1

4:0

(3:0)

Nigérie vstoupila do čtvrtfinále v opatrnějším rozestavění s jediným útočníkem, zřejmě z obavy ze silného soupeře. Francie k zápasu přistoupila podobně, také nasadila jediného útočníka a zahustila střed pole. Utkání ale začalo pěkně zostra. Hned ve 2. minutě zkusil z dálky štěstí francouzský záložník Lepivert a nadělal brankáři hodně starostí. Ten vyrazil míč pouze na roh. Z rohu zahrozil hlavnou stoper Giraudon, ale gólman Obiku byl opět na místě a znovu míč dokázal vyrazit. Poté se hra na delší čas přesunula do středu pole. Až v 18. minutě se poprvé ke slovu dostali domácí a hned z toho byla branka! Okonkwo byl faulován těsně za vápna, sám se postavil k volnému přímému kopu a poslal míč do sítě – 1:0. Domácí gól nakopnul a Okonkwo mohl ve 21. minutě přidat další branku, sám před gólmanem ale neuspěl. To se mu povedlo až ve 24. minutě. Po pasu od Siasiy zkusil střelu zpoza vápna a míč zaplul do sítě – 2:0! Domácí oslavy pomalu ani neutichly a Okonwo završil hattrick. Ve 27. minutě napřáhl ze 30 metrů a trefil se přesně pod víko – 3:0. Po rozpačitém začátku se tak utkání začalo měnit v nigerijskou exhibici. Francie naprosto vyklidila pole a na její branku se valil jeden útok za druhým, velké šance ale Taiwo a opět Okonkwo neproměnili, proto zůstalo poločasové skóre již bez změny.

Druhý poločas začal opatrněji. V 51. minutě se po dlouhé době dostala k zakončení Francie, ale Pires branku netrefil. Na druhé straně v dvojnásobné šanci v 56, minutě odmítl zvýšení skóre Okonkwo. O 2 minuty později už ale další úder přišel. Po rohu francouzská obrana faulovala ve vlastním vápně a míč si vzal Okonkwo a vstřelil svoji čtvrtou branku – 4:0. Hned v 62. minutě přišel další faul a Nigérie zahrávala další penaltu. Opět se k míči postavil Okonkwo, ale gólman ho tentokrát vychytal. Druhý poločas byl opravdu exhibiční a Hlavně Okonkwo si zápasu užíval, byl na konci téměř každé akce domácích borců. V 65. a v 72. minutě neuspěl tváří v tvář brankáři, poté to zkoušel i z dálky, ale brankáře nezaskočil. Francie měla hru velmi otevřenou, ale dopředu si šance nevytvářela, naopak jedna za druhou přibývala na straně Nigérie. Ta si ale pod dojmem náskoku počínala v koncovce už ležérně a další branku nepřidala. Utkání tak skončilo 4:0 pro domácí, kteří slaví postup mezi 4 nejlepší týmy!

Ohlasy trenérů:
 Formes:  Výkony jsou čím dál lepší, nemůžu si na nic stěžovat. Jediná chyba byla, že sem při střídání vysunul Makinwu nesmyslně na hrot, naštěstí už bylo rozhodnuto. A ještě Okonkwo má skvělou formu, ale ze 12 střel na bránu čekám ještě lepší úspěšnost. Dnes mu to ale odpouštím :)
 DaWe: Domácí prostředí, kádr Nigérie a špatný den naší zálohy způsobily tento jasný výsledek. Nám postup přes čtvrtfinále MS prostě souzený není. Gratuluji všem postupujícím!!!

Expert Yanes:
V prvním duel Nigérie x Francie se domácí od začátku jako šelmy zakousli do soupeře. Francie nedokázala najít protizbraň, byla horší ve všech aspektech hry. A bylo jen otázkou času, kdy padne první branka do jejich sítě. O to se postaral domácí kanonýr Okonkwo neuvěřitelným způsobem. Do přestávky dovršil hattrick, ve druhé půli vstřelil ještě jednu branku a dá se říct, že sám vyřadil Francii a poslal domácí do boje o finále. Skvělé nigerijské představení.

Expert johnysheek:
Francúzi už pri nastupovaní na ihrisko tušili, že to proti hviezdami nabitej Nigérii hnanej desaťtisícami v hľadisku nebudú mať jednoduché. Avšak ani v najhoršom sne sa im nesnívalo o tom, čo malo prísť. V prvých minútach prišli úvodné oťukávačky a padli prvé žlté karty, za nie práve vyberané zákroky. Potom sa však rozbehol Nigérijský stroj, kde hlavne Okonkwo si obul strelecké kopačky. V priebehu 10 minút si strelil hetrik a s Francúzmi to vyzeralo veľmi zle. Napriek snahe niečo spraviť so zápasom sa nevedeli poriadne dostať ani z vlastnej polovice a Merville v ich bráne sa skutočne nemohol sťažovať na nudu. V polčase striedali Francúzi, následne prišli Nigérijské striedania, ktoré boli prerušené penaltou a ďalším gólom Okonkwa. To už Francúzi psychicky schádzali z ihriska a keď o pár minút Okonkwo nepremenil ďalšiu penaltu, hľadisko už oslaovovalo postup.
Napriek 4 inkasovaným gólom bol najlepším hráčom Francúzska brankár Merville, ktorého ako tak ešte podržal Barbier. Ostatní hráči akoby hrali iba na pol plynu. Na druhej strane Nigérijcom vychádzalo takmer všetko, čoho sa dotkli, vyhrávali súboje na zemi i vo vzuchu a pomer striel na bránu 16 ku 3 si vraví svoj vlastný príbeh.

1

3:1

(1:1)

Do čtvrtfinále vstupoval v roli favorita Ekvádor. Ten stejně jako Argentina vsadil na rozestavení 3-5-2. Úvod utkání byl velmi opatrný, hra se odehrávala mezi vápny. První střela přišla až ve 13. minutě, kdy se pokusil z dálky prosadit ekvádorský Bertero, branku ale hodně minul. Na druhé straně si připsal první střelu v 17. minutě Zabaleta, výsledek byl ale úplně stejný. Ve 23. minutě přišla velká chyba argentinské obrana, ta při rozehrávce ztratila balón, ekvádorský tvůrce Seron posunul míč na hrot na Bertera a ten ranou z první prostřelil brankáře – 1:0! Hned po rozehrání mohl vyrovnat Redondo, který předvedl neuvěřitelnou akci, prošel půlku hřiště a dostal se až před gólmana, ten ale jeho zakončení dokázal vyškrábnout na roh. Další větší šance přišla ve 32. minutě a měl ji Ekvádor. Na levé straně se uvolnil Advis, střelu ale nedokázal umístit mezi 3 tyče. Stejná akce se stejným výsledkem se odehrála také ve 37. minutě. Poté se dostala ke slovu Argentina. Její nejaktivnější hráč Zabaleta měl až příliš volného prostoru, dostal přihrávku od Larrey a z vápna dokázal umístit míč do sítě – 1:1. Zbylé minuty úvodní půle již nic zajímavého nenabídly.

Druhý poločas začal velkou šancí Ekvádoru. Před vápnem byl faulován Quiqunez, standartní situaci ze 20 metrů si vzal na starosti Bertero, ale výborně zasáhl brankář Migliore a vyrazil na roh. Z něj zahrozil Ribadeneira, ale jeho hlavičku opět zlikvidoval Migliore. Úvod druhého poločasu jasně patřil Ekvádorcům. V 55. minutě se ocitl sám před gólmanem Quiqunez, ale nedal. Branku tak vstřelil až záložník Seron, který se trefil z dálky a poslal Ekvádor do vedení 2:1. První akce Argentiny v druhém poločase přišla až v 66. minutě a hned to byla velká šance. Papa nacentroval na Florese a ten střelou donutil brankáře k výbornému zákroku. Definitivní rozhodnutí přišlo v 68. minutě utkání. Quiqunez byl faulován před vápnem soupeře, sám si vzal míč a tvrdou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Argentina se mohla do utkání vrátit v 78. minutě, ale čerstvý Pautasso sám před gólmanem selhal. To byl konec nadějí na zvrat. Ekvádor zbytek zápasu v klidu pohlídal a postupuje do semifinále.

Branky: 23. Bertero, 60. Seron, 68. Quiqunez - 40. Zabaleta

8   Střely na branku   5
  2   Rohové kopy   2
 12  Fauly  17
 53  Držení míče  46

Michal Novák:  Dnes jsme odehráli nejlepší utkání na mistrovství. Čekal nás těžký soupeř, ktrého jsme ale možná až překvapivě přehráli. Argentina se v dosavadních zápasech spíše trápila ale i přesto jsme k utkáni přistoupili obezřetně. Začátek utkání byl vyrovnáný ale po změně stran se začala projevovat naše převaha. Důležitá byla neproměněná penalta Argentinců v 77.min.to zápas definitivně rozhodlo. Opět nezbývá než poděkovat všem hráčům za výkon a fanouškům za podporu.
 Bomber: tak jsme vypadli no a cooo :) tentokrát nám RANDOM nepomohl :) snaha o překvapení ale byla :) gratulace Ekvádoru

Druhý duel Ekvádor x Argentina byl vyrovnanější. Ekvádor vstoupil do utkání trochu nekoncentrovaně a i když vstřelil vedoucí branku, jeho manažer provedl vzápětí hned dvoje střídání. Argentina ale do přestávky stihla vyrovnat a čekalo se co přinese druhá půle. V ní ale už Ekvádor dominoval a oba čerství hráči se zasloužili o výhru svého týmu 3:1.

Argentína prvýkrát na turnaji nastúpila bez 6. záložníka a stavila radšej na dvoch útočníkov. Boli to však Ekvádorci, ktorí skórovali ako prví. Napriek tomu sa však do kabín išlo za nerozhodného stavu, ale čo bolo najdôležitejšie, na ihrisku sa odvíjal vyrovnaný a zaujímavý zápas, čo najmä s prebudením sa argentínskych hráčov do tohto zápasu sľubovalo napätý druhý polčas. V tom Argentínci rýchlo prestriedali dvoch hráčov, keďže Ekvádorci to stihli už v polčase prvom. Hre striedania síce pomohli, avšak určite nenasledoval vývoj, akí si Maradonovi súkmeňovci priali. Seron po hodine hry rozvlnil druhýkrát sieť za Migliorem, ktorý si opätovne vybral slabšiu chvíľku. Potom museli Argentínci otvoriť hru, čo prinieslo aj 3. ekvádorský gól. A hoci štvrťhodinu pred koncom mal na kopačke Flores z penalty ešte zápletku, z postupu sa nakoniec tešili hráči z rovníka.
Ekvádorská hra ťažila najmä zo stredovej línie, kde hlavne Castro zvládol 15 z 18 súbojov a na druhej strane argentínsky Papa iba 5 zo 17. Keď sa ku tomu pridá i fakt, že Flores nevyužil ani jednu zo svojich 3 striel, je jasné, že postup viac chceli a si ho teda i zaslúžia Ekvádorci. Prekvapením bolo, že Ekvádor striedal už v prvom polčase a využil iba 2 zo svojich striedaní. Ale ako vidno, stačilo to.

2:0

(1:0)

Řecko vstoupilo do utkání v rozestavení 3-5-2, Slovensko v opatrnějším 4-4-2. Úvodní šanci utkání si připsalo Řecko v 7. minutě, když se po kombinaci na pravé straně dostal ke střele Vallas, brankář ale jeho střelu lapil. V 9. minutě zahrozil Koutelieris, jeho střela ale tentokrát práci pro brankáře Kucku neznamenala. O minutu později pálil zpoza vápna Theodorou, ale branku také netrefil. Nicméně řecký tlak v úvodních minutách byl očividný. Ten narušil až ve 13. minutě Kamil Mihál, když se dokázal prodrat před řeckou branku a jen o kousek minul bránu. Hned po rozehrávce přišla řecká ztráta a Mihál měl další šanci, opět ale střílel vedle branky. Mihál byl i nadále aktivní a další šanci měl ve 20. minutě, konečně seřídil mířidla a trefil branku, ale brankář byl na místě. Tato fáze utkání patřila naopak zase jasně Slovensku. V 25. minutě přišla opět také šance Řecka. Po rychlé akci míč dostal Theodorou, jenže v nadějné pozici svůj pokus nedokázal namířit na branku. To se mu povedlo o 3 minuty později, ale brankář jeho pokus kryl. Ve 34. minutě byl ve velké šanci opět Mihál, postupoval sám na brankáře, ale ten ho dokázal vychytat. Úvodní branka utkání přišla ve 42. minutě. Řecký záložník Kappas vyslal dlouhý balón na křídlo na Vallase a ten nohou z úhlu zaměstnal brankáře, který musel míč vyrazit na roh. A z něj právě Vallas hlavou otevřel skóre – 1:0!

Druhý poločas začal dalekonosným pokusem Koutelierise, mířil ale hodně mimo. Poté přišla další velká šance Mihála. Bíreš ho našel centrem uprostřed vápna, Mihál ale opět selhal v zakončení. Trenérovi došla trpělivost a své nejnebezpečnější, ale neproduktivního útočníka brzy na to vystřídal. Nutno podotknout, že střídající Senkovo nebyl plnohodnotnou náhradou a šancí Slováků ubylo. O střelbu se tak hlavně z dálky pokoušel Bíreš, ale branku míjel. Velkou šanci na zvýšení skóre měl v 60. minutě Kappas, ale z ideální pozice mířil nad branku. Pojistka pro Řecko přišla v 70. minutě. Po rychlé akci přiťuknul Vallas míč na Poulose, který postupoval sám na brankáře a dokázal ho prostřelit – 2:0. Další velkou šanci pak měl Vallas, ale Kucka svůj tým podržel. V 78. minutě zkoušel vstřelit kontaktní gól Bíreš, ale opět minul branku. Zbytek zápasu už Řecko zvládlo s přehledem je v semifinále MS!

Branky: 42. Vallas, 70. Poulos

6   Střely na branku   3
  6   Střely mimo   7
  2   Rohové kopy   1
 13  Fauly  13
 52  Držení míče  47

Romix:  Zase jsme dokázali hrát vyrovnaný zápas s hodně silnou reprezentací, zatím ani nebyla potřeba pomoc od randomu.
 Bimbo1: Ahoj, jsme zklamáni,šampionát se nám celkově nepovedl,tato generace Slováků není nijak vyjímečná a neudělali jsme v tomto reprezentačním cyklu žádnou medaili.Doufal jsem,že se mužstvo semkne a podá ve čtvrtfinále nadprůměrný výkon,ale bohužel se,tak nestalo a nedokázali jsme Řeky vůbec ničím překvapit.Hrajou celý šampionát výborně,dnes vyhráli taky zcela zaslouženě a přeji jim úspěch i v boji o medaile.Co se týká budoucnosti Slovenska věřím zase v lepší časy,protože teď nám dorůstá do ideálního brejkového věku hráči co vyhráli před 3 sezónama plně obsazené YBF U22 .Jestli to bude pod mým vedením u repre kormidla se teprve uvidí,každopádně žádný úspěch se neudělal :-((

Expert Paf:
Pomalu začínám tomuto šampionátu přicházet na chuť. Oba duely skončily úplně přesně opačně, než jsem tipoval. Zatím co při duelu Holandsko - Peru, jsem zklamán. Peru přesvědčivě zvítězilo a dokázalo bez problémů nahradit mezery ve vykartované záloze, tak v duelu Řecko - Slovensko jsem hodně překvapen. A to příjemně. řekové, nejenže byli lepší, což jsem tak trochu předpokládal, ale i přesvědčivě vyhráli, což mně ještě teď dostává.
Řecko - Slovensko
Zápas opravdu dopadl přesně opačně, než jsem tipoval. Jen s malou převahou řecka, jsem počítal, ale z množství šancí obou týmů Slováci mířili mezi tři tyče jen třikrát a řekové hned sedmkrát. A při vítečném výkonu Iordanidise, je Helénská báje stále živa.

Expert Martin Král:
Dlouhé polemiky jsme s Romixem vedli (já byl pro útok po levé, on zůstal u varianty po pravé, systém jako takový se líbil oběma:-)), kterak nejlépe na obhájce titulu a nakonec to vyšlo. Řecko zvolilo svoji klasiku 3-5-2 a neprohloupilo. V poli se odehrával celkem vyrovnaný part, nicméně Řekové byli přesnější a důraznější. Probuzený Vallas před přestávkou zařídil důležité poločasové vedení. Po změně stran a hromadném prostřídání se příliš nezměnilo, teprve v 70.minutě Poulos posunul domácí k vysněným medailím a ukazuje se, že jsem správně Řeky pasoval do role "černého koně"!

1

3:1

(1:0)

Holandsko mělo značně jednodušší cestu do čtvrtfinále než Peru a i proto mohli někteří fanoušci očekávat jejich převahu vzhledem k těžším zápasům Peru. Oba týmy nastoupili v "klasickém" rozestavení 4-4-2, což naznačovalo snahu o opatrnou hru a kontrolu míče na středu hřiště. Ovšem hned ve 2. minutě se na malém vápně dostal k hlavičce Carlos Orrega, ale bohužel pro Peru hlavičkoval vedle. Úvod zápasu jasně patřil Peruáncům, kteří se hnali do jedné šance za druhou. Po faulu Rydella van Foreesta na hranici vápna rozehrálo Peru krásný signál, výborný zákrok si však připsal holandský Timon Cloeten a Carlos Orrega tak musel na svůj první zásah stále čekat. Holandsko se sokázalo z pomyslných kleští uvolnit ve 20. minutě nicméně byl to spíše takový pozdrav golmanovi Peru. Ani ne minutu potom namazal Holanďanům Luis Mateos a jenom díky rychlému výběhu Procopiho Mangiarotta zůstalo skóre neměnné. Tak jak se Holandsko nedokázalo do ničeho dostat prvních dvacet minut, to samé v nasledné dvacetiminutovce platilo pro Peru, které bylo doslova zasýpano střelami Holanďanů, ale naštěstí pro ne ani jedna nebyla gólová. Bohužel pro reprezentanty ze země tulipánů se po rychlém rozehrání standardní situace dostal do zakončení Carlos Orrega a ukončil tak svoje dnešní čekání na gól.

Po poločasové přestávce oba týmy střídaly. Peru po třech kusech a Holandsko po dvou. Začátek druhého poločasu byl jak přes kopírák. Znovu se dopředu hrnulo Peru a v 54. minutě se prosadil Franco Maria Modestino a přiblížil Peru k postupu. Orandžoví se mervomocí rvali dopředu, ale neneslo to žádné ovoce naopak v 69. se do úniku sám na golmana dostal střídající Miguel Pablo Pedrell avšak Timon Cloeten byl proti a opět dokázal své spoluhráče podržet. I přes stav skóre se hrálo nahoru a dolu a šance si vypracovávaly oba týmy. Světélko naděje zažehnuli tulipáni když se krásnou tiki-taka akcí z vlastní poloviny proháčkovali až k vápnu kde utnul střelu k tyči Derek van Gils. Holandská radost měla však jepičí život, když ihned po rozehrávce vystřelil Miguel Pablo Pedrell a Timon Cloeten tentokrát na jeho střelu nestačil. Peru uštědřilo Holandsku lekci z produktivity a může se radovat z velkého úspěchu ve formě postupu do další části turnaje.

Branky: 43. Orrega, 54. Modestino, 87. Pedrell - 86. van Gils

10  Střely na branku   5
  5   Střely mimo  11
 15  Fauly  10

Ed Hamilto: Vyrovnaný zápas, útočně laděný, to nám vyhovuje. Ukázala se větší kvalita v útoku. Myslím, že postup je zasloužený a využili jsme i rady z Ruska.
 Veninho: Nevím co dodat, brejk si se mnou hraje. Gratulace do Peru!

Expert Paf:
Peru - Holandsko Je až překvapivé, že ani Veninho nenašel recept na stále se opakující taktiku peruánského šípu. Trochu jsem doufal, že oranjes vyvede brankář Cloeten, který opravdu byl nejlepším holanďanem, ale to nestačilo. Peru se stále stejnou taktikou peruánského šípu, dokázalo nahradit vykartovaného Bertrana a s přehledem zvítězilo. Peruánci až na výjímky nechalo soupeře pálit ze střední vzdálenosti a zde většina střel šla mimo bránu. Sami však se ke střele v pokutovém území dostali hned sedmkrát přičemž jen jednou šla střela mimo tři tyče.

Vyzrálí jihoameričané, stejně jako soupeř zvolili 4-4-2, ale více se to osvědčilo domácím, kteří byli důraznější a hlavně přesnější. Stejně jako v souběžně hraném utkání padla branka až před odchodem do kabin a byla hodně důležitá, na svědomí ji měl Carlos Orrega. Domácí kouč měl zlaté střídání, když poslal do pole Franca Maria Modestina, ten totiž v 54.minutě zvýšil náskok. Až v samém závěru Holandsko snížilo, ale o minutu později bylo třetí brankou definitivně rozhodnuto. Zkušený postarší Peru jde do bojů o medaile, Holandsko svůj stín ani letos nepřekročilo.