TISKOVÁ KONFERENCE KLUBU FC INTER NOVÁ ČTVRŤ

Zdravím všechny příznivce Brejku u dnešní tiskové konference, která byla svolána ihned po skončení 44.sezony.

Jak jistě mnozí z vás zjistili, náš klub nedopadl zrovna nejlépe. Konečné 14.místo sice prvoligovou účast zajistilo, ale stalo se obrovským vykřičníkem do nové sezony. Bohužel si musíme přiznat, že nová sezona bude pro náš klub doslova  přelomová. Náš kádr momentálně nepatří mezi výkonostně lepší, spíš naopak. Bohužel nám chybí opravdu kvalitní hráči v produktivním věku. Při změnách na Brejku bude velice těžké být konkurence schopní se staršími hráči do 28 let a mladíky s nedostatečnými skilly. Letos jsme se rozloučili s plejádou těch nejstarších nad 28 roků. Kluky jsme nabízeli na burze i za pouhých 10 000 Bk, ale až na jednoho nikdo neprojevil zájem. Hráči minimálně se třemi skilly 255 a velkými zkušenostmi, tak smutně odešli do předčasného důchodu. Některým jsme nakonec vyplatili tučné odstupné, neboť v nové éře hry již nemají perspektivní místo. Klub se tím bohužel dostal do finančních ztrát, což není příjemné. Mínusy však brzy překleneme, neboť do nové sezony příjdou částky od sponzorů. Bohužel však díky špatnému umístění nebude suma nijak závratná. Přesto by vše mělo dobře dopadnout. Pokud by nastal problém, klub by prodal 1-2 mladíky, o které je nyní před novou sezonou z některých velkoklubů zájem. 

V hodnocení sezony však nesmíme zapomenout na historický úspěch v podobě účasti v Brejkpoháru, kde jsme dosáhli pátého místa ve skupině, což je polepšení oproti dosavadním výsledkům v minulosti. Naopak tragédií byla účast v našem turnaji Intercup, kde jsme skončili úplně poslední, což nechci raději ani hodnotit.

Přeji všem více radosti a víc úspěchů, zároveň slibuji že pro udržení 1.ligy v nové sezoně udělám vše -

       - president a majitel klubu Capitan2012

 

Vyjádření  hlavního trenéra -

Dovolte mi na dnešní tiskovce zhodnotit sezonu a nést i její důsledky. Jak víte, náš klub odehrál v 1.lize šestou sezonu. Připomenu, že náším cílem bylo soutěž udržet, což se nakonec stalo, ale jedním z cílů bylo zkusit boj o 10.místo. To se nepovedlo a vedlo k tomu mnoho faktorů. Kádr již starých hráčů, či vytíženost těch nejlepších i mimo ligové zápasy. Bohužel nám chyběli kvalitní hráči U22-23, což se negativně stále projevuje. Nebylo jednoduché nastavit optimální sestavu, každý zápas se hrálo něco jiného a neustále se za chodu hledalo, co by mohlo přinést úspěch. Stále nemáme dobrého střelce, což v našem klubu je asi prokletý post. Bohužel díky finanční situaci  v klubu tak musím vycházet s tím, co je a použít převážně naše odchovance. Doba, kdy se na burze objevily desítky dobrých hráčů za normální peníze je dávno pryč a je to každou sezonu těžší. Přes všechna úskalí však slibuji, že poskládám nový tým, který 1.ligu opět udrží a rád bych o nějaký ten stupínek výš! Protože budeme hrát pouze ligové zápasy, pokud nepočítám povinou účast v NP a turnaji, tak by to mohla být i výhoda např. s energií hráčů.

Děkuji za vaši podporu a přeji hezký den.

 

Co nám pověděli hráči:

Iwo Pertek - 24 - záložník

Jako jediný jsem odehrál všech 30 ligových zápasů a dal jednu branku. Oproti loňsku jsem se stal plnohodnotným hráčem týmu. Věřím že v příští sezoně budu o něco lepší a snad si i víc zastřílím. Jak mi bylo naznačeno, asi se stanu novým kapitánem, takže budu muset kluky motivovat výkony!

Roman Kotarski -29 - brankář

Za klub jsem odehrál 150 ligových zápasů a patřil k nejlepším golmanům v Polsku. Bohužel věk člověk nezastaví a místo získali mladší. Jako odchovanec klubu jsem zažil mnoho pěkného, ale i nějaké to zklamání. Bohužel moje kariera skončila smutně. Na přestup mě nikdo nechtěl, takže jsem nakonec usoudil, že je čas ukončit karieru. Dnes jsem fotbalista důchodce, který ještě klidně mohl posílit nějaký tým. Bohužel ani pět skillů 255 a plat pod  50 000 Bk nikoho noslovil.

Waltre Escobar - 27 - záložník

Přestože jsem letos za klub sehrál celkem 45 utkání, ligové zápasy byly pouze tři, ale měl jsem zase štěstí odehrát všechny mezinárodní pohárové zápasy. Patřím mezi takové zvláštní hráče. Jako peruánec jsem v Polsku trošku rarita, která si odehrává své, ale hlavně přátelské zápasy. Těch již mám na kontě 223. Mým úkolem je být tahounem právě v těchto utkáních. Proto hraji snad všechny typy zápasů a pro trenéra jsem taková druhá ruka :)

 

KLUBOVÁ STATISTIKA -

1.liga 14.místo 30 - 6 - 7 -17 -- 29:56 -25 bodů

Doma - 14.místo 15 - 3 - 5 - 7 -- 17:20 -14 bodů

Venku - 13.místo 15 - 3 - 2 - 10 --12:36 -11 bodů

BREJK POHÁR

Sk.A) 5.místo 7 - 2 - 0 - 5 -- 2:15 - 6 bodů

NÁRODNÍ POHÁR

konec ve 3.kole

TURNAJ INTERCUP

konečné 16.místo

POČET HRÁČŮ SE STARTEM V 1.LIZE

celkem 30

KANONÝŘI KLUBU

9 - Lezsek Koziol

6 - Jakub Merzejewski

5 - Mariusz Dzwigala

3 - Jaroslaw Przybecki

2 - Mieczyslaw Pater

1 - Rio Nielsen, Artur Trescinski, Iwo Pertek, Lukasz Koman