Před časem jsem vydal článek, kde jsem rozebíral stavy manažerů v jednotlivých zemích i na brejku celkově. Ten přehled začínal rokem 2015 a končil někde před prázdninama, před "velkou čistkou" MP. Podnikly se určité kroky a křivka zaplněnosti brejku stoupá vzhůru, ale... Je tu to ALE. Ne ve všech zemích. Některé země na facebookové aktivity nereagují. Pokud si myslíte, že se jedná převážně o oceánské týmy máte pravdu.

 Nejdříve trochu optimistická tabulka Evropy. Vlevo počet manažerů, dole rok, v případě roku 2017 je první údaj před velkou čistkou a následující jsou cca s odstupem jednoho měsíce, poslední údaj je dnešní.

 Česko a Anglie mohou být spokojeni. Jejich počty jsou na úrovni před dvěma roky. Táhnou tak nahoru celkem slušný tirkisový průměr. Ten v podstatě níže kopírují Slovensko, Francie, Irsko, Itálie, Holandsko a kupodivu Řecko. Horší je to už se zbytkem Evropy. Ta padla a nezvedá se a v případě Skotsko-Ruského tandemu na nějaké aktivity nereaguje. Ale stále je tu NAŠTĚSTÍ ten potěšující průměr.

 To v oceánii má fialový průměr taktéž stoupající tendenci. Ale táhnou ho pouhé 3! země. Ke své dřívější síle se vracející USA a hlavně tandem Argentina-Brazílie, který už je na číslech z roku 2015. Zbytek třinácti zemí nic.

 On už tu někdo navrhoval uzavřít silné země. To by ale nemuselo být řešení. Kdo chce Anglii, tak ať tam hraje. Pokud máme podpořit slabé země, nabízí se kombinace uzavření silných zemí a uvolnění třetích (nebo i čtvrtých týmů pro manažery. Jak by to mohlo fungovat?

 V okamžiku registrace třetího týmu mohu si vybrat pouze z posledních 5 zemí dle počtu manažerů v zemi (mohly by třeba při registraci vyskakovat v jiné barvě). Aktuálně by nabídka byla:

 ...chceš třetí tým?

dobře, ale musí být v Dánsku, Turecku, Paraguayi, Nigérii, Kolumbii, nebo Ekvádoru (6 týmů v nabídce je protože v NGE a DNK je 19 manažerů). Jinde ne! Ber, nebo nech být!

 

Proč ne?

 Neregulérnost v pohárech! - Jasně tato situace může nastat. Ale kdy? Za rok? A i kdyby? I to se dá řešit. Buď úplným uvolněním (ať si manažer dělá co chce), nebo nucenou sestavou. Přelosovávání by asi nebylo úplně dobré řešení.

 Třetí tým bude nutně trpět! - Možná. Ale stále je to lepší než bezmanažer. I lehce opomíjený tým může přinést do země plusy. Hráče pro repre, pro burzu. Navíc je možné že C tým se i díky menší konkurenci stane B týmem, nebo případně i Áčkem. Je tu spousta manažerů, kteří se snaží starat se o oba své týmy stejně. Případně s jinou taktikou ale stejnou starostí.

 To nikoho nebude zajímat! - Možná. Ale možná taky ano. I kdyby těch manažerů bylo jen 20. Tak v brejkovém průměru je to nic, ale 20 týmů pro chudé jsou 4 týmy na zem a to už je v některých případech 1/4 stávajících manažerů. Navíc věřím, že ten zájem bude větší. Aspoň ze začátku. Jistě někteří manažeři zjistí, že "to nedávaj", ale byli tu manažeři, kteří zvládali těch týmů, daleko více.

Jiná negativa?

Nevím, nic dalšího mne nenapadá.