V pondělí večer proběhlo zasedání RK za účasti 5 členů RK (Panda, lassse, Paf, Patrick24PG, JanKo). Bimbo1 a Sira byli omluveni a poslali hlasy poštou. Byla řešena všechna témata předem zveřejnéná v článku. Schválené změny vcházejí v platnost okamžitě!

 

Na schůzi byly projednány následující návrhy.

1. Zvýšení počtu nominovaných hráčů na MS/ME/MO

Zvýšení počtu nominovaných hráčů, přiblížit se reálnému fotbalu. Místo 21 nominací, zvednout nominaci na 25 jmen, aby bylo z čeho vybírat. Podmínkou jsou 3 brankáři.
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)


 

2. Termín odmítnutí uvolnění hráče pro repre

V nápovědě je, že pokud manažer nesouhlasí s uvolněním hráče na přátelský zápas, tak hráče povolit nemusí. To respektuji, ale když má hlavní trenér nebo asistent povinnost nahlásit nominaci do 22:00 pátečního přepočtu, nemělo by se toto omezení vztahovat jen do této hodiny. Tedy že hráč nebude souhlasit, napíše do pošty do 22:00 pátku, pokud se vyjádří až po 22:00 po přepočtu, neměl by už tento zákaz platit. Když si např. v neděli v 19:25 najednou vzpomene, že s nominací nesouhlasí, tak je hlavní trenér nahranej.
Hlasování: 0 PRO - 7 PROTI  (neschváleno)


 

3. Úprava nominace k zápasu

Návrh č. 1: Nominace 11 hráčů do čtvrtečních 22:00
Reprezentační trenér musí mít do čtvrtečního přepočtu nominováno aspoň základní 11 hráčů na nadcházející zápas v neděli. Protože prostě mi přijde nefér, že někdo má nominováno a někdo nominuje 10 minut před zápasem své hráče. Pak nemáš šanci se na něj připravit, když do pátečních 22:00 musíš nahlásit nominaci. Ano, asi to neprojde, ale zastávám názor, že se má jednat fair play a toto fair play není, že si nemůžeš přečíst nominaci na jeho zápas a tak stanovit taktiku. ... V sobotu už je pozdě, když nemůžeš případně provést změnu.
Hlasování: 0 PRO - 7 PROTI  (neschváleno)

 

Návrh č. 2: Zrušení nahlašovací povinnosti
Úplné zrušení nahlašovací povinnosti o nominace hráče k reprezentačnímu utkání (+ s tím souvisejících pokut za nenahlášení).
Hlasování: 0 PRO - 7 PROTI  (neschváleno)


 

4. Oprava v sekci pokuty - zrušení pokuty za nenastoupení k zápasu

Citace z nápovědy: "V případě nenahlášení nominace hráče, který nastoupí do zápasu, nebo naopak v případě nahlášení nominace hráče, který do zápasu nenastoupí, budou reprezentační trenéři pokutováni podle pravidel sepsaných v bodě 15.V. Pokuty a odměny." V bodě 15.V. se ale nic o nenastoupení hráče do zápasu nepíše.
Návrh: Zrušení pokuty za nenastoupení nahlášeného hráče k reprezentačnímu utkání a smazání zmínky o pokutě z nápovědy.
Hlasování: 7 PRO - 0 PROTI  (schváleno, platnost ihned)


 

5. Odměna pro reprezentačního asistenta

Vím, že těch odměn je asi moc a může repre trenér udělit asistentovi část odměny, ale nebylo by spravedlivé, kdyby aspoň dostal za úspěšné vedení repre asistent finanční bonus cca 2000 000 Bk? Repre trenér má 5 000 000, tak asistent aspoň symbolickou částku, přeci jen aspoň u mě hodně analyzujeme a odvede taky kus práce, tak si myslím, že by to bylo spravedlivé.
Návrh: Odměnit reprezentačního asistenta částkou 2 miliony Bk v případě bezproblémového vedení reprezentace.
Hlasování: 4 PRO - 2 PROTI  (schváleno, platnost ihned)


 

6. Úprava karetních trestů

Návrh č. 1: Zvýšení hranice karetního trestu
Zvýšení počtu karet na 3 a pak případný trest, současně jsou 2 a stopka.
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)

 

Návrh č. 2: Rozdělení karetních trestů pro jednotlivé soutěže
Karty z kvalifikace se nepřenášejí na MO nebo MS či ME, respektive, že by hráči tam jeli s čistým štítem....a za dvě karty v každém zápasu by pak měli stopku, jako je v reálném fotbale....nebo v pohárech. Myslím, že by to bylo lepší a spravedlivější.
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)


 

7. Úprava kvalifikace MS

Co zkusit novou verzi kvalifikace, že by se promíchali Evropská a Oceánská část, pokud to jde nějako udělat. Myslím, že by to bylo zpestření brejku, že by si nejden na MS zkusili týmy hrát i proti Evropským týmům, a opačně, mě by to celkem bavilo. A když ne, tak bych zkusil více skupin než 2 evropské a Oceánské a hrál bych klidně odvetu doma/venku. Repre by v sobotu hrála na jednou hřišti a v neděli by byla odveta s tím, že by se myslelo na EC hráčů, aby majitele netratili... Myslím, že by to termínově šlo udělat, odvety v kvalifikaci jako máme v reálném fotbale.
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)


 

8. Úprava voleb - kandidatur

Návrh č. 1: Termín pro domácí kandidáty
Mohlo by sa zaviest, ze do pondelka vecera sa budu moct poslat LEN domace kandidatky a nasledne do utorka vecera bude priestor LEN pre "cizacke" v krajinach, kde sa ziadny domaci kandidat nenasiel. Bude priestor aj tu v diskusii sa potom lepsie dohodnut.
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)

 

Návrh č. 2: Kandidatura bez omezení národnosti manažera
Zrušit omezení pro kandidaturu do cizí země. Nechat pouze omezení minimálního stáří týmu (90 dní) a tu dodržovat bez jakýchkoliv výjimek.
Hlasování: 7 PRO - 0 PROTI  (schváleno, platnost ihned)


 

9. Úprava odměn za hlasování volbách

Zrušit odměnu (kredity) za počet hlasujících ve volbách, pokud je jen jeden kandidát. Pro: mohlo by pomoci s počtem kandidátů, proti: mohou se domluvit, a Ti další tam budou jen na "oko".
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)


 

10. Zkrácení voleb

Brejk je online manažer - zkrácení doby na podání kandidátek. Ze stejného dvůvodu zkrácení času pro hlasování. Díky tomu se získá čas na 1 zápas.
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)


 

11. Úprava harmonogramu

Návrh č. 1: celkem 3 nové termíny pro přátelská utkání
Využít volné termíny pro přátelská utkání (neděle před startem MS/ME/MO - 2x volný termín pro přátelská utkání A-týmů, neděle po ME/MO - 1x volný termín pro přátelská utkání / YBF / LN).
Hlasování: 4 PRO - 3 PROTI  (schváleno, platnost ihned)

 

Návrh č. 2: celkem 2 nové termíny pro přátelská utkání
Využít volné termíny pro přátelská utkání (neděle před startem MS/ME/MO - 2x volný termín pro přátelská utkání A-týmů).
Hlasování: 1 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)


 

12. Úprava klíče k určení pořadí v tabulkách

Návrh č. 1: minitabulka
Změna názvu vzájemné zápasy -> minitabulka vzájemných zápasů i s výkladem (pořadí v minitabulce se určuje podle stejného klíče, pokud by v minitabulce zůstal stejný počet týmů, přeskakuje se na další bod)
Hlasování: 5 PRO - 2 PROTI  (schváleno, platnost ihned)

 

Návrh č. 2: doplnění koeficientu jako kritéria pro určení pořadí
Před poslední bod (los) přidat vyšší reprezentační koeficient (po odehrání zápasu).
Hlasování: 2 PRO - 5 PROTI  (neschváleno)

 

Návrh č. 3: úprava pořadí kritérií
Prodiskutovat změnu klíče na nějaký obvyklejší - buď posunutí vzájemných zápasů na druhé nebo čtvrté místo (tj. skóre má přednost).
Hlasování: 3 PRO - 4 PROTI  (neschváleno)


 

13. Změna počtu střídání

Pro přátelská utkání povolit 6 střídání, pro mezistátní utkání povolit 4 - 5 střídání.
Hlasování: 0 PRO - 6 PROTI  (neschváleno)

 

 

Pokud by měl někdo další návrhy na změny okolo reprezentace, tak je pošlete tradičně do reprezentační pošty a budou se probírat na další schůzi RK.

Veškeré podstatné informace se nachází v NÁPOVĚDĚFAQ. Případné další dotazy a připopínky směřujte do DISKUZE a tamějších sekcí (pokud není stanoveno jinak).