Semifinále rozhodlo o postupujících do finále na MO v Hondurasu. Zde jsou ohlasy reprezentačních trenérů.

2:3
(0:0)

Ohlasy trenérů:
 Antonio Mohamed: Zápas začal nervózně z obou stran. Argentina ukázala svou odvahu a získala vedení na svou stranu. Ještě větší klid přinesl po hlavičce Rojo, který zvyšoval už na 2:0. Bohužel ani stav 2:0 nám nezaručil vítězství v utkání. Ekvádor během 11. minut otočil utkání a po třech střelách mezi tyče slaví postup do finále.
 MavenoCZ:  To co předvedli hráči Ekvádoru je neuvěřitelné. I když Argentina dokázala dvakrát rozvlnit síť za Castillem, nepodlehli naši hráči depresi a nevzdali se. Neuvěřitelný obrat v posledních patnácti minutách nás poslal do boje o zlato. Těžko vyzdvihovat individuality, protože hráči podali kolektivní výkon a bili se s hrdostí za náš Ekvádor. Jestli už musím zmínit pár hráčů, tak skvělý výkon opět podal Ramirez, který rozdával jednu přihrávku za druhou nebo Juan Luis Vera, který načal zázračný obrat.

0:3

(0:0)

Bihary: Dneska nam neprali hvezdy a dokonce ani karty. 2 cerveny za 2 matche je moc a dneska nas to stalo zivot. Gratulace brazilii. Palce drzime ekvadoru :)
 Patrik Vaněk: Byl to hodně těžký zápas, Kolumbie bez dvou klíčových hráčů, mínus jeden do poločasu. To chceme! Ofenziva svou roli zvládla skvěle a jak jsem předpokládal, brankář soupeře nezvládl tíhu okamžiku. Jinak se chceme zeptat na zdravotní stav Francisca Manuela Salase, víme že to pro něj byl hodně tvrdý zápas, každopádně rozhodčí spíše kompnenzoval tu zcela zaslouženou, červenou kartu.

vs

Očekávání trenérů:
 MavenoCZ:  Brazílie to bude mít ve finále těžké, protože Ekvádor je vítěz už dopředu. Zlato super, stříbro první v historii Ekvádoru, takže jakýkoliv výsledek je výhrou.
 Patrik Vaněk: Nedostavil se na TK.

vs

Antonio Mohamed: V boji o bronz s Kolumbii to bude o náhodě. Když jsem viděl dnešní utkání, uff.
 Bihary: Ocekavam tvrdy boj s navratisvsim Bautem proti zlomene a nestastne argentine. Ja tu placku privezu!!!

To je pro dnešek vše. V neděli přineseme poslední ohlédnutí za boji o medaile.