bude hrát stejně ustrašeně.

Odveta
Jestli Akbar doufal v úspěšnou odvetu ve Španělsku, tak se mu plány rozplynuly během první půle. V sedmé minutě se podruhé prosadil Reyes, avšak jeden z jeho gólů nebyl uznán. Poté se v jednatřicáté minutě prosadil Tabares a v padesáté třetí Aurelio. Tím bylo rozhodnuto. Zvláště když krátce po třetím gólu dostal červenou Brand z Akbaru. Krátce poté mohl naději vystřelit Quiqunez, avšak jeho gól nebyl uznán. Nato v sedmdesáté šesté minutě udeřil de Nacimiento a bylo jasné, že Blaugranas postupuje. Frustraci si poté vybil Sissing a dostal zaslouženou červenou a podtrhl tak rozložení Akbaru.

AC Válcovny Mimoň
2:3
 Awrick City
0:0 2:3

1. utkání
Ital proti Skotovi, jeden by řekl utkání dvou různých stylů, avšak to nic není, zvláště u nás na brejku. A tak se dalo jen těžko předpokládat, jak to dopadne.

První zápas v Itálii byl typický pohárový. Opatrný a hlavně neudělat chybu. A ano, ta nepřišla z ani jedné strany. Na střely byl sice trošku lepší Awrick, ale gólový nebyl ten večer nikdo. A vlastně celý zápas byl takový nijaký. Nic se nedělo, nic nevycházelo a na nic se nedalo koukat, co více k tomu napsat. Žlutých taky nebylo tolik, aby to něco znamenalo a vůbec. Kdyby se zápas neodehrál, tak by se asi vůbec nic nestalo. Doufejme, že odveta bude zajímavější, už hlavně pro diváky.

Odveta
Odveta přinesla o poznání útočnější fotbal. Již ve čtvrté minutě se prosadil Foglio, hráč Válcoven, a dal tak ráz utkání. Domácím již remíza nestačila, a tak zákonitě otevřeli hru. Málem se jim povedlo vyrovnat, ale gól Žouželky nebyl uznán. A tak své vedení zvýšily Válcovny. Prosadil se Negro. Přišel poločas a jakoby utlo. Awrick začal hrát. Musel dát tři góly a na to nebylo zase tolik času. Přišlo střídání a nutno říci, že opravdu povedený, vždyť již dvě minuty po svém vystřídání se prosadil Caldwell a bylo sníženo. V jednasedmdesáté minutě bylo vyrovnáno po trefě Airolda a obrat dokonal opět Caldwell v devadesáté minutě. Válcovnám tak zbyly oči pro pláč. Nezbývá než gratulovat Awricku k postupu.

Pítrs (AC Válcovny Mimoň): Gratuluju Bucerovi k postupu. Já první zápas trochu podcenil, a remiza 0:0 doma to není moc dobrý pro odvetu. V odvetě se tým hodně zlepšil. Vedení 2:0 si v poho hlídali, ale v závěru přišel totální zkrat a nakonec dali City postupovej gol v devadesátý minutě, když už jsem věřil, že postupím :) To jsem za šest let na Brejku snad nezažil :)))

Bucero (Awrick City): Dost rozdílné víkendové zápasy. V sobotu bez gólů a dá se říct i bez šancí a v neděli to bylo málem o infarkt. Se šťastným koncem pro můj tým. Příčinou nedělního vítězství bylo povedené vystřídání útočné dvojice, která v druhé polovině otočila ztracený zápas. Vítězství proti týmu se zvučným jménem je pro mě dost cenné a postupu přes tak kvalitního manažera si tudíž o to víc vážím.

Čtvrtfinále

-:-
-:- -:-

Tisková zpráva před střetnutím:
Adriano (FC Internazionale Killarney): GrondHill je už můj tradiční soupeř v CQS. V posledních sezonách se ve vyřazovacích bojích střetáváme pravidelně. Zatím se mi dařilo vždy postoupit a doufám že to bude i pokračovat :)

Agron (Fc GrondHill): FC Internazionale Killarney už jsem si zrovna řikal, že jsem s ním dlouho nehrál :). Dvakrát už mě vyřadil, tak na potřetí se to povede snad mě. Motivace je velká a sil taky, tak uvidíme.

O.C. Relax
-:-
-:- -:-

Marcovan (Banking Nižbor): Na zápasy s Mercucciem se těším. Sice mi přijde, že už z té té absolutní dominance, kterou na Brejku měl, trošku slevil, ale pořád je to jeden ze zhruba pěti nejlepších týmů na Brejku. Sám ještě nevím, zda-li nasadím to nejlepší, hodně bude záležet jak dopadne ES s Adrianem, kdyby náhodou dobře, asi by hlavně v obraně nejlepší odpočívali a pak to bude hodně těžké. Ale v semifinále CQS jsem ještě nebyl, tak pro ne letos, kdy se tak nějak celkově daří... :-D

Kessben FC
-:-
-:- -:-

Awrick City
-:-
-:- -:-

Bucero (Awrick City): V konfrontaci s ruskými týmy mám výrazně zápornou bilanci. Nedařilo se a nedaří. Čtvrtfinálový soupeř má kvalitní tým, který bude těžké přehrát. Nezbývá, než opět věřit, že to tam spadne a bude z toho šťastný postup.

Akam (FC Mosquitoes of Leningrad): Tak papírově asi můžu být spokojen, takže když už jsem zpackal tu ligu, tak semifinále turnaje by mě spravilo chuť :)