Čtvrtfinále - Mistrovství Oceánie - 48 - brejk.cz

Čtvrtfinále

úvod - arg vs ekv - bra vs usa - aus vs uru - jap vs kos - semifinále - statistiky - závěr

Úvod

Vyřazovací boje jsou tady a nejlepší teď mají šanci dokázat, že jsou opravdu nejlepší. A jak to tak chodí, play-off přináší dramata a nejinak tomu je i na letošním šampionátu. Hned dvě utkání se prodlužovala, jedno dokonce rozhodly až penalty.

Argentina vs Ekvádor

Domácí měli jediný úkol a to byl postup. Ten nakonec splnili ve velkém stylu a dál tak živí šanci na obhajobu titulu.

54 % držení 45 %
Rojo (47' a 61), Lorenzetti (65') střelci Devoto (78')

Čtvrtfinále se vším všudy. Domácí Argentina s ambicemi na postup a zároveň Ekvádor, který v tomto utkání mohl jen získat. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran a bylo znát, že se už o něco hraje. Postupem přibývajících minut, Ekvádoru docházeli síly a museli si pomáhat fauly. Výsledkem bylo do prvního poločasu sice výsledek 0:0, ale dvě žluté karty pro Ekvádor. Druhý poločas už byl jasně v režii domácí Argentina, která během necelých 20. minut rozhodla o zápase. Sváteční střelec argentinského týmu Lorenzetti korunoval vítězství, které jen kosmeticky upravil Ekvádorec Devoto. Argentina zaslouženě vyhrála 3:1 a může už pomýšlet na boje o medaile.

Antonio Mohamed: Všeobecně známé pravidlo, že turnaj začíná až v play off. Máme výhodu domácího prostředí a zároveň jsme dostali hratelného soupeře z Ekvádora. První poločas takový oťukávací, ale ve druhém to začalo. Opět Rojo, který na turnaji exceluje dostal náš tým do varu a pak jsme se vezli. Vítězství 3:1 je super a neviděl jsem žádnou chybu. Příští zápas hrajeme s Brazílií, která má podle čísel nejlepší útočníky. Bude to zajímavá konfrontace nejlepšího útoku a nejlepšího brankáře. Uvidíme co z toho bude.

MavenoCZ: Během prvního poločasu jsme předváděli solidní hru a mohli jsme pořád doufat. Gól ihned po přestávce nás srazil a už jsme se nezvedli.

Brazílie vs USA

Do této doby suverénní Brazílie poprvé narazila a mohl to být opravdu drtivý náraz, štěstěna se jim však v penaltové loterii však neotočila zády.

Everaldo (23') střelci Nixon (81')

V tomto zápase se střetli dva ambiciózní týmy, které by se klidně mohli střetnout až ve finále. Zápas podle předpokladů začal v poklidu. Prvním kdo vstřelil branku, byl tým Brazílie když Everaldo napřáhl před velkým vápnem a bylo to 1:0. Postupem času se čím dál více dostávali do šanci Američané, ale stav po prvním poločase byl beze změn. Ve druhém poločase došlo k několika střídáním a Amerika stále čekala na vyrovnávací gól. Jen díky Joaquimovi vydržel stav 1:0 do 81. minutě, zejména po 70. minutě byl gól na spadnutí. Amerika zatlačila svého soupeře a tlačili a tlačili. Kýžený efekt přišel po kombinaci amerických útočníků a Nixon v 81. minutě srovnal skóre. I nadále Amerika drtila svého soupeře a nikdo by se nemohl divit, kdyby USA nakonec otočila ve svůj prospěch. Jen díky Brazilskému brankářovi zůstalo srovnané skóre i po 90. minutách a mohlo se jít do prodloužení. I v prodloužení byla Amerika lepším týmem, ale na výsledku se nic neměnilo, proto přišli na řadu dovednosti. Brazílie měla větší štěstí a nakonec vyhrála na penalty 2:1.

Woody Datel: Tak teď při nás stálo štěstí, trápili jsme se a náš gólman měl plné ruce práce... Penalty už byly jen loterie a mi jsme ti šťastnější.. :) Ale kdyby jsme prohráli tak si opravdu nemůžeme stěžovat, opět mi taktika moc nevyšla.

Patrick24PG:

Austrálie vs Uruguay

Australský útok versus uruguayský brankář, to bylo hlavní téma dne. Nakonec o jedinou branku byli lepší australané a mohou se tak těšit ze semifinálové účasti.

Badger (9') střelci -

Austrálie na tomto turnaji má opravdu formu a proto i v tomto zápase byli Australané mírnými favority. Uruguay pokud by chtěla myslet na medaile, tak samozřejmě musela zvítězit. Australanům se povedl vstup do utkání, kdy stejně jako v předchozích zápasech se brzo ujali vedení a mohli kontrolovat hru. Tentokrát již v 10. minutě dal branku Badger. Hra v prvním poločasu pak byla vyrovnaná, pár šancí na straně Austrálie a pár šancí na straně Uruguaye s tím rozdílem, že Uruguay zatím ani jednou nemířila do prostoru branky. Druhý poločas se stejným nádechem. Uruquay působila marným dojmem, protože když Austrálie nehrála žádný oslnivý fotbal, tak i přesto Uruquay nevystřelila po celý zápas ani jednou na branku. Čtvrtfinálové utkání tak lehce vyhrál tým Austrálie 1:0 a postupuje do semifinále.

Ekorre: Ťažký súper, mali sme viac z hry a súper mal ešte horšiu streleckú bilanciu ako my. Tešíme sa z postupu, nádej na placku naberá reálna kontúry.

Jan Musil:

Japonsko vs Kostarika

Hrozivě si zahrál osud s Japonskem v posledním semifinále MO. Kostarika slaví a teď už se může stát cokoliv.

2 karty 0
Jumonji (84') střelci Varela (35' a 114')

Japonsko postupujícího prvního místa ve skupině narazila na černého koně, Kostariku. Ze začátku byl zápas vyrovnaný. Japonsko i Kostarika měla několik slibných šancí, ale žádný gól nepadl. Kostaričané postupem času získávali kontrolu nad utkáním, což přineslo první gól zápasu v 35. minutě střílel Varela. Nadále ve druhém poločase měla Kostarika stále více ze hry. Bránící se Japonsko využilo perfektně své ojedinělé šance v 84. minutě a tím si zaručilo prodloužení hry. V prodloužení se obraz hry neměnil, ani Japonsko ani Kostarika nemohla dát branku a proto vše směrovalo k penaltovému rozstřelu. To se ale změnilo po rohovém komu ve 114. minutě, když japonský Yamanaka srazil v pokutovém území Varelu. Následovalo nařízení pokutového kopu a Varela nabídnutou šanci neodmítl a ukončil tak trápení obou týmů. Prodloužení se sice dohrávalo, ale Japonsko se už na nic nezmohlo. Kostarika zvítězila 2:1 a nadále si žije svůj sen.

Yanes: Cítíme obrovské zklamání. Náš cíl byla medaile, bohužel to nesplníme. Soupeř byl kvalitní, to bez pochyby, ale raději bychom vypadli třeba hladce 0:3 a né penaltou v prodloužení. Nehodlám polemizovat jestli to sudí pískl správně nebo ne, už je to pro nás historie. Kostarice gratuluju k postupu.

Jitrnice George:

Semifinále

Semifinálové dvojice nám opět okomentuje majitel Kozlovny pan Vízek.

vs
Pravé nefalšované jihoamerické derby se vším všudy. Zatímco domácí Argentinci nebohé Ekvádorce přejeli jak válec, Brazilci měli s amíkama velké problémy a hlavně štěstí. Bude rozhodovat každá maličkost, ale Argentina má Roja, takže tipují její postup.
vs
Austrálie konstantně předvádí kvalitní fotbal a nejinak tomu bude i proti Kostarice, která se na šampionátu projevuje ve velice sympatickém světle. Tentokrát to však na klokany stačit nebude a budeme svědky "Áčkového" finále.

Toto je konec první části, klikněte na druhou část.