Predposledné dva zápasy sa odohrali a teda konečne poznáme finalistov. Šampionát je teda tesne pred svojím vrcholom. Výkony tímov s každým zápasom stúpajú a posledné rébusy budú vyriešené v nedeľných finálových zápasoch. Ako však prebiehali zápasy semifinále sa dočítate nižšie v tomto článku.
Nech vám rýchlo ubejne čas.



1. semifinále

Domáca Austrália sa prebojovala už do semifinále, čo je veľkým plusom pre tento šampionát, hlavne s ohľadom na divákov a celkovú náladu v krajine. V semifinále však na nich čakal nadupaný tím USA, ktorý bol mnohými favorizovaný za hlavného ašpiranta na titul. Za Austráliou však stálo domáce prostredie a nevyspytateľnosť. Či to však stačilo prinášame teraz.

0 : 2
- 13' Mays, 32' Gaudette
2/1 strely 8/4
8 fauly 8
0/0 karty 1/0
48 držanie 51


zápas:
Semifinále, to je vždy zrádný zápas, protože na jednu stranu se dá říct, že týmy mají splněno tím, že se probily přes klíčové čtvrtfinále na druhou stranu zisk titul je dostatečně velká motivace na to, aby oba týmy byly značně namotivované, a to všechno vynásobte minimálně deseti, když je v semifinále domácí tým, jako v případě Austrálie, ta se utkala s USA. Pokud se podíváme na cestu obou týmů turnajem, tak oba zdobí výborná defenzíva, Austrálie inkasoval pouze v první zápase, když podlehla Chile 1:0 od té doby si vždy připsala výhru s čistým kontem. USA dokonce nedostali gól žádný a zvítězily ve všech svých zápasech. Co se týče rozestavení, tak Austrálie nastoupila s poměrně defenzivním 4-5-1, které mělo dva defenzivní záložníky a útočilo po pravé straně. USA nastoupily v rozestavení 3-5-2, které bylo naopak poměrně ofenzivní, útok se snažili táhnout středem a po levé straně. No a nyní konečně k samotnému zápasu.
Úvodní rozehrávku měla Austrálie a ihned po ní se hnala dopředu, tam však brzo narazila na obranu USA. V 8. minutě přišla první střela USA konkrétně od Owena Horna Provett však mohl zůstat klidný, protože bránu netrefil. USA byla z počátku aktivnějším týmem a do 12. minuty si připsala další tři střely, všechny tři ale shodně jako střela první netrefily bránu. První střela na bránu přišla až v minutě třinácté a hned to byla střela gólová. Americký ofenzivní záložník Luchi Mays natáhl ze třicetimetrů a propál vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Provetta. Po hororovém začátku se Austrálie trochu oklepala až v 21. minutě, kdy si připsala první střelu, bohužel pro ni letěla mimo bránu. 32. minuta a další osudový moment zápasu, k rohovému praporku se postavil střelec prvního gólu Mays a milimetrovým centrem našel Knoxe Gaudetteho, který se nemýlil a po půlhodině hry tak USA vedly 2:0 a domácí byli doslova šokovaní. Do konce prvního poločasu už přibyl pouze jeden nepřesný střelecký pokus USA a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty.
Druhý poločas začala aktivněji Austrálie, když v 50. minutě střílel z pravého křídla Ledley Casey, ale americký gólman byl pozorný a se střelou si bez větších problémů poradil. Pak už se pokračovalo ve známém scénáři oba týmy se snažily, ale většinou se hrálo okolo středu hřiště s velkým množství soubojů. Tuto nudnější část zápasu přerušil až v 63. minutě Owen Garey, který nejprve vystřelil a poté po náslendém rohu hlavičkoval s oběma pokusy si australský gólman poradil. Psala se 75. minuta, když to znovu zkoušel Owen Garey z velké dálky. V 82. minutě ještě pohrozil Joe Stonebridge, ale věrný první části svého jména by se měl dát spíše na kopání kamene než do balonu, protože netrefil bránu o velký kus. No a do konce zápasu se již nic jiného nestalo a USA, tak po suverénním výkonu slaví postup do finále naopak domácí si budou chtít spravit chuť v souboji o třetí místo.

vyjadrenie repretrénerov:
johnysheek: Cieľ bol ako v každom zápase vyhrať. Reálny pohľad však jasne naznačoval, že prekonanie tejto prekážky by bol celkom pekný zázrak. Nakoniec si Mr. Random vzal voľno, a tak sme boli jednoznačne súperom prevalcovaní. V teoretickej rovine sú úvahy, čo keby sme to pustili po ľavej strane. Skutočnosť je však taká, že pomer striel 1 ku 5 vraví o všetkom. Gratulujem USA k postupu a verím, že Čile vrátime požičané z úvodného zápasu šampionátu.
Patrick24PG: Dneska nam vysel tah s hrou po leve strane, cekali jsme v zakladni sestave Australie Robsona, ktery by utocil z prava. Sice nenastoupil v zakladu ale utoky tahali po te strane, kde byl vyborny Rolfe. Celkove si myslim, ze jsme Australii k nicemu vyraznemu nepustili a zaslouzene vyhrali. Musim opet vyzdvihnout skvelou defenzivu na cele s gólmanem Elliottem. Ve finale nas ceka Uruguay, velmi nepříjemný souper. Opet jeho hru rozebereme do podrobna a pripravime se co nejlepe.

hodnotenie experta:
V tomto semifinálovém boji se musely domácí sklonit před sílou týmu U.S.A. Možná to bylo více defenzivní hrou Australanů ale jen těžko se probíjely před Amerického brankáře Elliota a jen těžko hledaly recept na jejich hru.Hra U.S.A. byla kombinačně přesnější a potvrdila sílu jejich záložní řady.Kvalita Američanů byla prostě nad síly domácího celku!

hodnotenie experta:
Semifinále domácí Austrálie proti USA bylo od úvodu v režii amerického výběru. Jeho hráči šli tvrdě za vítězstvím, což potvrdili dvěma góly už v první půli. Domácí nehráli špatně, ale tentokrát narazili na opravdu kvalitního soupeře. Americká sestava pracovala na plné obrátky a domácí téměř nepustili do šance.

vyjadrenie experta:
Můj tip, že USA vyhraje 2:0 byl opět přesný...USA Austrálii moc nedovolilo a v pohodě zápas vyhrálo...Zatim to vypadá, že obrana amerického celku je velmi dobře připravená a jsem zvědav, zda ji na tomto turnaji už konečně někdo obelstí...

vyjadrenie experta:
Američané přesně vystihli taktiku soupeře. Je až neuvěřitelné jak celou pravou stranu nechali bez dohledu a na levou stranu umístili 3 obránce a navrch stařeného záložníka. Rozum zůstává stát. Australané se pokoušeli soupeře překvapit nějakým netradičním rozestavěním, ale jak jsem již zmínil, nepodařilo se. Zápas se vcelku jednoznačně vyvýjel pro USA.

2. semifinále

V druhom semifinále na seba narazili juhoamerické tímy v regionálnom derby. Zatiaľ suverénny Uruguaj si meral sily s ďalším tímom z A skupiny, Chile. Ich cesta do tohto zápasu bola snom a postup do finále by im zaručoval, že domov neodídu naprázdno, čo sa obom tímom dialo posledných takmer 10 sezón. Miernym favoritom bol Uruguaj, avšak brejk neraz dokázal, že ho nezaujíma, čo sa píše na papieri.



2 : 0
8' Aquillo -
8/5 strely 2/6
10 fauly 13
1/0 karty 1/1
54 držanie 45


zápas:
Semifinále Mistrovství Oceánie v Austrálie svedlo k vzájemnému střetnutí dva celky, které ve čtvrtfinále dokázaly porazit své soky shodně 3:0. Oba týmy navíc v dosavadním průběhu šampionátu inkasovali pouze jednu branku. Uruguay nastoupila k boji o finále turnaje v rozestavení 3-2-3-2, Chile vsadilo na klasické 4-4-2. V útoku ani jeden z celků nechtěl nijak experimentovat, kdy své ofenzivní choutky chtěli realizovat středem pokutového území soupeře.
I když by se od semifinálového utkání očekával opatrný začátek, tak opak byl pravdou. Již ve třetí minutě se musel vytáhnout brankář Uruguay, který střelu chilského útočníka vyrazil na roh. O čtyři minuty později zahrozili i útočníci Uruguaye, kdy i brankář Chile svým zákrok poslal míč na roh, ze kterého mohli strhnout vedení na svoji stranu hráči Uruguay, ovšem střela z malého vápna skončila těsně vedle levé tyče brány Chile. Neuběhla ani minuta, kdy útočník Uruguaye, Victor Aquillo svedl v pokutovém území Chile souboj s Corderem, který jej zastavil pouze za cenu faulu. S penaltou si poradil faulovaný Aquillo, Uruguay se ujala vedení 1:0. Chille se vrhla do útočení, Uruguay následně využívalo rychle brejky, kdy po jednom z nich v 18. Minutě fauloval na hranici velkého vápna opět Cordero. K exekuci volného přímého kopu se postavil střelec dosud jediného gólu utkání Aquillo, jehož nádhernou střelu k tyči bravůrně vytěsnil mezi tři tyče gólman Chile Sánchez na rohový kop. Tento ovšem obrana Chile bez potíží odvrátila. Následující minuty se hry díky častým faulům kouskovala, kdy k další výraznější šanci došlo ve 33. minutě. Skvěle hrající Uruguayec Aquillo se po pěkné kombinační akci dostal až k samostatnému úniku, brankáři Sánchezovi naznačil kličku doprava, šel doleva, ovšem jeho úmysl vystihl gólman Chile a míč vyškrábl na roh. Do konce první půle se již nic důležitého nestalo a tak šli hráči do kabin za stavu 1:0 pro Uruguay.
Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči Chile, kteří se hnali za vyrovnáním, ovšem obrana Uruguay působila kompaktně. I přes optický tlak Chile se do největší šance dostala Uruguay. Ve skvělé formě hrající Aquillo se v 64. minutě probil opět do samostatného úniku na brankáře Chile Sáncheze, který jej ovšem perfektně vychytal a držel naděje na postup svého týmu stále při životě. Oba celky se náseldně nedostávali na bližší dostřel branky než z hranice 25 metrů. Žádný z těchto pokus ovšem neměl šanci na úspěch. Obrovskou šanci měl v 78. minutě utkání chilský náhradník Marcelo Ramírez. Svůj únik do vápna Uruguaye zakončil přesnou střelou k tyči, ovšem brankář Osvaldo Cavani se zaskvěl pohlednou robinsonádou a předvedl tak zákrok zápasu. Uruguay zbytek zápasu zkušeně hlídala jednobrankové vedení. Hráči Chile se již do žádné šance nedostali, dostavila se frustrace, kdy po zbytečném faulu na polovině hřiště viděl druhou žlutou kartu v utkání a následně červenou Arnoldo Bianco a Uruguay tak mohla slavit výhru 1:0 a postup do finále turnaje.

vyjadrenie repretrénerov:
Petr Kadlec: Ahojky. Tak jsme zase nebyli poraženi. Tento turnaj je mimo zlata s Anglii v 30. sezóně, kde jsem dělal pouze přidržtašku Váňovi, můj dosavadní největší úspěch v kariéře na Brejku. Chile se sice snažilo okopávat naší branku, nic jim to ale nebylo platné a z dosavadních soupeřů nás potrápilo nejméně. Výsledek sice nebyl jednoznačný, koho by to ale štvalo, když šlo všechno podle plánu? Ve finale nás čeká výběr USA. Nebude to vůbec lehké, naštěstí máme dost času naše kluky na tento velký den připravit. Ať žije Uruguay
Paf: Jsem smutný. Měli jsme do utkání jít odvážněji. Hráči sice plnili dané instrukce, nicméně jeden gól Sánchez za svá záda pustil (i když z penalty) a to rozhodlo. Naše útoky bohužel naráželi na pevnou obranu soupeře. Nezbývá než pogratulovat našemu přemožiteli a popřát do finále hodně štěstí.
Nás čeká souboj o třetí místo. Musíme se vzpamatovat a zopakovat výkon ze základní skupiny. Vyhrajeme 3:1 (Sánchez opět pustí jen penaltu).

hodnotenie experta:
V druhém semifinálovém zápase Uruguay-Chile jsem očekával vyrovnanější souboj a byť skore bylo chudší tak hra Uruguaye o to bohatší.A i když zvítězily díky penaltě z 8.min.prosazovaly se více než soupeř z Chile.Avšak ani hra Chilanů nebyla špatná,jen jim chyběl drajf na bránu a jejich akce většinou končily před velkým vápnem.Chilané odehrály kvalitně celý turnaj a svou hrou potvrdily ambice Chilského fotbalu!

hodnotenie experta:
Uruguay ani v dalším utkání na šampionátu neprohrála, byť jí postup zajistila hubená výhra díky proměněné penaltě Aquilla. Chilané předváděli kvalitní souhru, ale dál, než po soupeřovu šestnáctku to nevedlo. Uruguay si postup pohlídala a zaslouženě bude hrát o titul.

vyjadrenie experta:
Zápas, který rozhodnul jediný gól z penalty už v osmé minutě...Uruguay si postup právem zasloužila, hrála výborně a svého soupeře přestřílela 8:2 a určitě by zápasu slušelo lepší skóre např. 3:0...

vyjadrenie experta:
Tento zápas byl výce vyrovnanější, avšak také celkem jednoznačný. Uruguay nastoupila s oblíbeným diamantem 3-5-2. Chile sáhlo k defenzivnějšímu 4-4-2, bohužel však se jejich útoky rozbíjeli o obranný val Uruguaye. Opět svůj tým podržel brankář Sánchez, nicméně z pokutového kopu inkasoval a to rozhodlo celý zápas. V závěru se ještě navíc vykartovala dirigent zadních řad Bianco.





Poznáme teda už finálové dvojice, kde v zápase o bronz si zopakujú úvodný zápas šampionátu hráči Chile a Austrálie a v poslednom zápase šampionátu sa o zlato pobijú Spojené štáty a Uruguaj. Predpoklady, ako dopadnú tieto zápasy nájdete v tejto časti článku.



Vyššie ste našli aktualizovaný pavúk turnaja, teraz si už teda môžete skonfrontovať svoje názory s názormi expertov týcho Majstrovstiev oceánie 54 v Austrálii.

súboj o bronz
? : ?


vyjadrenie experta:
V neděli nás čeká vyvrcholení celého turnaje.Nejdříve zápas o bronz v němž se utkají dva zklamaní ze semifinálových bojů.Vždy je těžké zůstat těsně pod vrcholem a soustředit se na tento zápas,proto bude těžké namotivovat hráče k těm nejlepším výkonům.Ale jak Austrálie tak i Chile se v neděli jistě porvou o třetí místo v nemilosrdné bitvě.Australané hnáni domácím publikem Chilané touhou po 4 ronzu z MO.

vyjadrenie experta:
Domácí zřejmě vypijí kalich hořkosti až do dna a ani obsadí neoblíbenou 4.pozici. Chile si bronz vybojuje.

vyjadrenie experta:
Zápas ve kterém se střetne zklamaný pořadatel z Austrálie proti zklamaným horkokrevným Čilanům... Mírně favorizuji Chile, ale to třetí místo bych přál Australanům už jen proto, že si dali tolik práce s celým MO ...

vyjadrenie experta:
Doufám, že Chile zopakuje výkon ze základní skupiny a zvítězí.

FINÁLE
? : ?

vyjadrenie experta:
A pak příjde na řadu poslední bitva tohoto MO.Celky U.S.A. a Uruguaye se utkají v boji o své 5 resp. 3 zlato na MO. Již z toho jde vidět jak jsou oba celky dlouhodobě kvalitní a my se jen můžem těšit na to co nám v neděli předvedou!

vyjadrenie experta:
Tento duel bude tou správnou tečkou za šampionátem. Uruguay dovrší svoji spanilou jízdu ziskem titulu.

vyjadrenie experta:
Snad se tu vyplní můj tip o celkovém vítězi turnaje a konečně to někdo natře USA.. :D Utkání nemá favorita a bude to otevřená a vyrovnaná bitva ve které zvítězí Uruguay...

vyjadrenie experta:
Usa i Uruguay hrají ve velkém stylu. Na utkání se těším a nechám se překvapit. Jinak mé sympatie mají naši dnešní přemožitelé.


rozhovor

Dnes sme sa zhovárali s repre trénerom Kórey, ale taktiež už úradujúcim majstrom z tejto oceánskej krajiny, ktorý sa po menšej prestávke od svojho veleúspešného pôsobenia na brejku vrátil pred necelým rokom, aby stále dokazoval, že na to má a že nepatrí do starého železa, s Lukeom Jakubcom.

Luke Jakubec TJ Legea Chvalčov (kor)


Ahoj Luke. Po čase ťa opäť vítam pri rozhovore pre majstrovstvá oceánie. Je to už nejaký rok čo pôsobíš na brejku, a teda ťa drvivá väčšina manažérov už pozná. Aktuálne sa však nechceme zameriavať na to, kto ti spríjemňuje tvoj reálny život, ale naopak čo ti spríjemňuje tvoj brejkový život a pôsobenie tu?
Zdar, díky za přivítání a pozvání k rozhovoru. Na BREJK jsem se vrátil hlavně z nostalgie. Novou motivací byl postup mezi korejskou elitu a někdy v budoucnu zisk titulu... Vrátil jsem se do známých korejských vod, kde ještě pár známých zůstalo. Jsem rád za občasný pokec s Korejci a dobrý vztah s mým repre kolegou Luke Patákem. Pak se samozřejmě zase věnuji výchově mladíků, to mě tu drží.

Zmyslom tohto rozhovoru má byť vhľad do myslenia či taktiky, ktorú uprednostňuješ. Vzhľadom k tvojim aktuálnym výsledkom by ťa bolo možné teraz zaradiť k čomusi dnes síce bežnému, kedysi však neslávne známemu ako "rýchlokvaška". Bolo cieľom dostať sa čo najskôr na vrchol a nejak sa s tým "poprat" alebo ťa len nebavilo "postupné a viac sezónne" pomalšie budovanie tímu od základov?
Jak říkáš, dalo by se hovořit o rychlokvašce. To sjem v minulosti neměl vůbec v lásce, ovšem tehdy manažeři pouze nakoupili staříky a nijak nebudovali mužstvo, nevychovávali mladíky a nebudovali stadion. Moje strategie byla vždy jasná a tak to i zůstává. Sázka na mládež, její výchova a vyhledávání talentů. To je to hlavní gró, co mě zde na brejku baví. Kdybych měl hrát pouze se staříky a nevyhledával mladíky, talenty, tak bych brejk ani nehrál. Důvodem, proč jsem nakoupil i staříky bylo to, že jsem potřeboval vyplnit prostor, než mladíci dostanou prostor ve hře, než dorostou, protože v dnešní době si nedovedu představit, že bych hrál ligu s hráči ve věku 20 - 21 let... Nechtěl jsem bojovat o udržení a plácat se mezi první a druhou ligou. Dříve to pro mě bylo jednodušší, když jsem začínal. Ve druhé lize jsem třeba odehrál pět sezón a to byl čas, kdy mladíci dorostli a pak hráli prim mezi elitou. Nyní manažer první sezónu postoupí ze třetí ligy a pak jde z druhé hned mezi elitu a hrozí, že začne dostávat jeden příděl za druhým, já jsem tomu chtěl zabránit. To, že jsem hned první sezónu vyhrál titul je i dílem toho pověstného fotbalového štěstíčka v klíčových zápasech. Ovšem i tak jsem už zabudoval mladíky, což jde vidět dle náhledu mého týmu, kdy někteří z nich již mají třeba cca 50 zkušeností, což se jim bude v další kariéře určitě hodit. Stadion už mám téměř taky postaven naplno, takže snad mě nebudete označovat za rychlokvašku :-)))

Určite nebolo mojim cieľom označovať ťa akokoľvek. Ono spôsob hry, taktika a uprednostňovanie niektorých kategórií hráčov, a to ako mladých či starých, je v rukách toho ktorého manažera. Ono svojim spôsobom nebudovanie zázemia a hranie len so staršími skúsenými hráčmi je taktiež regulérny spôsob hrania tejto hry. Keď už nič iné stačí sa pozrieť na niektoré svetové kluby reálneho futbalu, ktoré neváhajú dávať desiatky miliónov eur za hráčov, pričom z vlastnej akadémie si už roky nevychovali žiadneho hráča. Zároveň však tento spôsob taktiky je aktuálne umožnený aj tým, že EC týchto starších hráčov nie je na začiatku sezóny (ako tomu bolo v minulosti) znížená. Prípadne, ako tomu je v reálnom futbale, títo hráči zostávajú v podstate už konštantne na vrchole svojich síl, kde sú ovplyvnení iba rýchlejšou "únavou" (poklesom EC). Myslíš, že je to takto správne?
To jsi se zeptal zřejmě jednoho z největších odpůrců této změny, kdy úbytek EC staříkům byl zrušen. Proto nyní vidíme na šampionátech na začátku sezóny, že staříci hrají prim. Předkola pohárů mohou rovněž rozhodovat staříci s EC skoro 100 %. Místo toho, aby byli hráči ve věku 29,30 let již téměř bezcenní, tak se za ně utrácí miliony, čí klidně i více než deset milionů Bk. Když jsem po návratu na brejk měl dotaz, proč se odpočet EC pro staříky rušil, tak mi byl odpovězeno, že je to pro to, aby si je mohly kupovat nové týmy a tím pádem byly dříve konkurence schopné. Když si ovšem vezmu v potaz to, že ty opravdu naskillované staříky manažer koupí třeba za deset a více mega, tak to moc cena pro nováčky není, takže opravdu nevím, proč tato změna byla zavedena a já osobně bych určitě hlasoval pro odečet EC na začátku sezóny pro tyto staříky. Jak jsem již psal, vždy jsem se prezentoval výchovou mladíků, talentů, takto mne to baví, ale samozřejmě je velký počet různých strategií, jak tuto hru hrát...

Mnohí by s tebou súhlasili, ale tak ako pri každom názore je tu i skupina odporcov, ktorí hovoria, že to je tak správne. Predsa len, niekto to chce hrať "na spartu" a niekto na "trenčín či žilinu" (priemerný vek tímu je cca 20-21r, ospravedlňujem sa však nepoznám, kto v čr hrá podobne). Na druhej strane je tu protiargument, že napr. kvôli predkolám si tím môže nakúpiť zopár starších hráčov, aby ich zvládol a následne môže slobodne hrať s generáciou, ktorú preferuje. Na druhej strane poraziť napr. marcovanových skúsených 26r bude celkom nadľudský výkon aj s celou plejádou dedkov. :)
Jasné, máš pravdu, rovněž chápu, že sto lidí, sto názorů. Jen takto manažer příliš na výběr nemá. Prostě k úspěchu mu nepomohou pouze mladí hráči, ale ty staříky prostě aspoň na ty předkola téměř nutně potřebuje. I když je rovněž jasné, že ne každý staříky využívá. K tomuto se nedokáži blíže vyjádřit, zahraniční kluby nesleduji, zatím jsem se zajímal pouze o korejské kluby.
Marcovanovi fandím, tomuto klubu věnoval několik sezón a jsem zvědav, co s tím týmem dokáže. Dalo by se tento tým klidně přejmenovat na neporazitelný, či dream team. Já osobně si klidně dovedu představit, že tato parta si spolu zahraje ve stejné jedenáctce i nějaký repre match.
Já osobně i v reálném životě držím palce týmům, kteří podporují svoji mládež, začleňují je do klubu a sehrávají. Ovšem reálný fotbal se s tím brejkovým příliš rovnat nedá. Možná tak tím, že jej taky hraje jedenáct hráčů za jeden tým :-)) No, ono to taky není jen o tom nakoupit legii cizinců za miliony a hned očekávat výsledky. Co se týká českého pohledu, tak jsem zvědav, jak Sparta dopadne a myslím si, že je velká škoda, že takový tým chybí na mezinárodní scéně...

Prejdime teraz trochu viac k taktike zápasu ako takej. Zápasy na brejku sa hrajú na rozdiel od iných manažérov na dennej báze. To bol vlastne i dôvod viacerých ľudí, aby zablúdili a zostali tu. To zároveň znamená, že je potrebné prihlásiť sa sem každý deň a nastaviť zostavu na svojich súperov. Podľa čoho sa zvykneš pri tomto rozhodovať ty? Staviaš viac na svojich kvalitných hráčoch bez ohľadu na súpera alebo si dopodrobna naštuduješ súpera a snažíš sa eliminovať jeho silné stránky?
Jsem rád, že se zde hrají utkání každý den, to brejku dodává šťávu. Co se týká přípravy na utkání, tak na to se zaměřuji vždy, samozřejmě pokud nejsem příliš časově vytížen. Dalo by se říci, že každý soupeř je jiný, každý má jiné hráče a každý má nějakou slabinu. Každý prostě hraje jinak. Tomu se snažím podřídit i svou přípravu k utkání a využít slabin soupeře. To mne vždy bavilo a asi by pro mě byla nuda nastavit na začátku sezóny jednu sestavu a s tou hrát beze změny celou sezónu. Takto se snažím pracovat i v reprezentaci. Ovšem tak jako s mým týmem, tak hlavně v reprezentaci je potřeba i to pověstné fotbalové štěstíčko!

V súvislosti s rozhodovaním sa o zostave a trénovaním hráčov sa tu málokedy vedie diskusia o špecializácii hráčov. Väčšina hráčov sa čo do natrénovaných skillov pohybuje v relatívne v tých istých číslach, čo je napríklad vidieť hlavne na šampionátoch na začiatku sezóny, kde zvykne rozhodovať práve random, keďže oba tímy vyzerajú podobne. Aký je tvoj názor napríklad na špecializáciu záložníkov na ofenzívnych a defenzívnych (skilly miesto 300-300 natrénované na 250-350 resp 350-250).
Specializace je krásná věc, ale třeba u nás v Korey jsme rádi, že na šampionát dostaneme 6 až 8 kvalitních záložníků a vybírat si pak ještě specialisty už ani nemůžeme. V mém týmu jsem taky rád, že mám prostě záložníka, občas do zálohy dám i obránce, zvlášť, když chci vycházet ze zabezpečené obrany.

Snáď teda posledná otázka. Tá bude trochu o prorokovaní. Ako vidíš brejk o ďalších povedzme 5 rokov? Plánuješ tu byť ešte stále?
Nerad bych byl zlým prorokem, ale když si vzpomenu na období před X lety, kdy jsme považovali za krizi, že jsou v Oceánii prázdné čtvrté ligy, tak jsme se zděsil po mém příchodu zpět, že byly prázdné už i třetí ligy a teď jsou prázdné i druhé ligy. Takže se obávám, že za pět let budu svědkem toho, jak v Korey hraji o TOP 5 s pěti týmy, v Ghaně bude BIG Mates už taky jen ve třech manažerech, Veninho zkrachuje, protože bude mít spoustu NEJ hráčů, ale nebudou manažeři, kteří by od něj nakupovali a v Austrálii bude pořádat šampionát Johnysheek a Ekorre.
Rád bych se mýlil, ale myslím si, že bude velmi těžké udržet všechny země, protože v nich nebude už ani 10 týmů ...
Takže všem přeji mnoho úspěchů a ať se vám daří na všech frontách !!!

Ďakujem za rozhovor.





Dnes vám trochu na odľahčenie prinášame zopár príbehov ľudovej slovenosti.

* Tréner dohovára futbalistom v šatni po prvom polčase:
„Keď som vám pred zápasom kládol na srdce hru na jeden dotyk, vôbec som tým nemyslel, aby ste sa dotkli lopty len raz za polčas!“

* „Představ si, že naši fotbalisti dnes k zápasu nastoupili v řeznických zástěrách.“
„Rozumím, ten zápas byly asi pěkný jatka.“
„To ne, ale jdou od porážky k porážce.“

* „Ja mám najtvrdšiu strelu z celého mužstva,“ chváli sa v krčme futbalista.
„Ja zasa pečeň.“ Tromfne ho spoluhráč.

* „Oci,prečo všetci nadávajú tomu pánovi vedľa nás?“
„Pretože hodil po rozhodcovi kameň.“
„Ale veď ho netrafil.“
„Veď práve preto!“

A jeden brejkový:
Viete čo urobí Ghana, keď vyhrá niektorý šampionát na brejku?
Požiada Hilla o screenshot tej simulácie.




koniec
Do konca šampionátu teda ostávajú dva zápasy. Ale taktiež i dva dni a zároveň dva posledné články. Verím, že hoci vás nebolo ani za plný autobus, tak ste sa pri týchto článkoch trošku zabavili, potešili a ponadávali si na random, či (ne)schopnosť svojich repre trénerov resp. repre tímov. V sobotu ešte vyjde štatistické zhrnutie tohto šampionátu a potom v nedeľu sa už dozvieme kto si domov odnesie ktorú placku. Dovtedy užívajte víkend a oslavujte storočnicu.