Tento ročník nám nabídl opravdu vyrovnanou tabulku a potvrdilo se, že americká liga patří mezi TOP ligy na brejku. Mohli jsme sledovat výborné zapojení nováčků soutěže a velkou dominanci B- týmů.

Ke každému týmu je krátký popis+obdržel každý manažer následující otázky:

1) Jak jsi spokojen s minulou sezónou? 
2) Kdo je pro tebe překvapením a kdo zklamáním uplynulé sezóny?
3) Jak vidíš svoje umístění v příští sezóně?
4) Tvůj tip na příštího mistra?


1.místo - Minnesota Stars FC
Manažer Péša rozhodně nezahálel a od začátku sezóny bylo vidět, že si jde rovnou pro titul, velmi mi k tomu pomohla výhra v 14. kole na stadionu konkurenčního Springfieldu. Minnesotta už si svůj náskok pohlídala a jako jedniný mistr v historii nejvyšší americké ligy neochutnal hořkost porážky a pouze 4x remizoval s Božími Bojovniky, Herci B, Apachy a Relaxem. 
Velkou pochvalu si zaslouží brankářská trojice Minnesoty, která se podělilo pouze o 17 gólů za svými zády, což je nejméně v celé lize.

Péša:

1) Tak určitě :-) Zapsal jsem se zlatým písmem do historie USA.                     2) Tak dlouhodobým zklamáním je pro mě Romix a působení Seattle Sounders FC, reprezentační trenér by takhle neměl hrát a je to ostuda. A překvapení? Tak troufnu si říct, že překvapením jsem já.                                 3) Těžko říct, cíle nemám ještě stanovené, ve hře je NP a OS. Jako mistr abych asi měl být v první pětce. Ale pokud půjdu cestou Pirátů z Medlova, nevsadil bych si na to.                                                                                         4) SK Springfield, už to musí taky jednou vyhrát ;) 

 

2. místo - SK Springfield
Vždycky druhý, tak by se dal určitě nazvat manažer petaskinhos, no řekněte, kolik týmů na brejku má na kontě 8x druhé místo v 1. lize? V minulých sezónách se týmu v lize příliš nedařilo a tak se očekávalo, že bude chtít své prokletí prolomit a pozvednout nad hlavu mistrovský pohár, ale nestalo se tak se musí spokojit (opět) s druhou příčkou. 

Petaskinhos:

1. Hrůza. Sezónu jsem podřídil úspěchu v OS, jen proto, abych zase vypadnul v osmifinale. Samozrejme zas po haluzi v prvnim zápase. Sere me to o to vic, ze takovejhle tym uz dohromady asi nikdy neposkládám. Jo, a třešničku na dort tomu nasadila prohra v turnajovym finále, jak jinak než po vyrovnanym zápase. :D
2. Tak kladný překvápko jednožnačně Apache. Bylo mi jasný, že zkušenej Krekman bude hrát vysoko, ale že mu jen o dva body uteče OS, jsem teda nečekal. A zklamání sezóny pro mě bylo vypadnutí všech čtyr americkejch týmů v osmifinále OS/OP. O to větší, že potenciál postoupit byl ve všech duelech. :(
3. Asi zkusim konečně udělat toho mistra. :)                                                    4. Se vší skromnosti tipuju Springfield. :D 

 

3. místo - Sioux Dakota

Slovenský manažer kobosk si může opravdu poblahopřát za předvedený výkon v této sezóně. Již minulou sezónu dal jasně najevo, že i on může promluvit do bojů o titul a to se také stalo. Již ve třetím kole porazil Springfield a tato výhra dost možná znamenala brzký zvrat a náskok Minnesoty. Dakota se v průběhu sezóny přejmenovala z původního názvu „New Colorado“ a bylo vidět, že změna názvu rozhodně neznamena změnu taktiky, která se evidntně vyplatila.. A tak se  umístila na 3. místě se ztrátou pouchých dvou bodů na Springfield.

Kobosk

1. S predchádzajúcov sezonov, som velmi spokojný. Prvý-krát odkedy som v 1. lige som sa dostal v tabulke tak vysoko a dostal som sa do pohárov. 2. Prekvapením určite Krekman z jeho Apache, ako nováčik skončil na pohárových priečkach.                                                                                        3. Dúfam, že bude podobné ako v predchádzajúcej sezone a dostanem sa do pohárov.                                                                                                        4. Myslím, že B-čko New York Knights (Minnesota Stars FC) obháji titul

 

4. místo – Apache
Opravdu parádní kousek se povedl manažerovi Krekmanovi, který se jako nováček 1. ligy vyhoupl až na skvělé 4. místo. Za úspěch týmu může hlavně druhá polovina sezóny, ve které ani jednou neprohrál! 

Krekman

1. Spokojenost se sezonou je veliká, jako nováček 1. ligy jsem měl za cíl se umístit do 10. místa za 7 kreditů, očekával jsem, že bych mohl být tak na 8. místě. Nakonec se povedlo místo 4. a díky tomu postup do oceánského poháru. Takže spokojenost veliká.
2. Největším překvapením je pro mě asi moje umístění, to jsem fakt nečekal. A zklamáním asi Relax, ale to je tím, že tomu nevěnuje čas než nekvalitou.
3. Umístění v příští sezoně vidím tak, že asi pár příček ztratím, energii částečně ztratím v OP, i když se veřejně přiznám, že mým hlavním cílem je se do OP dostat, jak to půjde dál (pokud se tam dostanu) to se uvidí.
4. Příští ligovej titul bych přál asi do Springfieldu. 


5. místo - New England Revolution 
O jednu příčku oproti předchozí sezóně si pohoršil manažer Jay Heaps. Tým předváděl celou sezónu poměrně vyrovnané výkony. Tým se ještě tvoří a již brzy mu vyroste silná generace, kdy by mohl ještě více promluvit do bojů o titul.

Manažer na otázky neodpověděl...

 

6. Místo – O.C. Relax   
Legendární tým manažera Mercuccia se již několikátou sezónu za sebou trápí. Dřív tento mančaft sbíral pohárnky jak na běžícím páse, tuto sezónu však skončil pod příčkou zaručující OP a v národním poháru také nijak nezářil. Těžko říct, k čemu tuto situaci přičíst, ale nejpravděpodobněji se jeví nedostatek času manažera.

Mercuccio

1. Slabucka sezona ako par poslednych
2. Asi by som mal napisat Minesota ale po tych nakupoch od Wintera ma to az tak neprekvapilo. Dost ma prekvapili apachi a dakota
3.hm no to je vo hviezdach
4. Asi obhaji minesota

 


7. místo - American Pirates from Medlov
Loňský mistr Pep Guardiolu určitě s ligou být spokojený nemůže, sedmé místo pro obhájce titulu není zrovna dobrá vizitka. Tým se ovšem tuto sezónu soustředil více na poháry a tak mu nejspíše nezbylo tolik sil do domácí soutěže.

Pep Guardiola

1) S minulou sezónou jsem určitě spokojený. Naše týmu se podařilo rozšířit pohárovou sbírku o další, velmi cenný pohár, který v naší síni slávy chyběl. Vyhráli jsme NP, kvalifikovali se do předkola OP. V OS můj tým také žádnou ostudu neudělal, ba dokonce překvapil papírové favority skupiny. Ze skupiny Hirohito, CC Ajax a Buldogs Chomutov se našemu týmu podařilo postoupit z druhého místa. V osmi-finále byl nad naše síly Rocha. I tak hodnotím první vystoupení v superpoháru za vydařený. 
2) Spíše je zajímavé, jak moc se teď Americká liga vyrovnala. Trofej může získat skoro každý z TOP 7. Překvapením pro mě je určitě počínání si týmů, kteří postoupili z druhé ligy, hlavně pak tým Apache. Ten je však vedený zkušeným manažerem a určitě tomu nebude dlouho a bude dobývat nejen Rusko, ale i USA :) Zklamání asi u Springfieldu, který stále čeká na premiérové vítězství v 1. lize :) to čekání už je dlouhé :) a silná generace je rok od roku starší a dobrých a silných týmů v USA nabývá. Nebude to mít v dalších sezónách vůbec jednoduché.
3) Jelikož se můj tým opět kvalifikoval do pohárů, bude upřena pozornost právě tím směrem. V lize bude cíl umístit se do 6 místa s kvalifikací se do pohárů, avšak konkurence je velká a bude to boj. 
4) Sioux Dakota nebo si to opět vezme Minnesota 

 

8. místo - KoutyFC B 
Béčko nejlepšího týmu podle brejkového koeficientu může být se svým umístěním spokojeno. Tým pod vedením manažera CAHIČE si totiž oproti minulé sezóně o dvě příčky polepšil. Týmu teprve doroste zlatá generace se kterou by určitě mohl pomýšlet na lepší umístění. 

Cahič

1) spokojený jsem, výš jsem skončit nejspíš nemohl...
2) Apache mě překvapilo, na poháry jsem ho netipoval. Ale on se Krekman v druhé lize dlouho dobře připravoval.
3) Budu chtít být o pár stupínků výše, než letos.
4) Kdokoliv z první pětky dle koeficientu.

 

9. místo - Herci B 
Druhý nováček 1. ligy se umístil velmi dobře, manažer Luckymu se určitě povedla premiér mezi elitou, mnohokrát se ukázal jako „ničitel favoritů“, v další sezóně by se od něj dalo čekat lepší umístění. Jediná nevýhoda týmu je velmi malý počet hráčů.

Manažer na otázky neodpověděl...
 

10. místo -Fc Sokol 
Brejkový veterán Sokolik neměl moc úspešnou sezónu, ve výsledku byl jistě rád, že se vešel do desítky. Z čím dál tím menší aktivity manažera jde vyčíst, že na brejk již bohužel nemá tolik času a úpadek týmu bude nějakou chvíli pokračovat.

Manažer na otázky neodpověděl...

 

11. místo - Boží Bojovníci 
Manažer HJK skončil po 6 sezónách opět mimo  desítku, težko říct, co stojí za tím to neúspěchem, ale týmu už dorůstá silná generace a může se soustředit jen na ligu. U týmu se rozhodně očekává zlepšení, uvidíme, jak si povede v další sezóně.

Manažer na otázky neodpověděl...

 

12. místo - Kidderminster Harriers FC
Manažer winzi je mezi manažery v USA jako „Kolombova žena“ nikdo si ani nevzpomena, jestli někdy odpověděl do diskuse nebo do článků. V lize se mu od postupu moc nedaří, kádr má velmi úzky, řekl bych, že tým od sestupu v nejbližších sezónách nic nezachrání.

Manažer na otázky neodpověděl...

 

13. místo - Pittsburgh Punx Penguins 
Tým manažera dexe se již 3. sezónu plácá na dně tabulky, do přištích sezón se již očekává mírný vzestup, týmu konečně dorostou jeho vlastní odchovanci. Tučńáci se dlouho drželi na sestupu, ale druhá polovina sezóny je ale vytáhla mimo sestupové pozice.

Manažer odmítl odpovědět na otázky.

 

14. místo - Seattle Sounders FC 
Tým repre kouče Romixe se již několikátou sezónu drží na dně a sestup kolem něj skáče jako malý pes. Tým nemá žádnou perspektivu do budoucnu a je jen malou otázkou času, kdy sestup Seattle konečně dostihne.

Romix

1. Žádná spokojenost ani zklamání.
2. Překvapením jsem já sám, protože nechápu, jak je možné, že jsem se v první lize udržel. Zklamáním Springfield, opět to nedotáhl na titul!
3. Poslední místo by nebylo špatné :)
4. Minnesota Stars FC, ale snad to bude špatný tip :) 

 

15. místo - FC JAX Destroyers 
Tým pod vedením francouzského manažera Dawa [Dejva] už nezopakoval úspěch z předchozí sezóny a sestoupil.

Manažer Dawe se rozhodl ukončit působení v USA a založil tým v Ekvádoru.

 

16. místo - Sokol Jezevec
Veterán 1. ligy McDave po zhruba 25 sezónách sestupuje do 2. ligy. Pro tým to bude nejspíš prospěšné, v klidu optimaluzuje tým a vrátí se silnější!

McDave

1. Minulá sezóna byla pro klub těžká. Velmi málo času managera měla za následek sestup do 2.ligy. Od půlky sezony to bylo ale cílené a tým věří, že v 2. lize nebude takový tlak na tým a ten se dá dohromady. Jak po stránce obměny hráčů tak taktické přípravy. 
2. Určitě vítěz ligy z Minnesoty. Odvedl hodně dobrou práci. 
3. Rád bych hrál klidný střed tabulky. To je cíl týmu.
4. Minnesota, protože určitě bude na koni a minulou sezonu vyhrál celkem jasně. 

 

  1. Minnesota Stars FC 30 26 4 0 79:17 82   
  2. SK Springfield 30 23 1 6 90:30 70    
  3. Sioux Dakota 30 21 5 4 95:30 68    
  4. Apache 30 21 3 6 89:34 66    
  5. New England Revolution 30 18 7 5 83:39 61    
  6. O.C. Relax 30 18 3 9 72:43 57    
  7. American Pirates from Medlov 30 15 6 9 51:24 51    
  8. KoutyFC B 30 15 1 14 54:61 46    
  9. Herci B 30 12 3 15 59:68 39    
  10. Fc Sokol 30 9 7 14 42:59 34    
  11. Boží Bojovníci 30 9 4 17 41:57 31    
  12. Kidderminster Harriers FC 30 6 4 20 35:88 22    
  13. Pittsburgh Punx Penguins 30 6 2 22 30:60 20    
  14. Seattle Sounders FC 30 4 6 20 24:88 18    
15. FC JAX Destroyers 30 3 4 23 17:88 13    
16. Sokol Jezevec 30 2 4 24 11:86 10  

 

2. Liga
O druhé lize už se píše těžko, proto jsem popsal TOP5 ligy a poslal jim stejné otázky jako týmům z první ligy s možností, že postupující týmy mohli shrnout i tu první.

1. místo – Mississauga Eagles FC 
Po několika sezónách na dovolené v druhé lize se konečně rohodl manažer Luke Peréz postoupit do první ligy a když už tak rovnou s pohárkem. Tým se dlouho připravoval na postup, a tak se dá očekávat, že soupeře v první lize potrápí. Co se týče uplynulé sezóny, tak v 1. polovině tým neochutnal hořkost porážky a v té druhé, už dávál manažer možnost hrát i mladým a méně kvalitním hráčům, i přesto tým zakončil sezónu 9 bodů před 2. týmem.

Luke

1) tak spokojený jsem určitě protože byl cíl mít mistra druhé ligy a postoupit

2) nevím, nesleduju ostatní týmy :-D                                                              

3) příští sezónu bych vidět na udržení, nejlépe okolo 10místa :-)                  

4) řekl bych sebe ale to je myslím úplně nereálné takže volím Springfield, Peťas už čeká dost dlouho ;-)

 


2. místo - Invincible team Liverpool FC B 
Premiéra v druhé lize a hned postup, to se povedlo manažerovi Stevenu Gerrardovi. Ač se manažer snažil mírnit svoje svěřence a chtěl ještě v 2. lize zůstat a „zbrojit“. Tým, ale porážel soupeře jak na běžícím páse, a tak si upevnil pozici na 2. a postupovém místě o jeden bod náskoku.

Steven Gerrard

 

1. Minulá sezona šla až nečekaně hladce. Druhou polovinu jsem se snažil přibržďovat, hrát zápasy s menším nasazením, horší sestavou, ale i tak chlapci ukázali srdíčko a co mohli, tak vyhráli. Poslední týden už se mi bohužel nepodařilo klesnout na nepostupovou pozici a tak mě čeká letos velká výzva. Spokojenost panuje tak napůl, protože vím, že moc šancí v první lize nemám.                                                                                              

2. Překvapením je určitě Mississauga Eagles FC. Pro mě až do loňska vcelku neznámý a nenápadný tým. Neukazoval se nikde na diskuzích a ani nehýřil závratnýma sumami na přestupech. Ne nadarmo se říká, tichá voda břehy mele. Po podrobnějším seznámením, jsem zjistil, že to rozhodně není žádnej nazdárek a titul vyhrál zcela zaslouženě. Další překvapením je Péša. Nikdo nepochyboval, po tom co vykoupil Wintera, že je hlavním adeptem na titul. Titul dle očekávání vyhrál, ale že to bude bez ztráty kytičky mě celkem překvapilo. Naopak zklamáním pro mě byl tým American Pirates from Medlov. Po předloňském titulu se letos nevešel ani do TOP 5. Zdá se, že veškerou sílu soustředil na NP, který ovládl. I tak myslím, že v lize se mu loni nevedlo, uvidíme, co letos.                                                                                

3. Do příští sezony nemám žádné cíle, jakékoli umístění mimo sestup bude úspěch, uvidíme, jak moc to bude reálný.                                                          

4. Pokud se Péša nerozhodne jít pohárovou Oceánií, tak mu titul neunikne. Třeba zvládne oboje, nechme se překvapit.

 

3. místo - Chicago Czech 
Tým už strávil 3. sezónu ve druhé lize a připravuje se na boje o postup, letos to sice manažeru Masopustovi ještě nevyšlo, ale do příští sezóny bude jistě vstupovat jako favorit. Tým už několikrát v první lize byl, ale vždy ho postihl nucený návrat. Jediné, co je potřeba týmu vytknout je ofenziva, která rozhodně mezi nejlepší v lize nepatřila. Jeho silná stránka jsou zápasy venku ve kterých vybojoval skvělých 35 bodů.

Masopust

1. Vzhledem k tomu že BREJK hraji od 10 sezony a od 16 sezony pendluji mezi 2 a 1ligou je mi jasné že nemá cenu vletět do první ligy bez trenérů a z nakoupenými hráči,bojovat o záchranu a pak skončit s obrovským mínusem na kontě opět v druhé lize(jak jsem to již dvakrát udělal)Takže s třetím místem spokojenost,letos ještě nové trenéry(chce to alespoň dva nad 90 procent)konsolidovat kádr a uvidím podle situace.                                 

2. Ročník proběhl bez výraznějších překvapení                   

3. Nejpravděpodobněji skončím opět na třetím místě.                                  

4. Na postup mohou pomýšlet díky obrovské vyrovnanosti všechny týmy z první poloviny tabulky. 

 

 

4. místo - FC Dallas 

Manažer Lee k nám přicestoval až z České republiky, kde vedl prvoligove Hrušovany, ale kvůli nedostatku času se překvapivě rozhodl věnovat jen týmu v USA. Dalo by se říct, že si tým oproti minulé sezóně, ve které skončil na 3. přičce, lehce pohoršil, ale toto tvrzení by bylo rozhodně nesprávné, protože na tak „mladý“ tým jsou to výsledky hodné úcty. Příští sezóna by měla být pro tým přelomová, protože taková šance na postup už se přihodit nemusí..

Lee

1. S minulou sezónou jsem velmi spokojen, měl jsem cíl umístit se v top 5 a to se povedlo.                                                                                                  

2. Tak vyloženě překvapení nebylo, neboť do první ligy postoupily dva nejlepší týmy, který si postup plně zasloužily :-). Zklamal mě tým ACE Boys, když ukončil své působení a stal se z něj TBM. A tým Liverpool svým přístupem v závěru sezóny mě zklamal taky.    

3. Opět bych si přál zopakovat umístění v top5 a při troše štěstí postup.

4. Myslím že o mistru se bude rozhodovat do posledního kola a budou se oto přetehovat týmy Chicago Czech, Santa Fé, Sokol Jezevec.


5. místo - SC Santa Fe 
Jeden z amerických veteránů, který se po nějaké době vrátil zpět do USA. Tým si polepšil hned o 3 příčky oproti minulé sezóně. Manažer Elgorn bude jistě chtít svoje umístění přinejmenším zopakovat a tým na to rozhodně má. V nadcházející sezoně by se tým mohl pokusit svoje umístění vylepšit a poprat se o postup.

Elgorn

1. S minulou sezónou jsem spokojen, cílem bylo 5. místo a to jsme splnili.
2. Po pravdě nijak jsem moc soupeře ani ligu nesledoval, věnoval jsem se jen svému týmu, takže těžko říct, kdo propadl a kdo naopak překvapil, takže asi tak... :-D
3. No příští sezónu doufám, že alespoň zopakuji 5. místo, cílem je být o trochu lepší, takže se umístit nejhůře na 4. místě.
4. Těžko říct.

 

Národní pohár

Hned ve třetím kole NP se musel poroučet OC Relax, na který vyzrál FC JAX Destroyers a porazil ho 1:3. Také skončili KoutyFC B, kteří hned ze začátku souteže dostali SK Springfield.

Ve 4. kole se střetli SK Springfield a Minnesota, zápas dopadl lépe pro Springfield který prošel dál. Jako další favorit vypadl Sokol, který podlehl Sioux Dakotě 3:2.

Ve čtvrtfinále se sešli dvojice Dallas-Dakota, New England Revolution-American Pirates from Medlov , Kidderminster Harriers FC-Apache, SK Springfield-Boží Bojovníci. Do semifinále ale prošli jen Dakota, Medlov, Apachi a Sprinfield.

Do semifinále se týmy poskládali do dvojic Medlov- Springfield, ve kterém Medlov vyhrál překvapivě 2:0. Ve druhém zápase, Dakota přešla přes Apache výsledkem 2:1.

Ve finále se střetli velmi zajímavé celky. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale utkání rozhodlo vyloučení hráče Dakoty v 55. minutě, a i když byla hra pořád vyrovnaná, Medlovu se podařilo v 77. minutě skórovat a Pep Guardiola mohl s týmem pozvednou trofej národního poháru!

 

Oceánský superpohár

Předkolo:

Medlov měl jako mistr účast ve skupinách jasnou a tak v předkole bojovali Spingfield a Relax. Springfield svého soupeře rozdrtil a nadělil mu „bůra“ doma a výsledkem 1:4 si povrdil účast ve skupinách. Relax soupeře také nešetřil a po výsledcích 6:1 a 1:3 byl postup jasný.

Ve skupinách se všichni naši zástupci umístili na druhých pozicích zaručujících postup do vyřazoovací části.

Osmifinále byla konečná pro všechni američany. Relax dostal výprask od Korejského Pusan, Springfield podlehl po těsných výsledcích 0:1 a 2:0 pozdějšímu finalistovi Kinderlein. Medlov narazil na uruguayského mistra na kterého nestačil a po zápasech 1:2 a 1:1 se musel loučit s mezinárodními poháry.

 

Oceánský pohár

New Colorado nebo-li Dakota se po remíze na domácím prostředí 2:2 a venku 1:1 musel s poháry trochu smolně rozloučit. Minnesota se po dvou zápasech se skóre 9:1 mohla těšit na skupiny pohárů. Stejně tak i New England Revolution, který nadělil kolumbijskému soupeři doma 3:0 a venku dononce 0:6.
Ze skupin postoupil pouze jeden americký zástupce a to Minnesota Stars FC a to hned z prvního místa, 3. místo amerického Revolution však na postup nestačilo a tak pro něj cesta v pohárech skončila.

V osmifinále Minnesota narazila na kostarické FC Grande a po výhře venku 0:1 měla sice lepší výchozí pozici, ale tu nijak nezužitkovala a na domácí půdě podlehla 2:3 a to pro ni znamenalo konec v poháru.

 

Reprezentace
Na začátku minulé sezóny se konaly volby reprezentačního trenéra, výběr byl po velmi dlouhé době konečně pestrý. Ve volbách zvítězil Romix se 44% za ním petaskinhos  s 32% a nakonec Pep Guardiola s 24%.

Na Mistrovství oceánie se USA příliš nedařilo. Ve skupinách remizovala s Peru 1:1 a porazila Japonsko 3:1. V čtvrtfinále jsme nestačili na hokejový tým Nigérie a po výsledku 4:3 nás poslala domů.

 

 

Rozhovor s mistrem USA-Péšou!!!

Ahoj Péšo, začneme poněkud klasicky, mohl by jsi se nám představit?

Čau, zdravím všechny čtenáře. Jsem z Benešova a letos mi bude 24 let. Studuju sociální geografii a regionální rozvoj na UK a zároveň pracuju v jedné online cestovní agentuře v Praze. V současnosti se řídím heslem „fotbal-pivo-řev“. Fandím Slavii a o aktivitu jsme se s Wintrem a dalšíma snažili i u nás v Benešově na divizi. Vydrželo nám to tři roky, ale už to není jako dřív. Jinak jsem hrál fotbal za Benešov od šesti let až do dorostu. Teď jsem přešel na futsal. S kámošema jsme si založili před čtyřmi roky tým SF Sídliště a letos se nám podařilo postoupit do okresu.


Stal jsi se mistrem USA! A jsi první v historii, který nepoznal hořkost porážky, co na to říkáš? Čekal jsi to?

Tak jak říká Goťák, opravdu jsem to nečekal. Rozhodující byly první tři kola (obhájce Medlov, Sokol Jezevec a New. Eng. Revolution), ty jsem zvládl a rozhodl jsem se soustředit na ligu. Že se to podařilo nakonec dotáhnout do vítězného konce je taková malá senzace. Na začátku jsme udělal pár chyb (třeba jako asi 2x klíčák v přípravě :D) a celkově jsem tomu brejku teď noc nevěnoval. Kádr jsem měl v ideálním věku, složen převážně z odchovanců, vlastních vytrénovaných hráčů a doplněn o ofenzivní hráče z New York Knights. Takže jsem těžil z poctivé práce před 6-8 sezónami a odchodu Wintera. Prostě jsem „bouchnul“ finance, co jsem měl poctivě našetřené, a vzal některé jeho hráče. A že se to podařilo bez porážky mě velice těší, protože jsem se tím nesmazatelně zapsal do historie USA!


Jak hodnotíš svojí cestu poháry?

Cesta v poháru byla vcelku dobrá. Postup ze skupiny jsem měl jistý už po třetím kole, což mi hrálo do karet v lize. Ale vypadnutí v osmifinále mě štvalo. „Na půl plynu“ jsem venku vyhrál 0:1 (s FC Grande). Nečekal jsem, že bych tam mohl něco uhrát, když do toho nepůjdu v plné síle. Podařilo se a bohužel jsem si myslel, že to samo půjde i v odvetě. Šetřil jsem se na ligu a odvetu nezvládnul.

Jak vnímáš kvalitu nejvyšší americké soutěže? Stoupá či klesá?

Tak kvalit tam určitě je, ale bohužel asi klesá. Ale není to tím, že by klesala kvalita, je to tím že odejde kvalitní manažer a doplní ho tým ze druhé ligy. Když je pak takový případ každou sezónu, tak se to musí projevit i na celkové kvalitě. A bohužel i kvalitní manažeři nehrají na 100%, což je taky znát. 

Jsi poměrně aktivní manažer, jaký je důvod toho, že jsi si jako jeden z mála manažerů nezaložil B-tým?

No, tak moje aktivita taky klesá. Nejvíc mě bavil brejk v sez. 28-31., když jsem se vracel do ligy a budoval kádr. To jsem béčko zvažoval, ale nakonec jsem neudělal, protože jsem budoval A-tým a soustředil na to. A teď už do toho nemám chuť.

Manažery určitě zajímá, jaká je komunita u nás v USA, jak by jsi ji popsal a kdo je ti nejbližší?

No, tak komunita je tu myslím dobrá. Nemám to s čím srovnávat, ale jsem v USA spokojen. V poslední době se do komunikace aktivně zapojují i manažeři B-týmů, čehož si cením, pro USA dělají hodně. A kdo mi je nejbližší? Winter odešel, DaWe „emigroval“… je tu petaskinhos, Steven Gerrard, který společně s DaWem zaslouží pochvalu za jejich turnaj. A určitě bych rád vzpomenul na Libůrka z FC Osada, to bylo v mých začátcích velké derby a hodně jsme brejk řešili. Nebo taky Dente z HamVat a podobně Edward, ale to bylo ještě než se zrušil a zase vrátil. 

Měl jsi poměrně blízko k velké legendě USA- Winterovi, jak komentoval tvůj úspěch? Nedělal si z tebe legraci, že za jeho působení by jsi takových výsledků nedosáhl :)?

Před sezónou jsem se s ním radil, zda jít na plno do ligy a nebo OP… on mi radil spíš OP, já si vybral ligu :D A jak to komentoval? Tak určitě gratulace a utrousil poznámku, že je SK Springfield stále bez titulu, což ho po „úpadku“ Relaxu a jeho odchodu překvapuje, že si pro titul petaskinhos konečně nedojde. No a jestli si ze mě nedělal legraci? Určitě ne. On by taky tolik titulů neměl, kdyby Relax hrál stejně jako v dobách největší slávy. Je pravda, že bez jeho odchodu bych na titul nejspíše nedosáhl, ale i za jeho působení jsem ho solidně proháněl. Třeba jako „nováček“ jsem ho v jeho mistrovské sezóně 2x porazil a byl druhý. 

A v neposlední řadě, jak hodnotíš počínání americké reprezentace?

Tak abych řekl pravdu, repre jsem nějak extra nesledoval, ale vypadnutí s Nigerii bylo škoda. Spíš se dívám na svoje hráče v reprezentacích ve světě, jestli hrajou a jak.

Na závěr můžeš manažerům "cokoli" vzkázat...

No, na nějaký proslov to tu asi není :-) Chtěl bych poděkovat autorovi článku za aktivitu. Chtěl jsem vydat tiskovku, ale vzhledem k mému časovému vytížení, poklesu čtenosti tiskovek a tomuto článku od toho upustím… Snad jen na závěr dodám, zvedněte se o víkendu od Brejku a jděte na fotbal! :-)

 

A na závěr:
Děkuji těm pár statečným, kteří si troufli přečíst tento článek, za každou chybu-nesprávnost se omlouvám, ale jsem jen člověk :) Chtěl bych poslat velký dík těm co zaslali odpovědi na otázky a Péšovi za rozhovor a v neposlední řadě ještě manažerovi Lukemu Perézovi za morální podporu a neustálé připomínání toho, proč jsem se do psaní vůbec dal, díky! :)

Největší dík ale patří Romixovi, který mi propůjčil tuto !parádní grafiku! :-)