MS 41 - Skotské zápisky: Na cestě do Koreje
Scottish FA

Skotské zápisky: Na cestě do Koreje

Úvod

Tak po nějakém čase vítejte zpět u článku zabývajícího se reprezentací Skotska. Ty poslední se týkali nevydařeného vystoupení skotské reprezentace na Mistrovství Evropy v Litvě. A jelikož se Skotsku podařilo postoupit na Mistrovství světa, zdálo se mi vhodné o tom trochu poreferovat. Pro Skotsko jde totiž celkem o úspěch, jelikož posledního MS se zúčastnilo v 35. sezóně. Navíc kvalifikací prošlo celkem suverénně.

50 % držení míče 50 %

Do úvodního souboje jsme šli celkem s respektem. Přeci jen jsme se krčili v koeficientu reprezentací velice při zemi a navíc nás čekal kvalitní soupeř. Češi na nás vyrukovali s tvrdou hrou a tak téměř celá soupeřovo obrana během úvodní půle uviděla žlutou kartu. Toho se však skotští harcovníci nezalekli a těsně před poločasem šli do vedení. Češi stihli chvilku po poločasu vyrovnat, ale Skoti opětovali stejnou mincí a vrátili si své vedení zpět. To už pak udrželi, i když měli problém trefit branku - 2:1.

51 % držení míče 49 %

S úsměvem na rtech po vítězném úvodu jsme nastoupili proti Italům. Hned v úvodu se prosadil zkušený Carrigan a navíc nám italové darovali přesilovku, když se z hřiště musel poroučet Selleri. Tentokráte ale jsme brousili hru my, což nakonec naštěstí resultovalo jen v jednu žlutou kartu. V soubojích to ale evidentně pomáhalo. Italové se mohli deset minut po půli radovat z darované penalty, ale Giovanni Cristiano jim jejich úsměv zmrazil. Ve velice vyrovnaném nehezkém utkání jsme nakonec brali všechny body my - 1:0.

57 % držení míče 43 %

Podle výsledku jasné utkání, ale Turci nedali svůj turban rozhodně zadarmo. Hodně pomohla proměněná penalta ke konci poločasu, jinak velké to trápení skotských střelců. Do druhého poločasu se pak na hřiště přišel podívat Roger Hammell, aby po dvaceti minutách, co se rozkoukával, turky sestřelil hat-trickem - 4:0.

49 % držení míče 51 %

Ambiciózní, hrdá a někdy i velkohubá Anglie svalena Skoty, kteří svého soupeře dokázali přehrát i v deseti lidech a dovolili si ukázat i jeden ze svých velkých skillů - neproměnit penaltu :) Ostrovní derby se hrálo pěkně zostra, čemuž dopomohla i velice brzká branka Skotů. Ti již po dvaceti minutách hráli jen v deseti. Angličanům se podařilo srovnat v půli druhého poločasu, ale radost jim sebral minutu poté Carrigan. A na to už Albion odpovědět nedokázal - 1:2.

Po čtyřech utkáních bez ztráty kytičky, na vrcholu a pln očekávání se Skotsko odebralo do Litvy na ME. Po třech utkáních, již ale bylo doma bez bodu, bez očekávání a se splínem jako před začátkem kvalifikace na MS. I tak se dalo tušit, že MS je blízko.

55 % držení míče 45 %

V novém ročníku a v obměněné sestavě s vědomím, že pokud zvítězíme, MS je naše a navíc budeme mít pojištěné i první místo jsme nastoupili proti Dánsku. To jsme prakticky k ničemu nepustili a dvěma brankami v rozmezí 6 minut již v prvním poločase proměnili v realitu první větu tohoto odstavce - 2:0. Do dalších zápasů tak trenér již mohl dát prostor hráčům širšího kádru, což jistě kvitovali manažeři hráčů, kteří nevynechají jediný reprezentační sraz.

44 % držení míče 56 %

S Němci, kteří stále živili naději na postup na MS jsme drželi krok téměř celé utkání. Je pravda, že nám míč příliš nepůjčovali a i v soubojích to s námi nevypadalo nejlépe. Přesto jsme s omlazeným kádrem živili šanci alespoň na remízu. Pět minut před koncem nám však Eren Boes ukázal zač je toho loket a první prohra byla na světě - 0:1. Nutno podotknout, že vyloučení Sima v 42. mělo na utkání velký vliv.

Zastavení na znamení - Irsko

Skotsko vs Irsko

S jistotou postupu a prvního místa v kapse mělo být další utkání s Irskem. Mělo, ale nebylo, protože jaksi nikdo si nevšiml, že irský trenér zanevřel na brejk.cz. To ale neměnilo nic na tom, že Skotsko se stalo s 18ti body nejúspěšnějším celkem kvalifikace na Mistrovství Světa, které se bude konat v Korei.

Nějaká ta statistika

Souhrnné statistiky ze všech utkání pak přínáší následující tabulka, která skotského fanouška musí opravdu potěšit. Jednotlivá čísla značí součet, čísla v závorkách jsou pak průměry pro daný atribut. Některé atributy u soupeřů chybí, jelikož nebyl čas (a chuť) je zpracovat.
2 (0.3) červené karty -

A zde přehledně konečnou tabulku kvalifikační skupiny C. Týmy s hvězdičkou se kvalifikovali na MS. Německo a Česká republika se zúčastnili baráže, bohužel neúspěšně.
8. Turecko 7 0 2 5 3 : 18 2

A další statistika, tentokráte jednotlivých hráčů, kteří reprezentovali Skotsko v kvalifikaci Mistrovství Světa,
Post Jméno Tým utk min goly asist střely + střely - žk čk fl fn souboj + souboj - přihrávky znamka
G Stan McStay Naseby Highland Cattle FC 1 90 1 0 6 5 0 0 0 0 0 1 0 6.275
G Paddy Raeburn Naseby Highland Cattle FC 4 360 1 0 8 22 0 0 0 0 3 0 2 9.495
G Anthony Anderson FC Hurá na Párek 1 90 0 0 3 5 0 0 0 0 0 0 0 3.638
O Samuel Jellema Naseby Highland Cattle FC 4 315 0 0 0 0 1 0 4 2 19 9 18 4.095
O Brian Gordon Naseby Highland Cattle FC 2 180 0 0 0 0 0 0 0 1 8 7 7 3.953
O Thomas Hinchcliffe Naseby Highland Cattle FC 2 135 0 0 0 0 0 0 1 0 4 6 3 1.985