Máme za sebou již druhý hrací den na MS v České republice a už teď známe první postupující ze základních skupin. Skupina A je stáve otevřena a postoupit můžou všechny týny, stejná situace je i ve skupině B, kde teoreticky také ještě mohou postoupit všechny týmy. To ve skupině C je situace úplě jiná a jistý postup můžou slavit týmy USA a Řecka. Ve skupině D je situace stejná jako v Béčku a také zde mohou na postup myslet všechny týmy.

Česká Republika   3   5   3
    Nigérie   3   4   6
    Peru   1   4   5

1:2

Druhé kolo svedlo proti sobě domácí ČR a skoro domácí Polsko. Poláky přijelo již tradičně podpořit velké množství fanoušků a tak byly síly v hledišti v podstatě vyrovnané. Oba týmy potřebovaly v zápase bodovat a bylo jasné že se můžeme těšit na pěkný fotbal. Domácí na Poláky vlétly a hned od začátku je zatlačily což vyústilo ve dvě solidní střely na branku od Korčáka jenže Kwietak by proti rychlé úvodní brance a střely bezpečně zlikvidoval. Češi i nadále byly aktivnějším týmem a v 15.minutě se řítil sám na branku opět Korčák, ale i teď golman jeho střelu zlikvidoval. Češi hrály opravdu dobře což vyústilo v 18. minutě i ve vedoucí gól, to se míče zmocnil Dolejška s dalekonosnou bombou otevřel skóre zápasu. Po vedoucím gólu se hra trošku vyrovnala a uklidnila. Češi byly pořád lepším týmem ale do vyložených šancí se již do konce poločasu nedostaly.

Druhá půlka začala opět tlakem domácích a nic nenasvědčovalo že by Češi neměly v zápase uspět. To se ale všechno změnilo v 63.minutě kdy se dostal k míči Polák Smelczyn a první střelou na branku v zápase srovnal na 1:1. Češi se snažily zvrátit skóre zápasu zpět na svou stranu, ale všechny jejich pokusy vychytal Kwietak. Když už to vypadalo že zápas skončí remízou, tak se po odrazu dostal míč k Munkovi, který svým prvním gólem na turnaji zajistil výhru 1:2 pro Poláky.

Hlavní trenár ČR -  David Růžička

Zápas se mi hodnotí hrozně blbě, celý zápas jsem Poláky k ničemu nepustily a tak dostaneme v 63.minutě gól z první střěly na branku. Bohužel dnes nás nepodržel golman a hlavnwě útočníci neproměnily své šance. Proti Peru nám jde o všechno a musímě vyhrát, takže tomu přizpůsobíme hru a uvidíme jak to dopadne.

Asistent trenéra ČR -  Broňa Z.

Dnes si myslím hodně hořká porážka. Bylo to vyrovnané utkání v kterem jsme byli malinko lepsi ale polaci nas vyskolily opet z produktivity. Smolny zapas i pro golmana kdyz dostane ze 4 strel 2 goly. Dnes bych to shrnul tak ze nas golman si vybral slabsi den a utok byl po prvni vyhre prilis uspokojeny. Myslim ze prijdou zmeny na zapas o vse.

Hlavní trenér Polsko -  Kalíšek

Tak s Peruáncema nám chyběly tři minuty k zisku 3 bodů, ted´ naopak rozhodl 4 minuty před koncem zápasu Boleslaw Munk, který první kolo vynechal skrze karty. Obrovská radost na straně Polska a díky divákům za domácí atmosféru.
Chybí krůček k postupu a ten bývá nejtěžší, tak snad to nějak vyjde :-)

2:3

Peru vs. Nigérie, to byl program druhého kola ve skupině A. Oba týmy zvolily stejné rozestavení 4-4-2 a oba týmy potřebovaly v výhru aby oživily šance na postup. Zápas začal pěkně z ostra a hned ve 2.minutě dostal za ostrý zákrok žlutou kartu Nigérijec Bala. Stejný hráč udělal o minutu později další zbytečný faul a rozhodčí si s ním musel promluvit a trošku ho uklidnit jinak by zápas nedohrál. Jinak ale zápas začal trochu opatrněji a bylo znát že ani jeden z týmů nechce inkasovat branku. První opravdu velké šance jsme se dočkaly až ve 28.minutě, kdy se Nigérijec Akagnono prokličkoval až do malého vápna a prostřelil golmana. Nigérie se ale z vedení moc dlouho neradovala. Njoku zbytečně fauloval ve vápně Brasileno a tým z Peru měl k dispozici penaltu. K té se postavil Chapí a v 34.minutě srovnal skóre zápasu. Hráčům Peru vstřelená branka zvedla sebevědomí a dál se tlačily k brance Nigérie, což nakonec i vyústilo v branku na 2:1, když se trefil v 42.minutě trefil Brasileno. Týmu Peru se tak povedl do poločasu otočit zápas a do kabin šli s vedením 2:1.

Trenér Nigérie zřejmě o poločase promluvil svým svěřencům do duše, protože ty do ní vstoupily parádně a po pěkné kombinační akci se dostal k balonu Okri, a ten už si se zakončením věděl rady. Rázem tak bylo skóre 2:2 a začínalo se prakticky od znova. Nigérie pak hrála opravdu dobře a soupeře nepustila do žádné šance, naopak sami hrozily a vypracovaných šancí. Těch šancí si tým z Nigérie vytvořil opravdu hodně a nebyla otázka jestli, ale spíš kdy vstřelí branku. To se povedlo po další pěkné akci v 84. minutě kdy Akagnono poslal míč nechytatelně k tyči. Dočkaly jsme se tak druhého otočení skóre zápasu a Nigérie mohla slavit důležitou výhru 2:3.

Hlavní trenér Peru -  Ed Hamilto

Nedostavil se na tiskovou konferenci.

Hlavní trenér Nigérie -  kubele

Názor experta -  Broňa Z. - Expert skupiny A

Myslím že nás čeká zajímava zapletka v teto skupine prakticky kazdy muze jeste postoupit. Zapas Peru proti domacim si dovolim rict bude reklama na fotbal.Peru předvádí velmi sympatické výkony ikdyž má jen 1 bod. Češi budou chtít odčinit polský nezdar. Můj tip 3:1 pro čechy.

Druhý zápas bude o přímý postup . Polsku staci bod. Nigerie potrebuje 3. Ceka nas urcite jeden z nejlepsich zpasu teto skupiny, ikdyz tyhle duely byvaji casto takticky svazane a moc fotbalovosti tam nakonec neni. Vzhledem k vysledkum a vykonum na sampionatu si myslim ze zápas skonci 2:2 a postoupí Polsko.

0:2

Máme tu zápas Korea vs Kostarika, to znamemá zápas dvou týmů který v první kole nezískali ani bod a dnes by si určitě potřebovaly připsat výhru. Od začátku zápasu bylo znát že ani jeden z týmů nechce hlavně prohrát a hrálo so dost opatrně. K vidění byly v podstatě jenom střely z velké dálky a většinou ještě nepřesné. První poločas nám fotbalové krásy opravdu moc nenadělil a tak není divu že skončil 0:0. Z průběhu zápasu bylo cítiti že je to zápas o jednom gólu a kdo ho dá, tak nejspíš vyhraje.

Do druhého poločasu přeci jenom vstoupily trošku aktivněji hráči z Kostariky a Maure si v 47.minutě mohl připsat první nebezpečnou střelu, se kterou si ovšem poradil golman Hong-Gi. Kostarika i nadále tlačila a z jejího tlaku se vyklubala špatná rozehrávka golmana Koreje, který přihrál přímo na nohu Dummondovi a ten už věděl co s balónem dělat. V 59. minutě se nám tak otevřelo skóre zápasu. Po vstřelené brance se nám zápas opět vyrovnal o hra se odehrávala především ve středu hřiště. Když už se Korea pokusila vysunou hru trošku výš a zatlačit na svého soupeře, tak v zápětí přišel trest. Paisano dostal krásnou přihrávku do uličky, míč si potáhl a mazácky  zakončil do horní poloviny branky. Tým z Korey už neměl sílu ve zbytku zápasu s výsledkem něco udělat a tak se mohla Kostarika radovat z první výhry na turnaji a to 0:2.

Hlavní trenér Korea -  Luke Jakubec

V zápase s Kostarikou jsme chtěli za každou cenu zvítězit, ovšem to se i přes povedený úvod utkání nepodařilo. První gól utkání padl až po hodině hry z kopačky Dummonda, který byl pro potřeby kostarické repre uvolněn z mého týmu a tento byl vázán dodatkem, že proti Korey nesmí nastoupit. Podávám tedy tímto oficiální protest a žádám kontumaci pro Korey v poměru 3:0. Bez vstřelení branky zvítězit nejde. Padilla nás i přes nízkou kondici vychytal po dobu celého utkání. Gratulace soupeři.

Proti Rusku máme ještě malilinkatou šanci na postup. Nezbývá nám nic jiného, než Rusko porazit minimálně o dvě branky a Irové musí porazit Kostariku. Takže tak. GO KOREA GO, naděje umírá poslední...

Hlavní trenér Kostarika -  Tichon

Dneska kluci udelali vsechno podlentoho co sme si rekli, takze spokojenost. Byl to tezky zapas, ale kluci udelali vsechno podle pplynu treneru. Uvidime jak nakonec dopadne posledni zapas ve skupine. Uz ted jsme nad ocekavani pred zacatkem repre sezony, takze: "Kostarika jede!!" :-)

0:3

Rusko proti Irsku, to byl zápas dvou týmů, které do turnaje vstoupily výhrami a tak by případná dnešní výhra přiblížila jakýkoliv z týmů k branám čtvrtfinále. Hned od začátku zápasu byly aktivnější hráči Irska a svého soupeře nepustily do žádné šance. Sami měly ovšem taky trošku problém s přechodovou fází, tedy až do 27.minuty kdy dostal balon za obranu Meyers a ranou z první rozvlnil Ruskou sít. To ovšem nebylo od tohoto útočníka zdaleka všechno a ten se teprve rozehříval. Z další akce se dostal opět k zakončení, jeho pokus ale vytáhl golman na roh. Z následného rohu přišel pěkný centr do vápna kde si až moc Rusáci počínali až moc důrazně a rozhodčí musel písknout penaltu. K té se postavil kdo jiný než Meyers a nedal golmanovi šanci. 31.minuta a bylo to 0:2. Ruští hráči byly evidentně průběhem zaskočeni, přesto ale mohly do konce poločasu snížit. To když se ve 44.minutě probíjel do vápna Zhirkov, do něj zajel Keane a byla z toho penalta pro Rusko. K té se postavil Mikheev, ale golman McDonnelL skvělým zákrokem udržel poločasové vedení 0:2 pro Irsko.

Druhá půlka nám začala opět pěkně od podlahy. Meyers se dostal ve 47.minutě k balonu a z pořádné dálky trefil dokonale. 0:3 pro Irsko a Meyers mohl jít střídat, což se stalo v 50.minutě za bouřlivého skandování fanoušku z Irska. Rusko bylo jak opařené a bylo vidět že nevědí co se zápasem dělat. Přeci jenom před 4.minutama to mohlo být 1:2 a najednou to bylo 0:3. Rusko úplně odpadlo a hráči Irska si v poklidu kombinovaly. Všem už bylo jasné že je zápas rozhodnutý a tak se ani jeden z týmů už nikam moc netlačil, Přesto mohlo Irsko ještě svoje vedení navýšit, ale Colemal penaltou pohrdl. Nicméně to už Iry nemuselo mrzet, protože si připsaly výhru 0:3 a jsou tak jednou nohou ve čtvrtfinále.

Hlavní trenér Rusko -  Alfons Linda

Hlavní trenér Irsko -  Sira

Tak do zapasu jsme šli s tím, že chceme bodovat ale že to budou rovnou body 3 to jsem nečekal. Bylo to milé překvapení kdyz jsem pozoroval co naši kluci na hřišti předvádějí. Ještě třetí zápas zavládnout proti kostarice a první fáze našeho putování MS bude dokonana. Moc lidi nám neverilo a o to me to více těší. IRSKO GOO

Názor experta -  Paf - Expert skupiny B

Tak po tomto kole, mne napadá ten vtip o předpovědi počasí. Asi začnu hlásit prognózy opačně, výrazně se tím zvedne úspěšnost. Teď už ale k samotným zápasům.
V oceánském duelu zůstali oba mančafty věrni taktikám z kola prvního, ale obraz hry byl diametrélně odlišný. Korea tentokráte nebyla horším mančaftem, jen doplatila na neschopnost útoku. Zejména Nag Ki-Hun se dostal k zakončení pětkrát, ale vždy pálil pánubohu do oken. To Kostaričané rozhodily úspěšnou defenzivní dvojici záložníků, nehráli za sebou, ale nastoupili vedle sebe, čímž pokryli větší prostor, ale jejich úspěšnost výrazně klesla. Zásadní rozdíl však byl v útoku. Z deseti pokusů kostaričané mířili hned sedmkrát mezi tři tyče a tak po zásluze ze zápasu odešli s vítěžstvím 2:0.
To evropský duel je šokem. Věřil jsem sice Irsku, že na MS postoupí, ale předvedená hra je paráda. Rusko se snažilo reagovat na výkon Irska z prvního kola, čemuž podrobilo taktiku i rozestavění, zatímco irové si hráli "to svoje". A ono to na bezzubou sbornou stačilo. Rusové propadli zejména ve vytváření šancí a tak irové zejména díky střelecky disponovanému Tadhy Rhys Meyersovi berou tři body za vítězství 3:0.
Do posledního kola Irsko má již postup jistý, tak protočí sestavu, ale i přesto (sice jen těsně) porazí již vyřazené korejce. V druhém duelu, kde půjde o vše nakonec sborná prokáže svoji větší skillovou vyspělost a těsně zvítězí.

3:2

Dobrý podvečer dámy a pánové, fanynky a fanoušci toho nejlepšího sportu na světě, fotbalu a kopané. Odehrává se MS v České republice a ve druhém kole na sebe narazily týmy USA a Mexika. Zatímco Američané své první utkání na MS zvládli, to Mexičané ač byli lepším celkem, tak utkání prohráli. Domácí byli tentokrát USA. Ač se říká, vítězná sestava se nemění, tak manažer Patrick24PG udělal změnu v rozestavení, a nastoupil v klasické sestavě 4-4-2. Zatímco Mexičané zvolili velmi útočné rozestavení 4-3-3. Nic jiného jim totiž nezbývalo, museli v tomto utkání bodovat, aby měli ještě šanci v posledním zápase, spíš ale za 3. body. Pojďme se tedy podívat zdali se tomu tak stalo. A i tentokrát to bylo stejně jako včera, kdy v 9. minutě šli do vedení. Dnes to bylo o 7. minut dříve, a to v 2. minutě, kdy se trefil opět Vidrio. Američané se nezlomili a hráli i nadále svou kopanou po křídlech, útočně a odměnou jim bylo rychlé vyrovnání, kdy v 15. minutě se trefil Sheary z přímého kopu. Od vyrovnání bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to tým USA. Jedna střela následovala druhou a zaslouženě šel tým Patricka do vedení 2:1. Trefil se opět Sheary a znovu z přímého kopu, téměř ze stejného místa, je z podivem, že hostující gólman si nedal pozor. Poločas tedy skončil 2:1 pro domácí. Překvapivě do druhé půle udělal manažer CERM jen jednu změnu a byla to i jediná změna v utkání na jeho straně, což je trošku netradiční. Mělo to ze začátku účinek, když Mexiko vyrovnalo na 2:2. A o vyrovnávající branku se postaral Landon. Tým USA poté trojnásobně vystřídal a zaslouženě vyhrál 3:2 a postoupil do další fáze turnaje, tím bude čtvrtfinále. To Mexiko předvedlo dva statečné výkony, ale na turnaji končí již po dvou zápasech, bude tedy 3. kolo jen dohrávat. Od mikrofonu se loučí Georgre.

Hlavní trenér USA -  Patrick24PG

Vyšlo to, co jsme si přáli, a to mít zajištěny postup po 2.kole. Zítra si to rozdáme s Řeckem v zapase o pořadí ve skupině, někteří hraci dostanou volno pro utkání, kde se láme šampionát - pro čtvrtfinále. A vlastně je jedno zda budeme první ve skupině nebo druzí, soupere se nevyberes a když chceš vyhrát, musíš porazit každého :)

Hlavní trenér Mexico -  CERM

Tak co dodat.. končíme... vzdálené cíle nesplněny. Jedna kvalitní generace mexičanů končí... tak snad ta příští placku přiveze. Musím pogratulovat soupeři byl lepší výhru si zasloužil.

3:2

Dámy a pánové, fanynky a fanoušci toho nejlepšího fotbalu na světě, vítejte u reportáže u druhého utkání skupiny C proti sobě tentokrát nastoupí tým Řecka a tým Španělska. Oba týmy byly v rozdílném rozpoložení. Zatímco Řekové měli 3. body po prvním kole. To Španělé těsně prohráli 0:1 a byli na pokraji vyřazení, museli v tomto vyhrát a nebo alespoň bodovat, aby měli ještě šanci. Ale ač manažer Romix byl skeptický před zápasem, že na Španěly neumí, tak v tomto utkání byl jednoznačně lepším týmem. Řekové nastoupili v rozestavení 3-5-2, jen mírně oproti prvnímu zápasu změnili pozici. To Španělé nastoupili v rozestavení 4-4-2. Řekové od první minuty převzali otěže utkání a zaslouženě vedli již od 7. minuty, když se trefil Galitsios z krásného přímého kopu, tento gól bude aspirovat na gól turnaje respektive gól základních skupin. Ten samý hráč zvyšoval na 2:0 v 26. minutě, když téměř z brankové čáry překvapil Španělského gólmana, ten ještě pěkně dlouho po brance zpytoval svědomí. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro domácí. Krátce po výkopu překvapivě Španělé snížili na rozdíl jedné branky. Řekové asi v kabině oslavovali postup, nebo nevím co se s nimi stalo, že takhle vypadli z rytmu a koncentrace a zbytečně si utkání zdramatizovali, když po první půli bylo jasně v jejich režii. Ale naštěstí se rychle vzpamatovali a mají Chavose. Ten Řeky opět uklidnil a v 51. minutě to bylo 3:1. Španělé už jen snížili na konečných 3:2. Je pravdou, že až na to zaváhání v 46. minutě měli vše domácí pod kontrolou a zaslouženě vyhráli a slaví postup do čtvrtfinále. Dnes se s Vámi již loučím a těším se opět na počtenou Georgre.

Hlavní trenér Řecko -  Romix

Dnešní zápas na rozdíl od včerejšího konečně více v naší režii, akorát tentokrát nezachytal brankář, ale postup je v kapse. Zítra dostane pár hráčů odpočinek, aby se mohli pomalu připravovat na čtvrtfinále. Je fajn mít splněn první cíl už po dvou zápasech. :)

Hlavní trenér Španělsko -  Rinnegato Hagy

Názor experta -  Georgre - Expert skupiny C

Tip 3. kolo
Mexiko - Španělsko
Duel kde půjde jen o čest, ale ne o postup, oba týmy již mají jistotu, že končí po ZS. Utkání a sestavy tomu budou odpovídat, a bude se jednat o nudné utkání, které skončí bezbrankovou remízou 0:0.

USA - Řecko
Duel na který sem se já osobně těšil, bitva dvou gigantů brejku, nejlepších manažerů na brejku Romixe a Patricka24PG. Oba týmy mohou si vyzkoušet před čtvrtfinále nějakou speciální taktiku, pohodlně si zatrénovat, a připravit se na nejdůležitější část turnaje, protože již postup mají jistý, přesto si myslím, že oba stratégové budou chtít vyhrát svou skupinu a mít v "lepšího soupeře". Půjde o krásný fotbal, reklamu na kopanou a utkání podle mě skončí 3:3, klidně 5:4. Bylo by to fajn, ale jelikož neumím tipovat, tak to určitě bude 1:0 pro některého ze soupeřů, tipnu Řecko vyhraje.