Irish Week - IŘI v akci podruhé!!

Irsko po druhým týdnu

Zdravím čtenáře Irského deníku. Máme za sebou druhý týden plný zajímavých zápasů. Některé duely si přiblížíme a mrknem na světovou scénu, jak se našim borcům dařilo v dalších bojích. Více již níže..

Historie

Liga

Každý týden vybírám dva zápasy pro každý den do naší tipovačky, protože budu zároveň tyto zápasy komentovat tak jak dopadli, protože si myslím, že právě tyto zápasy byli nejzajímavější z celého kola.

4.kolo

FC Internazionale Killarney 2:0 FC BLAVA

V pondělí se nám ve druhém kole ligy střetli opět zase dva výborné týmy z naší nejvyšší soutěže. Byl to tým Killarney, který hostil tým Blavy. Domácí byli považováni za favority tohoto zápasu, možná proto, že  Blava neměla svůj šťastný začátek sezóny. Tým domácích nastoupil v sestavě  3-4-3, kdy hráli velmi ofenzivní hru. Tým hostů si připravil klasickou formaci 4-4-2. Na první gól jsme nemuseli dlouho čekat, protože se již v 9. minutě trefil irský reprezentant ze záložních řad v barvách Killarneyu hráč jménem Padraig Mukend. Domácí tým to nakoplo a začaly hrát více svoji hru. Sice v 17. a 21. minutě se žlutilo na domácí straně, ale to nic neměnilo na výsledku který setrval až do poločasové přestávky. Po poločasové přestávce proběhlo střídání na obou stranách, a začalo se hrát znova. Domácí měli 57% míč na svých kopačkách a šlo to vidět. Již v 64. minutě se podruhé v zápase radovali domácí hráči. Tentokrát z gólu čerstvě nasazeného útočníka Tadhga McCarthyho. Domácí měli zápas ve svých rukou a už ho nemínili vypustit. Hosté se ještě párkrát snažili, ale bohužel marně. Domácím se ofenzivní taktika vyplatila a touto důležitou výhrou si připsali další body do tabulky..

Midleton FC
2:2 RC Praga Praha

Druhé pondělní utkání měli na svědomí tito dva zkušení manažeři s týmy Praga a Midleton. Hosté jako menší favoriti měly trošku navrh, ale to nic neměnilo na tom, že to bude hodně zajímavý duel. Domácí přišli s typicky klasickým rozestavením pro jejich tým a to 4-4-2. Hosté na ně vybafli také s rozestavením 4-4-2, jenom trošku v jinačím duchu. Zápas začal zhurta. Již v 5.minutě domácí započali hru gólem, který dal obránce David Wingate. A bylo hned veseleji. Jenže radost netrvala déle jak 3 minuty a hosté gólem Blazeje Barana srovnali stav na 1:1. O dvě minuty nato se žlutilo na straně hostů. Zápas byl velmi vyrovnaný, hrálo se nahoru a dolů. Jenže padla 26.minuta a domácí se opět radovali z gólové akce zakončené střelou z kopačky Ritchieho Robinsona. Domácí to zase o něco nakoplo a hrálo se svižně než předtím. Domácí měli zápas pod kontrolou a už mysleli, že půjdou do šatny s gólovým náskokem, jenže tomu tak nebylo. Hostující hráč Blazej Baran svým druhým gólem v zápase opět srovnal jednogólový náskok domácích na aktuální stav 2:2. Po poločase se střídalo na obou stranách jako o závod, ale to bylo tak vše co se ve druhém poločasu stalo. Zápas tedy skončil zaslouženou remízou 2:2, a oba manažeři si do tabulky připsali po jednom bodíku..

5.kolo

RC Praga Praha 5:0 Kobylí Kobylnice

Pro páté kolo jsem si vybral tento duel, protože jsem si myslel, že to bude jeden z těch vyrovnanějších zápasů ligy. Jenže tomu tak vůbec nebylo. Domácí tým přišel s rozestavením 4-4-2 oproti hostům kteří si připravili rozestavení pro tento zápas 3-5-2. Hned po začátku utkání se dostali hosté pod velký tlak a bylo to špatné. Obrana pracoval dobře až do 24.minuty kdy domácí hráč Ken Gavin rozvlnil síť za zády hostujícího brankáře a stav byl 1:0. O dvě minuty nato mohli hosté srovnat výsledek, ale Barry Byrne bohužel neproměnil pokutový kop a tak setrvával stav 1:0. Asi o deset minut nato, opět úřadovali hosté. Tentokráte se trefil Enrique Azulino, který dal svému týmu vedení již 2:0. Tento výsledek setrval až do konce první půle. Po začátku druhého poločasu se vystřídalo na obou stranách po třech hráčích a mohlo se hrát dále. Jenže jak byli domácí rozjetí tak jim to nedalo a v 58. minutě opět zvyšoval brankový rozdíl Enrique Azulino, teď už na 3:0. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale prostě domácí jim nedali šanci, když je kupředu hnal vyprodaný stadion. O chvíly nato se opět měnil výsledek a opět to bylo na domácí straně. Tentokrát se trefil čerstně nasazený hráč Gregor Bolikhov a připsal si tak první gól v zápase. Jak byla hostující obrana rozhozená, tak za moment padl další gól. Tentokrát se potřetí v zápase trefil Enrique Azulinoa tím si zkompletoval hattrick v zápase. Hosté do konce zápasu nic nezmohli, a tak podlehli vysoko 5:0. Domácí tým mohl být nadmíru spokojený..

BolkA HORNETS 1:2 1.FC Pokémoní tým

Páté kolo si také zahráli Bolka spolu s Pokemonama. Oba týmy patří do spodní části tabulky, tak se dal čekat vyrovnaný souboj, plný agresivity, faulů, nepřesných střel a žlutých karet. Domácí tým si přichystal podobnou taktiku v rozestavení jako tým hostů, i možná proto to byl tak vyrovnaný souboj. Ze začátku poločasu se hrál fotbal nahoru a dolu, pár střel na branku jinak nic výraznějšího se nestalo. Až před koncem první půle se v 37.minutě trefil v barvách domácího týmu Darren Foley a bylo veselo. Poslal tak domácí tým do vedení a hosty s jednogólovou ztrátou do šatny. Jenže po poločase se to najednou změnilo, hosté začali hrát více agresivněji. V 55.minutě si vynutili penaltový kop, který s velkým přehledem proměnil Ollie McDermott a bylo hned vyrovnáno. Deset minut nato se hosté trefili podruhé, ale tentokráte dali branku ze hry, kdy se uvolnil Ctirad Čáp a přesnou ranu k tyči zvrátil nepříznivý stav utkání na svojí stranu. Domácí se ještě párkrát snažili něco vymyslet, ale nestálo to ani za řeč. Hosté měli už zápas ve svých rukách. Před kocem měli ještě jednu příležitost ke zvýšení vedení jenomže Ollie McDermott již druhou penaltu neproměnil, a tak zápas skončil těsně jednobrankovým rozdílem 1:2..

6.kolo

FC Internazionale Killarney 2:1 Club Atlético BOLKA Juniors

Klíčový a nejzajímavější zápas nás potkal již v pátek v šestém kole ligy. Případná výhra by byla hodně důležitá, protože tyto dva týmy mockrát neprohrávají. Domácí mužstvo si na tento duel připravilo zajímavé rozestavení 4-4-2, kdy v čele byl Irský reprezentant Michael Hudson. Na druhé straně bylo rozestavení podobné, jen namísto Hudsona byl taktéž Irský reprezentant Ger Meade. Teď už k samotnému zápasu. Domácí vletěli do zápasu jako draci a započali, tak zajímavý duel mezi těmito dvěma konkurenty. Již v 1.minutě se trefil Michael Hudson a poslal tím svůj tým do velmi brzkého vedení. O 7 minut nato se podruhé trefil reprezentant Michael Hudson a domácí byli na koni. Pro hosty to musela být obrovská sprcha, když po 8mi minutách prohrávali už 2:0. Hrálo se nahoru a dolů. Bylo to docela vyrovnané utkání. v 19.minutě přišel na scénu hostující reprezentant Ger Meade, kdy bohužel nesnižoval nepříznivý stav, ale dostal žluté napomenutí. O pár minut později, stejně jako Hudson, se proslavil Meade, jenže trošku v jiném slova smyslu, dostal druhé žluté napomenutí, a tím musel tento zápas opustit, a tak snížil šanci na zvrat v utkání pro svůj tým. Do poločasu se již nic zásadního nestalo. Po poločasové přestávce se prostřídali hráči na obou stranách, a mohla začít druhá polovina bitvy. Hosté museli zabrat, čas se jim neprodleně krátil. V 60.minutě konečně přišlo na hosty štěstí. Záložník Eugenio Turro snížil nepříznivý stav na 2:1, ale to bylo vše co hosté dnes předvedli. Domácí si tak svůj jednogólový náskok udrželi a získali tak velmi důležité body do tabulky. Hosté tak byli konečně překonáni a utrpěli tak první prohru v letošní sezóně.

Queens Island 3:2 BolkA HORNETS

Svůj šestý zápas si také odehráli Queens a Bolka. Prvně zmiňovaný jako nováček Irské první ligy proti dlouho dobému týmu z první ligy. Zápas byl tipovaný na remízu, i když hosté zatím ani jednou v 21.sezóně nevyhráli. Oba týmy si zvolily tradiční sestavu 4-4-2, akorát s jinačím rozestavením v domění, že to je ta pravé pro tento duel. Zápas nám začal lépe hostující tým, kdy se v 17.mitě trefil Damien Dunphy a zajistil tak pro svůj tým větší pohodu do dalšího průběhu zápasu. Do poločasu se hrála vyrovnaná partie, šance byly na obou stranách stejné, ale nikdo neproměnil. Po poločasové přestáve domácí vlétli do zápasu jako draci a hned se mohli radovat z vyrovnávajícího gólu, který dal Davy O´Flynn. Poté proběhlo na obou stranách jedno střídání, které se prokázalo jako velmi důležité. Domácí hráč Davy O´Flynn mohl poslat svůj tým do vedení, ale neproměnil penaltu a z protiútoku nový hráč na hřišti Marcin Iwan potrestal domácí tým. "Nedáš, dostaneš"! Hosté tak vycítili, že by konečně mohli vyhrát, jenže se na scéně ukázal taktéž nový hráč na hřišti Tommy Ward. Konec zápasu patřil jenom tomuto hráči. V 82.minutě srovnával na 2:2, a dvě minuty před koncem obrátil zápas na svojí stranu, když zažil druhý gólový zážitek. Hosté tak poslal do kolenou, a pro svůj tým, vybojoval cenné tři body do tabulky.

Národní pohár

Třetí kolo národního poháru, probělo tak jak snad všichni čekali. Všichni favoriti zápasu svoje zápasy vyhrály. Padali i zajímavé výsledky jako 0:18, 0:12 ale také těsné výsledky 2:3, 2:1, 0:1 a podobně. 4.kolo bude o mnoho zajímavější, protože tu máme zajímavé druholigové souboje, které mohou dopadnou jakkoliv. Nechme se překvapit, kdo z těchto duelů postoupí dále...

Tipovačka

- Tipovačka Irské první ligy - jednoduše a rychle

- Tipnout si může kdokoliv pod článek Irského povídání a nakonci sezóny se dozvíme vítěze tipajdy, který má nejvetší přehled o dění v Irsku.