Základní skupiny

Skupina A

3:5

Ekvádor potreboval v poslednom zápase zvíťaziť nad zatiaľ bezchybnou Nigériou. Skúsil nové taktické rozostavenie, avšak ani to sa neukázalo ako správne. Tento turnaj vyzerá byť turnajom nigérijského Akagnona, ktorý za polhodinu spravil hetrik, na ktorý síce ešte Pulqar z oboch strán polčasu reagoval a znížil, potom však Okri medzi dvoma žltými kartami zvýšil náskok Nigéria, ktorá v závere opäť Akagnonom poistila svoje víťazstvo o dva góly.

Ohlasy trenérů:

Ondra Stoklásek: Infarktový zápas na závěr. S Nigérií jsme si to šli rozdat a tak to taky dopadlo. Soupeře jsme se snažili zaskočit, což se dle mého povedlo. Ovšem naše defenzíva byla děravá a brankář chytl akorát tak rýmu. Střelec Akagnon potvrdil svoji fazonu a doslova nás sestřelil. S pouhým jedním bodem se tedy s domácím šampionátem loučíme už ve skupině.

Kubele:Zdravím, opět střelecké hody. Spokojenost, ale mám strach, že tento střelecký prah brzy zvlhne...

0:2

Šanca Uruguaju na postup nebola v tejto skupine najnižšia. Stačil jednoduchý krok, získať tri body. A začali hneď dobre už v 4. minúte, keď jeden obdržali. Márna bola potom snaha na vyrovnanie a dobíjanie brány súpera. Nedarilo sa im vsietiť vyrovnávajúci gól, ktorý by im vlial potrebné sily na zvrat v zápase. Ghana im v tom chcel aj pomôcť, keď sa vykartoval Mireku, avšak po tom ako Uruguaj nevedel využiť ani túto výhodu pridal Mintah druhý gól a spečatil postup aj druhého afrického tímu z tejto skupiny.

Polyfon Melody: Asi jako ve všech zápasech jsme hráli druhé housle..

Pavel Lengál: Tak postup jsme vybojovali, takže teď už můžeme jenom překvapit.. Sestavu jsem měnil 5 minut před zápasem a vyplatilo se.. Hurá do zítřejšího zápasu

Analýza skupiny:

Nigéria prešla bez zaváhania všetkými zápasmi a dokazuje, že je jednoznačný kandidát na minimálne placku z tohto turnaja. Na jednej strane valcovala v každom zápase, na druhej má v útoku potentného Akagnona, čo sú dva veľké plusy. Akurát tá obrana a výpadky v zápasoch, kedy sa súperi dokázali doťahovať sa im môže stať osudnou.

Ghana si svoj postup vybojovala najmä v zápase s Ekvádorom a proti Uruguaju ho len potvrdila. Po úvodnom debakli s Nigériou sa otriasla a tak teraz môže študovať, čo by mohlo platiť na jej ďalšieho súpera, USA :)

Ekvádor tento domáci šampionát nezvládol. Zaváhanie prišlo už v prvom zápase a vyvrcholilo smolnou prehrou s Ghanou. V zápase s Nigériou by postupový výsledok bol menším zázrakom, tak sa snažili hrať aspoň pekný útočný futbal, ktorý čo do gólov fanúšikov potešiť musel, len výsledok im asi úplne voňať nebude.

Uruguaj to v skupine ľahké nemal. Úvodná remíza s domácimi ich mohla povzbudiť, potom však prišiel zápas s Nigériou a nakoniec strelecká nemohúcnosť a nepremenená presilovka v zápase s Ghanou. S turnajom sa tak podľa očakávaní lúčia po základnej skupine.

Skupina B

2:1

Najvyrovnanejšia skupina priniesla aj v posledných dvojzápasoch zaujímavé výsledky. V tomto súboji sa očakávala prevaha Kolumbie, ktorá zatiaľ predvádzala uchádzajúce výsledky a na istotu postupu by jej za určitých okolností stačila aj remíza. To by však už od 6. minúty nesmela doťahovať náskok súpera. Ten sa jej síce do polčasu podarilo dobehnúť, avšak napriek tomu ťahala po celý čas za kratší koniec. Mexičania sa viac dostávali do útoku, viac strieľali a vypracovávali si viac šancí. Zároveň im vyššie aj skvelý ťah, keď strelcu prvého gólu vystriedal Lorona, ktorý zároveň vsietil druhý gól svojho tímu, čo sa nakoniec ukázal ako víťazný. Mexičania si tým vybojovali šancu na postup.

Petan: Tak přece jsme se dočkali a vyhráli. Jen je škoda, že nás to neposunulo do vyřazovací části. Velká gratulace Lukemu a Barrimu k postupu a hodně štěstí ve vyřazovací části. A dík celému pořadatelskému týmu, že se nemuselo hrát někde na neutrálu. DÍKY !

konas: Tak jsme nepostoupili a všechno je špatně škoda jedeme dál a soustředíme se na postup na MS

2:2

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou a obaja aktéri tohto zápasu si nakoniec vybojovali postup. Argentína vedela, že remíza pre ňu nemusí byť riešením a tak sa do svojho úpera zahryzla od začiatku. Kórea na toto nestihla zareagovať a prebrala sa až potom, ako sa obaja súperovi útočníci zapísali do listiny strelcov. To už s Kóreou vypadalo zle, avšak našťastie v súbežne hranom zápas to nevyzeralo na výhru Kolumbie, čo Korey hrálo do karát. Po zmene strán jej iskierku nádeje vykresal In-Hwan, avšak stále mala na svojho súpera manko jedného gólu. Ten krátko pred koncom nakoniec predsa len prišiel z kopačky striedajúceho Ki-Huna, čím nakoniec vystrieľal svojmu tímu prvé miesto v skupine. Radovať sa však vďaka Mexičanom mohla aj Argentína.

barrish: "PO-STUP! Síce sme v ďalšom vyrovnanom zápase nezvíťazili, vďaka výhre Mexika (musím sa Peťanovi poďakovať, aj keď pre Argentínu to nerobil) ideme ďalej. Štvrťfinále ale bude komplikované, z druhého miesta si však nemôžeme vyberať. Brazília je síce jasným favoritom na semifinále, snáď sa na nás ale obráti šťastie."

Luke Jakubec: V zápase proti Argentině nám šlo o to neprohrát,jelikož remíza by nám zajistila postup. Když jsme ale prohrávali 0:2,na konečnou remízu by nikdo nevsadil! Kluci ovšem prokázali korejské srdíčko a bojovnost a vytouzenou remizku ukopali. Nyní bude klíčové čtvrtfinále proti Peru.

Kórea predviedla nutné minimum na to, aby postúpila zo skupiny. Nedá sa povedať, že by bola táto skupina extra silnou a tak strata bodov v dvoch zápasoch je na zamyslenie. Pred štvrťfinále majú tréneri čo robiť, aby dohovorili svojim zverencom a nedopstili ďalšie zbytočné, už terminálne, zaváhanie.

Argentína si svoj posledný zápas dobre rozohrala a dlho držala opraty zápasu ako aj celej skupiny vo svojich rukách. Možno s vedomím výsledku druhého zápasu došlo ku koncu zápasu k strate koncentrácie, čo ju stálo prvé miesto v skupine. Takto ju čaká silná Brazília, avšak s Peru by to oveľa jednoduchšie nemali. Súboj dvoch odvekých rivalov v štvrťfinále bude preto radosť sledovať.

Mexiko už všeci odpisovali, najmä po vyjadreniach Kolumbie a jej postupu do ďalších bojov, ktorý bol na spadnutie. Mexičania však po slabšom druhom kole opäť vytiahli parádny tímový výkon, ktorý nakoniec premenili do víťazstva. Nanešťastie pre nich však hanibalovského, keďže na postup to o 1 gól nestačilo.

Kolumbia odchádza zo šampionátu sklamaná. V poslednom zápase si verila minimálne na tak prepotrebný bod, ktorý by znamenal postup ďalej. Niečo sa však pokazilo a dovtedy pracujúci stroj sa zasekol, a tak sa teraz hráči balia, lebo za chvíľu odlieta lietadlo, ktoré ich vezme domov, do 14 dennej karantény.

Skupina C

0:1

Súboj dvoch istých nepostupujúcich o záverečné 3. miesto v skupine. Ťažko k nemu niečo napísať. Za 25 minút sa vyfauloval paraguajský Vieytes, a tak Austrálii neostalo iné, než len búšiť do obrany a na bránu súpera. Napriek takmer 3 násobnému počtu striel na bránu sa jej brankára podarilo prekonať len raz, aj to až po vyše hodiny hry. A tak po súboji dvoch porazených nakoniec obsadila 3. miesto.

Trevor Manifesto: Paraguay je asi v balíčku týmů, kterým není přáno. Austrálii jsme mohli porazit. Bohužel se už v pětadvacáté minutě vykartoval obránce Vieytes a hrát o desíti není, jak se v jižní Americe říká, žádná prdel. Měli jsme i přesto řadu šancí, nicméně rozhodl gól ze 64 minuty a proti němu už jsme nenašli až do konce zápasu odpověď. Odjíždíme z Ekvádoru ze vztyčenou hlavou. Žádný debakl, boj až do konce.

johnysheek: Zápas o česť rozhodol jeden gól. Že by sme z tohto výsledku boli nadšení sa povedať nedá, avšak zo šampionátu odchádzame aspoň s tým úplným minimom. Juhoamerická skupina nám šťastie nepriniesla, snáď nám ho teda Random dopraje v kvalifikácii a o sezónu na MS

2:4

V tomto zápase si to oba juhoamerický tímy rozdali o víťazstvo v skupine. Peru opäť nezmenilo svoju zostavu, kým Brazília prekvapujúco neútočila po stranách ale skúsila ovládnuť 5 člennou zálohou stred poľa. Spočiatku sa jej to aj darilo, keď Jonasom dala prvý gól zápasu, potom však prišli peruánske chvíľky a do polčasu bol stav otočený v prospech Peru. V kabíne Brazílie to muselo byť perné, lebo to čo prišlo v druhom polčase tu ešte nebolo. Najprv dvojnásobné striedanie, potom vyrovnávajúci gól, potom ďalšie striedanie nasledované absolútnym zatlačením súpera do defenzívy, čo bolo do konca zápasu korunované ešte 2 ďalšími gólmi. Vyzeralo to takmer, ako keby Peru do druhého polčasu ani nenastúpilo.

Ed Hamilto: V posledním zápase o nic nešlo. Prostridali jsme ohrožené. A jsme rádi, že došlo ke kvalitnímu prověření taktiky, která proti silnému soupeři nebyla úplně nejlepší. Brazílii gratulujeme k vítězství ve skupině.

PV: Průhledné Peru. Produktivní Brazílie. Těším se barrisky..

Brazília po dvoch nepresvedčivých víťazstvách nakoniec ukázala svoju silu v plnej kráse a odnieslo si to dovtedy body nestratiace Peru. Ak si Brazília zachová do ďalších bojov výkon z tohto 6. polčasu základných skupín, môže sa dostať ďaleko. Ak sa však spoľahne na jeden z tých ostatných polčasov, rozlúči sa s turnajom prirýchlo.

Peru chvíľu poškuľovalo po obrovskom prekvapení, ktorým by bolo víťazstvo v skupine pred silnou Brazíliou. Obrátenie zápasu ich však akosi zaskočilo a smršť ktorá prišla v zápätí im vzala všetky tromfy. Aktuálne ich už čaká Korea, ktorá nie je nehrateľná, a záleží len na nich, či predvedú svoj najlepší futbal, ktorý ich vynesie do najlepšej štvorky.

Austrália sa nakoniec lúči s turnajom s 3 bodmi. Je to už niekoľký turnaj za sebou, ktorý takto opúšťa a stále sa nevie vymaniť z tohto svojho tieňa. V poslednom zápase dala šancu vekovo asi najmladšiemu tímu, ktorý hral na týchto MO. Nakoniec na víťazstvo stačilo aj to.

Paraguaj je už dlhé sezóny outsiderom týchto turnajov. Jeho úspechy začínajú mať už veľmi šedivú bradu. Aj tentokrát to bol koniec bez bodov, i keď treba povedať, že ani v jednom zápase to nebol odovzdaný tím, ktorý by nemal šance na víťazstvo. Na prekvapenie to bol zápas s Brazíliou, kde sa veľmi dlho držali, aj keď nakoniec to neskončilo happyendom.

Skupina D

2:1

Kostarika už bola bez šance postúpiť a japonské šance spočívali v tom, aké skóre sa im podarí spraviť v tomto zápase. Relatívne dobrý začiatok pramenil z gólu v 17. minúte. Potom však prišla studená sprcha a vyrovnávajúci gól súpera. Našťastie do polčasu Amane premenil penaltu, a tak si Japonci v kabínach mohli zvoliť taktiku pre druhý polčas tak, aby dali čo najviac gólov. Čo sa však nestalo... V druhom polčase bola jednoznačne lepším tímom Kostarika, ktorá si Japoncov držala celkom dobre od tela, teda od svojej bránky. Naopak, ona sama sa dostávala do veľmi nebezpečných situácií, avšak jej hráčom to tam nešlo. 4 strely z vnútra malého vápna. Ďalšie 4 na bránu a dve mimo z pokutového územia. Napriek tomu iba 1 gól proste stačiť nemohlo. Na postup to však nakoniec nestačilo ani Japoncom.

Yanes: Výhra na Kostarikou potěšila, ale v počtech naší skupiny nic nevyřešila.

Tichon: Do posledního zápasu jsme dali všechno, ikdyž nebylo už o co hrát - postup byl nedostižný. Myslím si, že jsme předvedli nejlepší zápas ve skupině, ikdyž jsme opět prohráli. Japonce jsme přestříleli, měli jsme ve hře navrch. Nakonec rozhodla smolná penalta, která podle našeho vůbec penaltou nebyla a rozhodčí nás tímto velice poškodil. Proti tomuto verdiktu i rozhodčímu budeme protestovat a budeme ho vetovat v dalších mezinárodních zápasech. Tento člověk by neměl vůbec pískat na takové vysoké úrovni. Skupina to byla těžká, gratulujeme postupujícím týmům z USA a Chile!

1:1

Chile vedelo, že ak neprehrá o viac ako 3 góly a zároveň Japonci neuhrajú debakel pre Kostariku, tak má postup v suchu. Napriek tomu získanie bodov by ho poistilo definitívne. USA už ako istý postupujúci kalkulovať nemuseli a mohli si teda hrať svoju hru. Tú naznačil už v prvom polčas Scheifele. Zápas sa väčšinu času hral na jednu bránku, avšak Chilanom sa darilo držať útočnú líniu USA mimo šestnástky, a preto väčšina striel USA bola z hranice 20 metrov. Na druhej strane to oveľa väčšia sláva nebola, avšak s veľkým šťastím sa striedajúcemu Otárolovi podarilo vyrovnať. Chilania sa po tom góle zomkli ešte viac a keďže USA nevideli dôvod tlačiť sa zbytočne vpred, súperi si body podelili.

Paf: V posledním kole základních skupin nám stačila remíza a té jsme dosáhli. Soupeř byl sice lepší, při nás stálo těstí a výborný brankář.

Mathias Ricker(asistent): Dneska mě přišlo, že střelci zůstali hlavama ještě v kabině, naštěstí jsme měli postup jistý a šlo nám jen o první místo ve skupině..Čeká nás Ghana těžký soupeř těžký...Musíme se na ně poctivě připravit a postoupit do bojů o medaile

USA ako jednoznačný favorit svoju rolu potvrdil a predpokladá sa i jeho hladký prechod cez hranice štvrťfinále. V poslednom zápase síce došlo k strate bodov, avšak hlavu si z toho asi nikto robiť nebude. Predsa len, Chile tiež patrí k tomu lepšiemu čo je možné vidieť v Oceánii.

Chile si nakoniec svoj postup vybojovalo samé bez ohľadu na výsledok v druhom zápase. Mrzieť ich môže akurát zápas s Japonskom, v ktorom nepremieňali svoje šance a už po ktorom mohli mať istý postup a menej stresov a teoretickú šancu na víťazstvo v skupine. Takto ich čaká silná Nigéria, a tak budú mať čo robiť, aby sa na ňu pripravili.

Japonsko spravilo na tomto šampionáte nadprácu a málokto veril, že v tejto skupine môže získať viac ako 3 body. Im sa to nakoniec podarilo a hoci to na postup zo skupiny nestačilo, domov nemusia ísť so zvesenými hlavami. Avšak výkon v poslednom zápase, aj napriek výsledku potešujúci pre trénerov určite nebol.

Kostarika ako outsider skupiny nenadviazala na svoje výkony spred pár sezón, kedy si z MO domov niesla placky. V tejto skupine však boli všetci nad jej sily a napriek zlepšenému výkonu v posledných zápasoch jej pre zmenu odišla strelecká muška. V krajine sa však pripravujú na príchod mladých hviezd, keď sa kreditmi zamerali na ich kvalitu a počet, tak uvidíme, ako to s nimi bude vyzerať o 5-6 sezón.

NEJ 3. kola by johnysheek

Najväčší šťastko: V tomto kole nikto veľmi nevyčnieval, ale predsa len ho nájdeme v zápase Japonsko - Kostarika. Hráč, ktorý bol na ihrisku síce celý zápas, napriek tomu sa k lopte veľmi často nedostal. Po faule súpera si však vzal loptu na pokutový kop, premenil ho a nakoniec znamenal i víťazstvo v zápase. Len pripomeniem, že za celý zápas viac striel na bránu súpera nevystrelil.

Hráč kola: Opätovne je potrebné tento titul prideliť nigérijskému sniperovi Akagnonovi. V podstate sám rozhodol o víťazstve nad domácim tímom a dať 10 gólov a 3 asistencie v 3 zápasoch základných skupín je čosi neuveriteľné.

Najväčšie prekvapenie: Najväčším prekvapením bude určite víťazstvo Mexika nad Kolumbiou. Tento výsledok si snáď okrem Mexičanov nikto nepripúšťal a vraveli o tom aj všetky kurzy stávkových spoločností. Nečakané sa však stalo skutočnosťou.