1

1:0

(0:0)

Na tento zápas budou chtít všichni hráči, trenéři i fanoušci českého týmu rychle zapomenout. Brejkový random se totiž obsadil do hlavní role. Český výběr měl od úvodu utkání jasnou převahu, hra se odehrávala převážně na polovině Argentiny. Ta ovšem i se štěstím dokázala odolávat atakům soupeře. Nejvíc šancí spálil útočník, od kterého se góly čekají, Oleg Lukeš. Co se mu v tom utkání povedlo nedat, je až zarážející. Během utkání byl 4x sám před gólmanem, branka byla ovšem zakletá. Argentinci se pokoušeli útočit po své levé straně hřišti, ale většinou jejich akce končily ještě před vápnem, jelikož výborné utkání odehrál pravý záložník českého výběru Vojtěch Krátký. Ten v soubojích exceloval, vyhrál jich 27. Argentinci zahrozili alespoň ze dvou standartních situací, ale pokusy byly z velké dálky a nenadělaly brankáři žádné problémy. Převaha českého týmu pokračovala během celého utkání, branku však nepřinesla a tak o 3 bodech rozhodl argentinský útočník Flores, který v 71. minutě napřáhnul z obrovské dálky, k překvapení všech na stadionu ovšem míč trefil přesně do šibenice a zaskočený brankář Nacamraný jen sledoval, jak míč zaplul do sítě – 1:0. Argentina se tak před rozhodujícím zápasem posunula na postupové druhé místo a v zápase s Uruguayí si bude moct zajistit čtvrtfinále. ČR naopak bude muset porazit Řecko a doufat v příznivý výsledek druhého duelu.

Ohlasy trenérů:
 Bomber: Co dodat, Brejk a random je všemocný :)
 David Růžička: Co k tomu napsat, 90 minut hry na jednu branku a prohraješ 1:0, random mě prostě zase dostal :) Nic víc k tomuto zápasu asi neni potřeba psát. Postup už nemáme ve svých rukách a Argentině stačí remízka. My musíme porazit zatím suveréní Řecko a doufat že Uruguay porazí Argentinu ne moc velkým rozdílem... NO uvidíme ale po dnešním zápasu je mi to celkem jedno :)

1

1:3

(1:0)

Oba týmy v úvodním kole předvedly kvalitní výkon. Uruguay ovšem získala po dobrém výkonu pouze bod s ČR, Řecko naopak jasně smázlo Argentinu i výsledkově. Zápas hlavně v prvním poločase přinesl kvalitní výkony obou družstev. Hrál se poměrně vyrovnaný duel s velkým množstvím ofenzivních akcí. Řecký střelec z úvodního duelu Eleftheriadis byl velmi aktivní i v tomtu duelu, tentokrát ale své úvodní šance zahodil. Na druhé straně hýřila aktivitou útočná dvojice. Právě jeden z útočníku Aquillo se v 26. minutě prodral do vápna, kde ho fauloval Karalis a byla z toho penalta pro Uruguay. K té se postavil Gaito a nezaváhal – 1:0. Ofenzivní podívaná v úvodním poločasu pokračovala i nadále, další branku už jsme ale neviděli. Z kraje druhého poločasu došlo na obou stranách ke střídáním a hra se úplně změnila. Už se nehrál vyrovnaný duel, převaha Řecka, které se hnalo za vyrovnáním, byla značná. Bylo tak otázkou času, kdy přijde vyrovnávací branka. Ta padla až v 76. minutě. Střídající útočník Theodorou využil faulu a červené karty obránce Anchopa a z následného přímého kopu srovnal stav utkání. Aby toho na Uruguay nebylo mále, hned za 4 minuty napřáhnul z velké dálky Poulos a trefil se přesně – 1:2. Tentýž hráč pak v závěru utkání přidal do otevřené obrany ještě třetí branku. Řecko tak vyhrálo i druhý duel po obratu v závěru utkání a jako první slaví postup do čtvrtfinále. Uruguay je na pokraji vyřazení.

Branky: 26. z penalty Gaito - 76. Theodorou, 80. Poulos, 87. Poulos

3   Střely na branku   6
  5   Střely mimo  11
  2   Rohové kopy   1
 11  Fauly  11
 45  Držení míče  54

Miguel Perez: Dnes se penaltu podařilo proměnit. Bohužel to bylo jediné, co se nám v zápase povedlo. Po vyloučení jsme se sesypali jak domeček z karet a soupeř jednoznačně rozhodl a nedal nám šanci.
 Romix: Těsně před zápasem jsem nastavoval podmíněné střídání Poulose do útoku v případě prohrávání.. a on nám chlapec nakonec zajistí hladký postup. Útočníci nám tu předvádí neuvěřitelnou produktivitu, vůbec bych to do nich neřekl. Zítra necháme nejvytíženější hráče odpočinout. Řecko naposledy na MS hrálo čtvrtfinále v 15. sezoně, což už je neuvěřitelných devět let, takže je to pomalu na vyhlášení státního svátku :D

ARG - CZE 1:0
Argentínci si chceli napraviť chuť po debakli s Grékmi, Česi zas potrebovali body v súboji o postupové miesto. Do zápasu oveľa lepšie skočil stredoeurópsky tím, ktorého útočný dvojzáprah neustále skúšal juhoamerického brankára. Napriek tomu sa im však stále nedarilo skórovať, a to i hoci mali neuveriteľnú prevahu počas celého zápasu. Záloha českej reprezentácie svojho súpera úplne prevalcovala a Argentínčanom nepomohlo ani opätovné nasadenie 6 záložníkov. Ako si však už pomaly zvykáme na tomto turnaji v Nigérii, body neberú tí, ktorí sú lepší, ale tí, ktorí sú efektívnejší. Argentínsky Migliore si v predošlom zápase vybral slabší deň len aby dokázal ustáť dvojciferný počet českých striel, zatiaľ čo jedna z dvoch Floresových priniesla 3 body Argentínčanom, ktorí tak majú pred posledným zápasom postupovú pole position pri istom postupujúcom Grécku.
URU - GRE 1:3
Sila Grécka je neskutočná a opäť to dokázali aj v tomto zápase. Dominovali nad svojím uruguajským súperom, avšak napriek tomu to boli oni, ktorí v štvrtine zápasu ako prví inkasovali z penalty. Napriek tomu si ďalej hrali svoju hru a šťastná ruka trénera, ktorý v druhom polčase vystriedal oboch útočníkov priniesla svoje ovocie. Najprv sa v priebehu 10 minút nechal vylúčiť pravý obranca Anchope cez ktorého Gréci viedli takmer všetky svoje útoky, čím otvoril dvere do vlastnej obrany a Theodorouovi a Poulosovi viac nebolo treba. Do minúty vyrovnali, do piatich viedli a do konca zápasu pridali ešte ďalší gól a jednu zahodenú penaltu. Som zvedavý kam to Gréci na šampionáte dotiahnu. Uruguajci si v priamom súboji o 2. miesto ešte môžu vylepšiť náladu v poslednom zápase skupín.
Skupina B sa vyvíja naďalej podľa predpokladov, i keď len podľa výsledkov a nie tak úplne podľa predvedenej hry. Gréci si zabezpečili postup po 2 kolách a zostávajúce tri tímy majú ešte všetky šancu získať druhé postupové miesto, kde najlepšie je na tom stále Argentína.

CZE - GRE
Grécko už v podstate nemá o čo hrať. O prvé miesto v skupine už prísť nemôže. Na druhej strane Česi potrebujú zvíťaziť a dúfať v priaznivý vývoj v súbežne hranom druhom zápase. Napriek tomu však očakávam tretie víťazstvo Grécka, keďže Romix na MS nevzal priveľa "slabších" a "mladších" hráčov, ktorých by mohol využiť v tomto zápase.
ARG - URU
Argentína sa v juhoamerickom súboji postaví Uruguaju, s ktorým jej pri očakávanej nevýhre Česka nad Gréckom stačí i neprehrať a zabezpečí si postup zo skupiny. Jej výkony však vôbec nie sú oslnivé a 3 body zo súboja s Českom sú po predvedenej hre viac než prekvapivé. Na druhej strane Uruguaj taktiež stále nepresvedčil a teraz na to bude mať poslednú príležitosť. Napriek tomu si myslím, že sa v tomto zápase zrodí bezgólová remíza, kde sa opäť vytiahne argentínska jednotka a prepadne neskúsený útok.