Semifinále - Mistrovství Oceánie - 48 - brejk.cz

Semifinále

úvod - arg vs bra - aus vs kos - finále - statistiky - závěr

Úvod

Teď již jde o hodně, je tu semifinále. Domácí Argentina vyzve dalšího favorita na titul Brazílie a půjde o opravdu třaskavé derby. Brazilci doklopýtali do semifinále přes penalty proti USA zatímco Argentina včele s Rojem smazala Ekvádor. Bylo tomu tak i v semifinále? Austrálie, která na celém turnaji obdržela jedinou branku vyzve překvapení z Kostariky. Kdo dál žije svůj zlatý sen?

Argentina vs Brazílie

Pablo Rojo, teda promiňte, Argentina míří za obhajobou mistrovského titulu. Brazilci živili svoji naději jen na začátku, pak už byli bez šance, když začal právě řádit již zmíněný zabiják.

49 % držení 50 %
Rojo (13', 43' a 69') střelci Barcelos (3')

Utkání pravdy o finále MO 48 bylo připraveno k zahájení. Argentina nabuzená svým domácím prostředí chtěla v tomto zápasu uspět, stejně jako Brazílie. Která má poslední medaili z MO z 40. sezóny, kdy se hrálo na půdě Peru. Jistě pro oba manažery byl nejdůležitější vstup do utkání. Vstup se povedl lépe Brazílii, která hned z první střely utkání nachytala na švestkách domácího Balvormna. Brazilský Barcelos ve 3. minutě rozesmutněl celý stadion a možná na pár sekund bylo slyšet jenom brazilské obecenstvo. To nenechalo chladného domácího snajpra Roja, který nejdříve pohrozil brazilskému brankáři, aby pak ve 14. minutě zpoza velkého vápna skóroval a nakročil k velkému utkání, protože tento zápas patřil jen jemu. Brazílie se snažila vzdorovat, ale čím více minut bylo na ukazateli, tím více faulů se kupilo. Zatím po nejlepší kombinaci tohoto šampionátu, doporučuji se podívat na záznam, byl argentinský Santos faulován brankářem a následovala penalta. Trenér Argentiny, nejspíš drží pravidlo, že dokud něco nedoděláš, nemůžeš odejít od rozdělané práce, ukázal opět Roja, který byl připraven k již třetímu pokutovému kopu a z toho dvakrát nedal. Rojo tentokrát podržel svůj tým a brankáře poslal na opačnou stranu. Nabuzená Argentina odcházela k poločasové poradě za příznivého stavu 2:1. Ve druhém poločase se domácí Argentina zabydlela na hostující půlce s nejaktivnějším Rojem, který vyzkoušel hostujícího brankáře snad ze všech pozic. V 70. minutě mu byla pak nabídnuta šance ze standardní situace a na skóre svítil stav 3:1. V tuto chvíli celý stadion znal jen jedno jméno a jeden tým. Nutno podotknout že, brazilský tým poprvé vystřelil ve 3. minutě a další zásah brankáře byl až v minutě 80. Argentinská obrana byla prostě k nepřekonání a výhra 3:1 pro Argentinu je prostě zasloužená.

Antonio Mohamed: Nebyl jsem moc rád, když jsme z první střely dostali hned gól. Ale stále jsem věřil, že máme velkou sílu a že s výsledkem něco uděláme. To se také povedlo. Vše se teď stahuje jen na jedno jméno a to je Rojo. Rojo se díky tomuto turnaj stal nejúspěšnějším střelcem Argentiny. Teď může k předešlému zlatu přidat ještě jeden cenný kov. Což si myslím, že bude jeho vrchol a bude moci odejít do reprezentačního důchodu. V zápase jsme otočili a k tomu přidali pojistkový gól. Ačkoliv Brazílie byla neškodná, když má náskok 1:0, tak je to nepříjemné. Teď jsme jen krůček od toho, dostat se do sorty výjimečných - Austrálie a USA, kteří zvládli obhájit zlato z MO.

Woody Datel: Argentina si to zaslouží, Rojo je báječný.. Byli lepší každým směrem, nelze než pogratulovat :)

Austrálie vs Kostarika

A překvapení je zde. Kostarika míří do finále! Nakonec to bylo až po penaltovém rozstřelu, ale na to se již historie ptát nebude. Kdoby to býval řekl (ano, jeden to řekl - Yanes).

50 % držení 50 %
Prskalo (48'), Martyn (70') střelci Verde (3' a 24')

Ve druhém semifinále nás čekali dva týmy, které prožili úplně opačné průběhy na MO. Austrálie zaznamenala poslední úspěch ve 44. sezóně stříbrem na MO v Indii a Kostarika jedinečným zlatem z MS v Dánsku v 31. sezóně. Bookmejkři přisuzovali větší šance Austrálii. Začátek patřil ale Kostarika, která ho měla famózní. Již po prvním kontaktu s balónem dal Verde první gól zápasu a předpoklady nepředpoklady, Kostarika vedla ve finále 1:0 a o to více se rozohnil kostarický sen. Ten dostal další palivo, když opět Verde po hrátkách s brankářem ve 25. minutě zvyšoval již na 2:0. Divák byl nabažený a už mu nevadilo, že do konce prvního poločasu se již nic výrazného neudálo. Druhé dějství vyšlo lépe Kostarice, která v 50. minutě snížila stav skóre a znovu vykřesala naději o zápas o nejcennější kov. Následovala čtvrthodinka boje o střední pásmo, protože jakoby Kostarika neměla štěstí navýšit skóre a zároveň Austrálie se jen obtížně dostala do šancí. Vše změnilo střídání na australské straně, když střídající Martyn z pravé střeli obstřelil brankáře a v 70. minutě se mohlo začít od začátku, protože Austrálii se povedlo srovnat skóre. Nervózní oba celky nechali vyrovnaný stav nejdříve do konce zápasu a pak i následně do konce nastavené hrací doby. Možná nikdy neměl chuť, možná nikdo neměl štěstí, ale hra se dostala až do fáze zatracovaných dovedností, co vlastně nikdo nemá rád, ale všechno rozhodnou. V penaltovém rozstřelu vlastně rozhodli až brankáři. Australský brankář svého protějšek nepřekonal, ale zato Kostarický jemu doslova "pomočil záda" a Kostarika jde do finále.

Ekorre: Toto zamrzí, po vyrovnanom zápase prehrať v penaltovom rozstrele. Rozhodli brankári. Doslova. Poslednú penaltu u oboch tímov za vyrovnaného stavu strieľal brankár a ten kostarický premenil. Čaká nás deň voľna, potrebujeme sa znovu sústrediť a namotivovať. Nedeľa bude naša!

Jitrnice George:

Finále

Finální boje o medaile nám opět okomentuje majitel Kozlovny pan Vízek.

Argentina vs Kostarika
Domácí mašina proti překvapení turnaje - to slibuje hodně slibné finále MO. Stát se může cokoliv, ale myslím, že domácí nedopustí překvapení a dojdou si pro svůj druhý titul.
Austrálie vs Brazílie
V souboji dvou zklamaných věřím spíše Austrálii, která vypadla dost nešťastně. Zatímco Brazilci poslední dva zápasy hodně nepřesvědčili. Navíc dle jejich nátury je ani "nějaký" bronz nezajímá.

Statistiky

Střelci

Už se z toho stala one man show. Tentokrát nasázel Pablo Rojo Brazilcům hat-trick a zajistil Argentině postup do finále