MEZINÁRODNÍ SCÉNA

OS - Měl plný počet Chilanů.  A dařilo se nadmíru.

Malicky team F.C. postupoval jako mistr přímo. Ve skupině  získal 4 body a skončil třetí za Maixneros (MEX) a Kinderlein (NGE).

Mariánské Hory získaly o bod více, skončily ve skupině také třetí za AC Sparta Vysoká (NGE) a Sioux Dakota (USA). K tomu ještě v předkole si dvakrát poradily s Anangu (AUS).

Nejúspěšnějším týmem se stal C.C.Ajax. V předkole doslova deklasoval FC La Cruz (COS), s dvanácti body vyhrál skupinu před Banking Nižbor (MEX), FC Hirohito(NIP) a FC Jestřábi Prostějov(URU).

V osmifinále dvakrát porazil argentinské Buldoci United, venku 2:1 a doma 2:0.

Čtvrtfinále zahájil domácí remízou 0:0 aby následně přivezl postup za vítězství 2:1 v americké Sioux Dakota.

Ještě napínavější udělal Ajax semifinále. Domácí porážku 0:1, napravili v Austrálii výhrou 2:0 nad FC Poulov.

Ve finále už však nestačil na obhájce poháru, nigerijský Nasarawa Hippo FC.

OP - I zde se měli fanoušci z čeho radovat.

YBA Punta Arenas měla cestu pohárem nejkratší, když v předkole dvakrát nestačila na FC Bolgatanga (GHA).

CdF Colo Colo Santiago nasbíralo 4 body a skončilo ve skupině poslední za Stella Artois vs Guinness(AUS), Wu Tang Clan(COR) a Balé Belém (BRA). Z předkola postoupilo po infarkovém dvojzápase s Los Lolitos de Plejdos (COL). Z Kolumbie si přivezlo prohru 1:3, doma však pečetilo postup výhrou 3:0.

Aerolito de Chile F.C z předkola postoupilo pře El Tanque Chico(URU) doma 3:1 a 1:1 venku. S patnácti body vyhrálo svoji skupinu před týmy Anangu(AUS), Pittsburgh Punx Penguins(USA) a Telstar(NIP).

V osmifinále vyřadilo mexický gigi united venku 2:2 a doma 1:0.

Čtvrtfinále zahájil domácí výhrou 2:, kterou jistil v Korei remízou 1:1 s FC Lukas.

Konečnou Aerolitu vystavilo v semifinále až australské Anangu, se kterým prohrálo doma 0:4 a ikdyž překvapivě vyhrálo 2:0 venku, na postup to přesto nestačilo.

Aerolito de Chile F.C. ( Jonny )  "Řekl bych, že jsme dohromady zaznamenali docela slušný výsledek. Veninho ve finále OS (bohužel odešel poražen), já v semifinále OP, Mariánky a Malicky alespoň v základní skupině OS. Pěkný příděl bodů do koeficientu."

La Vieja Guardia ( Paul Netzer )  "Ttýmy získaly spoustu bodů do koeficientu země,takže velká spokojenost,jen by to chtělo nalákat víc nových týmů do Chile....."
 Spartak Perštejn ( Novas 1886 )  "Tak určitě paráda v podání C.C. Ajax i když si myslím ze pro něj druhé místo je hořká záležitost ale určitě pro chilský národ úspěch :) a Aerolito de Chile F.C. také určitě neudělal ostudu."
 TJ Sokol Sedliště ( Lukravcik )  "Velmi kladně hlavní zásluhu na tom mají Jonny a Veninho, který je ve finále OS"

REPREZENTACE

Výsledek obrázku pro chile

Mistrovství oceánie

Kubánské doutníky evidentně chutnaly. Na šampionát, vzhledem k losu skupin jsme jeli s obavami. Vyhnuli jsme se sice celkům na které neumíme, ale Korea a USA byli silní soupeři.

Základní skupiny -

USA - Chile

1 : 4

(0:1)

11' [0-1]   Pepito Montanes
46' [0-1] Joshua Lynch
47' [0-2]   Paulo Saborio
53' [0-2]   Justin Borges
64' [0-3]   Paulo Saborio
71' [1-3] Drake Cronin
88' [1-4]   Caji Maure
2 střely na bránu 7
10 střely mimo 3
1 rohové kopy 1
17 fauly 12
50% držení míče 49%
Miguel Pablo Gitano - Ovidio Miron, Tomas Yavar, Franco Tomas Riera - Oscar Jose Arrietta, Mariano Vergara (46. Pablo Plomo), Issac Garrido, Roger Griego, Raul Campos - Pepito Montanes (46. Justin Borges),  Paulo Saborio (65. Caji Maure)

Že američané nejsou to co bývali, to se vědělo, ale samotný zápas a hlavně výsledek překvapil i největší optimisty. "Amíci" sice měli převahu v poli, ale vůbec se nedostávali do zakončení. Pouhé dvě střely na bránu, žádný bod nepřinesly. Naši borci nastoupili v tradičním 3-5-2 a soupeře přestříleli. 2 góly dával Paulo Saborio, po jednom Pepito Montanes a Caji Maure.

Chile - Korea

3 : 3

(3:2)

3' [1-0] Pepito Montanes
6' [1-1]   Law Gi Lee
9' [1-1]   Kum Ja-Cheol
12' [2-1] Pepito Montanes
16' [3-1] Pepito Montanes
24' [3-1] Isaac Garrido
33' [3-2]   Am Kook-Young
65' [3-2] Lucas Chaparro
66' [3-2]   Lou Tunim
70' [3-2] Roger Griego
88' [3-3]   Pak Vul-che
5 střely na bránu 10
5 střely mimo 7
0 rohové kopy 6
16 fauly 15
49% držení míče 50%
Miguel Pablo Gitano - Ovidio Miron, Tomas Yavar, Franco Tomas Riera - Issac Garrido, Mariano Vergara (46. Pablo Plomo), Lucas Chaparro, Roger Griego, Raul Campos - Pepito Montanes (46. Justin Borges),  Paulo Saborio (65. Caji Maure)

Udrželi jsme neporazitelnost i s favoritem největším. Hattrickem se blýskl Pepito Montanes. Po jeho třetím gólu Chile vedlo již 3:1, ale Korea střílející z každé pozice nakonec dosáhla na bod za remízu.

Chile - Peru

2 : 1

(1:1)

13' [0-1]   Rodolfo Lobos
14' [0-1]   Teodoro Boero
15' [1-1] Pepito Montanes
35' [1-1]   Esteban Segura
52' [1-1]   Armando Brasileno
71' [2-1] Justin Borges
88' [2-1] Pablo Plomo
3 střely na bránu 4
7 střely mimo 7
0 rohové kopy 1
11 fauly 13
51% držení míče 48%
Miguel Pablo Gitano - Ovidio Aruga, Ovidio Miron, Tomas Yavar, Franco Tomas Riera - Lucas Chaparro, Daniel Hernandez (46. Pablo Plomo), Roger Griego, Mariano Vergara - Pepito Montanes (57. Caji Maure),  Paulo Saborio (64. Justin Borges)

Do rozhodujícího duelu nastoupilo Chile v rozestavění 4-4-2 a už ve 13.minutě prohrávalo gólem Rodolfa Lobose. Na střeleckou formu z minulého utkání si vzpoměl Pepito Montanes a dlouho se zdálo, že se oba celky nakonec rozejdou s remízou. S tím však nesouhlasil střídající Justin Borges, který krátce po příchodu na hřiště uzavřel skóre. Chile tak postoupilo z prvního místa v tabulce.

Čtvrtfinále -

Chile - Argentina

3 : 0

(1:0)

5' [1-0] Pepito Montanes
33' [1-0]   Juan Coudet
55' [2-0] Paulo Saborio
61' [2-0]   Fabricio Cavenaghi
67' [3-0] Justin Borges
84' [3-0] Paulo Saborio
9 střely na bránu 3
3 střely mimo 1
3 rohové kopy 3
17 fauly 16
52% držení míče 49%
Miguel Pablo Gitano - Ovidio Miron, Tomas Yavar, Franco Tomas Riera - Roger Griego, Oscar Jose Arrietta (46. Daniel Hernandez), Issac Garrido, Lucas Chaparro (55. Braullio Carnero), Mariano Vergara - Pepito Montanes (65. Justin Borges),  Paulo Saborio

Výborně zvládnutý duel. Vrycíme se k oblíbenému 3-5-2. Převaha v poli přináší více brankových příležitostí a pevná obrana bezpečně zastavuje soupeře. Po jednom gólu si zapisují všichni útočníci. Justin Borges, Pepito Montanes i Paulo Saborio.

Semifinále -

Brazílie - Chile

1 : 0

po penaltách

(0:0)

16' [0-0] Marcelo Rafael de Oliveira
25' [0-0]   Paulo Saborio
36' [0-0]   Mariano Vergara
41' [0-0]   Isaac Garrido
57' [0-0] Joao Soares dos Reis
82' [0-0]   Isaac Garrido
94' [0-0] Joao Soares dos Reis
120' [0-0] Fabiano Silva de Almeida Caji Maure
121' [1-0] Marques Souza Justin Borges
121' [1-0] Andri Edílson da Con Daniel Hernandez
122' [1-0] Ramon Pinheiro Roger Griego
123' [2-1] Claudio Abílio Delfino Miguel Pablo Gitano
2 střely na bránu 4
10 střely mimo 8
2 rohové kopy 3
14 fauly 18
50% držení míče 50%
Miguel Pablo Gitano - Ovidio Miron, Tomas Yavar, Franco Tomas Riera - Roger Griego, Oscar Jose Arrietta (46. Daniel Hernandez), Issac Garrido, Lucas Chaparro, Mariano Vergara - Pepito Montanes (67. Justin Borges),  Paulo Saborio (66. Caji Maure)

Ve všech ukazatelích vyrovnaný duel. Chilané měli sice přesnější mušku, mezi tyče mířili čtyřikrát (Brazílie dvakrát), ale kýženého úspěchu nedosáhli. Opět se zaskvěla obrana dirigovaná Francem Tomasem Rierou, ale poslední slovo měli exekutoři penalt. Z chilských se trefil pouze brankář Miguel Pablo Gitano.

O třetí místo -

Uruguay - Chile

0 : 4

(0:1)

22' [0-0]   Oscar Jose Arrietta
43' [0-1]   Pepito Montanes
46' [0-2]   Caji Maure
62' [0-2]   Braullio Carnero
63' [0-2] Federico Bronco
67' [0-3]   Caji Maure
72' [0-4]   Joshua Castro
78' [0-4]   Franco Tomas Riera
3 střely na bránu 7
6 střely mimo 5
3 rohové kopy 0
9 fauly 16
Miguel Pablo Gitano - Ovidio Miron, Tomas Yavar, Franco Tomas Riera - Oscar Jose Arrietta (46. Daniel Hernandez), Pablo Plomo, Roger Griego, Lucas Chaparro (55.Braullio Carnerp), Mariano Vergara - Pepito Montanes (61. Joshua Castro),  Caji Maure

Ze zklamání se lépe vyspali Chilané a svého soupeře vyškolili v zakončování. Co se nepovedlo v semifinále, padalo teď. Dvakrát se trefil Caji Maure, po jednom gólu přidali Pepito Montanes a Joshua Castro.

Výsledek obrázku pro uruguay - chile                                             ...jak příhodné? Daniel Hernandez obírá o míč bezmocného Omara Brasilena, v souboji o 3. místo na MO.

Kvalifikace mistrovství světa

Do sezóny vstupovala reprezentace se šancí na postup, kterou podpořila hned v daším duelu, když paraila silné Mexiko 3:0. Dva góly dával Pepito Montanes, jeden Paulo Saborio. Pak však přichází nemilovaná Paraguay. Během osmadvaceti minut prohráváme 0:4. Pepito Monatnes a Caji Maure dokážou už jen snížit na konečných 2:4. Přesto není nic ztraceno. O šanci na baráž se utkáme v posledním zápase s Uruguayí. Dlouho vedeme 2:0 po brankách Paula Saboria a Pepita Montanese. Pak však během mezi 78. a 83. minutou šesti minut střídající hráči Uruguaye otáčí na konečných 2:3. Do baráže tak postoupil náš přemožitel.

Aerolito de Chile F.C. ( Jonny )  "Reprezentaci se podařilo přivézt do vlasti bronzovou placku z MO na Kubě, což je rozhodně úspěch. Škoda, že MS bude zase jednou bez naší účasti. Je super, že za posledních sedm sezón získal národní výběr už tři medaile. Vždyť do 31. sezóny v naší centrále svítila osamocená zlatá z MO v Nigérii. Zlepšujeme se. :-)"

FC.MARIÁNSKÉ HORY ( POOL )  "Repre je jak na houpačce jednou dobrý pak propadák. Doufám že přísti kvalifikace na MS dopadne líp .Z Vedením repre jsem vcelku spokojen."

La Vieja Guardia ( Paul Netzer )  "Nepostup na MS je bohužel velký neúspěch,ale v zemi,kde je 29 aktivních týmů,můžeme být rádi,že jsou hráči,kteří jsou konkurenceschopní.Je dobře,že se hrají i zápasy mladších věkových kategorií."

FC Fénix Villarrica ( Gryphonheart )  "Repre ok, v U22 repre mě mrzí hlavně poslední zápas základní skupiny YBF proti Ekvádoru (0:2), který přes důkladnou přípravu tak úplně nevyšel a to se pak odrazilo na celkovém umístění, ale aspoň dostali prostor další hráči a myslím, že vyloženě nezklamali."

Spartak Perštejn ( Novas 1886 )  "3.místo na MO je pěkný úspěch."

HeadHunters ( Mark Voodoist )  "Co se týče Chile jako takové, dle mého názoru se zde za poslední roky udělalo hodně práce a to jak na bázy národní, tak v jednotlivých klubech ty to změny dávají všem ostatním jasný vzkaz. S CHILE musíte počítat na nejvyšších místech v mezinárodní scéně. CHILE 4EVER"

TJ Sokol Sedliště ( Lukravcik ) Zklamání, nedostat se na MS je chybou.