Asunción, Paraguay - Smutnou dohru měl nedělní zápas Paraguaye proti loňskému semifinalistovi MS. Dvacet minut po skončení zápasu přišla ze Soulu tragická zpráva o sebevraždě korejského podnikatele, který na zápas proti Paraguayi vsadil veškeré své finance a ukončil svůj život skokem z páté největší budovy na světě, mrakodrapu Lotte World Tower.

Ani tato tragédie už však nemůže nic změnit na konečném výsledku dalšího kola kvalifikace Mistrovství světa.  Papírově slabší Paraguay byla Koreji více než rovnoceným soupeřem a chvílemi byla i lepší. Ukázalo se to ve 33´ kdy se po faulu na Montanese postavil k přímému kopu  Jervis Carnicer (U 268,S 304,T 256,K 210) z paraguayského Guarani a nádhernou střelou do pravého rohu branky otevřel skóre. Korejci se ovšem psychicky nesložili, jak by to udělali některé slabší týmy a bojovali naplno. Ovoce jejich snaha přinesla o pár minut později, přesně v 41´kdy byla obrana Paraguaye někde na houbách a nechala svého gólmana Jordana napospas dvěma korejským útočníkům a jeden z nich, Hew Haw (U 354, S 300, T200, K 205) z Richmondu v USA, našel mezeru a velmi chytře obstřelil našeho brankáře a vyrovnal na konečných 1:1.

Pro ty naše čtenáře, které zajímá smutný osud korejského výrobce rýžových těstovin Vonga Paa máme následující. Podnikatel Pao vsadil 280 000 jihokorejských wonů na výhru Koreje. Remíza ho přivedla na střechu 555 metrů vysokého Lotte Worldu a odtud už měly události a celý zbytek jeho života už velmi rychlý, ale opravdu rychlý průběh.