POLSKÝ OBČASNÍK ...... číslo 130 ►► SBOHEM A AMEN... vše jednou končí!

 Vítejte u posledního čísla POLSKA SPOLU. Jak všichni víte, Brejk prochází revolučními změnami. Ty byly nevyhnutelné, a ne každý manažer s nimi souhlasí, přesto všichni žijeme v nějakém očekávání. Jednou ze zemí, která zaniká je i Polsko. Je to opravdu škoda, protože tato země patřila po celou dobu hry k těm nejaktivnějším. Kdo si ještě třeba vzpomene na obrovskou rivalitu s Irskem? Prošlo zde též spousta manažerů, kteří se nesmazatelně zapsali do hry samotné. Máme zde např. manažera Sardise, který zde bez přestání hraje od 3. sezony, Marcovana který se vrátil ve velkém stylu, úspěšného Uwe Kopfa, Bouzka, Radovana, či neúnavného dana rafalskiho.... 

 

Je již hotová věc, že Polsko přechází do sousední země - na Slovensko. Přopomeňme, že v historii hry jsme dosáhli těchto výsledků:

 MS 39 Norsko

 MS 27 Korea ♣ MS 31 Dánsko ♣ MS 37 Katar ♣ MS 49 Švýcarsko

 MS 10 Švédsko ♣ MS 21 Bolívie

 ME 16 Dánsko ♣ ME 38 Polsko 

 ME 10 Švédsko ♣ ME 28 Francie ♣ ME 32 Polsko ♣ ME 40 Litva


                                                           

Všem týmům hrající v Polsku byly položeny tyto otázky :

1 - Naše Polsko bude na konci sezony zrušeno a přecházíme do Slovenska. Vyhovuje ti sousední země, nebo by jsi šel raději jinam, ale kvůli finanční kompenzaci zůstaneš, popřídadě zvažuješ konec?

2 - Myslíš, že konec Polska na Brejku byla chyba administrátorů? Mělo být zachováno, popřípadě proč?

3 - Chystáš změnu názvu týmu, či máš v plánu přidat jako připomínku ke komunitě zkratku související s Polskem (PLC, PL)?

4 - Když by jsi měl něco povědět k Polsku zde na Brejku, co by to bylo?

5 - Myslíš, že sjednocením různých zemí bude vyřešena burza, zvýší se všeobecně kvalita hry a Brejk to opravdu posune k větší atraktivitě?

6 - Bude tato změna pro tvůj klub radikální problém k účastím v pohárech, možností vlastnit reprezentační hráče, změní se ti finanční situace?

7- Co by jsi na Brejku očekával za další změny, co by se ti líbilo udělat?

8 - Osmá otázka je pouze prostor pro tvoji závěrečnou řeč do posledního čísla Polska spolu :)


 ◙ ◙ ◙ ◙ ◙  ◙ ◙ ◙ ◙ ◙ 


  Radova jedenáctka II. / Radovan

1 - Slovensko je za mě ok, myslím že je to dokonce posun k lepšímu.
2 - Rozhodnutí akceptuju, nevnímám to jako problém, spíš to je po dlouhé době posun k lepšímu.
3 - - ne, jméno nebudu měnit
4 - kvalitní liga i reprezentace,,lepší´´ země na brejku
5 - zatím to tak nevypadá, tomu by pomohlo mít v týmu víc než 80 hráčů, pak se burza reujede víc..
6 - nezmění, musím udržet alespoň stávající kvalitu, pokud ne, klesnu do nížší soutěže, následně bude o co hrát:)
7- rád bych viděl analýzu hry soupeře, abych se na ni mohl připravit- rozestavení hráčů v poli při změně, kam šel střídající hráč, jestli hraje středem nebo po křídle, abych mohl měnit svoji taktiku day by day
8 - bylo to fajn ale koukám dopředu takže bude líp:)


   FC Hirohito B / Uwe Kopf   

1 - V první fázi to vypadalo, že půjdeme do Španělska, což mi přišlo docela dobrý. Nakonec to je Slovensko, z čehož jsem nebyl úplně odvázaný, ale respektuji to. Nic proti Slovákům, ale jsou určitě fotbalovější země. Zvažoval jsem přejít jinam, ale nakonec jsem si řekl, že půjdu získat ještě slovenský titul :-).

2 - Já souhlasím s adminy, že mají být zachovány fotbalově významné země. Nový hráč, raději vždy půjde do Španělska než do Polska nebo Chorvatska, což nakonec také dobře vyřešili. Já šel do Polska jen kvůli Marcovanovi, kdyby tam tehdy nebyl, jdu jinam, nemám k Polsku nějaký větší vztah.

3 - Změnu názvu nechystám, i v Brazílii hraju jako Hirohito a to také vždy zůstane. Nakonec, začínal jsem v Japonsku. A Vlastně tak nějak nevím, proč bychom se na Slovensku měli nějak odlišovat, k čemu? Budeme si tam dělat nějakou vlastní skupinku…?

4 - Komunikující manažeři, myslím, že pohodová skupina lidí, země, která mě bavila a kterou jsem se snažil dobře reprezentovat.

5 - Věřím tomu, že to celkově pomůže, konkurence je důležitá. Zvýšený počet týmů, by měl zvětšit počty hráčů na burze a konkurenci ve hře. Bude to zajímavější a ten, kdo bude chtít uspět, bude se tomu muset víc věnovat, bude muset hrát takticky a studovat soupeře. Tohle moc už nedělám. Roky mi stačilo jen nastavit nasazení a rozestavení, ať už svoje nebo soupeře, neřešit. A stejně jsem vyhrával, protože jsem měl nejsilnější tým. Teď už to stačit nebude.

6 - Budu se muset víc snažit a třeba to někdy nebude stačit na ES. Nevím. Uvidíme, Poláky znám a Slováky jsem ještě nijak nestudoval. Samozřejmě se musím snažit poháry hrát, náklady mám velké.

7- Tohle asi nedokážu říct konkrétně. Za mě bylo vždy nejdůležitější pořešit malé počty týmů v zemích. Co mě ještě tak napadá, měli by se lépe vyřešit dorostenci, považuji to za nepřehledné a nepochopitelné z hlediska jejich příchodu a kvality. Možná ještě k burze, systém burzy mi přijde spravedlivý, ale chybí mi tam možnost si třeba domluvit napřímo přestup s jiným týmem, aniž by do toho někdo vstoupil a přeplatil mě. Třeba tohle umožnit 1 – 2x za sezónu.

8 - Polsko končí, ale hra ne. Takže nemám pocit, vydávat nějaká prohlášení. Prostě Polsko bude minulostí a Slovensko budoucností. Na jak dlouho (pro mě) to se uvidí. Stejně se blíží doba (stejně jako v Japonsku), že mě ten tým přestane bavit a budu se věnovat jen Céčku a třeba si pak zase založím úplně nový tým někde jinde a budu ho budovat od začátku. Kdo ví :-)


  Legeverie UP / Major 79

1. Jestli vyhovuje? Jo a zároveň ne. Bude to řežba, jak skillově s hráči tak finančně. Ale beru to jako výzvu.
2. Jako asi jo, když vezmu v potaz ostatní země tak mi přijde, že jsme na tom lépe. Ale musíme to přijmout tak jak to je.
3. Ještě se rozmýšlím.
4. Nejsem zde tak dlouho, ale určitě semknutá komunita. Odhodlaná bojovat za svou zemi.
5. Nedokážu posoudit. Ukáže čas zda se to bude k lepšímu či k horšímu.
6. Pro 73. sezónu asi ne, ale v těch dalších to bude určitě horší. Ve Slovensku bude konkurence veliká.
7. Nedokážu říct.
8. Spojení Polska a Slovenska bude pro mě velká výzva. Hlavně baráž o 1. ligu (pokud se tam dostanu). Ukáže čas zda se posunu do 1. ligy nebo budu rád za udržení v 2. lize. Polsko spolu!


  PLC Majetor 2019 Janowa / Bouzek 

1) Pujdu na Slovensko. Samozrejme, ze me to lakalo jit i jinam, ale nechci ve sve podstate znehodnocovat snahu adminu o to rovnomerne rozvrstveni manageru, potrebne k dalsimu posunu hry. A hlavne je to o komunite a kdyz vetsina polske komunity podle mych aktualnich informaci miri na Slovensko, tak je to i pro me ta spravna zeme.
Myslenky na konec na brejku jsem nikdy nemel a uplne nechapu ty, kteri tim na diskuzích vyhrozuji, pokud preci nechci hrat, tak skoncim a nemusim to nekomu vykládat.

2) Ne chyba to podle me nebyla, musime hledet do budoucnosti a kdyz bude nejaky zacinajici manager, tak proste musi byt na brejku zeme ktere tahnou a tam by Polsko podle realneho fotbalu pochopitelne zaostavalo. Nyni jak je to nastavene včetně posledni vymeny, ktera udrzela ve hre Holandsko je si myslim dobra.

3) Bude trvat dlouho nebo vubec jestli ty desitky sezon v Polsku prekona budoucnost na Slovensku, proto jsem zastancem toho udrzet alespon timto nazvovym připomenutím komunitu pohromade. Kmenovy Slovaci nam to urcite nedaji zadarmo, tak aspon uvidej, odkud, ten souper je. :-D

4) Nevim jestli spravne chapu otazku, ale jestli se ptas na neco z historie, tak jako celek bych o Polsku rekl, ze se tahle zeme vzdy vyznacovala velkou vnitrni rivalitou. Pak na zacatku velkou vnejsi rivalitou s Irskem a v druhe pulce historie nemoznosti dosahnout s top hraci solidnich vysledku na reprezentacni urovni. Zaroven se u nekolika reprezentacnich voleb ukazalo, ze jako komunita jsme aktivni hraci, kteri dokazi tahnout za jeden provaz a dosahnout nejednou 100% volebni ucasti.

5) To uplne nevim, myslim si, ze spis ne, protoze spojenim se najednou dostane dvojnasobek kvalitnich manageru do jedne souteze a vsichni budou chtit mit kvalitni hrace, aby uspeli, tim padem budou zase prodavat hlavne ti, kterym o sportovni uspech az tak moc nejde nebo ti které trapi financni potize. Aby se zacali prodavat opravdu kvalitni hraci tak by se musel vytvorit pretlak dorostenců a mozna to doplnit nejakym zuzeni kádrů. Jsem sam zvedavy jestli a jak tuhle situaci admini vyresi.

6) Nejakou velkou zmenu nepredpokladam, nyni se mi dari a zacinam tak sklizet ovoce za praci kterou jsem na svem tymu za poslednich nekolik let udelal, takze nove bude prakticky jenom srovnani s dalsimi kvalitnimi tymy a jelikoz buduji svuj tym v dlouhodobem horizontu, tak predpokaldam, ze i pokud bych tabulkove poklesl, tak se zase budu schopen postupně vysplhat mezi top tymy, financne jsem celkem stabilni a tech par chyb ktere jsem v tomto smeru udelal verim, ze uz nebudu opakovat. Uz nejaky cas jsem pravidelným ucastnikem poharu, takze pokud by tyhle prijmy vypadly tak si nejsem aktualne zcela jisty jak moc by se to projevilo, verim, ale ze by to muj rozpocet ustal.

7) Libilo by se mi, pokud by hracska i zamestnanecka burza byly ve forme drazby a uzaverky prestupu by nebyly navazany na denni prepocet, co se tyce prihozu, tak by to ziskalo poradnou dynamiku i behem dne, dal by bylo zajímavé pokud by se hrala novackovska liga po niz by manageri byli jednotlivymi zememi draftovani. Dal by se mi libilo pokud by manager mohl nejak ovlivnit vice kvalitu a četnost dorostu. Mohl by pro souboje pribyt atribut vysky a vahy, coz by vyustilo v nejake takticke rozsireni možností+ vyssi herni inteligence hracu, cilena prihravka dozadu do strany nebo nahravka misto deseti souboju na Rychlost za sebou. + Odstraneni blbosti v zaznamu zapasu, jako kdy hrac stoji na brankove care a brankar mu vyrazi balon na roh, kdyz stoji na malem vapne, popr. kdyz uz jsou tedy auty hazene, tak i nejakou reakci obrany na ne a ne jenom, ze tam pribehnou dva hraci kteri ten aut zahravaji a obranci odbehnou na vychozi mista sveho rozestaveni. Co dal by se mi libilo by byl treba plovouci potencial, ktery by se behem kariery menil v závislosti na ruznych aspektech hry. Dal vetsi diverzifikace zazemi a ne vsichni na full a vsichni 84000 mist. Chapu ze dolu jit nemuzeme, tak nezbyva nez jit nahoru tudiz stadiony kapacity treba 200 tisic a zazemi urovne 20, ale v zavislosti na tom, ze ne kazdemu by se to vyplatilo nebo ze od sto tisicove kapacity by treba musela rozhodovat klubova rada na zaklade dosazenych vysledku.

8) Na zaver bych chtel podekovat vsem minulym i soucasnym Polskym managerum, hral jsem v Polsku od roku 2006 a i presto, ze Polsko nebyla pri registraci moje prvoplanova volba, tak to byla volba spravna. Verim, ze Brejk jako hra udela timto zestihlenim, ktere nas připraví o nasi zemi krok vpred a ze budou mit ti kteri zápasí s motivaci opet novou chut do hry a ze tem kteri usiluji o uspech prinese budoucnost spoustu zajimavych moznosti, tak vzhuru na Slovensko.
A nez to tu rozpustime, tak pripominam PLC do nazvu, diky kolegove a kamaradi. POLSKO SPOLU ;-)


  FishTeam FC / MysteryFish 

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


   PLC Kopaničiar Chvojnica / Kalíšek 

1. Tak konec každopádně nezvažuji, no a jestli to je Slovensko nebo Slovinsko, tak to až nějak důležité nepovažuji, konkurence bude vyšší tak, či tak.
2. No kluci admini to jednoduché určitě neměli, ale jednali určitě zodpovědně.
3. Jméno týmu jsem v poslední době měnil několikrát, kdysi rudá armáda, pak Armia Czerwona to se pak už nehodilo, Chojnice byli na chvíly a nejpodobnější slovenský tým jsem našel Chvojnice :-)
4. První co mě napadne - nejhorší útočníci na celém světě
:-D
5. Teď už stručně - nechme se překvapit:-)
6. Ne
7.Nechám se překvapit a určitě na tom najdu něco pozitivního
8. Hurá na Slovensko :-))


  U.S. Citta de Yellowtown 1893 PL / Kalíséék

1. Slovensko mi absolutně nic neříká. Opustím bohužel partu super lidí což mě i dost mrzí ale rozhodl jsem se oželet i finanční kompenzaci a přemístím se do Francie :) ... A konec jsem impulzivně zvažoval hned po tom co bylo oznámeno že Polsko zanikne ale s chladnou hlavou už mě to přešlo.

2. Za mě z brejkového pohledu by Polsko jako jedna z tří nejúspěšnějších zemí na brejku nemělo být zrušeno! Rozhodně to byla země kvalitní a oblíbená a aktivní což dokazovala samotná účast ve volbách repre trenéra :) .. super parta lidí a spousta kvalitních manažerů! Uwe, Marcovan, Já, godRyx a Kalíšek jsme všichni trenéři reprezentací už jen to o něčem svědčí :) ... Ovšem z pohledu budoucnosti brejku spojené s nalákáním nových manažerů Polsko rozhodně pro nové až tak atraktivní určitě nebude a tak to jakože chápu tento krok admin týmu :) ..

3. Název týmu ponechám jen jsem přidal za název stejně jako ty zkratku PL aby se vědělo k jaké komunitě patřím :) a doufám že se ještě ostatní přidají :)

4. Bylo mi ctí pokaždé kdy jsem zavítal na brejk si založit tým právě v Polsku a vrcholem bylo to když jsem mohl trénovat repre. Bohužel bez úspěchu i když tam zrovna podle mě byla úplně top generace smíchaná od Klofana, Uweho a Kalíška a dodnes mě mrzí že jsem z toho nevytěžil alespoň jednu placku :( ... Polsko byl pro mě vždy pojem a pamatuji si i kdy byla vygradovaná rivalita mezi Polskem a Irskem to byly taky super časy :) doufám že všichni na Polsko budou vzpomínat jako na zemi která na brejku byla rozhodně Top :) ..

5. To si ani z daleka nemyslím ale jestli se vše dotáhne do konce což hodně záleží na tom jak moc bude chtít hill tak potom si myslím že brejk by mohl být atraktivní. Základem bude ta aplikace .. potom bude dle mého názoru možné se časem navrátit k tomu že by se zaniklé země mohli opět obnovit ( vím jsem naivka :-D ) ...

6. Mě jakožto tomu co odchází úplně jinam to zasáhne opravdu hodně jelikož mám repre hráče a i vychovávám pár dalších a budu hrát třetí ligu takže se asi nevyhnu nějakému prodeji ačkoli bych si ty zabijáky samozřejmě raději ponechal :-D za cíl si dávám postoupit do první ligy v nejrychlejším možném čase tudíž po dvou odehraných sezónách už bych rád bojoval v první lize :) ..

7. Jak už jsem zmínil tak je to rozhodně ta aplikace a nějak upravit dorost aby člověk nebyl závislý jen na vánočním dorostu ale aby každou sezónu měl 3-5 použitelných hráčů z vlastní líhně! A zbytek třeba dokoupil to by i oživilo burzu když by tím pádem měli všichni více hráčů které mohou použít :) .. a změna postu u hráče za kredit by byla taky fajn .
Přijde mi že už jsem se v těch bodech vyjádřil až až :) budu rád když hill i admin tým vydrží a dotáhnou vše do konce tak aby se nám tu všem hrálo stejně příjemně jako doposud :) a tobě moc děkuju za to že vydáš poslední POLSKO SPOLU :))


  PLC Banking Nižbor II. / Marcovan 

1. Chvíli jsem přemýšlel, že bych šel do Španělska neb jsem dlouhodobý fanoušek Barcelony, ale pak jsem si řekl, že pro mě osobně je ta vlajka vlastně ukradená... mám rád tu hru jako takovou
2. Tak jako administrátor bych na takovou otázku asi ani odpovídat neměl - ale čistě bez emocí - v momentě, kdy se rozhodlo, že bude v Evropě 8 zemí, neexistovala ani teoretická varianta, která by znamenala že by zůstalo Polsko (na úkor koho? Francie, Itálie? Maximálně mohlo Polsko soutěžit o ten osmý flek, ale Chorvatsko v tomto mělo výhodu početnější komunity a Holandsko lepšího jména z hlediska reálného fotbalu... takže Polsko v tomto bylo bohužel mimo hru
3. Zkratku už mám
4. Když k sobě budeme zcela upřímní - Polsko bylo brejkový pojem, ale už je to opravdu dávno - Fish, Bouzek a už jen pár dalších si pamatují rivalitu s Irskem, pak Polsko spolu... to jsou asi dvě hlavní věci, které někde v kronice Brejku mají své místo s polským nádechem
5. Toto je za mě úplně špatně položená otázka - osm nebo i více let sledujeme neustálý pokles týmů, jsou země, kde zůstalo jen něco málo přes 10 týmů... jaká jiná cesta je, než zkusit ty, co zůstali, dát na větší hromadu, aby se vytvořila větší konkurence a pak zkusit přes novinky, které se musí týkat nováčků, zkusit je pak sem přilákat? Za těch x let jsem v diskusi nikdy žádný jiný názor jak vyřešit prázdné krajiny, nezaznamenal... Angličtina byl krok úplně mimo - Brejk nikdy s jedním programátorem nemůže konkurovat i tomu nejblbějšímu mezinárodnímu manažeru... Dnes víme, že 95% nováčků, co se přijde, do půl roku skončí... ta hra je nebaví a určitě jedním z hlavních důvodů je to, že dříve či později zjistí, že cesta mezi nejlepší trvá minimálně 3 roky a - což je to nejhorší - jsou to 3 roky hraní s TBM a nebo dostáváním nakládaček od těch, co jsou tady hodně let... takže už zkusme se přestat bavit o tom, jestli je to dobrá nebo špatná cesta.... je to jediná možná cesta, jak to tady zkusit zachránit... druhá byla jen to tady postupně dohrát a zhasnout..
6. Změna bude znamenat, že téměř každý zápas v lize budu muset hrát s maximálním úsilím, což je to nejhlavnější... samozřejmě to bude znamenat, že dostat se do pohárů bude těžší, ale to je snad dobře, ne? Přijde mi, že někteří si navykli, že hrají poháry automaticky téměř bez jakékoliv snahy... a to je určitě špatně
7. Za mě jsou dvě základní věci, které se musí udělat (ale neříkám, že se mě podaří je prosadit) - úplně překopat systém pro nováčky - když někdo sem přijde, musí max. do půl roku mít postaveno a mít možnost rychle budovat tým a tlačit na ty nejlepší - hra, kde trvá několik let dostat se mezi nejlepší je na dnešní dobu úlet... A druhá věc - za mě je úplně špatně to, jak se tady začaly rozdávat kredity - za turnaje, repre... spousta týmů přišla na jedinou strategii, šetřím kredity, počkám na Vánoce, nahulíme repre bonusy, uděláma nej generaci... osobně bych omezil použiti kreditů na toho nejlepšího dorostence max. jednoho za sezónu a rozšířil možnosti, za co je čerpat... ale musí se sem vrátit to, že čekáš, jestli ti přijde dobrý dorost, musíš o dobré bojovat na burze....
8. těm, kteří s námi nejdou společně, přeji hodně úspěchů a všem přeji, ať tady zbytečně neřeší kraviny - je to jen hra


   1. FC VANÓZA / cvach

Bohužel od12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 

Vzhledem k bohaté minulosti týmu jde o malé zklamání.


  FC Sofie Helgoland PL / Capitan2012

1 - Jsem tak trošku na vážkách. Před sezonou jsem chtěl tým již zrušit kvůli času a ponechat si jen klub v Peru.. Marcovan mne však přemluvil, že Brejk zažije změny, takže hraji dál. Žádná sláva to ovšem není a bojuji o přežití vyhnout se sestupovému místu, což se mi absolutně nedaří a asi nepovede :( V baráži asi nemám šanci, neboť týmy z 2. ligy SK na prvních příčkách jsou naprosto jinde. Ve slučování se první objevilo Španělsko, které nemám rád. Tedy to v reálném světě - nemám rád jejich herní styl, propagovaný u nás Jarošíkem :) a Real a Barcelonu. Pak se objevilo Slovensko - to mi zas tolik nevadí, ale popravdě nic moc... Spíš to děsí a láká mě spíš Německo. Na druhou stranu kompenzace 20 mega není k zahození. Pokud přejdu do 3. bundesligy, nedostanu nic. Pokud spadnu z 1.ligy (což je velmi pravděpodobné), budu stejně na Slovensku až ve 3. lize... Je to takové finanční vydírání :))) Myslím, že buď měli dostat peníze všichni, i ti co jdou jinam než je "vrchností" poručeno, nebo nemělo být nic. Připomíná mi to naši vládu, jak přidává státním zaměstnancům a na další kálí, přestože je nutně potřebuje :)

2 - Myslím, že zrušení Polska byla chyba. Všichni se zde ohání zeměmi z reálného světa a na druhou stranu zase tím, že je to stejně jedno. Můj názor je, že se měla komplet zrušit Oceánie a věnovat se pouze Evropě. Vše by zůstalo stejně. Jen by se muselo zamezit souboji týmů u jednoho manažera a koupi hráčů mezi A a B kluby, což by asi šlo bez problémů udělat. Hrozilo by reálně ošetřit jen závěrečné kola v pohárech. Prostě by nebylo jen MS. Tohle je nyní paskvil, který stejně hlavně Oceánii rozhodně v budocnu neprospěje!

3 - Protože jsem velmi zvažoval Německo, tým Interu Nová Čtvrť byl přejmenován na FC Sofie Helgoland PL, což je souostroví v Severním moři, patřící Německu. PL dávám na památku, protože Polsko si to zaslouží! Zda budu ve Slovensku stále zvažuji, tak jak jsem již řekl. Zatím to mám 50 - 50 :) 

5 - Ne. Po pár týdnech oslavných ód, bude vše při starém. Pouze ubydou ve 3.lize TBM a bude se čekat na další změny, které zde přichází velmi polehoučku :) Pár manažerů mezitím zkrachuje, někdo odejde z pocitu jak  s ním admini vy... a masochisti zůstanou. Je tu totiž hodně problémů - týmy s astronomickými financemi, možnost základu z kreditových 90-100%, ale hlavně by to chtělo změnit skrytý potenciál - hráč by např. po zranění ztratil výkonost na nějakou dobu, jiný by po 25 skoro nevytrénoval, další měl třeba rok tréninku extrémní... prostě aby hráč nebyl odepsán hned v 19 letech a manažeři museli hodně přemýšlet o vyhazovu, při koupi zas měli šanci že hráč se změnou klubu posune na TOP :) Takhle se jelo na 250 a dnes na 400 - ostatní je plevel. To zůstává a je to špatně!

6 - Pokud budu ve 3. lize, tak vzhledem k věnovanému času není reálné v budoucnu hrát 1. ligu. Pochybuji, že bych ještě věnoval ze dva roky této hře, abych něco s týmem dokázal :) Netuším, co bude za měsíc, dva.... Reálný svět jde často naprosto jinou cestou. Brejk je mi zábavou a nejsem žádný pubertální mladík, spíš naopak :)))

7- Jednoznačně prosadit jednoduchost na mobil! Jen tak je šance Brejku! Druhou věcí je motivovat TOP kluby utrácet za nějakou akademii, zázemí a pod., tak aby jen nehrabaly peníze na skupování hráčů a něco musely dělat a vydělané peníze utrácet, za cenu pádu do nižší ligy!

8 - Bylo mi ctí hrát v Polsku s Novou Čtvrtí, občas písnout článek, být členem této komunity. Rozpadem Polska se ztrácí poslední zbytky soudržnosti klubů. Ikdyž se někdo na Slovensko ke známým tvářím vrátí, už to nebude ono. Je to škoda :( Bohužel to platí i v jiných zemích. Brejk dnešní změny asi nezachrání. Hra je na dlouhou trať a doba tomu nepřeje!


  SARDIS / Mejla 

Bohužel od12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 

Je to škoda, protože jde o nejstaršího manažera v naší komunitě, který hraje od r. 2006 a stabilně hraje 1. ligu. 


  Varšava nekopnem si / Mige.I

1 - Zvažoval jsem všechny možnosti. Nejsem v Polsku dlouho, asi třetí sezónu. Je mi nějak jedno, kam nás poslali. Ale Slovensko má aspoň trochu nějaký smysl. Konec zvažuju, ale uvidíme po jedné sezoně na Slovensku, jaké to tam bude. Finanční kompenzace nepřipadne všem, jestli správně chápu smysl, že ji dostane jen ten, kdo kvůli přesunu spadne o soutěž níž. Což se mě snad bude týkat, takže aspoň nějaké plus.
2 - Co jsem tak poznal, Polsko je aktivní země. Ale nemám srovnání s dalšími, vím, že dříve bylo celkem aktivní i Rusko.
3 -Název měnit nebudu vůbec. Ať každý ví, odkud jsem

.... víc do pošty nedošlo :)


  CF Srekoj Ogatrac / Carlosinek

1 - Dlouho jsem zvažoval, že půjdu do Chorvatska, později Holandska, přece jenom jsem v Polsku něco málo přes rok a ta polská vlaječka pro mě tolik neznamená. Že budu mít hráče se slovenskou vlajkou, to mě taky moc netěší. Ale nakonec asi zůstanu. Když jsem se v Polsku registroval, měl jsem se jako v bavlnce, okamžitě mi přistál nával přáteláků a i díky tomu jsem si rychle vybudoval zázemí a stadion. Vlajka se sice mění, ale většina super lidí zůstává, a to je to hlavní.
2 - Chybou jednoho administrátora byla dlouhá nečinnost. Zrušení Polska a dalších zemí je jen nutný následek. Někdo to prostě odnést musel. Pro nové manažery by Polsko asi nemělo takový význam jako jiné fotbalové země.
3 - Když jsem si polský B tým založil, nechtělo se mi vymýšlet název, tak jsem prostě dal název áčka pozpátku. Takže změna názvu přijde, asi rovnou něco ve spojení se Slovenskem.
4 - Aby manažeři zůstali sami sebou a nejistou budoucnost přijali jako výzvu.
5 - Sjednocení zemí připraví půdu pro další nutné změny, které snad povedou k přísunu nových manažerů a to by snad mělo vést ke zvýšení počtu hráčů na burzách, větší konkurenci v lize atd. Problém bude v tom, že ti co se doposud přihlásili na brejk na 5 minut denně a přesto hráli poháry, je už hrát možná nebudou a to se mnohým líbit nebude. U koryta je dobře.
6 - Poháry jsem v Polsku nehrál (vyjma PB z 2. ligy), a vzhledem k mému věnování se tomuto týmu to ani brzo neočekávám. Hraju spodek 1. ligy a spíše šetřím, náklady jsou nízké a finance jen rostou. Třeba si vás za pár let všecky kupim.
7 - Zkrácení doby výstavby. A možná taky zkrácení doby výstavby. No a pak by se měla zkrátit doba výstavby.
8 - Amatéři hrajou fotbal v sobotu, profíci v neděli. A v mým rybníce nejsou ryby, někdo je vychytal.


  Latajacy Jezdzcy / GodRyx

1, Ahoj ke Slovensku nemám žádný fotbalový vztah a pravděpodobně zvolím jinou zemi. Mají širokou základnu a ještě dostali dostali nás z geopolitického důvodu. Toto rozdělení mi moc nesedlo a tak půjdu asi jiným směrem.

2, Chyba, nechyba. Vybrat 8 zemí bylo velmi těžké a z posledního dění je to stále vrtkavá věc. Zůstali mnohem menší země a svoji historií a tradicí na brejku mnohem menší, ale situace je taková, že nově příchozí se asi spíše zaregistrují do Španělska, Francie nebo Holandska. Polsko táhne stabilita a vytrvalost a každý návrátilec, který se na brejk vrátí a hrál v Polsku jde sem - až na jednoho Čecha. :D

3, Změnu určitě udělám, ale v jakém formátu to bude, to ještě nevím. Když mi do toho zapadne něco pěkného s Polskem tak určitě zadám.

4, Mně se líbí komunita a rozhodně nejaktivnější diskuze, poté co jsem měl možnost nahlédnou do jiných, kdy jsme dělali průzkum na ohlasy na změny. Slovensko tímto hodně získá.

5, Strašně těžká otázka a myslím, že v každé zemi to dopadne jinak. Určitě lze očekávat krátkodobý boom na burze, ale co bude v delším časovém horizontu, to se těžko odhaduje. Doufám, že přijdeme ještě s nějakým řešením a nápadem, který dokáže burzu zase rozhýbat.

6, Přechodem do 3. ligy mi výrazně padnou příjmy a s náklady (především na realizační tým) to bude zprvu těžké, to je také jediná položka, proč stále uvažuji nad přetrváním polské linii, tedy přechodu na Slovensko.

7, Pár věcí je rozděláno, co se týká taktiky, vzhledu a různých vychytávek.. ale teď je nejdůležitější zvládnout rozdělení, udělat baráž, dát nový systém pohárů a repre a občas se ne všichni shodneme na tom, jakým směrem bychom chtěli jít. Víc hlav víc ví, ale takové více názorů. V nápadech je pár dobrých připomínek a návrhu, ale když už tam manažer napíše návrh, měl by mít jasná kritéria a parametry. Vyhnout se slovům někdo, něco, nějaký, různé.

8, Jsem rád, že jsem se vždy vrátil do Polsko - je to jedna z nejtradičnějších zemí, které zde jsou. Naše sláva byla především v začátcích, kdy maximální skill byl 255. Bohužel po skončení hlavních tahounů Polsko upadlo a nyní po oklepání musíme odcházet. Poděkoval bych všem, které jsem zde potkal


   FC Dolní Lutyně ZBYTKY / Kochy

Bohužel od12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


    SK Varšava / Alfons Linda

1. Beru to jako fakt, končit nebudu, víc k tomu asi nemám.

2. Chyba? Nevím. Jen si myslím, že měl být dán zřetel na to, že nás v zemi bylo opravdu hodně. Někdy se argumentuje skutečným fotbalem, jindy zase ne a podle toho si myslím, že to mělo být rozhodnuto podle počtu manažerů v jednotlivých zemích. Argumentace fotbalovými zeměmi neobstojí, kdyby tomu tak bylo, proč v nich není více manažerů a v Polsku ano? Polsko má na Brejku dlouhodobě zvuk.

3. Název měnit nebudu, nechám ho jak je, myslím, že všem bude jasné, odkud pocházím.

4. Hlavně mě mrzí, že za Polsko nikdo neorodoval, já se o to v nějakém článku alespoň pokusil. Jinak je tady dobrá komunita a je to prostě škoda. Sice jdeme ve větší míře na Slovensko, ale už to nebude ono.

5. Bude mnohem větší konkurence a těžší uspět. Pro můj tým je to vlastně vražda, degradace dolů a několikanásobně nižší šance, se vyškrábat později mezi elitu. Ale o to větší motivace uspět.

6. Asi jsem již částečně odpověděl, bude muset být větší rozpočet, vyšší kvalita hráčů a realizačního týmu.

7. Já bych byl hlavně rád, aby se po 3 letech slibování, seřadil podle věku trénink hráčů a třeba se zavedla povinnost vlastnit hráče z volného trhu třeba 2 sezony. Zamezilo by se přepáleným platum a následným prodejům. Omezuje to střední týmy, kteří nemají šanci takového hráče koupit. Po ukončení smlouvy, by měl mít tento hráč na volném opět plat 1bk.

8. Spíš bych všem popřál hodně štěstí v nové zemi.


 ◙ ◙ ◙ ◙ ◙    ◙ ◙ ◙ ◙ ◙ 


   FC Kamienna Gora / josef peichl

Ahoj , no každopádně je to škoda Polsko bych raději než Slovensko, ale s tím už nic nenadělám... každopádně jestli to zvýší kvalitu hry a více to bude vyrovnané tak to je za mě dobrý krok do budoucna...co se týče přejmenování tak si nechám co mám jen přidám PL.
Zbytek bych asi nechal za sebe bez odpovědi protože sám nevím jak to bude vypadat , mám vlastně 2 týmy a uvidím po změnách jestli si nechám oba .


  Osvětim Angels / sabina12

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl (a) - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


  Wisla Kraków / Kaiza

1. no úplně mi nevyhovuje žádná změna, uvažuju nad tím že to zabalím úplně..
2 byla určitě.. minimálně z historického hlediska, a týmy pravidelně hrají top v EP, ES, takže je to škoda že úplně vymizí..
3. nechystám, ikdybych zůstal tak proč by Krakow nemohl hrát slovenskou ligu.. :D udělal bych z toho takovou fejkovou KHL
4. slušný kolektiv, dobrý týmy, živá diskuze, bohužel se to poslední dobou úplně nepromítlo do repre
5. ne nemyslím.. hra by potřebovala nový patch, vychytat mouchy a hlavně appku, jinak je to jenom odsunutí rozsudku
6. bohužel tady jsem to tak daleko nedotáhl, takže to úplně neřeším..
7. aby víc fungovali karty hráčů, více statistik, různé vylepšené srovnávače a vyhledávače hráčů
8. ať se všem daří, a rád si z kýmkoliv z vás zahraju ať už nějaký přátelák, nebo pohár ať už je to kterýkoliv z mých týmú..


   Klatovy nej / petrbosek 

Ahoj, bude mi vyhovovat přestup na Slovensko. Ale je škoda, že nezachovali Polsko.

  FC Horníci Kladno / Mark Woodooist

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


  FC HWIEZDA CHEBowice / dan rafalski

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 

Osobně jsem se na odpovědi těšil, neboť jde o můj oblíbený klub, se kterým jsem na Brejku začínal a bil se o první postup, pak s ním svedl  nespočet zápasů. Jednalo se o nenápadný klub, hrající po mnoho let 2. ligu. Byl to jeden z nejvěrnějších manažerů v Polsku. Svoji kariéru začal v 9. sezoně a strašně dlouho nehrál v elitní soutěži. To se mu povedlo až po 64 sezonách.


  SKS Beroun 1892 PL / Racowič

1. Vyhovuje ,nevyhovuje..vracel jsem se po pár letech zpět na brejk a původně chtěl jít do Ruska,kde jsem hrával a znal tam dost lidí.. bohužel už Rusko a spousta manazeru nebylo a oslovil mě Alfons z SK Varšava, ať jdu do polska ..za mě je důležitý,aby v zemi byla dobrá parta a pokud prestoupi na Slovensko většina manažerů z Polska, tak i když mě mrzí,že se Polsko ruší, tak ti prostě beru jako fakt a jedu prostě dal
2. Ono je těžké vybrat 8 zemi..vždy bude někdo protestovat a je fakt,že cca 5-6 zemi muselo bez debat zůstat a..ale pak bych udělal,zezbylw3 mohli být úplně nové třeba
3. Už jsem šel s davem a na vzpomínku dal PL za název:-) Jinak název týmu zanecham
4.Zase tak dlouho v Polsku nejsem ,abych mohl něco říkat.. snad jedno..jsou tam skvělý manažeři adobra komunikace :-)
5.jestli to zlepší burzu ,to se uvidí časem, ale snad trochu jo..a v zemích se zvedne konkurence,což vidím jako plus
6. Problém pro mě změna nebude.Spis musím přehodnotit situaci,protože půjdu o lugu níž a tudíž změním strategii
7.Tak na tohle asi moc neodpovím momentálně:-) za mě je brejkfajn,jaký je..ale určitě se dá vždy něco zlepšit
8.Co říct.. snad jen ať nás to všechny pořád baví a ať se daří :-)


   FC BARCELONA/ Ironman

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


 ◙ ◙ ◙ ◙ ◙  ◙ ◙ ◙ ◙ ◙ 


    FK Wisla Krakov / Petr Piotr

1 Nevyhovuje mně země Slovensko ale co se dá dělat když zruší Polsko, nechápu proč to dělají jestli jde o kompletní obsazení tak ať dají jenom 1,2,3 ligu a je to.Jinam nepůjdu to nemá cenu prostě nebudou nic měnit ,konec snad také ne

2.Myslím že Polsko mělo zůstat všechny země kolem Česka. Europa má být kompletní proto stáhnout počet lig hotovo.

3.Ne nebudu měnit každému je jasné Wisła Kraków Polsko.

4.Jenom to že mne mrzí že tu nebude a moc lidem to koukám nevadí škoda.

5.Ne nebude to k ničemu to je začátek konce, mělo se snížit počet v 1 liga,2 liga 3liga a dost.

6.Ne nebude já ještě jsem hodně daleko od reprezentace atd..

7.Platy hráčů jsou přehnané jinak docela dobrý.

8. Tak jenom že se těším na Polské timy ve Slovensku, ahoj ať se vede.


  Merida Wroclaw / Neymar

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


  sparta praha / tom a mama

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


  Dukla 1944 / Majkl8

Bohužel od 12.2. z nějakého důvodu neodpověděl - přesto přeji hodně úspěchů ve hře :) 


                                                                                             

Protože přestupujeme do Slovenska, položil jsem pár otázek některým týmům, jak to vidí oni :)

1 - Po sezoně přichází sjednocení s Polskem, jak tuto změnu vnímáš? Myslíš, že to Slovensko zvedne k větší konkurenci? Co od toho očekáváš?

2 - Které kluby z Polska budou velkými konkurenty na předních pozicích? Popřípadě na koho se těšíš?

3 - Jak vnímáš změny na Brejku, je to dobře nebo to nemá smysl? 


   Herci / Lucky

1 - Vnímam to celkovo, Brejk už potreboval nejakú zmenu a verím, že budú nasledovať ďalšie kroky, lebo toto je naozaj len prvý, asi potrebný krok. Myslím, že na Slovensku máme relatívne dobrú konkurenciu, aj keď top tímy vlastne nemáme, ale boj o top5 je vždy ťažký a vyčerpávajúci, takže očakávam, že po spojení budeme naozaj zaujímavá liga. A som zvedavý, či ešte zostalo niečo z legendy o skvelej poľskej komunite. A moje najväčšie želanie? Že by sme spoločne spravili nejaký šampionát.

2 - Bude to znieť ako klišé, ale teším sa naozaj na všetky tímy. Teda, na tie, ktoré k nám naozaj prídu. Od toho závisí aj kto budú konkurenti. Vo výnimkách vidím len dva tímy, ktoré nechcú ísť na Slovensko, ale v skutočnosti ich môže byť viac alebo aj menej. Uvidíme. Každopádne viem, že táto sezóna je pre mňa veľká šanca, ako získať vytúžený titul, lebo potom to bude už len ťažšie :)

3 - Ako som už povedal, nejaké zmeny už museli prísť. Som rád, že Hill a spol sa rozhýbali a niečo sa deje. Krok je to ťažký, tvrdý, nepopulárny, ale je to nevyhnutné. Dúfam, že sa to podarí aj keď sa obávam, že prilákať nových hráčov bude naozaj ťažké. Na druhú stranu, možno by sa dalo využiť, že Brejk je iný ako ostatné dnešné hry, v ktorých ide o rýchlosti. Ale nájsť hráčov, ktorí budú chcieť pomaly, koncepčne budovať svoje, bude naozaj ťažké


  FC Baníček / Bimbo1

1.Tak ze slučování a rušení zemí nejsem nadšený,ale je mi jasné,že jiná možnost než tato akce bohužel asi není když se nedaří jinak oslovit nové manažery a aspoň tak zůstane tento fajn manažer ještě zajímavý a ligy získají nový náboj.Určitě konkurence na boj o přední místa i záchranu se zvedne a já osobně očekávám,že bude mým cílem aspoň účast v EP kor když můj tým prochází generační krizí.

2.Takhle pořádně nikoho neznám,silné bude učitě FC Hirohito,kvalitní mančaft umí udělat Marcovan s Nižborem,ale ten spíš myslím se stará o progres brejku než o svůj tým.Jinak jsou pro mě Polské týmy velká neznámá o to víc jsem zvědav na vzájemné porovnání.Já ovšem zdaleka nemám účast v nové společné 1.lize zdaleka jistou,pohybuji se v tabulce Slovenské ligy z hlavně výše uvedeného důvodu níže než jsem byl zvyklý.

3.Brejk je výborný manažer,má stále potenciál,jen ho chce víc využít.Jako nečekám,že by přišel nějaký boom jak před 14-17 lety,ale dál by Brejk mohl,nejen nás co ho máme už hluboko v srdci ještě hodně let bavit.


  AFK Pečky / Konta

1 - Tyto změny byly potřeba vzhledem k počtu aktivních manažerů, ale silnější se stanou všechny země.
2 - Vůbec nevím, Polskou ligu nesleduji.
3 - Za mě je to dobře.


  SK Teenager / LajDala

1) Myslím si že tato společná liga zvedne svoji úroveň, když k tomu přidám i manažery co se budou ucházet o vyjímku máme se zde na co těšit. Vždyť hned 2 ligové úrovně budou mít kvalitu aktuální 1.ligy a k tomu se přidají týmy v třetích ligách.

2) Podle mne všichni co se probojují do 1 ligy, jelikož vlastně každý kdo se do ní probojuji bude hrát nějaký pohár (jsem zvědavý na ty předkola :-D). Jinak se těším až proti sobě budeme hrát SK Teenager vs. FC Sofie Helgoland PL, jelikož jsme se potkávali už v Peru.

3) Určitě nějaká změna přijít měla, jestli bude tahle správná uvidíme až časem. Já bych ještě přidal redukci zrušením B-lig a zavedením 1-5ligy. Přeci jen moc zemí co by naplnili kapacitu 80 manažerů není.
Hlavně jestli chceme obrátit trend chtělo by to zkusit zaplatit si reklamu na facebooku i za cenu zdražení balíčku funkcí a hlavně aplikace do telefonu.


POLSKO SPOLU vzniklo někdy v roce 2006 - prvotní články vedl především manažer Marshall. Následně vznikl tento občasník - zajímavostí bylo, že ho následně psalo hned několik manažerů, často i společně. Periodicky ho kopírovalo i několik dalších, většinou se věnující nižším soutěžím. Časem PS téměř zaniklo, ale bylo s velkou slávou obnoveno. Občasník asi patřil k nejstarším zde na Brejku. Dnešní poslední číslo 130 končí tuto dlouholetou tradici. Jistou zajímavostí je, že pomyslné číslo 130 není zcela jisté. Pravděpodobně je mnohem vyšší, neboť minimálně jedno PS nebylo očíslováno a některé články se nesly vdobě krize PS v jeho duchu, ale chyběla pomyslná hlavička. Každopádně se jednalo o velmi oblíbený občasník, řadící se mezi TOPky Brejku. Nikdy zde nešlo o grafiku, ale hlavně o sdělení o dění v komunitě.

 https://www.brejk.cz/index.php?p=brejk_clanek&novinka=1999 


  


... namátko z historie... kdo si ještě vzpomene?


Na úplný závěr tohoto posledního Polska spolu bych chtěl poděkovat všem, kteří byli součástí naší komunity. Někdo hrál pár zápasů, někdo celé roky. Někteří z nás z Polska z nějakých důvodů odešli, ale zase se vrátili, někteří to zkoušeli třeba i několikrát. Někomu se podařilo prosadit, někomu ne, někdo dosáhl na mety nejvyšší, někdo dokázal třeba prohánět soupeře v turnajích, někdo uspěl v pohárech. Myslím, že všichni jsme na Polsko byli hrdí. Byly doby, kdy jsme suveréně vládli v počtu článků, měli bohaté diskuze, ale byly i doby temna, kdy se vůbec nedařilo třeba v reprezentaci. Všem však patří díky, díky však patří i všem těm, kteří byli našimi soupeři i mimo Polsko. Za pár dnů započne nová etapa - ať se všem daří!  

 

    Capitan2012                                                                  Piłka nożna Polska do piłki nożnej do nogi R. 5 - 12551631517 - oficjalne  archiwum Allegro

.

Ahoj. bude mi vyhovovat přestup na Slovensko. Ale je škoda že nezachovali Polsko.