Zdravím všechny příznivce Holandského fotbalu, manažery evropské i oceánské oblasti. Mé jméno je Alois Tlučhuba a od 1.7.2017 jsem redaktorem novin s názvem KRANTEN FOOTBALL vznikající v zemi tulipánů. Mým zaměstnavatelem je klub ČESKÁ VES TJ ŘETĚZÁRNA.

V dnešním díle KRANTEN FOOTBALL no.3 se podíváme na pokračování 3.dílu příběhu manažera České Vsi. A podstatnou částí tohoto vydání bude zmínka o Holandských týmech v základních skupinách ES a EP.

„2x TAM A 2x ZPĚT (3/6)“

DÍL 3.

47.sezona - Postup ve 3.lize

Redaktor: Dobrý den pane majiteli, povídejte...jak to bylo dál?

Manažer: Skončila 46.sezona, ve které přišlo neuvěřitelných 25 hráčů, kteří měli cíl zachránit třetí nejvyšší soutěž. Během této sezóny jsem byl nucen platit přes 40 hráčů. Na třetí ligu nevídaná věc. Bohužel předchozí vedení mělo s hráči postavené velmi nevýhodné smlouvy, což mi bránilo hráče v rozehrané soutěži propustit.

Když přišla sezóna s pořadovým číslem 47, okamžitě jsem dojednal propuštění asi 13 hráčů, kteří byli nasmlouvaní za dob předchozího majitele. Fanoušci volali po obnovení klubového znaku z dob, kdy jsem k týmu přišel vůbec poprvé, tedy z roku 2006. Rovněž bylo jejich přáním hrát od nové sezony v dresech, které zdobily hráče v dobách největších úspěchů. V celém Nizozemsku se roznesla informace, že majitel jenž v roce 2011 opustil za nevyjasněných okolností svůj klub, je zpět. Celé Holandsko tušilo, že zde vzniká něco zajímavého a chtěli být u toho. Klubu toto pomohlo v tom smyslu, že když jsem vyjednával příchod dalších posil, byly tyto jednání mnohem jednodušší.

Tým musel být připraven na postup do 2.ligy a tomu jsme podřídili vše. Když už bylo v druhé polovině 3.ligy zřejmé, že postup je na dosah, museli jsme opět měnit kádr. A to tak, abychom v 2.lize zůstali pouze jednu sezonu. Proto také v průběhu sezony přišlo 23 hráčů a stejný počet odešel. Již v začátku sezóny jsme se museli rozloučit s mladým juniorským talentem Roy Elia, který za 7,5 milionu odešel do prvoligového a nejúspěšnějšího holandského klubu AFC Ajax.stavba

Z důvodu, že se zpráva o tom, že Česká Ves je na cestě do nejvyšších pater Nizozemského fotbalu, dostala nejen do Evropy, ale do celého světa, začali se množit nabídky od špičkových klubů na odehrání přátelského zápasu. Jednalo se vesměs o charitativní zápasy, kde ovšem pro náš klub byl obrovským finančním přínosem zájem televizních stanic ze všech koutů světa. Tato finanční injekce tvořila 81% všech příjmů do klubové kasy. Mohli jsme se tedy pustit do dalšího obrovského počinu. Do stavby stadionu, který je hoden první ligy.

Společně se starostou obce jsme vybrali pozemek pro stavbu. Stadion se po dobu pobytu ve 3. a 2. lize  budoval a my tak byly nuceni trávit dva roky v azylu. Ze zkušenosti z předchozího působení u klubu jsem byl přesvědčen, že stavět stadion na etapy je nesmysl. Zadal jsem stavební firmě několik podmínek a stavba se mohla začít realizovat. Mezi podmínky patřilo zejména to, že kapacita musí dosáhnout alespoň 80.000 míst. Ve výsledku jsme se dostali na kapacitu 84.000 – paráda. Nedílnou součástí byl termín dostavby. Byl jsem ujištěn, že před prvním zápasem v první lize bude stadion kompletně hotov. V bezprostřední blízkosti stadionu bylo vybudováno tréninkové centrum společně s regeneračními prostory. Vše musí odpovídat té nejvyšší kvalitě.

Jaká byla 2.liga? Jak je těžké sehnat golmana? To a ještě více v novinách KRANTEN FOOTBALL no.4

Mezistátní poháry

Základní skupiny ES

Do hlavní částí Evropské superligy se probojovaly týmy AFC Ajax a FC konas Arsenal, který postoupil přímo do hlavní části díky mistrovskému titulu v Holandské lize.

AFC Ajax, tým postoupivší přes předkolo superpoháru s napětím vyhlíželo složení základní skupiny. A dopadlo to přijatelně. Podívejme se tedy na všechny zápasy, které nizozemský klub odehrál v nejprestižnější soutěži. Prvním soupeřem v cestě byl španělský FC Plazer. V úvodním poločase se nic zajímavého neudálo a vše podstatné si obě mužstva nechali až do polačasu druhého. Ve 49.minutě zahrál v pokutovém území rukou španělský obránce Merino, což umožnilo Ajaxu zahrávat pokutový kop, který s dávkou štěstí proměnil Zwarthoed - 0:1. FC Plazer si ale dále udržoval po celou dobu zápasu převahu a již o 2 minuty později srovnal Authamayou, když na dvakrát překonal holandského gólmana. Tlak domácíh narůstal a v 71.minutě dokonal obrat Minambres Inza, jenž předcházela hraniční ofsajdová situace. Vstup se tedy AFC Ajax přiliš nevydařil
FC Plazer - AFC Ajax = 2:1 (0:0) G: Authamayou 52´, Minambres Inza 71´  - Zwarthoed 49´ (z pen.)

O týden později přivítali skotský tým X plosive Edinburgh. Druhý zápas již musel být tříbodový aby se mohlo přemýšlet dále o postupových ambicích, které holandský klub bezpochyby měl. Ihned po úvodním rozehrání ze středového kruhu, nakopl obránce Ramakers dlouhý míč až k velkému vápnu Edinburghu. Tam Zwarthoed využil nedorozumění obránců a špičkou nohy poslal míč do sítě - 1:0. Ve 26. minutě skóroval Krooshof, který hlavou lehce tečoval Smithův přímý kop 2:0. Nenasytní domácí pokračovali v koncertu i po přestávce. Ve 48.minutě zvyšoval již na 3:0 Zwarthoed, když obešel dva hráče a střelou alá Thiery Henry obstřelil brankáře na vzdálenější tyč. V 60.minutě snižuje z chybně nařízené penalty Suurbier 1:3. Rozhodčí, vědom si svého pochybení se Ajaxu revanšoval o 8 minut později. Domácí Kolder však nabídnutou penaltu zahodil střelou vysoko nad. Zasloužené vítězství 3:1 dalo tušit, že se o postup přece jen hrát bude.
AFC Ajax - X plosive Edinburgh = 3:1 (2:0) G: Zwarthoed 1´, 48´, Krooshof 26´ - Suurbier 60´ (z pen.)

Druhým domácím zápasem pokračovalo i třetí kolo skupin, kdy Ajax hostil TJ Tatran Přimdu. Zápas svázán taktikou nenabídl mnoho šancí. Ale i z toho mála byly viděny 3 krásné branky. Ve 2.minutě po ťukesu poslal do vedení domácí Zeeger střelou do prázdné branky. Dalším ojedinělým výpadem do šestnáctky soupeře ve 23.minutě zvýšil vedení na 2:0 krásnou patičkou Duro (viz obrázek). V 59.minutě zahrozili i hosté, když se do vápna domácích probojoval Mikuláš Pacanda, jenž byl přidržen za dres. Bez váhání byl nařízen pokutový kop, který sám Pacanda proměnil a snížil na 2:1.
AFC Ajax - TJ Tatran Přimda = 2:1 (2:0) G: Zeeger 2´, Duro 23´ - Pacanda 59´ (z pen.)

Důležitým a zlomovým zápasem pro Ajax bylo 4.kolo, kdy zavítali do České republiky. Soupeřem bylo městečko Přimda, kdy v připadě vítězství by si zajistili postup do další fáze. Ajax se v 15.minutě zápasu dostal do vedení díky přesné ráně Zwardhoeda - 0:1. Byly odehrány 3 minuty z druhého poločasu, když byl Thomassen metr před vápnem faulován. Z nařízeného přímého kopu se útočník nizozemského celku nemýlil 0:2. V 53.minutě přišlo snížení na 1:2, kdy se prosadil Endl mezi dvěma obránci. Hráči Ajaxu se mohli po závěrečném hvizdu radovat z postupu. Důvodem bylo, že tým FC Plazer z finančních důvodu pokračoval pouze s juniorským týmem a tři body tak byly zaručeny i v 5.kole.
TJ Tatran Přimda - AFC Ajax = 1:2 (0:1) G: Endl 53´ - Zwarthoed 53´, Thomassen 48´

V jednoznačný zápas se proměnilo 5.kolo, kdy do Nizozemska přicestoval tým FC Plazer, který přivezl juniory. Otázkou tedy pouze bylo na jakém čísle se zastaví brankový účet. Výsledek 13:0 byl ještě milostivý, pokud se podíváme na kolonku celkový střel - 47.
AFC Ajax - FC Plazer = 13:0 (7:0) G: Thomassen 2´, 18´, 21´, 38´, 53´, 76´, 86´, Zwarthoed 28´(z pen.), 33´, 50´, Kolder 58´, 66´, van Boxel 5´

Závěrečným zápasem z povinnosti, ukončili duel v Edinburghu. Utkání bez svázané taktiky budil předtuchy, že by se mohlo jednat o krásný zápas. Ihned v 2.minutě toto potvrdil domácí Jellema. O osm minut později srovnal na dvakrát la Parra. Ještě do poločasu přiklonil misku vah na stranu domácích gólem na 2:1 Suurbier. V 55.minutě se po rohovém kopu do vzduchu zavěsil el Para a bylo opět srovnáno - 2:2. Šest minut před koncem stvrdil první místo v tabulce brankou Boerrighter, když ve vápně přetlačil obránce a ranou pod břevno nedal domácímu brankáři šanci - 2:3
X plosive Edinburgh - AFC Ajax = 2:3 (2:1) G: Jellema 2´,  Suurbier 43´ - el Parra 10´, 55´, Boerrighter 84´

Prvním místem si Ajax zajistil postup do vyřazovací části Evropského superpoháru.

Tabulka
1. AFC Ajax 5-0-1 24:7 15
2. TJ Tatran Přimda 4-0-2 21:5 12
3. X plosive Edinburgh 2-0-4 29:12 6
4. FC Plazer 1-0-5 2:52 3

FC konas Arsenal se do hlavní soutěže dostal cestou mistrovského titulu. Již při rozlosování bylo zřejmé, že skupina je velice těžká a nebudilo tolika radosti jako v týmu Ajaxu. Prvním soupeřem bylo mužstvo Meruna Liberec, která měl prověřit kvalitu Holandského mistra. Zápas začal velice černě. Ve 3. a 16.minutě skóroval Schneider a Arsenal tak musel otevřit hru, aby se ze zápasu nestala kanonáda v podání Liberce. Ve 22.minutě snižuje Dekker. To je však ze strany domácích vše. Liberec v 56.minutě zvyšuje z penalty na 1:3, aby o deset minut později přidal ještě Appelt na 1:4.
FC konas Arsenal - Meruna Liberec = 1:4 (1:2) G: Dekker 22´ - Schneider 3´, 16´, de Almeida 56´ (z pen.), Appelt 66´

K druhému zápasu Arsenal vycestoval do Trutnova. Pokud chtěli dále pomýšlet, že by se dále ucházeli o boj na postupových pozicích - museli bodovat. Poločas však ukázal, že snadné to rozhodně nebude. Ve 20.minutě z přímého kopu vymetl šibenici Mentor a ve 34.minutě upravil poločasový výsledek Apa. Arsenal bohužel neohrozil branku a za stavu 2:0 odcházeli do kabin. 56. minuta znamenala definitivní konec nadějí na bodový zisk z tohoto zápasu, to když zvýšil již na 3:0 Cambedelli. Dvě minuty před koncem upravil výsledek na 4:0 agilní Cambedelli.
MKG Vincitore da Trutnov - FC konas Arsenal = 4:0 (2:0) G: Cambedelli 56´, 88´, Mentor 20´, Apa 34´

Další venkovní zápas, tentokrát v anglickém Liverpoolu. Otevřený zápas kdy se střídali šance na obou stranách vygradoval v 19.minutě kdy započal svůj hattrick Leerdam. O deset minut později přidal druhý gól Lynn a bylo hotovo. Což Arsenalu svědčilo, jejich hra se sklidnila, přihrávky byly přesnější, kombinace efektivnější a šance nebezpečnější. Ve 39.minutě se po pravém křídle rozběhl Kulhan a přesným centrem našel Dekkera - 2:1. Dvě minuty poté přišel opět centr od Kulhana..."rukáá" gestikulovala směrem k rozhodčímu celá Holandská jedenáctka. Po poradě s pomezním, rozhodčí rozhodl o zahrání pokutového kopu - de Zeeuw - 2:2. Do druhé poločasu vstoupili domácí rychlou brankou Leerdama a pokračovali drtivým tlakem po celý zbytek zápasu. Gólem v 75.minutě dal Lynn vzpomenout na Karla Poborského a nádherným lobem překonal Kyunga v brance. V 88.minutě, po závaru před brankou zvýšil již na 5:2 a uzavřel tak svůj hattrick Leerdam.
Liverpool FC - FC konas Arsenal = 5:2 (2:2) G: Leerdam 19´, 49´, 88´, Lynn 29´, 75´ - Dekker 39´, de Zeeuw 41´(z pen.)

V domácím zápase a již 4. kole ve skupině si Arsenal dělal zálusk alespoň na čestný úspěch v podobě získaného bodu. Ovšem na návštěvu přijel favorit z Liverpoolu, kdy ještě čerstvě zůstalo domácím v hlavách pětigólový příděl. A hned v 5.minutě Liverpool započal svou jízdu i ve svém venkovním zápase. Dvaadvacátá minuta a zvýšení na 0:2. Jedinou domácí střelu v zápase vyslal de Zeeuw. Tato brankáři Mitchelovi propadla rukama a skončila za jeho zády - 1:2. Do přestávky ještě skóroval Lynn a stanovil poločasový výsledek 1:3. V podobném duchu se nesl i poločas druhý - převaha Liverpoolu a zmar Holandského týmu. Když v 50.minutě zvýšil na 1:4 Leerdam, zápas se dohrával jen z povinnosti. Arsenalu padly i teoretické šance na postup. Dílo dokonal opět Leerdam a potupil pátým gólem svého týmu celou Holandskou zemi. Zklamaní hráči zpytovali svědomí co mohli udělat jinak...
FC konas Arsenal - Liverpool FC= 1:5 (1:3) G: de Zeeuw 25´ - Leerdam 5´, 50´, 71´, Lynn 22´, 37´

Liberec se stál další zastávkou Arsenalu. Bez možnosti postupu nechal Konas své opory doma a bylo tedy zřejmé, že o body se již v tomto zápase bojovat rozhodně nebude. V zápase dvě neproměněné penalty domácích, 28:1 na střely, 4:0 na rohy a držení míče 67% : 33%. Výsledek 3:0 byl tedy ještě milosrdný.
Meruna Liberec - FC konas Arsenal = 3:0 (1:0) G: Gaissmayer 23´, Appelt 62´, 72´

Závěrečný zápas a loučení se s pohárem na domácím stadionu. Tento příznak nesl poslední duel s Trutnovem. Bohužel, ale ani nyní se Arsenal nedočkal bodového zápisu. Zápas jednoznačný a nezajímavý skončil prohrou Arsenalu 0:3. V plánu jsme to neměli, ale museli jsme vyzpovídat domácího trenéra konase, aby se vyjádřil k tak děsivému učinkování v ES.
FC konas Arsenal - MKG Vincitore da Trutnov= 0:3 (0:1) G: Virchili 77´, 87´, Capedelli 25´

Redaktor: Zdravím konasi, stal jste se jediným týmem, který ve skupině ES nezískal ani bod, můžete zhodnotit účinkování Vašeho klubu v ES?
konasV evropském superpoháru jsme všechny zápasy vypouštěli takže to ani nemohlo dopadnout jinak, soustředíme se na ligu....
Redaktor: Z domácího poháru a nyní z ES jste vypadl, vrhnete tedy všechny síly na ligovou scénu, kde se schyluje na urputný boj o titul?
konasUrčitě to bude boj o titul a uděláme vše, aby skončil u nás.
Redaktor: Děkuji a v honbě za titulem mnoho štěstí.

Tabulka
1. Liverpool FC 4-0-2 19:12 12
2. MKG V.da Trutnov 4-0-2 16:9 12
3. Meruna Liberec 4-0-2 17:11 12
4. FC konas Arsenal 0-0-6 4:24 0

Základní skupiny EP

Ze čtyř holandských týmů se do hlavní části probojovaly 2 z nich - FC ZLATO BREDA a Fc Galacticos

FC ZLATO BREDA, již při losování bylo zřejmé, že postup ze skupiny bude spíše snem než teoretickou realitou.

V úvodním zápasem přivítali na svém stadionu "U Pavlíka" Oxford United FC. Zápas hraný pouze na jednu branku nedal domacím jedinou šanci vystřelit na branku. Ve 14.minutě se United ujali vedení 0:1 a tento výsledek si v poklidu pohlídali až do samotného závěru. Konec zápasu byl hektický a rozhodčí tak musel na obou stranách vylučovat. Nejdříve na straně hostů v 76.minutě Marka za nevybíravé hození míče na domácího Kluina. Následně v 83.minutě Alfara za prvotřídní "kosu zezadu" na Edisona.
FC ZLATO BREDA - Oxford United FC = 0:1 (0:1) G: Harris 14´

K druhému zápasu přijeli Zlaťáci na horkou půdu irského klubu Red death Wisoka 1085. Už od úvodních minut bylo otázkou pouze to, na jaké cifře se nakonec zastaví kanonáda Irů. Ve 4. a 9.minutě udeřili domácí do otevřené obrany a dostali se tak do pohodlného vedení 2:0. Ve 22.minutě se podařil husarský kousek Clancymu, který při zahrávání rohového kopu zakroutil míč tak šikovně, že skončil až za O´ Callaghanovými zády. Ve 28.minutě po ruce ve vápně zvyšoval z penalty Moran. A ve 36.minutě zakončil poločasový výčet Clancy již na 5:0. Ve druhém poločase se již nic zajimavého neudálo a pouze kosmeticky upravil Moraes do prázdné branky na 6:0.
Red death Wisoka 1085 - FC ZLATO BREDA = 6:0 (5:0) G: Clancy 9´, 22´, 36´, Tynan 4´, Moran 28´ (z pen.), Moraes 85´

S vidinou získání prvních bodů vstupovali do třetího zápasu proti Spurs W Polskim Ataku. To se ale takhle  Lewczuk ve 20.minutě postavil k přimému kopu z 25 metrů a svou technickou dělovkou obstřelil postavenou zeď a nedal brankáři holandského týmu jedinou šanci zareagovat (viz obrázek) 0:1. Ve 31.minutě již ten samý hráč zvýšil na 0:2 a zápas si Spurs po celý zbytek jen pohlídal. V 70.minutě se domácí mohli dočkat alespoň čestného úspěchu, ale nabídnutou penaltu neproměnil Jonker.
FC ZLATO BREDA - Spurs W Polskim Ataku = 0:2 (0:2) G: Lewczuk 20´, 31´

K odvetným zápasům odjeli Holanďané do Polska. Zápas za mírné převahy polských fotbalistů, avšak nikterak nebezpečných v koncovce, se zápas odehrál bez branek. Breda tak již ve čtvrtém zápase nevstřelila branku a postup ze skupiny se stal utopií.
Spurs W Polskim Ataku - FC ZLATO BREDA = 0:0 (0:0)

Ve frašku se proměnil zápas v 5.kole skupinové fáze. Drtivý tlak anglického Oxfordu měl za důsledek, že pločasový výsledek 5:0 dával předzvěst ještě větší ostudy Holandského klubu v druhé půli. Svůj den měl domácí Russell, který potupil Bredu celkem deseti zásahy. Devadesáta minuta tak pro hosty byla vysvobozením, jelikož domácí vypálil na branku soupeře neuvěřitelných 21 střel.
Oxford United FC - FC ZLATO BREDA = 11:0 (5:0) G: Russell 11´(z pen.), 14´, 26´, 31´,  55´, 60´, 66´, 68´, 75´, 85´, Hargreaves 43´

V posledním zápase bylo holandské publikum zvědavo, zda se alespoň čestným gólem rozloučí Breda s Evropským pohárem. Onen čestný gól dal už ve 2.minutě domácí Boschker. Vyprodaný stadion konečně mohl pocítit chuť vedení v poháru. Tato chuť trvala celých 58 minut. V 60.minutě srovnal Frawley, aby v 86.minutě mohl dokonat obrat Hansard.
FC ZLATO BREDA - Red death Wisoka 1085= 1:2 (1:0) G: Boschker 2´ - Frawley 60´, Hansard 86´

Po zápase jsme na hřišti oslovili trenéra POOLA, aby se nám vyjádřil k neúspěšné Evropské cestě.

RedaktorDobrý den, poháry se Vám moc nevydařili, co je příčinou za tak děsivé výsledky ve skupině EP?
POOL: ....trenér mlčky pokračuje směrem ke vchodu do kabin...
RedaktorProjít skupinou, kde se hraje 6 zápasů, s jedním vstřeleným gólem je špatné - budete z toho vyvozovat důsledky pro své útočníky?

POOL: ...s ironickým úsměvem na tváři, trenér nekomunikuje a mízí v útrobách stadionu.

Tabulka
1. Red death Wisoka 1085 4-0-2 12:7 12
2. Spurs W Polskim Ataku 3-2-1 11:6 11
3. Oxford United FC 3-1-2 17:6 10
4. FC ZLATO BREDA 0-1-5 1:22 1

FC Galacticos, se po losu bohužel také nemohl těšit z celků, které jej ve skupině čekali. Na úvod se utkali s týmem FC Lego Kodaň, se kterými mohli pomýšlet na bodový úspěch. To by ale Kodaň neměla mít v útoku Michaela Frosta. Tento útočník vystřelil na branku ve 23., 56. a 73.minutě. Tyto jediné 3 střely znamenaly 3 góly a to stačilo na to, aby si hosté odvezly plný počet bodů. V 82.minutě už jen snížil Zwaanswijk, aby upravil konečný stav na 1:3.
FC Galacticos - FC Lego Kodaň = 1:3 (0:1) G: Zwaanswijk 82´ - Frost 23´, 56´, 73´

Druhým zápasem zavítali do anglické Nové Vsi. Domácí drželi zápas od samého počátku pevně v nohách. Vypracovali si spoustu šancí a tu první zužitkovali již ve 12. minutě, kdy se do míče opřel Alfonso Fontana, který z pomocí teče jednoho z obránců uklidil míč do sítě. Fontana se prosazoval přes obranu Galacticos i nadále. Nejdříve ve 26.minutě přešel přes dva obránce a řitil se sám na brankáře, ten jej ovšem srazil rukama k zemi a byla nařízena penalta. Tuto domácí Gary napálil pouze do břevna. Dalším momentem byl rychlý protiútok Nové Vsi. Po levé straně pronikl Gibson a přízemním centrem vybídl ke skorování opět Fontanu. Ten byl za dres stažen bránícím hráčem a v krátkém sledu následoval penalta druhá. Gary se s pevnými nervy postavil i k druhému pokutovému kopu, ale tentokráté netrefil ani bránu. To však nezměnilo nic na tom, že si své vítězství angličané pohlídali až do samotného konce zápasu.
FC Nová Ves - FC Galacticos = 1:0 (1:0) G: Fontana 12´

V dalším duelu na vyprodaném stadionu NUOVO přivítali favority zápasu ze Slovenska - Prešovské Čavargoše. Za žduchnutí Campse se vápně se kopala penalta, kterou sám postižený proměnil a Slováci se ujali vedení. Ve 23.minutě nachytal Hossa na hruškách brankáře Buse a to, když téměř z nulového úhlu zvolil místo přihrávky zakončení a překvapil všechny přítomné - 0:2. Slováci uspokojeni vedením polevili a dopřáli domácím snížení, kdy se prosadil ve 27.minutě Jellema. Ještě do poločasu ale zvýšili Prešované na 1:3, kdy opět Hossa vyslal na branku Galacticos střelu z 20 metrů - úspěšně. Ve druhém poločase se zápas už jen dohrával. I přesto se našel dvouminutový úsek, kdy se do listiny střelců zapsali dva aktéři. Nejdříve v 72.minutě snížil na 2:3 Zwaanswijk, ale hned v 74.minutě pojistil vedení hattrickem Hossa.
FC Galacticos - Prešovské Čavargoše = 2:4 (1:3) G: Jellema 27´, Zwaanswijk 72´ - Hossa 23´, 40´, 74´, Camps 10´

Odvetným zápasem pokračovalo 4.kolo, kdy holanďané zavítali na Slovensko. Domácí na svém stadionu využili kouzlo svého svatostánku a nasázeli svému soupeři hned 6 branek. Za stavu 2:0 snížil ve 27.minutě Quiroga. To bylo ale ze strany hostů vše. Ve druhé části zápasu přidali do sítě Galacticos další branky a zcela zaslouženě zvítězili Prešované 6:1.
Prešovské Čavargoše - FC Galacticos = 6:1 (3:1) G: Trstenský 14´, 35´, 55´, 71´, 88´, Hossa 7´ - Quiroga 27´

K pátému zápasu přijeli na hřiště, již prodejem zdecimovaného klubu, Lego Kodaň. Zápas s juniory Kodaně skončil vítězstvím a nizozemské mužstvo si připsalo první body.
FC Lego Kodaň - FC Galacticos = 0:12 (0:8) G: Quiroga 4´, 10´, 14´, 23´, 27´, 29´, 43´, 47´,73´, Kamp 6´, 77´ (z pen.), 87´

Závěrečným zápasem se Galacticos loučili s Evropským pohárem na domácím hřišti proti FC Nová Ves. Hráč Meulen hlavou poslal domácí ve 25.minutě do vedení 1:0. V tlaku hrající Ves zúročila své kvality až po změně stran. Nejdřivé Gary využil zaváhání v rozehrávce - 1:1. Pět minut před koncem sthl zaslouženě vítězství na stranu hostů Sutton, jenž hlavou skóroval do protipohybu gólmanovi - 1:2.
FC Galacticos - FC Nová Ves = 1:2 (1:0) G: Meulen 25´ -  Gary 63´, Sutton 85´

Tabulka
1. Prešovské Čavargoše 5-0-1 37:5 15
2. FC Nová Ves 5-0-1 29:3 15
3. FC Lego Kodaň 1-0-5 3:62 3
4. FC Galacticos 1-0-5 17:16 3

Na tiskové konferenci jsme se dotázali domácího Fiata, aby shodnotil své učinkování v Evropské lize.

RedaktorDobrý den, můžete nám zhodnotit a popsat cestu v EP?
FiatTaké Vás zdravím pane redaktore. V prvé řadě jsem rád, že jsem si vybojoval znova účast v pohárech. Důležitý je los, hned na začátek, který mě přál a přiřadil mě dánský tým, který končil. To nemění nic na tom, že jsem byl rád za první postup do základní skupiny. Cíle jsem si žádné nedával šlo a sbírání zkušeností. Asi až na jeden nepovedený zápas, kdy jsem dostatečně nemotivoval mužstvo a zápas jsme vypustily, jsem byl spokojen. Škoda, že tým který skončil, jsem potkal v době, kdy ještě hrál mohla být výhra navíc a nějaké body do koeficientu.
Ale nějaké zkušenosti jsou.
Redaktor: Nyní Vám tedy více sil zbyde na ligu, kde budete bojovat o udržení se na pohárových pozicích, souhlasíte?

FiatPlně s Vámi souhlasím, po předchozích sezónách nemám ani jiné ambice než zopakovat pohárová umístění. Ale tabulka je na pohárových místech vyrovnaná tak uvidíme jak to dopadne. Rád bych zabojoval i o třetí místo zaručující předkolo ES, bodově to není nemožné, ale ještě na to není asi kvalita týmu. První 3 týmy jsou na tom stále lépe. Ale i tak se pokusíme zabojovat a když se k nám přikloní i pověstná troška štěstí. Uvidíme na konci sezóny. Dopadnout, ale na horším než pátém místě bych bral rozhodně jako neúspěch.
RedaktorDěkuji a ve zbytku ligové sezóny mnoho štěstí.

V příštím díle KRANTEN FOOTBALL no.4 se podíváme na pokračování 4.dílu příběhu manažera České Vsi. Dále budeme pokračovat v cestách Holandských mužstev evropskými poháry. Konkrétně se zaměříme na vyřazovací boje ES, kde již zůstal pouze jediný Holandský zástupce. A rovněž se podíváme na výsledkovou listinu PB. Nedílnou součástí bude taky domácí pohár a vývoj Holandské ligy.