6.Číslo

---let's go Ghana---

Zdravím všechny manažery, nejenom ty ghanské. Vítejte u vydání dalšího článku Ghana bulvár. V nešním čísle se především zaměříme na galavečer udílení cen v Ghaně.

 

 

Galavečer udílení cen

Udílení cen jinak také Galavečer, je považován za nejprestižnější večírek, přestože se týká především Manažerů Ghany a hráčů jednotlivých týmů. Galavečer patří k nejvýznamnějším kulturním událostem v Ghaně.

Udílení cen  je tradiční anketa pořádaná Fotbalovou asociací  Ghany, v níž jde o nejlepšího hráče, trenérova a další ocenění. O tom kdo se stane tím nejlepším rozhodují prvoligoví trenéři, kapitáni prvoligových týmů, reprezentanti s minimálně se 4 starty v národním týmu, vítězové uplynulých ročníků, zástupci médií a svazu.

Galavečeru se zúčastnilo 300 lidí, mezi nimi nemohl chyběl nejlepší hráč Ghany Nana Datey Mumuni. Tento hráč je již pár sezón v důchodě, ale pořád je považován za nejlepšího hráče Ghanského fotbalu. Tohoto večírku se poprvé zúčastnily všichni manažeři z Ghany. Dorazilo neuvěřitelných 200 hráčů. Večírek byl oficiálně zahajen v 17 hodin. Ceny byli rozdány za necelé dvě hodiny a pak se mohlo začít pit a tancovat. Večírek trval až do šesté hodiny ranní. Pojďme se tedy společně podívat, jak celý večer probíhal.

 

O oficiální zahájení se postaral Nana Datey Mumuni, který nám zazpíval píseň, kterou sám vytvořil. tady máte kousek: ,,Přišla mi pozvánka na ňáké udílení cen, no konečně kurv* to si piš že teda jdem, konečně budu voceněn za svůj fotbalovej přínos, jestli ne tak přijde vo nos ten kdo řídí přímej přenos, každej účastník vypadá jak totální buzna to podívaná hrozná, to se musí kurv* uznat!''.

Pak následovalo představení nového letadla pro naší reprezentaci. Letadlo bylo před necelým týdnem koupeno od Ghanského miliardáře za necelých 100 milionu. Počet míst v letadle je 420, takže každý hráč bude mít hodně prostoru a soukromí, do letadla si může každý vzít rodinu, nejvíce však 10 lidí. V letadle se nachází malá místnost, kde můžeme najít pokerový stůl, kulečník a šipky. V letadle nechybí ani první třída, kde je nachystáno 20 postelí na odpočinek.

Airbus A380 v Praze

Ale teď už se Pojďme podívat, kdo ovládl jednotlivé kategorie:

DIAMANTOVÝ MÍČ (nejlepší hráč): Nejlepším hráčem se stal Luboš Sobotka z týmu Cape Coast United F.C., toto ocenění si určitě zasloužil. Díky tomuto hráči se tým umístil na 6.místě. V příští sezóně si bude moc zahrát poháry a  dokázat, že patří mezi top útočníky. Tento mladý hráč má před sebou ještě dlouhou kariéru a mi mu přejeme hodně štěstí.

ZLATÁ KOPAČKA (nejlepší střelec): Kdo jiný než Luboš Sobotka, tento hráč ukázal, že má momentálně tu nejlepší formu. Hráč byl nasazen do 28 zápasů kde vstřelit 45 gólů, průměr 1.61 na zápas.

ZLATÝ MÍČ (nejlepší trenér): Nejlepší trenérem byl vyhlášen BIG Mates z týmů Brusiči Liboc. Jeho tým získal další cenou trofej za 1.Místo v lize, ale musel se mít na pozoru protože pouze o skóre za ním skončil tým Nungua Honkies CF. Ve finále NP dokázal porazit tým Heart Of Lions Kralupy. V této sezóně vybojoval dvě cenné trofeje.

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ: Nejlepším brankářem se stal Amanianpong Yahaya z týmu Accra football club. V lize odchytal 19 zápasů v kterých inkasoval 12 gólů, ale i tak odchytal výborné zápasy v kterých podržel svůj tým.

NEJLEPŠÍ OBRÁNCE: Razak Takyi (Nungua Honkies) V lize odehrál 12 zápasů a díky výborných výkonům, které jsme mohly vidět v každém zápase v kterém nastoupil pomohl týmu vybojovat 2. místo v lize. Za 12 zápasů co tento hráč odehrál tým obdržel 8 branek což je celkem hodně, ale nebýt však tohoto hráče bylo by jich více.

NEJLEPŠÍ ZÁLOŽNÍK: Ohene Antwi (Brusiči Liboc) Nejlepším záložníkem se stal díky tomu, že byl velmi obětaví dokázal hrát jak dopředu tak dozadu. Dokázal vstřelit 3 branky. Škoda je však že jsme ho viděli v lize jen ve dvanácti zápasech a v reprezentaci jen ve dvou.

NEJLEPŠÍ ÚTOČNÍK: Velké překvapení nejlepším útočníkem se stal Akwete Tiéku z týmů Kessben FC. Vystřílel 3.místo, dal 38 gólů za 27 zápasů, průměr 1.41. Tento hráč má slibnou budoucnost.

GOLDEN BOY: Annim Senanu (Brusiči Liboc) Těžko bychom hledali někoho lepšího v jeho letech. Tento hráč se dokonce podívá na MO v Austrálii.

NEJLEPŠÍ CIZINEC: Nejlepší cizinec  Luboš Sobotka. Tento hráč si tedy odváží domů tři ceny. Gratulujeme.

 

Po ukončení oficiální části nastala ta neoficiální. Většina lidí odešla domů, zůstaly  především Manažeři a hráči z 1. Ligy . Začalo se pít a probírat co se v této sezoně stalo. '' Nejvíce jsme se zasmáli, asi když nám BIG Mates, Kennedy a siafu zatančili na stole svůj taneček,, Řekl manažer Vrchy. Tento taneček byl opravdu výjimečný, takový můžete vidět jen na večírku v Ghaně. V jednu hodinu ráno vzal do ruky Pavel Lengál telefon a zavolal do jednoho nejmenovaného bordelu a objednal dvě striptérky. To teprve byla podívaná, ještě že všichni manažeři kteří byli zadaní poslali své přítelkyně domů. Aby toho nebylo málo Juri z jednou z nich odešel na pokoj, každý si může domyslet co se na pokoji odehrávalo. Po třetí hodině ranní si Kennedy chtěl vyříkat  vzájemné spory s DJ Luccou, ale ten nebyl k nalezení po necelé půl hodině ho hráč z týmu Brusiči Liboc objevil na toaletě jak leží u záchodové mísy, když zjistily že si sním můžou dělat co chtějí, tak ho ostříhaly do hola, aby toho nebylo málo dali mu náušnici do pravého ucha a poslaly ho taxikem domů. Kolem páté hodiny ranní se to začínalo rozcházet a zůstalo jen pár jedinců, ale ti moc dlouho nevydržely a v šest ráno odcházeli také domů. Na večírku se rozbilo 60 sklenic a 30 talířů.

 

Fanoušci

Originalita fanoušků nezná meze. Na stadionech bylo letos k vidění nespočet nádherných pyroshow, choreí, pokřiků a obrazců. Nebyl zápas na kterém by chyběly fanoušci a jejich fandění. Tady v Ghaně se na fotbal nezapomíná, fanoušci se těší na každý zápas a už teď se nemůžou dočkat až začne další sezóna, teď je však ještě čeká MO v Austrálii kam by mělo jet až 40 tisíc fanoušků. Ne vždy jsou však fanoušci pro svůj milovaný klub přínosem. Občas zazlobí, někdy dokonce pořádně.

Naposledy se fanoušci střetli ve finále národního poháru když proti sobě nastoupily týmy Heart Of Lions Kralupy a FC Brusiči Liboc. Jakmile hlavní sudí naposledy foukl do píšťalky a bylo jasný že Brusiči Liboc vyhráli a odváží si domů pohár za vítěství nastalo rodeo. Příznivci obou táborů vběhli na trávník a rychle se do sebe pustili. Nezůstali ale jen u facek, znelíbil se jim i samotný stadion, který začali demolovat. Pořádek udělala až policie.

 

Závěrem

Skončila nám 33. sezóna a my se můžeme těšit na to co nám přinese ta další. Já osobně doufám že uvidíme krásné fotbalové momenty, branky a především něco v našem bulváru.

 

Autor článku: Pavel Lengál

---let's go Ghana---