Finále                    o 3. místo

Dnešním dnem skončilo ME v Holandsku. Gratuluji vítězi a čest brambrovým "medailistům". Doufám, že jste byli všichni se servisem spokojeni a těším se někdy v Holandsku na viděnou!

Finále

Portugalsko

1:2

(0:0)

Francie

62' Severino z pen - 80 z pen, 86' Pires

5/5 střely +/- 7/4
  15 fauly 16
  karty
  51% držení míče 48%

Infarktový závěr utkání přineslo finálové klání! První poločas byl oťukávací, oba týmy si hlídaly kanonýry soupeře! Přesto portugalci jednou neuhlídali Syidalzu, byla z toho penalta, kterou sám faulovaný neproměnil! Po hodině hry se odehrála stejná situace na druhé straně, Severino však potvrdil pověst střelce a přiblížil portugalce ke zlaté medaili! Bohužel pro jihoevropany se na nich na konci utkání projevila únava a hloupým faulem darovali Francii penaltu. Pires nezaváhal a za 6 minut se prosadil ještě jednou a odmítl tím prodloužení! Francie bere zlato, portugalcům zbyli oči pro pláč..

HPN: Byli jsme opravdu velmi blízko, bohužel poslední krok ke slávě se nám udělat nepodařilo. Řekl bych, že to byl remízový zápas, ale bohužel jsme odešli fyzicky. Musím poděkovat všem manažerům, kteří mi pustili i starší hráče, bez nich bychom nejspíš byli jen otloukací panáčci. Gratuluji Francii a jdu si dat pivko.

DaWe: Uf.., no to byly nervy jak se na finále patří. Na finále se nám vrátili všichni 3 suspendovaní hráči, takže nastavování sestavy bylo víc v klidu než na semifinále a navíc musím říct, že Portugalci měli poměrně čitelné rozestavení, to nám finále mírně usnadnilo. K těm nervům, Severino by se trefil snad i se zlomenýma nohama a Portugalci byli 10 minut od zlata. Naštěstí Pires 2x udeřil a rozhodl o zlatu. Gratuluji Dánům i Portugalcům k medailím!!! Velký dík patří manažerům, kteří mi pustili a sehráli hráče. Jen díky nim jsem držel sehranost přes 92 %. A děkuji tobě Veninho a tvému týmu za organizaci šampionátu. Škoda, že se pod články víc nediskutuje, ale věřím, že stejně jako já, si články každý řádně přečetl do posledního slova. Tak věř, že tvá práce nebyla zbytečná!!! My jdem slavit!

Názory expertů:

Patrik Vaněk: Nevyjádřil se.

George: Nevyjádřil se.

Vaci: Nevyjádřil se.

Jang: Velmi vyrovnaný zápas ve kterém mohla jít francie do vedení už v 18 minutě, ale Macedo penaltu zneškodnil a poločas zkončil 0:0.. ve druhém poločase šlo portugalsko v 62 minutě díky penaltě do vedení a ještě 10 minut před koncem vedlo, ale potom v rozmezí 6ti minut 2krát uděřil Said Pires a francie nakonec vyhrála...Nezbývá dodat nic jiného než "sláva vítězům, čest poraženým"

o 3. místo

Skotsko

2:3

(0:1)

Dánsko

51' Jellema, 59' Pickens - 35' Refsgaard, 77' Erdem, pp. Frost

3/6 střely +/- 4/8
  8 fauly 13
  karty
  50% držení míče 50%

Souboj před ME podceňovaných soupeřů o bronzové medaile byl vyrovaný a jako na houpačce! Dánové vyhráli opatrný první poločas. Lasse o půlce promluvil do duše svým svěřencům a během 15 minut skóre otočili. Dáni se však nepoložili a Erdem dokázal poslat utkání do prodloužení. Rozhodnout však museli pokutové kopy a pevnější nervy prokázaly dánští bojovníci. Dánsko bere bronz, Skotsko se dotáhlo na Německo a Holandsko v počtu bramborových medailí.

lasse: Nevyjádřil se.

owN: Musím pochválit celý tým za odvedenou práci na tomto ME. Nikdo od nás nečekal postup ze skupiny kde byli silní Slováci a domácí Holanďani. Předvedli jsme že můžeme konkurovat i silnějším zemím a důkazem toho toho je bronz na tomto ME. Nesmíme však polevit a pokusit se napravit zatím spackanou kvalifikaci na MS. Závěrem bych chtěl poděkovat manažerům, kterým jsem hráče trochu vyšťavil. Dále pak pořádající zemi za dobře odvedenou práci.

Jang: V utkání o třetí místo se proti sobě postavili skoti a dáni... Utkání bylo také dost vyrovnané a hlavně až do poslední chvíle napínavé...Jednou vedlo dánsko, jednou skotsko a nakonec se muselo o vítězi rozhodovat až v penaltovém rozstřelu ve kterém nakonec prokázalo dánsko pevnější nervy a vyhrálo...