Odstartovalo Mistrovství Oceánie v Hondrurasu a tak přinášíme ohlédnutí za úvodními zápasy v podání reprezentačních trenérů.

2:1
(1:1)

Ohlasy trenérů:
 Awad:  Úvodní zápas na MO začal hodně divoce. Na naši první branku soupeř velmi rychle odpověděl. Od této chvíle se na hřišti odehrávala velká bitva. Kostaričané byli velmi fotbaloví, ale my jsme byli trpěliví a čekali na naši šanci. Ta přišla těsně před koncem a Myung zařídil tři body pro naše barvy. Další utkání pro nás bude takový malý mečbol. Dáme do něj vše.
 Kamil Limak:  Ahoj, start na Mistrovství Oceánie se nám bohužel nevydařil. Prohrát v téměř vyrovnaném utkání gólem 2 minuty před koncem, co k tomu více říct... Musíme na zítřek posbírat síly a vyhrát, pořád věřím v náš postup.

1:1

(0:0)

Patrik Vaněk:  V zápase jsme byli lepším týmem a zasloužili jsme si vyhrát. Naši útočníci dnes nebyli ve své nejlepší formě a soupeř využil jedinou šanci kdy jsme ho pustili do vápna. Bohužel vyrovnání přišlo z penalty, což je na Brejku vždycky loterie. Remíza nic neřeší a už se soustředíme na další zápasy.
 Ekorre: Na súboj so silnou Brazíliou šli hráči motivovaní. Hralo sa so zaistenou obranou hlavne v strede ihriska. Hoci súper mal o niečo viac príležitostí skórovať, až do 72-hej minúty obaja gólmani strážili čisté konto. Naši chlapci to nezabalili a Brazília viedla len 8 minút. Chceli sme vyhrať, ale dnes to na viac ako remízu nebolo. V šatni naše chyby ešte zanalyzujeme a tešíme sa na zajtrajšiu Kóreu.

(0:0)

Kennedy cz: Ahoj, s prvním kolem spokojenost. Letos se nám absolutně nedaří, všechno jsme prohráli, takže tenhle bod je pro nás docela překvapující :) Navíc Ekvádor má lepší hráče, o to je to cennější. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale skupinu máme dost těžkou.
 MavenoCZ:  Jelikož jsme dvakrát dotahovali, tak by se remíza jevila jako spravedlivá. Stejně tak i dle statů to byl remízový zápas, ale nějak vnitřně mám pocit, že jsme měli vyhrát. Pro postup je nutné umět překlopit štěstí na svou stranu při takto vyrovnaných zápasech.

1:0

(0:0)

Bihary:  S vysledkem zapasu jsme samozrejmne spokojeni. Meli jsme o trosku stesticka vice nez souper, diky penalte jsme prekonali nejlepsiho brankare na sampionatu. Obrana hrala presne co mela, skoda karet v zaloze a utok delal co mohl. Mozna prijde nejaka zmena krome jedne vynucene zejmena v utoku.
 Miguel Perez: Z výsledku jsme samozřejmě smutní. Zápas byl vyrovnaný a patřil gólmanům. Oba dva ukázali svou vinikající kvalitu. Utkání bohužel rozhodla penalta. Pokud chcete postoupit ze skupiny a bojovat o medaile, musíte udělat ten malý krůček navíc a ten včera udělal soupeř, dal o gól víc.

1  Kolumbie 1 0 0 1:0 3
2  Ekvádor 0 1 0 2:2 1
3  Ghana 0 1 0 2:2 1
4  Uruguay 0 0 1 0:1 0

3:2

(2:1)

ZETTY: No, MO pro nás nemohlo začít lépe :) Šťastná výhra proti jednomu z favoritů v podobě týmu USA je velmi cenná. Soupeř hrál víc s balónem a vyhrával více osobních soubojů ve středu hřiště, ale dost je potopil gólman, který inkasoval 3x z 5 střel. Náš gólman si své odchytal a hlavně dostal o gól míň, což je to nejdůležitější :) Takže díky štěstí v zakončení bereme tři body a musíme se připravit na Chile, které deklasovalo Mexiko.
 Patrick24PG: Vyhrál štastnější tým, remíza by zápasu slušela. Nedá se nic dělat, musíme se dobře vyspat a zítra vyhrát.

0:4

(0:3)

CERM: V utkání se nepovedlo vůbec nic. Gratuluce soupeři. Prostě nás přejeli. Dneska musíme vše změnit. Snad to bude lepší.
 Jonny:  Se vstupem do šampionátu jsme samozřejmě spokojení. Myslím, že v prvním poločase jsme si zasloužili ještě alespoň jeden gól, šancí jsme měli opravdu požehnaně. Po přestávce už byla na hráčích cítit únava, střel ubylo a hra se vyrovnala. Obrana nám však naštěstí fungovala spolehlivě. Celkově tedy spokojenost, už se těšíme na zítřejší zápas.

1  Chile 1 0 0 4:0 3
2  Paraguay 1 0 0 3:2 3
3  USA 0 0 1 2:3 0
4  Mexiko 0 0 1 0:4 0

1:3

(0:0)

Yanes:  Tak první zápas na MO nás moc nepotěšil. Soupeř byl jasným favoritem a první poločas to potvrdil. Náš tým byl pod stálým tlakem. Ve dru hé půli jsme hru částečně vyrovnali, ovšem soupeř byl velmi efektivní. Prostě když neproměníme svoje šance tak nedáme góly a tím pádem nemůžeme myslet na nějaký bodový zisk. Grats soupeři a 2. kolo bude pro nás bojem o všechno.
 Jambo von Robot: Ahoj,jsem rád za důležité vítězství proti Japonsku. Každý vstup do turnaje je velmi důležitý. Nám se především povedla střídání,která rozhodla zápas. Musíme ovšem dál pracovat, abychom naplnili naše cíle.

2:1

(1:0)

Antonio Mohamed: Argentina přiletěla do Hondurasu ve velice uvolněné náladě a s nálepkou špatného týmu, protože letos v kvalifikaci na MS ještě nezískala ani bod. V prvním zápase nás čekal náš nejoblíbenější soupeř z Peru. Po tradičním nervózním začátku přišel na řadu fotbal. Před koncem prvního poločasu Argentina využila příležitost přímého kopu a Leyenda ještě nejspíš opojen z mistrovského titulu z domácí soutěže dostal svůj tým do vedení. Začátek druhého poločasu jsme ovládli my. Což vyvrcholilo v druhý gól o který se postaral nejlepší střelec sezóny Angeleri. Peru zvýšilo svou aktivitu až s příchodem v 67 minutě Marady, který hned za 7 minut snížil rozdíl ve skóre. Argentina zvítězila 2:1 a může se těšit na noční krásy Hondurasu.
 Ed Hamilto: Bohužel první zápas, jako vždy smolný. Remíza by tomu slušela víc, ale první zápas jaro nedělá. Teď už musíme všechno vyhrát jiná cesta není.

1  Nigérie 1 0 0 3:1 3
2  Argentina 1 0 0 2:1 3
3  Peru 0 0 1 1:2 0
4  Japonsko 0 0 1 1:3 0

Tolik hodnocení zápasů 1. kola základních skupin.