PERU NEWS - Peruánský občasník - - - MO 64 BOLÍVIE - 5. část

       Hezký den,

hezký  byl po oslavách po výhře s Kolumbií, ale pak někdy po půlnoci už hezký nebyl. V Oruro totiž leje jako z konve. Místní jsou z deště u vytržení, neboť zde déšť nebývá tolik zvykem. Já však jejich radost nesdílím, protože mi nezbývá než raději zůstat na hotelovém pokoji, nebo sedět v lokále. Pivo mi samozřejmě chutná, komu by krásná napěněná jedenáctka nechutnala, ale mě čeká třetí zápas mistrovství. Kolem poledne jsem už dost nervózní, oběd mi nechutná (ikdyž mám plněnou kachnu s hranolkami)... jak říkal p. Kemr - "Chčije a chčije..." Zkouším zavolat domů do Peru, ale i mobilní linky se spikly. Jdu v silném dešti alspoň do malé kavárny nedaleko, ale je plná, zkouším to v další ulici, opět stejné. Vlezu alspoň do jakého si kostelíku, který se mi připletl do cesty,  koukám v pološeru na modlící se indiánskou bábu a najednou obrovská rána. Z nebe sjel blesk a říznul kdesi nedaleko. Najednou déšť ustává a během chvilky se objevuje opět spalující slunce. Venku je jak v prádelně. Přesně takový vzduch si pamatuji z malé koupelny, když moje bába prala v poloautomatické pračce plíny a velkou vařečkou je v mlžném oparu vytahovala k vyždímání. Najednou si všímám místních, že se těší na duel Peru s Chile. Zjišťuji, že našeho soupeře nemají v lásce. Na hotelu mi vše vysvětluje jeden z místních. Prý se to táhne od poloviny 19. století. Tehdy byla Bolívie s Peru v konfederaci. Chile ji napadlo a v konfliktu oba naše státy byly nakonec obrány o kus území. Bolívie dokonce přišla o pevninu u moře spolu s pouští Atacama, a stala se tak suchozemským státem. Za vše mohly naleziště ledku. Je to zvláštní, ale stále to v lidech je. Alspoň bude na stadionu rušno a jistě bude příjemná zábava.

Má nostalgická nálada je pryč a já netrpělivě čekám večerní zápas. Mobilní linky opět jedou a já obdržím krátkou SMS, která zní báječně - "Ahoj Capitane, budeš mít od Brejku zarezervován zdarma lístek na čtvrtfinálový zápas. Ještě se ozvu a pomůžu s letenkou, můžeš mít slevu. Jen nocleh si musíš zajistit sám. Pokud chceš, dej vědět - Hill"... jsem doslova překvapen - kde se vzala ta aktivita, a proč?! Je jasné, že letím!

< Město Oruro, místo základní skupiny MO 64 pro Peru


  ► ► 1:3 ◄ ◄

  

 

Zápas s Chile byl velmi očekáván. My peruánci věřili v další úspěch, Chile chtělo vyhrát aby smazalo ostudné poslední místo ve skupině, což mohla být naše výhoda. Favoritem však bylo naše Peru. Bohužel vstup do utkání nám oproti předchozím zápasům vůbec nevyšel. Hned od desáté minuty jsme prohrávali, a co víc i dost chybovali. Chilané byli mnohem aktivnější a bylo vidět, že zvítězit chtějí za každou cenu. Smolařem byl chilský útočník Serbio. V první minutě za šlapák viděl žlutou a ve druhé minutě po poločasu vyfasoval červenou za loket do obličeje při výskoku. Bohužel početní převahu jsme nedokázali zůročit a v 55. minutě přišla druhá branka. Náš Legwand vzápětí snížil, ale vyburcovat mužstvo se nepovedlo. Za dvě minuty přišla další branka do naší sítě. Chile si tak zajistilo tři body do tabulky. Zatracovat mužstvo však nejde. Již zítra hraje v La Paz a jistě do zápasu dá mnohem víc, než dnes. Už samotný postup je spíš nečekaná událost. Přiznejme si, že soupeři mají mnohem zvučnější týmy. Snad ostudu neuděláme a postoupíme do semitfinále. Ikdyž Brazilci budou neskutečné sousto!  Kolumbie      1 1      Austrálie  
  Peru     1 3      Chile  
  Japonsko     1 2      Kostarika  
  Ekvádor      0 0      USA  
  Paraguay     0 3      Ghana  
  Argentina     1 4      Nigérie  
  Mexiko     0 2      Uruguay  
  Korea     1 4      Brazílie
    Peru   6   7   6  
    Kolumbie   4   6   4  
    Austrálie   4   4   5  
    Chile   3   4   6  
    Kostarika   9   6   1  
    Ekvádor   4   7   4  
    USA   4   3   2  
    Japonsko   0   3   12
    Nigérie   9   9   2  
    Argentina   3   5   7  
    Paraguay   3   3   5  
    Ghana   3   4   7
    Uruguay   9   6   2  
    Brazílie   4   5   3  
    Mexiko   4   3   3  
    Korea   0   3   9

 

  čtvrtfinále -


  Peru             Brazílie  
  Nigérie             Ekvádor  
  Kostarika             Paraguay  
  Uruguay             Kolumbie

 

.