Hovoří Jose Luis Chilavert - manažer a trenér klubu 

Drazí fanoušci, ač se to zdá neskutečné, od předchozí tiskové zprávy vydané naším klubem uběhne za několik dní již 11 let. Náš klub byl založen v roce 2007, ale po několika posledních letech neaktivity, kdy jsme byli nuceni opustit fotbalové soutěže v Paraguayi, budujeme zcela nový tým a zázemí. Vrátili jsme se v únoru 2022, ovšem na úplně jiný Brejk, než který jsme opouštěli. 

Pryč jsou ty časy, kdy jsme ze všech sil bojovali s dalšími manažery o každý zápas ve 4. lize a postup do vyšších soutěží stál neskutečně mnoho úsilí a času, stejně jako postavit další level tréninkových prostor či rozšířit tribunu. V současném Brejku se stále ještě rozkoukáváme, výhodou je rozhodně trénovat hráče na mnohem vyšší úroveň, než do 250, navíc oproti dřívějším dobám se máme doslova jako prasata v žitě, alespoň při pohledu na náš bankovní účet. O tom se snad vedení klubu TJ Pivoj před lety ani nesnilo. :-))

Máme před sebou velkou výzvu- po skončení aktuální sezony nás nemine postup do 1. ligy. Pozvolna tedy začínáme skládat tým, který bude soutěž hrát, a urychleně také musíme dobudovat zázemí, abychom si vychovávali pokud možno co nejvíce vlastních hráčů. Bohužel minimálně v první sezoně mezi elitou nám budou pomáhat zkušení "staříci" z přestupů, abychom něco uhráli a nedostávali jen debakly. Při minimální obsazenosti nižších lig v Paraguayi je totiž postup výše možná až příliš rychlý, i tak se na něj ale těšíme.