Máme za sebou první hrací den na MS v České republice a tak se pojďme podívat co všechno nám přinesl. Pouze jeden z 8 zápasů skončil remízou a v každém ze zápasů se diváci dočkaly alespoň jednoho gólu. K vidění byly i první dva hattricky turnaje a to v podání řeckého Chavose a slovenského Kapusty. Statistiky po prvním kole najdete už teď na webu.

4:1

Úvodní zápas turnaje proti sobě svedl domáčí ČR a hostující Nigérii. Češi zvolily ofenzivní rozestavení 3-5-2, kdežto hosté z Nigérie defenzivnější rozestavení 4-4-2. Češi chtěly na soupeře vlétnout hned od začátku jenže už ve 3 minutě se dostal do první gólové šance Okri a jenom skvělý zásah golmana ubránil domácí tým před inkasováním branky. Tato akce jako by Čechy nakopla k hned z následné šance se dostal k balonu domácí Korčák, udělal kličku golmanovi a otevřel skóre zápasu. Nigérie se ani nestihla rozkoukat a bylo to 2:0, to když se ke standardní situaci v 10 minutě postavil Spálený a z požádné dálky trefil dokonale. Zápas se potom trošku uklidnil a bylo vidět pouze několik střeleckých pokusů z né úplně připravených pozic, takže většinou byly nepřesné. Skóre se nám znovu měnilo v 33.minutě, kdy byl na hraně vápna faulován Korčák, ten si sám míč postavil a k vidění byl další přesný zásah ze standardní situace. To byl další šik pro Nigérii, která se už těšila na poločas do kabin. Jenže Češi se dostaly do tlaku který vyústil v 42.minutě k faulu v pokutovém území a byla z toho penalta. K té se postavil Spálený a zkušeně proměnil. Poločasové skóre tak bylo 4:0 a bylo jasné že už se Nigérii jenom těžko podaří s zápasem něco udělat.

Nigérie to ovšem nezabalila a do druhé půlky pořádně vlétla. Míš si vzal Akagnon, obešel dva soupeře a z hranice vápna propálil golmana domácích. Češi se ovšem nenechali rozhodit a drama nepřipustily, to obdržené brance přebrali plně otěže zápasu do svých rukou a předvedli plno podařených útočných akcí, bohužel bez gólového efektu. Nakonec to ale domácí nemuselo držet, protože ani Nigérie už žádný gól nepřidala a tak zápas skončil 4:1 pro domácí ČR.

Hlavní trenár ČR -  David Růžička

Co víc jsem si mohl přát. Parádní vstup do zápasu kdy už v 10 minutě jsme vedli 2:0. Do konce poločasu to bylo 4:0 a bylo po zápase. Nakonec z toho byl zasloužený výsledek 4:1 což je super vstup do turnaje. Dlouho jsem přemýšlel koho dát do útoku od začátku a jsem rád že sem se rozhodl pro duo Korčák, Spálený což se ukázalo jako správná volba.
V dalším zápase nás bude čekat Polsko a do zápasu půjdeme určitě s cílem vyhrát a zajisti si postup ze skupiny, ale nebude to vůbec jednoduché.

Asistent trenéra ČR -  Broňa Z.

Ahoj tak jako asistent můžu říct že jsem velmi spokojen s výsledkem i hrou. Jediné co bych týmu vytkl tak znovu efektivita. Přece jenom těch střel bylo až nečekaně hodně a ikdyž jsme 4 branky dali tak určitě jich mohlo být i víc vzhledem k vytvořeným šancím. Zítra určitě ale půjdeme do zápasu s tím jako dnes před prvním duelem. Musíme mít pokoru k soupeři a hrát svou hru a určitě se neukolébat výsledkem.

Hlavní trenér Nigérie -  kubele

Nedostavil se na tiskovou konferenci.

2:2

Máte tu další zápas na šampionátu a to Polsko vs. Peru, Poláci měli na stadionu téměř domácí prostředí, protože jich z nedalekého Polska přijelo opravdu hodně. Kdo se před zápasem zdržel na klobáse, tak mohl litovat. Zápas nám totiž začal pěkně z ostra. Po úvodním oťukávání se dostal k balonu na hranici velkého vápna Polák Kubala a první střelou mezi tyče golmana Casada otevřel skóre. Peru se ovšem nenechalo zahanbit, hned po rozehrávce si vzal balón Brasileno, prošel až do malého váplna a přízemní střelou k tyči nedal golmanovi šanci. V 8 minutě tak bylo skóre 1:1 a diváci se nestačily divit. To ovšem netušily co se stane o další dvě minuty déle, Kubala našel přesnou přihrávkou Patalana a ten pohotově uklidil míč o břevno do branky. Bláznivý úvod zápasu ale ještě pořád nebyl u konce. V 15 minutě se Basileno probíjel do vápna Poláků, když ho skluzem fauloval Wasilewski a rozhodčí ukázal na pokutový puntík. K penaltě se postavil Zorrio, jenže golman Kwietak vystihl stranu a penaltu chytnul. Po bláznivém úvodu utkání se hra přeci jenom uklidnila a do konce prvního poločasu se hra odehrávala především ve středu hřiště. Na konci prvního poločasu se ještě ocitl v dobré pozici Patalan, když stát tváří tvář golmanovi, ale při pokusu o lob branku přestřelil. To byla poslední akce před odchodem do šaten a mohly jsme se těšit na druhou půlku.

Kdo čekal nějakou ofenzivní smršť jako na začátku zápasu, ten musel zažít zklamání. Druhý poločas žačal o poznání opatrněji a první vážné šance jsme se dočkaly až v 61. minutě kdy se ocitl v dobré pozici Peruánec Montoza, ale golman vytáhl jeho pokus na roh. Z následného rohu se dostal k hlavičce Ladoe, ale jeho pokus šel hodně mimo branku. Zápase se pak proměnil zase v boj o střed hřiště a když už to vypadalo že si Poláci připíšou výhru přišel v 87.minutě faul na hraně vápna od Poláka Przybeckiho a byla z toho druhý penalta v zápase. Tentokrád se k penaltě postavil Montoza a nedal golmanovi šanci. Zápas nám tak skončil 2:2 a tedy dělbou bodů.

Hlavní trenér Polsko -  Kalíšek

Tak s Peruáncema Polsku chyběly tři minuty k zisku tří bodů, sic by to nebyli zasloužené body, ale nevadíli by, každopádně s bodem na MS spokojenost a budem věřit, že to nebyli poslední body.
S domácíma čehůnama to bude těžké, ale hrá se v Ostravě a to je k Polsku co by kamień dohodil.

Hlavní trenér Peru -  Ed Hamilto

Remíza nic neřeší. Škoda neproměněné jedné penalty. Asi jsme si zasloužili vyhrát 3:2. Ale nakonec i remíza je dobrá, zvláště když vyrovnáváte v 87.min. Zítra čekám těžký zápas. Pokud uspějeme postup bude blízko.

Názor experta -  Broňa Z. - Expert skupiny A

Domácí tým splnil očekávání a pohodlně zvítězil 4:1. Domácím vyšla skvěle taktika a soupeře ktery se dle rozestaveni rozhodl spise branit cesky tym prevalcoval hlavne v prvni puli kdy v prvni desetiminutovce dali 2 goly a to v takovem zapase pro nigerii bylo dle meho nazoru neresitelne. Šeši zaslouženě vyhráli a vedou skupinu. K radosti domácího týmu přispělo i Peru, který jako outsider skupiny obralo Polsko za remizu 2:2. Dle meho zaslouzena remiza protoze to byl opravdu vyrovnany zapas a polsko spise smutni protoze se o nej pripravilo samo kdyz udelalo 3 minuty pred koncem penaltu no v takovem zapase by se to stavat nemelo. Velké prekvapeni prvniho hraciho dne je pro mne Peru jak zvladlo svuj zapas takticky i herne.

Co se týče druhého kola tak se představí domácí tým proti týmu Polska. Češi by se neměli ukolébat pohodlným vítězstvím a k tomu ještě zaváháním Polska z outsiderem z Peru. Pokud poláci předvedou co proti Peru čeká je lekce. Můj tip na výsledek je 6:2 ( češi se zdají být jako dobře namazaný stroj, který se určitě teprve rozjíždí )

Velmi se těším po dnešním dnu na to co předvede Peru. Myslím si že teď sou trochu na koni co se týče 2.místa díky remíze s Polskem. Tento zápas ale bude i sledovat to jak se Nigerie odčiní a dá zapomenout na debakl s čechy. Pevně věřím že to bude boj do poslední minuty. Myslím si že Nigérie bude hrát i více ofenzivně než proti čechům, a to by Peru mohlo vyhovovat. Tip na výsledek 3:2 pro Nigérii

1:4

Další zápase turnaje sved proti sobě Kostariku a Rusko. Zápas hned od úvodních minut neměl nějaké závratné tempo v první střely mezi tři tyče jsme se dočkaly až v 10minutě kdy to zkoušel Kostarický Maure, ale s jeho pokusem neměl golman Semak moc práce. Rusko se své první velké šance dočkalo o čtyři minutky později, kdy se řítil sám na golmana Mihheev, ale branku vůbec netrefil. Zbytek poločasu nám ještě přinesl po jedné slibné šanci na každé straně, ale jinak toho k vidění už moc nebylo.

Do druhé půlky opět vstoupil lépe tým Peru a v 49. minutě nebezpečně střílel Maure. Ve snaze dát gól se na následný roh vytáhly všichni hráči Peru, jenže Rusákům se podařilo míč odvrátit a Baburin se řítil z půlky sám na golmana. Touto šancí nepohrdl s chladnokrevně zakočil. 0:1 pro Rusko. Hráčům Ruska vstřelená branka přidala sebevědomí a najednou se začali tlačit na branku soupeře, což vyústilo v faul v pokutovém území a následnou penaltou v 57.minutě proměnil Mikheev. Rusko dál svého soupeře tlačilo a dva slepené góly Geliskhanova v 68. a 71.minutě rozhodly o osudu zápasu. O snížení se ještě postaral v 75.minutě hezky zahranou standardkou Maure, ale na víc už nemělo Peru sílu. Naopak v 85.minutě odmítl zkompletovat hattrick Geliskhanova, který špatně kopl penaltu a golman Padilla jí bez problémů lapil. Rusko to ovšem mrzet nemuší jelikož i tak si připsali suveréní výhru 1:4.

Hlavní trenér Kostarika -  Tichon

Chteli jsme zahrat dobry zapas. Nemyslim si, ze jsme zahrali vylozene spatne. Drzeni mice 50 na 50, rohy vyrovnane, prvni polocas byl hodne vyrovnany. V druhem polocase nam Rusaci utekli o 4 goly. Nevime, co jim trener nebo jejich doktori naordinovali, ale rozhodne to ppmohlo. Do zitrejsiho zapasu jdeme se vztycenou hlavou a myslenkou na nase prvni tri body, ikdyz to bude s Koreou hodne tezky. Uvidime.

Hlavní trenér Rusko -  Alfons Linda

Ahoj, hodnocení bude jednoduché, jsem velmi spokojený. Kostarika má svým způsobem zajímavý tým a dost jsem přemýšlel a měnil sestavu, než jsem vybral materiál, co nastoupil. Cítil jsem k nim velký respekt za poslední sezonu. Něco jsem však vypozoroval a pokusil se vytěžit z poznatků maximum a myslím, že se to podařilo do puntíku. Jsem přesvědčený, že Kostarika zamíchá naší skupinou a nezůstanou bez bodu.
Co se týče souběžně hraného zápasu, překvapilo mě Irsko. Dle letmého pohledu bylo docela dominantní, nečeká nás zítra zřejmě lehký zápas.
A s čím půjdeme do 2.kola? No hlavně s klidem, že máme za sebou slibný začátek. Budeme se snažit na to zítra navázat. Jak je u mě zvykem, bude zcela jiné rozestavení a taktika. Budu chtít protočit i hráče, takže sám nevím, jak bych proti našemu výběru dělal v kůži soupeře sestavu. Chceme postoupit a pro to udělám maximum.

2:1

Dalším zápasem skupiny B byl zápas mezi Irskem a Koreou. Oba manažeři nasadily stejné rozestavení a to 4-4-2. úvod zápasu nám začal pěkně z ostra. Hned ve 4.minutě měl na kopačce první gól zápasu Chon In-Hwan ale ve 100% šanci přestřelil branku. Hned o dvě minutky později se potvrdilo staré známé nedáš/dostaněš a to když Irský záložník Falvey vyslal dalekonosnou střelu proti které neměl golman šanci. Irsko se tam v 6.minutě ujalo vedení v zápase 1:0. O 4 minutky později mohl zvýšit vedení Mayers, jenže v dobré šanci minul branku. Irsko se i nadále tlačilo na branku Korey ale většinu jejich akcí zabrzdila obraná vazba Korejců. O to větší šok přišel v 34.minutě kdy se k ojedinělému útoku destala Korea, míč se dostal k Nag Ki-Hunovi a tek střelou z pěkné dálky srovnal stav zápasu na 1:1. Irové i po inkasované brance pořád tlačily, ale jejich střely končily na rukavicích výborného golmana Lu Hong-Gia a tak skončil první poločas 1:1

Druhá půlka volně navázala na tu první a Irové i nadále pokračovali v tlaku na branku Korejců, za tuto snahu přišla odměna v 62.minutě kdy se proháčkoval až před golmana Marney a golmanovi nedal šanci. Skóre zápasu se nám tak pohnulo na 2:1 pro Irsko. Irsko i nadále pokračovalo v aktivní hře čímž donutilo faulovat ve vápně Korejce Li Chi-ma a k vidění byla penalta. Na pokutový puntík si postavil balon Hansard, ale jeho pokus golman zlikvidoval. Irové se tak museli strachovat o výsledek až do konce zápasu, ale svým aktivním způsobem hry nepustili Koreu do žádné velké šance a připsali si tak první výhru na MS 2:1.

Hlavní trenér Irsko -  Sira

Pred zapasem jsem si byl vedom, že musím proti koreji bodovat jestli budu chtit pomýšlet na postup. Kdyz jsem sledoval prubeh utkání, tak jsem se netačil divit, jak hrajeme mnohem lépe a v tu chvíly jsem si říkal, že tento zápas musíme vyhrát. Nakonec se tak stalo a my jdeme do dalšího utkání proti rusku, ve kterém budeme chtít bodovat.

Hlavní trenér Korea -  Luke Jakubec

Na úvod musím pogratulovat soupeři a smeknout před jeho propracovanou hrou, díky které nás de facto do ničeho nepustil. Všude jsme byli o krok později, když už jsme se dostali do souboje, tak jsme jej prohráli. Zápas smrděl debaklem, před kterým nás uchránil skvěle chytající Lu Hong Gi.

Do druhého utkání základní skupiny proti Kostarice musí z naší strany nastoupit úplně jiné mužstvo, jinak si můžeme rovnou balit kufry. Takže cíl je hlavně zlepšená hra a pokud chceme pomýšlet na postup, tak by to chtělo i ty tři body...

Názor experta -  Paf - Expert skupiny B

Zápas favorizovaného Ruska proti Kostarice dopadl dle předpokladů. Oba výběry se snažily útočit středem hřiště. Evropané hlavně předčili soupeře v tahu na bránu, z něhož měli více šancí a také je neváhali proměňovat. Trochu překvapivě měli ovšem jihoameričané převahu ve středu pole, kde kralovali zejména Maidana s Campanem. Ruský výběr pak podržel především vysoce produktivní útok.
To v druhém duelu jsem očekával vyrovnanější souboj, takže jsem velmi překvapen ani ne tak (pro mne očekávanou) výhrou Irska, jako jeho výraznou převahou v zápase. Korea se snažila útočit po pravé straně, přesně na druhé straně, než Irové očekávali, ale irská obrana si věděla se soupeřem rady. Zato na druhou stranu se valil jeden útok za druhým a jen výborný výkon korejského brankáře lu Hong-Gi zachránila asiaty od většího gólového přídělu.

Ve druhém kole tipuji těsné vítězství ruského výběru a oceánskou remízu.

2:4

Dámy a pánové vítejte u druhého utkání skupiny smrti, respektive skupiny C. K tomuto utkání proti sobě nastoupil tým vedený dvěma zkušenými manažery a to CERMEM a Romixem neboli tým Mexika a Řecka. Již před zápasem bylo jasné, kdo je v tomto utkání favorit, byl jím celek Řecka. Ač Mexiko vyhrálo svojí kvalifikační skupinu dostalo do skupiny těžké soupeře, jak celek Řecka, tak zejména z druhého koše celek USA. Čtvrtým do party byl celek Španělska, bylo tedy asi jasné, že favoritem skupiny bude USA právě s Řeckem. Což říkal i samotný trenér CERM, před zápasem na tiskovce, že asi budou jen do počtu. Ale zázraky se stávají a překvapení taky, zvláštně na brejku, ale bohužel v tomto případě tomu tak nebylo. Pojďme se podívat na utkání, jak se vyvíjelo a dopadlo. Domácí trenér CERM vsadil na defenzivnější rozestavení 4-4-1-1, to Romix na klasických 3-5-2. O první minuty bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to tým Řecký tým, který měl úvodní tlak, ale tým Mexika se rychle otřepal a ujal se zhruba od páté minuty iniciativy, a zaslouženě šel do vedení, když se v 9. minutě trefil Vidrio. Domácí i po vstřelené brance hráli kombinační fotbal, a Řekům se chvíli hodně točila hlava. A jak bývá zvykem hráli také hodně agresivně a již po 17. minutách měli na svém kontě dvě žluté karty, a u té pro Pliagkase, se hodně červenalo, ale i následný VAR, který poprvé v historii byl na MS potvrdil, že žluté postačí, ale byla to spíš oranžová, a také domácí trenér se po rozhodnutí VAR hodně zlobil. Do konce prvního poločasu se však Řekům podařilo utkání otočit a to bylo klíčové v tomto utkání. Nejprve v 23. minutě Chavos vyrovnal. A v 41. minutě gólem do šatny poslal hosty do vedení. Do druhé půle domácí kouč poslal dvě čerstvé síly, Ochoa a Ramireze vystřídal Robledo a Mellado. To hostující trenér udělal první střídání, až v minutě 54. a hned bylo trojí. Galitsios, Rizoulis a Vasilakis nahradili Hatzis, Petrides a Michaelides a právě Hatzis po vyhraném souboji byl u třetí branky Řecka. Když hlavou prodloužil na Chavose, míč se ještě odrazil od nešťastného Cortise, který následně upadl a posunul v pádu míč na Chavose, a ten nezaváhal a sám proti brankáři zvyšoval na 1:3. Přesto se domácí nevzdali a hráli pohledný fotbal a výsledkem bylo snížení na 2:3, když se trefil Landon, který byl na hřišti sotva 10. minut. Povedené střídaní. Domácí se tlačili za vyrovnáním. Ale nestačilo to po další chybě Cortise upravil na konečných 2:4 Hatzis. Nutno dodat, že domácí byli lepším týmem a Řekové můžou děkovat Chavosovi, že utkání rozhodl a zajistil tomuto týmu tři body. Od mikrofonu se s Vámi loučí Georgre.

Hlavní trenér Mexico -  CERM

Dneska se zápas hodnotí špatně. Nedokázali jsme proměnit svoje šance. SOupeř naopak ano. Na statistiky to bylo pěkné vyrovnané utkání. Gratulujeme do řecka k výhře. Budem doufat že již nezaváhá a my v dalších zápasech zvládneme zvítězit.

V utkání rozhodlo asi to, že náš levý stoper před každým golem opustil svůj prostor a soupeř tak mohl zakončovat bez souboje.

Hlavní trenér Řecko -  Romix

Mexiko podle očekávání i statistik těžký soupeř, v zápase byli lepší, ale Chavos je holt Chavos.

Zítra Španělsko, na posledním ME nám naložili, tak jsem zvědavý, co z toho bude zítra. Ještě ale úplně nevím, s čím na ně vyrukujeme, zatím jsem víc koukal jen na kádr Mexika.

0:1

A je to tady dámy a pánové, fanynky a fandové toho nejlepšího sportu světa. Začalo MS ve fotbale, které se koná v České republice. Ve skupině smrti v prvním kole nastoupilo Španělsko proti týmu USA. Kurzovým favoritem byl celek USA, který je určitě jedním z největších favoritů nejen této skupiny C, ale též celého MS. Pojďme se podívat, jak utkání dopadlo. Španělské stratég Rinnegato Hagy nasadil proti týmu Patricka24PG celkem útočné rozestavení 4-4-2, proti 3-5-2. Dal se tedy očekávat útočný fotbal. A to se potvrdilo již od prvních minut. Hostující USA vlétli na celek Španělska jako uragán a již po 2. minutách šli do vedení, když se trefil Joshua Raddysh, hned po rozehrávce se opět Raddysh chopil míče a krásným slalomem přes pětici hráčů se dostal ke střele, která ovšem skončila na tyči domácí svatyně. Mohlo se již po prvním dne jednat o nejhezčí gól šampionátu. Tým USA nadále drtil svého Španělského soka, a nechybělo moc a bylo to 0:2, když hostující Arnold vypálil z 25 metrů a domácí gólman jen konečky prstů vytáhl jeho střelu na roh, to vše proběhlo v 34. minutě. Z následujícího rohu opět mohla padnout branka, když se Raddysh mířil hlavou těsně nad břevno. Španělé byli jako by opařeni čajem, ale těsně před koncem poločasu mohli vyrovnat, když po krásné akci na jeden dotek, po ose Rekarte, Mantilla se k střele dostal Olano a vylekal hostujícího gólmana Talbota, který jeho střelu vyrazil na roh, to vše v 44. minutě. Z následujícího rohu se již nic nestalo a rozhodčí Královec, který toto utkání řídil odpískal konec prvního poločasu. Do druhé půle udělal hostující kouč jednu změnu, když Wyatta vystřídal Lukas. To domácí kouč zatím se změnami vyčkával. Ale jen pět minut, poté provedl hned dvojí střídaní, když vyměnil útočné duao Mantila, Olano za dvojici útočníků Gomez, Sousa, také kouč USA zareagoval na střídání domácích a poslal v 51 a 53. minutě na hřiště dva nové hráče, když Amstronga vystřídal Aniston a překvapivě střelce jediné branky utkání Raddysha nahradil Scheifele. Ve druhé půli se po střídáních hrál opět fotbal podobný půli první, kdy USA tlačili a Španělé se převážně bránili, ale další branka již nepadla a tak první utkání skupiny C dopadlo tak, jak předpovídali sázkové kanceláře, a to tak, že favorit z USA vyhrál 0:1. Od mikrofonu se z Vámi loučí Geogre a těším opět na počtenou, příště.

Hlavní trenér Španělsko -  Rinnegato Hagy

Rozhodl gól ze 2.minuty, což je docela škoda. Teď budeme muset vyhrát oba zápasy pokud chceme postoupit.

Hlavní trenér USA -  Patrick24PG

Výborný vstup do zápasu, pak se zápas vyrovnal a na můj vkus jsme až moc stříleli vedle branky, což prostě nechápu u útočníků s takovou střelou. Připravíme se na zápas s Mexikem, do kterého jdeme samozřejmě se vší pokorou.

Názor experta -  Georgre - Expert skupiny C

V první kole se utkali Španělé s USA, tým Španělska byl jasným oucajdrem v tomto utkání a tým celek, jasným favoritem. Od první minuty bylo zřejmé, kdo vyhraje, USA šli do vedení již v prvních minutách, ale další branku překvapivě nepřidali, i když bych čekal větší poločasový rozdíl, když jsem viděl, jak si USA s kočkou Španělskem hraje. Ale nedali a Španělé mohli těsně před koncem vyrovnat, nepovedlo se a tak utkání dopadlo podle papírových předpokladů, pač ve druhé půli se již Španělé k ničemu nedostali. Tým USA tak zaslouženě zvítězil a udělal první krok k postupu.

Ve druhém utkání nastoupilo Mexiko proti Řecko. Také v tomto utkání byl pro mě jednoznačný favorit, a to tým Řecka. Tým Mexika se nechal slyšet, již před šampionátem, že bude již jen do počtu, a to se dlouho od vítěze jedné z kvalifikačních skupin nestalo, ale nutno připustit, že los byl pro tento celek vražedný dostat z prvního koše Řecko a z druhého USA, to je masakr a přehodnotil by kdejaký zkušený trenér své ambice, a to CERM zkušený je. Pojďme k utkání, hra kočky s myší, jednoznačná partie. Tým Řecka zaslouženě zvítězil a může se radovat ze tří bodů, důležité vítězství pro Romixe, který určitě nechce zažít další zklamání a nepostoupit ze skupiny. Pro postup udělá vše, nechal se slyšet před šampionátem.

Prognozy druhé kole:
USA - Mexiko
Tým USA si připsal povinné tři body. To Mexičané, ač byli lepším týmem, tak prohráli s Řeckem a jsou na hraně vypadnutí. Bohužel pro ně, si myslím, že v tomto utkání nebudou mít moc šancí, USA je ještě malinko lepší, než Řecko. USA vyhraje jasně 3:1 a postoupí ze skupiny.

ŘEC-ŠPA
Tým Řecka má co napravovat, ač vyhrál nepředvedl takový uragán, jaký se dal čekat, Mexičané byli lepším týmem a hodně kousali. Španělé proti USA naopak neměli šanci, a jen díky nemohoucnosti útočníků USA to skončilo jen 0:1 pro USA. V tomto utkání s myslím, že Řekové předvedou svou kvalitu a Chavos rozšíří své statistiky a třeba dá druhý hattrick po sobě. Řecko podle mě vyhraje 3:0. Chavos hattrick.